Hoogste punt de „Pélican" bereikt WERKGROEP MAAKT RESULTATEN VAN ENQUETE BEKEND Uitgifte grond nog steeds in studie Hervormd- wijkavond in Zuid VORMINGSCENTRUM OP 22 MAART OFFICIEEL OPEN 2 kranten voor één prijs Gusto wilde kerk kopen f- Jeugdraad zoekt tijdelijk onderkomen Op vergadering Jeugdraad; LOM-school viert tien jarig bestaan Voor werkende jongeren: Vrouwen praten over drugs SCHIEDAMSCHE COURANT -* Donderdag 16 maart 1972 99ste iaarffansr no. 24361 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL jV telefoon Schiedam Het Is met uitgeslo ten, dat de Raad voor Jeugd en Jongeren begin mei op straat komt te staan. De We reldwinkel in het Proveniers huis, die tot nu toe onderdak heeft verleend aan de Jeugd raad, heeft de verhuurde ruimten, in het totaal de helft van het pand van de Wereld winkel, zelf hard nodig in ver band met uitbreiding van het werkterrein. Zeker is, dat de Jeugdraad in elk geval de helft van de gehuurde ruimte moet verlaten. Wereldwinkel wil ruimte terug Schiedam De werkgroep Inventarisatie van de Raad voor Jeugd en Jongeren maakt dinsdagavond 21 maart tijdens een openba re algemene bestuursvergadering een aantal resultaten bekend van de enquête, die de werkgroep onder ruim zeventig vereni gingen in de stad heeft gehouden. De werkgroep is al weken be zig met het uitwerken van de gegevens, die door de enquête naar voren zijn gekomen. Nu komt er lijn in de inventarisatie ervan. Op de vergadering, die dinsdag wordt gehouden in. het padvin- ders-groepshuis ,/t Raad huis" aan de Schiedaraseweg in Bijdorp, komen tevens de verslagen van de verschillen de werkgroepen van. de Jeugd raad aan de orde. De werk groep speelgelegenheden zal een. concreet voorstel doen over een nog vóór de zomer vakantie op touw te zetten projekt. De werkgroep jonge ren adviescentrum heeft de gemeente schriftelijk verzocht om subsidie, ook heeft de werkgroep informatie inge wonnen over de juridische as pecten van de oprichting van een dergelijk centrum. De werkgroep „De Tempel" brengt dinsdagavond de resul taten van de gesprekken met burgemeester en wethouders, de Stichting Sociaal Cultureie Arbeid en. de Jeugdraad, naar voren. De communicatie binnen de ge lederen van het algemeen be stuur is voor de Jeugdraad nog steeds een probleem. Zo wel de staf als het dagelijks bestuur van de raad zijn ech ter niet van mening, dat deze moeilijkheden kunnen worden opgelost door middel van „praat a vonden". Men acht het doeltreffender, dat het be stuur en de staf een hele za terdag of zondag besteden aan het doorpraten van het te voe ren beleid van de Jeugdraad en het doel ervan. Door middel van een dergelijke bijeenkomst willen de leden van het bestuur en de staf el kaar tevens beter Ieren ken nen. zodat men niet als vreemden tegenover elkaar staat op de algemene verga deringen, zoals dat nu vaak het geval is. De Jeugdraad spreekt zich tij dens de openbare vergadering uit over het vertegenwoordi gen van de raad in het be stuur van de Schiedamse Ge meenschap, naar aanleiding van een voorstel van het be stuur van de SG. Voorts worden de definitieve re sultatenrekening en de balans van 1971 besproken. Er reeds besloten, dat het saldo van de oude Jeugdraad, die enkele jaren geleden ter ziele is gegaan, wordt opgenomen als reservering voor bijzonde re projekten. De vergadering begint om acht uur. Schiedam De studie over het gronduitgiftebeleid In Schie dam is nog steeds niet afge sloten. Hoewel naar verluidt de speciaal voor de bestude ring van dit probleem