Octave de Coninck legt Schiedam op tekenpapier vast „SLOOPY'S SOCIETY" WEER OPEN Lop hen Een geluk bij een ongeluk Koffiebar ontvangt gitariste Oscar Benton in Tivoli Sociëteiten- agenda Voor de jeugd 77 De nieuwe puzzel Hallo allemaal k*t fis fi«r L h. De prijs winnaars Brievenhoekje Adres van Suzan Mijn cavia Wie schrijft eens? SCIHEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 3 MAART 1972 Schiedam Al twee en dertig jaar lang zwalkt de nog in de vorige eeuw geboren Octave de Coninck, Schiedammer door het lot. Rotterdammer in het hart en Amsterdammer van geboorte, met zijn pen en tekenpapier door Schiedam. Op het ogenblik exposeert hij zijn tekeningen van het Schie dam van nu en vroeger in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. De tentoonstelling duurt tot 8 maart. Over zijn tekeningen zegt hij: „Mijn tekeningen zijn hard en strak. Als je mijn schetsen ziet, dan zie je dat die zwieri ger zijn. Maar ik. vind dat je in een tekening de reële vorm niet te veel los moet laten. Ik zoek een modes tussen de werkelijkheid en het artistie ke". De 78-jarige Octave dc Coninck heeft al enige honderden teke ningen van Schiedam ge maakt. De meeste 2«jn te vin den in het gemeente-archief. Hij heeft het oude en nieuwe Schiedam met het gevoelige potlood en met fijne hand op papier vastgelegd, van de nu gesaneerde Brandersbuurt, - reèds Lang opgeheven café's, - vervlogen tijden van paarden- trams tot het uitzicht over het huidige Schiedam vanuit zijn flat boven de Hema toe. De Coninck is niet altijd teke- naar geweest; „Ik heb in In donesië in een toneelgezel- gezeten. Ik ben pianist geweest, heb lezingen gehou den. Ik ben zo'n beétje een manusje van alles". Een lief hebberij is het echter altijd geweest en- gebleven. „Teke ningen. maken vond ik altijd al leuk. Ik heb op deacade mie in Rotterdam gezeten, ten tijde dat de vader van Luns, Huiib Luns, daar hoogleraar was. lik heb voor verschillen de kranten.getekend, onder meer voor het Rotterd amsch Nieuwsblad". BOMBARDEMENT zijn jongensjaren ging hij hier fietsen. „We gingen dan bij de molen „De drie Korenbloe men" naar benoden. Je kon je je toen echt naar beneden la ten rijden (hij maakt nu en thousiaste handbewegingen, beschrijft de bochten die de toen nog kleine jongens maak ten en Buit er jongensachtig by) we reden dan rechtdoor naar de harmonie, we gingen dan tussen de tafeltjes op het terras door en kwamen ten slotte in do harmonie zelf tot stilstand", BIER De In het gesprek wat wisselval lige Octave de Coninck, hij blijft vriendelijk met een be paalde reserve, lijkt zich soms te ergeren maar is het volgende ogenblik enthousiast over een onderwerp, zoals ■over hier. Er kan met recht gezegd worden dat De Co ninck een kenner van getapt bier is. In een bepaalde kroeg op de Hoogstraat kan men volgens hem het beste tapt bier drinken. Schiedam De Deiftse gitaris te Ida Koelstra treedt zater dagavond op in de koffiebar „.De Goede Haven", die ge vestigd is in de gelijknamige kerk aan de Westfrankeland- sedijk. De spreker Pleter van Kampen zal een gedeelte van «m deze avond verzorgen. *•>- De bar, die voor iedereen gratis toegankelijk is, gaat om acht uur open. Sinds 1940 is de tekenaar Schie dammer. Na het bombarde ment op Rotterdam in mei '40 had hy niets anders over dan hët vege lijf. Enige dagen na de aanval kwam hij een leeg staand appartement van de Ilemaflat aan de Rotterdam- sedijk tegen. Hier woont hij nog steeds, „Toen ik hier kwam, waren hier rond om heen nog allemaal wellanden. Kethel was nog echt landelijk. De