Juliana neemt waardig afscheid van hoofdklasse JEUGD DRINGT OP GOUWE-LOOP VOOR JOHAN KIJNE Schiedam profiteert van Holy veldfouten Weer Johan Kijne naar gewest m „De Sluis" Volley wint duel vol incidenten SMte-'.;: "v HONKBAL Satelliet zoekt nieuwe trainer DVO winnaar eigen toernooi MAANDAG 17 APRIL 1972 m Ook verdedigend bleek Juliana tegen promotiekondidaat Were Di minstens gelijkwaardig, terwijl aan het net200/5 hier Peter vcrn Morde f7J en Louwens Doeven (10), Were Di even eens in grote moe/7//kb eden Worn. Van onze sportredactie. Vlaardingen Dc onlangs gehouden Vlaardiügse dam kampioenschappen stonden voor een groot deel ia het te ken van de jeugd, wat betreft het behalen van successen. Dit tot grote voldoening van VDV-voorzitter Jan Lucas- sen, die dit duidelijk tot uiting bracht tijdens de prijsuit reiking in het clublokaal aan de Emmastraat, Zo werd de 15-jarige Gerrit van Mastrigt kampioen in de eerste klasse en werd de eveneens 15-jarige Rob v.d. Mark kampioen in de tweede klasse waarin de 12-jarige Arend Dijkstra als tweede eindigde. Deze drie jongeren zijn pas een jaar lid van VDV en uiteraard verwacht VDV veel van deze jongeren. In de hoofdklasse werd Biel de kampioen van Vlaardingen welke titel hij ook in 1967 op zijn naam had staan. In 1960 eindigde hij op de tweede plaats en in 1956 was hij de der de aankomende. In 1951 werd hij lid van VDV. Helaas was Biel verhinderd tijdens de prijsuitreiking aan wezig te zijn, maar niettemin werd hij gehuldigd. De tweede prijs ging naar Leen Torn, die de laatste jaren als ©en tornado omhoog is geschoten. De heer J. v.d. Weghe, die pas twee jaar lid van VDV is, klasseerde zich als derde, terwijl de vierde plaats en prijs werd toegekend aan Dick v. d. Kerkhoff, die moest onder vinden, dat het moeilijk is om aan twee toernooien tege lijk mee te doen. Hij bereikte namelijk een veel beter re sultaat bij de Rotterdamse damkampioenschappen waarin hij op de tweede plaats eindigde. In de eerste klasse kwam de tweede prijs in het bezit van de heer Van Oudheusden, de derde prijs ging naar de heer Boudewijns, terwijl de vierde prijs terecht kwam bij de heer Boldecfieii» dit seizoen lid van VDV geworden. -Ms t -O ?*- »r ig-1 Alleen vooruit. Vlaordinger Joh an Kr'/iïe prolongeerde zijn overwinning in de Woddinxveense Langs de Gouweloop WADDINXVEEN Uitein delijk moest ook Bert Klop voor de Kijne-combine zwichten. In de vijfde edi- tie van de Langs de Gouwe loop leek de Friese atleet uit Koudum hard op weg uaar een verrassing maar in de tweede en laatste ron de moest Klop afhaken. „Op de hoek van de Ka naaldijk naar Zuidkade", vertelt Johan Kijne (,,ik ben helemaal niet gebles seerd") later, „namen mijn broer en ik definitief de kop. Steef ging voorop, maar omdat zijn tempo *£iet hoog genoeg was, nam ik de leiding over. ïk voel de dat ik het kon hebben". Daar op dat lange rechte stuk langs de Gouwe met de bries pal tegen maakte Johan Kïjne zich ook van zijn bedreiger los. Steef: „Langs dat water 2ei hij: ik ga weg, maar later <°P de Kanaaldijk) kwam ik toch weer iets bij. Tot hij ach terom keek en daarna in een shik hard door ging", %:de Sniepweg wist Johan Kij- *ne het 2cker: de vijfde Langs de Gouwe loop was voor hem. Met zestien seconden voor sprong op zijn broer Steef fi- nishte hij als eerste op dc par keerplaats bij het zwembad De Sniep, heef Kijne had op zijn beurt