Vele dubbeltjes maken ene grote Eigen blad van de een bloem in de knop tsiiian lonkt naar München rik winst voor Jan van Geest Hellevoetsluis-DEH Op VFC-sportpark Combinatie SZC en VZC naar Londen NIO- Schutterij Maasland '4 meisjes slagen SW SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 6 MEI 1972 Gelijk de dichter Willem Kloos kan Anton van Heus den zich buigen over de dummy van een nieuw blad voor de Koninklijke Nederlandse voetbalbond: een bloem in de knop ge broken. Met een traan in het oog. Want voordat op 23 mei in het Congresge bouw in Den Haag op een buitengewone bondsver gadering, de afgevaardig- den zich over het voorstel „uitgave bondsblad" gaan beraden, hebben alle di stricten hierover reeds hun veto uitgesproken. Het voorstel Is eigenlijk alleen maar in Amsterdam vurig verdedigd, door de voorzit ter, de heer Jaspers, maar hij maakte ook deel uit van de commissie die voluit heette: Commissie Officieel Orgaan, Hij met de heer "Van Heus den en die heer v.ö. Gumster als secretaris. Met z'n drieën hebben zij ander half jaar aan de voorberei ding gewerkt van wat de heer Van Heusden noemt: een goed bondsblad geen ouwemannen-blad dat de interesse voor de bond en zijn organisatorische arbeid alleen maar kan versterken, Voor nu maar ook voor de toekomst. BOEIEND „Een boeiend, goed geredi geerd bor.dsmaandblad, lek ker geschreven, met ernst en humor, foto's en wat dies meer zij", acht de heer Van Heusden onontbeerlijk voor een bond als de KNVB. „Een blad, dat je ook nodig hebt om miskleunen, cie op de bond afkomen, recht te zetten. Miskleunen van bui- ten, maar ook uit de bond zelf." De heer Van Heusden noemt het een lachertje, dat die grote organisatie, die grote KNVB, geen eigen bondsblad heeft. TEUGJE BIER Natuurlijk kost zo'n blad geld. Een dubbeltje per week. Een dubbeltje. Wat koop je daar voor. Een sigaret een teugje bier! Vinden de ou ders het erg om een dubbel tje meer te betalen? Toe nou. Juist in een tijd, dat de jeugd wordt belaagd door in vloeden van buitenaf, zullen de ouders dankbaar zijn voor een brok gezonde lees stof. „Er is zelfs nog meer voor dat ene dubbeltje!" zegt de heer Van Heusden, met stemver heffing. „Het wekelijks ver zamelen drukken en rondstu ren van de officiële medede lingen. Het idem-idem van de afdelingsmededelingen." ALTERNATIEF „Mocht bet voorstel op de bui tengewone bondsvergade ring alsnog onverteerbaar zijn", zegt de heer Van Heusden, „dan is er nog een alternatief plan, dat men als een aanloop" zou kunnen zien. Een oplage van road honderdduizend, af te nemen door de verenigingen, bij voorbeeld op basis van drie per elftal. Het verenigings bestuur bepaalt dan aan wel ke leden een exemplaar moet worden toegezonden. Het maandblad gaat dan rond tien gulden per jaar kosten. FICTIEF Een dubbeltje per week voor door Bart in 't Hout een goed geredigeerd maandblad, dat lijkt geen Onoverkomelijke uitgave. „Nee", zegt de heer Jaap Keur, de secretaris penning meester van de afdeling Rot- - terdam van de KNVB, „dat lijkt het ook niet, maar zo moet men dat dubbeltje niet zien, Het dubbeltje is een fictief bedrag, omdat het nooit wekelijks is te incasse ren, Het komt op een totaal bedrag neer van 5.20 per jaar. En dat is geen haalba re kaart in een tijd, dat de contributie voor seniores wordt verhoogd, de verzeke ring duurder wordt* zodat we per lid van een een be drag van f 4.60 naar een be drag van 12 zouden gaan. En dat", zegt de heer Keur, %,is te gek." ZONDER BLAD „Neerlands voetbal houdt straks op te bestaan. Hoe moet het dan verder? Zon der eigen blad?" „Als zij de Officiële Berichten met een paar pagina's ver groten zijn ze er," zegt de heer Keur, die van mening is, dat er aan een maand blad geen behoefte bestaat. „Een behoefte, die reeds door de sportrubrieken van de kranten wordt gedekt. De clubs tobben nog met andere zorgen", zegt de heer Keur. „Men denkt wel dat ze door de voetbaltoto in een para dijs leven, maar wat gaat er