Volley overtuigend kampioen! Belangstelling groeit Snelle tijden op winterkampioenschappen Zwaluwen en Schiedam in de finale m tall COMMISSIE GAAT BETAALD VOETBAL DOORLICHTEN Westwij k kampioen Spelregel wedstrijden voor jeugd ];W1 MAANDAG 10 APRIL 1972 Als dank voor de luide aanmoedigingen werpen de spelers van Volley de bloemen naar het publiek. JVlaardingen/Schiedam Ook tijdens de kampioenswed- strijd van Volley'68 werd duidelijk dat de belangstelling j voor de volleybalsport in belangrijke mate toeneemt. Ter» wijl in andere steden het publiek steeds moeizamer de J';weg naar de sporthal weet te vinden, groeit de bel angst el- ling, voor deze sport in Schiedam en Vlaardingen. Hoofd- klasser Juliana „draait" met circa 100 toeschouwers bij s een wedstrijd niet opzienbarend, maar in tegenstelling tot vorig jaar aanzienlijk beter. Het is echter extra verfaeu- gend dat ook het vier klassen lager spelende Volley'68 pu- f' bliek trekt dat een topclub niet zou misstaan. Een derge lijke aanhang, zal door menige hoofdklasser „likkebaar- dend" bekeken worden. Belangstelling vanuit andere verenigingen kon dan ook niet uitblijven, en menige speler zou graag een overstapje wa gen naar de Vlaardingse vereniging. Kees Zevenbergen: „Zelfs uit Hoek van Holland en Maassluis worden we op~ gebeld door volleyballers die volgend seizoen, bij ons wil» len. komen spelen". Namen wil Zevenbergen nog niet nbe- ■men, maar lijkt toch wel bijzonder in z'n sas met deze be langstelling. „We moeten hard gaan werken aan. ons twee de team want het gat tussen dit team en het eerste wordt veel te groot. Versterking is dan ook bijzonder welkom'. •aldus Kees Zevenbergen. Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam En wéér greep Volley'68 de tïtell Voor de tweede achtereenvolgende maal behaalde de ploeg van trainer Kees Zvenbergen een kampioenschap in de volleybalcompetitie van de afdeling Rotterdam. Over tuigend ook, want in de Vlaardingse sporthal werd duide lijk dat dit Volley in staat moet worden geacht in de toe komstige promotieklasse een duidelijke versterking te zijn. Volley Het zoals gezegd geen twijfels bestaan over de suprematie betreffende de kampioenstitel. Tegenstander Time Out uit Krimpen a.d. Lek tot voor kort eveneens gegadigde voor de hoogste eer kon weinig inbrengen te gen de 30 Vlaardingse zege. Aanvoerder Johan Stout: „dit Volley is duidelijk de sterkste, al was het voor ons moeilijk om na enkele rustige weken plotseling weer ge concentreerd te spelen." Toch opende juist Time Out aanzienlijk sterker dan een toch wel nerveus Volley. Kees Zevenbergen: ,,lk heb gepro beerd om die nervositeit weg te nemen, en olie spelers wa ren daarom reeds geruime tijd voor aanvang in de sport hal. Toch lukt het natuurlijk nooit helemaal om de zenu wen weg te praten." Mede daardoor was de snelle 47 voorsprong voor Time Out in de eerste set dan ook ver klaarbaar. Volley kwam we liswaar weer terug, maar moest toezien hoe Wim Aiders voor Time Out de voorsprong bepaalde op 1013. Misschien was het die achterstand die Volley inspireerde, want met enkele harde klappen van Pe ter van de Weyden behaalde de nu wel sterik draaiende Vlaardingers de eerste winst: 15—13. Vlaardïngen Het dagelijks bestuur van de VHSR stelt de raad voor, die vanavond in vergadering bijeenkomt, drie leden uit die raad te benoe