TSF blijft Ereklasser GTB LAAT KANSEN LIGGEN VVK vecht nog voor promotie Schiedam komt in moeilijkheden miÊmm SSST PPSC nu weer verrassend goed I flB 1 H '«Si HBSS GSS met 0-0 tevreden Leo den Braber scoort naar zege 4 Onfortuinlijke tegentreffer WMÊÊÊÊËm Monshouwer naar Excelsior '20 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG '27 MAART 1972 Van onze tafelteimismedewerker Schiedam TSF blijft EREKLASSER. Het Schiedamse tafeltennistrio Henny Stolb, Hans Lingen en Hans van den Broek stelden in de wedstrijd TSFValkenburg/ AMVJ dc plaats in de topklasse helemaal veilig. Ondanks de T3 eindstand hebben de talrijke toe schouwers nog lange tijd in het onzekere verkeerd, want TSF dat in diverse competitiewedstrijden voor uitstekend tafeltennis gezorgd had, vocht nu vaak meer met zichzelf dan met de Amsterdamse tegenstander. De TSF-ers wisten dat zij in deze ontmoeting slechts één punt moesten halen. Zij wisten vok dat AMVJ als geheel zwakker was en deze twee aspecten hadden op de Schie dammers verlammende invloed. Het team miste de inspi ratie om met de bekende verve te werk te gaan. Van onze sportredactie SCHIEDAM Met een 0—0 ge lijkspel heeft GSS genoegen moeten nemen in de uitwed strijd tegen Smitshoek. Op zichzelf geen slecht resultaat, want de oranjehemden uit Smitshoek waren kanshebbers voor de tweede plaats, zodat verwacht werd dat het voor GSS heel moeilijk zou worden. Welnu, dat is het geworden ook, vooral in de eerste helft, toen de Schiedammers de wind tegen hadden. Doelman Schniermanny stond evenwel 2ijn mannetje en vooral kort voor de thee onderscheidde hij zich, toen de linksbuiten van Smitshoek een kopbal af vuurde en de Schiedamse doelman, fraai redde. GSS moest zich defensief blijven instellen en tot aan de rust lukte dat heel goed. Ondanks het windvoordeei in de tweede helft kwam GSS toch niet tot aanvallen. Dat kwam ook, doordat het veld daar in Smitshoek zo klein is (het doet denken aan het WK-ter- rein in Kethel), maar ook doordat het zo droog was, dat de bal soms de vreemdste ca priolen maakte en goed sa menspel was daarbij nauwe lijks mogelijk. Toch waagde GSS het na twintig minuten in de aanval te gaan, maar de enige te noteren wapenfeiten waren, dat Van Beek-een kop bal gaf, waarbij de doelman van de gastheren stompend redding bracht en een goed door Van Diggelen genomen vrije trap, al richtte hij wel «rat te hoog. De bal ging over het (loei van Smitshoek. Bunte en Chris van Gerven probeer den 't ook eens, maar zij kwa men niet verder dan het straf schopgebied, waar de goede defensie van Smitshoek wel verder raad wist met de schaarse aanvallen van GSS. Defensief stonden Den Her tog. Marijnen en Kerkhof ook geen treffers toe (Van Veen verving na rust Van Ingen nog) zodat de uitslag was zoals men was begonnen: 0 0. V-oor GSS zeker niet slecht. Hans van den Broek had hier van duidelijk het minste last vooral door zijn „professione le" aanpak en zijn drie fraaie winstpartijen was hij bij TSF in deze ontmoeting de grote man. Hans Lingen gaf tegen Coltol (na 156) de eerste game nog uit handen (20—22), won wel de tweede game (2116} maar tot ieders teleurstelling dicteerde Coltof het spel in de slotfase en werd het met 16— 21, 01. Hans van den Broek ging als een gewaarschuwd man naar de tafel en Prorok was kansloos met tweemaal 2113. Stolk had in de derde game tegen Van de Berg weer de overtuigingskracht terug gevonden en zette TSF op 2 l. Het dubbelspel verliep ook weer vrij stroef. In beide ga mes gaven de TSF-ers een royale voorsprong uit handen om met 25—23 en 24—22 een nipte zege te behalen. Hans van den Broek toonde tegen Coltof ook weer dat hij duide lijk de kortste weg naar de overwinning wilde bewande len. Met 2114 en 2116 won hij gedecideerd. Bij een 41 pauzestand leek er geen vuil tje meer aan de lucht. Maar toen Hans Lingen de solide verdediging van Ed van de Berg niet