Weer winst voor korfbalteams Tafelteiiniseompetitie in beslissend stadium in een SVV geloofd zege op SC Cambuur Monsterlijke palingen in vijvers van Beatrixpark Jaap Mak weer terug bij rennersclub Schaakkampioenschap van Schiedam Duizend kilo voorn spoorloos Laatste eredivisie- duel van Juventus onlangs i ontsla- SCHIEDAMSCHË COURANT VRIJDAG 24 MAART 1972 Van onze korlbalmedewcrkcr Schiedam De korfballers blijken goed te hebben overwin- terd. Succes en Schiedam gingen zondag met forse over winningen naar huis. De roodzwarten wonnen met 9—4 van HI'V en Succes bezorgde de Bermen een slecht week end door met 7—3 te winnen. Odi stelde wat teleur door' tegen TOV niet verder dan een 4—4 gelijkspel te komen. Door het verlies van dit puntje is voor Odi de kans op een kampioenschap nu definitie! verkeken, Schiedam staat er heel wat beter voor. Het is nog wel wat vroeg om nu al pver een kampioenschap te praten, maar Schiedam moet- toeh wel als titelkandidaat nummer één worden be schouwd. Zondag komt de ploeg in Dor drecht tegen Blauw Wit '51 in het veld. Gezien de krachts verhouding moeten de Schie dammers zegevierend kunnen eindigen. Succes ontvangt het Rotterdamse Actief. Met nog twee wedstrijden te spelen en een achterstand van drie pun ten op Unicum, hebben de Successers alleen nog een theoretische kans op de titel. Odi heeft een vrij weekend. Schiedam komt met de volgen de ploeg in het veld: Dames: Jarmie Boogaers, Arine Lighthart, Nel Sluimer, Nel Majoor, Yvonne v.d. Ster, Paula Jósen. Héren: Arie Jansen, Piet Nab, Chris Niehot, Ger Overkleef t, Freek' Veer en Ab Sluimer. De stand: Schiedam 1217, DKV 12—15, Eureka 11—13, Hoogvliet 1212, Dubbel Zes 11—11, Blauw Wit 11—10, Oranje Wit 1210, Zwervers 10—7, Charlois 10—5. Op 22 april houdt Schiedam een grote feestavond. In de grote zaal van Irene zullen de .leden onder het motto „korfbal an ders bekeken" de' ongetwijfeld talrijke aanwezigen bezig hou den. Enige tijd'geleden heeft Schiedam opnieuw een uiino-? diging gestuurd naar BEC,s korfbalclub in Londen om in. Schiedam te komen logeren. Van onze sportredactie Schiedam Het eerste dames- basketbalteam van Juventus speelt zaterdagavond in de sporthal. Margriet de laatste competitiewedstrijd tegen het Amsterdamse Wilskracht. Ju ventus degradeerde vorige, week door een nederlaag te gen Landlust uit de eredivisie, dus is de wedstrijd van zater dag onbelangrijk geworden voor de stand op de ranglijst. Voor de ploeg van trainer Rie- nus Gerritsma weer eens een kans te bewijzen, dat het zon der eompctiticzorgcn tot aan vaardbaar spel kan komen. Aanvang 19.30 uur. Van onze sportredactie Schiedam Naar aanleiding van een dinsdagavond gehouden bestuursvergadering van de Rennersclub „Schiedam", heeft voorzitter Jaap Mak besloten om op zijn eerder genomen be sluit; aftreden als voorzitter, terug te komen. „Er zijn thans af spraken gemaakt waaraan alle bestuursleden zich zullen hou den, en hebben besloten tot een strakkere lijn in de vereniging", motiveerde Jaap Mak z'n beslissing. De wetenschap dat de ren nersclub door het aftreden van haar voorzitter naar buitenuit geen beste indruk zou maken, speelde eveneens een grote rol- Belangrijk is tevens dat door het instellen van een baancommis- sie voor de wielerbaan, het bestuur zich ontlast ziet van de taak baanwedstrijden te organiseren. Alle aandacht gaat nu uit naar de organisatie van de wegwedstrijden. Al