Sporthal direkteur Leen v. d. Kraan van s Vreemd gesol handbaltitel Roger van Hamburg (tijdelijk) weer bij VZC Roger van Hamburg weer Dringende zaak UVG GAAT IN BEROEP Wolter Bos 'i blijft bij VFC Schiedam Leen van de Kraan, directeur sporthal Mar griet, loopt momenteel weer met problemen. Een jaarlijks terugkerend iets, zodra de indeling voor het nieuwe sei zoen gerealiseerd moet worden. Evenals voorgaande jaren is het aanbod van verenigingen voor ruimte in de sporthal, weer groter dan de beschikbare ruimte toelaat. Belangrijk in de2e is dan ook dat de verenigingen die momenteel van de sporthal gebruik maken worden aangevuld met nieuwe kandidaten voor eventuele vrije uren.En aan vrije uren ontbreekt het nu eenmaal in de sporthal. Vandaar de pro blemen van Leen van de Kraan. De sporthal Margriet, niet ontbloot van kritiek, kan op dit moment geen nieu we verenigingen meer huisvesten. De bestaande accommodatie is niet toe reikend, en mede daardoor ontstaat vaak kritiek. On gerechtvaardigde kritiek ook, „want'T aldus v.d. Kraan, „we proberen de verenigingen zoveel moge lijk ter wille te zijn". Na tuurlijk zijn er ook nade len, want in de vaak ge hoorde klacht: ,/t Is meer een tentoonstellingshal", zit een grond van waar heid. Dè grote ruimte, de grauwe vloer en niet toe reikende wasgelegenheden,, zijn voor sommige zaal- Schiedam De geplande bijzetha! bij de sporthal Margriet, bestemd voer een aantal specifieke zaalsporten (basketbal, volleybal enz.) is een dingende zaak gewor den. Sport op hoger ni veau heeft als nadeel dat de tegenstanders- vaak verre reizen moe ten maken, en kunnen daardoor onmogelijk op een doordeweekse avond hun wedstrijd spelen. Dergelijke duels concentreren zich dan ook allemaal rond de za terdag, terwijl de sport hal Margriet door deze verenigingen onmoge lijk in z'n totaliteit ge huurd kan worden. Een vereniging legt dan ook doorgans beslag op sleehls 1(3 van de hal waarmee het verhuren voor grotere evenemen ten tegelijkertijd onmo gelijk is geworden. Een ander probleem is te vens de accommodatie *elf. De vloer (een laag kond asfalt), is door de NeVoBo afgekeurd voor het spelen van volley balwedstrijden op hoofd- klassemvean. AI heeft met name de volleybal vereniging Juliana te gen deze beslissing pro test aangetekend, de kans is niet ondenkbeel dig dat de sporthal Mar griet definitief wordt af gekeurd. Ook de basket ballers van Juventus koesteren ernstige be denkingen tegen de vloer. Eindelijk hebben dan de zaalsporters de beslotenheid van de gymnastieklokalen ver^ laten, gezien de grote belangstelling in de sporthal terecht, of er ontstaan nieuwe proble men. Naast de noodza kelijke uitbreiding (ac commodatie is niet toe reikend) is ook dit een aspect waarbij een snel realiseren van de op ta fel liggende plannen be slist geen overbodige zaak zou zijn... sporten allesbehalve idestal. Voeg daarbij het overstel pende aanbod van gebrui kers, en de aanvraag voor een voorbereidingskrediet voor uitbreiding van de be staande accommodatie lijkt een juiste zaak. TELEURSTELLEND Van de Kraan: „Het is teleur stellend, inaar ook in de raadsvergadering van maan dagavond is dit onderwerp weer niet ter sprake gebracht. Toch is een bijzethal 'hittere noodzaak, en beslist geen per soonlijke hobby, al wordt dat maar al tevaak gedacht". Reden daarvan is dat Leen van de Kraan regelmatig met dit onderwerp bezig is. „Het is dan ook niet leuk om tegen