Fortuna mistpower' schenkt een sim Rinus Gosens: serieuze kandidaat voor Fortuna? Bi Geen succes voor Juliana op Haags toernooi Vanavond promotie voor Volley dames? Trieste balans: Vier spelers genoteerd Straatvoetbal toernooi telt 800 jongens Als van Handbal toernooi EERSTE CONTACTEN AL GELEGD .DINSDAG 4 APRIL 1972 sw Amsterdam Fortuna vergiste zich schromelijk in Vole- wijckers, dat, geïnspireerd door het record: 7 x zonder ver lies, ook de Vïaardingers kansloos maakte. Al wijst de 3— 0 nederlaag op een wat (te) grote marge, niettemin kon dit bij vlagen knap spelende Amsterdamse team juist van zwak ingrijpen bij Fortuna profiteren. Vooral defensief was Fortuna, in tegenstelling tot Heerenveen, vorige week, volledig uit zijn humeur en dat verbaasde. Jan Rijkuiter passeert Schonewille (7) en ook vaste bewaker De Groot (2) zal hem niet kunnen houden. John van de Spek komt iets te /oaf, aanvoerder i?anse/a_ar (4) fcan tijdig ingrijpen. Van onze sportredactie Den Haag Het eerste herenteam heeft het in het door de Haag se volleybalvereniging Dentry/Haag georganiseerde toernooi niet ver kunnen schoppen. Het toernooi, verdeeld in twee hoofö- klasseponles, leverde Juliana een laatste plaats in de poule op. Toch waren de onderlinge krachtsverschillen te gering om de definitieve winnaar tenslotte de sterkste te kunnen noemen. fifliana opende tegen de organi serende vereniging De- try/Haag, verloor de eerste set met 1513 maar kwam door een 1512 zege in de tweede set weer naar de Ha genaars: 11. Ook de tweede ontmoeting leverde Juliana oen lr—i resultaat op, want te genstander Hercules verloor de eerste set met 1513 (een 110 voorsprong van Juliana werd volledig wegge werkt). De tweede set lukte het bij de oranjehemden aan merkelijk minder, en dank baar profiterend Hercules kwam door een lï15 zege toch nog gelijk, tegen Set'Up uit Den Haag ver speelde Juliana .de laatste kans op een plaats in de kruis finale door de eerste set met 1513 en de tweede met 1511 te verliezen. Tegen Dynamo uit Apeldoorn leek Juliana aanvankelijk voor een verras sing te gaan zorgen, maar verloor de eerste set op het nippertje met 1315. De twee de set was duidelijk minder' 11—15. Eindstand poule A: 1. Dynamo, 2. Hercules, 3. Deiry/Haag. 4. Set Up, 5. Julianan. Eindstand poule E: 1. Valbovol, 2. PVC, 3. Cito, 4. Achilles. In de finale won Dynamo ten slotte van Valbovol. Setstan den 9—15 en 11—15} terwijl PVC derde werd door een 2r-€ zege op Hercules. Schiedam In veel opzich ten was de ontmoeting SVV—Blauw Wit een te leurstellend duel. Teleur stellend, omdat de rood groene formatie een 2*0 voorsprong niet had kun nen consolideren maar te vens omdat beide ploegen deze keer niet in staat ble ken naar een aanvaardbaar niveau te groeien, In dit ge zelschap was de meest op vallende rol echter toe bedeeld aan scheidsrechter Vermeij, maar dan beslist niet in positieve zin. De zwak leidende arbiter ka rakteriseerde na afloop de ontmoeting met de woor den: „Een uiterst vreemde wedstrijd", en raakte daar mee de kern van de zaak. Maar liefst vier spelers verdwenen in z'n boekje: Maarten van Beek wegens opzettelijk haken van de tegenstander, Jan Rijkuiter wegens shirtje trekken, Jan van de Velden omdat hij aanmerking had op de leiding en probeerde de scheidsrechter weg te du wen. Ook Blauw Wit zag een speler genoteerd; Ger- rit Kramer wegens opzette lijk haken van de tegen stander. Al met al een taieste balans van een voor SW althans, trieste wedstrijd. Niet in de eerste helft, want toen was de Schie- damse formatie nog superieur aan de zwak combinerende Amsterdammers. In die eer ste helft ook had,SVV een dui delijke voorsprong kunnen ne men, maar een goed schot van Dick van de Korput suis de (door de wind?) rakelings over de kruising. Ook Dutina reageerde enkele keren te laat, al had even later Jan van der Velden niet over pech te klagen toen een door hem losgelaten bal als een Amster damse overtreding werd geho noreerd. Tot dat moment was een duidelijke lijn in de lei ding van scheidsrechter Ver meij niet te ontdekken. Wél