SCHIEDAMS i E COURANT Hearing in De Gorzen op 14 april NIEUWE KANTOREN SPAARBANK ANNO 1820 GEOPEND Gedeelte van Groenoord mist nog steeds de bus De trein in met tramkaart i BUS 2 kranten voor één prijs! College vaardigt drie ivethouders af «5 Bevolking blijft afnemen Bad Zuid: bomen weg Auto tegen lichtmast DRIEMAAL ZILVER Unisono uitvoering geeft Vormingswerk Openbare lessen Technische School In Groenoord en Nieuwland: J. Hehemann in bestuur SG E7SE Netnummer Delft wordt 015 :||g| Vrijdag 24 maart 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 99ste jaargang no. 24368 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262556 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Gorzen krijgt zijn toegezegde hearing: op 14 april kan de bevolking van Schiedam-Zuid terecht in de zaal van de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat, waar een aantal vertegenwoordigers van de gemeente aanwezig zal. zijn om naar de problemen, wensen en opmerkingen vajt de wijkbewoners te luisteren. Sus/i/n 53: Wel in Groenoord, maar onvoldoende Schiedam De gemeente verwacht de goedkeu ring voor de houw van Bad Zuid nu zeer bin nenkort. Hoewel de ofii- ciële goedkeuring van het rijk gisteren nog niet binnen was, in men inmiddels toch maar vast begonnen met het rooien van de bomen die op het terrein van het bad aan de Westfrankelandsedijk staan. Voor de bouw van liet bad worden de laatste .hindernissen op geruimd. Vlaardingen Gistermiddag verloor de 31-jarige mej. I. B. P de macht over het stuur van haar auto toen zij op de Van Beethovensingei met haar rechtervoorwiel tegen de trot toirband reed. Het gevolg was dat zij tegen een lichtmast botste. De 20-jarige inzittende mej. R. v. D. raakte bij het on geluk verwond aan haar been. Maasland Tijdens een gezelli ge bijeenkomst van het Ne derlands Katholiek Vakver bond zijn door de distrïctsbe- stuurder van de Industrie N.K.V, de heer T. Huisman, drie leden gehuldigd voor hun 25-jarig lidmaatschap. Het zijn. de heren A. J, Ham, 3. H. Vermeulen en G. J. Ham, die een zilveren speld kregen uit gereikt. Gaardingen Het gemengd koor Unisono en het Vlaar- dings begeleidingsorkest mèt solisten verzorgen zondag 26 maart om acht uur in de Hei lige Geestkerk aan de Van Hogendorplaan een uitvoe ring. De algehele leiding van de avond is in handen van Henk Govaart. lij het WV-kantoor aan de Westha venkade zijn nog'kaar ten a 2.50 gulden verkrijg baar. Kinderen en bejaarden genieten een gulden reductie. Het is voor het eerst, dat er in De Gorzen op deze wiize aan de bewoners de kans wordt geboden, zich over problemen in hun wijk te uiten. Naar het zich laat aanzien zal er een forse afvaardiging van het college van b. en w. aanwezig zijn De wethouders G. Kap- tein van wijkaangeiegenhe- den, B. E. Collé van Volks huisvesting, Sociale Zaken en Gemeentewerken en C. J, M. Bolmers van Stadsontwikke ling zullen, de hearing bijwo nen. De hearing is reeds enige tijd geleden door wethouder Collé toegezegd tijdens -de behande ling van de begroting. Bij veel bewoners van Zuid leeft het gevoel dat. ze in een „achter gestelde wijk" moeten wanen, die op veel punten verbetering cn verandering behoeft. Een groot aantal specifieke wijkprobiemen als huisves ting, huurverhogingen in het kader van de huurharmonisa- tie, verkeersaangelegenheden en wellicht ook de bouw van Zwembad Zuid. Behalve de drie wethouders zal vermoe delijk ook een aantal ambte naren van de -gemeente aan wezig zijn om naar de wensen en klachten van de bewoners te luisteren. Het is nog niet bekend, wie do hearing zal voorzitten. Even min is tot nu toe bekend, hoe het verloop van de hearing zal zijn. Verwacht wordt, dat de bewoners van De Gorzen. In groten getale aanwezig zullen zijn. Schiedam In het fotobij schrift bij het artikel over de opening van het