FORTUNA VERPRUTST VEEL Strafschop velt SVV DE KROON NIEUWE (UB- KAMPIOEN VAN VLAARDINGEN a SCHIEDAM EN ZWALUWEN AAN ELKAAR GEWAAGD Fortuna te zwak voor SVV HHS B-ELFTALLEN vertoning voor I |Eplffi Fortuna uitgenodigd Flardinga had weinig verweer BILJARTEN Naaldwijk wint Jan v. d. Vijver-beker Goede prestatie Gerard Kolsloot MAANDAG 24 APRIL 1972 Vlaardingen Onberekenbaar Fortuna weigerde een ka- koordje met technisch, maar snel geblust Willem II en daarom verlegde het na rust bij een kostbare I—0 voor sprong het accent volledig op de aanval. Waar wissel Aat Jteygersberg het Tilburgse verweer stevig dreigde te verstoren, maar desondanks drie „geheide" kansen onbenut liet. Hetgeen de Westlander later trachtte te verbloemen met een: „Ik zon niet opgesteld worden, maar na rust moest ik er voor Loet Kwist toch in; had nau welijks tijd mij in te spelen." Evenwel een argumentatie die zijn collega's bevreemd de, want het waren simpele kansen, die afgemaakt had den moeten worden. Het bleef toen l—0 in een duel dat voor een „verplicht" com- petitienummer door kon gaan. De saaie vertoning voor rust werd vooral ten toon gespreid Van onze sportredactie Via&rdingen Fortuna VIaar dingen (B) had voor de na- competitie weinig in te bren gen tegen SW B. dat ook ver diend met 20 won. Aan de Marathon weg verzekerde SW zich al voor rust van een 1—0 voorsprong, die in tweede in stantie alleen maar kon wor den uitgebreid. In de rust werd Piet Teuling vervangen door Tonny Vonk en halver wege de tweede helft moest Piet de Vries stuivertje ver wisselen met Huib Hoogen- doom. door Bas van den Berg Van onze sportredactie Vlaardingen Ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van Vitesse Castricum speelt Fortuna op tweede Pinkster dag een wedstrijd tegen de Castricumse derdeklasser. Die dag is Fortuna toch vrij voor de competitie. door Willem II dat vanuit een puur gesloten defensie tracht te op te bouwen. Hetgeen gro tendeels mislukte, omdat de Vlaardingers op het midden veld al een perfecte mandek king toepasten en met name Brekelmans, als vierde aan valler, te veel last had van de Fortuna-mid den velders. Wel iswaar solode hij e-r enkele malen lustig op los, maar leidde in zijn pogingen een eenzaam bestaan omdat voor namelijk Louis de Puyt niet erg uit de verf kwam. De confrontatie Vlaardinger Jan Bouman met Loet Kwist viel ïn eerste instantie wel uit in het voordeel van de Fortu- naspits, maar naarmate de strijd vorderde bleek vooral dat Jan Bouman ïn de ach terste vier nog altijd waar dering verdient. Hetgeen hij vooral na rust demonstreerde als opkomende achterspeler. De defensie van de Brabanders zat met laatste man Van der Oever goed in elkaar, maar er kwam weinig gevaar uit. Wil- MISSERS Toen Aat Reygersberg (invaller voor Loet Kwist) enkele ma len nauwkeurig in het spel werd betrokken, leek Fortuna op weg te zijn naar een hoge re score, maar pp onbegrijpe lijke reden verknalde hij de één na de andere kans. Één maal moest zelfs Jan Bouman op eigen doellijn redding brengen. Willem II zag dit al Iemaal met veel genoegen aan en. daarom bleef het na rust inspiratie houden op een de ling die bepaalt niet verdiend zou zijn. Het aanvallend pa troon was ook toen erg lang dradig en zonder tempo zodat het weinig opzien baarde dat de meeste Tilburge aanvallen op tijd werden ingedamd. Vlaardingen De Kroon liet er geen twijfel over bestaan: de spannende biljartfinale tegen Flardinga won het met 6—2, waarna het team zich kampioen van Vlaardingen kon noemen. Vrijdagavond 28 april zal het team, dat in de voorroride door VOG werd verslagen, maar via de herkansing aan de macht kwam, in café De Waal uitge breid worden gehuldigd. In het eerste duel tussen Bob Donker (De Kroon) en Arle