SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeentewerken uitbreiding personeels bestand TOONKUNST GEEFT CONCERT IN PASSAGE KALINKA MAAKT UITSTEKEND DEBUUT fVAN GISTEREN BLIJFT NOG EEN JAAR AAN 2 kranten voor één prijs! l Huiseigenaren boos op gemeente Gespecialiseerde krachten Met tram kaart de trein in Drs. C. Bokx algemeen directeur S.S.N. N.V. Traditie hersteld: In maart: Inlegoverschot bij Spaarbank In Schiedam - 520 woningen in aanbouw Russische dans en zang in Passage Gewonden na vechtpartij Brief aan b. en w. over overbodige werkzaamheden Twee stelende bloemenmeisjes Zwembad open: Brrr! Orgelbespeling Jet Dubbeldam Maandag 17 april 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 6 pagina's 99ste jaargang no. 24387 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Jdachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Drs. C. Bokx is be noemd tot algemeen directeur van de S.S.N. Bouwmaat schappij C. L. Noordzij N.V. aan de Van Deventerstraat. Hij volgt in deze functie drs. C. L. Noordzij op, die onlangs op 55-jarige leeftijd is over leden. Schiedam Het Toodkunstkoor en het Toonkunstkinderkoor geven op dinsdag 25 april een voorjaarsconcert In het Pas sage Theater. Hieraan werken vier solisten mee en het Gewestelijk Orkest-voor Zuid-Holland. - De leiding heeft Aad van der Hoeven. In afwijking van concerten die Jn voorgaande jaren werden gehouden concerteert Toon kunst nu in het Passage Theater. Hiermee wordt een traditie hersteld, want Toonkunst orga niseerde jrenlang concerten in het theater, waaraan onder andere werd meegewerkt door het Rotterdams Philhar- anonisch Orkest. Nu het Passage Theater weer beschikbaar is wil.Toonkunst hier weer een concert geven. Het kinderkoor voert twee negro-spirutuals en koorwerken van G-eist en "Weiland, het .Toonkunstkoor zingt liederen van Handel, Andriessen én 9e enkele jaren geleden ontdekte Messe Solonneüe van •Goudnod. Als solisten treden, op Trudy Koeleman, sopraan, Bert van 't Hoff. tenor, John Bröheter, bas en de clavecinist Tijn van Eijk, die met het Gewestelijk Orkest een clacimbeleon- cert van Joh. Christiaan Bach zal uitvoeren. De toegangsprijs van het concert bedraagt voor «iet-leden 5, voor leden 3, terwijl jongeren en 05-plussers eveneens 3 betalen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van het koor, op de adressen Lange Nieuwstraat 69 en 119a en -vanaf 18 april in het Passage Theater. Het Toonkunstkoor bestaat op het ogenblik uit 110 leden. Het bestuur is niet ontevreden over het ledenaantal, maar kan toch nog wel enkele goede stemmen gebruiken. Het se- s, cretariaat verstrekt inlichtingen, telefoon 268270. Bij het kinderkoor zijn op het ogenblik 60 jongens en meisjes aan gesloten. Inlichtingen bij mevrouw van Stigt Thans, tele foon 265517. In december geeft Toonkunst een uitvoering van het Weih- nachtsoratorium van J. S. Bach in de Grote kerk. volwassenen zich kunnen amuseren met sport en spel. Schiedam De voorzitter van de Wijk vereniging „Bijdorp", de heer W. van Gisteren, die voornemens was zijn functie beschik baar te stellen, is op dit besluit teruggekomen. Tijdens de vrij dag gehouden algemene ledenvergadering heeft hij toegezegd de voorzittershamer alsnog voor een jaar te zullen hanteren. Dit tot voldoening van zijn me- Besloten is elke dinsdag een debestuurders en alle leden. a™nd" te houden waar De heer Van Gisteren ver trouwt er echter wel op dat in dat jaar voor hem een opvol ger zal worden gevonden. Wel heen ging het bestuurslid J. van Kasteren die zich aan zijn studie moet gaan wijden. On der dankzegging voor alles Wat hij voor de vereniging heeft gedaan werd hem en zij echtgenote een geschenk aan geboden. Ilan het bestuur werden toege voegd de heer K. Prein en ïhèvrouw B- Jongeneel-Heyster Tijdens de vergadering wer dén de samengestelde statu ten en het huishoudelijke re- géSement door de leden goed gekeurd en aanvaard. Binnen gekomen suggesties over het ontwikkelen van activiteiten In het culturele vlak zullen ge stalte krijgen met het organi seren