zege Demos uit degradatiegevaar door sterke Na rast slaat Hermes DVS toe! Ursus mist strafschop- en de zege Wind ontneemt Martinit de volle winst Excelsior'20 geeft winst uit handen DHS mist afwerker Lagendijk mist strafschop SVV-b benut kansen niet Goed debuut van Berry van der Touw 4 '.I®* f C- Van onze sportredactie Schiedam Het is onbegrijpelijk dat Excelsior'20 tegen het be zoekende Den Hoorn de winst uit handen heeft moeten geven. Excelsior is bijna voortdurend in dc meerderheid geweest, ze ker niet in het minst door het sterke middenveld. Tïeman, Ruls en de Vet kregen kansen te over om die veldmeerderhciÜ in doelpunten uit te drukken, maar het mocht niet lukken. Bepaald pech had De Vet toen uit zijn schot de bal via de lat en de mg van de doelman het veld weer insprong. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Een goed verdedigend Den Hoorn en een steeds maar aanvallend Excelsior. De be zoekers bepaalden zich tot uit vallen die zeker niet onge vaarlijk waren. Bij één daar van werd door de verdediging van Excelsior een overtreding gemaakt. Dat werd een vrije trap vlak bij de zestienmeter lijn. Deze werd zo handig ge nomen dat Den Hoorn op een voorsprong kwam: 01. Ber ry Jansen kreeg nog een goe* de kans om tot de gelijkma ker te komen, maar laaide jammerlijk. Excelsior moest f> alles of niets spelen. Alles ging naar voren om de gelijk* i maker te forceren. Dat was voor Den Hoorn de gelegen- heid om middels een razend- snelle uitval kort voor tijd dc stand op 02 te brengen en 1 daarmee speelde Excelsior een (onnodig) verloren wed- f strijd. 5 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 27 MAART 1972 Van onze sportredactie Schiedam In het afdelings- voetbal is door de Schiedamse clubs zeker niet slecht gevoet bald. Er kwamen redelijke re sultaten uit de bus, maar meest in net oog springend was toch wel de overwinning van 1—0 die Demos kon boe ken op kampioenskandidaat Hekelingen en dat nog wel in een uitwedstrijd. Een presta tie van de eerste orde. "BVDPW stelde wat teleur, door de uitwedstrijd tegen NRC te verliezen en daarmee de laat ste kleine kans op de titel te verspelen. Opvallend echter is de opmars van FCN dat voor de acht ste maal in successie ongesla gen bleef. Het won de uitwed strijd tegen Afrikaander Boys met 21 en heeft nu uit zeven wedstrijden niet minder dan tien punten binnen gehaald. Ursus-Bloemhof, met als inzet de leiderspositie werd een 0 0 gelijkspel, waarmee Ursus best tevreden is. Bloemhof kan zich door dit resultaat wel als uitgeschakeld beschou wen. Schiedamse Boys is de laatste weken ook heel wat mans en gisteren moest stadgenoot DRZ er aan geloven. De Boys wonnen met 3—1. DEZ heeft in deze wedstrijd toch wel het beste van het spel gehad maar zag geen kans dit in doelpunten uit te drukken. Dit in tegenstelling tot De Boys dat goed verde digde en ook kon uitverdedi gen. In de eerste helft bleef door dat aanvallende spel van DEZ en het goede verdedigen van Schiedamse Boys, de balans in evenwicht. Na de rust ver anderde dat. Bij een aanval van de Boys kreeg Schenk uit een pass van Van Gerven de bal goed op de schoen'en be keken deponeerde hij het leer in het nylon. Kort daarna luk te het Grootveld 'n gevaarlijke kopstoot los te laten. Via de lat sprong de bal het veld weer in waar hij door Van Os opgevangen werd. Het was toen weinig moeite om de par tijen op gelijke voet te bren gen: l—1. Een fout in de verdediging van DEZ werd door Doef vakkun dig afgestraft en bracht daar mee de Boys op 1—2. Een vermeend buitenspel werd DRZ noodlottig. De gehele verdediging bleef staan in af wachting van het fluitsignaal. Dit klonk niet en zo kon Schenk de einduitslag bepalen op 13. HekelingenDemos 0—1 Een bijzonder goed spelend De mos heeft een prestatie van de eerste