Peter Eikelenboom wacht op Belgisch aanbod i publiek op Hollandiaan en Joop Molendijk gaan uit elkaar voor Dolf en Krijgrman Vragen- lialf- v n w BHB Fred Koogje verliest in Dordrecht op punten Boksgala SPELREGEL. WEDSTRIJDEN C-JUNIOREN Volleybalteams in moeilijk hoek SCHIEDAMSCHE COUKANT WOENSDAG 8 MAAKT 1972 ...geen grijpstuiver meer...* Peter Eikehnhoom Vlaardingen Beseheiden- heid is een deugd, zo op het eerste gezicht op het lijf geschreven van Peter Eike lenboom, maar bij nader inzien ebt die trek snel weg. Schroomt Fortuna's zwartharige doelman niet te verhalen over zijn uit zichtloze positie bij Fortu na, vooral in financieel op zicht- „Daarom ben ik blij dat er interesse voor mij is van clubs uit de eredivisie, maar ook uit België". Zoals de FC Brugge dringend om een keeper verlegen zit en Peter ook al contact heeft gehad met een club onder de rook van Antwerpen. Waardoor mogelijkheden zijn gekomen voor de Vla-artiUiger, die eens over het vertrek van Leen Barth naar And erl echt moest heenkomen, maar zich de laatste jaren heeft opge door Bas van den Berg worpen tot een doelman van grote klasse. En met die wetenschap dreigt Fortuna weer een keeper aan een Belgische club te veriie zen. Maar intussen is dc 24-ja- rlge Vlaardinger vooral rijper geworden. Zich bewust gewor den van zijn talenten en dit gehonoreerd wil zien met een bom duiten. En dat ziet hij één, twee, drie niet meer zo zitten bij Fortuna, de club waarvan opa Eikelenboom één van de oprichters was. Welis waar heeft hij het er naar zijn zin, maar met zjjn riyper wor den ïs zijn meer zakelijke In slag gekomen en die zegt: „Ik verkoop mij niet meer voor een grijpstuiver". .Daaram zal Peter Eik-elenboom, wanneer de tijd daarvoor aan gebroken is, zich op de trans- ferüjst laten plaatsen, zoal Fortuna dit al niet heeft ge daan, Want hel is aan de an dere kant duidelijk dat het Fortuna-bestuur ook op de hoogte is van informaties over Peter en dat wel degelijk in het beleid van de Vlaard-mgse club past. Fortuna wil wel de gelijk een vette pot overhou den en daarvan een spits ko pen. ZAKCENT Peter: „Wanneer ik veel geld kan verdienen ga ik zeker naar België, die gok wil ik wel wagen. Ik heb lang genoeg een zakcentje verdiend, maar dat is u voorbij. Want als je het uitrekent houd je niet veel over. En spreek dan nog niet eens van de tijd die je er aan spandeert. Het feit dat ik vo rig jaar ook al benaderd ben (onder andere door Cambuur) en het feit dat ik toch niet slechter ben -dan Leen Barth, heeft bij mij ook de doorslag gegeven. Ja, je zou kunnen spreken van een keerpunt in mijn leven, iets dat ook je leeftijd meebrengt". En in dat groeiproces past ook een bepaalde persoonlijkheid. „In militaire dienst had ik weinig tijd om te trainen en dat merk je. Je wordt onze ker, maar nu ik ook veel meer constanter leef, besef je het als een groot voordeel". Peter Ei kelenboom staat bij Fortuna Vlaardingen bekend als een heel rustige jongen die zich in 1965 in het eerste elftal aan diende als opv^jgfer, van Ton van Horik tegen In april 1970 brak hij zijn mid denvoetsbeentje en vanaf die tijd speelde Leen Barth de eerste viool die daardoor de kans kreeg door te stoten naar Anderlecht. En thans staat Peter Eikelen boa m zelf op 24-jarige leef tijd aan het begin van een mogelijk buitenlandse perio de. De ex-sportinstructeur van militaire dienst deinst, ondanks het feit dat hij een gezin achter zich heeft, er niet van terug. „Ik wil gewoon meer geld verdienen", zegt hij, „anders stop ik met voetballen. V Schiedam Tijdens het „vragen-halfnurtje" opende de heer A. J. M. Geene, voorzitter