van cursussen in het "bloemschikken en boetseren en mogelijk nog andere bezig heden waarbij volwassenen zich kunnen ontwikkelen. Schiedam r~De dienst Gemeentewerken heeft dringend behoefte aan een aantal gespecialiseerde medewerkers, die door de stadsontwikkeling en de stadssanering voor deze dienst noodza kelijk zjjn. De meeste van deze functionarissen zullen aan de top van het bedrijf hun werkzaamheden verrichten, B. en w. hebben de raad voorgesteld, een bedrag van f 135.500 uit te trekken om deze functionarissen aan te trekken. Op het ogenblik Is de situatie dusdanig, dat door het tekort aan gespecialiseerde krachten vertraging in de werkzaamhe den kan ontstaan, omdat be paalde afdelingen extra werk moeten doen wat de voort gang van lopende projecten weer bemoeilijkt. Nieuwe op drachten aan de dienst kun nen in het huidige werktempo niet meer worden aanvaard. De directeur van Gemeentewer ken, ir. H. G. de Block, heeft b. en w. voorgesteld de perso- Schiedam In maart heeft de Spaarbank anno 1820 te Schie dam een inlegoverschot ge boekt van f 823.500,68. Er werd In deze maand ruim f 10,3 miljoen ingelegd en bjj- na f 9,5 miljoen terugbetaald. Het inlegoverschot over het eerste kwartaal van 1972 be droeg f 2.827.413,49. In het eer ste kwartaal van 1971 werd ruim f 1,9 miljoezn geboekt als inlegoverschot. De spaarders hadden eind maart een totaal tegoed van ruim f 101 miljoen, wat f 10 miljoen meer is als eind maart 1971. Op 31 maart had den 65.611 Schiedammers een rekening bij de Spaarbank, vorig jaar waren dat er 62.263. De aan de Spaarbank toever trouwde gelden, en de reserves waren per 31 maart 1972 be legd voor f 42,6 miljoen in ef fecten, voor i 41 miljoen in onderhandse leningen en voor f 9 miljoen in hypotheken. De onbelegde gelden en op korte termijn belegde gelden be droegen 12.3 miljoen. In februari: Schiedam Van de 5.138 in aanbouw zijnde wo ningwetwoningen in het Rijnmondgebied waren er in februari 520 in Schiedam in aanbouw. Blijkens een opgave van het Openbaar Lichaam Rijnmond kwamen in dit gebied 398 woningen gereed, werd met de bouw van 667 woningen begonnen en waren per 1 maart 11.651 woningen in aanbouw. neelsuitbreiding van. zijn dienst uit te breiden. In eerste instantie moeten worden aan getrokken een planningsfunc- tionaris, een soeiaal-geograaf, een verkeersonderzoeker, een medewerker voor exploitatie- opzetten, een medewerker voor de calculatie en een me dewerker verkeerstechniek. Eind 1972 zouden nog een. me dewerker voor de soeiaal-geo graaf en één voor de ver keersonderzoeker moeten worden aangetrokken. De kosten die aan de voorzienin gen worden verbonden zijn geraamd op 271.000 per jaar Omdat b. en w. niet verwach ten dat de medewerkers op korte termijn kunnen worden aangetrokken, volstaat een krediet van de helft van dit bedrag. Wat de diverse func ties betreft, merken b. en w. op dat in een omvangrijke dienst als gemeentewerken eén staffunctionarïs opJïêt"ge bied van planning niet mag ontbreken. De aanstelling van een soeiaal-geograaf en een verkeersonderzoeker acht het college eveneens noodzake lijk, omdat de dienst in huidi ge opzet deze functionarissen nog niet kent. Het voorstel aan de raad is het concrete resultaat van bespre kingen over de uitbreiding van de dienst Gemeentewer ken, die al geruime tijd wor den gevoerd. Schiedam Voor de eerste keer sinds de samenstelling in 1968 heeft het Russisch Zang en Dansensemble „Kaltnka" gedebuteerd met 'n avondvul lend programma in een goed bezet Passage Theater. Twee volle uren zang en dans, ge richt op de folklore van noord en centraal Rusland en de Oe kraïne waarbij het ensemble was gestoken in de hierbij passende autentieke kledij. Het werd een luister- en kijk spel dat van het begin tot het einde boeiend was en dat ge zien. de vele reacties uit de zaal, aansloeg bij de toeschou wers. De dames van het en semble openden met een rij- dans waarbij gelijk al de kwa liteit van het orkestje naar va ren kwam; een snarensextet samengesteld uit balalaika en domra, onder leiding van