„Ik heb mezelf een oiHirac even BEHANDELING VOORSTELLEN VERGT VEEL TIJD W Koemarkt- I brug afgesloten Winnaar Falensprijs Vasenna Nog geen beslissing over uitbreiding tenniscomplex LEZING N.C.V.B. INENTEN f!~pJswinnaar Gerard Vasenna: Jk ben si3en"ik1 ■Samenzang in Grote kerk mcomë mtw- Raad diep in details Weer trimmen bij DONK Sociale Dienst wellicht in panden aan Boersveld Repetitielokaal voor Muziekschool SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 25 APRIL 1972 Schiedam Eerder werktui gelijk dan verbaasd heelt de Schiedammer Gerard Vasenna vrijdagavond de eerste prijs in ontvangst genomen van de Talens- prijs voor vrijetijdsschil- ders in het district Zuid- Holland. Zijn reactie de dag na het winnen van de - prijs: „Ik was zo kalm ais wat. Ik dacht wel, né, hoe bestaat het. Ik had hoog- stens gedacht dat ik mis- schien een eervoile vermel- ding zou krijgen". Zijn vrouw zegt: „Ik stond te- gen een pilaar aangeleund en ik zag hem naar voren gaan, ,k ik dacht no-g wel, hij gast naar voren, maar het ging ei- >;i genljjk langs mij heen". jDe Talenexpositie van vrije- tijdskunstenaars is op het ogenblik te bezichtigen in het Stedelijk Museum te Schie dam. De 66-jarige G. C. Va senna heeft zijn prijs gekre gen voor het schilderij „Luchtvervuiling met zelfpor tret". Door de jury onder 7' meer uitgekozen omdat het een actueel probleem op in dringende wijze aan öe orde stelt. De vrijetijdsschilder en ex-met- Stedelijk rijNeeÏ ^stschilder' meester is de jonge schilder Joop van Meel. Hij j-eer be trokken bij alles wat er in de wereld gebeurd, zoals ook wel uit zijn schilderij blijkt. Nu is Wi bezig met een schilderij waar°P een wereldbol staat afgebeeld met een monster boven öc bol dat bommen naar beneden gooit: „Je ziet de wereld als het ware uiteen spatten", vertelt Vasenna en thousiast en met wijde hand gebaren. Foto: Hans de Bakker bereiken, al duurt het twintig jaar". Wat wil hij dan berei ken? „Nou", zegt hy enigszins aarzelend, ,,ik wil er finan cieel toch wel wat beter van worden. Ik wil proberen wat De prijswinnaar is een groot be wonderaar van Dali, een iets minder groot bewonderaar beeld gebracht moet worden. „Het schilderij komt op je af stormen. Het moet ook wat zeggen". in deze branche te bereiken". METSELAAR VRIJ Vasenna schildert niet alleen in j zijn vrije tijd, hij wil het ook in volledige vrijheid doen, k zonder dat hij ergens aan ge- bonder, is. „Ik heb negen jaar geschilderd bij Jaap Raat uit Kethel. Ik heb bij hem stille- f vens en landschappen geschil derd en aquarellen gemaakt. Ik heb aan Jaap Raat veel te dartken en ik heb veel van hem geleerd. Maar op een ge- geven moment zat het me tot ^ihler en zei ik tegen hem, ik *«chei d'r mee uit. Ik wilde "toen vrij zijn, mezelf zijn, ik ben me toen op de vrije kenst - gaan toeleggen. Daarna ben -ik nog een jaar bij Luc Schol- -ten geweest, maar dat beviel - me niet zo. Tenslotte ben ik bij Joop van Meel gekomen, daar -zit ik nu ai vier jaar". De schilderende Schiedammer vindt dat hij een opdracht heeft, een opdracht die hij „zichzelf heeft gegeven. Hij wil „de mensen met de neus op de „feiten drukken, ze confronte ren met het einde, ze laten zien hoe slecht de wereld in ^elkaar zit. „Op zekere leeftijd Jnvam ik los, ik ging me in het wereldgebeuren interesseren. Tk heb mezelf weggecijferd. Ik heb mezelf toen een op- dracht gegeven. "Wans! wat ik "schilder gaat ons