van Schiedamse Boys, met fikse kritiek op de sport raad. „Er is nu al zo- lang gepraat over ver lichting hier en verlich ting daar, dat dit straks niet meer nodig is, want over een maand is het 's avonds weer lang ge noeg licht", begon de heer Geene. „Nog steeds is er geen bericht ontvangen om een kanti ne te mogen zetten. Om iets te bereiken moet er altijd gepraat worden met veel te veel heren, duurt alles daardoor veel te lang". „Waar om' zo vroeg de heer Geene zich af. „moet Spirit naar een nieuw complex verhuizen, als de nieuwe bewoner Mar- tinit daar een te klein terrein moet betrekken, waarom Martinit niet naar dit nieuwe com plex?" Ook de heer Mouthaan, voorzitter van tJrsus. bad kritiek op de naar zijn mening toch wel trage werkwijze. „Al vele keren hebben wij gevraagd om wat zand voor ons veld. Nu werd ons veld afgekeurd, ter wijl dit met de aanwe- zigheid van zand voor komen had kunnen wor den", aldus de heer Mouthaan. Een langdurige discussie ontstond toen een woordvoerder van de voetbalvereniging Mar tinit verzocht de bjj de terreinen behorende keet 50 meter te mogen verplaatsen. „Volgens ons is daar ruimte voor en voor Schiedamse Boys is het gemakkelij ker", aldus de Martinit woordvoerder. Het kort weg genoemde „hutje" zal echter moeten ver dwijnen, want door de slechte toestand doet 't afbreuk aan bet park en is daardoor ongewenst. Dal dit hutje aan het ge zicht wordt onttrokken en nog slechts twee jaar zal worden gebruikt, „anders hebben we niets om to vergade ren", kon hieraan niets veranderen. Schiedam Gisteravond werd tijden? de vergadering van de Sportraad duidelijk gemaakt dat het openbaar stellen van deze vergaderingen in een' behoefte voorziet. Circa 20 belangstellenden, al dan niet als afgevaardigde van hun vereniging, bezochten deze vergadering en kregen tijdens „het vragen halfuurtje", de gelegenheid zioh d'irect tot de Sportraad te richten. Een mogelijkheid die door een aantal sprekers werd aangegrepen om harde kritiek te leveren. Kritiek in het belang van hun vereniging, of zoals Schie damse Boys voorzitter A- J- M. van. Geene, voor de Schie damse sport in het algemeen. Langdurige kritiek ook, want voorzitter mevrouw G. D. Verweij de Graaff zag zich genoodzaakt de laatste spreker inderdaad langdurig aan 't woord, een halt toe te roepen. A. Ver/inde. Belangrijk was tevens het ver trouwelijk punt dat door het vertrek van de heer G. Kens uit de raadszaal, minder „vertrouwelijk" werd dait verwacht mocht worden. De sinds kort gediplomeerde ambtenaar sportzaken zal door de raad worden voorge dragen als opvolger van de heer J. A. A. v.d. Linden, die per 15 mei de funktie als sport ambtenaar in Schiedam zal beëindigen. Bij de ingekomen stukken was het een brief van. FCN'66 wel ke de meeste aandacht trok. De club Uit Nieuwland ziet het spelen op een terrein van SVV als uitwijkmogelijkheid niet als de juiste oplossing en blijft daardoor voorlopig het eigen terrein bespelen. Deze beslis sing werd mede genomen op grond van het ontbreken van warm water -en de afwezig heid van: een kleedkamer voor d e sche idsre chters HONKBAL Een verzoek van de s.v.h. Sc s.v. „Schiedam" betreffende het onderhoud van het honkbal- veld werd door de heer Ver- linde uiteengezet. Het 10 jaar geleden uit eigen middelen aangelegd honkbalveld is door de talloze voorzieningen niet meer in de begroting van deze vereniging op te nemen. De heer Verlinde voerde aan dat •honkbal uitgroeit tot één van de duurste sporten, .en dat het huidige terrein geen visite kaartje is voor de in de 2e klasse uitkomende vereniging, „Het is daardoor bijna