NUTTIG OEFENDUEL VAN HBSS Jan Breur kampioen! Veel belangstelling bij jubilerend „Schiedam" Satelliet zonder zorgen Rein Swint in vorm Joop Lupker stopt na 198 wed strijden CLURKAMPIOENSCHAP RC SCHIEDAM V' Eervolle nederlaag van WK 14 SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 4 APRIL 1872 7 .2&,&S&&£BkS mU*vI£$ UV; fut ^isdkd^ppv^/.dl77w>x7<^>7.v:-'"'/N- Van onze sportredactie Vlaardingen Satelliet, geheel vrij van promotie- of degrada- tiezorgen, heeft het Rotter damse SNS naar een regelma tige 2o nederlaag gespeeld. Een SNS dat wel belang had bij 2 winstpunten, kon aan de Keihelweg niet imponeren. De eerste speelhelft waren Sa telliet en. SNS volkomen aan elkaar gewaagd. De beide keepers kregen dan ook wei nig moeilijk werk te verrich ten- Halverwege hadden de Vlaardingers alle geluk bij een hard schot van de SNS- spits, maar via de vuisten van de overigens uitstekend kee pende v.d. Windt ketste de bal tegen binnenkant paal het veld weer in. STa de thee nam Satelliet in eer ste instantie meer initiatief, wat in de J5e minuut tot sue* ces leidde. Eén van de betere Satelliet-spelers, Joop Koet sier, ging na goed aangeven van rechts uitstekend door en aan zijn harde schuiver werd door Peter Hoek het laatste tikje gegeven: 10. Nu moes ten de Rotterdammers wel uit hun. verdedigende positie ko men. Een. massaal aanvallend SNS oefende veel druk uit op (het Vlaardmgse doel waarin doelman v.d. Windt enkele malen knap redde. Dat SNS de verdedigende taak volko men verwaarloosde kwam de Rotterdammers duur te staan. Tien minuten voor het einde zag Koos Netten zijn hard sdhot slecht door de doelman gestopt: Kees Blan- kenstein kon de terugsprin gende bat eenvoudig in het net deponeren: 2—-f> Van onze sportredactie Schiedam Trainer Aad Bierhuizen zal er geen. spijt van gehad hebben dat zijn HBSS zaterdag 'n oefenwedstrijd tegen Spijke- nisse speelde. Niet omdat er gewonnen zou zijn, want de Schie dammers keerden met een 2—0 nederlaag huiswaarts. Wel om dat er goed voetbal op de grasmat van Spijkenisse Is gelegd en omdat vooral de defensie van HBSS een uitstekende wedstrijd speelde. Keeper v.d. Velde heeft goed werk gedaan, al ging hij bü het eerste doelpunt van de groen-witten niet helemaal vrij uit. Het werd gescoord in de 21 ste minuut door Hokke, die de bal inkopte na een door Verboon genomen hoeksehop. Van der Velde had door uit te lopen de kopbal wellicht kunnen voor komen (1—0). Er kwamen voor HBSS kansen, maar nog al stevig spel van Spijkenisse (v. Est werd tot tweemaal toe gevloerd) was er de oorzaak van dat er niet door HBSS werd gescoord. Houtman en Van Tilborg kregen overigens toch al weinig kansen om ge vaarlijk te worden, vooral omdat de middenvelders Ra demaker, Van Gulik en Teerds hun handen vol hadden aan de aanval van Spijkenisse, die er deze mid dag ook wel zin in had. Bij HBSS stond nieuweling Kooi man in de verdediging opge steld en deze knaap haalde een ruim voldoende en ver dient stellig meer kansen om zich in het hoofdteam van HBSS te spelen en zijn plaats daardoor waar te maken. Ging de strijd in de eerste •helft gelijk op, na rust deelde Spijkenisse de lakens uit en kregen aanvoerder Jonkman (2eer goed gespeeld!), De Bree en Bijl volop werk en zij deden dat voortreffelijk. Toch konden zij niet voorkomen dat Koopman