een voorsprong van 24 secon den op Nurmi-atleet Bert Klop, die in de eerste ronde parmanig leidde, maar daar na de tol voor zijn inspanning moest betalen. foor zjjn eerder geleverde in spanning. „Want", vertelde 4e in Ede gelegerde militair (oom-zegger tegen Jan Zijder- laan). „ik heb al drie wed- fctert Hertog strijden achter de rug. Ik zit in de ploeg voor de militaire vijfkamp en deze week heb ben we de onderdelen zwem men, schieten en hindernis al- gewerkt". Bijzonder knap- liep Gouda-at- leet Rob de Smet zich naar een vierde klassering. ,,Na mijn blessure in Waddinxveen in de cross voelde ik deze week dat het weer ging. Mijn zelfvertrouwen is weer te rug". De Smet eindigde in elk geval voor de geroutineerde Jac. Smits, Siomo-atleet Ma rien van Marrewijk en Aiphe- naar Jim Koster, die in de Reeuwijkse Plassenloop de beste streekatleet was ge weest. Leo Vergeer („ik heb wel wedstrijden gelopen, maar weinig getraind") stel de enigszins teleur door nog achter zijn clubgenoot Frans Rietveld te eindigen. In totaal liepen 61 wedstrijdatle ten het 10.4 kilometer lange parcours uit. Daarvoor gingen de junioren van start voor een race over 3.8 kilometer, die word gewonnen door Bosko per Rob Lensink voor Gouwe naar Koen van Zoest. De pres tatieloop (150 deelnemers) werd een zege voor de Bleis wij ker Hans Biemond. Uitslag senioren 10.4 km: 1. Jo han Kijne (Shell) 31.38, 2 Steel Kijne (Metro) 31.34, 3. Bert Klop (Nurmi, Gronin gen) 31.58, 4. Rob de Smet (Gouda) 32.45, 5. Jac. Smits (AV Holland) 3252, C. Marien van Marrewijk (Siomo) 33.06, 7. Jim Koster (AAV'36) 33.17, 8, Gé Mulders (AV Holland) 33.31, 9. W. Bodder (DKIJV) 33.37, 10. C Kippersluis (Har- melen) 33.40. Van onze sportredactie. Vlaardingen Naast de hoogste palm in de vijfde langs de Gouweloop in Waddinxveen (zaterdag) heeft Vlaar^ dlngse Johan Kïjne een dag later (zondag) weer van zich doen spreken in de loop van Hilversum. Onder de vele prominenten bereikte hij de eerste plaats, gevolgd ap één seconde achterstand door Dordtse Wim Hol en daarachter Dick de Bruin. Dfücieel heette de koers de vierde Spanderswoudloop, waarin vier Vlaardingers, met uitzondering van Johan Kijne, hun persoonlijk record verbeterden. Gerard van den Berg, die op de twaalfde plaats eindigde, liep het parcours in 1.07.06 (oude tijd in 1,08.57) en winnaar Johan Kijne deed er 1.03.14.5 over. Op de 48ste plaats finishte Henk van Riedijkin 1.12.41 en op de 88-ste plaats Aad van Dorp in 1.17.37, Aad van der Wa ter kwam ais nummer 110 aan in 1,20.59. Schiedam Het eerste he renteam van Juliana heeft zaterdagavond waardig af scheid genomen van de hoofdklasse. Doordat de sporthal Margriet niet meer beschikbaar was, werd de laatste thuiswed strijd van dit seizoen in de Rotterdamse sporthal De Enk gespeeld. Èen laatste, maar voor tegenstander Were Di uit Gemert, ook een uiterst belangrijke wedstrijd. Were Di promo veerde bij een overwinning naar de eerste divisie, maar zou bij een nederlaag be slissingswedstrijden moe ten spelen met Hevok uit Heerlen en VC Heer uit Heer. Zover Is het niet gekomen, maar de 1—3 zege voor Were Di is lange t(jd een onzekere geschiedenis geweest. Juliana speelde goed, ook zonder Henk van Oossanen die Feyenoord—Ajax verkoos bo ven het meeknokken met z'n teamgenoten. Zo goed zelfs, dat Were Di zich ontpopte als een uiterst nerveuze tegen stander. Nog niet in het