kandidaten,, voor een aantal uren, steeds maar „nee" te moeten verkopen", aldus v.d. Kraan. De oud voorzitter van de SBLO zegt dan ook dat het werk voor 75 procent plezierig is. „Doordat we regelmatig ver enigingen moeten afwijzen moeten we vaak uren praten om begrip te kweken. We wil len de verenigingen in alles tegemoet komen, maar het moet wel mogelijk zijn.". Be langrijk in deze is dan ook dat de gebruikende verenigingen zelf een handje toesteken. „Daardoor is het vaak pretti- Direkteur Leen van^rfe Kraan:' „We/ce/i/ks beoefenen- ruim 1500 sportbeoefenaars in de sporthal hun favoriete sport, met een toeschouwersaantal 'van circa 1000, ger werken dan In een ge- me entehal, de verhoudingen zijn goed en alles kan bespro ken worden". TENTOON STELLINGEN Als centrum- van de zaalsport voorziet de sporthal 'Margriet dan ook zonder meer in 'n be hoefte. Wekelijks zijn ruim 1500 sportbeoefenaars in de hal aktief bezig met hun favo riete sport, met een toeschou wersaantal van circa 1000. Daarnaast wordt -de hal even eens gebruikt als tentoonstel lingsruimte, voor .de Irvhabé en andere evenementen. Van de Kraan: ,/Veel mensen be grijpen dat niet. Ze zeggen dan dat een sporthal geen ten toonstellingshal kan zijn, en hebben daarin tendele gelijk, maar moeten niet vergeten dat dergelijke evenementen geld opbrengen. Door deze in komsten wordt het tarief voor de sportverenigingen lager, en .draaien we met een gering exploitatie tekort", Leen van de Kraan acht het dan ook een onbegrijpelijke zaak dat de goedkeuring op het voorbcreidingscrediet zolang op zich Iaat wachten. „De ge meente ziet dat we goed draaien, en zou dan ook eigen lijk zonder meer. moeten zeg gen: Doe maart" Inderdaad lijkt een uitbreiding van de bestaande sporthal een broodnodige zaak. Slechts één sporthal op 82.835 inwoners is tenslotte niet toereikend ge bleken Van onze sportredactie Schiedam De handbalvereniging UVG heeft de strijd achter de groene tafel in eerste instantie verloren. Inzet was de titel van de le klasse afdeling Rotterdam, gewonnen door UVG, maar door een protest van tegenstander MOK uit Dordrecht werd het strijdtoneel verplaatst naar de tafel van de straf- en protest commissie. Een formaliteit overigens, want de uitspraak: „We zijn het eens met de beslissing van de voorzitter", heeft weinig met een objectieve behandeling an een strafzaak te maken. Inderdaad heeft^MOK het inge diende protest gewonnen, „maar", aldus UVG-voórzit- ter Gé Rens, „we gaan na tuurlijk in beroep tegen deze. uitspraak". Terecht gaat de Schiedamse vereniging niet accóord met deze beslissing, want zonder beide partijen te 'hébben géhoord stond de uit spraak van de straf- en pro testcommissie reeds o-p pa pier. Een kwalijke zaak, die onderstreept werd door de MOK-afvaardiging die op de betreffende bijeenkomst reeds verontschuldigend sprak -met de woorden: „Jammer voor jullie". Op dat moment was UVG nog niet door de com missie gehoord. Voorzitter Klepke was niet aan wezig, maar zijn. taak werd waargenomen dbor secretaris Aubert, die de reeds op papier staande uitspraak aan voorzit ter Rens en trainer.. Schaap meedeelde.