Weinig hinder voor verheer SCHIEDAMSCHE COURANT in werking gesteld Werknemers Glasfabriek onderscheiden Boottocht met Henry Dunant 2 kranten voer één prijs Opening modelflat Stricklede verlaat HULPSECRETARIE GROENOORD OPEN Op terrein achter Hema: De Walviscli in restauratie Tentoonstelling over water in Stedelijk Schiedamse straten ivorden geasfalteerd MARTINE BIJL IN SCHIEDAM Afsluiting Koemarktbrag: Koopavond verschoven Eerste dag 24 bezoekers De Mounties en Kees Schilperoort in Passage Dodenherdenking bij Plantage Rotterdamich telefoon De politie hoeSt niet vee! extra werk te doen er. kan het ver- keer waar nodig bijsturen. Al» i.leen de smalle brug bij de 1 iBhitenhaven levert wel eens problemen op, vooral in de "'spits. De bussen van RET en V/estne- derland. hebben, door de afslui ting langere ro-utes nodig dan 'normaal, maar- ook dit onge mak kan worden opgevangen. X>e werkzaamheden a-an de Koemarkt duren voorlopig nog voort. Het kruispunt Lange Kerk- straat-Broersvestis een ob stakel voor het verkeer, zo lang de verkeerslichten daar defect zijn. Schiedam Hét verkeer In het stadscentrum ondervindt maar weinig hinder van de afsluiting van de Koemarktbrug. Door de verwijsborden die overal in de stad zijn geplaatst om de geivij- zitrdc routes aan te geven, is het tijdens de spitsuren op de Koe markt eigenlijk minder druk dan gewoonlijk. Schiedam De koopavond van volgende week donder dag II mei (Hemelvaarts dag) wordt verschoven naar vrijdag 12 mei. De ge- me entese cretarie sluit zich hiérbij aan en zal ook op vrijdag 12 mei geopend zijn en op Hemelvaartsdag gesloten. Alle gemeentelij ke diensten en bureau's zijn op deze dag gesloten. Donderdag 4 mei 1BÏ2 ONAFHANKELIJK DAGBLAD' Brosrsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kladhtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24402 Schiedam De modelflat in de in aanbouw zijnde bejaardenflat Stricklede aan de Burgemeester 'Stulemeyerlaan zal wegens technische moeilijkheden niet vanaf vandaag te bezichtigen zijn, maar vanaf maandag 8 mei. De openingstijden blijven ge lijk. Op werkdagen kan men de flat van twee uur tot vier uur 's middags bezichtigen en op zaterdagen van elf uur tot twee uur. Zondags is ae modelflat gesloten! Schiedam De hulpsecretarie in Groenoord,. in het postkan toortje aan het Jacques Urlusplein, is dinsdagmorgen voor het eerst geopend geweest. Na de eerste dag lijkt het erop, ida-t de vestiging van deze hulpsecretarie een succes zal wor den. De heer A. Noordzij, chef van de afdeling bevolking in Schiedam: „Er zijn meer mensen gekomen dan. ik had ge dacht, om precies te zijn 24. Maar de mensen moeten er nog wel op ingesteld raken. Ik geloof wel, dat het op den duur drukker zal worden. Vooral als men heeft ontdekt, dat men de bezigheden in hei postkantoor aan die van de afdeling be volkingkan koppelen". Het loket van de afdeling bevolking in het PTT-kantoortje is al leen 's morgens geopend en wel van half negen tot twaalf uur. Dinsdagmorgen waren er vooral moeders met kinderen, die geen tijd hebben om naar de Overschiesestraat te gaan voor het aanvragen van paspoorten, rijbewijzen, visakten en der gelijken. Schiedam - De heren J. Gloudemans en M. P. Lukas, werkzaam bij de Vereenigde Glasfabrieken te Schiedam,, is de ere-tnedaiile verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons toegekend. Zij zijn beiden, veertig jaar in dienst bij de Glasfabriek. De heer J. Gloudemans, geboren op 9 januari 1914 te Schiedam en wonende aan de Ch. Th. Storckstraat 106 is van beroep machi ne-bankwerker in de afdeling machine-onderhoud. De heer M. P, Lukas, geboren op 26 december 1910 te Delft en wonende in Delft aan de Chirurgijnstraat 47, is van beroep ovenmetselaar. De onderscheidingen zijngistermiddag In de Glasfabriek uitge reikt door de loco-burgemeester van Schiedam, mevrouw G. D- Verweij-de Graaff. Schiedam - De molen De Walvisch aan de V^estvest ondergaat een grondige restauratie beurt Leterlijk van onder tot boven wordt de molen nagekeken. Ook de wieken en de molenkap moeten eraan geloven. Het bovenstuk van de molen toont op het ogenblik een merkwaardige aanblik, zoals op de foto te zien is. Schiedam Op het