1 Mei: motorcross spektakel in Holy wijk Gerard Huis In 't Velt! blinkt uit Eerste streekwedstrijd die Flardingha Ruiters Eerste wedvlucht zaterdagvliegers Hollandiaan toont waar gezicht 4 Jaap Ransijn blijft Op 1 mei fancy-fair voor nieuwe douches MSV '71 HOIJDT ENQUETE ONDER BEWONERS MAASSLUIS-WEST Invitaties voor Dordtse boksers Bij Fortuna geen plaats voor dames Succes voor Goudse Hout Hollandiaan RKWIK 2-1 WOENSDAG 26 APRIL 1972 Van onze sportredactie Vlaardingen Bij Fortuna Vlaardingen gaat hulptrainer Jaap Ransijn zijn derde sei zoen in. Hoewel in een andere vorm: als parttimer, zoals ook Jan van Ba aren als opvol ger van Piet de Wolf zo'n dienstverband heeft. Het ligt -in de bedoeling dat Van Baar- en en Ransijn hecht gaan sa menwerken. Jaap Ransijn is behalve hulptrainer bij Fortu na gymnastiekleraar. Rotterdam Thijs Ll- bregts, middenvelder van Excelsior is waar schijnlijk bezig aan zijn laatste seizoen als actief voetballer. De midden velder, die ooit Feyen- oords kleuren verdedig de, begint zondag tegen Go Ahead Eagles aan zijn op vier na laatste wedstrijd van het sei zoen, waarna hij als jeugdtrainer bij Excel sior gaat fungeren. De huidige jeugdtrainer Ge rard Wcber treedt begin volgend seizoen in dienst van zaterdag- tweedekiasser RWH, dat Cor van der Gijp zag vertrekken. Voor de zijspanklasse komen circa 30 renners aan de start, onder wie de winnaar van het vorig jaar en tevens nationaal kampioen van 1971 Andrè de Edel uit Gouda en oud-titel houder C. Baas uit Nieuwer- kerk aan den IJssel. In de soloklasse 500 CC senioren internationaal kan het Vlaar- dingse publiek weer rekenen op winnaar vorig jaar H. Vos- ters uit Eindhoven, alsmede op de kampioen 250 CC Frans Goosens uit de lichtstad. De zelfde Goosens die een tweede plaats voor zich opeiste in het Europese kampioenschap vo rig jaar. Voor de eerste maal zal in Zuid-Holland een wedstrijd worden, verreden in de 50 CC senioren internationaal. Waarvoor de nationale top staat te dringen, zoals Rini Vervoort uit Schijndel, de Eu ropese kampioen Jaap Ver- sluis uit Leerdam en vele an deren. Foto boven: De motorcross vorig jaar trok 6000 kijkers. door Bas van den Berg UITSTEKEND PARCOURS De organisatie, de me Rijn mond, in samenwerking met het Vlaardingse comité tot viering van de nationale ge denkdagen, is ervan over- Vlaardingen Die Flardingha Ruiters treden komende zaterdag 29 april voor 't eerst naar buiten in de zg. streekwedstrijd op het terrein aan de Broekpoiderwcg, De wedstrijden beginnen oxn circa 9 uur. Over de tijd van prijsuitreiking en slotparade is nog geen zinnig woord le zeggen. Deelnemende verenigingen zijn het Blauwgele Vendel uit Pijnae- ker, De Scbieruiters uit Overschie en de Spaland Ruiters uit Ke- tbel. Ais juryleden treden op de heren G. Duyvesteyn uit Den Haag, A. C. Tettero uit Delft; P. H. Koetsier uit Waddlnxveen. N. A. den Ouden uit Alblasseröaim. De volgende rijkunsten staan op het uitgebreide programma: B 1 dressuur programma voor 23 deelnemers; B 2 dressuurpro- gramma voor 15 deelnemers; L, 1 dressuurprogramma voor 25 deelnemers; L 2 Dressuurprogramma voor 2 deelnemers; Ca- prilly voor 12 deelnemers; B-springen voor 7 deelnemers; In springen voor 5 deelnemers. In totaal dus 89 deelnemers. Te vens zullen 1 achttal en 2 viertallen voorrijden. Foto rechts: Winnaar vorig jaar in