SCHIEDAMSCHE COURANT Honderden zwerfdieren naar liet dierentehuis Molen wordt museum en proeflokaal Verhulsdonk krijgt geen antivoord op schriftelijke vragen ENGELSEN GEVEN JEUGDHUIS NPB EEN OPKNAPBEURT 2 kranten voor een prijs! Commissie Onderwijs vergadert Gewijzigd klachten- nuimner te In 1971: Na restauratie aan buitenzijde „Niet relevant", vinden b. en w. Dierenbescher ming houdt j aarvergadering „De Vonk" gesloten Rustige avond voor JAC mmÊËÊm zi 5200 aanvragen voor andere woonruimte Donderdag 6 april. 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 99ste jaargang no. 24378 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam ïn het dierentehuis van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren,, afdeling Schiedam, zijn in 1971 weer enkele honderden zwerfdieren opgeno men. In totaal kwamen 387 zwerfkatten en 116 zwervende honden van de straat in jiet tehuis aan de Anna Zuster straat terecht. Van de zwerfkatten werden er in 1971 slechts vijf teruggehaald door de eigenaar. Voor overige dieren werd indien mogelijk een nieuw tehuis gevon den. J Het jaarverslag van de vereniging over 1971 meldt dat het aantal opgenomen honden inclusief de zwervende die ren 374 is en dat er 733 katten opgenomen werden. De ïn het tehuis gevestigde polikliniek moest worden beëindigd door het overlijden van dierenarts J. Voogt. In het ver slagjaar werden 309 dieren behandeld. Voor de plaatselijke afdeling is 1971 een jubileumjaar ge worden, waarin een aantal extra festiviteiten werd gehou den. De afdeling telde op 31 december 890 leden. Hef osyj aan de Anna Zusterstraat. Schiedam De Commissie voor Onderwijszaken houdt dinsdag 11 april een openbare vergadering in het stadhuis. Op de vijf punten tellende agenda staat onder andere een voorstel van het college van burgemeester en wethou ders tot vaststelling van. de exploitatievergoeding voor het gewoon lager onderwijs over 1971. Voorts wordt gesproken over een voorstel van het college tot "het verlenen van een extra krediet van ƒ1345 voor het aanschaffen van muziekin strumenten ten behoeve van de Jan Ligthartschool. de A. H. Gerhardschooi en de Bur gemeester Verveenschool en over een voorstel voor een ex tra krediet van 1825 voor het aanschaffen van buitenspel- materiaal voor de kleuter school „Het Stokpaardje". Ook wordt gesproken over de uitbreiding van de Dom. Sa- vioschool aan de Dr. Schaep- mansingeL Ichiedam De molen De Noord aan de Noordvestgracbt zal nog dit jaar een bij zondere functie krijgen. Naast de plannen om in de molen een proeflokaal in te rich ten, zal er ook een museum ruimte komen, waarin voorwerpen uit de jeneverindu strie en uit de bierbrouwerijen permanent zullen worden tentoongesteld. Ook de Vereniging De Hollandse Molen krijgt een expositieruimte. Daarnaast zal er een ruimte worden ingericht voor ontvang sten. )cze plannen worden gerealiseerd nadat de mo len aan de buitenkant is opgeknapt. De molen De Noord is eigendom van de gemeente» die plannen heeft om de restauratie ter hand te nemen. Verwacht wordt, dat omstreeks het «inde van 1972 proeflokaal, museumruimte en ontvangstruimte in gebruik kunnen worden genomen. üe N.V. Amager In Amsterdam heeft de plan nen voor de molen De Noord ontworpen. Er komt een proeflokaal voor de producten van de tegenover de molen gelegen mouterij De Koning en de Schiedamse vestiging van Lucas Bols, De bedrijven willen gasten in de molen ontvangen. De heer Vlasman van de N.V. Amager: „We kunnen er de mensen ontvangem die de moute rij bezoeken. In Amsterdam hebben we al meer vestigingen voor ontvangstruimten. Dit is een leuke ruimte. We moeten ons natuurlijk wel zoveel mogetijk aanpassen. De molen is een monument en het moet zo natuurlijk^ jnp;< gelijk zijn. Er moet toiletruimte iri'wöraeh ge maakt en er moeten nog andere werkzaamhe den worden verricht. Er moet een beetje sfeer in worden gemaakt". De molen zal op diverse verdiepingen de diverse attracties krijgen. Zo komt er een entresol, een. borrelruimte met permanente expositie van voorwerpen rond het gedistilleerd en gaat men samen met de bierbrouwerij Heinoken iets ondernemen. De heer Vlasman: .Tenslotte hebben we gemeen dat we graan tot iets ver werken; Heineken. tot bier, wij