orde geleverd door kampioenskandidaat Hekelin gen op eigen veld een 01 ne derlaag toe te brengen. Het gehele elftal speelde met volledige inzet al had Aad de Ruiter in de eerste helft veel last van zijn zenuwen. Dat was niet vreemd. Er stond immers heel wat op het spel. Jan Kooi, Karei van de Berg en niet te verg eten de in Utrecht wonende John a Kietih beheer ste het middenveld en van daaruit werden dan ook de meeste aanvallen opgezet. Het is onbegrijpelijk dat De mos ondanks de zware druk zo goed kon spelen. Het liep allemaal prachtig en als de aanvallers met wat meer overleg hadden gespeeld, dan was de overwinning zeke» groter geweest dan nu. Het doelpunt w*rd gescoord door Martin Frij, na goed werk van Gerard Schijndel die heel goed zijn snelheid uit wist te buiten. Demos heeft na deze overwinning de wetenschap dat het niet behoeft te degra deren. NRCSVDPW 1—0 SVpPW behoorde gisteren nog tot de kanshebbers voor de ti tel. Deze illusie kan het nu wel vergeten. NRC zorgde daar voor. Toch heeft SVDPW vol doende kansen gehad om de winst te grijpen in de afwer king deugde het echter niet. Ket geluk van verleden week Het de jongens van trainer Sander Hoek nu in de steek. In de tweede helft sloeg het noodlot toe voor SVDPW. Bij een snelle uitval van de thuis club voltrok Evenvijn het vonnis. Hij liet doelman Bras een vergeefse reis naar moe der aarde maken. Natuurlijk heeft SVDPW nog getracht tot een gelijkspel te komen maar NRC gaf de overwinning niet meer uit handen. Swift BoysSFC 1—1 Na een levendig duel, waarin SFC aanvankelijk de beste pa pieren had, hebben de Schie dammers toch nog kort voor tijd de winst uit handen moe ten geven en met een gelijk spel genoegen moeten nemen. Swift Boys, nog kans op de ti tel, speelde in de eerste helft zeer nerveus, hoewel het ster ker bleek dan. de mannen van "Wim Poulus, In de tweede helft was SFC weer sterker en dat resulteer de in de 20e minuut in een doelpunt. Uit een hoekschop van Jan Liekendiek kopte Of- fenberg de bal onhoudbaar in: 0—1. Inmiddels had doelman Brus- saart geblesseerd het veld moeten verlaten en was ver vangen door Koos van Raste ren die zijn shirt verwisselde voor de keeperstrui. Hij deed het uitstekend en had weinig schuld aan de gelijkmaker. Er mocht door de thuisclub een vrije trap worden geno men. De SFC verdediging maakte het bekende muurtje enontnam daarmee al het uitzicht voor Van Kastoren. Het betekende l—l en ook de einduitslag. WF—Nado/V 14 WF heeft Nado niet van het kampioenschap af kunnen houden. Nado won het duel met 41 en kon feest gaan vieren. Het zag er voor de rust zeker niet naar uit dat het allemaal zo 20U gaan. WF trachtte de huid zo duur mo gelijk te verkopen. Het duur de dan ook heel lang voor er doelpunten kwamen maar toen waren het er dan ook drie binnen vijf minuten. Het eerste scoorden de bezoekers uit een afgeslagen aanval. Kort daarop was het Boon die uit een hoekschop de stand op 11 bracht, maar vanaf mid- denuit werd het al weer 12. Na de thee, met de wind tegen, ontketende WF een wanhoops offensief. Het speelde alles of niets en het was geen wonder dat de snelle voorwaartsen van Nado daar dankbaar ge bruik van maakten om, on danks het goede werk van doelman Grootveld, uit te lo pen tot 14. WF was de eerste die met bloemen kwam voor de nieuwe kampioen dat zich op ging maken voor het feest. Schiedam In een bijzonder boeiend en goed gespeeld voet balduel heeft Hennes DVS Leerdam Sport met een neder laag van 5—2 naar huis gestuurd. De cijfers doen denken dat de bezoekers van het veld zijn gespeeld. Niets is min der waar. Leerdam Sport heeft bijzonder goed partij gege ven en is pas kort voor tijd door de knieën gegaan. Zeker voor de rust ging het ge lijk op en was Leerdam Sport niet de mindere van Hermes DVS. Het was