kon ontwrichten en de eer aan de AMVJ-er moest laten, en toen Henny Stolk met tweemaal 18—21 van Pro- rok verloor was dc stand 4r~3 geworden. Ook Hans van den Broek had in eerste instantie geen vat op Van de Berg (10 21)maar toen hij de uiterst spannende tweede game met 2220 won, kwam het publiek, dat wat angstig had toegeke ken los. Hans kreeg de en thousiaste steun van handge klap en ratels en iedereen veerde op, toen hij met 2113 zijn hattrick volmaakte en voor TSF het EREKLASSER- SCHAP veilig stelde. Coltof gaf zijn partij tegen Stolk ge wonnen en Hans Lingen maakte tegen Prorok het kar wei af met een zege. Eind stand 73. Schiedam Dat GTB van DOS zou winnen was gezien de stand op de ranglijst niet te verwachten, maar toch hebben de geel-zwarten daar zaterdag wel de kans voor ge had. Niet alleen omdat de spe lers van trainer Henk Steen bergen een 1—0 voorsprong lamen, maar vooral omda. iet gelijkmakende doelpun -en treffer „met een luchtje' pas. Niet dat we bet de Rot- ardammers misgunden, want ;ezien het na rust vertoonde pel was een gelijkspel wel de jeste verhouding. Maar een o.i. foutje van de laconiek lei dende arbiter De Vos Bur- chart betekende de 1—1 stand. Dat ging zo: in de I7e minuut na rust mocht DOS een vrije trap nemen omdat de defensie van GTB Kerst de weg naar het doel versperde, waardoor Kerst kwam te vallen. De arbiter kende een vrije trap toe aan de zebra's en met ons was heel GTB van mening dat dit een indirecte vrije trap was. Maar goed, dat zou nog xo erg niet geweest zijn, want er zou nog een arbitersfoutje komen. Terwijl Pauw van Loo zijn aanloop nam en de bal over het „muurtje" sehoot, floot de arbiter voor het ne men van de vrije trap. Door dat de bal reeds getrapt was, dacht keeper Rixoort dat er voor buitenspel gefloten werd. Wij dachten dat eveneens en toen doelman Rixoort geen hand naar de bal uitstak (het werd daardoor een doelpunt) •■«e-a5 ;v Schiedam Met een voor korfbal kleine uitslag heeft Succes met 1—0 tegen Actief gelijk gespeeld. Voor deze kleine uitslag zijn diverse oorzaken te zoeken. Beide ploegn misten 4 maal een strafworpeen harde wind, waardoor het schieten bemoeilijkt werd en in de tweede helft een constant neerdalende regen, wat het toch al niet te beste veld haast onbespeelbaar maakte. Dit alles neemt niet weg dat het vertoonde spel ver beneden peil bleef. Voorzitter van der Beek had slechts één woord nodig: „Waardeloos." In de eerste helft kwamen beide ploegen af en toe nog tot aan vaardbaar spel. De Rotterdamse aanval maakte het de Succes verdediging niet gemakkelijk. Schiedam Dat VVK nog steeds kans wil maken op pro motie -naar de tweede klasse hebben de Kethelse spelers zaterdag bewezen in de thuis wedstrijd tegen GSV Sero, eveneens kanshebber. Met 20 bleven de punten in Ke- thei, al is dat wel met de nodi ge moeite gepaard gegaan en al kon WK in de eerste helft niet tot scoren komen. Al na vijf minuten kreeg Peter van Md een kans, maar doelman v.d. Berg redde fraai. In de achtste minuut plaatste De Meza de bal voor het Schie damse doel. Hoogvliet kreeg een kans, maar maaide over de bal heen, waarna v.d. Meer op rechts opnieuw een kans kreeg. Alleen voor doel man v.d. Bos staande zag h'ij toch geen kans de score te openen, want v,d. Bos wierp zich manmoedig op de bal. Er ontstond in die periode wel enige paniek in de defensie van WK, maar dat verander de toen aan de andere kant Henk Ham na een hoekschop rakelings over het goed door v.d. Berg verdedigde doel kopte. Een schot van Peter van Mil werd keurig door v.d. Berg gestopt en langzaam maar zeker werd VVK ster ker. Gerrit van Mil had pech toen hij de bal na een verras send schot door v.d. Berg nog ■net gestopt zag. Een schot Aan de andere kant kwamen de witbïauwen ook enkele keren gevaarlijk dicht bij een doel punt, wat de Rotterdammers noodzaakte aan de noodrem te gaan hangen. Drie