Heereiiveen speelt blufpoker Sublieme inset beloond Fortuna laat zich echt niet kisten SW blijft op Friese bodem over eind VOLLEY EEN SET IN MOEILIJKHEDEN Henk Könemann: Gouden puntje" E u -jÜ HOLY: WEINIG TEGENSTAND jtMNDAG 27 MAAKT 1972 3 Heerenveen manifesteerde zich met drie spitsen, speelde een soort blufpoker, zonder veel aandacht van hét middenrif te schenken. En juist vandaar- uit, althans voor rust, coun terde Fortuna. Want de Vlaar- dingers hadden met hun trio Van der Bol, Don en Bouman, een linie van formaat die dan weer met alle mogelijke in spanning of simpel genoeg de Friese acties kon dwarsbo men. Om dan met lange bal len hun aanval te voeden, waar voor rust niet zoveel kracht vanuit ging. Weliswaar stoorden Anton Buyer en Wim Tijl uit alle macht, maar de kwaliteit van de acties lag in het begin althans te alien tij de bij Loet Kwist of bij opko mende makkers, zoals Van der Bol en Bouman. Fortuna had zich al gauw ver gist in dit tamme Friese team dat al na zestien minuten veel geluk had toen Wim Tijl een hoge bal-van Rob van der Bol te makkelijk uitvoerde. En de tweede geheide" kans kreeg Cees Bouman na 31 minuten toen hij in een korte, snelle solo door Wiebe de Jong hard handig werd gestuit. Toen tueef er voor arbiter Jonker weinig anders over dan de elf meter trap en die benutte Mattie van Toorn knap: 10. ONGEKENDE WEELDE bngekende tveelde die Fortuna onmiddellijk noopte tot verde digen omdat met het ver wachte offensief van Heeren- veel alle hens aan dek werd vereist, maar de Friezen kwa men niet. En korte periode kreeg Fortuna weliswaar de schrik om het hart, maar hoe Kist en Zoetcndal ook switch ten» de mandekking bleef perfect en Heerenveen moest het juist van zijn pionnen Zop- tendal en Kist hebben. het middenveld deed Wil van Beveren halsstarrig pogingen Arie Don buitenspel te zetten, hetgeen ten koste van veel vrije trappen ging, Sok na rust bleef Fortuna's greep op het middenveld ge handhaafd. ondanks het feit dat Meg de Jong twee verse 1 Ten aanval, maar ook die Friese actie mislukt. krachten inzette. In de zeven de minuut reageerde Loet Kwist net iets te laat op de solo van Anton Huyer en toen Fortuna op „zeker" wilde spe len. slaagde Heexenveen erin veel aanvallen in te luiden. De Friezen zwermden steeds rond het doel van Peter Eike lenboom, maar ook toen bleef Fortuna de situatie meester. INZET En dat wekte bewondering. De Inzet werd speeds groter, zo danig dat Fortuna zich uit de klauwen van Heereiiveen kon redden en zelfs met veel fan tasie de aanval kon overne men. Vooral toen Cees Kwist Jr. er via een blessure <been) de brui aan gaf. In de 38ste minuut moest Peter Eikelenboom wel horizontaal om met zijn voet het harde schot van Jaap Mulder te ke ren (ten koste van hoekschop) maar de verrassing kwam toen Loet Kwist via eeii lange pass van Anton Huyer werd gevoed en doelman Azlng Grievcr geen schijn van kans gaf: 2—0. Toen begreep Heerenveen dat! het zich vergist had in Fortu door Bas van den Berg na maar het wa3 te laat. De VI aar dingers konden op hun gemak freewheelen en voor ruim 1200 toeschouwers het welverdiende applaus in ont vangst nemen. Van onze sportredactie Vlaardingen/Scbiedam Het eerste herenteam van Volley *68 heeft zich door een overtuigende 30 zege op het Rotterdamse Hou Stand een uitstekende uitgangspositie veroverd voor het kampioenschap. De formatie van Kees Zevenbergen heeft nu aan vier punten uit drie wedstrijden voldoende voor de titel in. de eerste klasse. Toch heeft Volley tegen, het laag geklasseerde Hou Stand niet de volledige wedstrijd kunnen overtuigen. Hou Stand, geprikkeld door de slechte pers aan de hand van de eerste ontmoeting tegen Volley, begon verrassend sterk. Volley, spelend op volledige sterkte, keek dan ook snel tegen een 14—8 achterstand aan. Toch kon Volley terugkomeq, mede doordat Hou Stand te voorzichtig ging spelen. Volley behaalde dan ook een krappe 1416 zege. Daarna Is Volley nog slechts zelden In moeilijkheden gekomen. De ploeg van Kees Zevenbergen had in Eduard Oosterlee en Peter van de Weyden harde afmakers, waartegen de Rotter dammers geen verweer hadden. Via 29 en 3—12 won Volley ook de tweede set: 4—15. Ook in de d^rde set was Volley duidelijk sterker. Hou Stand probeerde dapper de bakens te verzetten, maar kwam op de beslissende momenten toch wel kwaliteit en aanvalskracht te kort. Zonder moeilijkheden behaalde Volley