Veel publiek bij Stock Car-races Goed VFC dwingt Schiedam naar 1-1 Intiem-jeugd bijna kampioen Finalisten RN biljart Johan Kijnegrijpt naast beker I 5 ja Wim van Hanegem kwam niet. DINSDAG 4 APRIL 1972 V», m Hei op sensatie beluste publiek, kwam vooral bij trekken. bochtenwerk" regelmatig aan Van onze sportredactie Schiedam Naar schatting tweeduizend toeschouwers waren op 2e paasdag naar de Koekoekslaan gekomen om getuige te kunnen zijn van de op het stuk opgespo ten terrein gehouden stock car-races, georganiseerd door de Schiedamse Auto cross-club ,,'t Hoekje". Een afval-race over zes man ches waa ivoor 45 wagens aan de start verschenen en waarbij de toeschouwers, belust op sensatie, voiop aan hun trekken kwamen. M en toe „helse beuk- en ronk- partijen" als twee wagens op elkaar botsten wat het zand deed opstuiven Mishandelde versnellingsbakken kreunden bij dit geweld hoorbaar zodat na afloop menig wagen in de takels van een. kraanwagen k Vr», •ZO* het strijdperk moest x*eriaten. De organisatoren hadden zelfs voor een ziekenauto gezorgd, bemand met drie leden van de plaatselijke EHBO, in geval de onvermijdelijke dreunen niet beperkt zouden blijven tot de wagens alleen. Het liep echter allemaal goed af. Geen enkele rijder kreeg ook maar een scharmmetje. Grote overwinnaar van de ra ces werd de Schiedammer Frans v. d. Heiden die alle zes de manches op zijn naam wist te brengen. Hij kwam 'hiermede in het bezit van de hiervoor beschikbaar gestelde De zes verreden manches (45 auto's) gaven een vaak felle strijd te zien, overigens zon der enig lichamelijk letsel voor de rijders. •wisselbeker. De tweede plaats was voor zijn stadgenoot Ton Knoops; de derde voor de ge broeders aVn Mïl uit Ke- fiiel. Bedden ontvingen voor hun geleverde prestaties een fraaie beker. Er waren. bovei> dien troostprijzen voor de rij ders welke zidh eveneens in ■de top van die eindrangschik king wisten te nestelen. Van onze sportredactie Schiedam „Schiedam"-tramer Nico van Huet was na de wedstrijd tegen VFC zeker niet tevreden. Schiedam had op winst gespeeld en toch de boot gemist. Het moest ge noegen nemen met een puntenverdeling van I—1. Dat trainer Van Huet niet tevreden was is begrijpelijk. Im mers in de eerste helft, met de felle wind mee, had Schie dam verschillende kansen gehad om tot een doelpunt te komen. Zij werden echter gemist, deels door de zenuwen deels door gewoon teleurstellend afronden maar vaak ook door het uitstekende werk van de „boomlange" VFC ver dediging. Al heel snel werd het duidelijk dat de Vlaardingse doelman bij lage ballen niet klemvast was en dat nu had door de voorhoede van Schiedam uitgebuit moeten worden. Dan was het ook, dat taEoze malen de bal door het midden werd gespeeld naar de kleine Den Brinker. De veel langere Bouwer had dan ook weinig moeite om de toch wel aktieve Den Brinker het spelen onmo gelijk te maken. Linksachter IJzerlo van Schie dam heeft eveneens een bij zonder moeilijke middag ge had. Hertog, één van de spit sen van VFC bleek een bijzon- deT goede en snelle voetballer en IJzerlo had de ondankbare taak hem af te stoppen en dat ging de Schiedammer dikwijls niet best af. Van die kant kwam dan ook meestal het ge vaar bij VFC. Die eerste tien minuten van de wedstrijd hadden voor Schie dam beslissend kunnen zijn. Toen veroverde het, gesteund door de felle wind, een veld- meerderheid en de bezoekers moesten zich bepalen tot uit vallen die echter bijzonder ge vaarlijk bleken en alle aan dacht van de verdediging