Jansen van Flardinga had eerstgenoemde zijn zenuwen het eerst onder controle. Met kleine series liep hij uit 'en na 20 beurten had hij al 40 ca ramboles verzameld. Arie Jansen bleef al die tijd ver achter en bereikte na die 20 beurten een maximum van 15. Het verwonderde toen vrijwel niemand dat Donker daarna in de 33ste beurt de partij uit maakte. Standen; Bob Donker te"- maken 56, Gemiddeld 56, beurten 33, hoogste serie 10 en gemiddelde 1.69. Arie Jansen te maken 50, gemiddelde 30, beurten 33, hoogste serie 5 en gemiddelde 0,91. Piafc Hartog van De Kroon moest 18 caramboles meer ipaken dan Ton van Dongen van Flardinga en dat gaf in het gelijkopgaande duel de dporslag. Stand: Piet Hartog te maken 82, gemiddelde 63. beruten 30, hoogste serie 7 en gemiddelde 2.10. Ton van Dongen: te maken 64, gemid deld e 64, beurten 30, hoogste série 9 en moyenne 2.13, De* stand was gelijk en daarom kenmerkte de strijd tussen Kees van Dorp (De Kroon) en Leen Verhoven (Flardinga) zich met veel zenuwen. Een Verhoeven begon goed en had ha 6 beurten al 50 caramboles v.erzameld, maar Kees van l?orp bleef met series van 13 en 17 goed volgen. Op het ein de profiteerde Kees van Dorp en in de 36ste beurt was de partij dan ook uit. Standen: Kees van Dorp te maken 122, gemiddelde 122, beurten 36, Hoogste serie 17 en gemiddel de 3.39. Leen Verhoeven: te maken 178, gemiddelde 1.29, beurten 36. hogste serie 20 en gemiddelde 3.58. BESLISSING De Kroon leidde met 42 en daaro moest de laatste partij de beslissing gaan brengen. Bas Bel van de Kroon en Piet Spuybroek van Flardinga had- den een vlotte start, vooral Bel, die met series van 11, 15 en 16 snel van zijn concurrent wegliep. Uiet Spuybroek had totaal geen verweer en daar om was de winnaar na de 20ste beurt van Bel al bekend. Stand: Bas Bel te maken 87, gemiddelde 87, beurten 20, hoogste serie 16 en gemiddel de 4.35. Plet Spuybroek te ma- ken 80, gemiddelde 35, beurten 20, hoogste serie 6 en moyen ne 1,75. e Jan Bouman (in 't wit) speelde tegen zijn ex-collega's een uitstekende wedstrijd: in beeld schermt hij zijn doe.'i.ian af voor aanstormende Gerrie van der Leek. 9 Rob van der Bol. in aanslag, imponeerde niet ïem II volhardde lange tijd in zijn breedvoerig spel, zonder dat daar aanleiding toe was. En aangezien Fortuna met vele mislukte acties weigerde het heft in handen te nemen, was het voor de ruim duizend kijkers voor rust een saaie vertoning. Maar het spektakel kwam na rust, dat één minuut voor de thee Ce es Bouman met een listige voetbeweging Anton Huyer in stat had gesteld te scoren, hetgeen hij met een strak sc'hofc niet verzuimde: 1—0. Peter Eikelenboom kreeg na rust legio 'hoekschoppen te verwerken, raaar zelden wa ren de projectielen van enig gevaar ontbloot. Toen Leus huis van het tapijt verdween, kondigde Verdonschot zich weliswaar aan als spits, maar er gin.g weinig kracht van uit. In de 25e minuut beleefde Fortuna benauwde ogenblik ken bij een harde kopbal van Wielaard, maar voor de rest bleef Leen Boon de Brabander veruit de baas. Vreugde om Anton Huyer's enige goal. Van onze sportredactie Vlaardingen Met een verschil van ruim vijftig punten hebben de junioren van Schiedam het team van Naald wijk voor moeten laten gaan in de strijd om de spelregel- titel van district West 2. Winnaar Naaldwijk gaat nu over naar de landelijke finale die in Zeist wordt gehouden. Tevens kwam de formatie van Naaldwijk in het bezit van de Jan van der Vijver beker, een trofee die de Westlanders voor de derde achtereenvol gende maal wonnen. Jan van der Vijver was de vroegere voorzitter van de Vlaardlngse Scheidsrechters Vereniging Schiedam Ook tegen koploper Haarlem bewees SVV dat de stijgende lijn van de laatste weken geen uitschieter ïs ge