Graafschap leest For tuna de les Wout van Meeleren brengt meer gewicht in SW-schaal m 1 w Ban Cees de Haan trainer Hollandiaan k mm Te laat herstel van Juliana Holy op slag tegen DHS Cor Viskil verlaat Zwaluwen HSSlsö teSsSSfe Mn Verwarde Elsinga noteert Poot en Bakkes JJAANDAG 10 APRIL 1972 VlaarÖingen Graafschap béet er fel In, was meer belust op winstbejag dan ongeïnspireerd Fortuna, dat zich tevens In de professionele aanpak van de Graafschappers vergiste. „Want", oordeelde gelukkige trainer Piet de Visser, ,,ik ben na het verlies tegen Helmond Sport de hele week boos geweest eti heb verteld dat er met Fortuna niet te spotten viel. Daarom gin gen wij er echt mannelijk tegen aan, zo correct mogelijk". Dat laatste ontging kennelijk arbiter Klopper, die twee man noteer de en vooral in tweede instantie moeite had om de „22" bij el kaar te houden. Hetgeen betrekking had op blessures, want zo- wel Cees Bouman als Theo van Londen verdwenen na rust met een hoofdwond en verder kreeg ook Leen Boon een forse tik te verwerken. No Forfurto's en/ge goaf. Van onze sportredactie "VTaardingen Cor Viskil gaat de voetbalvereniging. Zwaluwen, verlaten. De zg. „manager" gaat in verband met zijn-werk zaamheden verhuizen, naar Utrecht in welke omgeving hij ook gaat wonen. "Waardoor ook zijn kinderen, Marja en Arie Viskil, ais zwemmers bij de Vlaardingse Zwem Club, moeten bedan ken. Maar het bleef sportief en daar had de Graafschaptrainer veeL waardering voor". Na tuurlijk lag het concept op de aanval, omdat de jongens iets goed hadden te maken. Daar voor- ook lag het arsenaal „spitsen" soms op vijf, omdat een Guus Hiddink, zelfs Theo van Londen en Chris' de Vries vanuit de tweede lijn de slecht dekkende Fortuna-defensie voor talrijke problemen, stel den".. Zoals al na elf minuten toen Chris de Vries vrij kon opere ren en via een l2 maakte Hennie Oosterveld de zaak af: 0—1. Onhoudbaar voor Peter Eikelenboom. Dezelfde Oos- terveld was in de Graafschap- aanval een uiterst gevaarlijke „spits" (met bewaker Leen Boom), die in het begin deec denken aan Wim Tijl die voor al de eerste twintig minuten razend aggressief was, maar daarna wegzakte. Zo erg zelfs, dat Theo van Londen niet meer de moeite nam,hem af te stoppen en hij veel al een prooi was voor laatste man Veerman. WEINIG KANSEN" Fortuna zocht voor rust naar mogelijkheden die er niet wa ren omdat het middenrif geen overwicht had, de aanval, op Loet Kwist na, faalde en de schoten vanuit de tweede lijn van Gerrie Pijl en Anton Huyer geen moeilijkheden voor Van Oosterhout oplever den. Halverwege kreeg Fortu na via een keiharde schuiver van Cees Bouman wel een unieke kans, maar de Graaf- goalie stopte het schot. Fortu- Vóór Fortuna'enige goal wel voor zorgen dat Fortuna geen initiatief kreeg". GEEN' VERWEER Nadat In de tweede helft Wim Tijl was vervangen door Ger rie van der Leek en later Cees Bouman met een hoofdwond (vervangen door John Cor- ver) zich naar het Holy-zie- kenhuis spoedde om één en ander te laten krammen, toen door Bas van den Berg na bleef verder afhankelijk van de lange pass die nogal slecht werd voorbereid. Te veel kon dit Graafschap het initiatief naar zich toe trek ken, hoewel Cees Bouman in de veertigste minuut een knappe solo afsloot met een schot dat één der verdedigers net hoekschop tikte. En ver der was Fortuna op links ge vaarlijk door Kwist, waarvan Piet de Visser zei: „Het zijn; grillige spelers, ook een Huyer, daarom moesten wij er 1 Johannie Jansen op weg om Pau/us het spelen te beletten. vond Fortuna weinig verweer meer om Graafschap van winst af te houden. Bij de meeste acties werd For tuna uit elkaar gerukt, zo ook in de 24ste minuut toen Guus Hoevenberg op rechts hele maal vrij stond en de bal hard en zuiver langs Peter Eike- lemboom kon schieten: 02. Pas toen kwam Fortuna onder het geweld van Graafscnp vandaan en posteerde zich in een offensief dat na een half uur Gerrie van der Leek af sloot met een goal uit een fout van doelman Van Oosterhout: 1—2. Pieter Eikelenboom moest nog snelle reacties geven bij scho ten van Hoevenberg en