strafwor- pen waren hiervan het gevolg. Even zovele malen misten de Successers vanaf het straf- worppunfc. Het toch al niet grote zelfver trouwen van Succes kreeg een gevoelige deuk. toen aanval- ster Marijke Groenenweg met een enkelblessure moest uit vallen, Zij werd niet direct vervangen en de aanval moest het met 2ijn drieen zien te klaren. Actief, terecht rede nerend dat de thuisploeg over reserves dient te beschikken, liet Marijke's tegenstandster niet uitvallen. Succes raakte door deze handicap behoorlijk van streek en van enig geor ganiseerd tegenspel was wei nig te zien. Met een doeltref fend afgeronde doorloopbal maakten de gasten de onze kerheid nog groter. Met kunst- en vliegwerk haalde Succes zonder verdere schade de rust. In de tweede helft kwam Leni van Dongen de aanval completeren en was Lau van Dijk „maagklach ten" vervangen door Hans Bal. De komst van Hans Bal bleek geen verzwakking. Hij bracht wat meer vaart in de aanvallen en toen hij met een doorloopbal nam hij niet een stapje te \reel? de stand in evenwicht bracht, was dit een directe belofcing voor zijn -zwoegen. Na de vakwisseling waren de beste papieren voor Actief. Niet zonder geluk hielden, de Schiedammers de stand op 1—1. Odi speelde vriendschappelijk tegen Albatros. Met 4—3 won nen de witzwarten deze nutti ge oefenwedstrijd. Costick Toussaint (2x), Hans Berman. en Arie v.t. Hoff zorgden voor de doelpunten. Door met 3—4 van Blauw Wit te verliezen heeft Schiedam zijn kansen op een kampioenschap verkleind. De eerste aanval deed wat verlangd werd: Freek Veer en Ger Overkleeft schoten hun ploeg naar een 20 voorsprong. Blauw Wit gaf de moed niet op en bleek de kunst om kansen te benut ten beter te verstaan dan de Schiedammers. Met 4 doelpunten zetten zij de roodzwarten op een 24 ach terstand. Freek Veer maakte er met een ver Schot nog 34 van, maar verder kwamen de Schiedammers niet. Door met 32 van Hoogvliet te winnen komt Eureka angstig dicht bij de Schiedammers. Met 15 punten uit 12 wedstrij den volgen zij Schiedam 17 uit 13 op de voet. DKV won met 7—2 van Charlois en staat nu eveneens met 17 uit 13 met Schiedam aan de kop van de ranglijst. Het verloop van de laatste wedstrijden belooft nog uitermate interessant te worden. Uitslagen: Overkanters 3—Suc ces 4 17, Succes 5—ter Gouw 2 11, Succes JeugdHPV Jeugd 32, Schiedam 2Sper wers 5 23, Schiedam 3Hes- co 14, Schiedam 'Jeugd— Overkanters Jeugd 0—6. -sjr--"' van Kees Wijsbroek werd fraai door v.d. Berg wegge- stompt. Drie minuten voor rust bofte WK, toen Hoog vliet (was dat geen buiten spel?) vrij voor v. d. Bos kwam, de bal over de Schie damse doelman heen lepelde, waarna de lat redding moest brengen. Na rust tapte VVK uiteen beter vaatje en na en kwartier werd het verdiend l0 na fraai solowerk van Pe ter van Mil, al ging daar een foutje van Simons en De Vries aan vooraf (l0). Na 'n half uur werd het 20 toen Peter van Mil voorzette en Peter Lansbergen de bal ineen-s op zijn schoen nam en kansloos langs v.d. Berg joeg (20. Kort voor tijd kreeg GSV Sero nog een kans, toen Stein op drie meter afstand van de Schiedamse doellijn een vrije trap modht nemen. Hij deed dat zo dom, dat de bal naast het doel terecht kwam. Een sportieve wedstrijd, ggoed ge leid door scheidsrechter Groe- neweg. keek heel GTB verwonderd toen de arbiter naar het mid den wees en de stand dus 11 was. Een inderdaad teleur stellend doelpunt en GTB kwam deze klap niet meer te boven. DOS werd sterker en een voorzet van Roest werd door Noortander ingekopt, maar Rixoort was op 2ijn post. Drie minuten later kwam Roest alleen op Rixoort af, hij miste doordat de Schie damse doelman bijtijds uit liep, maar helaas zagen we Rixoort zijn tegenstander op zettelijk trappen. Gelukkig voor hem zag de arbiter dit niet; hij zou stellig uit het veld gezonden zijn! Een kwar tier voor het einde kreeg Hoek een scoringskans, maar Van Loo