reageerde hij toen in de 32ste minuut Maarten van Beek één van de vele onvriendelijke duels met F. Kramer hard handig tot een oplossing bracht. Toch liet SW plotse ling zien dat het weldegelijk in staat is een vloeiende com binatie op de grasmat te tove ren. De bal ging van man tot man, en via John v.d. Spek, Wim Mulder en Ger Bakkes kwam hij bij de op links vrij- Sumpter probeert met een sliding aan Ger Bakkes de doortocht te belettenterwijl Dutina en Schonewi/Ze a/wachfen hoe hef afloopt. Mill door Harts Soeters staande Jan Rijkuiter. De goed spelende linksbuiten aar zelde niet en knalde de bal uit een moeilijke hoek langs doel man Van Gerven: 10. Ook in de tweede heift speelde SVV iets minder middelmatig dan Blauw Wit, in de 9e mi nuut resulterend in een twee de treffer. Wim Mulder trok de bal naar Jan Rijkuiter die z'n schot echter tegen de paal zag belanden. Zonder dat de Amsterdamse defensie een voet uitstak, {Ranselaar en Fransz stonden als aan de grond genageld) was het Ger Bakkes die SVV naar een ogenschijnlijk veilige 20 tik te. Een schijnbaar veilige voorsprong, want vanaf de uittrap was het Sumpter (tot dat moment onopvallend) die de volkomen onthutste rood groene defensie, inclusief Jan van der Velden, met een lob passeerde: 21. Henlc Köne- mann: ,,De verdediging stond op dat moment nog feest te vieren, maar Blauw Wit kreeg door die snelle tegentreffer weer moed om terug te ko men". Een fatale verdedigingsfout welke SW duur kwam te staan. De persoonlijke duels werden zonodig nog vinniger, maar het noteren van Jan Rij kuiter (wegens shirtje trek ken) had achterwege kunnen blijven. De vaak fel getackel de Schiedammer beging z'n eerste overtreding en ver dween daardoor beslist ten onrechte in het boekje. Kort daarna werd duidelijk dat Blauw Wit-trainer "Janny van Veen de tot dat moment onop vallende Sumpter een meer offensieve taak had toebe deeld. Regelmatig werd de Amsterdamse aanvaller in de voorste linie gesignaleerd, en kreeg daarin ook alle vrijheid van handelen. Deze speler was het ook die op rechts Van de Korput omspeelde en met een haarzuivere voorzet Meij er bediende, welke net naast kopte. Een waarschuwing voor SW en Henk Könemann welke in de 30ste minuut Ben Kaan liet opdraven voor Ben Poot. Vijf minuten later kreeg SVV de definitieve genade slag. Bij de hoekvlag was het weer Sumpter die met Cruyff-achtige bewegingen Dick van de Korput liet staan en Gerrit Kramer een niet te missen kans bood: 22. Kort hierna bestrafte scheids rechter Vermeij eindelijk de irriterend spelende F. Kra mer (ook hier kwam het boek je aan te pas), maar volko men onnodig gaf SW enkele minuten later ook de halve winst uit handen. Weer was het Sumpter die op rechts de bal vrijspeelde en wederom Kramer in staat stelde de Amsterdamse ploeg aan een doelpunt te helpen. Jan van der Velden („ik kreeg een duw") rende naar scheids rechter Vermeij die onmiddel lijk door Blauw Wit verdedi ger Fransz in bescherming werd genomen. ,In het boekje", besliste de scheidsrechter en bracht daarmee het aantal op vier genoteerde spelers. Jan v der Velden later: „lfet is de eerste keer in twaalf Jaar dat me dit overkomt, maar Ik re ken er op dat ik er een wed strijd naast zal staan". Niet alleen Jan van der Velden was teleurgesteld, want ook Henk Könemann bekeek de 23 nederlaag nog wat onge looflijk, „Hoe is het mogelijk, een 20 voorsprong verspe len. en wat kwam Blauw Wit gemakkelijk aan de doelpun ten". Wel tevreden was uiter aard de Amsterdamse oefen- meester Janny van Veen „We hebben karakter ge toond, en mede daardoor ls het beslist geen geflatteerde overwinning geworden". Wat SVV betreft is het nog maar de vraag of de schade beperkt zal blijven tot deze nederlaag. Was er in 't begin nog sprake van zg. ruimtedekking. Piet de Wolf verweet zijn afweer helemaal niet aan de taak te hebben gedacht. En ander zijds was Volewijck er ook de ploeg niet naar om het initia tief uit handen te geven. Zo wel in de vele persoonlijke duels als in de razendsnelle acties werd Fortuna in lange tijden van het