P OOK VOG IN HALVE FINALE VFC haalt streep door de rekening fjg Juliana heren nog net niet langs Hajraa Zeven maal ongeslagen Satelliet heeft pech Martin Honders scoort hb— BILJARTKAMPIOENSCHAP -- Um door Wim de Lange KORFBAL Initiatief Spirit niet beloond MAANDAG 27 MAART 1972 5 t ffJ - f v J'1 Van onze sportredactie Vlaardingen Voor het open clubkampioenschap biljarten (dis trict Schiedam) kreeg b.v. De Waai geen vat op het spel van VOG die ook naar de halve finale ging om de tite! van Vlaardin gen. In café De Waal aan de Waalstraat versloegen de mannen van VOG De Waal met 5—3. waardoor VOG als derde vereni ging in die halve finale zit. Eerder plaatsten zich Flardinga en 't Oosten. Als eersten kwamen achter de groene tafel Meyer van tOC en Zonnebeh van De Waal. Er werd In die „ouverture" pitstekend gespeeld. Na tien beurten was de stand 39 om 40 caramboles en tot dc 23ste beurt hielden de spelers elkaar voortreffelijk in evenwicht. John von Fessem tracht de baf te o/idersdieppert. Zoetermeer Dat de bekende laatste loodjes voor „zondag" DSO nog zeer zwaar zullen gaan wegen, bleek ook giste ren tegen een „makkelijk" spelend VFC overduidelijk- De Vlaardingse gast haalde een dikke streep door DSO's reke ning (1—2). waardoor alleen concurrent Schiedam (Excel sior verloor) toch weer twee punten inliep. PSO-trainer Piet Scholten had eigenlijk vooraf al dat angstige gevoel: „Als we voorlopig maar vanmiddag die twee punten bin nen halen", prevelde de oefenmeester. Maar na negentig minuten voetbal in uiterst onplezierig weer (harde wind, irriterende regen) in kwamen de feiten toch wel hard aan: verlies, winst van een concurrent en een behoorlijke scheenbeenblessure voor de maker van het enige DSO- doelpunt, Bert Hendrickx. Van onze sportredactie Vlaardingen Lange periode heeft Satelliet gast Hillegers- berg in bedwang kunnen hou den. De Vlaardingers, die wei nig belang meer hadden bö winst, wisten in de eerste 43 minuten wel kansen te schep pen maar de laatste lijn van de Rotterdammers zat goed in elkaar. Na de thee kwam Sa» tellet wat ongelukkig aan zijn achterstand. Uil een opeenhoping van spelers in het strafschopgebied van Satelliet klapte een Hillegers- bergspeler tegen de grond, waarna de scheidsrechter on verbiddelijk was: penalty. Volgens vele Satelliet-spelers was er wel fiks geduwd maar dat gebeurde buiten de 16-me- ter lijn. Rotterdamse Kees Doesburg faalde echter niet 0—1 Hiliegersberg ging hierna het middenveld versterken wat voor Satelliet het moment was om massaal in de aanval te gaan. Vrouwe Fortuna was de Vlaardingers niet altijd goed gezind de goede schoten van Peter Hoek, Joop Koet sier en Kees Blankenstein gin gen net naast of over. Er was slechts tijd voor nodig om Sa- teiljet naast de Rotterdam mers te brengen, maar het doelpunt kwam aan de andere zijde, overigens in blessure tijd gescoord. Piet van Berkel gaat voetballen bij Sunlight Van onze sportredactie Vlaardingen Hoewel bij Sunlight trainer Piet van Ber kel de wens te kennen heeft gegeven ermee te stoppen aan het eind van het seizoen, heeft de oua-voetballer van Fortu na. die zelfs nog in het Rotter dams Elftal heeft gespeeld, zich opgegeven als speler van Sunlight. Waarmee hij beslist een plaats In het veteranen- team van de zaterdag eerste klasser gaat krijgen. Intussen Is het bestuur van Sunlight druk in overleg met kandida ten over de opvolging van trainer Van BerkeL Het zonder enige zorgen ope rerende VFC (nu al zeven duels „op rij" ongeslagen) verdiende de kleine winst overigens wél. Vooral in liet eerste bedrijf tikte het lustig over de Van Tuyll- grasmat, nadat eerst DSO nog een kwiek openingsof fensief tot zich had geno men. Zonder