met al voor de ren nersclub een gunstig bericht, want door de herroepen beslissing van haar voorzitter zijn tevens een aantal vastomlijnde afspra ken gemaakt die de wielersport in Schiedam, en zeer zeker de organisatie in de rennersclub, ten goede zullen komen. Schiedam Zaterdagavond vallen in de tafellenniseompeti- tie van de ereklasse en de promotie-ereklasse de laatste be slissingen. TSF 1 heeft de inhaalwedstrijden alle achter de rug en gaat in de slotantmoeting tegen Valkenber/AMVJ proberen om het ereklasserschap veilig te stellen. Het is voor T.S.F. wéér een thuiswedstrijd in de Beurs en dat is ongetwijfeld een voordeel. De situatie is zo dat Henny Stolk, Hans Lingen en Hans van den Broek aan een gelijk spel voldoende hebben om ereklassers te blijven. TSF heeft namelijk twee punten voorsprong op AMVJ, dat moet winnen om niet het kind van de degradatierekening te worden en mét Steeds Hoger/TSB zou moeten degrade ren. De prognoses gaan wel in die richting, want TSF heeft op eigen tafel en met baar enorme aanhang zeer ze ker de beste papieren. Als TSF de zaak niet ie Hcht op vat en goed geconcentreerd de strijd aanbindt, is een zege toch wel mogelijk. Onzeker !s het meespelen van Mauri Col- tof die onlangs bij de Neder landse kampioenschappen een enkelblessure opliep en sinds dien steeds verstek heeft moe ten laten gaan. in Ed van de Berg hebben de AMVJ-ers een sterke kracht, die in Amsterdam bij het eer- stre treffen driemaal won. Laddy Prorok tenslotte is een aanvallend tafeltennisser die het menig sterke speler danig lastig weet te maken. De vele toeschouwers, die de enorme sfeer van de toppers van. de vorige week meebeleefden, suilen zaterdagavond zeker Schutterij haalt uit 'faasland Zes schietverenl- .gingen namen met ieder vier schutters deel aan de corxipe- titiewedstrijden in de kring Westland. !r waren 24 punten te verdie nen waarvan, het Maaslandse kwartet er 23 veroverde. Met dit resultaat ging het voor de tweede maal met de eerste prijs naar huis. De vier Maas landse schutters waren M. P- Hanemaaijer, J. Hanemaaij- er, Fr. van Staalduinen Wzn. en A. Korpel. De volledige uit slag luidt als volgt: I. S. V. Maasland 23 pnt.; 2. S.V. Mon- ster 20 pnt.; 3. S. V. Doeltref fend (Nootdorp) 14 pnnt; 4. S- V. Loosduinen 11 pnt.; 5. S. V. Wilhelmina (Vlaardingen) 9 pnt 6. S. V. Naaldwijk 8 pnt. weer van de partij zijn en met hun enthousiast meeleven TSF die steun geven die de prolongatie van het ereklas- serschap moet kunnen realise ren. De strijd in de Beurs be gint om zes uur. TSF 2 TSF 2 in de promotie-ereklasse, vecht nog voor het behoud van die positie. Concurrent VDO komt uit Amstelveen naar de Beurs en als TSF de ene punt voorsprong behoudt, gaat VDO terug naar de hoofdklasse. Ook Cas van Koetsveld, Gerry Vaessen en Peter van den Broek hebben dus aan een 5—5 resultaat vol doende en het belooft dus al om half drie een spannend ta feltennisduel te worden. NO AD NO AD, dat zich in. de promotie- ereklasse in de middenmoot heeft geklassificeerd, speelt haar laatste wedstrijd tegen Scylla 2 in Leiden. NOAD heeft zich niet meer kunnen uitwerken boven een inzinking die het team nu toch wel eni ge tijd parten speelt. ScyEa 2 klopte NOAD in de Beurs en in Leiden lijken de kansen op winst ook niet zo groot. Als Jan Knikkcnberg wéér zo goed op dreef is als afgelopen zaterdag en als Jan Tuinen- burg en Ron van der Aa hem wat meer steun kunnen