SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente moet aanleg speelplaats financieren Rotterdamse raadsman Gunstig 1971 voor IHC-Gusto Technische school houdt „open dag" Nieuwe raadsleden geinstalleerd Ingang Bad Groenooi d tijdelijk verplaatst 2 kranten voor één prijs PER 1 MEI: Raadslid P. Boschman over Schuttersveld: 1 Raad akkoord met hulp secretarie J. Urlusplein Rottcrdtmsch Dinsdag 28 maart 1972 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262565 ■- klaehtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24371 Schiedam Burgemeester H. Roelfsema heeft gisteravond mevrouw A. Dirkzwager-van Zoelen en de heer K. Wijn stekers geïnstalleerd als leden van de raad. Mevr" Dirk zwager (VVD) volgt de heer J. Houman, de heer Wijnste kers de heer W. Wierda op, die enige tijd geleden ontslag namen als lid van de raad. De heer Roelfsema wenste de nieuwe raadsleden veel succes toe in hun functie. Aan het eind van de vergadering sprak de burgemeester het scheidende raadslid E. J. M. van Dijck (KVP) toe. Hoe wel de heer Van Dijck slechts een jaar lid van de raad is geweest, toonde de burgemeester zich zeer gelukkig met de wijze waarop hij als raadslid werkzaam is geweest. Onder applaus van de raad wenste hij het KVP-raadsiid het beste toe in zijn nieuwe werkkring als directeur van een bejaardentehuis in Someren. De heer Van Dijck wordt opgevolgd door de heer J. M. de Koning, die in de april-vergadering van de raad zal wor den beëdigd. Mevrouw A. Dirkzwager en de heer .K. Wijnstekers tijdens de installatie. Schiedam. PvdA-fractie- voorzitter P- Boschman heeft het college van b. en w. schriftelijke vragen ge steld over de plannen van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren om sa men met de wijkvereni- ging Nieuwland een tijde lijke speelplaats aan te leg gen op het Schuttersveld. De heer Boschman heeft op zichzelf geen bezwaren te gen wat hij noemt dit ,,bij- 9 9 Schiedam Het instituut van de „sociale raadsman" doét per I mei zijn intrede in Schiedam. Voorlopig wordt dat een „geleende" functionaris uit Rotterdam, die drie och tenden per week in Schiedam komt werken. Tijdens spreek uren in zalencentrum De Ark en in het centrum zal de so ciaal raadsman als vraagbaak dienen voor de bevolking; de derde ochtend heeft hij nodig voot het uitwerken van zijn spreekuren en voor het leggen van plaatselijke con tacten. Dat Is voorlopig de opzet waar naar de gemeente te werk wil gaan. Naar wethouder van so ciale zaken GKaptein gister avond in de raad meedeelde, is het wel dc bedoeling dat er een sociaal raadsman komt die 109 procent van zijn tijd In Schiedam doorbrengt- De heer Kaptein meende even- wel, dat dit niet direct is te realiseren, vooral omdat so ciale raadslieden met enige ervaring moeilijk te krijgen zijn. In de raad kwam van de frac ties van KVP, PCG en SGP veel verzet tegen het plan, met Rotterdam een overeen komst aan te gaan voor de „geleende" sociaal raadsman. „Wat hebben die paar uren voor zin?", vroeg de woord voerder van de drie' fracties R- van Raalte zich af; De PCG'er liet er geen twijfel over bestaan dat het project van de part-time raadsman zijn goedkeuring niet kreeg. Tegen de instelling „sociaal raadsman" op zich htadden de drie fracties overigens geen bezwaren. „Een fata morgana, een zoet houdertje", was dan ook zijn commentaar op het voorstel. De heer Van Raalte pleitte sterk voor een sociaal raads man, die volledig zijn werk in Schiedam zou kunnen verrich ten en refereerde aan uitspra ken van een vergadering in 1971 van vijf raadscommissies over de geestelijke volksge- zondheid, waarin enkele des kundigen de sociale raadsman als eer. „papieren roos" een een „sluitstuk, en niet een be gin" hadden gezien. be woordvoerder van de drie confessionele fracties pleitte dan ook voor het instellen van een begeleidingscommissie en vervolgens een full-time so ciaal raadsman. Hij diende een motie van deze strekking