Samengaan van nuts bedrijven onzeker Raadsbesluit sluit stuk van jarenlange onderhandelingen H Scïiaaktea] Schiedam kampioen Goede voor lichting.. Geheim rapport vormt struikelblok Morgen gratis inenten Overgangs klasse-top te zwak voor Juliana Eerste spreekuur raadsman druk bezocht Maassluis breekt gesprek met Ylaardiiigen en Schiedam af Op naar de 82.000 Gemengd Rijn- jmondkoor "verhuisd Tekeningen Don Maris in galerie Zwart-Wit SG stelt donateurs op de hoogte Watercontract w §«8 f Schaken voor bedrijfsteams ££HIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 3 MEI 1972 TIJDENS DE behandeling van hei voorstel tot af kopen van. het eeuwig durende watereontract met de gemeente Rot terdam hebben enkele woordvoerders van de diverse fracties erop ge wezen, dat het noodza kelijk is de bevolking goed voor te lichten over de consequenties, die het afkopen van dit contract voor de bevol king heeft. Gepleit werd voor onder andere een folder, die de waterver bruiker wegwijs moet maken in een aantal voor hem nieuwe zaken. Wethouder Kaptein van Technische Bedrijven deelde mee dat de voor lichtingsmethoden nog nader moeten worden uitgewerkt. De sugges tie tot een goede voor lichting van de heren Van Kinderen (KVP) en Boschman (PvdA) nara de wethouder graag over. Wat de voorlichting be treft nog dit: De raads leden bleken in het bezit van een handig boek werkje, waarin geschie denis en details over het zo moeizaam tot stand gekomen compromis voorstel met Rotterdam uitvoerig worden behan deld. De redactie van onze krant kwam dit boekje zuiver toevallig tegen bij bestudering van de geschiedenis van het eeuwigdurend contract In het gemeente-archief, waar tevens bleek dat het boekje een openbaar stuk was, waaruit vrij elijk mocht worden ge citeerd. Over goede voorlichting gesproken. ylaardingeiVMaassIius Er bestaat, onzekerheid over de deelname van de gemeente Maassluis aan de integratie van de nutsbedrijven uit Vlaardingen, Schiedam en Metis- siuis. Hoewel het gemeentebestuur van Maassluis hard nekkig ontkent, dat er sprake is van een breuk, weigeren burgemeester en wethouders in 't openbaar mededelin gen te doen over de aanleiding die is ontstaan om „voor- aisnog af te zien van verdere deelname aan de besprekin- gen met Vlaardingen en Schiedam". Hoewel niemand tegen deoph ef fing van de geheimhouding bleek, werd besloten de zaak in de commissies opnieuw aanhangig te maken. De ge meentebesturen van Vlaardin gen en Schiedam kunnen nu daar ging gisteravond ten slotte de hele discussie om de mededeling verwachten dat de commissies zich op nieuw over „de gewijzigde fei ten en omstandigheden" gaan beraden. DOORGAAN? De twee laatstgenoemde ge meentebesturen hebben intus sen besloten op korte termijn op bestuurlijk niveau bij pro vincie en Rijnmond informa tie in te winnen, om de gere zen vragen te kunnen beant woorden en op 19 juni te be sluiten of de procedure erop gericht dient te blijven dat de integratie met ingang van 1 januari 1973 van kracht kan worden, Welke de consequenties zullen zijn van een eventueel terug trekken van Maassluis (waar mee duidelijk rekening gehou den wordt) was gisteravond nog niet te overzien. In dc beide andere Waterweg steden is het standpunt van het Maassluise gemeentebe stuur met teleurstelling ont vangen. Vanmorgen hebben de Vlaardingse raadsleden een mededeling van b. en w. ontvangen waarin (zeer op pervlakkig) wprdt ingegaan op de jongste ontwikkelingen rond de integratie van de nutsbedrijven. Vlaardingen en Schiedam zijn schriftelijk op de hoogte ge bracht door Maassluis. In die brief staat „dat de feiten en. omstandigheden met betrek king tot een eventuele integra tie zodanig zijn gewijzigd, dat intern beraad noodzakelijk is". Tijdens de openbare ver gadering van de Maassluise raad werd ook gisteravond niet duidelijk, welke die feiten en omstandigheden zijn. De raad heeft daar kortgeleden wel achter gesloten deuren over gesproken, maar een eensluidend standpunt of een definitief besluit is niet geno men, omdat naar verluidt, deskundige toelichting ont brak. GEHEIM RAPPORT Tijdens die vergadering is de in houd van een geheim ambte lijk rapport aan de orde ge weest. Toen dat rapport gis teravond opnieuw ter sprake kwam, wees raadsvoorzitter