men die zitting gaan nemen in een commissie die als taak moet hebben de waarde en le vensvatbaarheid van het be taalde voetbal in Vlaardïngen te onderzoeken.' Aan de hand van zo'n onderzoek 2ou dan een standpunt kunnen worden bepaald over het al of biet verlenen van medewer king door de gemeente aan het betaalde voetbat. Het col lege van b. en w. heeft beslo ten tot het instellen van zo'n commissie met de volgende samenstelling: drie leden te benoemen uit de leden van de gemeenteraad, drie leden te benoemen uit leden dagelijks bestuur VRSR (gedacht wordt aan J. Ligthart, D-. van der Reyden en M. Hoogerwaard), drie bestuursleden van Fortu- na, chef van de afdeling finan ciën en belastingen voor het secretarie en het hoofd van het gemeentelijk bureau voor sport en recreatie. Met het se cretariaat van die commissie «al een ambtenaar van het eem. sportbureau worden be last. PUBLIEK Toen ook bleek dat Time Out mentaal reeds met .vakan tie" was. De ao sterk gestarte aanval kon het niet meer op brengen en overtuigend nn-- Volley in de tweede set r- 70 voorsprong. Op dat ment veroverde Volley r lijk reeds het kampioenr want plotseling lukte Ook het talrijke publiek bora te dit, en onder :1de toejui chingen knalde Volley zich naar 15—3. Des te verrassen''er was daar om het offensief v n Time Out in de derde set. Aanvoerder Johan Stout: „Volley benutte uitstekend de kleine spelers in ons team, zodat we noodge dwongen enkele aanvallers op de spelverdelersplaatsen moesten zetten. Hierdoor kre gen we wel meer lengte, maar kwam toch het spel niet ten goede."* Wel in eerste instan, tie, want Volley reageerde traag op deze verandering, en keek tegen een 25 achter stand aan. Nier voor lang ech ter, want PI eun Dekker, Eduard Oosterieè en Peter van de Weyden zoohten met succes naar andere zwakke plekken in de Time Out-defen- sie- INSPIRATIE Toch duurde het nog lang voor dat de stand kon worden te ruggebracht tot 55. Te lang moet het publiek gedacht heb. ben, want plotseling bleek het bijzonder gul met aanmoedi gingen. Kees Zevenbergen „Dat inspireerde enorm, en we gingen toen ook bijzonder goed spelen." Te goed voor Time Out dat wegzakte naar het niveau uit de tweede set, maar goed genoeg bleef spe len om Volley toch een kam pioenschap met glans te be zorgen, Volley nam een 76 voorsprong en drukte door (vooral Hans Vat, Stef Wiers- ma en Ton Valster waren m deze fase voortreffelijk) naar een beslissende 126 voor sprong, Een kleine „kortslui ting" in de Vo'Jeyploeg nood- zakte Kees Zevenbergen tot het uitwisselen van Ton Val ster, maar stuurde deze routi nier bij 147 toch weer bin nen de lijnen. Kees Zevenber gen: „Dat ik Ton er toch weer even. inwisselde was heus nic alleen om hem te laten me: delen in de kampioenswreugd- want ik vond het gewoon veil' ger in verband met een even tueel tegenoffensief van Tim Out". Een goede beslissing van de Volley-coach, want uit gerekend Ton Valster scoorde met een verrassende tweeslag het vijftiende puntje. Een „gouden" puntje ook, want Volley behaalde daardoor het kampioenschap van de eerste klasse. Vreugde bij publiek en spelers, die de pas gekregen bloemen als volleerde routi niers in het publiek wierpen, daarmee dankend voor de steun tijdens deze competitie, ffef kampioensteam van Volley '68 met u iters) links trainer Kees Zevenbergen, m Peter