Vlaar dingen {500 cc) Vosters uit Eindhoven. tuigd, dat Vlaardingen een trekpleister zal zijn. „Vorig jaar," weet Ab oosterlee, lid Vlaardingseomité, „trok het spektakel zo'n 6000 kijkers, voor 't merendeel nieuwsgie rig, maar met de kwaliteit van het rennerskorps, dit jaar, en het parcours dat spe ciaal is aangepast, zullen er heel wat meer komen." De kans is daardoor niet uitge sloten, dat het spektakel maandagmiddag 10.000 toe schouwers zal trekken. Een spektakel waar, onder leiding van dr. Verstege, een korps van het Vlaardingse Rode Kruis present zal zijn met 20 leden en verder politie en brandweer. Het parcours is aantrekkelijk gemaakt met een kunstmatige berg en zal worden afgezet met zo'n 1500 palen. Maandag in de late ochtenduren begint de trai ning en om 14 uur is de aan vang van de wedstrijden. Van onze sportredactie Maassluis Maassluis' jongste sportvereniging, MSV '71, gaat de zaken energiek aanpakken. Hoewel de voetbalvereniging de ko mende competitie begint mei maar liefst 12 seniorenteams en S jeugdelftallen, rijst desondanks de vraag of MSV meer betekent dan alleen voor de voetballers te bestaan. Het streven van MSV is er grotendeels op gericht om een sportvereniging te zijn met diverse takken van sport, waarom dan ook de fusie met de Maassluise Micro Voetbal Vereniging een eerste stap is. Het bestuur heeft, onder voor zitterschap van J. J. van En gelenburg, het voornemen om via een enquête aan de bewo ners van Maassluis West te weten te komen hoe men over MSV -denkt en over sportbeoe fening in Maassluis-West ir. het algemeen. Deze week zijn er daarom al 5000 enquêteformulieren in de vorm van briefkaarten de deur uitgegaan die huis aan huis worden bezorgd. Onge- frankeerd kunnen de brief kaarten na beantwoording van de vragen worden terug gestuurd. tijn plaatsvinden op het ter rein van het bejaardencen trum De Schutsluis, Op die maandag zal er onder meer een markt komen van 12 kra men met onder andere een rad van avontuur, grabbelton, schiettent enz. Tevens kan men daar ook het enquêteformulier kwijt. BESLISSING In de tweede helft opende Actief de score, maar direct daarna greep de Actiefverdediging weer te fors in en de toege kende strafworp werd goed benut door Ludo van Mil: (6 —7). Binnen 5 minuten, wisten de Vlaardingers een naar la ter bleek beslissende voor sprong te nemen door Jan van Vliet, Ludo van Mil en Hans van Tol (9—-7). In de resteren de vijftien minuten hebben de pupillen van Hans van Zelm zeer bekwaam de voorsprong verdedigd en mede dankzij de zeer goed ingrijpende Vlaar dingse verdediging en vooral doelman Hans Ouborg kwam de tegenpartij niet meer tol scoren, zodai de eindstand 9 7 werd. Van onze sportredactie Vlaardingen De Hollandiaan heren moesten het opnemen tegen koploper Actief en hebben deze ploeg duidelijk verslagen (9—7), waarbij de komende handbalkampiocnen zich zeer slechte ver liezers loonden. De pupillen van trainer van Zelm traden (fe! belust op winst) in dezelfde formatie aan als vorige week. Na aarzelend elkaar afgetast te hebben wist Jan van Vliet de eerste Hollandiaantreffcr achter de Rotterdamse goalie te werpen. In de achtste minuut wist Actief weer gelijk te komen, waarop Jan van Vliet de i.v.m. een te 2ware overtreding tegen Ben de Kok toegewezen strafworp miste, Ludo van Mil scoorde de derde Holland iaangoal op