vormingscen trum voor werkende jongeren in onze krant van. gisteren is een merkwaardige fout geslo pen. Bij de foto van drs. H. J. H. Brentjes, de voorzitter van de stichting, staat vermeld: vormingswetbouder werkende jongeren staat voor enorme taken. Het zal duidelijk zijn, dat hier is bedoeld vormings werk voor werkende jongeren. Schiedam De Technische School voor Schiedam en Om streken houdt woensdag 29 maart van twee tot vier uur de jaarlijkse openbare lessen. Deze worden gegeven iii het schoolgebouw aan de mgr. Nolensla an yan twee tot vier en van zeven tot negen uur. «BB» Het nieuwe kantoor aan het Dr. Wibaufplein in Nieuwland Schiedam De Spaarbank Anno 1820 heeft donderdag middag twee nieuwe bijkanto ren in gebruik genomen. De plechtigheid, die daaraan ver bonden was, werd gehouden in het kantoor op de hoek van de Peter van Anrooylaan en het Louis Zimmerraanplein in Groenoord, dat door burge meester H. Roeifsema ge opend werd. Na de toespraak van de heer J. Kreber, voorzitter van de Raad van Commissarissen van de spaarbank, mocht de burgemeester een spaarbank boekje met 2500 in ontvangst nemen, bestemd om bomen te planten in de wijk Groenoord. Het geschenk staat los van de beplanting van het Louis Zim- mermanplein, die door de Spaarbank Anno 1820, de ge meente en de Amro-bank te zamen zal worden bekostigd. Tot slot sprak mr. H, Schip horst, directeur van de Neder- Schiedam Het inwonertal van Schiedam blijft dalen. Eind januari telde Schiedam 82882 inwoners» eind februari waren dat er 47 minder, namelijk 82835, van wie 41C37 van het mannelijke en 41798 van het vrouwelijke geslacht. In februari werden 95 kinderen geboren, 55 jongens en 40 meisjes. Twee kinderen kwa men dood ter wereld. Er over leden 67 personen, dat bete kent een geboorte-overschot van 28. Van de overledenen "waren er 39 ouder dan zeven tig jaar. In de leeftijdsgroep van. veertig tot zeventig jaar overleden 24 personen. In februari-werden er 29 huwe lijken gesloten. Van twaalf -echtparen kwamen», beid* partners uit Schiedam, van twee echtparen, kwamen bei den van elders, zes Schiedam mers trouwden met een vrouw van buiten de stad en negen Sehiedamse vrouwen traden in het huwelijk met een man van elders. Van de 29 in de echt verbonden paren bétrokken elf een eigen wo nirig, zes gingen bij ouders in wonen, tien. paren verlieten Schiedam. Elf huwelijken werden in fe bruari ontbonden. In het totaal verhuisden 410 per sonen, verdeeld over 114 ge zinnen, in februari binnen de gemeente. In Schiedam ves tigden zich 44 gezinnen, in het totaal 254 personen. De mees te van hen uit Rotterdam, maar ook betrokken Vlaardin- gers en Hagenaars in Schie dam een woning. Van de inge- komenen waren-er 41 afkom stig uit het buitenland. De vestiging stond in februari in de rode cijfers: er vertrokken 75 personen méér dan dat er in Schiedam kwamen wonen. In het totaal vertrokken er 66 gezinnen: 329 personen. De meeste gingen naar Rotter dam en Vlaardingen. Er ver trokken 19 personen naar hei buitenland. Burgemeester H. Roeifsema neemt in hef Groenoordse bijkan foor een spaarbankboekje in ontvangst Profitetr nivMhet unieke wnbod l krenten te entvinjan vw d» prijt vm fin; 4 Sch red much* Counnt met nieuw» uit uw tied en omfevinr, en Jiet RoUerd*m«th I Nituwibled mei het hunt binnen- en buitenbndienieuw». GaeVoni nt» ©pdreehlOOfc bij 1 tl 14 dijen jraüi. zander «nlfe virptichttrf, de SC RN te bexarfen en ontdek I zelf de vele plwpunten. Jongen aangereden Gaardingen De 9-jarige B. D. is gisteren op de kruising van de Binnensingel met de le en 2e Van Leyden Gaelstraat aan gereden door een personen auto, toen hij bij het overste ken yan de straat niet op het- verkeer lette. De jongen liep een hoofdwond op -D«i bon In ap«n »nv»(op, *ond»r posuutf, sturen Raitirdunidi Nituwsblid. »ntnroordnumfn*rW4.Ra«*rdam