vroegen. Den Brinker had bepaald pech, toen bij een voorzet van Verwey zijn kopstoot precies in de armen van de doelman terecht kwam. Er werden door de voorhoede van Schie dam talloze schoten gelost; zonder enig gevoel voor rich ting overigens. Dat de uitvallen van VFC niet ongevaarlijk waren bleek wel uit het feit dat Schiedam on danks die veldmeerderheid heel wat hoekschoppen weg moest geven. Ka de rust was het al heel snel raak. Lang niet iedereen was weer terug rond het speelveld toen VFC de leiding kon ne men. Een voorzet van Zonne kwam voor het doel. Doelman Heydra tastte min of meer mis, waardoor de bal via de rug van Holster voor de voe ten van Van den Burg terecht kwam. en dat betekende 01 tot grote teleurstelling van Schiedam dat zich echter niet gewonnen gaf. Het opende een fel offensief, nam het midden veld goed in handen maar maakte de fout weer alles hoog door het midden te spe len. be lange verdedigers van VFC, met de zeer goed spelende Bouwer als laatste man wil den niet anders, want alle hoge ballen werden een prooi voor de Vlaardingers zonder dat Schiedam daar ook maar iets aan kon doen. 'a een kwartier spelen mocht Schiedam een hoekschop ne men. Verwey trok de bal te rug maar Krommenhoek, waarna een omhaal volgde, en voordat iemand er ook maar erg in had zwiepte de bal tegen het nylon: 1i. Schiedam moest nu wel alles of niets spelen. Het moest win nen. Het ging druk uitoefenen, maar de verdediging van VFC gaf geen krimp en met goed uitverdedigen kon het zelfs de voorhoede regelmatig aan het w#rk D*t biéék i* w1 toe zeer gevaarlijk en het was maar goed dat Hartog in goe de positie gekomen, de verde diging bleef staan voor buiten apel, hoog over schoot anders was het beslist een doelpunt geweest. Berry van der Touw en Henny van der Kuil werden nog inge zet voor Verwey en Sjaak van Huet, maar ook dat mocht niet meer baten. fn de combmaf/e wogen de beide partijen goed tegen elkaar op maar vooral in de lucht was VFC doorgaans beer en meesfer. Van onze sportredactie Vlaardingen Het eerste jeugiteam van Intiem'55 is weer een stapje dichter bij de titel gekomen in de landelijke A-klasse, Het Zwolse Be Quick had wel in speler Brasslen een sterke oppo nent (hij presteerde het om Hans Jaap Oppenheïm zijn derde nederlaag van dit seizoen toe te brengen) maar in moeilijkhe den zijn. de Vlaardingers nooit gekomen. Daarvoor had Brassit, die ove rigens ook Vrijhof en Arie Kooy een partij afhandig maakte, te weinig steun van zijn teamgenoten. Anders ge zegd: de Vlaardingse jeugd was fel op winst belust in de voorlaatste wedstrijd van het seizoen- Men kon zich immers geen enkel veriiesountje per mitteren en daarin heeft de Zwolse jeugd moeten berus ten. Met de eindoverwinning van 73 blijft het eerste team één punt voorsprong behouden op het Utrechtse Iduna, vol gende week zullen Hans Jaap Oppenheim Arie Kooy en Har ry Vrijhof de uitwedstrijd te gen, Swift in Roermond in winst om. moeten zetten om de titel te behalen. Wel zijn reeds kampioen Intiem 3 en Intiem 5. Ton van Leeu wen, Peter Hans Franken en Nick Bezemer werden na een 28 zege tegen Alblasserdam kampioen in de 3e klas. Uit 9 wedstrijden behaalde het team 17 punten. Het 5e jeugd- team van Intiem mochten zich kampioen noemen na de overwinning met dubbele cij fers tegen Elan. Hielke Brugts Hans de Lange, Pieter van Roon, Eduard v.d. Bout, Dik van West en Ronnie Ploeg scoorden 16 punten uit 9 wed strijden. Van onze sportredactie Vlaardingen Achteraf be zien had praeses