Poldervaart was nog leuk. Alles was mooi. Er is nu veel verdwenen. Ze hakken al die iepen om. In de Plantage heb ben ze er een stel weggehakt, nu zie je er bijna geen mens meer wandelen. Met het Ster renbos is het'precies hetzelf de". De Coninck kent' Schiedam al van tientallen jaren her. In door Bemadette Eüas „Vaar tappen ze het glas vol, het stroomt er, over heen. Is het schuim goed, dan pas krijg je je (glas. Ik drink het dan in twee of drie slokken leeg. Bier moet je meteen op drinken en niet laten staan. Je moet er niet meer dan twee drinken. Ik houd niet van dat E gei! se bier, er zit geen schuim op. en het is lauw. Het schuim moet schuimen als zeep en moet vettig zijn, het is niet goed wanneer er van die grote korrels op zitten". Buiten een bierkenner is hij een groot vriend en kenner, van de voetbalclub Sparta. Hij is al zestig jaar lid van deze club in het kasteel van Spangen. Feyènobrd. draagt hij evenwei een goed hart toe. „Een ikeer was ik in. een café waar alleen maar Feyenoorders komen. Ik ga aan de leestafel zitten en ik had mijn Spartaspeldje op. Toen zegt iemand: „Joh ben je hier niet verkeerd?" Eerst begreep ik het niet, toen pas begreep ik dat hij dat speldje bedoelde. Ik heb toen uitgelegd datikal lid van Sparta was toen Feyenoord nog niet bestond. Dat was toen nog een. jongenselulbje 7 dat in de buurt van het Afri- kaand er plein speelde. Het had toen ook nog een andere naam. -Ik ben bij Sparta geko men toen ik 16 jaar was en ik ben er gebleven je hebt er tenslotte je vrienden, je kent de dub. Het is er leuk". ROTTERDAM Rotterdam Is toch een onuitwis baar element in het leven van de bejaarde tekenaar. Hoe wel hij van geboorte Amster dammer ïs, heeft hij, volgens zijn zeggen, een mensenleef tijd in Rotterdam gewoond. Over het oude Rotterdam kan De Coninck dan ook uren door blijven praten. Hij vindt ech ter wel dat Rotterdam sinds de oorlog veel van het gezelli ge oubollige heeft verloren. Hij vindt het niet juist dat oude huizen cn kerken zomaar gesaneerd worden. „Dé Ko- nïnginnèkerk ook. Ze doen maar wat. De Hoogstraat is nu een saaie lelijke straat gé worden. De Maasboulevard is wel weer mooi. Zondag nog ben ik de bele boulevard afgelopen"- Buiten het tekenen heeft hij dan ook als liefhebberij wandelen. De krasse De Ccmmck loopt rustig van de Rotterdaanse- dijk naar Sparta in Spangen. Octave de Coninck is vader van drie kinderen. Geen van hen heeft het teken vak ais beroep gekozen. Het heeft .wel hun belangstelling, de twee zoons zijn onderwijzer. De Coninck is 32 jaar getrouwd en-wordt zeer binnenkort grootvader van twee kleinkinderen. „Ik ben erg laat getrouwd, toen ik 46 was, dat komt ook door mijn ambulante leefwijze". Boven alles is De Coninck fran- cofiel; „Als ik naar Parijs ben geweest en ik kom zonder tekening terug dan vind ik flat niets. Zodra ik daar alles zie, moet ik wel tekenen. Het is een geweldige stad",. Over zijn eigenschappen zegt de tekenaar; „Ik ben iemand die iedereen gewoon vriendelijk tegemoet treedt, de mensen zijn dan -ook vriendelijk voor jou In mijn hart ben ik wel driftig, ik word natuurlijk wel kwaad wanneer iemand ver velend is, maar een ruziezoe ker ben ik zeker niet". Wat hij wel is, is een vriendelijke tekenaar. Schiedam „Sloopy's Society" gaat zaterdag, na maanden op nonactief te hebben gestaan, weer open. Deze eerste avond, die wordt gehouden in gebouw „Tivoli", Nieuwe Haven 237, wordt opgeluisterd door de groep „Iron Earth", die zichzelf als Schie dams popgroep nummer één beschouwt. De toegangsprijs is