gebeuren als de lotto komt en de clubs, bij de inzame ling, niet langer in het mid delpunt staan? Resumerend komt de heer Keur tot de volgende conclu sie:. A. We hebben het blad niet no dig. B. Verplichting is absurd. C. Waar praten we nog over? Het is door alle districten verworpen. Maar een beetje in tegen spraak horen we als laat ste verzuchting: „Destijds was de Sportkroniek nog het beste." (De Sportkroniek was de voorloper van Neer lands Voetbal, werd opge richt door de heer Moorman en is vele jaren de spreek buis geweest van de K.N.V.B.), ,Wat moet ik er nog van zeg gen?" aldus de heer J. Stout hart te Gouda, de secreta ris-penningmeester van de L.B.A. (Landelijke Bond van Afdelingen). „Het voor stel is overal verworpen. Hetgeen niemand behoeft te verbazen. Want de ingewij den wisten al lang dat het geen haalbare kaart was. „Waarom?" MET VERKOCHT „Omdat het niet verkocht is. Wat is er gebeurd? We heb ben een dummy ontvangen met een begeleidend schrij ven, dat niet bepaald goed is overgekomen." De heer Stouthart ziet hét dub beltje ook moeilijk zitten in een tijd van contributiever hoging en meent dat de ini tiatiefnemers er verstandi ger aan haddéii gedaan om zachtjes aan te beginnen, la ten. we zeggen met een gul den per jaar, om zodoende een reservefonds in het le ven te roepen. Men had hier mee al drie jaar geleden kunnen beginnen, dan was het ongemerkt gebeurd. De heer Stouthart is overigens van mening, dat de KNVB niet blad-loos kan blijven. „We hebben een eigen blad. Met „Zaken, die ons raken". We weten wat dat kost en we 2ien wel wat in een nieuw blad, dat ons een paar pagi na's kan afstaan". „Ma-ar", zegt deheer Stout hart met kracht," het bondsbestuur is naast de verenigingen, gaan staan...!" „Mag de KNVB niet zelf be slissen?" „Hoor eens, we leven in een democratische tijd. Nee, dat is niet meer mogelijk." ONBEKEND „Onbekend maakt onbemind!", zegt het spreekwoord. We hebben het menigmaal ge hoord. Het nieuwe blad zou bij de leden van de KNVB onvoldoende zijn verkocht. Dat zegt trouwens de heer Van Heusden zelf ook. De heer Meuleman, de voorzit ter van de KNVB, ïs het er niet mee eens. „Onbekend? Er is in Neerlands Voetbal voldoende over geschreven. We zijn ook niet over één nacht ijs gegaan. Maar het beroerde is, dat de meeste mensen zo slecht lezen. Net eender als over de herstruc turering". „Het dubbeltje?" „Is niet duur. Wat koop je nog voor een dubbeltje? Maar luister eens het is aan de vergadering om daarover te beslissen". ,Had het bestuur niet beter zelt een besluit kunnen ne men?" „Nee, het parlement beslist." Schiedam De zwemformatiesi ;vari SZC en VZC hebben el-i kaar gevonden in een gecom-, bineerde ploeg, die met Pink-, steren een uitstapje maakt naar Londen om; tevensstrijd te leveren tegen Wantsworths. Vorig jéar ïs de formatie van Wantworths in Vlaardingen geweest voor een driestedén- ontmoeting met Schiedam en Vlaardingen. Het tegenbezoek past in; het. 'kader van hét langdurige contact met de En gelse ploeg. Van onze sportredactie Maasland In het sport gebouw van NIO zijn examens afgelegd voor het rijks erken de diploma „voorturae r." .van het KNCGV. Voor deze vrij zware cursus slaagden 24 deelneemsters, waar onder alle 12 deelne-^ mende leden van NIO. t Elly Voordijk en Hetty de Swart kwamen resp. als 4 nummer 1 en 3 uit de t bus, met de cijfers 8, t 7 J/s, 8 en 8, 7. 7V2. De k overige geslaagde NIO- meisjes waren MÓrian v.d. Berg, Tine de Bloois, Ria Bos, Yvonne de i Bruin, Dixie Faas, Helene van Leeuwen, Marry Moerman, Jos Ruitenburg, Netty v.d. Sar en Marja Slootheer. Maasland Korpswedstrijd op basis van 50 punten: Fr. Mê;- chert 41. Hvan Woerden 46. A Ko-rpel 47, W van Roon 46, J3 van Buüren 41, M P Hane- maaijef 49, C Krul 41, A Poot 46. M P Gravel and 45. S Vét- kade 46, N Boe-kestijn 40. *P Boekestijn 40, M van Staaldüi- nen 47, A Moerman (De Lier). 