Cees van der Linden van Satelliet toch wel spijt. Eerder vori ge week had de zaterdag eersteklasser via de week brief melding gemaakt van de komst van Wim van Ha negem, afgelopen zaterdag, om met de dames van de Vlaardingse voetbalvereni ging een balletje te trap pen. Eén en ander diende als afscheidscadeau van trainer Van Nierop van de dames die Vlaardingen gaat verlaten. De meeste dames van Satel liet, zich bewust van een serieuze aanpak van dat vrouwenvoetbal, hadden het niet voor mogelijk ge houden dat de komst van Hanegem slechts een 1 aprilmop was. Gevoetbald hebben de Vlaardingse da mes overigens wel en dat was in de ochtenduren te gen stadgenoot Sunlight aan de Deltaweg, waarvan met 1—0 werd verloren. Een van de vele persoonlijke duels, karakteristiek voor deze sembderby. "Van onze sportredactie Vlaardingen Voor de finale om het Rotterdamseh Nieuws blad biljart hebben zich de af gelopen weken geplaatst acht deelnemers die maandag 17 april met die finale gaan be ginnen en dat vier weken in beslag gaat nemen. Plaats van handeling is café De Grif fioen aan de Binnensingel. De deelnemers zijn; P. Roozen- daal (Tonegido, winnaar van vorig jaar). A, van Woerkom (De Waal), H. van Hartings- veldt (VOG), W. de Jong (DKC), J, Vroombout (De Waal), J. de Koning (De Sluis), L. Meijer (VOG) en C. J. van Loon (VOG). Voor de finale bandstoten twee de klas in café Westwijk, elke dinsdagavond» hebben zich de volgende kandidaten ge plaatst: P. van Spuybroek (Flardmga), P. Westein (Bel- levue), B, van Heiningen (Wilskracht), J. van Dorssen (Wilskracht), P. Mondt (Wils kracht), C. M. Klos (Volksge bouw), J. de Koning (De Sliiis), W. Hartog (OBK). Voor de finale bandstoten derde klas (van district Schiedam die elke donderdagavond wordt gespeeld en zes we ken duurt in café De Kroon aan de Hoogstraat hebben zich geplaatst: P. van der Have (De Kroon, winnaar vo rig jaar), R. Bot (Sunlight), A. Kik (Molenwiek), D. Meel dijk (De Kroon), F. Klein (VOG), M. van Dijk, B. Bel (De Kroon). M. van Heinin gen (Olympia). De heer S.van D. te H. "Vindt u mij nou zo dik? Mijn vrouw wil dat ik ga fietsen. Ze zegt, vraag in zo'n rubriekadvertentïe van de krant een vouwfiets ta koop. Ik dacht, o.k. daar hoor je toch nooit wat op. Mis. Ais u soms een vouwfiets 2oekt heb ik een stuk of 25 adressen voor u." Het dagblad is uw dikste Reeuwijk Niet Vlaardin- ger Johan Kijne maar Piet Beelen schreef de twintig ste editie van de Reeuwijk- se Plassenloop op zijn naam. De 29-jarige Lisse- naar arriveerde met een voorsprong van 25 secon den op de gebroeders Jo han en Steef Kijne aan de finish op de Nots d'Aume- rielaan. Het betekende de vijfde overwinning in Reeuwijk voor Beelen, die zich dit seizoen aanmerke lijk beter in vorm voelt dan vorig jaar. Wat ook in de uitslag is terug te vinden. Vorige keer immers werd Beelen nog gedecideerd door Johan Kijne geklopt. „Nu", analyseerde de Lisse- naar na afloop, ,,wist ik dat ik hem kon verslaan, al blijft na tuurlijk altijd een verrassing mogelijk. Maar in de strand- loop In Noordwijk bleef ik Kijne een minuut vóór. En dat terwijl ik pas weer sinds januari vanwege een achillespees-blessure ben gaan trainen. Het was nu mijn tweede wedstrijd". Een loop overigens, die Piet Beelen onbezwaard inzette. Op de hoek van de 's-Graven- broekseweg had de lichte Lis- senaar door de nauwe sluif geparkeerde auto's al een kleine voorsprong opgebouwd. Beelen: „Ik ben van meet af aan gaan „scheuren" en toen ik eenmaal die meter voor sprong