Vlaardingeii stuit lang op PPSC Luur 1 Juliana ongeïnspireerd naar verlies Laat VDV maar schuiven Zwaluwen brengt ÏÏBSS in zorgen SENSATIE IN FINALE 11 Jaap Mak legt functie neer I' Leen van der Heiden tekent bij Ba Voorzitter Mazee bij Excelsior'20 afgetreden dammen Warmendam pakt" Joop Schop blijft bij Excelsior M districtstitel IIAANDAG 20 MAART 1972 Vlaardingen Jaap Mak, voorzitter van de Rennersclub Schie- dam, beeft functie neergelegd. Na een vergadering van de jk baancommissie, die in het nieuwe seizoen de wielerwedstrijden op de Schiedamse baan gaat organiseren, beeft Jaap Mak zijn |J beslut genomen. Kortsluiting in eigen gelederen is hiervan oor- zaak. Jaap Mak: „Ja 3k treed af. Verder heb ik geen commen- f| taar". g' Van onze sportredactie. Vlaardingen Bij de voetbalvereniging Vlaardingen zijn be- stuur en trainer Leen van der Heiden tot overeenstemming ge- komen om het contract met een jaar te verlengen. De Zwijn- J[. drechtenaar, die het uitstekend naar zijn zin heeft bij de zater- R dag derdeklasser, zal in de nabije toekomst ook meer aandacht aan de jeugd gaan besteden. Henny Vaart op non-actief gezet. Vlaardingen Pas na *ust moest dapper PPSC buigen voor het Vlaardingse geweld dat In feite al halftime de beslis sing had moeten brengen. Want het tactisch concept van de thuisclub was er voornamelijk op gericht via een vlot werkend middenveld PPSC snel naar adem te doen hap pen. Hetgeen tot aan de 16-meterlijn wel lukte, maar daar na was vooral laatste man Van Eijk met daarachter in het begin doch later belangrijk sluitstuk Suurmond het hechte duo om Vlaardingen van scoren af te houden. "min 1 Eên van de weinige incidenten In het sportieve duei Bergen op Zoom Het eerste herenteam van Juliana heeft tegen het op gelijke hoogte ge klasseerde Moller VC geen moment de indruk kunnen vestigen echt voor de punten te willen vechten. Juliana draaide bij vlagen goed, maar had tegen het grotere enthou siasme van de tegenstander geen verweer. Speltechniscb bezien was Juliana beslist niet de mindere. Jaap Keijzer in de aanval zelfs voortreffelijk, maar steeds weer was het dat kleine beetje extra dat voor Moller VC de doorslag gaf. Aanvallend bleef het spel dan ook wel in evenwicht, maar de pure wil om te winnen gaf voor de ploeg uit Bergen od Zoom de doorslag. Toch was het Juliana dat in de eerste set een snelle voor sprong, 51, wist te forceren. Moller VC draaide onzeker, terwijl harde smashes van Jaap Keijzer en spelverdeler Aad Bremer een eerste Schie damse setzege leken te verze keren. Toen ook.kwam aan 't licht dat de Schiedamse for- matie bijzonder kwetsbaar Was. Een -Moller tegenoffen- sief werd verkeerd verwerkt, 77, en omgezet in een 10—7 achterstand voor Juliana. Ge steund door het talrijke pu bliek behaalde Moller VC een eerste verdiende, sétzege: 15 —IJL Ook in de tweede set was de opening voor. Juliana, maar ook nu zagen de oranjehem den geen kans de voorsprong, 2—6, vast te houden. Indivi dueel deed Juliana het beslist niet slecht, maar qua team- verband sloeg de balans in het voordeel van Moller uit. Via fi—6 en 99 kreeg Juliana plotseling alle kansen op een setzeee toen Peter van Norde aan serve een 913 voor sprong bijeen sloeg. Weer was het voor Juliana niet voldoen de. want stérk verdedigend Moller kwam terug tot 1313 en had weinig moeite om een mentaal aangeslagen Juliana een 1513 setnederlaag te be zorgen „Alles of niets!', moet Juliana's hoofdaanvaller Jaap Keijzer gedacht hebben, en plaatste met. een uitermate harde ser ve een serie van 5 punten. Ook aanvallend lukte het bij Juliana terwijl de eerst nog onzeker optredende verdedi ging eindelijk sloot. Moller leek rijp voor een setneder laag, maar kwam ondanks een 1-8 achterstand toch weer naast de Schiedammers, die dan ook onmiddellijk capi