tot jenever". Tenslotte komt er in de molen nog een oesloten ruimte, die aan. iemand verhuurd kan worden voor het houden van bijvoorbeeld recepties. Het is niet de bedoeling dat er in de molen ook een restaurant komt. Wel zal het proeflokaal voor iedereen op de geldende openingsuren 2ijn geopend. Om in stijl te blijven, is er voor de vereniging De Hollandse Molen ook een expositieruimte gereserveerd. Deze vereniging bevordert on der andere de restauratie van molens en de instandhouding ervan. Het Schiedamse molenbezit ondergaat dus een belangrijke verbetering. De molen De Wal- viseh wordt op dit ogenblik gerestaureerd, de molen De Vrijheid' Is van binnen schoonge maakt en zal vermoedelijk deze zomer een opknapbeurt krijgen en de gemeente heeft plannen om ae buitenzijde van de molen De Noord te restaureren. Schiedam WD-raadslid G. P. Verhulsdonk krijgt geen antwoord op zijn schriftelijke vragen aan b, en w. over de vrijheid van meningsuiting van ambtenaren. B. en w. vin den. dat in de raadsvergade ring van 27 maart door dc in terpellatie van de PCG-er S. J. Bosman over dit onderwerp de zaak al voldoende is behan deld. De raad heeft een uit spraak gedaan en b. en w. menen dat het nu niet meer relevant is antwoord te geven op de vragen van Verhuls donk. ,Een vervelend antwoord" vindt de WD'er het antwoord van het college op zijn vra gen Hij is overigens niet van plan de zaak opnieuw bij het college aan te snijden. De WD-fractievoorzitter wilde weten naar aanleiding van vragen van twee anders raadsleden over de uitlatingen van het hoofd van de afdeling Jeugdzaken in een artikel in de Schiedamsche Courant wat het college onder vrijheid van meningsuiting verstaat. In een motie heeft de raad met 25. tegen 11 stemmen een.oor deel gegeven, over de grenzen die er voor een ambtenaar zijn ais het gaat over gemeen telijke beleidszaken. De meer derheid van de raad sprak zich er vooruit, dat de ambte naar hier duidelijk zijn gren zen moet weten en volgde daarmee de meerderheid van het college. 9 Molen De Noord aan de Noordvesfgracht. Schiedam De afdeling Schie dam van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren houdt vrijdag 14 april de jaarvergadering in de klei ne zaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. Aan vang 8 uur. Op de agenda staat onder andere een be stuursverkiezing. De be stuursleden mevrouw J. J» P. van der Kraan-van der Touw en de heren P A. J. Broeders en C. Spermon stellen zich herkiesbaar. Na afloop van het huishoudelij ke gedeelte wordt de film „Jungle Cat" van Walt Dis ney vertoond. ichiedam De èoeiëteit „De Vonk" zal tot nader aankondi ging wegens werkzaamheden aan de vloeren in het CJV-ge- bouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129, gesloten zijn. De leden zullen bericht (krijgen, na volledig herstel van de vloeren, over een hero pening. khiedam Niemand heeft zich gemeld bij het Jongeren Ad vies Centrum in het Prove niershuis, dat woensdiagavond voor de eerste keer was ge opend. De groep medewerkers had ook niet anders verwacht. Een van hen: „Ik denk dat het pas in mei gaat lopen". Ie ontwerper Hans van Zanten is bezig met een affiche voor het JAC, die eind april door de stad zal worden verspreid, De werkgroep JAC hoopt d'at men hierdoor de weg naar het Proveniershuis beter zal kun nen vinden. Subsidie voor Raad Jeugd en Jongeren fchiedam In antwoord op vragen uit de Tweede Kamer aan de minister van CRM, is mededeling gedaan dat de Schiedamse Baad voor Jeugd en Jongeren naast enkele an dere van deze raden in het land in aanmerking komt voor rijkssubsidie. Aan het werk in het Jeugdhuis. Schiedam Het jeugdhuis van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Protestanten bond op de Hoogstraat krijgt momenteel een grondige op knapbeurt. Tien Engelse jonge lui, die gedurende een weck in het pand vertoeven, ontfer men zich over het Jeugdhuis. Er wordt druk geschilderd en schoongemaakt, zodat de jon gelui van de Educatieve Workshop van de Protestan tenbond voortaan in een keu rig verzorgd pand bijeen kun nen komen. De jongelui, allemaal afkomstig uit Londen, zijn hier op uitno diging van de Protestanten bond in Schiedam. De Engel sen en de Schiedammers hou den nauw contact met