weest. Acht wedstrijden ope reert de roodgroene formatie nu onder supervisie van inte rim-trainer Henk Köneraann. De resultaten in het spel zijn merkbaar, al blijft ook ,,de Kuun" pech achtervolgen. In Helmond werd het nog een aanvaardbare deling 00, maar een week later hield scheidsrechter Derks SVV in Eindhoven van een verdiend gelijkspel (21). Op eigen terrein lukte het wel en FSC verdween met een 21 neder laag weer naar het zuiden. In Leeuwarden kwam SVV tot een kanppe Q0 tegen Cam- öuur, maar tegen Blauw Wit (meer dom dan pech) werd een 2—0 voorsprong prijsge geven (23). Ook tegen DFC had SVV meer moeten hebben dan de 31. Tegen 1IVC lukte het weer wel (41) maar gis teren. in Haarlem werd SVV's dadendrang weer eens niet beloond. Toch werd duidelijk dat SVV qua spel nog groeit... een compliment voor ,,de Kuun". Papendrecht m Monster vond zaterdag een oredam wed strijd plaats tussen*het Neder- lamds damtiental en een verte genwoordigend tiental van de Haagse damsociëteit De Vriend endamkring. Deze wedstrijd wend gehouden in het kader van het eerstelus- trum van de Vriendendam- kring en het vfjftlg jarig be staan van de damvereniging Monster en gold verder als een goede training van het Nederlairadse tiental voor de landencmtmoetkiig Nederland —Rusland in mei. Captain -das. Piet Ro-ozenburg had voor het Nederlands tien tal te elfder ure ook Gerard Kolsloot van de Papendrecht- se Damvereniging uitgeno- diigti. Kolsloot speelde aan bord tien tegen P. Poot en be. haalde remise. Een goede prestatie van de PDV'er ala men ziet dat 7 van de 10 par tijen in remise eindigden. die enkele jaren terug naar Bra da is vertrokken. Zwalu wen finishte in derde positie met geringe achterstand op Schiedam. De halve finale werd gehouden in de riante clubaccommoda tie van vierdeklasser VTL in Voorschoten en kreeg grote belangstelling. Voorzitter van het „college" was districts* voorzitter COVS Kees Heine., die tevens de vragen stelde, In de jury zaten vertegenwoor digers van de districten waar uit de clubs kwamen: DHC (Delft), Naaldwijk (Westland), Zwaluwen (Vlaardingen) en Schiedam. Voor Delft was aanwezig de oud-secretaris van De Holïandiaan, Arie Schriel. Voor Vlaardingen was dat Krijn van Noord. Er werden vragen gesteld in vier series, te weten voor pupillen, C, B en A-spelers. Tussenstan den waren: pupillen: 1 DHC 112 punten, 2 Zwaluwen 106 punten, 3 Schiedam 96 punten, 4 Naaldwijk 87 punten. C-ju- nioren: 1 Naaldwijk 149 pun ten, 2 Schiedam 118 punten, 3 DHC 98 punten, 4 Zwaluwen 91 punten. B-junioren: 1 Naaldwijk 121 punten, 2 Schie dam 114 punten, 3 Zwaluwen 101 punten, 4 DHC 95 punten. A-junioren: 1 Naaldwijk 128 punten, 2 Zwaluwen 118 pun ten, 3 Schiedam 103 punten, 4 DHC 97 punten. Eindstand1 Naaldwijk 435 punten, 2 Schie dam 431 punten, Zwaluwen 416 punten, 4 DHC 302 punten. 9 Jan van der Velden in aktie. De Schiedamse doelman speeide in Haarlem een sterke wedstrijd, maar vergat één keer z'n taak als doelman en werkte als een volleerde ijshockeyspeler een tegenstander met een „body-check" tegen de grond, en kreeg voor de tweede keer in drie weken een officiële waar schuwing. Haarlem Tot het moment van de wedstrijd was de opstelling van de toekomstige eredivisieclub Haarlem een groot vraagte ken. Had eerst een Haarlem-bestuurslid op geheimzinnige wijze een „vreemde" opstelling doorgegeven, ook oefenmeester Joop Brand gaf geen uitsluitsel omtrent de juiste formatie. De beide finalisten: v.l.n.r. het team van De Krooi (winnaar) met Van Dorp, Hartog, Bel, Donker en organisator Brouwer van café De Waai. En verder de bilja(tformatie van FK -dinga met Janse, Van Dongen, Verhoeven en Spyybroek. Eenmaal op het vetd bleek dat Wen tink vervangen was door Br ee voor;, en Nieuwen