SCHLEE/JVISCHE COURANT Wel werkbezoeken, geen controles BR ANDWEZK LIS OEN NAMEN AFSCEStj Nieuwe predikant voor de hervormde gemeente Het verhaal van een kankerketter Interessante expositie voor dames KAMERCOMMISSIE MILIEUHYGIëNE NAAR RIJNMOND 2 kranten voor een prijs W egens vertrek en jubileum Indische sfeer proeven op Pasar Dalam OP11 APRIL VLAG OP STADSKANTOOR ,Geef van harte" Aanrijding door links inhalen Casper Schuckink Kool: Portemonnaie verdwijnt uit telefooncel Verplaatsing filiaal .bibliotheek in Kethel Sportraad vergadert Auto-cross op Tweede Paasdag Hoogste punt bereikt Vereniging gekwetst Zaterdag 1 april 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 24375 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Bii het links inha- 3en van een auto op de krui sing Singel/Overschiese- dwarssiraat is donderdag avond de 10-jarige bromfietser A, B. L. ten val gekomen, toen deze auto links afsloeg. Hij is met een hersenschud ding in het Gemeentezieken huis opgenomen. Een duopas sagier, de 15-jarige R. G., liep schaafwonden op aan benen en linkerhand en kon na be handeling in het ziekenhuis naar huis. Be automobilist, de 49-jarige A. T. Q. uit Schiedam, had reeds voorgesorteerd op de Singel, "toen hij links door de brom mer werd ingehaald. Een aan rijding was toen niet meer te vermijden. Schiedam „Nee, het is niet zo, dat we iets of iemand wil len controleren. Daar zijn, we niet voor en daar houden we niet van. Het is bovendien zo, dat een onverwacht bezoekje geen indruk geeft van de ma nier waarop een sociëteit een vereniging of een clubhuis draait", zei Casper Schuckïnk Kool, coördinator van de Raad van Jeugd en Jongeren, naar aanleiding van het in de Schïedamsehc Courant gepu bliceerde artikel „Jeugdraad wil uitslag enquête controle ren". „Het is -wel zo, dat ik werkbe- zoekjes ga afleggen maar dat doe ik alleen maar om contac ten te leggen en om zoveel mogelijk het jeugd- en' jonge renwerk in de praktijk te le ren kennen." Casper wil er nogmaals de na druk op leggen, dat er geen inspectie of kontrole komt op de uitslag van de enquête. Zijn werkbezoeken zullen uit sluitend een belangstellend karakter hebben. „Want", zegt hij „ik wil de mensen le ren kennen voor wie, met wie en door wie ik mijn werk doe, en dat zijn zowel de diverse besturen als de vrijwilligers en uiteraard ook de bezoe kers. Een aantal mensen heeft de weg naar mij gevon den, maar een veel groter aantal niet, die ga ik zelf op zoeken." Schiedam Een bewoonster van het Dirk Schaferplein heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van haar portemonnaie, waarin een banbiljet van 100 zat. Ze had de portemonnaie na het voeren van een telefoonge sprek in een cel op het Sibe- liusplein laten liggen, later miste ze de portemonnaie, maar een onbekende vinder had die al meegenomen uit de cel Schiedam In de brandweerkazerne is gistermiddag af scheid genomen van een aantal leden van het brandweer korps, dat jarenlang als brandweerman in Schiedam heeft dïenstgedaan. Tijdens een feestelijke bijeenkomst werden ze toegesproken door onder andere commandant D. de Ja ger. Ook enkele andere sprekers spraken hun waardering voor de scheidende functionarissen uit. Wegens het bereiken van de 60- jarige leeftijd vertrok adjumet- brandmeester N. Unck, die als adjunct-hoofdbrandmees ter bij de vrijwillige brand weer werkzaam is geweest. Commandant De Jager had waardering voor deze brand weerman, die in 1550 bij het vrijwillige gedeelte van de brandweer is gekomen. Een enigszins bijzonder afscheid was dat van brandmeester W. J. Th. de Jager, broer van de commandant. Van de drie scheidende functionarissen heeft deze de meeste dienstja ren, daar hij zijn carrière bij de beroepsbrandweer in 1944 begon. Opmerkelijk is dat ook de commandant binnenkort afscheid neemt van de brand weer wegens het bereiken van de 60-jarige leeftijd. Het af scheid is vastgesteld op 2! april. Wegens verhuizing naar. Capelle aan den IJssel nam de brand weer verder afscheid van hoofdhrandwa cht