Hans Eisma. Op het gebied van de groepsdsansen bracht het ensemble nog enkele at tractieve nummers waarvan de uitvoering meer gerit ht was op spontaniteit dan op de perfectie. Deze perfectie werd eerst be reikt bij de solodans Chora- ,wod en de „pas de trois" Ka- raboeshka. In de eerste inter preteerde Henny Koljesniko-w, naar eigen choreografie, een Noord-Russische mannen- dans. Knap van uitbeelding sa "beweging was ook de „pas de irods" die hij danste samen met Regina Dubbe, die haar klassieke danservaring op deed in het Boishoi-ballet en Swetlana Moesatowa, tevens choreograe. Eeen speelse dans, als het verleidingsspel tussen een marskramer en twee meisjes. Gok het koor werk onder leiding van Paul Vugts, kreeg een vlotte vertolking. Solistisch bezongen enkele da. mes de in Rusland veel ge bruikte romance. Gevoelsma tig werden, hiervoor werken van bekende dichters getrans formeerd. Het optreden, van bas-bariton Ted Schorke in het weemoedige „Elegia" was zeer goed. Behalve het sna ren-sextet leverde een accor deonduo muzikale medewer king, alsmede Paul Vugts aan de vleugel, Orkestleider Hans Eisma toonde in een muzikaal antermezzo zijn grote virtuosi- ieö in het bespelen van. X2$: aalaiaika. riadjeschda Koljesnikowa kon digde de nummers bij het publick aan. Ze vertaalde hierbij de inhoud van liederen en dansen zodat die door ie dereen werden begrepen. Als finale bracht het gehele en semble het temperamentvolle „Stradanja". Dit kwam zo goed over dat het publiek om herhaling vroeg en die ook kreeg. W. J. de Bruijn Profit««r nil «n unkM ttnboj 2 kr«ns«n t« ontvinjtn vóór «J« priji wi «in: it I SchiidamKh* Counnt nitt ni«uw» uit uw tttd «O omj«ving. «n htt Roiurdtmichi NUuwihlid met hettaiute binn«n-«n buiwnl*fHs«n»«uwi. Geef om miopdncheook bijl u U dijen zonder «nir« verpliehünj, de SC RN t«b«orj«« en oncdekf wK dm *ete ptuapun»". Deze bon In ep*n envelop, zonder pontnet. zturtn Rotcerdinitth Nieuwibltd, antwoordnummerM4, Roteerden de SC -f RN 14 dijen (ratli wepnf» telefoon NS-rerzigers kunnen sinds 15 april met een /?£T-p/oofsbe- wijs reizen tussen stations die in Rotterdam, Schiedam en Vlaardrngen liggen. Bij de sfofj'ons zijn daarvoor auto maten geplaatst, waarin zij hun plaatsbewijs kunnen la ten afstempelen. Daarvoor kan een normale ochfr/Hen- kaart van de RET worden ge bruikt en voor kinderen van vier fof negen jaar een kin- derkaart. Schiedam Op de hoek Em- maplein-BroÊrsvest heeft van- mogen omstreeks vijf uur een vechtpartij plaatsgehad tus sen G. K. en P. v. d. M. Een van de mannen werd zo zwaar gewond dat hij in bewustelo ze toestand naar de Dr. Noiet. stichting moest worden over gebracht. Grid uit supermarkten gestolen Schiedam In twee super markten aan de Mgr. Nolens- laan en de Parkweg hebben buitenlanders door middel van gemanipuleer met bank papier resp. f 200 en f 400 kun nen ontvreemden. Schiedam De gemeenteraad behandelt maandagavond 24 april een boze brief van do twee eigenaren van het per ceel Veenlantstraat 10, over eea meningsverschil met de dienst voor Bouw- en Woning- tozïcht en de daaruit voort vloeiende gevolgen. In de brief wordt in verband met deze kwestie aan de ge meenteraad gevraagd of ge meenteambtenaren het recht hebben om volkomen overbo- dite werkzaamheden te laten uitvoeren zonder enige kennis geving en of zij het recht heb ben de kosten ervan door wil lekeurige burgers te laten be talen, eventueel door invorde ring per dwangbevel, Ook vragen de betreffende eige naren zich af, of het juist is, d*at de gemeente een dwang, bevel op grond van de woning wet zo iang laat liggen, dat bij de ontvangst de verzetster- mijn zo goed als verstreken is. Op 19 en 20 augustus 1969 heeft de bouwonderneming Slaven burg in opdracht van deze dienst ontstoppingswerk- zaamseden verricht aan het gemeenschappelijk riool van de panden 2 tot en met 16 in de Veenlantstraat, echter vol komen overbodig, omdat het riool op 11 augustus 1969 door de dienst Gemeente-riolerin gen in opdracht van enige ei- garvaren van de panden reeds was schoongemaakt, fn