een beslissende fi13 zege. ylaardingen voor 1200 kij kers damde verrassend sterk Fortuna de promotiekansen van Hecrenveen een ei"d in, omdat Friese trainer Meg de Jong later verklaarde: „Het wordt elke week moeilijker. Hoewel de meeste spelers dit duel veel te licht hadden opge- vat". Veel gehoorde mening van dolgelukkige Fortuna-spe- lers: „We gaan nog punten pakken, want de meeste top clubs gaan onder druk spelen. Bewijs: Rod a .IC en Heeren veen". Fortuna had echter gegronde reden om dit Heerenveen te bespelen. Het Friese blutpo. kei- ontlaadde al gauw in veel Vlaardingse inzet omdat For tuna wil bewijzen nog hogerop te kunnen. Hetgeen manager jan Brïlleman deed opmer ken: ,,de spelers waren erop gebrand om te winnen". Ove rigens kwam bij Fortuna na afloop de kwestie commissie betaald voetbal nog aan de orde. Zei Jan Brïlleman: „Ons gunstig geadviseerd rapport over aanblijven trai ner Piet de Wolf is door het bestuur niet in goede aarde gevallen en daaruit trekken we onze conclusies". '•Natuur lijk maakt de commissie (Jan Brïlleman Arie Plomp en Jan van den Berg) het seizoen af, „maar", aldus Jan Brillcman. „er zal echt wel iets moeten veranderen willen wij aaublij- ven". Fortuna zit in financiële moei lijkheden het is bekend en of betaald voetbal komend seizoen een. haalbare kaart is, zal moeten worden afgewacht. Handelaars" in spelers trek ken er misschien hun voordeel uit, zoals Friedrich Donnefeld eens trainer van DOS en MVV en nu x.g. „makelaar" aan dacht had voor Mattie van Toorn, Fortuna's laatste man. Want er is, zo ging het ge rucht, belangstelling voor hem. En Mattie zelf:: „Ik ontken het niet, cr is interes se van ere-divisïeclubs en van Belgische zyde. Ook nog steeds i'oor Peter Eikelen boom is die Belgische inte resse, zoals Belgen vorige week op de tribune by Roda JC zaten voor Vlaardingcrs". Vlaardingen verrassend sterk opereerde en daarbij hoog ge plaatst Hecrenveen volledig in de tang hield. Waardoor het nerveuze offensief van de Friezen na rust {bij een 1—0 achterstand) volledig misluk te, waarover trainer Meg de Jong oordeelde: „we hebben ons vergist in Fortuna. Onder schat, te gemakkelijk opge vat. althans de spelers, die lange tijd niet in hun. spel kon den komen." De realiteit was dat Fortuna's Inzet dat van Heerenveen overklaste en Leen Boon en Rob van der Bol hoegenaamd de Friese voor posten Cees Kwist junior (la ter geblesseerd) en Henk Zoe- tendal, volledig aan banden legden. Waardoor Heerenveen „zwom" en zeker in de pro- motieslag een 2O neder- O Loet Kwist juicht, hij heeft zojuist Fortuna's zege (2-0) veilig gesteld. Vlaardingen De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Fortuna laag niet had verwacht. Ook bij de rest dolle vreugde. tig momentje, iïet gevaarlijk ste moment in de eerste helft kwam echter van SVV, maar terwijl iedereen dacht dat de Schiedamse inzet verzilverd zou worden was het doelman Jan Eiliswijk die met een ach terwaartse omnaai noog Do ven de spelers uit, de bal uit het verlaten doel knalde. Na rust kon Cambuur dan einde lijk wat terugdoen. Koos nu meer de aanval en ging ook verdedigend attenter (soms ook keihard) de Schiedamse combinaties ontregelen. Mede door deze veranderde speel wijze leek de blessure van Ri- nus Steenbergen (Flip Waard- ihuizen moest hem vervangen) een streep door de rekening. Vooral bij hoge ballen was Steenbergen tn de Schiedamse defensie heer en meester. In die fase wilde Cambuur dan ook een treffer forceren, maar verkeek zich bijna op de snelheid van de roodgroene aanval. In de 12e minuut kwam John van de Spek op rechts, zijn scherpe Inzet pas seerde verdediger Onsman en doelman .Van Eiliswijk, maar...... kwam tegen de bin nenkant van de paal. De bal ketste naar rechts waar Ger Bakkes één meter voor open doel de balnaast kopte! Ger Bakkes: „Er zal zoveel effect in die bal, en hij kwam zo snel, dat ik toch nog ver rast werd". Ook Cambuur kreeg nog een juweel van een ikans, toen op links Bosman onverwachts oog in oog met Wim Mulder hield de Friese cfoeJpuntenmacfhne Coco Hoekstra negentig minuten in bedwang. Van de Velden kwam te staan. Tijdig ingrijpen van de Schieciamse goalie voorkwam echter een Friese treffer. WOUT VAN MEETEKEN Een kwartier voor tijd deed Kö nemann nog een beroep op Wout van Meeteren (Ben Kaan ging naar de kant), maar veel veranderde er niet. SVV was duidelijk tevreden met 00, en Cambuur niet