SCHIEDAMSCfCOURANT Uitgebreid feestprogramma voor viering Koninginnedag Stichting huisvesting buitenlandse werknemers Schiedammer wint Talensprijs Koemark thrug afgesloten GOOI MAAR NEER In Schiedam in oprichting 2 kranten voor een prijs HÉ£ BoscJiman moet wachten op antwoord b. en w. Politie keurt 18 voertuigen af Voorlichting over uw hart Zaterdag 22 april 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagirfa'X 99ste jaargang no. 24392 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Scbieflam Dc Stichting Vie ring Nationale Feest- en Ge denkdagen heeft een uïtge breid feestprogramma opge steld voor de viering van Ko -'ninginnedag op 1 mei. He programma wijkt weinig a. van dat van. voorgaande ja ren, zodat in de wijken weer talrijke evenementen worden gehouden. Begonnen wordt met een lam pionoptocht op 29 april in' 7 wijken van de stad, die om half negen van start gaat. Men kan zich opstellen aan het Edisonplein, Nieuwe Maasstraat, Vondellaan, Wi- bantplein. Parkweg (winkel centrum), Strausplein en hïj wijkcentrum Trefpunt ïn Bij dorp. De optochten worden begeleid door een muziek korps. In centrum De Dukdalf aan de Rijnstraat wordt op 29 april een Oranjebal gehouden, dat om acht uur begint. De vie ring van Koninginnedag op X mei begint met het gebruike lijke luiden van de kerkklok ken en met een reveillemars door het Politie-Mu2iek Gezel schap, concert op het carillon van dc Grote kerk door sfadsbeiaar- dier Cor Don, zijn er schiet wedstrijden ia dc Koopmans beurs en zijn er siraatteken- wedstrijden op diverse plaat sen in de stad. Daarna zijn er In de diverse Het zeekadettenkorps Jacob van wijken kinderspelen, Is er een Heemskerk geeft van tien tot vier uur demonstraties op het grasveld langs de Broersvest, Op het Schuttersveld worden 's ochtends ruïterwedstrijden en demonstraties gegeven. Voor de bejaarden is er een cabaretvoorstelling in Passa ge, waaraan OBK en een ge zelschap onder leiding van Harry Touw meewerken. Kaartverkoop via de sociëteN ten en de bejaardenbonden, alsmede op het kantoor van de SG/VVV in het Proveniers huis. Oranjcbals zijn er in wijkcen trum Bijdorp, boerderij Land- vreugd, De Jeugdhaven aan de Albardastraat en een grote taptoe door de gezamenlijke Schiedamse muziekkorpsen en drumbands op het grote parkeerterrein aan de Broers- vest sluit de viering van Ko ninginnedag af. Via de wijkverenigingen en op enkele verkooppunten worden programmaboekjes verspreid, die gratis verkrijgbaar zijn. BEHALVE BROMFIETSEN Eft FIETSEN Schiedam In Schiedam l;s een stichting voor de huisves ting van buitenlandse werknemers in oprichting. Op het ogenblik is men nog bezig met voorbereidend werk, maar het is de bedoeling dat dê stichting op niet ai te lange ter mijn officieel naar buiten komt. De stichting is ontstaan uit de zogenaamde commissie huisvesting. de zorg voor de buitenlandse werknemers door het exploite ren van het pand Singel 58 al# pension. De gesprekken in de commissie hadden als resul taat, dat werd besloten tot op richting van een plaatselijke stichting, die een zo goed mo gelijk huisvesten van "de werknemers nastreeft. Het Is overigens niet de bedoe ling, dat de stichting in de toe komst alleen plaatselijk ge richt blijft. Men wil opgaan in een Rijnmond-sttiehting, waar voor plannen in voorbereiding zijn. Er zou dan een regionaal beleid kunnen worden ge- Deze commissie is een deel van de plaatselijke commissie voor de opvang en begeleiding van buitenlandse werkne mers, die op haar beurt regel matig, In samenwerking met de Rotterdamse stichting hulp aan buitenlandse werkne mers, vergaderingen belegt in het stadhuis en waarin onder andere vakbonden, kerken en gemeentelijke diensten zijn vertegenwoordigd. Het is de bedoeling, dat de Schiedamse kerken een be langrijke rol gaan spelen in deze stichting. De gerefor meerde kerk is begonnen met voerd, als het gaat om de huisvesting van de werkne mers. Directeur A. M. Arling van de Rotterdamse Stichting voor Hulp aan Buitenlandse Werk nemers heeft de aandacht ge vestigd op de mogelijkheden die het complex barakken van de failliete N.V. Swarttouw voor de huisvesting zou bie den. In de commissie opvang en begeleiding was niemand erg enthousiast voor aankoop van dit complex. Enkele leden vroegen zich af of het juist is de buitenlandse werknemers wat afgezonderd van de bevol king in barakken te huisves ten. De stichting besloot tenslotte aan de commissaris van poli tie een brief te schrijven ten einde weer een. vaste verte genwoordiger van de politie in dc commissie te krijgen. Schuttersveld Schiedam B. en w. kunnen de vragen, van het PvdA-raadslid P. Boschman over de speelge- Iegenheidaan het Schutters veld nog niet beantwoorden. 