huis door Huig. In de ploeg van trainer Henk Konemann. na de fraaie 41 op HVC, geen wijzigingen. Desondanks ver oorzaakte de kleine „koude oorlog" dat SVV zich in het eerste kwartier van de wed strijd met moeite kon verwe ren tegen de snelle Haarlem- aanvallen. De enige fase van de wedstrijd waarin SVV ge dwongen werd te verdedigen. Een fase ook, die naar later bleek, beslissend was voor de eindstand. In de 12e minuut werd de door gebroken Gerrie de Goede door Maarten van Beek onder uit gehaald. Scheids recht et Wellinga aarzelde geen mo ment, en wees terecht naar de witte stip. Tegen de keiharde elfmetertrap van De Goede was Jan van der Velden kans loos: 10. Enkele minuten la ter was het weer Gerrie de Goede die op een goede pass van Boszhard alleen voor de Schiedamse goalie verscheen, maar zacht in de handen van Jan van dor Velden tikte- De SVV-doelman redde Pi die fase z'n ploeg van «en ruime re achterstand, want een ver geten bal Diek v.d. Kot-pul en Aad Oosterholt liepen el kaar in de weg bracht v.d. Berg alleen voor Jan van der Velden. Een razendsnelle reaktie keerde het gevaar. BRUTAAL SW ontworstelde zich aan de greep van de koploper, en zocht brutaal de aanval. Deze offensieve dadendrang bracht m de 45ste minuut Ger Bak kes in scoringsvnje positie voor doelman Poldervaart. De sterk spelende middenvelder maakte een zelfde fout als te gen HVC, een plaatste de bal naar de buitenspel staande Dutina. Verspeelde SW deze fraaie kans op de gelijkmake-r, een mmuut later (blessuretijd) kreeg het een volgende tik te incasseren. Een handsbal van Huig was de inleiding. Scheidsrechter Wellmga floot weliswaar, maar Gerrie de Goede stormde desondanks richting Jan van der Velden. De tot dat moment vlekkeloos spelende doelman speelde één moment eigen rechter, en boorde De Goede de grond in. Scheidsrechter Wellinga kon niet anders dan v. d. Vel den een officiële waarschu wing geven. Ook De Goede verdween m het boekje. De voorwaardelijke straf in aan merking genomen is te ver wachten dat SW z'n doelman wel enige tijd zal moeten mis sen. TECHNISCH In de tweede helft was van enig krachtsverschil niets merk baar. of de beoordeling zou m het nadeel van Haarlem moe ten uitvallen. Technisch over vleugelde 5W z'n tegenstan der zelfs, en in de combinatie was het vaak directer, Haar lem moest terug en stond soms minutenlang met de rug tegen de muur. Op dat mo ment zou de Schiedamse ge lijkmaker meer dan verdiend geweest zijn, maar steeds weer voorkwam een Haar lems been SW's loon naar werken. Op het middenveld waren Bakkes en Muider re gelmatig heer en meester, terwijl de Schiedamse forma tie steeds weer tijdig een Haarlemse uitval kon ontrege len. Want zo was het, een overheersend SVV met een Haarlem dat het moest heb ben van onverwachte tegen- stolen. SVV bleef drukken, en werd na dat Rijkuiter vervangen was door Van Duppen nog gevaar lijker, SVV nivelleerde in die tweede helft op overtuigende wijze het verse n.l op lIc rang- l.jst. „We maakten het spel", reageerde later Henk Kone mann. „De jongens hebben goed gespeeld, maar we kre gen drie echte kansen en die hadden benut moeten wor den". SVV deed dat met, en daardoor besliste één straf schop de wedstrijd. Sneu voor SVV, dat tegen de koploper voor een stunt had kunnen zorgen, en het ook zonder meer verdiend had... E.C. rolhockey Dordt kansloos Den Haag In de strijd om de Europa Cup voor rolhockey- landskampioenen kan Dordt zich reeds na de eerste wed strijd als uitgeschakeld be schouwen. De m Duitsland ge speelde ontmoeting tussen Wal sum en Dordt eindigde met IS—«2 in het voordeel van dc Duitse gastheren. De re turn tussen Dordt en Walsum zal zondag in Dordrecht plaatsvinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3