For tuna geeft punten cadeau SVV BEUKT VVV-VESTE STORMRIJP Jan Brem* wint VSV verliest op alle fronten Ronde van Crooswijk Biel wil meer Tweede zege in een uitwedstrijd DAMMEN PIET TEULING WILWEG Prominenten in Westland marathon MAANDAG 8 MEI 1972 Vlaardingen Fortuna's wankele begin (al na zes minuten 0-1) duidde op bitter weinig interesse, ook op een bepaalde matheid die pas werd weggenomen na de ge lijkmaker tegen PEC, maar toen was het ondanks goede voorne- mens te Iaat. Want de Zwollenaren „anders weggevaagd door hun wankele mentale instelling", re deneerde dolgelukkige Lazlo Zalai profiteerde hierna volop vat» fou ten in het roodgele verweer en dat leverde prompt een 1-3 zege op. Hetgeen de Zwolse trainer zes jaar terug bij Fortuna In dienst tot grote vreugde stemde. Want zijn uitgangspunt was in Vlaar dingen af te rekenen met die verwijf elde mentaliteit, die ai vele duels het Zwolse keurkorps de das had om gedaan. Fortuna hielp daar ongestoord dapper aan mee want na de gelijkmaker zakte de animo even snel en teerde Fortuna weer lang op zijn oude kwaal: weinig inzet. Hoewel Piet de Wolf ander zijds na rust Rob van der Bol de aanval instuurde (samen met Arie Don) en invaller Arie Riedijk, na vele maanden weer gewo gen en goed bevonden de plaats van falende Aat Rey- gersberg mocht innemen. Maar dan op het npidden- veld. Dat hij juist Fortu na's gelijkmaker voor een kleine duizend kij kers" deponeerde, be stempelde het vertrouwen dat Vlaardings jonge telg de schroom van zich af weet te werpen, zoals hij ook op de valreep een kanjer afvuurde die via de paal achter ging. Voor Aat Reygersberg was de afgang zonneklaar. Zijn werk wijze baseerde zich voorna melijk op zijn eenbenigheid en daardoor verknoeide hij enke le reële kansen. PEC verbaas de met zijn lange pass na veel breedte acties, maar Lazlo Zalai had daar een verklaring voor; „wij trachtten 4-2-4 te spelen, „puur" op de aanval gericht omdat wij snel goals wilden maken en anderzijds snel konden terugschakelen op 4-4-2". De Zwollenaren kregen daar voor al na zes minuten een grote ruggesteun voor hun tactiek door Heskamp die ongehinderd uit een lange pass van Hïndril- er Eike lenboom kon sir 1. Fortuna raakte er nauwelijks van onder de indruk, hoewel het bij vlagen werd weggetikt. Koortsachtige pogingen van actieve Rob van der Bol mis ten enkele malen hun uitwer king niet, maar enerzijds had doelman Post op de harde schoten goed vat en verder was Aat Reygersberg niet bij machte wij registreerden het al om do juiste afmaker te zijn. In de twintigste mi nuut resulteerde een snelle 12 van opkomende Hindnks en Stoffels bijna in een hogere marge, maar de reactie van Johnnie Jansen was groot «n toen ging de bal hoekschop. PEC bleef voor rust soepel combineren, lokte bij herha ling Fortuna uit zijn tent en kon stelselmatig profiteren van de zwakke mandekking van de Vlaardingers. Overi gens zonder resultaat. De thee leek Fortuna geïnspi reerd te hebben, want toen waren de-eerste twintig minu ten attractief genoeg. Hoewel doelman Peter Eikelenboom eerst nog harde schoten van Hindriks en Stoffeis op zijn vuisten moest verwerken, was aan de andere kant in de zevende minuut Arie Rie dijk bij machte de hoekschop van Loet Kwist via Arie Don secuur af te maken; 1i. Toen leek ook Fortuna zijn ini tiatief verder