van de Weyden scoort hier één van de vele punten voor c/e kersverse promotieklasser. Vlaardingen Het jeugdteam van West Wijk (judo) is zater dag in de Haagse sporthal ..Overbosch" kampioen van Zuid-Holland geworden en zal daarom komende zondag in de Zutphense Hansahal mee dingen naar de nationale titel. De Vlaardingse formatie, on der leiding van Rob Hein, had al geslag gelegd op het hoog ste competitie-gemiddelde in groep A en moest voorbije za terdag met Centraal (Rotter dam), Velo (Wateringen) en Gualin 1 (Den Haag) de strijd aanbinden voor de Zuidhol landse titel. Ook het Maassluise Mahorokan deed mee in de hogere re gionen, maar moest bakzeil halen, evenals Rapmund uit Den Haag en Gualin X. Het partïjgemiddelde van de Vlaardingers, die ongeslagen bleven, lag hoger dan van Gualin en daarvoor was de waardering een grote beker. Uitslagen: Westwijk—Maho rokan 4—1 en Westwijk—Rap mund 51. Hat was voor de tweede maal dat het team van sportschool Westwijk aan dit evenement deel nam. In competitiever band had Westwijk al de aan dacht op zich gevestigd om te gen. Morgenstond (Den Haag), Gualin 2 (Den Haag), Bontje (Den Haag), Seis (Gouda), Tromp (Sliedrecht) alle par tijen te winnen in een volïedl- ee competitie (van oktober tot en met december) waardoor het ongesiazen op de eerst» plaats eindigde in de competi- tïepoule A ben Haag Twee SZC-deelne- iners zorgden voor evenzovele aspirantenrecords tijdens de Nederlandse winterkampioen- schappen in Den Haag. René van de Kuil zwom de 400 me ter vrije slag in 4.12.37, wat hem een tweede plaats ople verde achter kampioen Ton van Klooster en een nieuw as- pirantenrecord. Rudi Pijper moest genoegen nemen met een derde plaats op de 100 meter vlinderslag achter Ar nold Rood en Elt Drenth. maar het leverde hem in 1.10.1 toch een nieuw aspiran tenrecord op. Voor VZC waren er .ook records, maar die kwamen allemaal óp naam van Roger van Ham burg en die kun je eigenlijk nog geen VZC-er noemen. De Vlaardingse jongens en meis jes, voor zover niet opgeno men. in de voorlopige Olympi sche ploeg, deden wat van hen verwacht werd, maar voor uitschieters konden zij niet zorgen. »P de 100 meter vrije slag zorg de Ruud Bék voor het beste „Rijnmond" resultaat. Hij fi nishte in 56,29. René van de Kuil deed er 58,12 sec. over en Trits Jan Edeiijn 58,40. René van de Kuil behaalde op de 2oo meter vrije slag een acht ste piaats in 2.02,83 en dat had evengoed een vijfde plaats kunnen zijn, want de verschil len met Henk Mulder, Elt Drenth en Herman van Lien- den waren 2eer gering. Op de rugslag noteerden Fnts Jan Edeiijn 1.05.48 en Wout Schouten 1.04,41 over de 100 meter. Op de 200 meter was Schouten opnieuw de snelste: 2.1B.52 tegen 2.25.49. Op de vlinderslag was Rudi Pij per dus derde in 1.10.1. Ruud Beele noteerde 1.03.27. Op de 200 meter vlinderslag had Rudi Pijper 2.17.66 nodig. Behalve de „München-kandida ten" deed bij de dames ook nog Petra But mee voor de VZC. Zij kwam uit op de 200 meter schoolslag en noteerde daar 2.57.59. René van de Kuil excelleerde op de 400 meter vrije slag. Tot 300 meter lag hij zelfs op kop, maar toen nam Van Klooster het heft in handen en finishte toch nog met 4 seconden voor sprong, 4.08.54 tegen 4.12.37. Die tijd zou René 'v.d. Kuil overigens vorig jaar nog de ti tel bij de senioren hebben op geleverd. Op de 200 meter