had, heb ik die verder uitgebouwd," Johan Kijne had weinig trek om Piet Beelen zo vroeg in de race al te vergezellen. „Ik voelde dat hij door zou gaan", sprak hij, „en heb daarom mijn eigen tempo gelopen in de hoop dat Beelen in elkaar zou klappen. Hoewel bij een geroutineerd loper als hij dat niet veel voorkomt." „Maar ik ben niet ontevreden", vervolgde de atleet uit Vlaar dingen. „Ik had er op gere kend. dat ik de wisselbeker zou verliezen. Mijn vorm is minder dan vorig jaar. Toen was ik in topvorm. Die strandloop in Noordwijk is me flink tegengevallen. En daar- na in de halve marathon in Scbeveningen kwam ik vijf minuten achter Geert Jans sen. Na een kilometer was ik al doodmoe. Maar omdat ik op uitnodiging liep ben ik ge bleven. Anders was ik er uit gestapt. Mijn broer Steef loopt op dit moment sterker.'1 Toch klaarde het gezicht van Johan Kijne op toen hij Bee- lens tijd hoorde: 14.37. „Niet sneller dan ik vorig jaar. Toen won ik in 14.31." Piet Beelen en de broers Kijne beheersten de plassenloop. want vierde aankomende se nior, Tas van AF'4ü, had bijna driekwart minuut achterstand op Steef Kijne. Beste „streek"-loper werd Alphe- naar Jim Koster. De AVV-er bleek zeer content met zijn vijfde plek. „Ik heb zeker een derde gedeelte met de Kijnes meegelopen, vertelde hij. Ter wijl ik dit werk alleen maar als training zie voor het wa terpolo.Koster speelt niet al leen in hoofdklasser AZC, maar dit weekeinde nam hij eveneens deel aan de Paas haas-zeilwedstrijden in do Schakelklasse. In de loop voor veteranen ont ging Gouwenaar Thomas Stolk, die een uitstekend par cours liep, juist de zege. Piet Majoor uit Soe«t di« lange tijd achter hem was blijven hangen, ging Stolk op het laat ste stuk voorbij. Stolk: ,,Ik heb nog geprobeerd hem kwijt te raken, maar dit lukte niet. Overigens: dit was het weer voor mensen, die niet sterk zijn Opvallende figuur in deze cate gorie was Waddinxvener Koos Sloof, die alle Reeuwijkse plassenlopen heeft meege daan. Reeuwijkse Cor Buite laar, die achttien keer van start ging deze keer met een hinderlijke beenblessure blijft wemig bij hem ach ter. Bij de A-junioren deed Holland- atleet Martin van der Hoorn het weer prima door als eer ste te finishen vóór AVR-er Riley. In de B-categorie klop te talentvolle Rik Snoep (AVR) de str eek-favorieten Hemmo Sportel (AAV'36) en Rob Letisink (AV'47). Bij de C-jongens finishte Lekstreker Bol voor Boskoper Rob Slin gerland. AVR-er M. Snoep greep de eerste plaats bij da D-jongens vóór A. van Klave ren van Sportclub Reeuwijk. Reeuwijks burgemeester J. Kok, die ook (ongeoefend) het startschot had gelost, reikte na afloop in het verenigings gebouw De Brug aan de £>"- nantlaan de prijzen uit. Do uitslar; senioren 5000 me ter: 1. Piot Beelen (De Spar taan) 14. min. 37 sec., 2. Johan Kijne (Shell) 15.02. 3. Steef Kijne (Metro) 15.05, 4. G. Tas (AF'40) 15.48. 5. Jim Koster (AAV'36) 15.60, 6. G. Hol (Me tro), 7. B. de Wit (FIT), 8. L. Meeuwissen, 9. Janus Hordijk (Gouda) 16.19, 10. F. Kerkhof (Metro), 12. M. van Leeuwen (SR). 13. Frans Rietveld (Gouda). 14. Nico Sleeuwen- hoek (SR). 15. Dirk van Ype- ren (SR). Veteranen: 1. Piet Majoor (Soest) 16.11.4, 2. Thom Stolk (Gouda) 16.17.2. Niet KNAU- leden: 1. M. Zuiderduin iNoordwijk) 15.58, jongens A: 1, Martin van der Hoorn tHol- land), 1200 meter in 3.11.8, jongens B: 1. Rik Snoep (AVR) 3.19.8. jongens C; 1 G. Bol (Lekstreek) 2.2'.6, jon gens D: l.M. Snoep (AVR) 1.45.4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5