za terdagavond een rijksdaalder, maar zal op de volgende soos- avonden van „Sloopy" twee gulden zijn. Het bestuur van „Sloopy" heeft besloten alle oud-leden van de sociëteit gratis voor -het ko mende seizoen In te schrijven. Het is de bedoeling,, dat „Iron Earth" voorlopig elke laatste zaterdagavond van de maand bij „Sloopy" optreedt, er zul len echter ook andere groepen het publiek van „Sloopy" ko men vermaken. „Sloopy's So ciety" wil over enkele weken een nachtconcert geven waar aan alle Schiedamse Groepen mee zullen werken. „Iron Earth" probeert door de naam van dc groep aan die van „Sloopy" te verbinden een grote bekendheid te krij gen bij het publiek. De groep bestaat momenteel uit de zan ger Anton Swanenveldt, de so logitarist Ron Kruines, bassist Willem Versteeg, Frans Wieg man, slaggitaar, en de Ameri- kanse drummer Bruce Do- nias. De manager van de groep Fred Veltenaar, verwacht, dat zijn „Iron. Earth" in de komende maanden hoge ogen gaat gooien, te beginnen in Zuid- Duitsland, waar de groep over twee weken op toernee gaat. „Iron Earth" heeft oniangs proefopnames voor een single gemaakt. Schiedam Bij Martin Green's Rhythm and Blues Society" treedt zaterdag de bluesgroep „Oscar Benton" op. Wat betreft het voorpro gramma heelt Martin een pri meur voor zijn bezoekers in petto: deze avond kómt de nieuwe Rotterdamse groep „Sfinx" op de planken. Deze groep, die nog weinig bekend heid geniet, brengt nummers in de stijl van Zappa ten geho re.. De avond wordt gehouden in zaal „Arcade", Lange Haven 71 en begint om half .acht. De toegangsprijs is vijf gulden. Voor de meeste Schiedamse jongelui is „Oscar Benton" geen onbekende. In het Haar lemse vijftal, dat mi ongeveer drie jaar bestaat, zijn er nog twee man over van de origine le bezetting: Oscar Benton en de pianist Barrelhouse Bailey. De overige drie zijn later bij de formatie gekomen. Zondag houdt Martin Green een disco-avond in zaal „Tivoli", Nieuwe.Ha ven. 237. rwi rwi 1. Sacramento, Middle of the Road. 2. Poppa Joe, Sweet. 3. I saw you, Seemon en Marij ke. 4. I just can't help beiievin', El vis Presley. 5. Morning has broken. Cat Ste vens. 6. Look wot you dun, Slade. 7. L'Avventura, Stone et Erie Charden, 8. Schöne maid, Tony Marshall 9. Heart of gold, Neil Young. 10. Mother and child reunion, Paul Simon. Schiedamse top tien. 1. Sacramento^, Middle of tha Road. 2. I saw you, Seemon. en Marij ke. 3. Poppa Joe, Sweet. 4. Morning has broken. Cat Ste- vens. 5. Schöne Maid, Tony Marshall. 6. Look wot you dun, Slade. 7. Mighty mighty roly poly, 'Mal. r-r 8. I just can't help believing El vis Presley. 9. Als het om de liefde gaat, Sandra en Andress. 10. Heart of gold, Neil Young. Vrijdag: „Doele-dïscobar", in clubhu „De Doele", Doeleplein 1„ va.; half negen tot elf uur. „Duktien", in centrum „Du! - dalf". Rijnstraat 1, van ha- acht tof tien uur. „Quousque Tandem", in ge bouw „De Teerstoof". Nieuv. straat 12, van half negen U- half twee. ,,'t. Honk", Hoogstraat 148, va:: half negen tot half een. Zaterdag: ,,'t Honk". Hoogstraat 148, var half negen tot half twee. „De Ton", Lange Haven 121. van half acht tot een uur. „Duck Dalf". in gebouw „Duk dalf", Rijnstraat 1, van ha*, acht tot twaalf uur. Koffiebar „De Goede Haven". Westfrankelandsedijk 1, vane' acht uur, met medewerkin. van Ida Koelstra en Piete. van Kampen. „De Vonk", in CJV-gebouw ^.Dc Jeugdhaven", Lange Haver 129. van half acht tot kwar. over elf. - „Quousque Tandem", Sn ge:. -bouw „De Teerstoof", Nieuw- straat 12, van half negen tot half twee. „De Waag", Nieuwstraat 36r van acht uur tot half twaalf. „Green's Society", gebouw „Ar cade", Lange Haven .71, vanaf half acht, met medewerking van „Oscar Benton** en „Sfinx". „Sloopy's Society", zaal „Tivo li", Nieuwe Haven. 