kastje naar de muur gestuurd. Regelmatig moesten Cees Bouman en Rob van der Bol naar eigen haard om de vaak knap opgezette aanvallen van Volewijck af te stoppen, waardoor vooral Den Boer en Arnold van Haaren toen Wa*yenberg in de 38ste minuut hard Inschoot nadat Peter Eikelenboom een hoge bal van Lok met zijn vuisten had kunnen afweren, was het pleit beslecht. door Bas van den Berg vrij spel kregen op het mid denveld. Nochtans bereidde met name Loet Kwist in de „oeverture" enkele solo's voor, die Van der Plas alleen maar kon af stoppen met grove overtre dingen. Maar het bteek al gauw dat dit Volewijckers te sterk was. Vanuit de defensie werd er secuur opgebouwd en naarmate de bal in de rich ting van Peter Eikelenboom kwam, werden de acties snel ler. En voor Fortuna niet t» volgen. VOORSPRONG Zoals in die 21ste minuut toen John Jansen werd weggedrukt door Lok en via de scherpe voorzet en de kopbal van. Waayenberg via de paal Peter Eikelenboom kansloos sloeg: 1—0. Dat de Vïaardingers toen terug konden komen, be wees minder de mentaliteit dan wel de angst van de Am sterdammers, die onbegrijpe lijk diep in eigen verweer do ken. Maar ook toen kon Fortu na alleen gevaarlijk zijn via Loet Kwist, terwijl overige aanvallers (Huyer en Tijl) meer aan hun storende taak dachten. Een fel afstands schot van Anton Huyer vlak voor de thee na een ingedam de Vlaardingse actie had evenwel een beter lot ver diend. Nu kon doelman De Vries het met een snelle reac tie tot hoekschop verwerken. KRUISEVG De kogel van Cees Bouman op de kruising scheen een over moedig Vlaardings begin in te luiden, maar toen vlak daarna Arie Don Amsterdamse Fiene te veel afhield en de Amster dammer zelf via de lat over schoot, bleek toch wel hoe ge vaarlijk Volewijck kon zijn. In een volgende fase, toen Fortu na met de rug tegen de muur stond en Volewijck vla de vleugels snel op kwam vergis te Peter Eikelenboom zich een keer op een hoge bal van Van Haaren, maar hij herstel de zich. Nadat John Oorver de aanval had versterkt ten kos te van Ger Pijl demonstreer de Volewijck een duidelijk overwicht. In de zestiende mi nuut had Lok alle tijd bij een hoge bal van Van Haaren en schoot beheerst in: 20. Toen had Fortuna geen houvast meer, al had wel vlak daarna Rob van der Bol pech met een harde kopbal (op dc doellijn gered) Fortuna bleef zoeken naar dc juiste instelling en Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Van avond speelt het eerste da mesteam van Volley '68 in Dordrecht de laatste wed strijd van deze competitie. Een belangrijke wedstrijd ook, want door vanavond in Dordrecht te winnen'van con current Bouwlust/Orawi 2 is de ploeg van trainer Peter van de Weyden in ieder geval zeker van promotie naar de tweede divisie. Ook een kam pioenschap behoort nog tot de mogelijkheden, maar concur rent Taktiea kan. mits alle achterstallige wedstrijden worden gewonnen, nog op een gedeelde eerste plaats komen. De problemen komen echter pas goed naar voren indien vanavond Bouwlust de sterk ste blijkt te zijn. In dat geval heeft Taktiea de beste papie ren, maar voor de tweede plaats maar liefst drie gega digden: Volley, Marathon en Bouwlust. Ook de heren hadden vanavond de titel kunnen bemachtigen, maar de aanwezigheid van dames-coach Peter van de Weyden in Dordrecht woog zwaarder dan het meespelen bij de heren. Beide teams moesten dan ook oorspronke lijk op hetzelfde tijdstip aan treden, de dames in Dor drecht en de heren in Vlaar- dingen. Het is Volley echter gelukt om met medewerking van tegenstander Time Out uit Krimpen a.d. Lek de wed strijd te verplaatsen naar a s. vrijdagavond 20.15 uur. Mevr. O. D,-B. te V. "Onze kleine Karei wilde van het kinderwagenonderstel een skelter maken. Daar vond ik 'm te mooi voor, de kinderwagen. Om kort t© gaan, ik plaatste een advertentie in zo'n rubriek van de krant Nog dezelfde avond kwamen ze de kinderwagen ophalen. Ik kreeg er een mooi bedrag voor. En zodoende rijdt klein© Karei nu in een echte trapskelter." Het dagblad ls uw waardevolste kontaktadres. Lal Vlaardingen Aan het