ituur dn SC RN 14 dijt" (rttll risrs landse Spaarbankbond in Am sterdam. Tijdens de plechtig heid werd de groei van de spaarbank ter sprake ge bracht. Het eerste inleggers- tegoed van 25 miljoen gulden bereikte de bank in 1959, na 139 jaar, nu heelt de bank, na 152 jaar, in het totaal een in leggerstegoed van honderd miljoen gulden. Het kantoor in Groenoord is ont worpen door de architecten Van der Heuvel en Chin in Zwljndrecht, de Sehiedamse aannemer J. Mak heeft het gebouwd. Na de bijeenkomst in het G roen oor dse kantoor ging het gezel schap naar het Dr. VVibaut- plein in de wijk Nieuwland, waar op nummer 63 eveneens een nieuw kantoor van de spaarbank werd geopend. Dit kantoor is gebouwd door het Aannemersbedrijf J. Nijhof in Oud-Albias, de Rotterdamse architect heeft het kantoor ontworpen. Schiedam Joop Hehemann, penningmeester van de Stich ting Raad voor Jeugd en Jon geren neemt zitting in de stichting Sehiedamse Ge meenschap. Dit heeft de Jeugd raad besloten naar aanlei ding van een voorstel van de SG een bestuurslid van de Jeugdraad in het bestuur van de SG op te nemen, ter bevor dering van de samenwerking tussen beide instellingen. Schiedam Grote delen van Groenoord wachten nog steeds op een aansluiting van buslijn 53 van de RET. Deze buslijn bedient nu slechts een gedeelte van de wijk in de omgeving van de Laan van Bol'Es, het Bachplein en de Eudard van Beinumlaan. Voor veel Groenoord-bewoners is het nog steeds een forse af stand tussen woning en bushalte. Het ziet er niet naar uit, dat de situatie op korte termijn verbetert. Het PCG-raadslid P. Poot diende eind 1970 schriftelij ke vragen in over de \'er- betering van de buslijn. B en w zijn tot nu toe niet in staat geweest, de heer Boot te antwoorden, omdat hiervoor een diepgaand overleg met de RET nood zakelijk is. Verbetering van het open baar vervoer in Groenoord is naast het bestuderen van een vraagstuk ook een cen tenkwestie. De RET en de gemeente Schiedam moe ten zien op te lossen, wie de extra kosten van een langere buslijn 53 bekostigt. Daarnaast is er het ontwerp vein de dienst Gemeente werken, dat op het ogen blik in studie is bij de RET. Ir. H. G. de Block, de directeur van de dienst, zette onlangs uiteen -dat er een verbinding moet ko men van Vlaardingen naar Schiedam v.v. via de wij ken Holy en Groenoord. Op het ogenblik dekken twee buslijnen 57 en 59 elkaar voor een groot gedeelte op de route station Vlaardin- gen-Oost-B. K.laan-Emma- plein. De studie van de dienst Ge meentewerken zou een aantal buslijnen drastisch wijzigen. Mede daardoor moet de heer Poot nogal lang wachten voor zijn schriftelijke vragen wor den beantwoord. „Het is nog steeds zo dat een groot deel van Groenoord geen direct openbaar vervoer heeft", zegt de heer Poot. De flats aan het Schubert- plein en LïsztpJein zitten zonder bus en ook de drie ABP-flats vallen buiten de route. Tegenwoordig pro pageren we het openbaar vervoer zo, dus ook hier moet iets aan worden ge daan". Wethouder C. J. M. Bolmers vindt daarentegen dat de zaak niet zo gemakkelijk ligt. „Het is niet zo sim pel", zegt hij. ,,Het is een tere kwestie. We zijn er met de RET over bezig. De vraag is wie voor het open baar vervoer moet betalen. Overigens streven we er naar de zaak nog dit jaar op te lossen. De studie van Gemeentewerken is nu bij de RET en daar wachten we op. Voordat er wat ge beurt, zal de raad zich nog moeten uitspreker,". Een niet onaanzienlijk aantal Groenoord-bewoners zal dus in de nabije toekomst nog rekening moeten blij ven houden met lange loop afstanden naar de bushalte van lijn 53. Vlaardingen In het kader van de landelijke actie, gepropa geerd door de centrale poli tie verk eerscommissie, zijn gisteren ook in Vlaardingen de banden van geparkeerd staande auto's gecontroleerd. Van de 