na fraai solowerk in die tweede helft keeper v.d. Velde voor de tweede maal het nakijken gaf (2—0). Een verdiend tegenpunt bleef voor HBSS uit in deze nuttige oe fenpartij. Van onze sportredactie Schiedam Dat VVK van het sterke VDL zou verliezen, stond zaterdag eigenlijk al bij voorbaat vast. Maar dat dit met 10 zou zijn en dat de punten evengoed mee naar Schiedam hadden kunnen ko* men, werd door niemand ver wacht. En toch heeft dat er ïn Maassluis ingezeten; in ieder geval de helft van de winst. 'Dat Is voor debutant VVK eer vol te noemen. Jammer, dat de strijd ontsierd werd door de meest vreemde besüssin- i gen van scheidsrechter Huur man, die zijn fouten over hei de partijen verdeelde. De rust kwam met 00, nadat Arie v.d. Does (te slappe schoten) en Gerrit van Mil kansen op een voorsprong hadden gemist. Keeper v.d. Bos had nauwelijks moeilijk werk te doen gehad, hetgeen een pluim betekent voor ver dedigers als aanvoerder Piet Bijl, Albert Schol te, Theurzeifc en v.d. Meer. die goed werden bijgestaan door Kees Wijks- broek. Peter Lansbergen en Henk Ham. Na rust mbest VVK in de verdediging, want VDL zette een fel offensief in. Tien minuten voor het einde mocht J. Huizing een vrije trap nemen, waaruit W. Hui zing de bal inkopte (1O). Protesten van VVK dat W. Huizing buitenspel gestaan zou hebben baatten niet. De arbiter kende het doelpunt toe. De laatste tien minuten waren voor WK, dat al juich te toen Henk Ham de bal na een hoekschop van Kees Wijksbroek inkopte, waarbij de Schiedammers dachten dat de bal in het doel rolde. Het leder ging evenwel net langs de voor WK verkeerde kant van de paal. Ook bij de nieuwelingen werd fel gestreden om de titef. Van onze wielersportmede werker Schiedam Jan Breur, Pe ter Dijkshoorn en Herman Brinkman zijn de namen van de nieuwe clubkam pioenen van de wielerver eniging RC Schiedam bij respectievelijk de ama teurs, de nieuwelingen en de adspiranten. Van de „jeugdige re miertjes" won nen de broertjes Adrïe en Johan Fister en Cees Heeze het Schiedams kampioen schap in hun jeugdcatego- rieën. Bij de Alklassers, dat zijn de amateurs èn Schiedams enige beroepsre-nner Boy Kanse laar, reed de latere winnaar een rustige race. Doordat hij startte als dè kanshebber voor de titel leek Jan Breur niet veel vrijheid te hebben. Dat gaf Jan Bergkotte de gelegen heid °P een speelse manier een flinke voorsprong te ne men. Dit was natuurlijk hele maal tegen de verhoudingen in en na ongeveer een kwar tier voorop gereden te hebben moest hij zijn plaats in het pe lotonnetje weer innamen. Spoedig daarna kreeig clow neske Jan Bergkotte een lek ke band; een valpartij beëin digde tenslotte zijn optreden. Ondertussen hadden de overige renners In het peloton niet stil gezeten. Jan Brinkman had een kleine voorsprong kunnen nemen. Jan Breur was er naar toe gesprongen en „de slag was gevallen". Manus Brinkman zei later over detze situatie: „Toen Jan Breur ook sprong reageerde er niemand en dus bleef ik ook zitten. Ik ga voor de anderen niet het zware werk opknappen". Daar kwam natuurlijk &ij dat zijn zoon vooraan een goede kans op de overwinning had. ïn. de resterende anderhalf uur veranderde er niet veel. De voorsprong van Breur-B rink man. 