237, mei medewerking van de groep „Iron Earth", ZONDAG: ,,'t Honk", Hoogstraat 148, van half negen tot twaalf uur. „De Ton", Lange Haven l21, van half acht tot half een. „Ping-Ping", in centrum „De Kreek", Lange Haven 92, van acht tot twaalf uur. Discosoos ,Groenoord-Kajain. boerderij „Land vreUgd", Sweelincksïngel 1, van zeven uur tot half twaalf. „Green's Society", in zaal „Ti- voii". Nieuwe Haven 237, van half acht tot half twaalf. „Quousque Tandem", in ge" bouw „De Teerstoof", Niéuw straat 12, van half acht tot •'.'half., twaalf. „De Tempel", Spinhuispad 24, vanaf acht uur. „Instuif - Schiedam", gebouw „Arcade",. Lange Haven lU vanaf half acht, met mede werking van de groep „The Fiaüs'L\; WOENSDAG: 7:''7'. '7 7.7 „Quousque Tandem", in ge bouw „De T.eèrstoof", Niéuw- straat 12, van. half negen tot Satf ëern^ 771' DONDERDAG: „De Tempel'V Spinhuispad.: 24, •.van acht tot twaalf uur. Mineer Donkees uit de zesde kias had een echte voetbal wedstrijd georganiseerd, r. Het was ter gelegenheid van de opening van de nieuwe school. Ze zouden spelen tegen een elftal van een school een paar straten verder. „Wij winnen na tuurlijk", zeiden de jon- -gens. Dat kOD niet anders met zo'n goede keeper als Sjaak. Sjakie was niet zo groot maar wei lenig en helemaal niet bang. „Maar de keeper van die andere school is wel 16 lang", zei (Koos en wees iets aan ter ^hoogte van een lantaarn paal. „Ach jij, Sjakie is ftoch veel beter", zei Rem- - «o. „Maar die keeper is mija neef", knikte Koos, -bij kan bet goed hoor". £„we schieten hem zo on- itebover, zul je zien", lufte Leo. Er raten veer- en jongens in de klas. ie konden er dus niet meedoen. Frits moest naar een verjaardag, Jeffrey ging naar zijn oma en Kees.Ja Ke«s was nog (ffiaar drie dagen op schooi. •Eigenlijk wist niemand veei van hem af. De jon gens bemoeiden zich niet met hem. „'t Is zo'n •aaie", zeiden ze. ,Een moeders jocb le zei Leo, »>hij moet altijd bood schappen doen en met ziin fflsjes wandelen". Zo'n saaie knul kon natuurlijk niet voetbaJIen. Kees was er wel een beetfe verdrietig om geweest. Hij had nog niet één vriendje op deze school. Het waren allemaal nare opscheppers, vond hij. Hij had niet ge- dat hij best kon voet ballen. Ate ze hem er niet bij wilden hebben, goed hoor, hij zou er niet om be delen. De jongens waren allemaal vol van de wedstrijd. Ze trainden na vieren en spra ken over niets anders. Het was dan ook een vreselijke teleurstelling toen ze een dag voor de grote wed strijd, hoorden dat Sjakie nief mee kon doen. Hij had een ongeluk gekregen. Toen hij naar huis fietste was hij bij de hoek aange reden door een auto. Hij had zijn heen gebroken en lag in het ziekenhuis. De jongens waren er stil van. Wat erg voor Sjaak. Maar ook erg vooi hun wed strijd. „Gaat het nu nog door meneer?" vroegen er een paar. „Natuurlijk", knikte meneer, „alles is al geregeld. We kunnen het niet afzeggen. We moeten een andere keeper heb ban". „Bert meneer", rie pen Leo en Koos, „die is op Siaak na de beste". Bert werd dus keeper maar wie moest er dan op de plaats van Bert? Die stond rechtsbinnen, Dat was een helanariike plaats. „Kun Jij voetballen Kees?" vroeg meneer. „Ja meneer", zei Kees. Hij hoorde hoe de jongens met elkaar fluisterden „Als hij er in komt verliezen we natuur lijk", zei er één achter hem. Kees werd vuurrood. Eigenlijk