tuleerden. Via 88 nam Mol ler een beslissende 128 voor sprong.'Beslissend omdat Ju liana weigerde zich voor de volle honderd procent in te zetten voor een beter resul taat, De teleurstelling over dit setverloop was merkbaar, en volkomen verdiend greep Mol ler VC de zege: 15—10. In die beginfase van het voor rust attractieve duel (na .de thee snel weggezakt) demon streerde Vlaardingen een overwicht dat zowel beide „spitsen" Westerhout als Vaart regelmatig tot „gehei de" kansen bracht. Verschil-' lénde 12's tussen Maarten van der Zwan en "veel aan de bal zijnde Luuk Dumont mis- ten vooralsnog resultaat, .tot dat aan de „overzijde" doel- ■man Huib van Twist enkele malen zijn talenten moest' to nen. Overigens kon PPSC in de aanval weinig -goeds voort brengen, Niet "dat de inspira tie ontbrak, verre van dat, maar de Schiedammers had den met name in het midden rif te weinig mankracht om de thuisclub van initiatief af te houden.- In die periode viel vooral het spel van Theo Jan sen op, Maar ondanks die overheersende periode bleven doelpunten uitl Pas na de thee kreeg Vlaardingen de smaak van goals te maken te pak ken. Nadat in eerste instantie Kees Westerhout na een actie met Luuk Dumont tegen de paal had geschoten, kreeg Vlaardingse -aanvoerder Her man Hoogerboord na een kwartier een strafschop te. ne men nadat een Schiedamse verdediger de bal met de hand had beroerd. Dé „lange" maakte geen fout bij Suur mond: 10, OVERWICHT Vlaardingen putte daaruit 20- veel moed dat ieder ogenblik een tweede goal kon worden verwacht, maar de schijn be droog. Want de thuisclub moest daarna het heft uit han den geven. Acties van Kalden met medewerking van Krab bendam maakten nogal eens dat de groenwitte defensie door Bas van den Berg zich vergiste, waarna Joop de Heer enkele m-alen tussenbei de moest komen om het ge vaar te bezweren. Halverwe ge moest Kees Westerhout ^zich laten vervangen do or Dick Janse en in die fase schoot ook Luuk Dumont ra kelings naast. Vlaardingen moest 'nog steeds terug, maar toen in de slotfase Dick Janse na een korte solo beheerst langs doelman Suurmond schoot, was PPSC verslagen. Het had echter nog wel stoom om via een" kort stotoffensief de stand nog een draaglijker aanzien te geven, maar dat mislukte. Van onze sportredactie Schiedam Excelsior '20 voor zitter is afgetreden tijdens de laatst gehouden bestuursver gadering. De heer Mazee blijft wei deel uitmaken van het bestuur, maar z'n taak wordt tot de volgende leden vergadering waargenomen door vac e-voorzitter Van Rijs- b er gen. Nadat enkele maan den geleden de heer Elgers ■zijn taak in h&t bestuur beëin digde, wederom een verande ring in het Excelsior '20-be- stuur. Vlaardingen Een volkomen onschuldige punaise heelt heel wat stof doen opwaaien in het Vlaardingse en Zuid-Hollandse damwereldje. Het betreft de punaise die op de stoei lag waarop Biel moest plaatsnemen tijdens de slotronde van de "Vlaardingse damkampioenschappen. Biel speelde toen tegen Niestadt en won die partij. Een korte solo van Maarten van der Zwan dreigt te mis lukken. Het is een vaststaand feit dat Niestadt met die punaise niets te maken had, zoiets zou trou wens niet eens Opkomen in de VD V-secretaris. Dat Nie stadt. geen middel onbeproefd heeft gelaten om Biel te mis leiden is. natuurlijk ook niet waar. Wel is waar dat Niestadt uit Vlaardingen en uit andere de len van Zuid-Holland tal van telefontjes heeft gekregen over zijn „optreden" in de slotronde. Het waren allemaal boze tele foontjes en Niestadt is zelf ook zeer verbolgen over de publicaties waarvan de opbel lers kennelijk de humor niet inzien en zelfs Niestadt ook niet. Echter is 't per sè wel waar dat Niestadt de opmerking maak te: „Bij remise pak.ik mijn biezen", terwijl hij daarna di verse keren uit z'n mond liet vallen: „Ik moet