bij machte daarin verandering te brengen. Juist dat was deze keer SVV's sterkste punt, en met wat meer geluk had er zeker een verdiende zege in gezeten..,. Ook Ilcnk Köne mann was tevreden met dat ene puntje, en feliciteerde na al» ;op dan ook z'n spelers met bbehaalde resultaat. „Een gouden punt," was z'n verheugde commentaar, al keek ook hij wat bedenkelijk naar de vele schrammen '"el ke z'n spelers aan dit duel hadden overgehouden. Maar ja, het viel Cambuur dan ook niet mee, koploper Haarlem sneuvelde met grote cijfers op Friese bodem, maar wils krachtig SVV 'weigerde hard nekkig... en dat had Cam buur nu net niet verwacht....;. Schiedam Het elders gepubliceerde bericht dat Arend Koudijzer aan het eind van dit seizoen weer de roodgroene formatie komt versterken, lykt op z'n minst genoemd voor barig, Literaard staat men bij SVV niet afkerig tegenover een terugkeer van de lange topscorer maar definitieve be sprekingen in die richting zijn er nog niet geweest. In ver band hiermee lijkt het bericht dat Koudijzer door het aan trekken als jeugdtrainer full prof bij SVV kan worden, een voorbarig bericht. Een bericht dat door Cor de Vries dan ook tenstelligste wordt ontkend. De Vries: „Natuurlijk zouden we Koudijzer wel weer willen hebben, maar een bespreking in die richting is er beslist nog niet geweest". eerste keer dat Coco Hoekstra (Wim Mulder: „Een lastige speler die niet naliet om ach ter de rug van de scheidsrech ter een trap tc geven") even werd vrijgelaten. OMHAAL Kort voor rust heeft Cambuur welgeteld 4 mimiten de indruk gegeven eindelijk SVV op de knieën te gaan drukken. Een knal van grote afstand van linkshalf Van de Vlag bezorg de Jan van der Velden (weer uiterst betrouwbaar) een las- Van onze sportredactie Vlaardingen Honkbalclub Meervogels uit Zoetermeer heeft weinig pleizier van zijn reis naar Vlaardingen be leefd. Deze club was op geen enkele wijze bij machte om Holy enigszinstegenstand te bieden. Weliswaar nam het door een bonkslag en een veldfout een 2—0 voorsprong, maar na dit wapenfeit kwam het niet meer aan bod. Met de regelmaat van een klok kwamen de Vlaardingers over 4 de thuisplaat, hetgeen resul teerde in een 182 overwin ning voor Holy. Holy-werpers Raymond Morales en Hubert Hueting kwamen tot 10 x 3-slag, 5x4 wijd en 2 honkslagen tegen. Meer vogels: 2 x 3-slag, 8x4- wijd en 8 honkslagen. tegen. Het komende paasweekeind wacht Holy een heel wat pitti ger programma. Paaszater dag komt de Rotterdamse 2e klasser SCR naar Vlaardingen en maandag 2e paasdag komt Nado Vooruitgang naar de Zwaluwenlaan om Holy te bekampen. Leeuwarden Ook in Leeuwarden, •tegen SC Cambuur, bevestigde SVV dat de goede resultaten, recent be haald tegen sterke tegenstanders, geen uitschieters zijn geweest. Op Friese bodem!, bewees de rood groene formatie dat het seizoen be slist nog niet als verloren moet wor den. beschouwd. Ook deze keer toon de SVV dat Henk Könemann in en kele weken tijd het predïcaat onver zettelijk heeft meegegeven. Al be reikte SVV dan niet de goede vorm van de wedstrijd in Eindhoven, en bleef het aan vallend duidelijk minder dan tegen FSC, toch bereikte de ploeg één belangrijk winst punt; de zo gevreesde Leeu wardense aanvalsgolf werd reeds op het middenveld tol staan gebracht. Daarnaast opereerde de Schiedamse de fensie doortastend genoeg om de eigen aanval voortdurend aan het werk te houden. door Hans Soetcrs T-ooh stond de grote uitblinker van zondag op het midden veld. Wim Mulder was het die de gevaarlijke Coco Hoekstra tot een figurant bombardeer de. Het sterke punt bij SVV in deze wedstrijd was dan ook zonder meer de inzet. Regel matig kwamen de aanvallers terug om assistentie te verle nen, stoorden waar nodig, en waren zelfs twee keer bijzon der dicht bij een beslissende treffer. Al was de publieke opinie dan: ,,ln wexen speeiue Cambuur niet zo slecht als -gisteren," datzelfde publiek ging aan één belangrijk ding voorbij, Cambuur kreeg geen meter ruimte! Regelmatig ge baarden de Friese middenvel ders wanhopig in de richting van de gedekt staande mede spelers. WILLOOS In die eerste helft was SVV dan ook oppermachtig, combineer de op de hobbelige „grasmat" yaak voortreffelijk. Cambuur maakte een willoze indruk en het eerste goede schot (pas in de 35ste minuut!) maakte op de Schiedamse formatie geen enkele indruk. Het was ook de

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3