een moment dat de hele Ac tiefverdediging door een fraaie actie van Ben de Kok en Jan den Brinker was mis leid. Halverwege de eerste helft lieten de Vlaardingers vooral verdedigend een paar steken vallen, hetgeen Actief de gelegenheid bood een flin ke voorsprong te nemen: 63. Een strafworp van Ludo van Mil verkleinde de achter stand, terwijl John van de Lee in de laatste minuut de ach terstand tot één doelpunt te rugbracht. Van onze sportredactie Vlaardingen Het be stuur van Fortuna Vlaardingen heeft de reeds opgegeven dames voor een da mes elftal geadviseerd zich hij een andere vereniging aan te sluiten, omdat de Vlaardingse semi-prof- club niet over de facili teiten beschikt om re gelmatig dameswed strijden te laten spelen. Het gebrek aan velden en accommodatie is groot, terwijl de kans maar klein is, dat binnen af zienbare tijd een uit breiding van de accom modatie is te verwach ten. Secretaris Jan van Dis deelde desgevraagd mee: „We kunnen de dames, die via Fortuna Thuis, het officiële or gaan bij thuiswedstrij den, zijn opgeroepen niet opvangen omdat alle velden het hele weekeinde en daarbij de kleedkamers bezet zijn- En verder breidt onze jeugdafdeling zich steeds maar uit. Daar om zijn we bang, dat we de dames met die servi ce kunnen bieden waar op ze bij een vereniging als Fortuna recht heb ben". GOUDA Naast Henk Nooren trad nog een tweede Goudse Houtruiter op de voorgrond tijdens bet CSI ïn Den Haag. J. F. van Santen, die pas sinds enkele maanden door nieuwe Goudse instructeur Nooren wordt getraind eindig de door een vierde plaats bij het nationale springconcours, en een tweede plaats in het, nationaal Parijs springcon cours op de vierde plaats over het totaal. Voor Henk Nooren was het suc ces in Den Haag in feite com- ipüeet. Hij legde beslag op dev daartoe speciaal door de Tsje. ehisehe beeldhouwster Ja na' Paroubek vervaardigde trofee' voor de beste internationale' ruiter beneden de 24 jaar en ikreeig bovendien de beker uit gereikt als beste Nederlandse ruiter. Vlaardingen -Op Koninginnedag (maandag 1 mei) beleeft Vlaardingen weer zijn groot motorcross-spektakel, dat nog indrukwekkender is dan vorig jaar. Toen bleef het ren nerskorps beperkt omdat Vlaardingen voor 't eerst was op genomen in de crosskalender (op grasbanen) van de Ne derlandse Motorsport Bond (NMB) en anderzijds die at tractie de Vlaardingers volkomen vreemd was. Het uitste kende parcours ter hoogte van de Holysingel waarborgt echter volgende ivcek een invasie van de cross-elite, die in drie klassen (twee solo- en zijspan) meedingt naar het nationaal kampioenschap. Van onze sportredactie Vlaardingen Het kwalita tief ondermaatse stedelijke duel De Hollandiaan RKWIK (in het kader van het Vlaardings elubkam- pioenschap) kreeg gister avond nog een ongemeen spannend slot. Niet minder dan grillige Gerard Huis In 't Veld gaf met een puntgave kopbal (langs mis tastende Wout van Breen) de inleiding tot het rumoerige slotakkoord waarbij Vlaar dings arbiter Krijn van Noord veel moest doen om de ge moederen In bedwang te hou den. In de snel vallende duis ternis regende het vrije trap pen, maar de 21 winst bleef bij de Hollandiaan. Ook al drukten de blauwwitten in de spannende slotfase bij zonder fel. Waardoor de rood- witten in de halve finale ko men tegen de winnaar van VFC-Vlaardingen, een duel donderdagavond