be noemde commissie ad hoe ver gevorderd zou zijn met haar studie, is nog niets bekend over een toekomstig beleid in zake de uugifte van grond. Het bureau voorlichting van de gemeente gaf namens b. en w, als commentaar „de zaak is nog in studie" en kon ver der geen mededelingen doen. De sfooiconsfrucfie [42 ton zwoorzweeft langzaam naar het ft Overzicht van de Pelican, schip toe. Het hoogste is bereikt, de constructie staat erop Schiedam Het hoogste punt van het modernste boorschip in Europa, de Pelican, is gistermiddag op de werf Gusto bereikt. Het laatste deel van de 62 meter hoge toren, een staalconstructie van 15 meter hoog, is toen onder grote spanning geplaatst. Voor deze operatie moest de drijvende bok van de werf verlengd worden. Deze is nu 74 meter hoog en een van de langste ter wereld. Gistermorgen is het middelste gedeelte van de toren ge plaatst, gistermiddag moest alles precies passend, precies op tijd en zeer nauwkeurig aan de reeds staande toren vastgemaakt worden. Werk lieden moesten gistermiddag halsbrekende toeren uithalen cnr^alles voor elkaar te krij gen, maar om half vier stond de boortoren op het merk waardigste schip, dat ooit in 'Europa is gebouwd. schledam De kerkeraden van de hervormde en de gerefor meerde gemdente in Schie dam-Zuid hebben besloten dinsdag 21 maart een gemeen. schappelije wïjkavond te hou den in de grote benedenzaal van de kerk De Goede Haven aan dc Westfrankenlandsedijk. Dit naar aanleiding van de 2eer druk bezochte gemeen schappelijke kerkdienst van zondag 27 februari. De bijeen komst begint om acht uur. Spreker op deze avond is ds. Th. M.Loran, secretaris van -de Landelijke Hervormde 'Jeugd raad en een van de samen stellers van het rapport „Sa men op weg", dat tot stand is gekomen op verzoek van de Raad voor het Jeugdwerk van de Generale Synode van de Nederlands Hervormde Kerk, de voormalige Nederlandse Gereformeerde Jeugdraad en de Generale Deputaten van de .Gereformeerde Kerken voor Kerk en Jeugdwerk. Ls.Loran zal spreken over het onderwerp „Hoe kunnen we Werkelijk samen op weg gaan?". Net is de bedoeling, dat na de inleiding van ds. Loran een «antaldiscussiegroepjes wordt gevormd, die elk een vraag over het centraal staande on derwerp te behandelen krij gen. Tot slot is er een algeme ne bespreking van de onder ling behandelde vragen. Medewerking aan deze bijeen komst verleent het evangeli satie-combo „Their Masters Voice", dat onlangs is samen- gestold uit enkele gerefor meerde jongeren in Schie- dam-Zuid. organisatie van de bijeen; komst is tn handen van de fter- vormd-gereform eerde wijk- 1 £roep „Samen op weg". De Pélican wordt gebouwd in opdracht van een Franse maatschappij» Somaser (So- ciété Maritime de Service). In april wordt het schip aan de eigenaars overgedragen en het maakt op woensdag 22 april de eerste proefvaart. Honderd man zijn sinds zeven december dagelijks aan het werk geweest om dit schip zeewaardig te maken. Daar voor hebben zeven ingenieurs plannen uitgewerkt. De Pélican heeft geen ankers. Wordt er op zee geboord dan wordt alles in evenwicht ge houden door twee verstelbare voortstuwingsschroeven en een vijftal dwarsscheeps geplaatste schroeven in tun nels. De schroeven moeten voortdurend draaien en krij gen hun commando's door middel van computers. Gaat er ook maar het minste geringste mis, dan wordt dit onmiddellijk door de compu ter geregistreerd. De schroe ven worden aangedreven door vijf elektrö-motoren. Het boorschip meet circa 15,000 ton, is 149 meter lang