50, H J Korpel 47, P A Boekes tijn 47, K Kleywegt 46, A P*I- dikaan 45, A Moerman 46, *K Moerman 36, L v Berkel 48, K Rasens 43, D vd Lely 41, ?J W Groenewegen 49, A J Pol 40, P vd Pol 43, M C Vei" ploegh 47, F Krul 41, J vd Ma- rel 44, J vd Ham 38, A Staalduinen 48, J Hanemaay- èr 49 en J J van Buuren .48 punten. - Vrij eb a an w edst rijd op basds vim 30 punten: Fr. Melchert 30„H van Woerden 29, A Korpel W van Roon 30, M P Haf maai jer 30, C Krul 23, A Port 27, M P Gr-aveland 30, S Vég kade 25, M Boekestijn 26, [P Boekestijn 27, M van Staaldm- neai 30, A Moerman (De Lier) 30, H J Korpel 30, P A.Boekds- ti-jm 27, K Kleywegt 30, A Ped£ kaan 28, A Moerman 29, "K Moerman 23, L van Berkel .>0. K Rasens 28, D vd Lely Van onze sportredactie Vlaardingen Na zes klasse ringen bij de eerste vijf waaronder twee tweede en twee derde plaatsen werd het voor Jan van Geest hoog tijd eens de allerhoogste eer te behalen... die van de over winning. Op het veilingterrein te Waddinxveen zag het er in eerste Instantie niet naar uit, dat de Maasiander die zo fel begeerde zege zou behalen. De voor de vierde competitie- f rit aangetreden amateurs gin- gen van start op een door re gen en wind moeilijk gemaakt parkoers, waar bovendien een plas olie de risicofactor nog eens extra aandikte, h de eerste ronden van de wed strijd tegen het vooral Jan van Geest en Wtm Kerkhof, die van de moeilijke omstan digheden de dupe dreigden te v worden. Tè voorzichtig de bochten rondend raakten zij snel op een flinke achterstand, die voor Jan van Geest, alle kansen op de eindzege in deze aesweekse competitie tot nu leken te gaan reduceren De Excesior-coureurs Cor Berk houwer en. Theo v.d. Velden schroefden het tempo hoog op, zodat de achterblijvers een kansloze wedstrijd tegemoet - leken, te gaan. Jan van Geest bleef het peloton echter in de rug zien en wist tenslotte na een lange, veel kracht vergende solo tóch weer aansluiting te ver krijgen. Voor de anders toch altijd voorin fietsende Wim Kerkhof leek het doek geval len, toen hü od een (slechts 500 meter lange) ronde ach terstand werd gezet. Maar de Mol-renner raakte steeds meer vertrouwd met het lasti ge parkoers en reed zich dui delijk in de kijker door zijn ronde achterstand vlak voor het einde weer helemaal goed te maken en daarbij zelfs het ongemak van een lekke band met verbluffend gemak te dragen. Ondertussen was Jan van Geest zijn grote competitie-concur rent Niko Moerman kwijtge raakt, daar deze tweemaal Jan van Geest. moest kennismaken met een lekke band. Toch leek Van Geest nog een moeilijke finale tegemoet tc gaan toen Excel sior renners Aart Kraan. Cer- rit v.d. Ham en Cor Berkhou wer om beurten demarrerend trachtten de gevreesde eind sprint van de Coureur-rgnner te ontlopen. Van Geest "wist echter bekwaam alle aanval len te pareren om inderdaad in de eindsprint af tc rekenen met zjjn twee concurrenten (Berkhouwer reed in de slot fase nog leb). Door deze overwinning en de twee lekke banden van Niko Moerman is de strijd in de kop van het klassement weer in volle hevigheid losgebars ten. De 3 punten voorsprong op Jen van. Geest en de 5 op Gerrit v.d. Ham kunnen in de laatste twee ritten wel eens erg weinig blijken te zijn voor de door Takeloedrijf Sport ge sponsorde Niko Moerman. Uitslag: 1. J v Geest (C), 2. A Kraan (E), 3. G v d Ham (E), 4. W. Kerkhof. (M), 5. H. Hof man (E), 6. T v d Velden (E}, 7. N Moerman (C). 8. A Moer man. JEUGD Uitslag Nieuwelingen: 1. A v Kooten (R), 2. J v Ladestein (P),3,Hvd Laan (R), 4. E Rook (R), 5. A Emeijs (P) R Meijer (S). Coureur-aspirant Addie Moer man profiteerde van de afwe zigheid van Herman Brink man. en nam diens leidersposi tie in het klassement, over door zijn eerste seizoen-over winning te behalen. De steeds beter rijdende Johan v d Hout wist nog wel het wiel van de Maassluizer te houden, maar moest tenslotte toch buigen voor het sprintgeweld van zijn tegenstander. Uitslag: 1. A Moerman (Q), 2. J v d Hout (C). 