W. J. D. van Dijck fractie voorzitter M. B. Duymelaar van de PvdA erop, dat het om een vertrouwelijk stuk ging. De heer Van Dijck vroeg zich af of daaruit geciteerd mocht worden, waarna de heer Wen- sink van de WD-fractie op perde de hele zaak terug te verwijzen naar de commis sies. Vlaardingen Morgen is er hij de Vlaardingse huisartsen van half twee tot twee uur gelegenheid zich kosteloos te laten inen ten tegen: voor kinderen die nog geen twee jaar zijn: pokken, voor zuigelingen en kleuters: difterie, kinkhoest, tetanus en kin derverlamming. Kinderen die een half jaar geleden de derde injectie tegen difte rie, tetanus, kinkhoest of kinderverlamming hebben gekregen, moeten een vierde injectie hebben ora de verkregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendigen. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding bij de huisarts vervoegen, men dient dan wel de toegezonden oproepkaart voor de betreffende inenting te overleggen. Voor kinderen die in 1969 zijn geboren of eerder moet het oranje inentingsboekje wórden- meegebracht. Kinderen geboren in 1966, die volledig zijn ingeënt tegen difterie, kinkhoest, tetanus, kinderverlamming, komen voor herinenting in aanmerking. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Schiedam Het spreekuur van Schiedams raadsman Cor Bijl in het zalencen trum De Ark aan het Harg- nlein is een succes gewor den: ongeveer 15 mensen legden hun problemen aan de raadsman, die gisteren voor het eerst aan zijn spreekuur begon, voor. De heer Bijl wil overigens bij voorkeur weinig kwijt over zijn eerste ervaringen: „Na zo'n eerste spreekuur kun je erg weinig zeggen. Het is moeilijk om je dan een oordeel te vormen. Over een maand hebben we een vergadering van het werkteam en dan kun nen we wellicht wel een oordeel vormen." De heer Bijl is over het aantal be zoekers op zijn eerste spreekuur overigens niet ontevreden. De raadsman houdt zijn vol gende spreekuur vrijdag van 9 tot 11 uur in het ge meentelijk informatiecen trum, Broersvest 95, even eens van 9 tot 11 uur. Vlaardingen Vlaardingen is in maart met 72 inwoners uit gebreid en telde per 1 april 81.755 zielen. Êr werden 148 Vlaardingertjes geboren; er overleden 49 per sonen. Er vertrokken 394 men sen uit Vlaardingen, terwijl in maart 367 mensen zich op een adres in Vlaardingen lieten in schrijven. Binnen de gemeen te verhuisden 501 mensen, 127 gezinnen. In maart werden 64 huwelijken gesloten. Sinds 1 Januari van dit jaar is het in wonertal van Vlaardingen toe genomen met 176 personen. gaardingen Het gemengd «vRijnmondkoor heeft een nieu- we repetitieruimte. Vanaf vanavond wordt niet meer in _j3e Albert Schweitzersehoo! w,aan het Delfseveer gerepe teerd, maar in het Groen van ^Prinstererlyceurn aan de Rot- terdamseweg. Portefeuille gestolen chledam De 18-jarige scho- jier C. P. A. H. heeft aangifte .gedaan van diefstal van een .portefeuille met 1 50 en een paspoort. De portefeuille is gestolen uit een kleedlokaal van de club WK aan de Schietbaanstraat, Middelharnis Het eerste da mesteam van Juliana heeft op het Intermezzo-toernooi in Middelharnis bewezen dat het met vertrouwen de komende competitie tegemoet kan zien. Zoals bekend promoveerde Juliana dit seizoen ongeslagen naar de derde-divisie maar het was nog een groot vraag teken hoe het Schiedamse vol leybalteam zich zou houden tussen teams van deze sterk te. Zaterdag heeft Juliana la ten 2ien dat de verwachtingen zonder meer optimistisch ge stemd mogen zijn. In de poule draaide het team w eliswaar nog wisselvallig en verloor on nodig enkele wedstrijden, maar door winst op Spirit en Intermezzo eindigde het op de tweede plaats, rechtgevend op een klassering voor de kruisfi nales. Juliana verloor in de poule te gen Overgangski asser Kan goeroes en van de hoofd-over- gangsklasse combinatie Set Up. Voor insiders leek dit een duidelijk betvijs dat het Schie damse team nog niet was op gewassen tegen teams van dit kaliber. Juliana bewees ech ter het tegendeel. In die kruis finale versloeg het met 2—0 overgangsklasse kampioen Taktika uit Hulst, en bleek in de finale oppermachtig tegen het naar de tweede divisie ge promoveerde Marathon uit Vlissingen, Een fraaie prestatie van Julia na, dat zelf incompleet spe lend, beide keren een