ge ven, zit er misschien toch wel een positief resultaat in en dat zou voor NOAD dan toch nog een aangename afsluiting zijn van de competitie. Van onze sportredactie Schiedam De betere resul taten in de laatste drie com petitiewedstrijden van SVV hebben hun uitwerking niet - gemist. Reeds na de 00 in Helmond was een duidelijke verbetering van het zelfver trouwen waarneembaar, niet geschokt door de onfortuinlij ke 21 nederlaag in Eindho ven. Na de fraaie zege op For- tuna SC zien de spelers het weer helemaal zitten, en sinds lange tijd denkt men op Har- ga weer openlijk aan een zege in een uitwedstrijd. Inderdaad lijkt een voorspelling in die richting, voor üiet eerst sinds de enige ult-zege tegen Fortuna' VI., geen' overmoedi- ge zaak. Ook de klim-moge- Ijjkheid op de ranglijst wordt aanzienlijk optimistischer be keken dan voorheen, waarbij Schiedam Op 17 april begint de jaarlijkse strijd om het perso cnl i j k scha akk a mpi o en- schap van Schiedam, die dit jaar bestaat uit een senior en- toernooi, dat voor de 30e maal wordt gehouden, en, voor het eerst een juniorentoerivooi. De deelname staat open voor: A( inwoners van Schiedam Bie den van de Schiedamse schaakverenigingen. De orga nisatie is in handen van /schaakvereniging „Schie dam", De partijen zullen wor den gespeeld op zeven maan dagavonden in het clubge bouw van deze vereniging op het terrein van Wilton Feijn- oord, ingang Rubehslaan? Ju liana j aan. SENIOREN- KAMPIOENSCHAP Het inschrijfgeld bedraagt 6. Er wordt gespeeld in groepen van acht; eeri. hoofdklasse, een., eerste, tweede, derde en vierde klasse. De winnaar van de hoofdklasse mag zich de officiële schaakkampioen van Schiedam 1972 noemen. Hij ontvan gt de wisselbeker, die mag Worden gehouden indien, hij diiemaal" in successie of vijfmaal in totaal wordt ge wonnen. Tevens ontvangt hij, evenals de kampioenen van de biidere klassen, een herin- neringsmedaille. Verder zijn voor de drie hoogs tgeplaats- ten .in .elke klasse prijzen in nature beschikbaar. De twee hoogstgsplaatsten in de eerste en lagere klassen promove ren, de twee laagstgeplaats- len in elke groep degraderen. JUNIOREN. KAMPIOENSCHAP Het inschrijfgeld bedraagt ƒ.3. Ook hier, worden indien moge lijk groepen, van acht gefor- reiking op 12 juni plaatsvindt •meerd. Indien slechts, één na afloop waarvan een snel- groep kan worden gevormd is schaaktoernooi zal worden de winnaar van deze groep de georganiseerd, officiëlejeugdkampioen van inschrijving kan plaatsvinden A. op maandagavond in het Schiedam ;1972. Hij ontvangt de wisseïbeker en tevens een herinueringsmedaille. Zijn er -meer groepen dan zullen be slissingswedstrijden tussen de nummers één van deze groe pen, uitwijzen, wie kampioen wordt. Voor elke jeugdgroep zijn voor de drie hoogstge- •plaats en prijzen in natura be schikbaar. De spêiêrs,' die aan het junio ren toernooi willen meedoen, mogen op 1 september 1972 de leeftijd van 20 jaar nog niet hebben bereikt.. Junioren mo gen, Indien'zij daaT prijs op stellen, aan het seniorentoer- nóoi meedoen. De speeldata genoemde clubgebouw bij J. M. L. Vermeulen; tel. clubge bouw 269200, tst. 3480; B, door «middel van de postgiro nr. 16B3179 t.n.v. J. M. L. Vermeu len, St. Lidudnastraat 73a, Schieaam. Op het kaartje dient te worden vernield 1 eventueel lidmaatschap van een schaakvereniging 2 in welke klasse men wil spelen; met dit laatste zal zoveel mo gelijk