Vergadering commissie onderwijs Bijdorpvergadert Bezwaren tegen voorstel over sociaal raadsman m 118^ OPLOSSING ZOEKEN VOOR PROBLEMEN IN TUINDORP e.o. 2 kranten voor één prijs! KVP en PCG: Subsidiering onjuist Kolpabad minder bezocht m Parkeerwachters komen er aan Vracht wagens moeten weg uit Kethel Bijeenkomst Hervormde Vrouwen Dienst 99 Vijver Beatrix- park uit gebaggerd Hoorzitting over kinderboerderij Proefvaart «De Pelican" Gratis sinaasappels: Marokkaanse delegatie op stadhuis Door middel van enquête: Parkeerautomaat bij Hema Industrieterrein als parkeerplaats „Baehplein-bos" is gereed Ds. Hoedemaker beroepen in Kethel Zaterdag 11 maart 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 2435Ï Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De commissie voor onderwijszaken houdt op dinsdag 14 maart, om acht uur, een openbare ver gadering in het stadhuis. Aan de orde komt het voor stel van burgemeester en wethouders om medewer king te verlenen aan het be stuur van de Vereniging voor Christelijk onderwijs om in de school voor g.l.o. aan de Stadhouderslaan 30 de verlichting in gang, trap penhuis, hoofdenkamer, le raarskamer en keuken te vernieuwen en de schakel kast aan te passen. Bovendien wil men meubilair aanschaften voor het han- denarbeidlokaal en vier leer middel enkast en kopen. Het college wil dezelfde vereni ging eveneens medewerking verlenen voor het demonte ren en het aanschaffen van nieuwe ornamenten, in het schoolgebouw voor kleuter onderwijs aan de Oostsingel 9, Ook wil men hier de elek trische lichtinstallatie verbe teren en aanpassen aan de voorschriften en veiligheids eisen van het GEB. Een ander punt dat ter discus sie komt is het voorstel om het bedrag vast te stellen van de voorschotten op de exploitatievergoeding g.l.o. voor het jaar 1972. Schiedam De afdelingen Dorp en Groenoord van de Hervormde Vrouwendienst houden woensdag 15 maart een bijeenkomst in het ge bouw ,,De Rank" aan de Schiedamseweg. Mevrouw Van Tijn uit Wormerveer spreekt deze avond over „De Schepping in Midrasjiem". Ook wordt er Joodse muziek ten gehore gebracht. De avond begint om kwart voor acht. Schiedam Dc wijkvereni- ging Bijdorp houdt vrijdag 14 april een jaarvergadering in het gebouw „Trefpunt Bij dorp". Op de negen punten tellende agenda staat onder andere een bestuursverkie zing. Dit jaar treden de heren W. H. van Gisteren en K. van Ras teren af, respectievelijk voorzitter en tweede voorzit ter. Betden stellen zich niet herkiesbaar. Kandidaten voor hun functies kunnen zich tot de vergadering aan melden, evenals kandidaten voor de nieuwe zetel in hel bestuur. Voorts wordt er gesproken over het bestuursbeleid, de begroting van 19721973 en het voorstel over het jaar feest, dat in de pen zit. De vergadering begint om acht uur. De vereniging houdt vanavond een open kaartavond, die om acht uur begint in „Trefpunt Bijdorp". De leden van de vereniging en introducés zijn 25 maart welkom op de grote bingo-avond in het „Trefpunt". De kin^v-ren van twee tot en met elf jaar mogen op 1 april paaseieren zoeken en op 13 mei is er een bustocht voor de kinderen van zes tot en met elf jaar. Schiedam De vijver in de heemtuin van het Prinses Beatrixpark wordt uitgebaggerd. 3n de zomerperiode staat het water in de vijver erg Jaag, de bodem ligt hier en daar zelfs droog, door gebrek aan circula tie van het water gaat het stinken in de vijver. Dc bij het uitdiepen ver kregen veengrond wordt op de oever gelegd en vormt een nieuwe, teer laag voor de beplanting. In de heemtuin groeien tal van ongewone en in heemse kruiden en plantjes. De uitgediepte vijver kan een broed plaats voor vis worden. Vlaardingen In januari be zochten 35.853 mensen het Kol pabad; in februari werden er 37.396 bezoekers geregistreerd. Bij het schoolzwemmen, dat uitgaat van het ministerie van CRM, werden in januari 333 di ploma's B uitgereikt. Dit jaar slaagden tot nu toe 242 perso nen voor het A-diploma en 106 voor het B-diploma. Vlaardingen In de Heipaal wordt dinsdag 21 maart een openbare hooravond gehouden over Hoïy-Noo-rd. Op de vori ge inspraakavonden van de burgers over Holy-Noord stond de totale opzet van deze Wijk op het programma. Nu gat het vooral om de kinder- jpoerderaj en de bouwspeel plaats. De hoorzitting wordt gehouden op verzoek van de Raad voor Sport en Recreatie. Schiedam Het boor- schip „de Pelican'*, het meest merkwaardige schip ooit op de werf IHC-Gusto in Schiedam gebouwd, maakt op woensdag 