parkeer terrein achter de HEMA- vestiging aan de Broers vest is de parkeerautomaat in werking gesteld. De auto maat is geplaatst in het midden van het terrein en - -men -kan «^parkeerruimte „kopen" voor maximaal twee uur. Schiedam is één van de weinige gemeenten in het lartd'die Middelburg zijn nagevolgd, de gemeen te die voor het eerst dit nieuwe parkeersysteem heeft gelanceerd. Schiedam De. afdeling Schiedam van het Nederlandse. Rade Kruis organiseert ook dit jaar weer twee dagboottochten voor mindervaliden met de Henry Dunant. De Schiedamse gehandi capten zijn dan. de gast van het Rode Kruis. De dagtochten wor den dit jaar gehouden op zaterdag 24 juni en op zaterdag 26 au gustus. Voor deze tochten zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, Gegadig den kunnen zich schriftelijk opgeven aan het Rode Kruis, Afde ling Schiedam, Warande 95, Schiedam. Het Rode Kruis zal de briefschrijvers dan nader bericht sturen. Schiedam Veel wegen en straten in Schiedam zullen tijdens de komenkle weken van een asfaltdopJaag worden voorzien. De dienst Gemeentewerken heeft namelijk de beschikking gekre gen over een asfaileringsmaehiqe, zodat nu achter elkaar een aantal wegen onder handen genomen kunnen worden. Gisteren reeds is men begonnen met het asfalteren van de we gert in het woonwagenkamp aan de Sohiekade. Verwacht wordt dat man nog deze week kan beginnen met het asfalte ren van. dé Fabrrétraat, daar na zullen de Brugmanstraat étn eventueel 4e Van Beveren straat aan de beurt komen. Ook de West. er kade etn Nieuiv- •straat worden geasfalteerd, dit zal echter wat meer tijo vergen. Vervolgens worden de 'op peil gebrachte Stations straat en een deel van de Erasmussiraat gedaan. Ook de Burgemeester Knappert- laan staat op het programma, en wel het gedeebc. tussen het kruispunt met de Jan van Avennesstraat en de Nieuwe,: Haven. Met dit werk is men voornamelijk afhankelijk van -het weer en voo-ral de regen, ,het weer Is namelijk een be langrijke factor voor het voor» bereildemle werk, zoals het op halen van trottoirs. De asfaït- toplaag zal zoveel mogelijk over de bestaande klLn«kerbe- sirating worden aangebracht. In de smallere straten zal gedu rende bet werk geen door gaand verkeer mogelijk zijn, doch het werk met de machi- :,ne gaat snel, zodat de afslui ting nooit lang kan, diuren. In de Burgemeester Knappert» laan zal een totale afsluiting .niet nodig zijn, aangezien sléchts aan een helft van net wegdek wordt gewerkt. Enige hinder zal het verkeer wel on dervinden want tijdens de werkzaamheden hier zullen de zijwegen afgesloten moeten worden. Van de 24 bezoekers hebben er negen een visakte afgehaald, drie hebben, een paspoort aangevraagd, drie kwamen voor hun rijbewijs, zes vroegen «een uittreksel uit het geboortere gister, twee wilden een toeristenkaart hebben en één kwam uitsluitend voor informatie. Voor Schiedam is deze methode van parkeergeld innen geheel nieuw. Automobilisten kunnen voor een kwartje per half uur hun wagen kwijt op het ter rein achter de HEMA. Het is niet verplicht, om de plaatse lijke vestiging van dit bedrijf ook te bezoeken. Na het plaat- sen van een geldstuk in de gleuf ontvangt de automobilist een kaartje, waarop staat aangegeven wat zijn toegesta ne parkeertijd op het terrein Dit kaartje dient achter dé voorruit te worden geplaatst, zodat bij controle gemakkelijk kan. worden, geconstateerd wie in overtreding is en wie niet. Van maandag tot en met za terdag, van. 8 tot 18 uur moet voor het parkeren op het ter rein achterde. HEMA van de automaat gebruik worden ge maakt, daarna is het vrij par kexen. Ook op de zondagen is de automaat buiten dienst. Veel automobilisten geven er tot nu toe de voorkeur aan om in de „vrije" parkeervakken aan de zijkant van het terrein te parkeren, zich daarmee kos ten besparend. De bestuur ders van de auto's kunnen een strook van het biljet dat ze uit de automaat ontvangen af scheuren ter herinnering aan de duur,, van de gekochte par keertijd. In de toekomst zal nog een groot aantal parkeermeters op diverse plaatsen in de stad worden geplaatst. Men wil dit echter laten afhangen van de aanstelling van par keerwachters. B en w bestu deren op het ogenblik