elkaar in verband met het projecten- werk dat de Educatieve Workshop van de Protestan tenbond vorig jaar in Londen heeft verricht. De Engelse groep bestaat uit vier meisjes en zes jongens, variërend in de leeftijd van zestien tot 29 jaar. Voor hen is het verblijf in Nederland ook een vakantie. Behalve aan schilderen, besteden ze ook veel tijd aan het maken van excursies. In Amsterdam heeft de groep een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum, waar uiteraard de schilderijen van Rem brandt niet werden overgesla» gen. Vooral de vrouwelijke helft van het Engelse gezel schap had veel bewondering voor de werken van de groot meester uit de Gouden Eeuw. Ook Delft en Den Haag werden aangedaan en zaterdag woon de de groep het rammeien van de poort in Den Briel bij. Op de meeste excursies wer den de Engelsen vergezeld van jongeren van de Protes tantenbond, soms gaan de Britten alleen op pad. Vanmiddag hebben ze een rond vaart gemaakt door de Rot terdamse havens, voor van avond staat er een afscheids bijeenkomst op het program ma in het opgeknapte pand. Na een officieel dankwoord tot ds. B. A. Koek van de Pro testantenbond. die het verblijf van de Engelsen hier heeft ge regeld, wilde de Engelse groep de Hollandse leeftijdge noten een partv aanbieden. Voor de Engelsen is ds. Koek geen onbekende. De predikant heeft enkele jaren in Londen doorgebracht, waar hij zich bezig hield met de jeugd. Het opknappen van het Jeugd huis op de Hoogstraat is ove rigens geen luxe. Alles zag er voor de komst van de buiten landers zeer onverzorgd en kaal uit. Nu heeft het pand een metamorfose ondergaan. Elke week komen de jongeren van de Protestantenbond er hij elkaar. Deze zomer, waar- ■- nijnïijk van 24 juli tot 5 au- u- -du"-, brengen ze een bezoek nan Engeland. De bedoeling is. dat ze meewerken aan een jeugdproject in Londen in de Congregational Church in Clapton. Schiedam Met ingang van vrijdag 7 april krijgt onze krant in Schiedam een nieuw klachtennummer. Voor klachten over de bezor ging kan men dan bellen nummer 376792. Het oude klachtenn.um.mer 710938 komt hiermee te vervallen. De telefoonnummers 268091 en 262566 dienen 's avonds niet als klach tennummer. Het num mer 268091 van de bookshop en het agent schap is van 9 tot 18 uur bereikbaar voor klach ten over de bezorging. Het nummer 262566 is niet voor klachten over de bezorging en is in ge bruik bij de redactie. Het klachten nummer kan *s avonds worden gedraaid van 18 tot 20 uur en zaterdag van. 17 tot 19 uur. «•ca W- Zaterdagmorgen vertrekt de Engelse groep. Overigens met veel tegenzin. Liever zouden te nog een tijd blijven in Schiedam, waar volgens enke le Engelse meisjes de mensen erg vriendelijk zijn, de bloem kool lekkerder en goedkoper is dan in Engeland en waar je prachtige bloemen kunt ko pen. Dat de klok van de Grote Kerk in de Lange Kerkstraat, die vlak bij het Jeugdhuis staat, de jongelui uit hun slaap houdt, nemen ze op de koop toe. Schiedam Het bureau huis vesting van de gemeente Schiedam heeft in februari 113 woonvergunningen afgegeven. Bij het bureau stonden aan het eind van die maand 5200 gegadigden ingeschreven voor een betere en/of nieuwe wo ning. Vergeleken met eind ja nuari is dat een toename van 22. In februari lieten 156 personen zich inschrijven en kon in 8® gevallen hulp worden ver leend. Van de 5200 ingeschre venen 2ijn 554 gevallen aan staande echtparen en zegt men in 973 onvoldoende te zijn gehuisvest en in 3326 votdoen- de te zijn gehuisvest. In het laatste geval echter gaat het om aanvragen van woningen die specifiek voor bejaarden en alleenstaanden zijn be stemd. Het bureau huisvesting heeft over 1972 tenslotte 73 vesti gingsvergunningen afgegeven. ProfitMr nd van wiiclw aanbod 2 krmoltn tnMnjw mr do prijs wi lint del Cour»rit «n*t nieuw* uit uw itad «n omtevïnx, *n het ftattordamichB Niouwablad mtt Vim laatst* bin n «iw «n buit snlandt* niouw*. Gaef una nu opdracht ook tij I u 14 4if«n (ruilt aondar «rv{* verplichting. do SC RN t« boorden an ontdek zall da valt ptuapunt*». Dat* bon In optn «nvtlop. zondtr postz*t«l. «uren Rottordamaeh Nïauwtblid.sniwoordftumrearKM.Rotttrdafn d* SC RN U daren crutf naars Mialoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1