22 maart zijn eerste proefvaart. Om seven uur *s morgens wordt vertrokken van de werf Gusto en om streeks negen uur zal het boorschip Hoek van Holland bereiken. Dinsdag 14 maart wordt het hoogste punt op het schip bereikt, dan wordt de 62 meter hoge toren geplaatst. De boot heeft zodanige afmetingen dat het dok op de werf Gus to verlengd moest wor den. Schiedam Het aanstelen van een sociaal raadsman in Schiedam krijgt niet zonder meer de steun van de confes sionele fracties in de gemeenteraad. In de vergadering van de commissie maatschappelijk werk hebben mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen (KVP) en de heer R, van Kaal te (PCG) zich tegen het concept-raadsvoorstel verklaard dat de aanstelling van een sociaal raadsman beoogt. Ook een voorstel over de personeelsuitbreiding van de Ge meentelijke Sociale Dienst vond geen genade in de ogen van beide raadsleden. Mevrouw Taverne had ernstige bezwaren tegen de kosten van de raadsman. Ze vond het on juist dat Rotterdam een so ciaal raadsman volledig krijgt gesubsidieerd- van" het rijk, terwijl Schiedam toch de volle prijs moet betalen. Het KYP- raadslid meende, dat Rotter dam ook de Schiedamse uren van zijn raadsman volledig gesubsidieerd krijgt. Schiedam zal straks een van. de Rotterdamse raadslieden en kele uren per week „buren" tegen een vergoeding van 1Ü.5D0 voor 1972, In hun voorstel aan de gemeenteraad zeggen b. en w, dat de sociaal raadsman het werk van de plaatselijke instellingen op het gebied van de maatschap pelijke dienstverlening aan merkelijk zal verlichten voor al omdat zowel overheids- als particuliere instellingen met een personeelsgebrek te. kam pen hebben. Het ministerie van c.r.-m, is om subsidie verzocht. De Rotter damse raadsman zal één och tend in het centrum van Schiedam zitting kunnen heb ben en één ochtend ïn het □oorden van. de stad. De der de ochtend zal hij nodig heb ben voor uitwerking van zijn Schiedamse spreekuren en voor zijn contacten in Schie dam. De overige raadsleden in de commissie voor het maat schappelijk werk zijn wel ak koord gegaan met het voorstel van b.en w. De heer Broeke (D'66) was van mening dat Rotterdam de eventuele subsi die van de Schiedamse uren niet Schiedam zal itffllen de len. Ook de heer C. Batenburg (PvdA/PPR) ondersteunde het voorstel. Beide raadsleden hoopten, dat de sociaal raads man op 1 mei aan het werk kan. Het voorstel komt ïn de raads vergadering van 27 maart in behandeling. Het ziet ernaar uit, dat aan de goedkeuring door de gemeenteraad een uit gebreide discussie zal vooraf gaan. De commissie maat schappelijk werk kreeg er een klein voorproefje van. V" De Waarcfrngse parkeerwachter is reeds geruime tijd in dienst Schiedam Een delegatie van het bureau voor handel en ex port van Marokko wordt op donderdag 16 maart om tien uur 's morgens door het ge meentebestuur ontvangen in de raadszaal van het Stad huis, De delegatie bestaat uit verte genwoordigers van genoemd bureau en verder nog uit een tiental dames, die ter propa ge ring van de citrusvruchten, een belangrijk exportartikel van Marokko, donderdag si naasappelen en mandarijnen gratis aan het publiek zullen uitdelen op enkele drukke punten in de stad. Onder meer op de Hoogstraat, de Broers- vest en bij de winkelcentra aan de mgr Noienslaan cn de Borodmlaan. Tumc/orp-Ketóeh Achfergesfe/c/ Schiedam De vereniging „Groen oord en omstreken" wil door middel van een en quête nagaan, of er een oplos sing te vinden Is voor dc pro blemen die er in de wijken Kethel en Tuindorp en In dc Vogelwijk bestaan, zo schrijft het blad „Grocnoord-akkoor- den", het orgaan van de vvijk- vereniging. De inwoners van de genoemde wijken hebben de indruk, dat zij achterge steld worden bij de bevolking van de andere stadsdelen va» Schiedam. In het laatst verschenen num mer van „Groenoord-akkoor den", dat elke twee weker, huis aan huis wordt bezorgd in Schiedam-Noord, staan en kele vragen afgedrukt door middel waarvan de bewoners van de wijken in kwestie hun mening kunnen geven over de situatie. in het enquêteformulier wordt gevraagd, of er meer aan dacht zou moeten worden be steed aan de woonwijken Ke thel, Tuindorp en de Vogel wijk. Ook wil de wijkvereni- gmg weten of deze problemen beter behandeld kunnen wor den door de „Stichting Sa menlevingsopbouw Schie- dam-Noord" of door de ver eniging „Groenoord en om streken". De wijk vereniging is van me ning, dat de moeilijkheden het best opgelost kunnen worden