die partij winnen want bij remise of verlies haal ik de finale niet". Ook is het waar, dat Biel met een gele kaart dreigde. Maar dit alles had een volkomen on schuldig karakter en had moet onsportiviteit niets te maken. De mensen, die van gedachten zijn, dat er bij VDV rare din gen gebeuren slaan de plank volkomen mis. want bij VDV is het koek en ei en viert de sportiviteit hoogtij. Op z'n tijd een geintje is heus wel op z'n plaats. Vlaardingen -De eerste ronde van de finale om het damkam pioenschap van Vlaardingen verliep eind vorige week niet zon der sensatie. Vandaar dat ook van het verdere verloop van deze finale (drie ronden in totaal) weinig te voorspellen valt. De eerste verrassing deed zich in de partij tussen Dick v.d. Kerk- hoff en Leen Torn voor, waarin Van den Kerkhoff favoriet was. *bj had zich dan ook van een sterke stelling verzekerd en reken de op een goede afloop, In het eindspel trachtte hij de partij via slagzet uit te maken, maar hij verzuimde om één zet verder vooruit te kijken. Hij beschikte namelijk niet over een tempo .om de slag te kunnen uitvoeren. Het gevolg was, dat hij niet eens aan remiss toekwam en de finale startte met een neder laag waarmee zijn kansen aanzienlijk gedaald zijn. andere favoriet voor de titel, Biel, kreeg het tegen Van de Weghe heel wat moeilijker dan hij verwacht had. Biel 'kwam eerst op schijfverlies te A1103 elkaar dus sensatie staan en speelde de partij in van de eerste orde in de eer- ;het eindspel verder met de ste roncie. moed der wanhoop. Van de In de finale van de eerste klasse eindigde de partij tussen Bou- van Biel te kunnen opsluiten, maar dat werd hem noodlot tig- Hij vergiste zich kolossaal en toen was aan Biel de beurt om een eenvoudige twee om twee afruil uit te voeren, die bem dam opleverde waarna Van de Weghe ineens verloren Van onze sportredactie Schiedam De trainer van Zwaluwen, Wim van Buuren, is een goed voorspeller van uitslagen. Althans, zaterdag had hij het goed toen zijn Zwaluwen met 20 van het Schie damse HBSS wonnen. Hij had het voorspeld en dat be wijst in ieder geval dat Van Buuren vertrouwen in zijn jongens had. De trainer van HBSS, Aad Bierhuizen, had toch zeker ook vertrouwen in zijn jongens en de uitslag, want hij rekende op een 1—1 gelijkspel, maar als het kon een kleine overwinning. Kennelijk sprak de Schiedamse trainer zo, omdat hij de punten zo hard nodig heeft. Het was daarom begrijpelijk, dat hij na afloop niet zo vrolijk keek als zijn Zwaluwen-collega, al drukte Bierhuizen di rect na afloop Van Buuren de hand als felicitatie met de overwinning. De wedstryd zelf viel in vele op zichten legen. Er werd o.i. te vinnig gespeeld en er werden daardoor teveel overtredingen gemaakt. Scheidsrechter Schmidt was er voor uit Mon nikendam gekomen om deze strijd tussen twee oude riva len" te leiden en dat heeft hij kennelijk niet aangevoeld. Hij leidde althans zwak en toonde zich soms verre een leider. Hij schreef Schouten (ruw spel) en v,d. Wilde („mondje dicht") in zijn boekje, maar stond soms veel ernstiger overtredingen toe of bestrafte die met een vrije trap te gc- 1 ven aan de benadeelde partij- Bij Zwa uwen blonk ook Aad v.d. Wilde (af en toe) uit, al j duurde zijn „gegoochel" soms te lang. HBSS had weinig 1 sterke troeven, want alleen Leo den Bralber, Harry Jonk. man en (na rust) Wim Hout man konden een voldoende halen. Deze knapen misten toch de grotere routine, die we wel bij de Zwaluwenspc- lers constateerden. Al gauw stonden de Hargabewoners achter, want in de zevende minuut mocht Jos Buitelaar een vrije trap nemen, Dijks hoorn kopte de bal weg,, maar hij zag kennelijk met dat Frans v.d. Graaf vlak voor hem stond; keihard joeg v.d. Graaf de bal laag langs v.d. .Velde (0—1). stond. Een hele opluchting voor Blei, die jn één zet van