en H. Groenendijk zaten hem zo op het lijf, dat het een hoekschop werd. Uit die noek- schop kopte Van Dongen de bal over. Naarmate de tijd verstreek werd het spel slech ter en we hoorden doelman Rixoort ai mopperen, dat hij zou „kappen" met voetballen wanneer het spel niet beter zou worden dan. zoals het za terdag op de grasmat werd gelegd. „Nu ja, zo stelde hij, dan ga ik wel keepen in het vijfde of zesde elftal", en dat waren, dan de woorden van een aanvoerder, waaruit wel geconcludeerd mag worden dat er erbarmelijk slecht werd gespeeld. Het vreemde feit doet zich evenwel voor, dat trainer Baas over zijn DOS-spelers ook al zei dat zij slecht speelden deze middag. En dan te weten dat beide teams tot voor zaterdag nog kans maakten op de tweede plaats, die dit seizoen goed is voor promotie naar de eerste klas. Sportief reikten de spe lers elkaar na afloop de hand, al hadden beide partijen in feite weinig aan de halve winst. Schiedam PPSC is en blijft toch maar de club, die voor de ver rassingen zorgt. Of anders gezegd: de club die ieder seizoen weer wisselvallig speelt en na de ene onverwachte neöerliaag voor de andere even onverwachte overwinning zorgt. Zo won PPSC dit seizoen met 1—0 van het sterke toen nog ongeslagen "Voome, enkele weken geleden verloren de Schiedammers met 4l in Schiedam van Spirit en zïc, zaterdagmiddag kwam het voor de titel nog lang met uigesehakelde Zwervers naar Thurle- de en PPSC „pakte" de zege en versloeg de ploeg uit Lorabar- dijen met 3—1. En dat na een wedstrijd waarin we al na een kwartier geen cent meer gaven vogr de kansen van de mannen van. trainer Harrie Bouquet, want er werd ontzettend dom ge speeld. Dom, omdat PPSC herhaalde lijk in de verrassend goed opengezette buitenspelval liep. Gelukkig voor de blauw roden had de goed en 2eer strak leidende arbiter Sterk daar goed het oog in, zodat er ook telkens gefloten werd. Maar het blijft voor ons onbe grijpelijk dat spelers als Bos dijk, Piet -van Veen, Lodi Kalden en Den Ouden daarin trapten. Even onbegrijpelijk was het dat spelers als Koen Winkelman, Loek Kalden en uiteraard ook Piet van Veen en Lodi Kalden het niet eens alleen probeerden, al stond er dan altijd nog een keeper als Slobbe, die voortreffelijk werk heeft verricht. Trouwens, de PPSC-goalie Suur- mond heeft zaterdag ook „naam" gemaakt, want hij heeft enkele zeker schijnende doelpunten voorkomen door bijzonder knappe reddingen Niet alleen vanwege het lopen in die buitenspelval gaven we weinig meer voor winstkansen voor PPSC, maar ook omdat Zwervers tot goed kloppend samenspel kwam en technisch goed voetbal op de grasmat legde. Maar PPSC kwam na de thee zo verrassend goed te rug, dat de Rotterdammers er niet van terug hadden en te gen het einde met 3l werden overwonnen. Het duo Piet van Veen-Lodi Kudden kwam toen tien minuten in ouder wetse vorm en dan is het met een raak ook. Twee vloeiende combinaties tussendit tweetal betekenden evenveel treffers, dit keer allebei van de voet van Lodi Kalden, die daarmee wel matchwinnaar is gewor den. Hoewel, doelman Suur- mond krijgt van ons een even grote voldoende als de doel puntenmakers, want zou Zwervers een voorsprong ge nomen hebben na de 1—1 stand, dan zouden we het nog niet geweten hebben. ïn de 20ste minuut mocht Piet kvan Veen een vrije trap nemen en met moeite kon Slobbe de bal tot hoekschop verwerken. Vijf minuten later kogelde Eiferts aan de andere kant een vrije trap naast het Schiedamse doei. In de 27ste minuut redde Suurmond schitterend na in zetten van Van Lit en De Graaf. Ook in de 32ste minuut liet hij knap doelmanswerk zien, toen De Graaf alleen op hem afkwam en hij moedig op de bal dook. Tien minuten voor rust mocht Eiferts weer een vrije trap nemen, maar weer was het Suurmond dia stompend redde, ook in twee de instantie nadat hij de bal niet klemvast had kunnen krijgen. Piet van Veen scoorde vijf