F. J. T. Toxopeus, die als instructeur en ais begeleider van de jeugdbrandweer is opgetre den. De heer Toxopeus maak te deel uit van de vrijwillige brandweer. Onderbrandmeester J. L. van der Touw van de beroeps brandweer is 25 jaar in dienst bij de brandweer. Het vertrek van bovengenoemde functio narissen werd ook gebruikt voor zijn huldiging. Naast lo vende woorden van de com mandant ging dit gepaard met het uitreiken van de on derscheiding van de Neder landse Vereniging voor Brandweercommandanten en een geschenk onder couvert. De heer Van der Touw is werkzaam als sportinstruc- teur en als magazijnbeheer der van de brandweer. Schiedam Het houten gebouw ,,van het filiaal Kethel van de Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek aan De Bie- straat wordt vrijdagavond 7 april overgebracht naar dc nieuwe standplaats op het Jacques Urïusplein. In ver band hiermee is het filiaal van vrijdag 7 april tot maan dag 17 april gesloten voor he* publiek. 'Het werk wordt verricht door het Internationale Transport-, Montage-, Hijs. en Bergings bedrijf stoof N.V. in Breda, die ook het postkantoor van de De Biestraat naar het Jac ques Urïusplein heeft overge bracht. hen wil het gebouw verplaatsen door een staalconstructie o.i- der het gebouw aan te bren gen en vervolgens het geheet niet een dieplader over tr> brengen naar de plaats van bestemming, waar het ge bouw op een van te voren ge maakte fundering wordt ge zet, Direct na de plaatsin? wordt het gebouw aangesloten op de riolering. Later krijgt het gebouw gas-, waterleiding en elektriciteit. Schiedam Wethouder me vrouw G. D. Verweij-de Graaff heeft vrijdagmiddag in de Sporthal Margriet de „oost-west binnenmarkt" Pa sar Dalam geopend. Zij deed dit om half drie precies door het luiden van een gong. Op deze Pasar Dalam, die tot en met maandag gehouden wordt, is voor elk wat wils. Zondag- en maandagmiddag om twee uur zijn er verschil lende kinderprogramma's van „Franklin's Wonderland", ook zijn er kermisattracties zoals ballen gooien en schieten. Tweemaal per dag worden er modeshows gehouden, afge wisseld met beat en Oosterse dansen. Bij de verschillende stands zijn originele kunstnij- verheidsartikelen te koop, zoals bewerkte eetstokjes, ge vlochten manden, sieraden met halfedelstenen waaiers. Tevens vindt men op ■de Pasar grammofoonplaten, met hoofdzakelijk Indische muziek, cosmetische artikelen en reumabalsem. De directie van de Pasar Dalam heeft een stand ter beschik king gesteld aan de stichting „Terre des hommes", die werkzaam is voor kinderen in nood. ïn een speciale „Dorus souvenir-stand" worden arti kelen ter nagedachtenis aan Tom Manders, verkocht, waarvan de opbrengst is be stemd voor zijn vrouw. Er zijn ongeveer dertien eettent jes op de binnenmarkt, waar men zijn hart kan ophalen aan Indische gerechten. Ben groot aantal artiesten 2orgt voor de vrolijke noot op de markt: zondagavond treden Sandra en Andres op, maan dag komen Saskia en Serge aan de beurt, voorts komen Ciska Peters en „De Chico's" op de planken. Op het pro gramma staan elke dag Indo nesische hofdansen. Hawaiian shows en optredens van het huisorkest „Tempo Tropica", De Pasar is vanavond tot een uur open, zondag van een uur 's middags tot middernacht en maandag van 1 uur 's mid dags tot eif uur 's avonds. De toegangsprijs is voor vol wassenen drie gulden, voor kinderen en voor 65-plussers, op vertoon van hun AOW-iden- fcificatiebewijs, 1,50. Schiedam Het predikantentc- kort in de hervormde gemeen te Is vrywei opgelost, nu bin nenkort de vaealure zal wor den vervuld in één van de wïjkgemeenten. De kerkeraad heeft een beroep uitgebracht op ds. S. TjLmstra, hervormd predikant in Tzummarum in Friesland, Ds. Tïjmstra heeft laten weten het beroep te heb ben aanvaard. De hervormde wijkgemeente 4, sinds het vertrek van ds. Huff man jarenlang vakant, heeft daarmee een nieuwe wijkpre- dikant gekregen. Het staat nog niet precies vast, wan neer de predikant naar Schie dam zal verhuizen. Dat zal vermoeiijfc in juli zijn. Blijkens een artikel