- Gé Rens: „Wé be grepen dat een discussie zin- lobs was, maar hébben wel beroep aangetekend. De MOK-afvaardiging werd toen teruggeroepen en kreeg de mededeling te horen dat' zé zich nog géén kampioen kun nen noemen. Binnen 34 dagen gaan We dan ook in-beroep bij dé landelijke commissie". Er. blijven in deze zaak dan ook enkele dringende, knelpuntep onopgelost. De vraag is waar om voorzitter Klepke zonodig een snelle beslissing wilde for ceren, terwijl een normale' af handeling van dit probleem beslist realiseerbaar was. Waarom is UVG niet gehoord, en het rapport van scheids rechter Zwiers betreffende het mnstreden doelpunt niet normaal;besproken? De vraag is tevens, waarom aan het zo belangrijke punt: protesten zijn niét mogelijk, deze keer zonder meer voorbij gegaan ts? Alles bij elkaar lijkt'déze hele gang van zaken op een triest gesol met een kam pioenschap. Hoe de definitieve uitspraak ook mag luiden,"''de titel m de le klasse 'afdeling. Rotterdam heeft door de ban-, ■delwijze van de straf- en pro testcommissie veer aan glans verloren.... Een van de weinige keren dat het Krimpense verdedigfngsbok hoofdaanvaller Peter, van de Weyden af te stoppen. in staat was Voltey's 9 9 Vlaardingen/Schiedam Het eerste horen; team van Volley '68 moet nog één weekje wachten om de kampioenstitel in de eerste klasse afdeling Rotterdam te kunnen verovë. ren. Dit was gisteravond het grootste winst punt na de gewonnen wedstrijd tegen VCK uit Krimpen a.d, IJssel.. Volley won dit duel met 30. maar had duidelijk moeite mét druk van het „te moeten" winnen. Mede: daardoor kon VCK, kwalitatief beslist, de minderen,, tot twee keer toe dicht bij de kóp. loper komen. Volley speelde ook niet.oveg tuigend, en als scheidsrechter Wim van dó Broek in de slotfase van de derde set iets op lettender was geweest, zou een vierde set be slist niét ondenkbeeldig zijn geweest. Dat- de wedstrijd een voor Volley toch wel traag verloop kreeg was eigenlijk onbegrijpelijk. Vol ley speelde de eerste set dermate overtuigeriSJ dat een sterke 30 zege zonder problemen binara bereik lag. Aanvallend en verdedigend was <fë ploeg van Kees Zevenbergen aanzienlijk sterkér dan het zonder routinier Pi-et Mostert spelende VCK. Als-geheel draaide de thuisploeg sterker, en had met de jeugdige tegenstander geen. enkele moeite: 15—4. y-/- Mede daardoor was het extra vreemd dat Volley fa de .Tweede set verrassend' in moeilijkheden, kwam. VCK, weinig doortastend spelend, bracht Volley plotseling in moeilijkheden en kwam snel op 0—6. Geïnspireerd door deze voorsprong werd VCK ineens de gelijke van de wat onzeker gewor den VI a ar dingers. Kees Zevenbergen doorzag, tij dig.het gevaar en. probeerde met een time out da, Krimpense aanvalsgolf te stuiten. Met succes, want Volley kwam terug maar bleek niet in staat op een beslis- -—9 voorsprong nam. Vooral door sterk verdedigen vaii Hans Vat en Sief Wiersnia zag Volley kans om bij 'ICMö.. weer naast de tegenstander té, komen.. VCK maakte toen. ée grootste'fout door te langste wachten met het aanvragen van een time out (een coach langs de kant ontbrak) en Voi» ley drukte door naar 13—1ÓI 'laardingen Roger van Hamburg, VZC's talent enkele ja ren terug, is weer „thuis". Na omzwervingen in Australië en Singapore (bij ouders, want vader werkt bij Shell) zette gistermiddag de intussen 18 jaar geworden flink uit de kluiten gewassen boy op Zestienhoven voet op vaderland se bodem. Om in de avonduren (gisteravond) in het Vlaar- dingse Kolpabad met bestuur en voor hem nieuwe trainer Wim van Kranenburg zich al intensief bezig te houden met zijn plannen voor de Olympische Spelen in München. ant daar gokt de import- ylaardinger op, die, wan neer hij de OS heeft „ge- Baan", weer naar het bui tenland zal gaan. Om in flen vreemde zijn laatste jaar High School af te ma ken om dan student te wor den. Roger van Hamburg, die in Singapore vijf maan den van wedstrijden ver stoken is geweest („omdat het wedstrijdzwemmen daar niet „in" is", oordeel de hij „en er weinig talen- ten zijn") zal voor VZC op de nationale winterkam- pioenschappen gaan uitko men op 8 en 9 april in Den Haag, waar hij limieten zal moeten leveren voor uit zending naar München. Roger: „Mijn trainings tij den van Singapore zeggen niet zo veel, omdat ik helemaal geen concurrentie had. Dat lag an ders in Australië (Sydney) waar ik trainde onder Carlille en eïnd zomer, vorig jaar, nog een knappe tijd op de 400 me ter wisselslag realiseerde van 4.42.1". De snelte tijd ooit in ons land gemaakt demon streerde kort geleden nog Ton van Klooster in 4.52. Roger van Hamburg heeft in. elk geval samen met Vlaardingse trainer Wim van Kranenburg besloten op de nationale uit te komen op de 400 meter wissel slag, 200 meter vrije slag waarschijnlijk de 200 m. vlin derslag en de 2QQ meter wis- door Bas van den Berg selslag. De limiet voor de 400 meter wisselslag ligt bij de winterkampioenschappen 'op 4.40.9 (Roger vorig jaar 4.42.1). Andere vergelijkende tijden van de import-Vlaar- dinger zijn niet bekend. KANDIDAAT Waarvan trainer Wim van Kra nenburg zegt: „er Is weinig van te zeggen. Over enkele dagen gaat Hoger weer in training en dan zullen we eens kijken wat er in zit. Zien of de vorderingen die Roger bij Carlille heeft gemaakt, er thans hier üit willen komen". Waarmee Roger van Ham- hurp, na Frieke Buys, Marian ne Verman: en Corn Schouten de vierde kandidaat voor de Olympische Spelen zou kunnen 2ijn. Maar hoe zich dat voor het kwartet gaat ontwikkelen, valt nog weinig van te zeggen. sende achterstand te spelen. Via 18—12 en 1344 kreeg VCK zelfs'de kans de set in haar ypordeel te beslissen. De Krimpense aanval durfde niet, en Volley profiteerde be kwaam:' 15—14. Nog gaf VCK zich niet gewonnen en leek bij 1516 definitief door te druk ken.Een zelfde spelbeeld bekwaam verdedigend Volley en een angstig VCK voor kwam erger, en de Vlaardin- gers grepen, alsnog de winst: 1816. Vooral het inzetten ^Su van Anncs- Lakransky gaf. in i'«, deze sloftase een belangrijke Vooral de voortreffelijke cotn- stimulans. binaties tussen Peter van de .Weyden, Pleun Dekker en Tok" Valster hadden een belangrijk' aandeel in de uiteindelijke, zege. Toch had Volley in déze fase niet over geluk te klagen.' In eerste instantie ontging scheidsrechter "Wim. van da Broek een „gestolen" bal van Pleun Dekker, ..om even van dezelfde speler een boy&t, het veld van de tegenstander gespeelde bal door de vingers; te zien. Ook een set up van, Ton Valster had. in 't voordeel van VCK beoordeeld móeten worden. Nu 'kwam VCK niet verder dan 1313 en zag Vol ley, overigens toch wel ver diend, met 15—13 zegevieren* In de derde en laatste set' was het weer VCK dat snel een "4 Vlaardingen Wolter Bos, trai ner van vierdeklasser VFC. heeft zijn contract met jaar verlengd waardoor het derde jaar zal ing3®®* Hoewel VFC zwak is gestap* omdat enkele spelers wa«a vertrokken, is het team a> een sterke eindsprint ben? die mogelijk tegen Schiep uit (tweede Paasdag) de ste ongeslagen wedstrijd «e zich mee zal gaan brengen. SCHIEDAMSCIIE COURANT WOENSDAG 29 MAART 1972

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4