mi nuten voor de rust een doel punt uit een hoekschop, we gens buitenspel terecht afge keurd. In de zevende mmuut na de hervatting mocht ach terspeler Eiferts al weer een vrije trap nemen en nu deed hij dat zo kogelhard en zo zui ver, dat het muurtje niets hielp en waardoor er ook geen schijn van kans voor de ver geefs duikende Suurmond was (0—1). Wonder boven wonder kwam PPSC deze klap in drie minu ten tijds al te boven. Piet van Veen ontfutselde doelman Slobbe de bal toen deze zich weinig klemvast toonde en uit deze situatie schoot Koen Win kelman laag l—I langs Slob be. Er kwam een vrije kans voor Den Ouden in de dertien de minuut, maar Slobbe voor kwam voor Zwervers erger. PPSC kreeg meer vat op het spel en ging tot de aanval over. Toch moest Meindert Van Veen na een haf uur op de doellijn nog redding bren gen, maar daarna was het ge beurd met de blauwroden. Listige een-twee-combinaties tussen Lodi Kalden en Piet van Veen leiduen er in de 38ste en 40ste minuut toe, dat Lodi Kalden tot tweemaal toe keeper Slobbe het nakjken kon geven (3—1). Trainer Bouquet glunderde op dat mo ment, want hij had tijdens de rust zijn spelers tot dit meer individuele spel geïnstrueerd, dit vanwege de buitenspelval van de gasten. Trainer Leer- makers daarentegen had er spijt van dat hij bleef volhar den in hetzelfde spel, weaar- bij komt dat de snelheid van zijn pupillen steeds minder werd naarmate de tweede helft vorderde. Na de 2—1 en 21 van PPSC kwamen de gasten er bijna niet meer aan te pas en toonde PPSC zich heer en meester. De strijd bleef zeer sportief 'en we kun nen niet andif stellen dan dat PPSC verciiend de winst in de wacht sleepte. Van onze sportredactie SCHIEDAM—HBSS behaalde zaterdag niet alleen een knap pe maar gezien de competi- tïestand tevens nuttige overwinning op SIZO. En ver diend is deze overwinning ook, vooral omdat de Schie dammers in Hïllegom nog eeo tweede doelpunt scoorden, welke treffer om op dit mo ment nog steeds onbekende redenen werd afgekeurd. Vandaar dat het maar goed was, dat Leo den Brader in de beginfase van deze stevige maar toch sportieve strijd een doelpunt scoorde,, welke tref fer achteraf de enige van de wedstrijd zou blijven. Dat ge beurde in de 20ste minuut toen Smolders en doelman Van Haafien. elkaar niet goed begrepen en Leo den Braber er als de kippen bij was om dit af te straffen (0—1). De strijd ging tot aan de rust ge lijk op. al was SIZO wellicht iets meer in de aanval. De de fensie van HBSS verweerde zich evenwel prima en ai kwam daar soms kunst- en vliegwerk aan te pas, het doel bleef schoon. Dat kwam voor al ook door schitterend werk van keeper v.d. Velde, die tot grote hoogte kwam, vooral na rust. Harde schoten van De Jong en Snaterse keerde hij met veel bravour en ook kop ballen van Lemmens en Brou wer vonden geen genade in de ogen van de bekwame Schie damse doelman. Toen HBSS bij een snelle uitval door Plet van Gulik een kans kreeg, was de ex-SVV'er zo gelukkig te scoren (eigenlijk dus 0—2), maar hij was korte tijd later ongelukkig, toen arbiter v.d. Engel zijn doelpunt afkeurde. Geen wonder dat de spanning steeds groter werd» maar HBSS kon de voorsprong toch handhaven en daardoor twee zeer kostbare punten mee naar Schiedam nemen. Arbi ter v. d. Engel leidde oven- gens toch wel goed, daar wa ren beide partijen het wel over eens. Dordrecht/Schiedam - De Dordtse oefenmeester Monshouwer volgt bij o* Schiedamse vierde klass» Excelsior '20 Jacques Heysl« op. Monshouwer, die drie jaa* de zaterdagclub Maasdam on der handen heeft gehad, he*» met ingang van 1 juli voor ten jaar getekend. De Dordtenaar, die eveneens een verdienstelijk scherm» Is, hij werd voordat hij 815 professional werd uitgeroepen bij het wereldkampioenschap in Londen tweede, denktJ over om vanaf I juni re#1 met zijn nieuwe ploeg te ga80 werken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4