in de Zon dagsbode zal ds. Tjimstra zich behalve het werk in de wijkge meente gaan bezighouden met de catechese. Hij is in 1923 in Leeuwarden geboren en begon als predikant in Zeeland. Als predikant heeft hij ook in de Wicringermeer gewerkt, waarna hij enige jaren direc teur van de Vereniging Kin- derzorg Noord-Holland is ge weest. Sinds 1968 Is hij predi kant in Tzummarum. De benoeming van ds. Tjim stra is het resultaat van een lange beroepingsprocedure, die via advertenties is ge voerd. De hervormde gemeente heeft voor de predikanten taakop drachten.' In het kader daar van krijgt de predikant cate chese en vormingswerk als zijn taak. Inmiddels heeft de hervormde gemeente van Groenoord nog te kampen met een vacature. Ds. E. H. Verwaal vertrekt als predikant van deze ge meente en de lege plaats is nog niet opgevuld. Het beroep dat was uitgebracht op de zendingspredikant ds. L. A. Hoedemaker heeft de vakatu- re niet kunnen vervullen. Ds. Hoedemaker heeft namelijk bedankt voor het op hem uit gebrachte beroep en heeft een beroep aangenomen naar Ei bergen. Dit is het landgoed Hoogstad ïn Vlaarcüngen, gelegen aan de Broekweg. Het is eigendom en wordt bewoond door de arts Cornells Moerman. Hij is tachtig jaar. Al meer dan dertig jaar geleden maakte de arts bekend het kanker- vraagstuk te hebben ontsluierd en dankzij zijn postduiven de middelen te hebben gevonden die een succesvol wapen vormen in de strijd tegen deze volksvijand van de eerste orde, die jaarlijks vele duizenden ten grave voert. Zijn strijd om erkenning van de „Moerman-methode" is tot dusver vergeefs geweest. Twee omstandigheden plaatsen de arts en zijn methode de ko mende weken weer in het cen trum van de belangstelling. Dat is in de eerste plaats het plan van de gemeente Vlaar- dingen om een deel van het landgoed van de bejaarde arts te onteigenen.ten behoeve van de aanleg van een locale ver keersweg tussen Vlaardlngen en Schiedam. Dokter Moer man bezweert het gemeente bestuur dat niet te doen, om dat daarmee zijn nog steeds voortdurende experimenten met postduiven worden ver nietigd. Het landgoed is zijn •laboratorium', 'zégt' hij. -Een eerder raadsbesluit tot ontei- Vlaardingen De eerstkomen de openbare vergadering van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie zal maan dag, 10 april worden gehou den. De vergadering, die ten stadhuize wordt gehouden, be gint om half acht 's avonds. Schiedam Op Tweede Paas dag organiseert de Auto cross-club 't Hoekje weer ra ces voor „Stock Cars". Onder 45 inschrijvingen zijn deelne mers uit Schiedam, Maasland en Rotterdam-Zuid. Ook deze races worden weer verreden op het open-circuit aan de Kerkweg. Aanvang 12.30 uur. Schiedam Burgemeester H. Roclfsema zal op dinsdag 31 april de vlag hijsen op het ïn aanbouw zijnde stadskantoor, ten teken dat het hoogste punt van dit bouwwerk is bereikt. De burge meester verricht deze handeling 's middags om half vier. Eiiaan verbonden zit een bijeenkomst in de naast het stadskantoor ge legen brandweerkazerne. Inmiddels wordt intern hard gewerkt aan de voorbereidingen van de ingebruikname van het stadskantoor. Het betrekken van het nieuwe gebouw zal een gigantische verhuizing tot gevolg heb ben, omdat de meeste gemeentelijke diensten, die nu nog ver spreid zitten over de stad, in het stadskantoor zullen worden on dergebracht. Het betrekkelijk gunstige weer van de afgelopen periode heeft de bouw niet vertraagd, zodat het stadskantoor vermoedelijk dit najaar in gebruik zal kunnen worden eenomen. gening (februari 1951) werd door de Kroon vernietigd- EERSTE KAMER De tweede omstandigheid tenge volge waarvan de arts en zijn methode weer in de belang stelling komen, vormt de be handeling van de begroting voor volksgezondheid in de Eerste Kamer, medio mei. De vaste Kamercommissie voor de volksgezondheid zal er bij de minister op aandringen om zich niet langer vast te klam pen aan een in 1958 uitge bracht rapport over de „me thode-Moerman", maar om een nieuw, wetenschappelijk onderzoek te doen instellen