2e hebben dit het raadslid la ten weten omdat ze zijn vra gen nog in onderzoek hebben en dus geen antwoord kunnen geven binnen de daarvoor ge stelde termijn. Schiedam Dc Hartstichting en de gezamenlijke vakcen trales houden maandag een voorlichtingsavond om acht uur in zaai Irene. Dr. J. Ste vens, directeur van de GGD, geeft een medische uiteenzet ting over de hart- en vaatziek ten. De heer P. de Graaf, pro motor van de Hartstichting, zet op deze avond de doelstel lingen van de stichting uiteen. Bovendien worden er twee films» vertoond, waarin nader wordt ingegaan op de oorza ken en gevolgen van de hart en vaatziekten. Be aanwezigen kunnen naar aanleiding van de lezingen en de films vragen stellen. Op deze avond zal tevens een be stuur van de Hartstichting in Schiedam, worden gekozen. De organisatoren hopen dat zo- vee] mogelijk Schiedammers aanwezig zullen zijn. niet al leen zij die lid van de vakcen trales zijn of in aanraking zijn geweest met hart- en vaat ziekten. Voordat de werkzaamheden aan de Koemarkt brug beginnen, is een woud van borden geplaatst in het stadscentrum en in enkele wijken, bij de kruising Lange NieuwstraatfGerrit Verboon- straat is bet verboden rechtsaf - te sfaan voor motorvoertuigen, maar tot maandag blyft het bord nog bedekt met een gemeentelijke plastic vuilniszak. Schiedam De herstelwerkzaamheden aan de Koemarkt- brug, die volgens het aanvankelijke plan maandag 10 april zouden beginnen, zullen nu maandag aanstaande begin nen. De werkzaamheden waren in verband met een ver- keersonderzoek uitgesteld. Hoewel- de duur van de werk zaamheden vijf weken vergt, wordt ernaar gestreefd deze werkduur te bekorten. De brug is tijdens de werkzaamheden afgesloten voor het motorverkeer en zal zolang als mogelijk is voor fietsers en voetgangers open blijven. De volgende verkeersmaatrege len zijn genomen voor de afsluiting: Verkeer uit de richting Rotter- damsedijk voor het westen van de stad en of naar Vlaar- dingen, wordt door middel van borden verwezen naar de Broersvest, 's Gravelandse- weg, Honnerlage Gretelaan en eventueel Burgemeester Van Haarenlaan. Verkeer naar Schiedam-Zuid kan via Koe marktplein over de Buitenha venweg naar deze stadswijk. Voor motorvoertuigen uit de richting VI aardingen wordt bij de kruising Vlaardinger- dijk Burgemeester Van Haa- renlaan-Burgemeesïer Knap perslaan door borden via de Van Haarenlaan naar de rich ting Rotterdam en het oosten van de stad verwezen. Voor het plaatselijk verkeer staan bij de kruisingen B.K, laan/Nieuwe Haven en Oran- jebrug/Nieuwe Haven even eens borden, die tevens *2Ullen worden aangebracht bij de kruising Oranjestraat-Gerrit Verboonstraat en Lange Nieuwstraat. Vnor de bussen van RET en Westnederland zijn de volgen de maatregelen getroffen: bus 54 naar Nieuwland en de lij nen 57 en 59 naar Vlaardingen en de Westnederlandbus rij den vanaf de Koemarkt via Broersvest, 's-Gravelandse- weg, Honnerlage Gretelaan, Neiwe Damlaan, en Nieuwe Haven naar de B.K. laan en hervatten naar hun oude rou te. Voor de RET-lijnen vervalt de halte in de Oranjestraat. Vanuit Nieuwland of Vlaardin gen rijden de bussen bun nor male route tot de kruising Gerrit Verboonstraat/Lange Nieuwstraat en rijden via Lange Nieuwstraat, Hoofd straat en Buitenhavenweg te rug naar de Koemarkt. In de Lange Nieuwstraat komt even voorbij het postkantoor een halte. Lijn 55 naar Schiedam-Zuid rijdt vanaf de Koemarkt via Bui tenhavenweg en Hoofdstraat naar de Willem Brouwers straat en zal uit de Lekstraat via de Buitenhavenweg de Koemarkt bereiken. De buslij nen, die tijdelijk over de Hon nerlage Gretelaan moeten, rij den. krijgen een halte ter hoogte van bejaardencentrum Thurlede. Op de Hoofdstraat tussen Hoofdbrug en WRhel- minabrug zullen parkeerver bodsborden worden geplaatst aan de zijde van de even huis nummers. Aart de andere zij de geldt al een stop ver bod. Tenslott wordt op de Honnerla ge Gretelaan tussen 's Gra- venlandseweg en. de Parkweg met uitzondering van de par. keerhavens voor beide zijden een parkeerverbod