moest hij ze in de narigheid laten zitten en zeggen dat hij niet kon. Maar aan de andere kant wilde hij die opscheppers wel eens laten zien wat hij koe. „Leo kan dan rechts binnen", zei meneer, en jij Kees gaat achteraan". Zie Je/hij mocht niet in de voorhoede. Zelfs meneer was bang dat hij dat diet knn. Hij zou ze eens wat laten zien. Toch was hij wel een beetje zenuwachtig. Als hij nu maar een doelpunt maakte. De andere dag ging Kees al vroeg van huls. Het was precies half drie toen de bal werd afgetrapt. In het eerste kwartier gebeurde er niets. Toen gaf Koos een mooie voorzet, Leo ktrote in maar d» lange neef dook de bal er prachtig uit. De tegenpartij ging met de bal aan de haal. De rechts binnen stoof op het doel af. Bert dook prachtig naar links maar de bal knalde rechts van hem het doel in. 1—0! „We verliezen hoor"*, zef Koos. „Je had die bal toch best kunnen houden man", roep Leo Nu g«ngen ae weer naar voren. Kijk. daar rende Xees langs de lijn. Hij was mee opgerukt en hield de bal bij rich. „Geef af aan Leo, man", hoorde hij Koos roepen. Maar Leo stond niet op zijn plaats, zag Kees. Hij gaf zelf een knoert van een schot en.de lange neef dook er overheen 1—1. Even later was het rust In de kleedkamer kakelden de jongens allemaal door el kaar. Kees zei niets en dronk zijn limonade. „Stil eens even", riep meneer, „ik zet Kees op de rechts binnenplaats. Die heeft een doelpnnt gemaakt en ik vond Leo eerlijk gezegd niet zo best". Leo was kwaad. Maar als meneer het zei moest het gebeuren. Zo stond K3es na de rust in de voorhoede. Het duurde niet lang of hij kreeg een pracht kans. Hij maakte er meteen gebruik van en gaf een keihard schot. Raak! 21. De tegenpartij vocht wanhopig terug. Maar het lukte hf?n niet de stand gelijk <e krijgen. Het bleef 2—L De lange neef keek zuur. Hij had ge dacht dat ze die jochies wel even met 10—0 zouden inmaken. Dat viel lelijk tegen. „Dank zij Kees heb ben we <fe wedstrijd ge wonnen", zei meneer, „je hebt fantastisch gespeeld Keet. Ben je lid van een voetbalclub?" „Ik heb in Amsterdam In Ajax ge speeld", zei Kees, „In de eerste junioren", De jon gens stonden perplex. In Ajax nog wel! „Jij doet natuurlijk mee in de schoolvoetbal wedstrijden he?" zei meneer, ,e*n hoe raatje voor Kees jon gens'. Hup, daar ging Kees op de schouders. Hij glunderde. Alsjeblieft! Waar bleven ze nu met hun gekV-ts over „moedens- landje?" Hij voelde zich ecb* een beetje de held van de dag. En dat was hii eigenlijk ook. ANKE In dit vierkant staan zeven plaats namen. Drie ervan bestaan uit drie lettergrepen en-de andere namen hebben twee lettergre pen. Je ziet, de lettergrepen staan door elkaar. .Zoeken jul lie de plaatsnamen op? De eer ste lettergreep van elke plaats naam is met een hoofdletter ge" drukt om het jullie niet te moei- Even iets over d« tekeningen. Denken Jullie er aan dat je je naam, en leeftijd ook achterop de tekening zet? Jullie kunnen au alvast lente- of paastekeoïn- gen sturen. Ik zoek dan de leuksten er uit. Die komen ah het echt lente Is geworden en ook met Pasen in ons hoekje te $cf fifth ïpd Ur 5Cft Ven V«n dom. bond. lijk te maken. De oplossingen verwacht ik weer voor donder dagmiddag vier uur. Denk aan naam, adree en leeftijd onder aan de brief of oplossing. Op de envelop zet je: Aan Anke, Verwerseïijk 6—8J Delft. staan. Ik vind het altijd w jammer dat zo vaak leuk# kersttekeningen, tekeningen over de schaatswedstrijden en andere evenementen of feesten altijd te laat binnen komen. Zé kunnen dan niet meer geplaatst worden omdat het feest al voor bij is. 9 Ard Schenk, de g«*e op het erepodium. Een oing van Inerte Schiedam. 