allemaal "aan". Heftig gesticulerend, -een shaggie draaiend, aan 'zijn cognacje nippend en nog -met glimmende oogjes van -trots over het behalen van de -prijs vertelt hij dat hij zich -zelf meer als protestschilder -ziet. Vijftig jaren lang is Vasenna metselaar geweest. In die tijd heeft hij zich zelf handtekenen- geleerd, perspectief tekenen en heeft hij gelaatskunde be studeerd, uit deze factoren, het metselaar zijn geweest, het handtekenen, de gelaats kunde en ook het altijd zich- Het gesprek komt op de andere zelf willen is een schilderij activiteiten die hij wil doen of van Picasso de Nederlander C. Willink bewondert hij ech ter ook in hoge mate. Hij laat uitkomen dat deze schilders hem zo aantrekken omdat het krankzinnige schilderijen zijn en de wereld gaat, volgens hem ook naar het krankzinni ge toe. •met voetballers ontstaan, die met bloeddoorlopen ogen ach ter de bal aanhollen. „De con versatie op het werk was voor 70*/o dom. 's Maandags ging je dan naar je werk en er werd over niets anders dan voetballen gepraat. Die be krompenheid heb ik in dat schilderij willen vastleggen". Thuis schildert de ex-metselaar nooit, wel maakt hij schetsen en tekent hij wat uit de losse hand. Hij vindt „kop"tekenen geweldig. Hij komt bijna han- Een echte'hobby voor Vasenna den en voeten tekort wanneer is het verzamelen van oude hij uitlegt hoe een hoofd in dingen. doet. „Ik zou wel een boek willen schrijven, over het le ven als bouwvakker bijvoor beeld. Ik heb er al wei eens over gc t, maar ik ben er nog nooit aan begonnen. Vroe ger las i-k wel veel, nu niet meer zoveel. Ik las dan anecstal over de oude mees ters en over kunst. Ik heb be wondering voor die schilders uit de middeleeuwen, die rus tig een paar jaar over een schilderij doen". Toch is de nieuwbakken prijs winnaar vijftig jaar metse laar geweest. „Toen ik twaalf ,was, vroeg mijn vader wat ik wide worden, ik zei beeldhou- ^wer-schilder. „Nee", zei mijn ^vader je wordt metselaar, dat ^ben ik toen maar geworden" Over zijn toekomst als kunst schilder zegt hij: „Ik verbeeld "me niets, maar ik wil wel wat Schiedam Tennisparkeigenaar 3. van Vliet moet nog even wachten op zijn zekerheid: b. en w. besloten gisteravond rijn aanvraag tot uitbreiding van het complex tennisbanen aan de Stadhouderslaan en grenzende aan het Volkspark aan te hou den. Hoewel de raad de keuze had uit drie alternatieven, kwam het gisteravond in het ongeveer een uur durend debat over de uitbreiding toch niet tot een conclusie. hiedam In de Grote kerk wordt zaterdag 29 april weer „hp-t maandelijks zanguurtje gehouden van zeven tot acht "uur 's avonds. Medewerking Netlenen het Rozenburgs "Mannenkoor onder leiding van "Aad van der Hoeven, de Rijn- "mondbrass onder leiding van *P. Roedoe en de organist Jac ques P Bekkers, f,» het programma staan onder j "andere enkele nationale liede ren uit de bundel Valerius-Ge-1 denckklanck- De fracties waren daarvoor te vaak verdeeld. Drie woord voerders bij de PvdA, twee by de KV.P gaven weer, dat uitbreiding van het park in enkele fracties verdeeld ligt. Hoewel in feite niemand van de raadsleden de tennissport een kwaad hart toedraagt, was de vraag of men voor de uitbreiding van tennispark Van Vliet een. toch al sterk te ruggebracht Volkspark verder mag aantasten. „Kappen met bomen kappen", meenden de raadsleden Van den Berg en Lansbergen. De heren Willemse. Verhulsdonk en Vertinde wensten