naar de therapeutische waar de ervan. Verslaggever Cor van Gronin gen verzamelde een aantal feiten over wat inmiddels „de zaak Moerman" wordt ge noemd, Vandaag op pagina 3 de eerste aflevering van een serie verhalen onder het the ma: „Het verhaal van een kanker-ketter". Wethouder volksgesond heid Vlaardingen Wethouder mevrouw L. van Duijn- Spruijt van volksgezond heid doet een beroep op allen volgende week gul te geven voor de Van Harte-aclle. Zij schrijft: In de wereïd-hartweek van 3 tot en met 9 april start in onze gemeente als onderdeel van de na tionale campagne „Van Harte 1972" een grote inzametingsaktie. Van de plaatselijke op brengst zal een groot gedeelte worden besteed voor de hartbewakings- eenheid van het Ho ly Ziekenhuis. Het is een onrustbarend ver schijnsel, dat steeds meer mensen het slacht offer worden van een hartinfarct. Een snelle behandeling direct na het optreden van het in farct in een hartbewa- kingseenheid zou 'voor velen redding kunnen betekenen, Ik vraag daarom ïn het bijzonder uw aandacht voor de actie „Van Har te 1972". Helpt door „van harte" veel te geven vele le vens te redden. Maassluis In het gemeentemuseum in Maassluis wordt nu eens een expositie gehouden, die speciaal de dames zal boeien. Voorat hen, die handig zijn met naald en draad. Tot en met 24 april exposeert Ans de Groot wandkleden en geknipte grafiek. Ans de Groot heeft geen kunstacade mie bezocht. Via haar beroep-Ierares naaldwerken is zij met het maken van de wandkleden begonnen. De expositie werd ingeleid door dr. C. de Groot, historicus en leraar aan het Stanislaus Col lege in Delft. Hij vergeleek de kunstenares met een soliste, die een recital geeft van vier weken en ais instrument het wandkleed heeft gekozen. „Het is niet de eerste keer, dal zij als soliste optreedt. Wie vorige exposities van haar heeft gezien, kan consta teren, dat de werkstukken vrijer, rijker en lyrischer zijn geworden". Aangezien wethouder I. van der Knaap was verhinderd werd de opening verricht door het AR-gemeenteraadslid Wester hof, die lid is van de commis sie voor het museum. Hij at tendeerde erop, dat de ten toongestelde wandkleden te koop zijn voor prijzen vanaf 150 gulden. Bij aankoop via de expositie wordt twintig pro cent rijkssubsidie gegeven. Vlaardlngen De vaste Kamercommissie voor milieuhygiëne heeft het voornemen vrijdag 14 april een werkbezoek te brengen aan het Rijnmondgebied. Het programma voor die (lag zal be staan uit een anderhalfuur durende „sighlsecing'Moer door het Europoortgebied (met deskundige toelichting van een functiona ris van Gulf OU raffinaderij), een twee uur durend bezoek aan- de Gulf raffinaderij en tenslotte een ontvangst door het dage lijks bestuur van het Openbaar Liehaam Rijnmond. Deze programma-opzet heeft de Vereniging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe-Water- weggebied in hogemate ver baasd en teleurgesteld. De vereniging kan zich niet aan de indTuk onttrekken, dat de Kamercommissie door deel te nemen aan dit werkbezoek be wust kiest voor een 2eer een zijdige en industrie-gerichte voorlichting („Wellicht is het woord indoctrinatie", aldus de vereniging in een brief aan de commissie) en bij voorbaat de bevolking onmondig ver klaart. „Een als hier geschetst opgezet werkbezoek is in hoge mate denigrerend en beledigend voor de Rijnmond-bewoners; van een volksvertegenwoordiger mag o.i, meer begrip, diplo matie en medeleven worden verwacht", aldus het bestuur- van de vereniging. Profiteer nil «in het unieke aanbod 2 bramen (e «mnniin toot de prijs van één: del Sehiedimiche Courant mee nieuw* uit uw tod en omrewnf, en her Rouerdarmch NicuwibUd mei hel lattice binnen- en buitenland to nieuws. Gtefor.i nu opdri ebt ooit bij I u K dajen tralie, tonder enije verplichtim. de SC -f RN te bezarjen en onidekj zelf de vele pluspunten. Dart bon in open envelop, tonder pwtsejot, sturen Roiwrdimich Nieuwsblad, antwoord nummer 834, Rotterdam de SC RN 1< dijen jntT» naar woanpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1