1. Ineke Vaarting, Kerfdaan lSd* Schiedam (12 Jaar>. 2. Anneke Holleriwek, Polderweg 194. Schiedam-Kechel (9 jaar). De oplossing was: I schop, 2 Stien, 3 POIen, 4 za len, 5 sleepy 6 vegen, 7 kroon, 8 komma. De plaats in d# bol lenstreek was HlHegom. SYLVIA BLOM (Schiedam) Je had een leuke tekening ge maakt. Die komt vast in ons hoekie. Misschien deze week aU Ben je op de muziekschoolJij hebt de accordeon gekozen. Dat is ook 'n fijn instrument. Kun je er al een paar versies op spelen? ANNEKE HOL1ERHOEK (SCHIEDAM-KETHEL) Nu zal je broer je vast niet plagen, denk ik. Eindelijk was je bij de winnaars. Je ziet» als je maar steeds meedoet moet je op een keer Wel bij de winnaars zijn. Ik. zat een fijn boek voor je uit zoeken. Je tekening vond ik leuk. Daar zal ik gauw een plaatsje voor zoeken. Ik bak ook wel eens poffertjes Die vind ik lekkerder dan pannekoeken. JOOST STÜRKENBOOM (SCHIE DAM-KETHEL) Wie stelden die vragen? Ging dat van school uit? Fantastisch zeg, dat jullie de tweede prijs hadden. Zijn jullie inmiddels al naar Teyerr oord geweest? En hebben ze toen gewonnen? Je had de tet ters van de plaatsnaam uitge knipt. Wat een leuk idee. Roe vond je de schaatsenrijders Geiveldïg he? JOLANDA VX>. LEE (SCHIE DAM) Wat een leuk gedichtje was dat. Ik kende het niet. Ja, zo zie je dat dieren net zo bang zijn voot de mensen als de mensen voor de dieren. Nu. maar proberen weer eens een boek te winnen. Doe fe ook weer mee aan de nieuwe pur- zet? ANSA VOORBERG (SCHIEDAM) Dat was een leuk verhaaltje van Miepie en Tlmple. Je had ook nog het dikste mens met peerhoofd getekend. Dat had je leuk gedaan. Je zal maar zo'n Wil Stuan Niemandsverdriet uit, Spijkemsse nog ee® keer naar adres sdbrijven aaa Carols Boiieboom Reemskerckstraat 10 in Zoetermee-r? Ca rota Is het adres kwijt geraakt op school en dat vindt ze erg vervelend. Want ze wil graag terug schril ven. Schrijl het adres maar op de kalenoer Ca rol a Dan tun fe het altijc weei vinden. Dat doe ik ook mei dtngeo die Ik alet mag vergeten. hoofd hebben he? Het verhaat- tje kon er deze week niet meer bij. Ik zal zien dat het er vol gende week in kan. Kijk maai: goed. IEONT1NE VOORBERG (SCHIE DAM) Leuk, die hond «n de beer. Ze waren nog netjes ge kleurd ook. Correspondeer je al met een meisje? Gaat het leuk?. OJ bedoelde je dat je vla one hoekje een correspondentie- vriendinnetje zocht? Schrijf fm dat nog even? De oplossing hadden jullie goed. HANNEKE HUIZEE (SCHIE DAM-KETHEL) Bedankt voor, de mooie Tom Poes. Maar ik denk dat je hem hebt nagete kend en dan hem ik de tekening niet plaatsen. Maar Je had het netjes gedaan. Probeer je de puzzel van deze week ook weer?, Dit was net laatste brief Je van verleden week. Dag allemaal, veei groeten van ANKE* Joepie, io heet mijn cavia* marroot loopt bij kw du bill Bij ailea kapot pick-up draadjes én boekeorand- lea dat doet Mf met zijn echerpa tand'ee daarom rit hi] in am mooi bokje en krijgt dar van mil andijvie et» oen appel-blok Paul Vervet, acht jaar, Maaawuts) Marga van Veen, Tolleneatraat t in Zoetenneez is twaail jaar au wil graag xirrevpor.deren met een meisje vbd dlc leeftlfa uil een andere plants Ze zit eerste klas Mavo. houdt van leren, - turnen, ..wammen en «paart po«r?egei>. 'vonne van Leeuwen, Oostb'ok 48 in Wateringen zoekt aer -x>r* respom entte vriendinnetje van tleo of elf jaar. Zeil is ze tten. Ze houdt van «wemmen en postzegels spBren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3