wisselslag reik te René van de Kuil niet ver der dan de negende plaats in 2.25.98, maar dat was niet zo vreemd; nog geen tien minu ten na de uitstekende presta tie op de 400 meter vrije slag. De groep zwemmers die on der de tijdslimieten voor da Olympische Spe/en in Mün- chen zwommen. Bovenin: Groen, Prijdekker, Schoufsen, Rood, Van Kruis dijk, midden: PentermanHolJond, Lossooy, Buys, Te Riet, Gielen, voor; Bunschoten, Ver maat, Elzer- man, R'tjnders en Van Ham burg. Vlaardïngen De jeugd van Zwaluwen en Schiedam stoomt door naar de finale spelregelwedstrijd in district west 2, die 21 april io Leider» wordt gehouden. Vrijdag avond konden de twee teams met hun antwoorden de toe- der kritiek het beste door staan in het clubgebouw van Zwaluwen in de Vlaardingse Holywijk, waar de afdeling Gorlnchcm afviel. In feite wa ren vijf afdelingen uitgeno digd om met hun vertegen woordigend team naar Vlaar dingen tc komen, maar Leer dam had afgezegd en Dor drecht verscheen helemaal niet op appel. De organisatie van deze jaar lijkse wedstrijden voor de jeugd om de kennis van de spelregels te toetsen, is in handen van de COVS (Centra le Organisatie van Voetbal Scheidsrechters). Voor wat de halve finale in Vlaardingen (de andere halve finale werd in Den Hang gehouden) be treft, had de voorzitter van hel districtsbestuur, van de COVS, de heer C. Heynen, de leiding en stelde ook de vra gen. De jury beatond uit de heren J. van Rest (Schie dam), A. Herum (Gorlnchem) en B. Vreeswijk (Vlaardin gen). De strijd in Vlaardingen is heel spannend geweest. Na drie ronden had Gorlnchem zich nog van een tweede plaats verzekerd (187 punten), met geringe achterstand op leider door Bas van den Berg Schiedam met 192 punten, maar toen de A-junioren aan de beurt kwamen, herstelde Zwaluwen zich. Het hele pak ket van vragen wordt op zo'n eansename wijze behandeld. Voorzitter G, Heynen: „dat mnet ook wel. anders wordt het zo stringent vraag- en ant woordspelletje. Overigens stijgt de belangstelling voor dergelijke evenementen wei. in Rotterdam ben ik vijf jaar terug begonnen met vijf voet balverenigingen die interesse vr»or spelregels hadden en nu waren het er rond de vijftig. En over het hele land ligt het aantal verenigingen rond de 300." Stijgt het landelijk gemiddelde, in Vlaardingen is de interesse van de zijde van de clubs nog uiterst minimaal. Zwaluwen en Schiedam zullen, wanneer zij over enkele weken furore maken, mogelijk de interesse in het waterweggebied voor spelregels groter maken. Elk team bestond uit 8 spelers, waarvan 2 A, 2 B, 2 C en 2 D. Het team van Schiedam, dat uiteindelijk met de hoogste eer ging strijken, bestond uit Ton Barsboom, Roy den Har- tog, Gerrie van Veen, Ronnie van der Touw, Jacques van Eden, Peter Verwey, Eddy Kemper en Frank Verwey. Het behaalde in totaal 251 punten, op de voet gevolgd door Zwaluwen met 248 pun ten. Het Vlaardingse team, onder leiding van J. van der Hoeven, bestond uit Cees Oversluizen, Max 's Graven- zande, Martin Keizerwaard, Hans Hollander, Gert de Vries, Herman Groen, Jan Groen en Rudi de Bruin, Elke speler kon maximaal 45 pun ten halen en daarvan bereikte Jan Groen D-speler van Zwa luwen het hoogste aantal: 44. Peter Verwey van Schiedam kwam tot 38 punten en Max *s-Gravenzande van Zwaluwen tot 35 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5