hun brief vermelden de twee eigenaren voorts, dat de kos ten van deze overbodige werk- vaamheden en van de werk zaamheden aan het binnen, riool over de eignaren van de helft van de aangesloten pan den. werden verdeeld. De eige naren van de panden 2 tot en met 8 hoefden niet te betalen, hoewel ook zij aangesloten zijn op het riool. Langdurig corresponderen met het gemeentebestuur over deze zaak leverde geen resul taat op. Tien maanden na een onderhoud met wethouder B. Collé ontvingen de eigena ren van de panden, die voor de kosten moeten opdraaien, een dwanbevel. De verzetster- mijn, die was gesteld op der tig dagen, was bij de ont vangst al bijna verstreken. Doordat de heer Collé beloofde de zaak nog eens te bekijken, verstreek de termijn. Deur waarder R. Fontijne weigerde het verzoek de versetótermijn te verlengen. De ondergetekende van de brief, de heer J. P. C. de Ruy- fer, en de andere eigenaar van het pand Veenlantstraat 10, stellen in hun brief na drukkelijk, dat het niet om het te betalen bedrag gaat, maar o-m de vraag of de ge meente gerechtigd is te han delen zoals in dit geval. Schiedam Twee Rotterdamse dames, de 29-jarige serveer ster J. S. en de 37-jarige vrouw C. M., zonder beroep, vonden zaterdagmorgen om streeks vijf uur de tulpen in de bloembakken aan de Broersvest het plukkken wel waard. De twee dames zijn aangehouden. Bij de aanhou ding bleek ook nog dat de serveerster op een gestolen fiets reed. Schiedam - In 'n weekein de vol storm en regen, dat 'n beelje op de herfst leek, zoeken tallozen hun toevlucht in 'n behaag lijk verwarmde woning. Niettemin ging voor de extra dapperen zater dag Bad Groenoord open. Zwembaddï ree- leur Helsma noteerde ondanks de kou toch nog zo'n duizend zeer dappe ren die hun toevlucht in het overigens ver warmde water zoch ten. De heer Helsma: „Zaterdag hadden we zo'n 700 bezoekers, die luidelijk voor 't niéuw- ij* iet» waren we de eerste dag open. Maar rondag Hep hef niet zo erg. toen tel den we 300 bezoekers". Wat, gezien het weer, nie mand kwalijk te nemen is Bad Groenoord is sinds zaterdag open. Ei genlijk een voorbode van betere tijden. Schiedam De orgelbespeling die Jet Dubbeldam zaterdag middag in de aula van het Stedelijk Museum gaf, had als motto: „Ernst en luim in mi niatuur". Nu is dal een onder titeling die je nagenoeg aan ieder orgelprogramma kan meegeven: allegro's zijn b.v. nooit bepaald aan de droef geestige kant, terwijl adagio's meestal een ernstige onder toon hebben. We zullen dus maar aannemen dat he*i ac cent hier op miniatuur" moet vallen, wat dan wel aar dig klopt. Jet Dubbeldam begon „ernstig" met een Uicercare van Jo- hann Jacob Froberger, ge volgd door twee koraalbewer kingen van Johann Pachelbel: „Vater unser im Himmel- reich" en „Allein zu dir, Herr Jesu Christ", die ze met een goed gekozen registratie boeiend vertolkte. De „luim" Iroffen we het eerst aan in een Andantino van Lorenzo do Rossi (1720-1794), een werkje dat inderdaad geestig aan deed. evenals het luchtig ge speelde Menuetlo grazioso van C. F, Ruppe. Van een on bekende meesier speelde Jet Dubbeldam voortreffelijk eert Concerto, dat door Joh. Seb. Bach voor orgel is gearran geerd. Muziek van de Frans-» man Balbastre (1727-1799) hoort men ook niet zoveel: van hem vertolkte de organis» te Variaties over „Votre Bon té grand dieu". Een Andante cantabile van Ernst Pepping en Variaties over een volks liedje van Hugo Distier laatstgenoemd werk met een sterke reminiscentie aan de tweede helft van het bekende Valeriuslied „Merck toch hoe sterk" sloten het interes sante programma, dat door Jet Dubbeldam fijn en smaak vol werd uitgevoerd, af. W. F. Verheul Op de kruising Kethelweg— Verkadesingel gebeurde zon dagmiddag een auto-ongeluk doordat de 21-jarige C. F. L. uit Oostvoorne met haar auta geen voorrang verleende aan de auto die werd bestuurd door de 21-jarige E. F. G. Twee inzittenden liepen bij de aanrijding een hersen schudding op. De auto's wer den zwaar beschadigd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1