op volle sterkte opererende tegenstan der tegenover zich trof. Voor al in de finale toonde Juliana dat het, mits de juiste instel- ling aanwezig is, beslist ster ker draait dan de toekomstige tegenstanders in de dei de di visie. Schiedam De Stichting De Schiedamse Gemeenschap heeft haar donateurs schrifte lijk meegedeeld, dat de pogin gen om een huis-aan-huis blad uit te geven zijn gestrand op financiële problemen. De SG schrijft het te betreuren, dat de donateurs nu niet meer vla een blad op de hoogte worden gehouden van het wel en wee van de stichting, maar dat de SG dit jaar plannen wil uit werken om de band met de donateurs te verbeteren. Donateurs van de SG kunnen op vertoon van hun donatiekaarfc gratis een exemplaar van het boekje „Herinneringen aan een groot Schiedammer" af halen aan het kantoor in het Proveniershuis aan het Qver- schi es o plein. Dit boekje, waarin de Schie dammer M. C. M. de Groot centraal staat, heeft de druk kerij „De Eendracht" uitge geven in verband met het 75- jarig bestaan. Scbiedam Ruim 13 jaar hebben Rotterdam en Scbiedam ervoor nodig ge had am het erover eens te worden, dat het maar eens uit moet zijn met het eeu wigdurende contract over de levering van drinkwater aan Schiedam door de ge meente Rotterdam tegen een zo langzamerhand zeer goedkoop tarief. Daarmee wissen beide buurgemeen ten een rekening uit, die al lang „staat" en die dan ook steeds met enige emoties is behandeld. Ir» het Schiedamse archief zijn publicaties aanwezig -waarin buurman Kotterdamb ezig is in de twintiger jaren allerlei gebieden van omringende ge meenten te accepteren om ha vens en nieuwe woonwijken te verkrijgen. Schiedam zwicht te tenslotte na lange onder handelingen en „verkocht" het gebied van Oud-Mathenes- se en dat waar nu de Merwe- bavens liggen aan Rotterdam. Omdat Schiedams waterleiding bedrijf in dit laatste gebied lag, was de zelfstandigheid voor het plaatselijk water- wingbedrijf voorbij. De rege ling over goedkoop water werd een feit, de woonwijk Oud-Mathenesse was Rotter dams, de Merwehavens even zo. Het voordelige watercon tract stond in feite buiten dis cussie, tot Rotterdam zich af vroeg, of het wel tegen een zo'n goedkope prijs water kon blijven leveren. Dat was in feite het begin van de onderhandelingen, zoals die gisteravond zijn afgerond door de raad. De besprekin gen met de buurgemeente over het stopzetten van het contract zijn vaalj: moeizaam en stroef geweest. Schiedam. Schiedam Het derde team van de schaakvereniging „Schie dam" is in de klasse 4F van de competitie van de Rotterdamse schaakbond volledig geslaagd. De laatste competitiewedstrijd was de apotheose van een uitermate spannend verloop in deze klasse. Zowel Rock II als Schiedam IH hadden tot die datum al hun wedstrijden gewonnen zodat de laatste speeldag de beslis sing moest brengen, Waarbij Schiedam door een groter aantal in de loop van het seizoen behaalde bordpunten, aan een 44 gelijkspel genoeg had om zich kampioen te mogen te noemen. Welnu, Schiedam stelde zich met een draw niet tevreden en zo doende was er na afloop van die laatste wedstrijd nog slechts één team In klasse 4F ongeslagen: Schiedam III. Sc'j'cdam In de galerie Zwart Wit aan de Dam 2 worden vanaf zaterdag 8 mei tekenin gen tentoongesteld van Don Maris, De expositie wordt om half drie geopend en duurt tot en met 27 mei. Galerie Zwart-Wit is dagelijks ge opend van 9 tot 18 uur. Vanaf het begin van de wed strijd heeft het Schiedamse team beter gestaan. Aange zien er niet gewonnen behoef de te worden, werd een voor zichtige taktiek gevolgd, het geen al snel twee remises op leverde. Van Grootveld aan bord twee, voerde zijn op dracht feilloos uit, nam geen enkel risico ruilde keurig de lichte stukken af en gaf in het eindspel met pionnen en twee zware stukken geen krimp meer. 2ijn tegenstander nam het remisevoorstel dan ook vlot aan: VtV*. Bockkom aan bord vijf kwam fraai op winst te staan, doch kwam desondanks toch nog even in moeilijkheden. Via eeuwig schaak zag hij kans de remi sehaven binnen te varen: X—1, De achtste bordspeler Van Zes sen, buitte een openingsfoutje van zijn opponent efficiënt uit, wist dit voordeel gedurende de hele partij vast te houden en won dus volgens het princi pe, langzaam maar zeker" 