en 21.35 meter breed. In het voorschip zijn de bemanningsverblijven, deze bieden ruimte aan 80 personen. De Pélican gaat op de Noord zee, ïn opdracht van Total, bo ringen verrichten. Het schip heeft zo'n grote voorraad, dat er drie maanden achtereen gewerkt kan worden en dat er twee boringen van 15.000 voet verricht kunnen worden. De romp van het schip heeft bo* vendien een ijsversterking. Schiedam In het kader van het tienjarig bestaan van de LOM-school aan de Fahren- heitstraat zijn enkele festivi teiten georganiseerd. Op 25 maart wordt in de school van elf uur 's morgens tot zes uur 's avonds een kermis-festijn gehouden. Dit is tevens een soort reünie van cud-ieerlin- gen. Niet alleen de leerlingen hebben met de opbouw gehol pen, maar ook de ouders. Op 15 april wordt de vierde strand wandeltocht gehouden van Hoek van Holland naar Scheveningen, Ook die tocht zal in verband met het jubi leum een feestelijk tintje krij gen. Na de grote vakantie wordt het nieuwe gebouw van de LOM-school, nabij de Schiedamseweg, in gebruik .genomen. Ook dit zal met de nodige feestelijkheden ge paard gaan, men heeft hier al leen nog geen vast program ma voor. De Jeugdraad heeft twee ver trekken in gebruik. Een daar van stelt de Wereldwinkel tot de opening van het voorhuis ter beschikking, hoewel de Jeugdraad daar niet mee is gebaat. Een nieuw onderkomen is nog niet gevonden. Het bestuur van de Jeugdraad heeft reeds gedacht aan het achterhuis van het Proveniershuls, doch er zijn verschillende bezwa ren verbonden aan het betrek ken van een ruimte in het achterhuis. Jeugdraad-pen ningmeester Joop Hehemant .,Het is niet gebruikelijk» dat het achterhuis wordt ver huurd. Als we het tijdelijk zouden mogen betrekken, worden daar natuurlijk prece denten mee geschapen. Als wij er nu in gaan, wil morgen een ander daarvoor in aan merking komen". De staf en het bestuur van de Jeugdraad willen een tijdelijk onderdak, dat zo dicht moge lijk in de buurt is van het Pro veniershuis, omdat de Jeugd raad daar uiteindelijk toch definitief wordt onderge bracht in het voorhuis. VERBOUWING Binnenkort begint de dienst Ge meentewerken met de verbou wing ervan. Dit heeft heel wat voeten in de aarde gehad, om* dat de plannen voor de ver bouwing moeten passen in die van de totale verbouwing van het Proveniershuis. Bij de oprichting van de Jeugd raad werd aanvankelijk ge dacht, dat het voorhuis in ja nuari 1972 gereed zou zijn. Omda+ het slechts om een paar maanden ging de Jeugdraad is in september 1971 opgericht -bood de We reld-winkel een ruimte aan. De hoeveelheid documentatie van de Jeugdraad betreffende het jeugdwerk is echter zo ge groeid, dat de raad nog een ruimte is de Wereldwinkel heeft betrokken, met het ge volg dat de Wereldwinkel nog maar de helft van haar pand kan gebruiken. TE WEINIG De ruim dertig regelmatig Jn het Proveniershuis aanwezige Wereld winkeliers hebben nu de besclrikklng over twee klei ne ruimten. Dat zou beslist te weinig zijn omdat de Wereld winkel zich vooral wil gaan richten op de voorlichting over de ontwikkelingslanden, wat inhoudt, dat er in het pand, behalve een winkel, waar koffie, thee en suiker uit de derde wereld worden ver kocht, en een kantoor» ook een leeszaal moet zijn, waar be langstellenden zich kunhen verdiepen in de literatuur over de ontwikkelingshulp. De bedoeling is, dat de Jeugd raad het voorhuis in septem ber betrekt. Met het oog hier op wil de raad zo min moge lijk geld besteden aan een tij delijk onderkomen. Van onze sportredactie