rekening worden gehou den, doch het is niet bindend voor ds wedstrijdleiding; C telefonisch, nr 267674, uitslui tend tussen 19 en 19.30 uur. De inschrijving sluit op 31 maart, zijn voor beide toernooien 17 Voor nadere inlichtingen wende en 24' aprilj 1, 8, 15 en 29 mei men zich tol J. M. L. Vermeu- en 5 juni," waarna de - prijsuit- len. optimist Jan van der Velden een vijfde plaats zelfs haal baar acht. Cor de Vries be kijkt het wat nuchterder en „gokt" op een achtste plaats. Al' met al voorspellingen die illustreren dat men het bij SVV. weer helemaal ziet zit ten. In verband hiermede is de aanwezigheid van een gro te kleurenplaat van de SC Cambuur (als mentaal opvre- tertje), in het clubgebouw, veelzeggend genoeg. Ook Henk Könemann heeft voor de komende ontmoeting ver- Van de SC Cambuur is bekend SVV juicht weer Zoals hief bij de winnende treffer van John v. d. Spek tegen Fortune SC. Ook het zelfvertrouwen is weer terug op Horga, vol doende voor een zege op SC Camfauur Dick v.d. Korput (midden) Ren Kaan en Wim Mulder (voor) John v.d. Spek, Slobo dan Dutina, Ger Bakkes en Jan Rijkuiter. trouwen in de formatie die winst behaalde tegen FSC. „Nu moet- het kunnen luk ken", bevestigt hij. Voor de komende wedstrijd tegen Cambuur laat Könemann het elftal dan ook ongewijzigd, (doel) Jan v.d. Velden (ach ter) Maarten v. Beek, Rinus Steenbergen, Aad Osterholt en geworden dat Leo Beenhakker met ingang var, het nieuwe seizoen de Friese fermatie z£l gaan trainen. De Leeuwarden heeft zijn trainer Arie Otten gen; Geert Sannes vervangt hem maar wil dit slechts doen tot het einde van het lopende seizoen. Schiedam In de vijvers van het Prinses Beatrixpark zit ten monsterlijke palingen, waaronder er zijn met een ge wicht van acht pond. Dit kregen de leden van de hengel- sportverenigmg „Schiedam en Omstreken' 'tijdens de jaar- Vergadering te horen van voorzitter B. Sleeuwenhoek. De laatste jaren zijn regelmatig vangsten gemeld van zware palingen, terwijl tal van hengelaars na een contact hier mee hun vistuig of een deel van hun hengel verspeelden. Hun aanwezigheid in de vijvers was dus bekend. Dat ze in grote aantallen in de vijvers voorkomen, is eerst aan het licht gekomen bij het afvissen van de vijvers e'nd vorig jaar. Bij die gelegenheid kwam van alles boven water behalve blankvoorn. De enkele vissen van dit soort, die in de zegen Werden aangetroffen, waren te verwaarlozen. Men vroeg Zich toen terecht af waar de duizend pond voorn was ge bleven, die in Ï971 in de vij vers was uitgezet. Natuurlijk Snappen reigers en futen de nodige vissen, maar het is niet denkbaar, dat deze geve derde jagers het alleen op de voórn hebben gemunt. Het moét de zware paling zijn die de - voorn-stand binnen enkele maanden geheel heeft uitge roeid. Het bestuur gaat hier uiteraard Wat aan doen. Er ïs contact opgenomen mei de heer Deci der van het Rijks Instituut voor Visserij onderzoek in IJ- muiden, die heeft toegezegd de situatie in het park te ko men bekijken. Het instituut beschikt over een apparatuur," waarmee zware paling kan Worden opgespoord. Om van de kleine paling af te, komen, heeft het bestuur vijf Peurvergunnmgen uitgereikt. 