dat in ver band met de vroege duisternis al om 18.30 uur begint aan de Sportlaan. RKWIK hanteerde bij naaste buur Hollandiaan een verdedi gende tactiek, die bijna Albert Verhoogh en Peet Peeters 1 als verdedigende middenvel ders op één lijn bracht met RKWTK's trage defensie. Ove rigens werd er aan beide zij- den slecht uitverdedigd, zoda nig dat beide aanvallende par tijen voldoende aan het woord kwamen. Bij de thuisclub „claimde" Gerard Huis In 't Veld de vele persoonlijke duels met Aad Vroom waardoor hij voor rust één van de gevaarlijkste roodwitten was. VERRAST Desondanks leverde het lichte veldoverwicht van de thuis club niets op en kwam zelfs na een klein half uur op ver lies te staan uit een vrije trap van spits Huub Meeder. Doel man Piet Roodenberg ving het leer prachtig, maar liet de bal snel los, voor de voeten van Mari Veltman die niet weifelde: 01. Even later werd Huub Meeder in een solo hardhandig weggedrukt maar arbiter Van Noord liet door spelen. Pas na de rust kwam De Hol landiaan op gelijke voet via een magnifieke vrije trap van Jan Verduyn die Wout van Breen nog met de handen be roerde. Een handige zet van Govert Boon mislukte daarna, alvorens Gerard Huis In 't Veld de hoekschop uitstekend benutte met zijn kopbal: 21. Toen viel RKWIK verwoed aan, maar ondanks een om haal van Sjaak Maat en een hard schot van Huub Meeder bleef de stand ongewijzigd. Vlaardingen Voor de postduïvenhouders aangesloten bij de Ne derlandse Bond van zaterdagvliegers is het vliegseizoen 1972 be gonnen met een vlucht vanuit het vliegstation Bergen op Zoom. Voor Vlaardingen en Maassluis gingen hiervoor in totaal 905 duiven de reismanden in. Ze werden in Bergen op Zoom gelost op 8 uur bij een stevige noord-oostelijke wind die het vliegtempo danig drukte- De P-V. #,de Luchtbode" had 465 duiven in concours. De eerste arriveerde op het hok van M. Broek en liet als tijd 8.48.50 uur voor zich afslaan. Tot de tien beste vliegers be hoorden verder duiven van: 2. G. V. Vliet; 3-7 en 8 P. v.d. Made; 4. W. van Hulst; 5. B. Vletter; 6. A, Wijntjes; 9. comb. Goedegeburen-v. Keu len; 10. mevr. Tieleman, De .af te leggen afstand bedroeg 46 km. Aankomst laatste prijsduif, 9.09.56 uur. Als inzet van de Maassluise P.V. „de Snelheid" stoven 440 duiven uit de vervoerscontai- ner met 47 km. voor de boeg. De eerste werd om 8.48.19 uur .-door L. Bergwerf! geconsta teerd. De laatste prijsduif viel ©in 9.J3.59 uur. Overige hoogst geklasseerde duiven: 2. M. Noordam; 3, J. van Dam; 4 en. 5. L. Bergwerff; 6 en 10. M. Noordam; 7. R. Wijnands Jr.; 8. W. de Waard; 9. B. Ver duin. In de Rotterdamse Bond gingen de duiven zondag op toer van uit het Belgische Vilvoorde (110 km). De Vlaardingse p.V, „Keer Weer" nam deel met 272 duiven. Tijd van los sing 8 uur bij eenzelfde wind richting ais zaterdag dus kopwind voor de duiven. Aan komst eerste duif om 9.18.23 bij d e combinatie V.d.Weel- v.d. Velde; 2. J. H- Verwey; 3. A. Schouwe. Overigen van de vijfentwintig snelste duiven: 4-8-16-20 en 25 A. Waarden- burg; 5-6-7-10-19-21 en 22 J. H. Verwey; 9. C. Stolk; 11-12 en 18 A. de Ruiter; 13. F. Noord- hoek; 15. J- Heinsius; 17. J. Heijndijk; 23. comb. De Ligt- Boomsma; 24. K, Hofland. Aankomst laatste prijsduif, 9.30.08 uur. De P.V. Schiedam zette 239 dui ven in. Aankomst eerste duif om 9.18.43 uur bij A. Suttorp; 2. J. Doejaaren; 3. W. v.d. Hoeven. Verdere uitslag t/m 25 duiven: 4. C. Verhaeren; 5 en 23 comb. Krijgsman-de Lange; 6. Frans Doejaaren; 7-9 en 21 E. de Potter; 10-14 en 19 Jac. Doejaaren; 11. Th. Stiebe; 12-15-17 en 24 J. Wes ter holt; 13. C. v. Leeuwen; 16- 22 en 25 J. Doejaaren; 18. Chris Zandboer, Extra prij2en voor aangewezen duiven: A. Suttorp en J. Doejaaren. Laatste prijsduif 9.32.