dan. ook wat te gen de verhouding in dat Her mes DVS de eerste helft af kon sluiten met een voor sprong van 10. Het doelpunt werd een minuut voor tijd gescoord door Klein, uit een voorzet van Commijs. Via de lat verdween de bal tegen het nylon. Kort na het begin van de tweede helft kon de grote Hermes aanhang weer juichend om hoog, Een uittrap van doel man Spermon werd door De Raay doorgekopt naar Klein, die na een korte solo de doel man het nakijken gaf De vreugde bleek echter van kor te duur. Kort daarop werd het uit eert vrije trap door Eich- hoorn 2—1 en toen kreeg Her mes DVS de gelegenheid weer wat uit te lopen. Van der Voort werd namelijk onderuit gehaald en dat betekende een strafschop. Lagendijk belastte zich ermee, maar zag tot zijn grote schrik doeïman Sterk de bal stoppen. Kort daarop werd het 2—2. Het was Niks die het hem leverde. De spanning was om te snijden en het was een opluchting voor al wat Schiedam was, dat een aktie van De Bruin het derde doelpunt opleverde. Leerdam Sport moest nu wel in de aanval en dat werd het team noodlottig. Tot twee maal toe kon de snel sprinten de v. d. Voort uit dieptepasses tot een doelpunt komen waar door Hermes DVS de wed strijd met 5—2 won. Kans tot een zesde doelpunt liet Lagen dijk lelijk liggen. Dat was ook te veel van het goede geweest. Schiedam Het b-elftal van SW kreeg zaterdagmiddag op sportpark Harga niet wat het toekwam. SVV, met Wout van Meeteren en Ties van Duppen, moest het onderspit delven tegen een weliswaar minder, maar bijzonder wils krachtig FC WV. De ploeg uit Venlo strafte twee fouten in de roodgroene defensie doeltreffend af en won. met 02. Overigens zat SVV enke le keren dicht bij een treffer, maar een mislukte voorzet •van Wout van Meeteren ketste via de binnenkant van de paal weer het veld in. Even later kreeg de Schiedamse aanvals leider een voortreffelijke kans, maar nu was het de lat, die een treffer in de weg stond. Bij SW werd in de tweede helft Cees van Herpen vervangen door Bram Schol- te, op dat moment was de stand nog 0-1. FC WV be sliste de strijd door een. te recht toegekende strafschop te verzilveren: 0—2. Schiedam -Ook nu weer heeft DHS zonder veel fortuin moe ten spelen.Gisteren was het in de thuiswedstrijd tegen CKC toch wel de betere ploeg. Het zag echter geen kans dit uit te drukken in doelpunten, omdat het in de voorhoede ontbreekt aan een afwerker. Daarnaast mag toch wel opgemerkt wor- - den dat indien DHS niet in on min verkeerde met Vrouwe Fortuna die doelpunten zeker wel gekomen waren. Na de rust bleek overduidelijk dat CKC met een winstpunt tevreden was. In die tweede helft zijn er minder kansen geweest voor DHS om tot winst te komen Doelman Rook van CKC stond 2ijn mannetje en schoten van o.a. Piet Rozen wist hij meester lijk te keren. Hoewel DHS in die periode keer op keer voor het doe! van de bezoekers verscheen, kwam het toch niet door de zeer sterke en goede verdediging van CKC heen.. Het moest genoegen nemen met het doelpuntloos gelijkspel en het gaat er naar uitzien dat de druk waaronder het team speelt te zwaar wordt. Schiedam Een spannend, maar zeker niet hoogstaand duel, speelden Martinit en WCR. Een duel dat eindigde met de stand 1—1, en gezien de krachtsverhouding in het veld een juiste uit slag. WCR, dat met de felle wind mee van start ging trachtte met verre harde schoten tot succes te komen., maar doelman Moerkerken liet zich niet verrassen. Een strafschop zou er voor zor gen dat Martinit de eerste helft af kon sluiten met een voorsprong van 10. KÖne- mann werd in het strafschop gebied onderuit gehaald en het was Gouka die uit de strafschop de stand op 1—0 bracht. Tien minuten was de tweede helft oud toen WCR een hoekschop mocht nemen. Van der Bennekom deed dat. De felle wind kreeg vat op het