SCHIEDAMSCHE COURANT Wethouder Muziek, film konfrontatie en JES in stedelijk openbare douches gebruik in Activiteiten in De Dukdalf VAKANTIE PROGRAMMA DE RELING Hoekse strandexploitanten zijn klaar voor de zomer West-nederland goedkoper 2 kranten voor één prijs Co-op houdt leden- Contactavond oud-strijders vergadering Wijkvereniging vraagt meer brievenbussen in Kethel Wateroverlast Groenoord- Akkoorden viert jubileum Wethouder mevrouw G. D. Verweif-De Grooff- zij het droog - onder de douche. evenemen- plaatsvin- tetefoon. ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24374 A 31 maart 1972 Schiedam In het Stedelijk Museum worden voor en tij dens de Paasdagen weer allerlei activiteiten gehouden. Op Goede Vrijdag is het museum gesloten, op le en 2e Paas dag is het museum geopend van 12.30 tot 17 uur. Tijdens de paasvakantie wordt een filmprogramma voor de jeugd gehouden, dat gratis toegankelijk is. Schiedam De openbare douche-gelegenheid in het Sport fondsenbad in de Burgemeester Knappertlaan is donder dagmorgen om elf uur officieel geopend. Deze handeling werd verricht door wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaff, die het overigens triest vond, dat er nog openbare badgelegenheden moeten zijn: „Elke woning zou eigenlijk een douche moeten hebben." In haar openingstoespraak De douche-gelegenheid had oor- bracht zij de ruim een jaar gelegen in de gemeenteraad gek&udcn discussies nog eens naar voren over een in te richten openbaar badhuis, waarbij de rmad toen dacht aan'het heropenen van het oude badhuis De Eendracht in de Eendraehtstraat ïn Schie- dam-Zuid; Bij het onderzoe ken van andere mogelijkhe den is uiteindelijk besloten een gedeelte van het overdek te Sportfondsenbad in te rich ten als badhuis. Dat aan een badhuis inderdaad nog behoefte is, maakte de wethouder duidelijk door en- kele cijfers te noemen: in Vlaardingen bezofeken gemid deld twaalfhonderd personen per week een openbaar bad- hais, dat getal is ïn Delft acht honderd, in Dordrecht negen honderd en in Leiden 625. spronkelijk in oktober 1971 klaar; moeten zijn. Door het lange uitblijven van de bouw vergunning kon men- pas in ja- nuari van dit jaar met de bouw van de douche-gelegen heid beginnen, In het Sportfondsenbad zijn twaalf douches met elk een el- gen kleedhokje. De bezoekers kunnen- er tevens gebruik ma ken van een haardroogappa- raat, ook is er een wachtka mer. De douche-gelegenheid is vipi maandag tot en met vrijdag geopend van zeven uur 's morgens tot negen uur 's avonds, op zaterdag van ven uur 's morgens tot vijf uur 's middags en is op zon dag gesloten. De toegangs prijs is voor volwassenen 0,75 en 0,30 voor kinderen. Men ïs uitgegaan van twee honderd bezoekers per weck. Bus VlaardingenSchiedam Schiedam De interlokale bus dienst tussen "Vlaardingen en Schiedam kost de RET-reizi- ger 1,25. De lijnen 57 en 59. behoren tot de zgn. bijzondere busdiensten van de RET en hebben daardoor een hoger tarief dan het normale stads- tarief. Een busreis van Schiedam naar Vlaardingen of omgekeerd per bus van de Westnederland is echter goedkoper. Hoewel grotendeels dezelfde route wordt gereden, komt het ta rief van zo'n rit nergens ho ven dc 1,20 uit en kan het volgens het informatiecen trum van het autobusstation ïn Rotterdam zelfs nog goed koper zijn naarmate de af stand korter is. Wie de verbinding van Westne derland gebruikt, ontvangt overigens een RET-plaatsbe- wijs. Zodat de situatie zieh voordoet, dat Westnederland goedkoper is dan de RET, vooral als men bedenkt dat het tarief van f 1,20 ook voor een rit vanuit Rotterdam naar Vlaardingen geldt. chiedam Het centrum De Dukdalf, Rijnstraat 1 in Schie- dam-Zuid, begint het vakantieprogramma voor de jeugd dinsdagmiddag 4 april om twee uur met de film „Kuifje en de Zonnetempel". De toegangsprijs is een gulden. /oensdag 5 april- houdt