'groeide langzaam tot rond 1 minuut. De achterblij vers van het peleton, te weten Boy Kanselaar („kooide voe ten"), Henk Ensing en Jan Ham sloten a an bij het twee- manskopgroepje, dat constant tgeleid werd door Jan Breur. Waarom Jan Brinkman niet aan kop kwam bleek in de eindsprint: hij zat volkomen door. Jan Breur won dan ook gemakkelijk de laatste spurt. Voor de derde plaats kwamen, nog slechts Manus Brinkman en Cees Olsthoom in. aanmer king. De laatste ha'd, vooral de laatste 40 kan het zware kopwerk gedaan; de eerste kon het beste spurten en werd derde. Manus Brinkman, nor maal juist het tegendeel van een profiteur, gaf grif toe: „Olsthoorn had eigenlijk de derde plaats verdiend". Ds nieuwelingen speelden het nikker-spelletje: steeds werd het er één minder. V>an de zes gestarte renners moest de zwakke Rob Meyer al dadelijk in de eerste ronde afhaken en begon daarmee een eenzame tocht over 35 km. Wim Heeze deed „grote broer" Jan Berg kotte na: ontsnappen, terug- Jon Breur passeerde in de eindsprint op simpele wijze Jan Brinkman. gepakt worden, lekke band krijgen en even daarna uit de wedstrijd stappen. Klaas Koe tje kon de juiste mentaliteit niet meer opbrengen en gaf „de pijp aan Maarten". Gerrie Mak trapte zijn wiel scheef, liep daardoor 3D m. achter stand op en gaf er ook de brui san. Zodoende reden Peter Dijkshoorn, drie keer getost maar even zovele malen te ruggekomen, en Jacob Boer tjes nog bijeen; op verre ach terstand fietste Rob Meyer voor de derde plaats. In de eindsprint tegen de wind in maakte Jacob Boertjes een grote fout: hij bleef te lang achter zün rivaal Peter Dijks hoorn zitten om tenslotte in enkele tientallen meters nog te kunnen zegevieren. Over de adspirantetn kunnen we kort zijn: zoals hij had aangekon digd demarreerde Herman Brinkman direct na het start sein en won met meer dan een ronde voorsprong het club- kampioenschap van Schie dam. De overige uitslagen: Adspiran ten: 2. R. v.d. Reiden, 3. II, Bosman. Jeugd 89 jaar: l J. Eist er, 2. L. Valéntijn, 3. R, Huisman. Jeugd 10li jaar; 1. A- Fisfer; 2. N. Sneek, 3. R. Fister. Jeugd 12—13 jaar: 1 C. Heeze, 2. P. Balvers. Van onze sportredactie Maassluis Rein Swint, atleet en voorzitter van de atletiek vereniging Maassluis, geeft eveneens bij de „hermandad" de toon aan. De Maassluise hoofdagent van politie toonde zijn goede vorm in twee ge- honden crossen in Noordwijk en Bussum. In het totaalklas se ment over de twee politie» crossen eindigde hij als twee de. Dit, na tweemaal een der de plek voor zich te hebben opgeëist. Dit gebeurde in de respectievelijk tijden van 14 min, 19 sec. en 12 min 4 sec. De verre van gemakkelijk zijnde crossen hadden ieder een lengte van 3,5 km. In to taal namen honderd politie mannen deel. Van onze sportredactie Schiedam Dat de s.v.& h.v. „Schiedam" een aparte plaats in het sportgebeuren in onze stad inneemt, werd zaterdag tijdens de receptie van de honkbalafdeling weer eens bewezen. Onder grote belangstelling reci pieerde het bestuur van „Schiedam" in de kantine van het sportcomplex op Harga. Een receptie ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling honkbal en tal van belang stellenden en bevriende sportverenigingen hebben deze gelegenheid aangegre pen om met een persoonlij ke handdruk, veelal verge zeld van bloemen of ca deaus de gelukwensen aan te bieden. Namens de hankbalselektie overhandigde trainer Cor von de