Oos terveld en vlak voor tijd kan- jerde Anton Huyer nog een harde bal tegen het lichaam van Van Oosterhout. Het wa ren echter de enige wapenfei ten. Dordrecht Bijna leek het er op, dat Wim van Twist's rechterbeen voor DFC een gouden was. Nadat de Hnksvoetige spits tweemaal op kritieke momenten had gefaald, omdat de bal niet voor het juiste been kwam, haalde de Dordtse aanval ler zeven minuten in het tweede bedrijf toch met zijn rechter uit. Een bal, die langs de SW'ers Steen bergen en Osterholt plots klaps achter doelman Jan van der Velden verdween. „Omdat", zoals de goalie later meedeelde, „ik niets kon zien." Voor de Hofland-équipe, naar later bleek, een te vroege treffer. Want opnieuw moest de Dprdtse formatie een gelijkspel toestaan. Ditmaal zeven minuten voor tijd. Toen bet SVV- overwicht, met het laatste half uur als extra aanvaller invaller Wout van Meele ren, ria Jan Rijkuiter werd beloond. AI bad dat veel eerder moeten komen, wist SW's interim- trainer Henk Könemann na Vlaardingen. Cees de Haan is dc opvolger van trainer Joop Molendijk bij De Hollandiaan. Za terdagmiddag heeft de 5T-jarige trainer van thans VCS (zondag der deklasser), die een. gro te staat van dienst heeft, zijn handto ening onder een éénjarig con tract gezet bij de Vlaar- dingse derdeklasser. Cees de Haan zit al een kwart eeuw in het trai nersvak en trainde in het verleden onder an dere de Vlaardrngse clubs Fortuna VI. en Zwaluwen. VeTder een bloemlezing: L'nitas, Pa- pendrecht.VOC. DOSKO enz. Cees de Haan gaat bij De Hollandiaan op I augustus beginnen. door Hans Coolegem Het mament waarop SVV om eer, strafschop gilde. Fotograaf Hans Gebuis knipte bij zijn bin nenkomst in bet strafschopgebied, waar hij direct door Gerril de Keizer werd aangevallen Ruts grabbelt de bal weg, terwijl Dut/na voor een elfmetertrap appelleert. De Keizer wuift het trekken van de noodrem heilig van de hand afloop. „We hadden het reeds in de eerste helft moeten be slissen. Toen hebben we de kansen laten liggen". Waar nog eens bijkwam, dat de niet zo bijster sterke rechtspreker Elsinga de Schiedammers na negen minuten een strafschop onthield. Want de ver doorge drongen Rinus Steenbergen werd niet reglementair door de actieve en goed spelende Gerrit de Keizer afgestopt. WAARSCHUWINGEN" ""iar het was niet het enige foutje, dat de arbiter zou ma ken. Vaak geïntimideerd door ïppelleren gaf hij soms de vreemdste beslissingen, ter- jvijl hij nimmer consequent de voordeelregel toepaste. Hal verwege het laatste deel was hij het blijkbaar zo zat, dat hij kort achtereen de SVV'ers Ben Poot en Ger Bakkes op schreef. Waarschuwingen met de vermelding „het onderuit halen van de tegenstanders." Al was dat vooral bij Bakkes helemaal niet waar. Ook ditmaal kwam tot uidruk- king, dat DFC veel moeite heelt met het afmaken van de aanvallen. Want nadat Van Twist twee mogelijkheden had gehad, kon Wout van der Lin den tweemaal niet inkoppen op fraaie voorzetten van de jarige Frans Struis. De mooie combinatie tussen deze twee na een half uur, tikte Van dei- Linden uit een moeilijke hoek alleen voor Van der Velden te gen de paal. VERPRUTSEN SW moest het in deze periode vooral van .Dutina hebben, die vaak Roeland uiterst be kwaam passeerde, maar na deze rushes de mooie posities weer even snel verprutste. Weliswaar wist hij éénmaal ook langs het sterke duo Goud-De Keizer te komen, maar Ton Ruts redde be kwaam. moest afstoppen, was, voordat Jan van Siuisdam aan de an dere kant met eers kopbal de lat raakte, met Slobodan Duti na nog dicht bij een treffer, maar door onderlinge naijver kon De Keizer het gevaar af wenden. l Wout van der Linden Hikt hoger te rijken dan doelman Jan van der VeJden, maar de kopstoot van de DFC-spits treft geen doel. Pas zeven minuten voor tijd kon Van Meeteren uit een onmo* elijke positie de lange pass SVV: Siuisdam; Struis, Linden, Van Twist. Van der van John van der Spek half door koppen, waardoor Jan Rijkuiter de bal voor het in schieten had (1—1). „Ik had het vlak daarvoor nog tegen hem gezegd", opperde de nog niet volledig fitte Schtedamse