nog steeds op welke wijze de par keerwachter (s) het best kan worden aangetrokken. Uit breiding van het aantal par keermeters wacht op de in diensttreding van deze func tionarissen, die de politie het controle-werk op de parkeer meters en de parkeerauto maat uit handen kunnen ne men. De politie kampt met. personeels- problemen en kan daarom niet voor een optimale contro le op de meters zorgdragen. Schiedam Onder een nog te vinden titel zal in het Stedelijk Mu seum aan de hand van foto's, schilderijen, kleding en grotè op- stelli/igim deze zomer aandacht worden geschonken aan het fe nomeen water. Bij deze expositie zal water als element het hoofdmotief zijn. Schilderijen en badkleding van zo rond de eeuwwisseling en van deze tijd zullen de bezoe ker een beeld geven van wat de kunstenaars in de loop der tijden met „water" hebben gedaan en in welke vorm zij dit hebben gegoten. De ten toonstelling wordt in de va kantie-periode gehouden. De educatieve dienst van het museum geeft in deze maand een aantal lessen onder het motto „tasten en licht en duis ter", waarvoor een aantal scholen uit het voortgezet en technisch onderwijs reeds zijn uitgenodigd. De lessen geven aansluiting op de belevings- lessen die vorig jaar in het Stedelijk zijn gegeven en staan onder leiding van edu catief medewerker Jan de Grauw. In het Stedelijk wordt iedere woensdagmiddag een speciale rondleiding gehouden voor de jeugd, die wordt gegeven door Jan Garsthagen, stagiair aan het museum. De groepjes be stonden tot nu toe voorname lijk uit kinderen in de leeftijd van 9 tot en met 14 jaar. Voor het Jsugdmuziekfestival, dat in juni in het Stedelijk op initiatiel van toonkunstenaar Aad van der Hoeven wordt ge houden, beginnen de aanmel dingen binnen te druppelen. Iedereen van ongeveer 6 tot ongeveer 18 jaar kan aan dit festival meedoen en moet een muziekinstrument bespelen. Een jury beoordeelt de deel nemers, die zich aan de balie van bet museum kunnen opge ven. De opbrengsten van de par keerautomaat worden geschat op f37.000, maar daar staan hogere kosten tegenover door de uitbreiding van het contro le apparaat. Het parkeerter rein achter de HEMA telt 79 plaatsen. Het tarief van de automaat verschilt met dat van de parkeermeters, waar voor het eerste half uur 0.10 en voor elk volgend halfuur een kwartje moet worden be taald. Schiedam De Mounties tre den vrijdagavond 12 mei op tijdens een Lente Feest Pro gramma in het Passage Thea ter. Aan het programma doen veel populaire artiesten van radio en televisie mee. Kees Schilperoort (Gait Jan Kruut- moes) presenteert de mini- mtk-show en een quiz, hij wordt terzijde gestaan door de zangeres Annie Palmen (Drika) en het mini-mik or kest onder leiding van Kees de Nijs. De voorverkoop be gint op vrijdag 5 mei. Men kan telefonisch plaatsen be stellen van 11 lot 16 uur en aan de kassa vanaf 18 uur. Schiedam Bij het monument aan de Plantage wordt van avond om acht uur een korte herdenkingsplechtigheid ge il oudext voor de gevallenen in de tweede wereldoorlog. Ie dereen kan, hetzij ais toe- s: houwer, hetzij om bloemen of een krans te leggen aan deze plechtigheid deelnemen. Het Harmonie-orkest „O.B.K." zal de muzikale om lijsting verzorgen. Schiedam Martine Bijl en '■"John Woodhouse treden dins- dag 16 mei op in het Passage -Theater te Schiedam. Verder -^werker, aan deze show mee: -De Niberco Brothers, ex-we reldkampioen goochelen, Joe Andy, internationaal variété acteur, Imca Marina, zang, Marty, conférences en Luc Smit, muzikale omlijsting. De voorverkoop is reeds begon nen, plaatsen kunnen telefo- i ybisch besteld worden onder g*1 nummer 26.95.63 van ll-r-16 uur en aan de kassa vanaf 18 I uur. Profiteer ml vtn het unieke wnbod 2 kranten cnwwitn voor de pril» v»n é!n;de ScMcdimich» Courant met nieuw uk uw stad en omjevint. en het Nieuwibled met het haute binnen-ert butianlindso nieuws. Geef om m» opdracht ook u 14 4iftn encts, zonder enk» vcrpJkhtine, de SC RN te beaorjen en aelf de vele pluspunten. •Deie bon In open envelop, aender poittete!. iiuren naar RntterdMTöch Nieuwsblad, antwoordnummer AM, Rotterdam de SC RN 14 daten ïratle naar:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1