uit te buiten, maar de ontgoocheling kwam na ruim een half uur bij een onachtzame beweging va n Liotart. Hij schudde met en kele voetbewegingen Johnnie Corver van zich af en scoorde met een „puntertje": 12. Fortuna was toen wel van slag af en PEC, waarvan Za lai zei: ,,'t is typisch, maar bij een voorsprong vinden wi] opeens ons ritme weer", diri geerde het laatste kwartier optimaal. De Zwolse defensie was anderzijds niet bevreesd de buitenspel val voorname lijk voor Rob van der Bol oj>en te zetten. Een minuut voor tijd ontging Fortuna's nog steeds heersende illusie van een dei in g toen Gerrie Pijl het shirt van Stoffels ook in het stafschopgebied wüde vasthouden en aanvoerder Liotart vanaf de elfmeterstip geen fout maakte: I3. Hans van Bommel steeds als opkomende man deed het bepaald niet slecht. Rotterdam, zondag Met een diepe zucht van op luchting stak Jan Breur zijn armen in de lucht, hiermee uiting gevend aan een gevoel van triomf: hij was (eindelijk) winnaar ge worden van de 24e Ronde van Crooswijk te Rotter dam. Opluchting omdat hij verleden jaar in de zelfde ronde van Crooswijk ook eenzaam op kop de finale PEC blokkeerde telkens eigerrrdoel. was ingegaan. Jan had toen na een zeer goede wed strijd enkele ronden voor het einde alle mededingers van zich afgeschud en was er zeker van te gaan win nen (in de stromende re gen). Een val in de aller laatste ronde deed hem echter duikelen in de eind klassering, waarin hij toen uiteindelijk „slechts" een zevende plaats bezette. Nu reed Jan weer een opmerke lijke Crooswijkse ronde. Als allerlaatste gestart werkte hij zich langzaam naar voren. Aan de kop verrichtte Janus van Tol krachtenverslindend werk, door alleen voor het pe loton uit te rijden. Druppels gewijs sloten zich een tiental renners bij deze eenzame kop man aan en onder hen bevond zich Jan Breur. Dit team van elf man bleek de overwinnaar te moeten bevatten, want ai- les wat achter gebleven was, was „gezien". Na 90 minuten rijden, met nog 16 ronden te gaan, wipte Jan Breur van zijn me de koplopers weg. Later vertelde hij; „Ik weet, dat na een premiesprint de snelheid in 'n groepje even wat terugvalt. Zo was het ook nu. Ik heb bewacht op zo'n moment en zorgde er toen voor juist niet terug te vallen. Ik kwam daardoor net los van de anderen. Eén ronde heb ik toen alies uit de kast gere den". In die ene ronde pakte Jan ruim tien seconden. Hij: „Ik dacht dat ik het niet zou redden". Maar in de volgende toertjes veroverde hij onge veer 5 seconden per ronde op zijn rivalen en de voorsprong groeide langzaam maar zeker naar de 45 sec. Speaker Hen- nle Goud en het publiek juich ten, want ook zij herinnerden zich de wedstrijd van verle den jaar en gunden het Jan daarom dubbel. Tenslotte kon Jan, met een stuurs gezicht van de zenuwen, de pedalen rust gunnen: hij had gewon nen, Ook de tegenaanval van Janus van Tol, achter hem, had nog geen seconde van zijn voorsprong af kunnen halen. Jen simpel: „Ik wou alleen aan de streep komen. Ik had walt goed te maken van vorig jaar". Met deze instelling was hij van szart gegaan, had daar door goed in spanning gezeten maar kon ook met een diepe zucht van voldoening naar het geleverde werkstuk omzien. De uitslag: 1 Jan Breur, de 100 km in 2.11.34; 2. Janus van Tol, Poepdijk, op 44 sec.; 3. B. Moerman, Maassluis, op 