de heer Van Vliet daarentegen een goede kans te geven en had den geen moeite met uitbrei ding van het complex. Het werd voorts duidelijk, dat de nieuwe tennisbanen op "VVoud- hoek-Zuid voorlopig niet aan de orde zijn. zodat tennismin- nend Schiedam zich aan de Stadhouderslaan moet zien te behelpen. Toen de raad geen weg meer leek te vinden uit de drie al ternatieve voorstellen uit breiding toestaan, uitbreiding verbieden, praten met de ten- Een beslissing over de2e zaak Is nisverenigingen over uitbrei- dus uitgesteld. In de volgende ding via een herindeling van raadsvergadering komt dan de banen nam het college opnieuw de uitbreiding van tenslotte het besluit het voor- het park aan de orde. stel nog even aan te houden. Wethouder mevrouw G. D. Ver- weij-de Graaft kreeg de raadsleden Taverne en Ver hulsdonk in het geweer toen ze meende, dat de velden van de in de nabije omgeving van Van Vliet gelegen SLV met 40, Los Bigotos met 40 en Gamet met 30 bespelere onder de norm bleven, die 50 spe lers per veld vereist. De uitspraak van de raad over deze slepende kwestie (tien jaar geleden diende de heer Van Vliet het eerste verzoek in) aan te houden geeft de wethouder de gelegenheid om met alie betrokkenen de zaak nog eens door te praten, al toonde KVF-raadslid W. J. C. Willemse zich in de eerste dis cussie over dit punt weinig optimistisch. De heer Willem se meende dat de particuliere verenigingen weinig bereid zullen zijn tot wijzigingen in de huidige situatie. De wet houder was hier teleurgesteld over en deelde mee dat de grootst mogelijke meerder heid van b. cn w. voor een op nieuw onderhandelen volgens alternatief C was. „Geen vuilnisbak is veilig voor mij" Hij laat twee stoelen zien die hij langs de straat heeft gevonden, een echte hin deloper die hij 2elf opgeverfd heeft en nog een andere oude stoel, die hij helemaal opge knapt heeft. Zijn vrouw heeft in die richting dezelfde am bities, eens vond zij een kope ren lampje met ruitjes van Frans glas in de vuilnisbak. Bij het weggaan zegt de Gerard Vasenna nog: ,,Je moet nu echt niet denken dat ik al wat ben, hoor". De Schiedamse vrijetljdssehilder gaat gewoon door met zijn schilderijen ma ken waarop hij laat uitkomen dat we, aldus de schilder, naar een krankzinnige wereld toegaan. Met bersn vvorclï het houten wegdek van de Koemarktbrug opengemaakt. Schiedam Langzaam maar zeker sukkelde de toehoor der in de raadszaal in slaap. Aanvankelijk knikkebollend, telkens even opschrikkend, maar zich tenslotte toch he lemaal overgevend aan een enorme behoefte aan slaap, was de anders steeds attente toehoorder tenslotte niet meer ten volle bij de discus sie over uitbreiding van het tennispark van Van Vliet en over de invoering van de plastic vuilniszak. Merkte aanvankelijk niemand de slaper in de raadszaal op, tenslotte bereikte een huise lijk gesnurk van dc man en kele raadsleden en andere toehoorders. Enkele tikjes op zijn hoofd misten effect: pas toen een partijgenoot raadslid hem toespraak werd dc slaper wakker en blikte nog wat onwennig in het rond. De Schiedamse raad vergader de gisteravond eigenlijk als vanouds: attent bij detail punten, uitvoerig bij zaken als de uitbreiding van het tennispark {discussieduur: ongeveer een uur) en bij de behandeling tot uitstel van de verplichting alleen plastic vuilniszakken te gebruiken (eveneens een omstandige discussie). Gevolg: een niet geheel af ge- de week