'Dit is echter geen afdoend middel ter -bestrijding van zware tot zeer zware exem- plaren. Deze kunnen de peur wel grijpen, maar zijn dan niet uit het water te tillen. ">root of klein, de paling is een echte kuitverslinder die, met de paaitijd 'in zicht, een goede tijd tegemoet gaat. Er worden 'echter jaarlijks miljoenen vis- eitjes afgezet, zodat ook hier kan worden gezegd: „In het veen kijkt men niet op*'een turfje". Nu echter blijkt dat iiï de vijvers geen voorn meer veilig is, wordt de zware pa ling vijand nummer één. Bij hem vergeleken is de snoek een matige vis. WAAROM DIE MONSTERS Uiteraard is er een verklaring voor de aanwezigheid van zul ke zware palingen in de vij vers. Een verklaring die wel iswaar op eer. vermoeden be rust, maar die toch aanneme lijk mag worden geacht. Als de zoetwaierpaiing volwas sen is, maakt hij zic'n op voor een verre reis. Het mannetje is dan circa een halve meier lang en 9 tot 10 jaar cud. Een volwassen vrouwtje is dan langer dan een meter en 11 tot 12 jaar. De vis houdt op met eten en steekt zich in de paai- tooi. De kop wordt spitser en de ogen worden greter. De kleur wordt donkerder. De trek naar opcr. water, om 20- doende de oceaan te kunnen bereiken, begint in het najaar. Biologen nemen aan, dat het einddoel van de paling de Sar- gossozee is. waar hij op grote diepte bruiloft viert om daar na te sterven. Het vermoeden bestaat nu, dat de paling uit de vijvers van het park geen kans ziet open water te bereiken en gedoemd is tot aan zijn dood hier te verblijven. Het in te stellen onderzoek, waarvan de datum nog niet is vast te stellen, zal misschien meer licht werpen op de paling en zijn trekpro- bleem. Van de paling, Anquil ia anguilla.is bekend dat hij 1.50 meter lang kan worden. Het zal me dus wat worden als de onderzoekers aan het werk gaan! De paling eet van alles wat op de bodem van het water leeft. Ook dode en zieke vissen be horen tot zijn verdere prooi. De W/Vers van hef ogenschijnlijk zo rustige Beatrixpark meepraten maar onder wafer Menige hengelaar kan er over Kuit schijnt voor hem het ka- viaar van het zoete water te zijn'. Een aquariumhoüdér 'heeft eens gezien hoe een pa ling een levende vis. bij .ver rassing wist te vangen. Hij zat in een zoetwater-aquarium en hield. 2ich de meeste tijd schuil onder stenen of schel pen. Bij het vallen van de avond ging de paling „lopen" op jacht naar prooi. Op een gegeven moment zag de aqua- xiumhöuder hem als een-raket naar boven schieten om hier na een oppervlakte-visje in de flank te pakken. Onmiddellijk dook hij weer naar beneden en verborg zich met zijn'prooi in één van. zijn schuilplaatsen. Voorzitter Sleeuwenhoek had ook nog goed nieuws voor zijn leden. Het staat nu vrijwel vast, dat het gedeelte van de Poldervaart, .gelegen tussen 'de laun bij de Gemeentelijke Begraafplaats en Spierings- hoek zij het -in .een andere- vorm, zal blijven bestaan. Voor het komende seizoen zijn geen hengelconcoursen ge pland. De belangstelling hier voor ïs de laatste jaren te ge ring gebleken. Het nieuws seizoen begint net als andere jaren met een groot karper-concours. Dit zal wel op zaterdag 3 juni worden, units de minister van land bouw en visserij weer voor een vroegertje zorgt (zater- dag 27 mei?). Om de leden-karpervissers een .warming up" te geven orga- niseert het bestuur op 21 april in het Wijkcentrum Nieuw- land een filmavond. Een pro gramma gericht op de hengel sport, met als hoofdschotel de vertoning van de in opdracht van de Organisatie ter Verbe tering van de Binnenvisserij vervaardigde film over het le ven van de karper, zal er te zien zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4