aanvalsleider. „Ga achter me staan, want dadelijk komt er een bal overheen." OORZAAK Van der Velden; Van Waardhuizen (Van Meeteren) Osterholt, Steenbergen, Van de Korput; van de Spek, Mu! der, Poot; Dutina, Bakkes Rijkuiter. Tilburg Ook in de laatste uit wedstrijd van dit seizoen geen succes voor het eerste heren team van Juliana. Tegenstan der Odulphus. thuis nog met 3—2 verslagen, profiteerde dankbaar van de ongeïnspi reerde houding van de Schie dammers. Zoals zovele keren in dit seizoen was Juliana ook in Tilburg niet de mindere van de tegenstander, maar ging na een sterke eerste set in de resterende sets toch dui delijk ten onder. Een nederlaag die de oranje- herrrden aan. zichzelf te wijten hadden, want door traag spel en slordigheid bleek het niet in staat de goede vorm van de eerste set te handhaven. Voor Odulphus betekende deze wed strijd de laatste ontmoeting in de hoofdklasse (Juliana volgt volgende week) en. wilde be slist een afscheid met een zege. Die overwinning kwam dan ook, tot groot genoegen van het talrijk Tilburgse pu bliek- Volkomen verdiend won Odulphus, vorig seizoen nog kampioen, met 3—1. Toch begon Juliana uitstekend. Harde vrees, snel verdedigen en gedurfde aanvallen waren voldoende voor een overtui gende 110 voorsprong Julia na blééf ook goed spelen, want ondanks twee Tilburgse tegenpunten was de ploeg van aanvoerder Jaap Keijzer op permachtig: 213. Door deze snelle zege voelde Ju liana zich ook superieur aan de tegenstander en wisselde in de tweede set Aad Bremer voor Wim Hordijk- Het ritme stokte en Odulphus bouwde langzaam maar zeker aan de uiteindelijke zege. Via 136 en 15—2 veroverde de Tilburg se ploeg een 21 voorsprong. Coach Henk Holscher had hel toen wel gezien ei» stuurde in de vierde en laatste set weei de volledige basisopstelling binnen de lijnen. Inderdaad werd de strijd weer aantrek kelijker, maar vertier dan een nipte 15—13 nederlaag kwam het niet, daarvoor was de in teresse reeds te ver afge zwakt. Toen Van Twist's bejubelde tref- Nadat Ben Hofland ook nog toe fer vlak na de hervatting werd genoteerd, offerde Köne mann verdediger Flip van Waardhuizen op voor een ex tra aanvaller (Wout van Mee teren). Waardoor er toch meer gevaar in de Dordtse defensie ontstond, omdat DFC te gehaast ging spelen. Het re sulteerde in nonchalant spel. waardoor er weinig passes op de juiste plaats terecht kwa men. NAIJVER De door De Keizer goed af ge* dekte Van Meeteren, waar door Jan de Bic Ger Bakkes moest zien, dal de punt nog haast uit handen moest wor den gegeven (Ruts redde fa belachtig een schuiver van Ben Poot op de lijn) bedacht de oefenmccster: „Het is jammer. Je blijft zo aan de gang. Het is tegenwoordig elke weck hetzelfde. SVV had na dc achterstand niets meer te verliezen. Het nam risico's, die wij niet konden afstraffen. De grote oorzaak is. dat wij de kansen niet kunnen afma ken." Opstellingen: DFC: Ruls; Van 't Hoff, Goud. De Keizer. Roe land; De Bie, Vorsteubos. Van Inardingen Holy ontmoette het gedegradeerde DHS. dat extnt gehandicapt was door het ontbreken van enkele prominente spe Iers In verband met de voetbalcompetitie. Het koude en storm! achtlge weer deed aan de wedstrijd veel afbreuk, maar geluk klg zorgde Holy aan slag toch voor menige warmte. Peter Vei* sluis, Marvin Wood, Raymond Morales en Bcttlco Solognlef zorgden voor een serie honkslagen, die voor D.H.S. catastrofaal waren. Holy nam in de eerste J- ,'heurt al een voor DHS onoverkomelijk! 8f) voorsprong en b^wde deze vervolgens uit tot 120, zonde* dat DUS er iets tegenover kon stellen. Holy-werpcr Hubert Ilueting, die tegen de straffe wind In moed werpen, stond DHS geen enkel puntje toe en kwam tot S x 3-sIag 3 x l-ivijd en zeen honksfagen legen in drie innings. Hierna bg sloten heide coaches om de spcelw'ize aan dc omstandigheden aan te passen cn Heten honklapcrs die uitgemaakt werden tod op de honken staan om enig veldwerk le forceren. Zodocndi kwamen dp clubs toch nog tot een nuttige oefening zonder da de uitslag van enig belang was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3