een ge luk dat „Schiedam" niet meer in de ie klasse speelt", aldus de heer Verlinde. Het ver zoek, het onderhoud van dit terrein geheel of gedeeltelijk door de Gemeente te laten verrichten, zal ondersteund worden, na het bekijken van de financiële consequenties. KANTINE Op een verzoek van de voetbal vereniging SCDFWuitbrei ding van de kantine, werd eveneens positief geregeerd. De heer Van Berg was van mening dat dergelijke aktivi- terten, in het belang van de verenigingen, niet mochten worden geremd. TENNISBANEN Het rapport tennisbanen ip Schiedam van de SBLO, vori ge vergadering uitgesteld, werd toegelicht door de heer v.d. Touw. Het rapport, ge- maakt omdat -er sprake is van een tekort aan tennisbanen, werd opgemaakt door twee le den van de SBLO naar aanlei ding van enkele onderzoekin gen. 'De conclusie is dat er in derdaad behoefte bestaat aan meer banen, want voor de 1600 person en die regelmatig deze banen bespelen zijn slechts 15 op de 27 banen be schikbaar. Duidelijk werd dat de door de verenigingen ge huurde banen, oa. door een strenge ballotage, niet volle dig bezet zijn. Gezien de ur gentie van dit tekort achtte Voorzitter Mevrouw G. Verwet j~De Graaff. de heer Verlinde een snelle op lossing noodzakelijk,;; zodat vooral de jeugd snel geholpen kan worden en particulieren niet langer voor beoefening van deze sport naar Rottet-. dam behoeven; uit te wijken De raad kwam tot de conclusie De noodzakelijke voorzieningen dat een gesprek met de ver- voor het betrekken van het enigingen, t.a.v. de onderbe- „Spirit" sportcomplex door de speling van de banen, wense- voetbalvereniging Martinit lijk is, en dat gezocht moet blijken te zijn begroot op •Sporfamfofenaor J. A. A. v. d. Linden worden, naar een. snelle uit breiding met twee. banen, en een nieuw te creëeren tennis park, bijvoorbeeld in Woud- hoek, met zes banen. OVERNAME f 15.000. Een en ander als ge volg van het dempen van een sloot, daar de bestaande vel den moeten worden aangepast aan de door .de KNVB gestel de eisen. Ook het financiële aspect van de overname van o.a. het clubge bouw, ontlokte de raad tot een langdurige discussie. De raad besloot tenslotte een voorstel van de heer.,Janse; het club gebouw te betrekken in het geschikt maken van de totale accommodatie, te ondersteu nen. Een en ander zal echter nog wel enige tijd kunnen du ren. Vlaardingen Na vier jaar trouwe dienst gaat Jaop Molen dijk (trainer) en De Hollandiaan aan het eind van 't sei zoen uit elkaar» Gisteravond heeft manager Henk van Her pen het besluit aan de spelers meegedeeld, hetgeen ge beurde voordat de training begon. Al enkele weken gonsde het gerucht in 't Nieuwelant dat Joop Molendijk zou op stappen. Over de periode Molendijk, met onder andere het kampioenschap naar de derde klas, hebben velen zich waarderend uitgelaten. Het ligt in de bedoeling van de Schiedammer de Monsterse vierdeklasser RKSVM te gaan trainer dezelfde club waar zijn vader vroeger connecties mee heeft gehad. Reeds vorig jaar had de wie Joop Molendijk gaat opvol- 1- —in*. Ei.Un/1 Al Schiedammer al plannen er mee te stoppen maar op aandringen van bestuur en spelers is hij toen.gebleven. Gezien de ranglijst, dit competitie-karwei, heeft hij met De Hollandiaan een goed seizoen gemaakt. De achterstand op leider Lenig en Snel bedraagt maar en kele punten, terwijl de op zet in het begin van het sei zoen was: zich te handha ven. Dat gewoon, centraal was komen te staan door hetonverwachte vertrek van Hennie MuylerL en Jan Kramer. Maar met de knappe tussensprint heeft de ^haardimgse club zich thans al op de vierde plaats 'genesteld. Van