resultaat evenwel, want spitsen WH Maasland, Peter Langeveld en rechtervleugel Kees Pel- le (vrijwel constant „vast" aan uitstekende back Mar Benjert) konden de sterke bries, noch de resoluut in grijpende VFC-defensie de baas. Waardoor VFC (zonder Harry Hartog) voor? ohtlg ook rich ting zenuwachtige DSO-goalie Wim. Gerritsen begon te blik ken. En niet zonder gevaar, want de twee jeugdige spitsen Arie Don en Nico Zonne wis ten vaak wel raad met de „voeding" uit het viermans- middenrif. ïvV meter. Ook de door de VFC- afweer veelvuldig weggege ven corners kregen geen doel treffende afwerking. Het was dan ook voor DSO erg sneu, dat bij de eerste de beste ge vaarlijke VFC-uitval (20e mi nuut) spits Nico Zonne wél de juiste richting vond. Ongehin derd schoof hij het leer langs de vergeefs uitvallende Ger ritsen (02). Wat natuurlijk op dat moment tegen, de verhouding in ge beurde. Met nog meer ener gie, maar tevens slordiger, trok DSO ten aanval. Nico den Braber draafde op voor Paul Brandhorst, waardoor captain Nard van der Sman ook veel vuldig in het offensief kwam. Wat eindelijk, na ruim een half uur, vruchten afwierp. Hans Wong, zette van rechts af een vrije trap hoog in, VFC'er rViü Piin van der Borg in fel duel gewikkeld. Waar vooral Pim van der Burg (met een „Van Hanegem- stijl") danig opviel. Hij was het ook, die een terughoudend DSO na een half uur op ach terstand plaatste. De vrije trap, even buiten het straf schopgebied, schoof hij slim langs de rommelige DSO- inuur, waarna ook „vastgena gelde" Wim Gerritsen geen verweer meer had (01) Met Arie Brandhorst voor Dick van Elleswïjk (Scholten: „Arie kan meer stuwen") kon DSO niet het juiste ritme vin den. Wat in de tweede helft wel meer gelukte, want vrij wel voortdurend „beukte" het nu op de goed georganiseerde VFC-defensie. waarin vooral doelman Piet de Herder tot grote hoogte zou stijgen. In zetten van onder meer de op gerukte Bert Hendrickx. Kees Pelle en Gerrit Hogebrug mis ten het doel op een paar decl- Bas van der F-?-' de het leer verkeerd, waarna Bert Hendrickx een niet te missen kans kreeg (12). Wil Maasland trof in de laatste wanhoopspogingen van DSO nog de paal maar verder liet de Vlaardingse defensie het niet komen. Kort voor tijd werd Bert Hen drickx met een pijnlijk scheenbeen naar de kleedka mer gedragen, DSO's trieste dag bleek compleet. VFC-trai- ner Bos later: „Vooral voor rust vlet DSO mij zwaar te gen. Ik vroeg me toen ook af: Willen die jongens eigenlijk wel winnen? Ze trokken zich voortdurend angstig terug". Mineur bij DSO, maar stelde Schoiten dan ook weer terecht vast: „We hebben het lot toch nog in eigen hand". Daarna poedelde Zonnebetl 'en kon Meyer dc partij uitmaken in de 31ste beurt. Meyer had 89 caramboles in die 31 beur ten met een moyenne van 2.87 en Z„nnebelt finishte met 85 caramboles in die 31 beurten met een moyenne van 2.71. De tweede partij ging tussen Hart'igsveldt van VOG en Van Woerkom van De Waal. De Waai had a! een achter stand opgelopen van 2O en die dacht Van Woerkom weg te werken met goede series van 15 en 23, D:e verzamelde hij ir 10 beurten, maar ander zijds liet ook Hartïngsveldt zich niet onbetuigd. Met een ser'e van 17 verzamelde hij in 10 beurten 40 caramboles. Van Woerkom kon het tempo n.et volhouden, terwijl Hartings- veldt de ene carambole na de andere uit z'n keu het vloeien. Na 25 beurten was de strijd beslui en was Hartïngsveldt winnrar. Hartingsveldt stond toen op 84 caramboles in 23 beunen met een moyenne van 3.36 en Van Woerkom had er toen 85 caramboles in d:e 23 beurten met een gemiddelde van 3.40. VOG stond toen al met 40 voor en had een riant uitzicht op de winst. KANSLOOS De derde partij