verlies op winst kwam. dewijns en Van Oudheusder» in remise. De stand luidt hier: Van Oudheusden 2—3, Van Mastrigt 1—2, Boudewijns 3—2, Bolderheij 2—1. KANSEN In de volgende minuut kwam v. Est aan de andere kant goed door de Vlaardingse defensie, maar hij kwam net een paar centimeter tekort om de bal langs Boers te schieten: net naast i Wim Groenewegen speelde zich in de tiende mi nuut fraai vrij, maar zijn schot ging over. Een solo van v.d. Graaf werd niet beloond, wïint v.d- Velde stompte de in geschoten bal weg. Frans v.d. Graaf miste kort voor rust een fraaie kans op.O2 toen hij de bal na goed aangeven van v.d. Wilde te zacht in schoot, waardoor de defensie van HBSS nog kon redden. Na rust volgde een fel offensief van HBSS, maar ondanks dat kreeg Aad Boers toch weinig onder de lat te doen. Juist terwijl -we een doelpunt van HBSS verwachtten ook al zagen weinigen dat echt „zitten" viel het beslissen de schot aan de andere' kant. Keeper v.d. Velde moest de bal vanuit de achterlijn het veld Inschieten en hij deed dat zo zwak, dat Aad v.d, Wilde de bal in vrije positie van de Schiedamse goalie kreeg toe gespeeld, Geen moment be dacht de linksbuiten van Zwa luwen zich, want hij knalde meteen over de voor zijn doel staande v.d. Velde heen (0 •2). - v.';,. BILJARTEN P. Warme ndam (De SJuls) 32 JTC 333 5 0.458 M. Poot (Molenwiek) 1« IflS 394 6 0.593 H. Stiefel (De Sluis) 10 151 347 5 0.391 D. van Beek (Molenwiek) 8 151 376 6 0.361 S. Verhoeven (DGL) 6 344 348 4 0.313 M. van Hattem (Molenwiek) J. o X d-e Koning (De Sluis) 0.358 2 «4 359 0.345 J. Troost (Molenwiek) 2 125 338 5 0,334 Maassluis Excelsior trainer Joop Schop is in principe rond gekomen met het Ëxcelsior- bestuur voor een contract voor het komende seizoen. Zoals bekend werd de vroege re oefenmeester van Excel sior kort na de start van de competitie door Excelsior aangezocht om de teugels over te nemen van de om ge zondheidsredenen afgehaakte Jan van Buitenen. Aangezien Joop Schop ook aL DHS uit Schiedam onder zijn hoede had, belastte dat de schouders van de oud SpartaJ speler wel. Na het aftasten in de afgelopen periode heeft Joop Schop voor zichzelf be paald dat het toch een moeilij ke combinatie is. "Uiteindelijk is zijn voorkeur toch uitge gaan naar Excelsior. Dit was dan ook duidelijk dc wens van bestuur en spelers Vlaardingen Het districts kampioenschap drie banden kiein heelt Schiedammer F, Warmerdam van de biljart vereniging De Sluis op zijn naam gebracht. In een uiter mate spannende finale met S, Verhoeven in café De Molen wiek in Schiedam won hij -met één carambole verschil ent kon daardoor van de vele, toe schouwers de felicitaties in ontvangst nemen. Namens het distri clsbesfcuur speldde secertaris F. P. Slingerland hem de kam- pioensmedaille op de borst en reikte de prijzen uit. De wed strijden om de gewestelijke ti tel zullen worden gehouden, op 24, 25 en 26 maart in het dis- tict Veen- en Rijnstreek. De spanning in dit toernooi duurde al weken voort. Op de laatste avond moesten er nog twee parrijen worden ge speeld, namelijk M. Poot-M. van Hattem en P. Warmen damS. Verhoeven. De stand was toen op dat ogenblik: P. Warmendam (10 punten) en M. Poot (8 punten) als de gro te kanshebbers voor de titel. Warmendam had in zijn laat ste partij aan remise voldoen de om de titel te „pakken". Verhoeven, zelf al uitge schakeld, deed zijn sportieve plicht en maakte het zijn te genstander dermate moeilijk dat hij in de 28ste beurt een voorsprong van 17 om 10 ca ramboles had opgebouwd. Daarna kwam Warmendam wat beter op dreef en wtst in de slotfase de partij in 53 beurten uit te maken. Verhoe ven kwam slechts één caram bole te kort om Indruk te ma ken, De eindstand drie banden klein kwam er als volgt uit te zien:-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5