3. D van Resteren (P), 4. K Vonk (R), 5./ D Haaring (C), 6 H Bruinenberg (H), 7. C Goritsen (H), 8. A Scheur water (M). Jeugduitslag&n: A-klasse: 1. P Liefaart (H), 2. R Veldhuizen JH), 3. S v d Lely (C). B-klas- se: 1. R Meeldijk (C), 2. A Fister (S), 3. T Scholtes (H). C-klasse: 1. R Siender (M), 2. C Valetein (S), 3. R Meijer (C). Van onze sportredactie Vlaardingen Komende zondag zal op het VFC-sportpark een be slissingswedstrijd tussen DEH en Hellevoetsluis worden ge speeld om het kampioenschap van de vierde klas. Beide clubs zijn in de competitie gelijk geëindigd, nadat eerder DOK een voorsprong van maar liefst zeven punten had gehad. De wedstrijd, die uiteraard pro motie naar de derde klas KNVB tot gevolg heeft, begint om 14.30 uur en zal worden ge leid door de heren Van der Schee en Rorije. Het bestuur van VFC verwacht voor dit duel, vooral van de zijde van de „overkanters". veel publiek. Leden van VFC hebben uiteraard niet 'gratis toegang. Wanneer het duel óók'na verlen ging onbeslist blijft, zal de wedstrijd op 14 mei weer op het VFC-sportpark worden overgespeeldAanvoerder van Hellevoetsluis is de oud-speler van VFC André van Fessem. Voorafgaande aan dit duel spe len Öe dames van VFC en het Rotterdamse Bloemhof om 12.45 uur een voorwedstrijd. Bloemhof moet tot de sterkste teams van het damesvoetbal worden gerekend, zodat de dames van VFC, die pas enke le oefenwedstrijden achter de rug hebben, er een hele kluif aan gaan krijgen. Schiedam We moeten er nog eens heel rustig over naden ken". Met deze woorden -onderstreepte Wim de Haan, Schiedams boksschoolhouder zijn bedenkingen ten opzich te van een eventuele deelneming aan de Olympische Spe len van pupil Ton Krijgsman. „Het heeft; weinig zin om hier iets op te bouwen en dan de een of andere Poolse kam pioen het werkte zien verprutsen". Wim de H-aans woor den kregen extra gestalte, toen enige tijd later bekend werd, dat ook Piet Holtkamp, zwaargewicht-kampioen van Nederland, om redenen van gelijke strekking van een eventuele deelneming in München afzag. t Ton Krijgsman (rechts) in zijn partij tegen Christ Biemans. Straks in de absolute top van Europa. Wim de Haan sloot niet meteen de deur, wilde eerst nog eens overpeinzen wat de gevolgen zoudenkunnen zijn. Ook een overleg met de pugilist waar alles om draaide, Ton Krijgs man, moest eerst nog plaats vinden. Een democratische inspraak van zijn pupil, want nog in de roes van de recent behaalde titel in het vederge wicht, lokte voor Ton wel de gelijk: „Het deelnemen is be langrijker dan het winnen". Onder het motto: „Ik heb nu ae kans en wil erg graag", probeerde hy vertrouwensman Wim de Haan tot een nader overleg te bewegen. Wim de Haan toonde begrip voor Tonnie's dadendrang en van ö—l5 mei bokst de 22-jari ge Schiedammer op het vier de internationale Holland toer nooi, dat geldt als laatste kans voor plaatsing in de ploeg voor München. Een taak waaraan de eerzuchtige Ton zich weieens zou kunnen vertillen, maar waar hij voor hetzelfde geld triomfantelijk door kan rollen. Uit dat oog punt bekeken lijkt de Schte- damse inschrijving tussen Eu ropa's sterkste pugilisten vair dit moment geen onbezonnen avontuur. Overige deelnemers in het ve dergewicht: Jansen (Ned)* Peter Christiansen (Den), Jouko Lindbergh (Fin), Tay lor (Eng), Pavel Nedelcea (Roem), Josef Starzyk (Tsje- choslo wak-ij e), Boris Küsne- zov (Rusl). Voorts nog niet met name bekende inschrij vingen uit Canada en Italië. De deelnemers worden gehuis vest in het KNVB-Sporteen- Irüm te Zeist. De opening zal zijn op 8 mei in sporthal de Vliegermolen te Voorburg. Voorronde op 9 mei in Grand- hotel Krasnapolsky te Am sterdam; kwartfinale 10 mei in de sporthal te Vlissangen en op 11 mei in de sporthal te Be verwijk. De halve finale op vrijdag 12 mei in Sportpark Dlekmanhal té Enschede en I op 13 mei bij de kunstijsbaan te Nijmegen. De finale is ten slotte in de Martinihal te Gro ningen. Ton Krijgsman, trotse houder van de Nederlandse amateurtite! in het vedergewicht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4