in. die het met 19 tegen en 17 stemmen vóór net niet haalde. De woordvoerders van PvdA' PPR en D'66, ce heren Batenburg en Broeke. steun den het voorstel van het col le ge. VVD-in.ctic-voor/.itter Ver hulsdonk ging met de mo tie van de confessionelen mee. In zijn antwoord op de opmer kingen van de raadsleden wees wethouder Kaptein er op dat het moeilijk is zomaar ee.n full-time raadsman te vinden en meende dat binnen een half jaar de beslissing kan worden genomen voor een full-time raadsman. Binnen kort wordt samen met de te vormen begeleidingscommis sie de zaak behandeld, aldus de wethouder, die het amen dement van. de heer Van Raalte ontried. Mevrouw M. A. C. Taveme-van Campen (KVP) meende dat een fulltime sociaal raadsman beter is dan een part-time kracht. Ze meende dat per zit ting slechts 8 mensen aan de beurt zouden komen, weke lijks dus 15. Ze wilde ook van het college weten óf integra tie op dit punt met VI aardingen niet mogelijk zou zijn. De wet houder bleef evenwel bij zijn standpunt, dat een part-time sociaal raadsman nu beter is dan een volledige kracht, die oeilljk is te krijgen. Hij -was het daarom niet eens met de gedachte, dat zijn voorstel de snelle inschakeling van een full-time kracht onmogelijk zou maken. Het amendement van de heer Van Raalte werd met 17 tegen 19 stemmen verworpen en het voorstel werd aangenomen. Schiedam De werf Gusto heeft in 1971 een gunstig jaar gehad. Uit het verslag over 1971 van de IHC Hol land NV, waarvan het Schie damse bedrijf deel uit maakt,. blijkt dat 'het totale concern een winststijging heeft doorgemaakt' van bijna 21 procent. Dit gunstig resul taat werkt ook door in de Schiedams afdeling van het bedrijf.' IHC Gusto was in 1971 volledig bezet, de orderportefeuille loopt tot 1973. Eind 1971 werd de opdracht verkregen voor de bouw van een zelfva rend boorschip, dat voor een Noorse combinatie wordt ge bouwd. In. de2e combinatie, .^Nórdic Offshore Drilling Com pany AIS, heeft IHC Holland een aandeel genomen. Gusto Staalbouw nam in 1971 het Slieörechtse -bedrijf ï>e Kleijn NV over. In 1971 heeft het personeelsbe stand zich met 203 werkne mers uitgebreid, terwijl daar ook nog de 214 werkne mers van het constructiebe drijf De Kleijn bijkwamen. Met het oog op ontwikkelin gen op langere termijn heeft de IHC Holland een aantal functionarissen aangetrok ken voor hogere leidingge vendefuncties. Schiedam In ver band met het leg gen van het nieu we hoofd riool in Kethel is de in gang van „Bad Groenoord" deze zomer tijdelijk verplaats in wes telijke richting. Het publiek moet nu, na het passeren van de nieuwe in gang, waaraan momenteel ge werkt wordt, en kele Uentalle.n me ters een aan tc leggen pad langs het water volgen, om bij de kassa's te komen. Het zit er niet in. De tijdelijke toegang tof de kossa's waarvan de bezoekers hef grootste deel van het zwem- seizoen gebruik moeten maken. zonder aantrekkelijke ini tiatief", maar vraagt zich wel af of het juist is dat de raad voor Jeugd en Jonge ren hierin 6.000 inves teert. Bij een eventueel optredend ex ploitatietekort zou namelijk de raad worden gevraagd een bedrag ter beschikking te stel len om dit tekort te dekken. De heer Boschman wil in dit verband van b. en w. weten of het college er zich van bewust is dat bij een eventueel optre dend exploitatietekort de raad dit bedrag beschikbaar moet stellen voor de dekking daar van. Het raadslid meent dat de raad hierbij in een bij2onder lastig parket wordt gebracht omdat de gemeenteraad eigenlijk moreel verplicht is deze uitga ve .goed te keuren, gezien de nuttige bestemming die hier mee aan het Schuttersveld zou worden gegeven. Vandaar ook dat hij weinig ge lukkig is met de wijze waarop het project gefinancierd zou moeten worden. De heer Boschman ziet in de handels wijze van de Jeugdraad eigen lijk het gevaar van een uithol ling of ondermijning van de taken van de gemeenteraad en vraagt het college