De Duk dalf een zeskamp voor kindo ren in de leeftijd van zes tot en met negen jaar.De wed strijden beginnen om tien uur. Iedereen moet drie kwartjes betalen. Die dag is er 's mid dags een programma voor de kleintjes van drie.tot en met zes jaar in het centrum, dat om twee uur begint. De toe gangsprijs is vijftig cent. jongelui van tien tot en met dertien jaar kunnen donder dag 8 -april vanaf twee uur 's middags deelnemen aan het "spel „Een van de acht", dat per persoon drie kwartjes kost. Het centrum gaat vrijdag 7 april een dagje uit naar Dier gaarde Blijdorp. Iedereen mag mee, wel moeten de kin deren zelf brood en drinken meenemen. De groep vertrekt om kwart voor tien van het centrum. De deelnemers kun nen zich tussen negen uur en half tien in het centrum laten inschrijven voor de tocht. Het inschrijfgeld is een rijksdaal der. Zaterdag 8 april zijn cr geen ac tiviteiten in De Dukdalf. Schiedam De afdeling Schie dam van de Nederlandse Bond van Oud-strijders en dragers van het Mobilisatie- kruis houdt dinsdag 4 april de maandelijkse contactavond. De bijeenkomst wordt gehou den in centrum De Reling, Överschiesestraat 42 en be gint om acht uur. Schiedam Het district Schie dam van de Co-op Nieuwe Waterweg houdt woensdag 5 april een algemene led en ver gadering in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, die om half acht begint. Op de agenda staan onder andere verkiezingen van de districts commissie en van de leden raad. Verder wordt het jaarverslag 1970/1971 besproken. Na het huishoudelijke gedeeite geeft een voedingsdeskundige van het Produktschap voor Groen ten en Fruit voorlichting aan de hand van dia's. Na de pau ze worden twee films ver toond: „Groenten en fruit, wat d»en we ermee?" en „Het ligt voor d® hand" met Lex Goudsmit en Rudi Falkenha- gen. Schiedam De situatie rond de brievenbussen in Kethel-dorp en Kethel-Tuindorp zal beter worden geregeld. Dit gebeurt na bemiddeling door de-wijk- vereniging Groenoord, die over deae zaak contact heeft opgenomen met de PTT. De wijkvereniging heeft de PTT voorgesteld de brievenbussen aan de Kerklaan te verplaat sen naar de Schiedamscweg, whar de PTT niet onwelwil- lend tegenover staat." Het zuidelijk deel van Tuindorp heeft brievenbussen te weinig. Er is er maar één aan de Goudenregenlaan. Het ver zoek van de wijkvereniging om een bus aan de Zwaluw laan te plaatsen, kan niet op korte termijn worden ingewil ligd, maar als er straks meer bebouwing is, komt die bus daar wel. Als het winkelcen trum Zwaluwlaan eenmaal zal zijn gerealiseerd, komt er een nieuw postkantoor in Groen- oord, dat de bewoners van de wijk en die van Woudhoek en Spaland betere voorzieningen 2al bieden. JN o o cl winkelcentrum gedeeltelijk geopend Schiedam Het noodwinkel- centrum aan hét Bachplein is gisteren voor een deel in gebruik genomen. De supermarkt van Vé-Gë is door de directeur va-n dit bedrijf, drs. C. J. M.. Verhoef, woens dagavond officieel geopend. Sinds donderdag kan het pu bliek er terecht. De overige winkels 2Ullen snel volgen, al dus Groenoord-Akkoorden, het orgaan van de wijkvereniging Groenoord. Dit blad meldt ook dat de wet houder van stadsontwikkeling en openbare werken, de heer C. 5. M. Bolmers, half april het centrum aan het Bach plein officieel zal openen. Op dinsdag 4 april wordt van twee tot drie uur de film De Krekel en de Mier gedraaid, een silhouettenfilm van Lotte Reiniger. Daarna vertoont men een. kleurenfilm De Rode Ballon, die de avonturen van een Parijse schooljongen met een rode ballon weergeeft. Op donderdag 8 april wordt eveneens van twee tot drie uur „Elmar en de Olifant" van Walt Disney vertoond, ge volgd door de film „Ali Baba en de 40 rovers". Tot en met zaterdag is in het museum een bandopname van Bach's Matth&us Passion te beluisteren. De bandopname begint om 13.15 uur. In de aula waren 40 passieprenten geëx poseerd van Aad de Haas, als mede het schilderij Piëta in Rood van de Japanner Mlsoru Agata, Tenslotte wordt in het museum tijdens de paasdagen de expo sitie Konfrontatie VIII gehou den met werk van de kunste- naars Joop van Meel, Ewerdt Hilgemann, Ger Siks en Frans Peeters. Ook zijn de werk stukken te bezichtigen die scholen en individuele inzen ders uit Schiedam hebben in geleverd voor de manifestatie J.E.S.'