behandeld worden. Een ijzeren wet schijnt te genwoordig voor te schrij ven dat op kwart voor elf moet worden opgehouden met vergaderen en daar houdt burgemeester Roelfse- ma dan ook streng de hand aan. door Ton Huijssoon handelde agenda en belang- Dc snurkende toehoorder on rijke punten die pas volgen- der bet publiek was eigenlijk Het watercontract met de ge meente Rotterdam komt zo doende pas volgende week aan dc beurt, evenals dc nota inzake de huurharmonisatie en een nota over openbaar heid van D'6S, die levens ter behandeling op de agenda is geplaatst. Er wacht dus nog een uitgebreide agenda. Voornaamste balans van gis teravond: enkele goedge keurde routine-kredieten en enkele andere hamerstuk ken. een aangehouden voor- De slaper op de tribune hield ,J,-~ *--•* gisteravond voor gezien. Misschien een bewijs van vertrouwen voor de 37 verte genwoordigers in de raad (.■Wij gaan rustig slapen, de raad waakt over ons"), maar een duidelijker blijk van af keuring was gisteravond ei genlijk niet te ontdekken. de onderstreping van een ■moeizame vergadering, waarin de raad bewees vuil niszak en tennispark niet als 'n sinecure te beschouwen. Dc voorspelling lijkt dan ook beslist gerechtvaardigd dat onderwerpen als het afkopen van het eeuwigdurend wa tercontract voor 14 miljoen van de gemeente Rotter dam, een nota over de huur- harmonJsatie en één over openbaarheid minstens even uitgebreid zullen worden be handeld, gelet op de aan dacht die er voor vuilniszak en tennispark aan de dag wordt gelegd. Wethouder Verweij mag nu uitzoeken of er toch nog niet een oplossing kan worden gevonden voor uitbreiding van tennispark van Vliet zonder dat daar iemand van alle belanghebbenden bij wordt geschaad. Dat zijn er nogal wat: bomcnliefhcb- bers (kappen met het kap pen), tennislieihebbers, ten nisverenigingen en omwo nenden. stel tot uitbreiding van het tennispark en een motie over de verplichte Invoering van dc plastic vuilniszak. Het belangrijkste moet dus nog komen, ondanks een lan ge raadsagenda. Ondanks de borden ontstond toch nog wef eens verwarring onder automobilisten, die niet op de hoogte waren met de afsluiting. Schiedam Eén van Schie dams belangrijkste verkeers aders .de Koemarktbrug, ia sinds gisteren dicht. Het weg dek wordt uitgebroken om plaats te maken voor een nieuw dek, dat het zware ver keer beter zal kunnen opvan gen. Buslijnen moeten op het ogen blik omwegen maken om de dienst zo goed mogelijk uitte voeren. Bovendien is niet ie dere automobilist op de hoog te met de veranderingen, zo dat op de Koemarkt veel ver raste bestuurders hun heil el ders zoeken via Lange Haven en Buitenhavenweg. De huidige bodem van de brug is totaal vernield. Zwaar ver keer had ook de houten vloer van de brug aangetast en ver gaand vernield. Het verkeer rijdt nu onder andere via de Buitenhavenweg, waar bij de smalle brug naar Schiedam- Zuid wel eens opstoppingen ontstaan. Maasland De heer F. Gouds zwaard uit Rotterdam komt op donderdag voor de Maas land se a/deling van de N.C.V.B. een lezing houden over het onderwerp „Wat be zielt hen die zo protesteren?" De vergadering wordt gehou den in gebouw de Magneet en begint om kwart voor acht. Gasten zijn welkom. GOUDA Evenals vorig jaar gaat r"_ #em- en poloclub DONK weer trima vonden hou den. Deze staan onder leiding van cfe heer J. Loef. Na afloop van elke trimtraining bestaat gelegenheid een verfrissende duik te