ging tussen Van der YVindt van De Waal en Dijkshoorn van VOG. De Waal wilde niet kansloos wor den verslagen cn daarom ging Van der Windt er fel tegen aan. Na een gelijkopgaande strijd maakte Dijkshoorn ech ter de partij uit in 37 beurten. Van der Windt moest toen nog 3 caramboles en dat lukte, zo dat de -in-is tand remise werd: Dijkshoorn 67 carambo les in $7 beurten met kiz moyenne van 1.81 en Van der Windt met 89 caramboles in 37 beuricn met een moyenne van 2.41. De strijd was toen beslist met een stand van 5—1 voor VOG Als laatsten kwamen achter de tafel Van der Sman van VOG en Van Papeveid van De Waal. In een slechte wedstrijd wist Van Papeveid de punten voor De Waal te pakken waar door de eindstand nog een enigszins draaglijk karakter kreee. Van der Sman kwam tot 46 caramboles in 49 beur ten met een gemiddelde van 1,53. De eindstand was toen 53 1 oor VOG. De halve fina les m café De Waal zullen worden gespeeld op 4 en 11 april en de finale is op 18 aprd. Schiedam Het hoofdklasse herenteam van Ju liana heeft zaterdagavond in de sporthal Mar griet een bijzonder slechte, maar daardoor juist verrassende wedstrijd gespeeld. Juliana speelde twee sets lang afgrijselijk zwak, zon der enige inzet. Tegenstander Hajraa uit Eindhoven veroverde dan ook een simpele D 2 voorsprong, maar kreeg in de twee daarop volgende sets ongenadig er van langs toen de Schiedammers plotseling wel geïnspireerd de aanval zochten. In de laatste set kwam dan eindelijk de spanning, maar mede door een scheidsrechterlijke beslissing, Verloor Juliana deze set met 1315 en de wedstrijd met 23. Een vreemd duel, dat door dit setverloop bij na 2 uur duurde. In de eerste set was aan niets te merken dat Ju liana zich wilde revancheren voor de bescha mende 3—0 nederlaag in Eindhoven. De oran- jehemden speelden toen erbarmelijk slecht, waarvan Hajraa overigens bekwaam profi teerde. Ook deze wedstrijd leek een copie van de voorgaande ontmoeting tussen heide teams. Juliana startte uitzonderlijk zwak. zon der enige overtuiging. Probleemloos behaalde Hajraa dan ook een 7—15 eerste setzege. Ook Jn de tweede set geen verandering in het spelbeeld. Juliana bleef volharden in rimpel aanvalsspel. waarbij de lange Jaap Keijzer de enige was die regelmatig de vele gaten in de Eindhovense defensie wist te vinden. Zonder overtuiging spelend Juliana was ook in de tweed« set kansloos: 3—15. VERRASSEND Terwijl iedereen dacht aan een simpele 6—3 zege voor Hajraa. kwam Juliana plotseling verrassend terug. De aanval lukte weer, mede doordat spelverdeler Henk van Oossanen had moeten plaatsmaken voor Wim Hordijk waar door Louwrens Doeven naar dc spejersbank was gehaald. Als aanvaller deed Henk van Oossanen het aanmerkelijk beter, terwijl de felle Wim Hordijk de ploeg de stimulans gaf die het nodig had. Juliana veroverde een snel le 10—1 voorsprong en won deze set overtui gend met 254. Juliana draaide ook in dc vierde set aanmerke lijk sterker en gar Hajraa geen kans. Voorals de combinaties tussen Ad Bremer Cn Jaap Keijzer waren de directe oorzaak van de vol gende Schiedamse setzege: 15—11. DUBBELFOUT In de vijfde en beslissende set verviel Juliana weer in het trage mgeïnteresseerd aandoende spelletje. Hajraa veroverde een snelle 17 voorsprong, bij veldwissel nog 2—8, Nog steeds bleek Juliana niet in staat meer inzet te tonen, dat kwam pas toen Hajraa een ogen schijnlijk beslissende 210 voorsprong had ge nomen. Toen kwam Juliana terug tot 820. maar leek even later bij 9—14 een geslagen ploeg. Toch draaide Juliana defensief ineens veel beter en met de serve bleek de Eindho vense tegenstander in moeilijkheden te bren gen. Juliana kwam terug tot 1314 en zou ze ker naast de