?2. Deze manifestatie duurt tot en met 12 april. Schiedam In de week na Pasen is er in het centrum De Reling, Överschiesestraat 42, een vakantieprogramma voor de jeugd, dat op dinsdag 4 april begint met een 's middags in het Beatrixpark te houden speurtocht voor acht- tot twaalfjarigen en een spelmiddag voor de klein tjes. Het programma duurt van half twee tot vijf uur en kost een gulden per persoon. Als het slecht weer is, wor den de op het programma staande punten in het centrum afgewerkt. Woensdag 5 april is eT in De Re. Iing een filmmiddag, De hoofdfilm is „Kuifje", ook wordener verschillende te kenfilms vertoond. De toe gangsprijs is een gulden. "De creatieve jongelui' kunnen donderdag 6 april hun hart op halen, die dag wordt in - het centrum besteed aan handen arbeid. Er kunnen onder an dere mobiles worden ge maakt, Inktvissen van raffia of wol en kettingen van rietjes of stukjes leer. De handenar beid begint om elf uur, tussen vier uur en half vijf gaat het clubhuis dacht. De kinderen worden verzocht zelf brood mee te nemen. De toegangs prijs is 1,50. Het vakantieprogramma wordt vrijdag 7 april beëindigd met een strandtocht in Hoek van Holland. Deelnemers hieraan moeten 's morgens om tien uur bij De Reling aanwezig zijn. De groep ,gaat met de trein na-ar Hoek van Holland. Het is de bedoeling, dat er in de duinen wat spelen worden gedaan, ook wordt er gewan deld langs de zee. De kosten voor deze dag zijn 2,50 per persoon. Vlaardingen De politie heeft woensdag de toegang tot een -woning aan de Joh. de Wltt- straat geforceerd, nadat bu ren bij het GEB hadden ge klaagd over wateroverlast. Het bleek dat de bewoonster die niet thuis was. de kraan in de douchecel had laten open staan. Schiedam De wijkvereniging Groenoord heeft deze week een feestelijk gebeuren; het honderdste, nummer van het wijkblad Groenoord Akkoor den is verschenen. Het jubi leumnummer is ditmaal op groen papier gedrukt en is ex tra dik. De redactie van .het blad, bestaande uit de heren Foppen, Roza en Van Scha- verbeke, vult het wijkorgaan in de vrije uren geheel met nieuws uit de wijken Groen oord en Kethel. Het wijkblad mag zich in een stijgende belangstelling van de lezers in Groenoord ver heugen, die bet zijn gaan be schouwen als een volwaardig wijkorgaan. Het versprei dingsgebied van Groenoord Akkoorden zal vermoedelijk door de nieuwe wijken Spa- land en Woudhoek in de toe komst veel groter worden. Het eerste wijkblad bestond uit 4 pagina's en verscheen in 1968. De omvang js sindsdien sterk toegenomen en redac teur B. D. Roza kreeg na ver loop van tijd versterking, toen de heren J. Foppen en J. van Schaverbeke zich bereid klaarden tot de redactie toe treden. 7rofit.tr oö tin hec wfeite aanbod 2 kranwn cnmnt«n w»r «Ie prli» w Ééndel Sehitdumthe Courjnc met ni«uw» uit uw »»d «n owjevinr. h« Rott.fditmchl NiwwibUd met het luwte binneiven buitenijndsenleuwi. Gterom nu opducht ook t»i u 14 mtit," zonder .ni£. v.rplichcin* de SC RN te belogen tn ontdek vlf de vtle plutpunctn. Deze bon in open envelop, ^onitr ««r*n Rotterdimtch Nieuwblid, .ntwowdnummer B34, Rotterdam de SC RN U duen Hoek van Holland Wanneer het aan de strandexploitan- - ten in Hoek van Holland ligt, dan mag de zomer vandaag nog beginnen. Dc restau ranthouders, de patatbak kers en de souvenirverko pers: ze zijn klaar om een grote stroom van badgasten te ontvangen. De ongeveer dertig exploitanten op het Hoekse