begin van de wedstrijd, want toen was het tegenspel van Juliana on danks fraaie akties toch te voorzichtig. De Schiedam mers namen weliswaar een 51 voorsprong maar gingen via 610 en 712 toch met 7 —15 ten onder. Ook de tweede set nam Juliana een snelle 4 —1 voorsprong, maar moest toezien hoe een snel aanval lend Were Di via 610 en 8— 13 een tweede setzege uit het vuur sleepte: 815. De 02 achterstand inspireerde de oranjehemden en met soms voortreffelijk spel werd de tegestander in moeilijkhe den gebracht. Te grote moei lijkheden, want Juliana be haalde een overtuigende 15 8 setzege. In de vierde en laatste set ver overde Were Di een simpel verkregen l—11 voorsprong. "Het talrijke meegereisde Lim burgse publiek geloofde toen reeds in een duidelijke zege en vierde reeds luidruchtig de „behaalde" promotie. Plotse ling veranderde de strijd, Ju liana kwam terug mede dank zij een voortreffelijk spelende "Wim Hordijk. Jaap Keijzer en Aad Bremer scoorden weer en de ruime achterstand werd teruggebracht tot 911. Twee fouten in de Schiedamse de fensie brachten de achter stand weer op 913, maar ui terst nerveus Were Di zag de voorsprong slinken tot 11—13. De achterstand was te groot ge weest voor Juliana, maar hield de tegenstander nog lan ge tijd van dc verdiende winst af. Uitstel overigens, want toch wel verdiend greep Were Di de volle winst. 1115. en daarmee promotie naar de le divisie. Scb/ec/om gaat voor de eerste maal over de thuisplaat. Vlaardingen Kees Blanken steen gaat eersteklasser Satel liet aan het eind van het sei zoen verlaten. De oud-Fortu- na-speler die drie jaar bij de Vlaardingers is geweest (waarin Satelliet tweemaal kampioen werd) kon finan cieel niet tot een akkoord ko men, Voorlopig zal Kees Blanken- jstein lid van Satelliet blijven ©n voor de eersteklasser blij ven spelen. Binnenkort hoopt hij te slagen voor het C-diplo- ma en dan is wel dc kans aan wezig dat hij helemaal weggaat Van onze sportredactie Vlaardingen, Onder barre weersomstandigheden kwa men zondagmiddag beide teams van Holy en Schiedam de dug-out uitgerend om de ties. Alleen Holy-werper Hu- ströd aan te hinden met de sterke wind in de rug kwaraen de werpers tot goede presta ties. Alleen Holy-werpe rHu- bert Hueting kwam niet tot de prestaties, die hij in vorige oefenduels had laten zien- Daarentegen toonde zijn op volger Jaap Breek weer een voor Holy verheugende goede vorm. Aan slag kwam Holy op het sterke werpen van de Schie dammer A. v.d. Hamer niet aan bod, terwijl Schiedam profiteerde van de zwakke eerste Holy-innings en scoor de de eerste twee punten. Even later was weer een Ho- ly-veidfout goed voor een Schiedampunt, zonder dat Holy er iets tegenover kon stellen. De werperwisseling bij Schie dam (A. van Maren verving Van den Hamer) had voor Holy gunstige gevolgen kun nen hebben. Maar alleen Ray- mond Morales wist hiervan te profiteren toen een korte tik van Hubert Hueting door het Schiedam-veld foutief vpr- werkt werd. Verder liet Schie dam het niet komen, zodat de uitslag 31 tot stand kwam. Werper-resultaten: Holy 9x3 slag, 4x4 wijd, 1 honkslae te gen. Schiedam 9x3 slag, 2x4 •wijd, 2 honkslagen tegen 1. Als laatste oefening voor de competitie trekt Holy zowel zaterdag- als zondagmiddag ten strijde. Zaterdag komt het Delftse Blue Birds naar Vlaardingen, een dub die oak in de competitie als tegen stander zal worden ontmoet. Zondag komt honkbalclub Was senaar naar de Zwaluwen laan, die als tweede Wasser met een geroutineerd team op het gravel komt. Deze dubbel- wedstrijd zal de Holy-selectie groep zwaar belasten, maar hieraan moeten de Vlaardin gers wel gewend raken omdat in de competitie ook drie „doublés" te wachten staan. 