door middel van eer» geza menlijke aanpak ervan. „Groenoord en omstreken" probeert dan ook zoveel mo gelijk leden te werven. De vereniging wil haar naam veranderen, zodat deze voor iedereen aanvaardbaar is. Schiedam Binnen niet al te lange tyd krygt Schiedam parkeer wachters. Wethouder C. J. M. Bolmers deelde ïn de commissie voor stadsontwikkeling mee dat binnenkort het besluit kan wor den verwacht, tot aanstelling van deze wachters over te gaan. In Vlaardingen zijn de parkeerwachters al enige tijd in dienst. Wel moet nog worden bestudeerd onder welke dienst ze zullen vallen. De politie is 2onder meer geluk kig met de aanstelling van de parkeerwachter, omdat het controleren van de parkeer- meters onvoldoende door haar kan worden gedaan in ver band met de personeelsbezet ting. In navotging van de gemeente Middelburg krijgt Schiedam een parkeerautomaat, die zal worden geplaatst op het par keerterrein van de Hema. De automobilist kan de parkeer- tiid die hij wenst „kopen". Hij ontvangt een biljet met een controlestrookje, waarop het einde van de parkeertijd staat aangegeven. Het biijel brengt hij aan bij de voorruit van zijn auto. Het controlestroakje bewaart hij als geheugen steuntje. In afwachting van dc komst van de automaat Is als tijdelijke regeling aanvaard een par keerverbod voor langer dan één uur tussen 8 cn 18 uur op maandag tot en met zaterdag. Zolang de automaat er nog niet is zal dit met verkeers borden zijn aangegeven. Schiedam Parkeren van vrachtauto's in de bebouwde kom blijft problemen opleve ren, Na de parkeerproblemen in Schïedam-Zuid zijn nu de gemeente en de directie van het transportbedrijf L. C. van Tlel N.V. met elkaar in con flict geraakt over het parke ren van vrachtwagens aan de Rlndefjerstraat. B. en W, hadden de N/V. Van Tiel aan parkeerterrein voor hun zware voertuigen het in dustriegebied aan de 's-Gra- velandseweg gesuggereerd, maar daarmee was het be drijf het niet eens. ïn een boze brief aan het college noemde de directie deze suggestie een poging om het bedrijf ten grande te richten. De directie meende, dat ze dan het toezicht op de kostbare voertuigen zou verliezen, waardoor het bedrijf in de uit oefening van haar dïenst,en zou worden belemmerd, „Ons wagenpark levert aan wegen belasting 72,000 per jaar op en wij menen dat voor dit be drag toch wel een plaatsje dichter bij huis zon kunnen worden gevonden", aldus d( directie. B. en W. hebben de directie ver plicht, de vrachtwagens bui ten de bebouwde kom te par keren. Als parkeerterrein wordt nu aangewezen het ter rein nabij Bad Groenoord lol en met 31 maart 1972 en hel industriegebied in de 's-Gra- velandsepolder. Omdat he" parkeerterrein nabij Groen oord na 31 maart voor reerea tieve doeleinden wordt ge bruikt, moet. dc N,V. Van Tie. per l april zijn toevlucht zoe ken ir> het industriegebied Tot nu toe staan de voertuigez geparkeerd nabij de kerk var het Apostolisch Genootschai aan de Linde ij erstraat. De verkeerscommissie is don derdag middag akkoord ge gaan met de maatregelen di< het college heeft genomen. Schiedam —De nieuwe „bos strook" bij het Bacsplein, oj het voor de metro-aanleg ge reserveerde terrein, is ge reed. De plantsoenendiens heeft de bomen en heester» geplant. De plantsoenendiens doet een beroep op de jeug< en de ouders om deze nog jon ge aanplant met te verniel© of het terrein te bevuilen. Schiedam De hervormde ge meente Kethel/Groenaord heeft een beroep uitgebracht op ds. L. A. Hoedemaker. De gemeente raakt straks vacant door het vertrek van wijkpre- dikant drs. E. II. Verwaal. Volgens de Zondagsbode is ds, Hoedemaker zendingspredi- kant. Hij heeft tot juli 1971 als docent aan de Theologische Hogeschool in Djakarta ge werkt Op vrijdagavond 17 maart wordt een kennismakingsbij eenkomst gehouden met de predikant en zijn echtgenote. Dit gebeurt in het trefcentrum van de Martinuskerk aan dc Willem Andriesseniaan. Profiteer nü yin het unieks aanbod 2 krenten k ontvartjen voor de pnji van dn: d Schiedtmsche Courant met nieuws uit uw stad en ©mjtvSnf, en het RotterdamschB Nieuwsbltd met tiet lutue bineeft-e» buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook hi, 1 u 1* rfieen mut. lander «nfjje verplichting, de SC RN te beiorjen en ontdek (elf de vele pluspunten. Dete bon ir» op jn envelop, zonder poitttiel, sturen nair Rotterdimi.li Nieuwsblad, antwoordnummer M4, Rotterdam de SC RN 14 dapm path ntars woenpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1