2382 gecontroleerde voertuigen waren er 169 met een of meer banden die niet voldeden aan de gestelde eisen. SCHIEDAMSCHE COURANT DE RET HEEFT op het ogenblik de plannen van de dienst Gemeentewerken in stu die om tot een beter openbaar vervoer te komen in met name het noorden van de stad. Vooral de verbinding tussen het noor delijk deel van Schiedam en dat van Vlaardingen laat te wensen over, terwijL voorts een aanzien lijk deel van de wijk Groenoord niet door een bus wordt be diend. Met gevolg: lange afstan den naar de bushalte, wat voor al voor ouderen niet plezierig is. De huidige situatie onder streept de moeilijke positie TpuiAaq tpïz oiuoauiaS ap uubbm als het om openbaar vervoer gaat. De RET exploiteert een aantal buslijnen in Schiedam en wil bij verbeteringen daarvan bezien of een gemeentelijke fi nanciële bijdrage lot de moge lijkheden behoort. Ook voor dit bedrijf is het moeilijk om tot lo nende exploitatie te komen. {«TjjDE GEMEENTE heeft 1*13weinig invloed op het open baar vervoer in de stad, omdat dit een Rotterdamse zaak is. Vandaar ook dat de problema tiek in Groenoord een lange pe riode van studie en doorpraten vereist, wat nu niet direct in het voordeel van de wijkbewoners werkt. Het is daarom zaak bij de realisering van de nieuwe wij ken straks in Woudhoek-Zuid, Spa land en Woudhoek uitge werkte plannen voor openbaar vervoer gereed te hebben. Het zou van een goede planning ge tuigen als aan de bewoners van die nieuwe wijken direct een re delijk openbaar vervoer kan worden aangeboden stremler 8-11 S.C. Schiedam Met ingang van 15 april kan men op een kaart van de BET vanaf het station Schiedam/Rotterdam West naar alle stations reizen die in het RET-vervoersgebied lig gen. Op een acfitrittcnkaart kan men per tweede klasse van de treinen van de NS naar diverse stations in Rot terdam en Vlaardingen rei zen. waarin de reizigers zelf hun rittenkaarten geldig kunnen maken. Voor elke treinreis zullen twee stem pel vakken worden gestempeld, De reizi ger mag onderweg op andere treinen overstappen, mits hij niet naar Schiedam terug reist. Ook moet de treinreis kaart voor volwassenen. Schiedam zijn voltooid. De s; npels krijgen hiertoe een tij vode. Op het station zullen stempelau- De maatregel is een uitbreiding tomaten worden geplaatst, van de samenwerking op het binnen een uur na het vertrek Metro-rittenkaarien zijn niet geldig voor het vervoer per trein. Wel mogen desgewenst bijzondere risicokaarten wor- Delft Het netnummer van Delft f01730) wordt zaterdag nacht om 12 uur gewijzigd in 015. Dit houdt verband met een nieuwe telefooncentrale die in gebruik wordt gesteld. De omschakeling heeft overi gens voor de bezitters van een telefoon geen consequenties: wie zaterdagnacht om 12 uur de behoefte voelt iemand in Delft te bellen zal zonder meer gehoor krijgen tenmin ste, wanneer er iemand thuis is. Het gevolg van de wijziging van het Delftse netnummer is dat in de maanden augustus, sep tember ook de abonnee-num mers gewijzigd gaan worden. De Delftse telefoonnummers worden uitgebreid tot zes cij fers. gebied van tarief- en plaatsbe- wijzenintegratie tussen RET en de Nederlandse Spoorwe gen. Ook kinderkaarten kun nen voor de treinreis worden gebruikt, maar kinderen die ouder zijn dan negen jaar De stations die met RET-plaats- moeten reizen met een ritten- bewijzen vanuit Schiedam be- zullen moeten worden afge stempeld. Het bejaardenta* rlef, dot 28 mei door de RET wordt ingevoerd, zal niet gel den voor het reizen per trein. den gebruikt, waarop dan toch twee ritten per treinreis reikbaar zuilen zijn, zijn Rot- terüam-Lombardijen. Stadion Feijenoord. Zuid, Blaak, Cen traal Station, Noord, Alexan der, Hofplein, Bergweg, Klei' weg, Wiigenplas en Vlaardin gen Oost, Centrum en West.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1