ter voor- komenihg daarvan of het be reid is een kredietaanvraag voor de aanleg van een tijde lijke speelplaats op het Schut tersveld in aanmerking te ne men. Dit zou inhouden dat er toch esn speelplaats komt, zonder dat de wat ongebruikelijke wijze van financiering als door de s.r.j.j. voorgesteld zou worden uitgevoerd. De bestemming voor het Schuttersveld is ove rigens nog niet geheel duide lijk, omdat in het verleden wel eens is gedacht aan de aanleg van schoolsportvelden op doze plaats. Schiedam In de Technische School aan de Monseigneur Nolens- laan wordt woensdag 29 maart 's middags van twee tot vier uttr en 's avonds.van zeven .tot. negen uur „open dag", gehouden. .Tij-, dens deze uren kunnen belangstellenden de leerlingen van de school bezig zien in de praktijkafdelingen hout, metaal, schilde ren, eïektro en motorvoertuigen en in de technisch theoretische afdelingen. Voorts is er een tentoonstelling ingericht met leermiddelen van het theoretisch en tech nisch theoretische onderwijs, tevens zal de hezoeker zich op de hoogte kunnen stellen van de hand vaardigheids vakken, die gegeven worden aan. leer lingen van de eerste klassen. De in de MIammoetwet opgeno men fakultatieve lessen, zoals schaken, fotograferen, email leren, sieraden maken en hoorspelen maken, krijgen op de „open schooldag" ook spe ciale aandacht. Belangstellen den worden in de gelegenheid gesteld daadwerkelijk aan deze vakken mee te doen. Jn samenwerking met de lande lijke en regionale leerlingen stelsels en het Gewestelijk Ar beidsbureau is een groot aan tal informatiestands inge richt, waar men inlichtingen kan krijgen over ongeveer vijftig beroepen, ook worden er folders uitgedeeld. De speciale schoolfilm van de Schiedamse Technische School, die gemaakt is om een algemene indruk te geven van het technische onderwijs gaat op de „open dag" in pre mière. De film wordt, afge wisseld met tekenfilms, door lopend gedraaid, evenals de film over de kennismakings- week van de afdeling indivi dueel Technisch Onderwijs, die in Oosterhout is gehouden. Als accentuering van de beroe pen voorlich ting worden conti nu dia's geprojecteerd, die tal van beroepen in beeld bren gen. Een ander aspect, dat op de open dag aan de orde komt, is de begeleiding van leerlingen, die dat nodig heb ben. Over dit onderwerp is fol dermateriaal aanwezig, ook zullen leraren van het begelei dingsteam toelichting ge ven. Schiedam De grmeenteraad is het er mee eens, dat in Groenoord een hulpsecrctarie moet komen in het postkan toor aan het Jacques Urlus plein. Dit zal 1 mei worden geopend. De heer S. J. Ros- man (PCG) meende gister avond tijdens de raadsverga dering dat hel openen van een hulpsecrctarie een goed idee is, maar dat zaken die te ma ken hebben met de privacy van de burger niet in het ge drang mogen kernen. Burgemeester H. Roelfsema dacht in zijn antwoord niet dat deze zaken aan het Urlus plein worden behandeld, om dat de behandeling daarvan in hoofdzaak op het bureau Be volking aan het Overschiese- ple'.n zal blijven. Zou de pri vacy evenwel toch in gevaar komen, dan acht-.e de burge meester het aanbrengen van glaswanden nier uitgesloten. Voorlopig houdi hij het er ech ter op, dat dat met nodig zal zijn. dat de bezoekers van het zwembad deze zomer nog via de gebruikelij ke ingang naar de bassins kunnen, omdat de ingang vervolgens wordt verplaatst naar het parkeerter rein, links van het zwembad. Profiteert"! van h« uniek* aanbod 2 kranten t* ontvingen voor dn prijs van êsn: Schieduntche Courant met nieuw» uit w «*d «n omievins. eit hoe Nieuwsblad mie het Ititue binnen-en buitenlandse niouwe, Geef ons nu opdracht ook u U degen fruit, zonder «mie verplicfui«£. Je SC RN te bezorgen en zelf d« vele pluspunten. Deze bon in opin «nvelop, zonder poitzeiel, sturen n Rouerdaowch NUtwwfcM, antwoordnummer fl34, Rotterdam SC RN H dzxen ent't naars telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1