- De P.V. „Snelsport" uit Maas sluis vliegt jn de Concours- Combinatie „Kuststrook". Hiervoor gingen de duiven naar Strombeek (114 km). Er gingen 133 Maassluise duiven mee. Gelost om 8 uur arri veerde de eerste om 9.56.- uur bij J. Zwaard; 2. H. Zwaard; 3. B. Groenendaa2. Aankomst laatste prijsduif 10.07.- uur. ALGEMENE BOND in het vlietverband, Concours Combinatie Rotterdam van de Nederlandse Algemene Bond, nam P.V. de Adelaar uit Vlaardingen met 468 duiven deel aan een concours met als vliegstation St. Kathalyne Wa- vre (95 km). De duiven gin gen los om 8 uur met een ste vige kopwind. Aankomst eer ste duif om 9.31.13 our bij de comb. J. A. Tuinder en Co.; 2. W, Schoenmaker en Zn.; 3. H. Jansen en Co. Aankomst laat ste prijsduif, 9.49.10 uur. P.V. „de Vrijheid" uit Schie dam zette 240 duiven in. Aan komst eerste duif bij C. Lems om 9.32.- uur; 2. John Duy- mel; 3. H. Triel. Aakomst laatste prijsduif 9.46.- uur. Overige 22 snelste duiven: 4 en 7. A. v.d. Berg; 5-15 en 17. cmb. Broekhuyzen en Co.; 6. J. Wenteler; 8 en 23. C. Lems; 9-12-22 en 24. comb. W. Poort en Zn.; 10. J. C. Rost; 11-13 en 25. P. v.d. Linden; 14. P. Pols; 16. G. Barzilay; 18. en 19. C. Robart. „Waarom juist die enquête in de Maassluise westwijk?", was één van de vragen op een persconferentie van MSV '71. Voorzitter Van Engelenburg lichtte toe: „Van de senioren leden komen de meesten uit het westelijke stadsdeel en verder willen wij niet in con flict komen met de overige Voetbal- en sportverenigingen. In het begin van de competitie heeft MSV enkele moeilijkhe den gehad toen het bij VDL aan de Sportlaan werd inge lijfd, maar op 't ogenblik overheerst de gastvrijheid". De integratie van de microvoet- ba 11 ers heeft er al toe geleid, dat ook de voetballers van MSV '71 zich al met dat spel tn hun gerieflijk clubgebouw hebben beziggehouden. Overi gens ontbreekt in die kantine nog een douchegelegenheiu en daar gaat MSV '71 ook aan werken. Men hoopt de t.nan- ci^n daarvoor binnenkort bij een te krijgen door middel van een open-lucht-fancy-fair o» maandag 1 mei. In samen werking met de wijkvereni- gmg De Komponist zal dit fes- Dordrecht De presta ties van de Sportclub Dordrccht-bokscrs zijn blij het hoofdbestuur van de NBB opgevallen. Henk van de Reek en Jan Raymaakers kre gen namelijk vererende uitnodigingen voor gro te toernooien. Van de Reek werd uitge nodigd. voor de Europe se jeugdkampioenschap pen, terwijl Jan Ray maakers aan 't grote in ternationale toernooi, dat half mei in. Neder land wordt gehouden, kan meedoen. Of de twee Dordtse boksers deze uitnodigingen aan nemen is nog niet zeker. Henk van de Reek blijkt voor de jeugdkampioen schappen. een maand te oud te zijn, terwijl Sportclub Dordrecht od 27 mei in Kunstmin een groot boksgala heeft met deelname van Duit se boksers uit Darm stadt. André de Edel, Gouds coureur en nationaal titeihoudei in zijn rijspan klasse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4