leer en zonder dat ook maar iemand de bal verder had aangeraakt verdween hij in het doel: 11. KÖnemann werd nog door Gou ka in staat gesteld om de win nende treffer te plaatsen. Hij faalde echter en zo moest Martinit genoegen nemen met een gelijkspel. Afrik, Boys—FCN 1—2 Langzaam maar zeker komt er tekening 'in het werk van trai ner Clarijs van FCN. Daar be gint men nu de vruchten van te plukken. Gisteren werd er gewonnen van Afrikaander Boys. Reeds voor rust tekende zich die- overwinning af al werd die periode afgesloten met de stand 00. Twintig minuten in de tweede helft was het echter raak. Uit een pass van Stiefel lukte het Friederich de stand op 01 te brengen. Een misverstand tussen Aad en Dolf de Ruiter had tot gevolg dat de thuis club terug kon komen tot 1I, maar een minuut later bood Bronsgeest aan Stiefel een niet te missen kans, waardoor het 3—2 werd. Het was een dikverdiende overwinning Voor FCN. Van onze sportredactie SchiedamUrsus had het duel tegen Bloemhof in zijn voordeel kunnen beslissen als het in de tweede helft een strafschop niet had gemist, Tien minuten voor het einde trachtte Roovers zijn doelman te helpen. Bij een harde inzet sloeg hij de bal via de lat weg en de bijzonder goed leidende scheidsrechter was dat niet ontgaan. Bloemhof sputterde in het geheel niet tegen toen de heer Jansen de bal op de stip legde. Toen gebeur de het. Afgesproken was dat Schin kel de strafschoppen zou nemen. Toen het puntje bij paaltje kwam durfde deze de verantwoording niet te nemen. Het is ook een op gaaf om bij de stand 00 in een bijzonder belangrij ke wedstrijd een mogelijk beslissing brengende straf schop te nemen. kampioen te worden er. dat moet toch wel mogelijk zijn. Piet Bul Het bleek dat' er weinig Ursia- nen het wilden doen. Blom- steel, kort daarvoor in het veld gekomen voor Nieuw- straten, deed het dan maar endeed dat zo slecht dat aanvoerder doelman Schot de bal kon stoppen. Was het wel verstandig geweest om een invaller de strafschop te laten nemen? Er zal na de wedstrijd nog wel heel wat over gesproken zijn bij Ursus. Overigens was de uitslag 00 wel juist. Het gaf de verhou ding in het veld goed weer. Het werd een zeer levendig duel, misschien wat te ner veus maar ook dat was begrij pelijk. Ursus met drie invallers, heeft goed partij gegeven en vooral voor rust het initiatief tot zich getrokken. Na de thee bleek dat Bloemhof er beter in kwam en toen moest doelman Van Campen ook meerdere keren hande lend optreden. Hij deed dat uitstekend en zo kon het ge beuren dat deze topwedstrijd in de eerste klasse eindigde in o0 een resultaat waarmee Ursus meer baat heeft dan Bloemhof. Ursus moet nu uit de drie resterende uitwedstrij den nog drie punten halen om Van onze sportredactie Schiedam Een sterk spelend Schiedam is erin geslaagd met 2—0 van Wippolder te winnen. Het werd een goede wedstrijd met sportief voet bal. Een wedstrijd, waarin Berry van der Touw zijn de buut maakte in het eerste team doordat hij na rust werd ingezet voor Nico van Huet. Een wedstrijd ook die Berry niet snel zal vergeten, want hij scoorde meteen zijn eerste doelpunt voor dit elftal. Voor rust had Schiedam het beste van het spel zonder dat het dit in doelpunten kon om zetten. Dat gebeurde pas drie minuten voor rust. Uit een hoekschop van Nico van Huet lukte het Jan van Namen om met een harde kopstoot de doelman te passeren: 10. Na rust kreeg Schiedam deïells wind tegen, maar ondanks dat kon het toch een veldover wicht behouden. Tien minuten voor tijd was het Berry van der Touw, 17 jaar en nog A-ju nior, die de bal op rechts vrij kreeg en als een geroutineer de voorhoedespeler tot een doelpunt kwam: 20. Leuk voor Berry en een trotse va der, voorzitter Jo van der Touw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6