Velde (links) een masker en body protector. De heer Van Veen opende de rij van sprekers, namens de af deling junior-voetbal, en bleef met z'n toespraak volledig in de honkbalsfeer. „De vele ups en downs in de vereniging zou ik willen vergelijken met de nullen en homeruns in een wedstrijd. Ik hoop dat de vol gende 25 jaar met het zelfde enthousiasme zal worden ge daan als dat de slagman wordt ingehaald na een home run". Mede namens de heer Zonneveld („Ome Arie") wel ke met de helft van de „Schie- dam"-jeugd in Overijssel ver toefde, bood hij een slaghout en bal aan. ,,Een eerste klap voor de home-run", aldus do heer Van Veen. Namens de selectie van de honkballers bood de nieuwe coach Cor van de Velde het bestuur een masker met bo dy-protector aan. Voorzitter J. v.d. Touw reageerde hierop met de woorden; „Het is de eerste officiële daad van de nieuwe honkbalcoach, maar het is wel gelijk een goede". Mevrouw Verweij de Graaff, wethouder van sportzaken, sprak namens de gemeente en de Sportraad. „Dat „Sch.e- dam" geen le klasser meer is, is beslist niet iets waar over we lang moeten blijven treuren. Er wordt doorgaans toch al te veel naar het resul taat gekeken, terwijl team geest en sportiviteit, maar bo venal de sfeer, toch het be langrijkste 18". Uiteraard Het ook de KNBSB geen verstek gaan, „maar het is toch wel bijzonder prettig dat ze iemand gestuurd heb ben die zelf als lid bij ons be gonnen is", aldus Jo van rle Touw. Daarom ook kon afge vaardigde D:ck Molenaar wel iets vertellen over de beg.npe- r.ode van „Schiedam". „Ik vond er in 't begin geen fluit aan, maar het tweede jaar was al aanmerkelijk pretti ger", aldus Molenaar. Na mens de Koninklijke Neder landse Baseball en Softball Bond overhandigde hij het be stuur de bronzen baseball. Namens het Rayon-Rotterdam memoreerde de heer Van Buuren dat „Schiedam" veel heeft bijgedragen tot ver spreiding van de honkbalsport in. het algemeen. „Nooit heb ben wij vergeefs een beroep Weihouder von Sportzaken Mevrouw Verweij—De Graaff (rechts) feliciteert voorzitter Jo van de Touw (links) na mens de Gemeente en de Sportraad. gedaan op het bestuur van uw vereniging". Ook de SBLO had waarderende woorden voor de jubilerende vereniging, en het was de heer Mazee die namens het bestuur het woord voerde. Tenslotte overhandigde me* In z*n slotwoord dankte voorzit- vrouw Ebben namens het da- ter J. v.d. Touw alle sprekers mes-comité een enveloppe en belangstellenden voor hun met inhoud. komst naar het sportcomplex. Van onze sportredactie Schiedam Het jubile rende bestuur vande s.v. h.v. „Schie dam", zaterdag tijdens de receptie uiteraard in feeststemming, zat tege lijkertijd toch ook wel met een kleine tegenval* Ier. Joop Lupker, 198 keer speler van het eer ste negental van deze vereniging, heeft name lijk besloten een punt te zetten achter z'n succes» volle honkbalcarrière. Joop Lupker blijft wel speler van de voetbal vereniging Martini*» „maar" reageerde fw desgevraagd, „ik het wel eens wat rusti ger aan gaan doen. du* héb ik besloten m®' honkbal te stoppen' Een tegenvaller voo_r „Schiedam", want wei nig spelers kunnen bo gen op een dergelijk® wedstrijdervaring. EeIÏ dezer dagen publiceren wij een uitgebreid vraaggesprek met deze bekende „Schiedam mer",

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4