21. De volgende stap op weg naar de vier punten werd ge zet door Blok aan het vierde bord. Na in de beginfase een stuk te hebben gewonnen -.eqen een pion, werd zijn stelling er echter niet beter op. Hij kwam zelfs minder te staan, doch in het pionneneindspel redde hij de partij fraai: 2V« lVi, Vervolgens vergrootte Brand aan bord twee het opti misme in de Schiedamse har ten door na een ingewikkeld middenspel een gewonnen stelling te creëren welke hij bekwaam tot winst voerde: 3VtIV*. Van Loenen kon ten slotte het enige verliespunt niet voorkomen; hij ontkwam niet aan een bijzonder zware aanval en moest het hoofd buigen: 31/*2V*. Nog een half punt scheidde Schiedam van de viktorie, doch de twee nog aan de gang zijnde partijen konden gezien de stellingen niet meer verlo ren worden. Piek, die deze keer aan het eerste bord het zware werk op te knappen kreeg, hield de partij etgenhjk al vanaf de vijftiende zet in evenwicht, maar 't aannemen van Piek's remise-aanbod 2ou voor Rock fataal zijn, zodoen de werd er door zijn tegen stander doorgevochten. Aan het zesde bord viel echter de beslissing. Van der Ham drong diep in de vijandelijke stelling door en toen hij de dame dreigde te veroveren zag zijn tegenstander van ver der spelen af en capituleerde, 4'i't-2l/i, waarna Piek's tegen stander eveneens van verdere strijd afzag aangezien de wed strijd beslist was: 5—3. Het was gebeurd, Schiedam III was ongeslagen kampioen met een voorsprong van zes bot dpunten op naast" concur rent Rock II. een duidt lijk verschil waarop niets valt af te dingen. wilde in 1956 wel onderhande len, omdat het niet strikt let terlijk aan het contract wilde vasthouden. Onderhandelaars als Van Kin deren en Jettinghoff bestook ten elkaar namens de ge meenten met allerlei al dan niet steekhoudende argumen ten. Een gemeenschappelijk© studiecommissie moest uit" komst brengen. Haar werk zaamheden begonnen in 1969 en werden voortgezet tot 1970.* Na veel besprekingen kwa men er uiteindelijk in 1971. concrete cijfers op tafel Schie dam wilde 19 miljoen, Rot terdam zat er ver onder met f 10 miljoen. Toen de harde cijfers eenmaal ter discussie stonden, kwam een nieuw element in de vorm van de nieuwe waterleiding wet naar voren, waarin wordt uitgegaan van sterk regionale bedrijven. Rotterdam, meende even de kans schoon, te zien en aarzelde tenslotte,, of de aangeboden 10 miljoen nog wel beschikbaar was. De gemeente Schiedam wijde toen niet langer meer onder handelen. Via 12, 16, 13 en 15 -miljoen is het tenslotte 14> miljoen geworden, een bedrag dat in de ogen van de raad ge nade heeft weten te vinden, echter wel na moeizaam en langdurig onderhandelen. Schiedam De laatste jaren wordt door de schaakver eniging „Schiedam" inten sief gewerkt aan het propa- ■geren van de schaaksport, omdat bij een toeneming van de vrije tijd een zinvol le, aktieve vrijetijdsbeste ding tot de mogelijkheden moet behoren. De schaak vereniging „Schiedam" gaat er van uit dat het schaken hiertoe kan bijdra gen. De aktiviteiten uiten zich in de Jaarlijkse schoolwedstrijden, georganiseerd in samenwer king met Bureau Sport- en Jeugdzaken en de belde ande re Schiedamse schaakclubs „Groenoord" en „Het Zwarte Paard", verder het open snel schaakkampioenschap van Schiedam, georganiseerd in samenwerking met de stich ting Schiedamse Gemeen schap, en het kampioenschap van Schiedam. Toch meent de schaakvereni ging „Schiedam" dat ondanks deze aktiviteiten een grote groep schakers nog niet be reikt wordt, namelijk de men sen die af en toe eens een par tij schaken, bijvoorbeeld tij dens de lunchpauze op het werk. Voor deze groep scha kers wil de schaakvereniging „Schiedam" een bedrijfs- schaakcompetitie organise ren. Hierbij wordt gedacht aan één of meer vijf-tallen per bedrijf. Deze vijf-tallen van verschillende bedrijven 20uden dan van oktober tot ongeveer april eenmaal per maand schaken. Hierbij 13 het de bedoeling dat een vijftal afwisselend een uitwedstrijd speelt, bij voorbeeld in de en een ander vijftal ontvangt kantine van een ander bedrijf, in het eigen bedrijf. I Belangstellenden voor deze be drijf scompetitie kunnen zich opgeven of inlichtingen krij gen bij F. Groeneweg, Bach- piein 23, Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3