strand hopen nu maar op heel mooie Paasda gen, want dan zou kunnen worden bevestigd dat het strandseizoen wel degelijk kan worden verlengd. Daar willen de zakenmensen uit eindelijk naar toe: een lan ger zomerseizoen en zeker niet alleen voor de zwem mers. Men wil de gasten ook op andere wijze vertier bie den en om dat te bereiken heeft men een uitgebreid zo- merprogramma in voorbe reiding Een programma overigens,, waarover nog angstvallig wordt gezwegen en waarover men nog niets concreets wil zeggen. Piet van der Sande, Piet Er- wig en Jacques Brussee, voormannen van de vereni ging van s tra ndexplo it anten, doen er nóg wat geheimzin- nig mee. Wanneer een van hen even' de mond voorbij praat, vallen er een paar woorden over „Miss strand" over muziekevenementen en andere dingen. Maar verder wil men beslist nog niet gaan. „Dat komt allemaal nog", zegt Van der Sande. „Waar het nu om gaat is, dat we de mensen duidelijk moeten maken dat het strand van Hoek van Holland niet lan ger het mooiste van Neder land is. Het is nu het aller mooiste geworden. Rijkswa terstaat heeft hier een stuk recreatiegebied gemaakt, waar we de vingers bij kun^-' nen aflikken. Een prachtig gevarieerd terrein, waar je geen stukje prikkeldraad vindt". PER AUTO blijven staan, kan men er: wat meer aan doen, omdat niet meer behoeft te worden afgebroken en weer opge bouwd, wat toch altijd weer grote kosten met zich mee bracht". Een aantal exploitanten onder zoekt zelfs al de mogelijk heid om in de toekomst te komen tot stenen onder bouw. naast is er op het strand De strandexploitanten zejf De strandbeveiliging is ook in Het feit dat het strand wat verder van de trein komt te liggen, acht men niet zo heel belangrijk. Zeer waarschijn lijk gaat een treintje passa giers van en naar het strand vervoeren over de weg en men denkt nog aan andere aantrekkelijke vervoersmo gelijkheden. Bovendien is het aantal mensen, dat per trein arriveert wel heel be langrijk, maar het is zeker niet het grootste aantal. De meeste mensen komen te genwoordig per auto en de automobilisten zullen ont dekken, dat er uitstekend voor hen Is gezorgd. De be staande parkeerplaatsen aan de rand van het strand blij ven bestaan, maar daar op een steenworp afstand van de zee een nieuwe parkeerplaats gemaakt, waarop maar liefst 1500 wa gens een plaats kunnen vin den. Een betaalde parkeer ruimte weliswaar, maar een bedrag van een gulden of eenvijftig per dag zal nau welijks een bezwaar vor men, zo menen de exploitan ten. WANDELING Voor de sportief ingestelde voetgangers is trouwens de Van wandeling van de trein naar het strand al een belevenis. De toegangswegen zijn be langrijk verbeterd en de wandeling voert door een fraai stukje nieuwe natuur. hebben van het komende sei zoen heen grote verwachtin gen. Dit strand moet gewoon mensen trekken, het kan niet uitblijven,zo meent men. VERBETERING Het vorige seizoen is eigenlijk een beetje verloren gegaan in de opspuilingswerkzaam- heden, die toen.in volle gang waren, Dat was een noodza kelijk kwaad dat men voor lief heeft genomen. der Sande; „Maar on danks dat zijn de exploitan ten nu bijzonder enthousiast. Vrijwel iedereen is bezig om de tenten een opknapbeurt te geven, Dankzij het feit dat men nu ook 's winters mag het komende seizoen weer optimaal; Brussee: hadden al het veiligste strand en onderzoekingen van Rijkswaterstaat hebben aangetoond, dat de helling weer als vanouds is en dus vrijwel ongevaarlijk. Deson danks heeft de gemeente veel geld geïnvesteerd In reddingsmiddelen om' in noodgevallen snel en doel treffend te kunnen optre den.". In het centrum van de Zeepro menade is een podium ge bouwd, dat wordt opgefleurd door een aantal koepeltjes die eerder bij C'70 in Rotter, dam werden gebruikt. Op dit podium zuilen de ten deze zomer den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1