ingesteld, terwijl tussen Parkweg en Nieuwe Damlaan aan de zijde van de vijver een parkeerver bod wordt ingesteld. Geduren de dc werkzaamheden contro leert de politie de loop van het verkeer. Schiedam Talloze congressen bespreken de problemen van de milieuvervuiling en komen niet tot een oplossing. Dat kan ook moeilijk, als men op klei ne schaal niet bereid is de omgeving schoon te houden. Een niet bijster sociaal voe lend iemand deponeerde aan de Westfrankelandsedijk een lading vuil en ontsierde er het straatbeeld en de omringende groenstroken mee. De reini gingsdienst moest er met een vuilniswagen aan te pas ko men om de ongerechtigheden van de straat te halen.. In pias vuilniszakken hoopt men pa pier te vinden, waarop de naam van de anonieme stor- ter staat vermeld. Meestal blijft die echter onbekend. In zijn openingswoord haalde burgemeester Roelfsema het" feit- aan dat het de tweede keer was dat een opening voor zoveel publiek in het museum plaats vond, in zijn aanwezig- held. Voorts zei hij: „Dat Ne derland overspoeld wordt met reklame, echter deze exposi tie onderscheidt zich, want zy wekt positieve gevoelens op. Het is een werken naar een nieuw produkt, het verrijkt en versiert het leven". Hy wees er namelijk op dat door deze expositie veel gedaan wordt aan het creatief bezig zijn van de mensen. De heer Roelfsema haalde aan dat de verhouding mens en arbeid aan het verschuiven is: „3n het dagelijks werk kan men niet meer zijn algehele ontplooiing vinden, in de mid deleeuwen was het de am bachtsman die kunst maakte en zich kon ontplooien. Roelf sema: „Ik ben blij" dat er in de expositie Schiedammers zijn opgeklommen", was zijn woord aan het adres van de mededingende Schiedam mers. De jury, bestaande uit de heer II. Paalman, voorzitter, O. Lens, J. van Meel, G. Spuij- broek en Dolf Welling vond het doek van de Schiedammer G. C. Vascna, „Luchtver vuiling met zelfportret", het beste omdat het een actueel probleem aan de orde srtelt en het opvalt door zijn gave com positie, een bijzonder kleurge bruik en een goede composi tie. Bovendien vertoont dit doek een originaliteit die echt uit de maker van het zelf komt. e Burgemeester H. Roelfsema overhandigt de prijs aan de winnende Schiedammer G. C. Asenna Controle op 250 auto's Schiedam Ook de Schiedamse politie heeft deelgenomen aan de landelijke verkeerscontro le-actie, die deze week is ge houden. De balans: 18 voertui gen die uit het verkeer zijn genomen en 45 geconstateerde gebreken bij de 250 auto's, die door 13 politiemensen zijn ge controleerd. De politie heeft op drie plaatsen In de stad de controles ge houden. Er bleken negen be stuurders geen rijbewijs bij zich te hebben, van wie er twee helemaal geen rijbewijs bezaten. In zeven gevallen ontbrak het juiste kentekenbe wijs: vijf chauffeurs hadden het niet op hun naam staan en twee hadden het bewijs niet bij zieh. Van de 18 uit het verkeer geno men voertuigen zijn er direct zeven voor de sloop bestemd. In tien gevallen is de eigenaar geadviseerd het voertuig naar de sloper te brengen en in een geval bleek herstel mogelijk. Bij de 250 gecontroleerde auto"s werden In totaal 45 gebreken gcconstateeö. Ondeugdelyk waren in twee gevallen de banden, in 13 gevallen dc rem men, in zes het stuur, in vier de uitlaat en in dc twintig an dere gevallen was sprake van overige mankementen. strut woonpt. telefoon Schiedam De Schiedammer G. C. Vasenna heeft de eerste prijs gewonnen van de Talens prijs voor vrijet|jdsschildcrs in het district Zuid-Holland 1972. Voor de Talensprijs voor vrijetijdsschilders werden 351 werken ingezonden. Na een deskundige selectie bleven er 171 over» hiervan werden weer'60 werken uitgezocht en tentoongesteld In het Stedelijk Museum te Schiedam. Deze tentoonstelling is gisteravond opengesteld door burgemees ter H. Roelfsema. icuur de SC RN 14 dijen gratlj nuri Profiteer nu van het unieke «nbod 2 kronte» te ontvingen -voor de prij» vu iin: de Schiedemiche Courm m*t nieuw* uit uw itid en omgeving, «n het Nieu wibhid met h« iJiUte binnen-enbukenhmj»#nieuw*. Geef ont nu opirecht ook bij U 14 dijen gratil. zonder enige verplichting, de 5C RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. ■Deze boft in open envelop, zonder poitzegel, «uren imr Rotterdzimch Nieuwiblid. antwoordnummerB34, Ketterden»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1