een onzer verslaggevers Dordrecht De Schiedamse boksers Tonny en Dolf Krijgs man hebben gisteravond in Dordrecht overwinningen ge boekt. De hoofdpartij, tussen Tonny Krijgsman en Christ Biemans werd een eclatant Schie'dams succes. Hoewel Bie- mans tot het einfde stand wist te houden tegen de vederge- wichtkampioen van Zuid-Hollandwerd zijn vaak onbe suisde optrëden niet volledig afgestraf t. Bantammer Dolf Krijgsman be haalde eveneens een punteno- verwinmng. Hij kwam tegen de Brabander Piet van fcon tot een technisch zeer goede par- Dordrecht Het volgende boksgala, dat in het Dordtse Kunstmin wordt gehouden is op 27 mei. Op deze dag komen een groep Duitse pugi listen uit de omgeving van Darmstadt naar Dordrecht. De Neder landse tegenstand wordt geboden dooi- boksers van de Sportclub Dor drecht en de Schie damse boksschool van Wim de Haan. tij, waarbij zijn zege nimmer in gevaar is geweest. In de tweede ronde leek het er op, dat de felle Van Zon enig voordeel ging behalen, maar met gevarieerde stoten maak te Dolf snel aan de illusies van. Vatn Zon een eind. De derde pupil van Wira de Haan, die in Kunstmin in de ring verscheen, was midden gewicht Fred Koogje, De titel houder van Zuid-Holland moest tegen de afgetrainde Dordtenaar Ruben Jantji een nederlaag incasseren, Met de puntenzege van Janti was Wim de Haan het geheel niet eens. Hoewel de jurycijfers 60-58, 60-57 en 60-59 waren, mompelde de Schiedamse trainer: „Ik heb nog nooit zo'n slechte beslissing ge zien". Chris! Bïemans. fjïnfcsj schermt het geloot af bi} een stootserie van Tonny Krijgsman. gen is nog niet bekend. Al lang voordat er sprake van vertrék was hebben sollicitan ten rich aangemeld zonder dat de roodwitte derdeklasser een beslissing heeft genomen. Eind deze week zullen de eer ste besprekingen beginnen eri verder zal De Hollandiaan nog adverteren in „De Oefen- meester" en „Neerlands Voet bal". BELEID „Het zal vooral een man moe ten zijn*, licht Henk van Her pen toe, „die in ons beleid past". Een beleid van De Hol landiaan dat er op gericht is zo snel mogelijk door te stoten naar de tweedeklas. „Omdat we nogal wat inbreng wan buitenaf verwachten", zegt Henk van Herpen, „en er jon gens bij komen die al eerder in De Hollandiaanhebben ge speeld". Het nieuwe beleid bij De Hollandiaan heeft er onder andere al voor gezorgd dat er commissies zijn gekomen dia de taken van het bestuur heb ben verlicht. Kortom: de an dere aanpak bij De Hollan diaan, waarvan de leden we kelijks worden voorgelicht in het weekorgaan, begint nu' al zijn vruchten af te werpen. Schiedam Donderdagavond organiseert de Schiedamsa Scheidsrechters vereniging spelregelwedstrijden voor C- junioren- in de kantine van; da svh en sv „Schiedam". Gezien de grote belangstelling bii?Ö« voorgaande wedstrijden, is da verwachting dat het ook dezï. keer weer een gezellige; en spannende aangelegenheid zal worden. Aanvang 19.30 uur» Schiedam/Vlaardingen Don* der dagavond speelt 't eerst! volleybalteam van Sunlight d< helangrijke wedstrijd tegel mededegradant M^"C 2 u» Maassluis. Voor -de heren val. Sunlight- eindelijk weer eet •kansje op de volle winst. Aan' vang 19 uur. SPSV staat vod de ondankbare taak stadge' noot Juliana 3 dieper in problemen te drukken De J« liana-reserves zitten evènall Sunlight in de degradatiezo?' gen en kunnen best weer eer.1 wat puntjes gebruiken. Tegej; SPSV lijkt dit. echter- geaj; haalbare kaart. Aanvang 20.1 uur. De dames van UVC spd len jn Rotterdam de moeilUHl, wedstrijd tegen NNPV. Od: hier is winst bittere noodzaa». Aanvang 20.15 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4