tegenstander 2ijn gekomen als de scheidsrechter een razendsnelle aanval van Jaap Keijzer voldoende had kunnen beoorde- lon. Nu besliste hij „dubbeifout" en ontnam daardoor Juliana een 1414 stand. De bal die door Jaap Keijzer zeker een meter binnen de Üjnen werd geslagen was overigens ook niet door de tweede scheidsrechter waargenomen. Ook de lijnrechter reageerde niet, maar ver telde na afloop: „Natuurlijk reageeerde ik niet, dat kon toch iedereen zien di* die bal in was." Juliana verloor de serve, en tevens deze set met 1315. Een wat ongelukkige nederlaag die Juliana door de trage start in de laatste set aan zichzelf te wijten had. Van onze sportredactie Vlaardingen Spirit wist de uitwedstrijd tegen Dio niet tot winst te brengen. In de slotfa se kon Dio 1 een 6i zege be halen. Een verrassend aan vallend Spirit heeft in een spannende ontmoeting deson danks de Rotterdammers de gehele wedstrijd bezig gehou den. Vanaf het beginsignaal van de matig leidende scheidsrechter Kievit zochten beide ploegen de aanval op. Een felle zij wind zorgde voor kort aan valsspel, dat in de 15e minuut door Dio met een doelpunt werd afgerond. De Rotter dammers speelden fel op de man, zodat een toegekende strafworp door H. Snijders in 1—l werd gebracht. De twee de Spirit-aanval probeerde een voorsprong op te bouwen Maar door zware mandekking bleven doelpunten nog uit. Dio kon na een half uur spelen de stand op 21 brengen. Nadat Mieke Moerman bij een doel- rijpe kans op onjuiste wijze het scoren werd belemmerd, bracht A. Verburg uit een strafworp de ruststand op 2—2. De derde Spirit-aanval liep na de rust goed uit de startblok ken, maar pech biers» ditmaal doelpunten «if Die wist van een slapt- gebruik te maken en scoorde 32. Agres sief verdedigen werd weer be loond met een strafworp, die door J. v. Berkel benut werd: 3——3. Beide ploegen waren vol komen aan elkaar gewaagd. Alleen werd het spel door de scheidsrechter Kievit „dood" geblazen, waarbij hij links en rechts waarschuwingen bleef uitdelen. Die kon op 43 komen, die ech ter 10 minuten voor het einde door H. Snijders uit een straf worp op 4i werd gebracht. Uit een grote verdedigmgsfout konden de Rotterdammers op 54 komen. De sportieve wedstrijd werd vlak voor het einde afgerond met een geluk kige treffer van Dio. o ge lijkspel had de verhr g be ter weergegeven, waa.oij Spi rit uiteindelijk vlak voor tijd een gelijkspel uit handen gaf. Spirit moet nog 3 thuiswed strijden spelen, waarin zeker 5 punten behaald moeten wor den om een degradatie te ont lopen. Van onze sportredactie Vlaardingen De afwezigheid van trainer Bert van Hees heeft Cion niet weerhouden om tot een uitstekende presta tie te komen, In Berkel wer den tegen de club van die naam twee uiterst belangrijke punten weggehaald. Overigens werden de Vlaardin gers wel verrast door het tac tische concept van Berkel. De Berkelse ploeg voetbalde erg behoudend, In eerste instantie onbegrijpelijk want Berkel had toch wel degelijk belang bij de winstpunten. Ondanks veel voetbal op het midden veld deden zich voor beide doelen toch wel scoringskan sen voor. waar te weinig van werd geprofiteerd. Na de thee opereeerde een meer aanvallend Berkel dat Cion meer mogelijkheden bezorgde om met gevaarlijke break outs het de Serkelverdediglng moeilijk te maken. In de 15e minuut kon Martin Honders veie felicitaties in ontvangst nemen. Hij kreeg de bal in de voeten gespeeld van midden velder Koos Langbroek en scoorde onhoudbaar. Bij een alles o£ niets offensief van Berkel groeide keeper De Nol van Cion naar grote vorm. De Vlaardingers bleven echter overeind in het moeilijke duel in Berkel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5