nemen ln het ver warmde water van het Toren- bad. De eer3te trimavond is vastgesteld op woensdag 20 april van 19.30 tot 20.30 uur. Maasland Voor de kinderen, geboren in 1968, die afgelopen donderdag niet konden wor den Ingeënt is er donderdag alsnog gelegenheid. Het inen ten begint 's middags om twee uur in hel Groene Kruis- gebouw aan de Graaf Dirk II- laan. Schiedam De gemeente gaat wellicht de aangekochte pan den Broers veld 118 tot en met 124 gebruiken voor huisves ting van de gemeentelijke so ciale dienst. Dit deelde gister avond wethouder van stads ontwikkeling C. J. M. Bolmers mee naar aanleiding van vra gen over de bestemming van deze panden van KVP-raad.s- lïd mevrouw M. A. C. Taver ne-van Camper», Het raadslid wilde van de wet houder weten wat er nu pre cies rnet de panden gaat ge- jeure-n en waarom daarbij zo geheimzinnig moot worden gedaan. Wethouder Bolmers antwoordde, dat de sociale dienst op korte termijn ruimte nodig heeft om cfe nijpende huisvesting in het huidige ge bouw iets te verminderen, maar dat het nog lang niet vaststaat dat deze dienst in derdaad tijdelijk in de panden aan het Broersveld zal trek ken. Dit moet eerst intern nog met de dienst worden doorge praat. De panden worden aangekocht vanwege de sanering en re constructie van de binnen stad. Het is de bedoeling dat het metro-tracé er straks zal lopen. Ook de opstallen op gelijke hoogte aan de Broers vest zijn a! gemeente- eigendom. De wethouder deel de tenslotte nog mee dat wel licht etalages zouden kunnen worden verhuurd of beschik baar gesteld aan winkeliers. De bestemming van de panden is tijdelijk, tot sanering en re constructie eenmaal in volle gang zijn. Schiedam De Schiedamse Muziekschool krijgt een bete re accommodatie voor het houden var» repetities. De ge meenteraad is er gisteravond mee akkoord gegaan dal de school aan de Lange Kieuw straat wordt uitgebreid aan de achterzijde, waar in een gebouw een repetitielokaal kan worden verwezenlijkt. To tale kosten bedragen 20.700. De raad stelde zich eenstemmig achter het voorstel, al gaf PvdA-raadslid N. C Kerkhoff wethouder Verweij van Cultu rele Zaken in overweging om het lokaal ook voor andere groepen dan de leerlingen van de muziekschool te gaan ge bruiken gezien de betrekkelijk hoge kosten. De heer Kerkhoff dacht aan amateurmusici en toneel ge zelsch a p pe n. De wethouder zegde hem toe dit met het bestuur van de school te zullen bespreken. Ze meen de overigens, dat het repeti tielokaal zeker drie keer per week 's avonds zal worden ge bruikt door de orkesten van de school, terwijl er verder siagwerklcssen en koorrepeti ties zullen worden gegeven. 5220 Schiedammers ingeschreven bij Huisvesting Schiedam - Het bureau Huls vesting van de gemeente Schiedam heeft in maart 194 woonvergunningen algegeven. In totaal wachtten op 31 maart 5.220 Schiedammers -op eer» nieuwe of betere woning; 570 aanvragen kwamen van aan staande echtparen. In de meeste gevallen zijn de in geschrevenen voldoende ge huisvest. maar willen ze een betere woning of een aange paste woning, zoals voor be jaarden en alleenstaanden. Het bureau Huisvesting heeft berekend dat in 967 gevallen sprake is van onvoldoende huisvesting. Uit het maandoverzicht blijkt verder, dat in maart 1492 be zoekers het bureau aan de Westmolenstraat bezochten. Verder werden 76 vestigings vergunningen afgegeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3