Schiedam Het vormingscentrum Waterweggebied Noord gaat op woensdag 22 maart officieel open. Op die dag en op donder dag 23 maart zal dit vormingscentrum voor werkende jongeren uit de gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam door en kele handelingen in gebruik worden genomen. Het nieuwe cen trum is overigens nu al weer te klein en men denkt dan ook aan het openen van een dependance in Vlaardingen of Maassluis. Het vormingscentrum heeft on derdak gevonden 3n een voor malig schoolcomplex aan de Louis Raemakersstraat in Schiedam. Voorheen was het gevestigd in een gebouw naast de voormalige Frankelandse- keric aan de Nieuwe Haven Deze huisvesting voldeed niet aan de normen en in aueustus 1971 kwam het barakkencom- plex in Nieuwland vrij. Sinds die tijd is het vormings centrum daar gevestigd, maar het is tot nu toe niet of ficieel geopend. Directeur F. P. J. de Valk hierover: „We hebben het toen niet geopend omdat het toen geen zin had. Nu zijn we een beetje op orde en hebben we ons op een ope ning kunnen voorbereiden. Op woensdag 22 maart zal er een aantal inleidingen worden ge houden over het nut van dit vormingscentrum en zal in ie der lokaal iets van het werk van het centrum te zien zijn". In feite zijn er twee officiële openingen. Op woensdag zijn onder andere de overheidsin stellingen en-anderen uitgeno digd, op donderdag komt het bedrijfsleven aan de beurt. Beide plechtigheden beginnen om half vier. Het nieuwe vormingscentrum biedt plaats aan 175 leerlin gen. Naar de mening van di recteur De Valk is dat veel te weinig, al is er een duidelijke verbetering opgetreden sinds men de vervallen lokalen aan de Nieuwe Haven/Warande kon verlaten. Nu reeds is het centrum enkele malen te klein, mede door de partiële leerplicht. Ais straks de leerplicht tot 16 jaar wordt verlengd, voorziet de direc teur nog meer problemen; met een capaciteit van 175 moet dan worden getracht 900 kandiaat-leerllngen uit de drie Waterweggemeenten op te vangen. Vandaar ook de plan nen voor wn dependance. Profiteer nü vut het unieke »»r»bod 2 krenten te ontvaren yaor 4* prij» van é4n: da Schiederwche Courant inet minwi uit uw sterf «n om*evlnj, en h»t Rottertiemsth Nieuwibled met het lutsn bin nen-vn buitenlandse nieuwe. Geef ont nu opdrathc ook bi» u H d.pen tnut. zonder en,je wrpHstltj«|, de SC RN t» feezor«cn ,n ontdek zelf dt pluspunten. woonpf. SchiedamOok de THC Holland (Scheepswerf Gusto) heeft be langstelling gehad voor het te verkopen gereformeerde kerkgebouw aan de Wesiiran- kelandsedijk. Het bedrijf zou zelfs meer hebben geboden dan de 'instantie, die het kerk gebouw nu kopen zal. Tijdens de recente metaal-staking was het gebouw in gebruik als administratieve ruimte, waar personeel van. de werf dat het terrein niet op mocht, de kerk ais werkruimte betrok. Waarom Gusto de kerk niet heeft kunnen kopen, is niet be kend, omdat de gereformeer de kerk tot vrijdag geen me dedelingen doet over de ver koop. Maasland De volgende bij eenkomst van de afdeling Maasland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen wordt gehouden dinsdag 21 maèrt. De heer D. van Dop, docent aan de Kon. Politie Akademie te Apeldoorn, zal dan een lezing houden over de problemen die samenhangen met het gebruik van. drugs. De bijeenkomst begint des avonds om kwart voor acht in het Trefpunt. Dmr bon J« epen envelop, zonder po«»*et, tturer» w*r Rotcerdtmjth Nieuwibled, «ntwoorinummer 634, Rotterdam SC RN 14 {rub neer:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1