1 De Ho/y-p/fcher in uiterste concentratie Vlaardingen In het kader van het veertig jarig bestaan kla verjaste DVO'32 met vijf an dere Vlaardingse Verenigin gen. De jubilaris behaalde zelf het hoogste aantal pun ten, namelijk 24379, hetgeen de eerste prijs betekende. De tweede prijs was voor RKWIK met 23365 punten, de derde voor HVO met 23317 punten, de vierde voor Schie dam met 21979 punten, de vijf. de voor Vlaardingen met 21680 punten en de laatste prijs voor Fortuna met 21654 punten. Elk team bestond uit «njf koppels. Van onze sportredactie Vlaardingen De Vlaardingse en Schiedamse biljartclubs zijn ingedeeld voor de gewes telijke competitie bandstoten die binnenkort gaat beginnen. Zondag 30 april komen de deelnemers van de A-klasse drie handen groot aan de beurt: Dordrecht, Rotterdam, Veen- en Rijnstreek en voor district Schiedam „De Sluis". De Gouden Leeuw zit in klasse C 3 groep B, samen, met deel* nemers uit de districten Dor* drecht. Den Kaag en Rotter- dam. DSvS -wedstrijdsn. zija gónöag 7 mei. op dezelfde dag *iin oc-k ós 3 benden klein (klasse D) met Flardinga en de deelnemers van de distric ten Den Haag en Veen- en Rijnstreek. Zaterdag 13 mei komt De Molenwiek aan d© beurt in klasse C 4 samen, mei deelnemers uit de districten Dordrecht, Den Haag, Veen- en Rijnstreek. En. zondag 14 mei worden de partijen voort gezet, waarna op dezelfde dag mogelijk ook de finale wordt gehouden De uitslagen van de districts competitie warencompetitie C 3: 1. De Gouden Leeuw 42 punten, 2. De Kroon, 12 pnt. Competitie C 4: Molenwiek 37 punten, 2. Sunlight A 28 pun ten, 3, Sunlight B 24 punten, 4. DGL 19 punten. Competitie A 3 banden groot: 1. De Sluis B 26 punten, 2, De Sluis A 18 punten. Competite D 3 banden klein: i. Flardinga 32 punten, 2, De Sluis lü pun ten, 3. Boer have B 18 punten, 4. Boerhave A, 15 punten. Van onze sportredactie Vlaardingen,'Schiedam Het eerste hcrenteam van Volley '68 heeft ook de laatste com petitiewedstrijd met duidelij ke cijfers gewonnen. Toch werd het voor de ploeg van trainer Kees Zevenbergen geen aantrekkelijke. wed strijd. Tegenstander Rovok uit Rotter dam probeerde met alle mid delen een Vlaardingse zege te voorkomen. Met recht alle middelen, want Rovok ging zelfs zo ver dat scheidsrechter Wim van de Broek het mid delpunt werd van de Rotter damse protesten. Volley nam op duidelijke wijze een 2—0 voorsprong door de eerste en tweede set met 1512 en 15—8 te winnen. Kees Zevenbergen waagde het om in de derde set Peter van de Weyden bui ten de basisopstelling te laten en Rovok prifteerde dankbaar door een 104 achterstand om te buigen in een 13—15 zege. In de vierde en laatste set nam Volley overtuigend re vanche. Te overtuigend naar de zin van. Rovok dat scheids rechter v.d. Broek de meest grove scheldwoorden naar het hoofd slingerde. Volley beukte door naar een eclatante 15—0 zege! Ook na afloop bracht Rovok de scheidsrechter met scheldwoorden hun kwaadheid onder woorden, resulterend in een officiële waarschuwing voor Joop Visser. T 1 f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5