eerste straatvoetbaltoemooi dat de Windmill Holland in samen werking met de voetbalver eniging DVO '32 organiseert» doen circa 800 jongens mee. Hetgeen inhoudt dat er een competitie van 60 elftallen wordt gehouden. Behalve van. het complex van DVO '32 zul len de vele wedstrijden woensdag 5 april ook op de velden van de Vlaardingen en atletiekvereniging Fortuna (Marathonweg) worden ge speeld. In totaal komt dat neer op 150 wedstrijden op 8 velden. Elke wedstrijd zal circa 2 x 12Va minuten in beslag nemen, ter wijl het hele toernooi duurt van 8.30 uur tot 19 uur. Vrijwel de hele jeugd uit alle Vlaardingse buurten, waar voor ook de elftallen met straatnamen zijn aangeduid, zal aan het echte Vlaardingse evenement deelnemen, waar voor ook burgemeester mr. J, Heusdens van Vlaardingen be langstelling heeft. Hij zal in de middaguren een bezoek aan het sportcomplex (en) ko men brengen. pjecst serieuze kandidaten voor het trainerschap bij For tuna Vlaardingen (in opvol- güig van Plet de Wolf) wordt Rlnus Gosens genoemd. De oud-Schiedammer, die tien jaar terug ook de Vtaardin- cers heeft gediend en daar mee zelfs het kampioenschap van de eerste divisie bereikte (Heracles promoveerde toen), heeft afgelopen week van zijn club Heracles, samen met as sistent Verhaart, formeel ont slag aangeboden gekregen, Van onze sportredactie Vlaardingen De handbalver eniging De Hollandiaan orga niseert donderdag 8" april od ziin velden aan de Kethelweg een groot handbaitoemool voor de Vlaardingse jeugd Voor dit evenement hebben zichthans al 60 teams opgege ven. De wedstrijden beginnen om 9 uur. hetgeen verband houdt met een mogelijke scheiding tus sen betaald- en amateursectie bij de Almelose eerste divisie club, waar komende donder dag over zal worden beslist. Ook dan komt het al of niet aanblijven van Rinus Gosens ter sprake. Alle spelers van Heracles zijn per brief van deze constallatie, inclusief het formele ontslag van Gosens, Ingelicht. De naam Rinus Gosens Is de laatste weken speculatief in verband gebracht met SW en DFC die ook ieder een nieuwe oefenmeester nodig hebben. Gosens spreekt die geruchten tegen, maar is desondanks niet afkeurlg van terugkeer naar het westen van ons land en daarom ontkent hij ook niet met te zeggen: „ik heb gelijk na het ontslag van Piet de Wolf bij Fortuna contact opgenomen. Waaruit is voort gevloeid dat ik eerste paasdag een gesprek met voorzitter Joop Houdijk van Fortune heb gehad, Maar het is in feite nog te vroeg voor nadere uit leg." Fortuna hult zich voortopig nog in stilzwijgen, „omdat", zegt voorzitter Joop Houdijk des- cevraagd, „hij één van de kandidaten is". Wel één van de serieuze want uit het ge sprek is voortgekomen dat Ri nus Gosens» sens speler van het kampioenselftal van SVV, officieel bij de Vlaardingse club gaat solliciteren. En ver der zegt Houdijk: ,,ik weet dat er nogal wat spelers zijn die de komst van Rinus Go sens zouden toejuichen". INSPIRATIE Rinus Gosens: „alles bevindt zich nog in een oriënterend stadium. Ik zoek een baan waar ik voldoende bestaans mogelijkheden heb en met een ploeg jongens kan werken die ik duidelijk kan inspireren en waarmee ;k iets kan bereiken. Na alle publikaties die ik gele zen heb, ben ik wel tot de overtuiging gekomen dat de Vlaardingse club kwaliteit voldoende heeft voor de eerste divisie» maar dat het er niet helemaal uitkomt. Eigenlijk verbaast het je dat het team niet constant speelt en dat heeft mogelijk zijn oorzaken. Maar dat het van Heerenveen wint en Roda JC gelijk houdt vind ik knap". Rinus Gosens wil graag naar Vlaardingen, de snelle reactie aan het adres van Fortuna, nadat bekend was geworden dat Piet de Wolf geen derde jaar zou volmaken, getuigt daarvan. Dat Rinus één van de vele kandidaten is, is hij zich wel bewust, maar het on getwijfeld gunstig verlopen gesprek en het feit dat het gros van de contractspelers graag een figuur al Go sens ambiëren, is misschien wel een voordeel. B. v.d. Berg 0 Rinus Gosens (tweede van rechts). één van de kandidaten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3