1.04 min,; 4. P. Heyster, Vlaardin gen, op 1.26 min.; 5. L. Boose, Brielle z.t.; 6. J. BUjleven» Amsterdam, z.t.; 7. P, v. Leeuwen, Zoeterwoude, z.t.; 8. c, v.d. Melden, Putters- boek, z.t,; 9. J, Muilwijk, Brielle, z.t.; 10. A. v.d. Burg, Eerkei, z.t. Van onze sportredactie Vlaajrdingcn In de huishoude lijke competitie vaai de Vlaar- dingse Damvereniging heelt Biel de grootste kans om club kampioen van V.D.V, te wor- don. Dit zou dan betekenen, dat hij In één jaar kampioen, van Vlaakdüngen en tevens clubkampioen kan worden waar het momenteel erg naar uitziet. Hij heeft thans d-e leiding met 18 punten ui-t 10 partaj'en, gevolgd door Va<n Leeuwen, die uit 13 pao-tijen tot 16 punten is geko men, een relatie-f zeer groot verschil dus. Op de derde plaats staat Van der Ke<rkh»ff met 14 uit 11 en op de vi-erde plaats Verburg met 13 u.t 13. Tot de beste tien behoren voorts; Van Oudheus- den en Van Veelem (belde 11 uit 12), Nicstad't met 10 uit 8, Vermeulen en Van Woerden beide met 10 uit 9 en tenslotte Mast met 10 punten uit 14 par tijen. In verband met H-emelvaairts- dag is de clubavond van deze week verzet naar dinsdag 9 mei (morgen dus). Venlo SW heeft in 3c uitwed strijd tegen FC VVV geen spaander overgelaten van eventuele Venlose overwin ningsaspiraties. Vanaf de af trap legde de SVV-équipe hartverwarmende combina ties op de grasmat, die de thuisclub slechts incidenteel kon beantwoorden. De Schie dammers waren sneller, be weeglijker en opereerden met een sterk bezet middenveld, dat steeds breed uitwaaierend in de voorste linies opdook, zonder haar defensieve taak te verwaarlozen. De gastei overdonderden met deze tac tiek de Venlose ploeg, die stug volhardde in het 43—3s-y- steem, gebaseerd op een straffe mandekking. Steeds bleken de switchence SVV'ers ogenschijnlijk over één vrij staand mannetje meer te be schikken en, het moet gezegd, het pleit niet voor hun schot vaardigheid (lees: koelbloe digheid) dat de dikverdiende 2—0 zege niet verdrievoudigd is. Ja, het schromelijk missen van doelrijpe kansen had de Schie- damse zege zelfs nog in ge vaar kunnen brengen, als "WV in haar sterkste periode (het eerste kartier na rust) niet dezelfde schottoosheid aan de dag had gelegd. WV had, na de fraaie 2—0 over winning op de Duitse Bundes- ligaclub MSV Duisburg op Ko ninginnedag, blijkbaar een snipperdag genomen en ai na zeven minuten penetreerde John van der Spek door de VVV-defensie om tegen de vuisten van keeper Scbroem- gens te schieten. Tien minu ten later miste Dutina een fraaie kans: vrij voor doel trapte hij royaal over een voorzet van Van der Spek heen, welke laatste even later een kopbal net over de lat zag verdwijnen. Deze Schiedamse speldeprikken echter moesten de voorboden zijn van een doelpunt. Ook de amper 2000 toeschouwers za gen het vanaf de twintigste minuut al niet meer en bege leidden het tempoloze Venlose balbezifcvoetbal met het be kende monotone handgeklap. Twaalf minuten voor rust was de WV-veste stormrijp ge beukt. Uitblinker John van der Spek sprintte vogelvrij na een verre uittrap van zijn doelman Van der Velden, waarop twee VWers miskop- ten, op de Venlose doelman ai: met een enorme uithaal van zijn linkervoet bracht hij zijn ploeg juichend aan de lei ding: 01. SW-doeiman Van der Velden echter toonde toen zijn vak manschap. Gedurfd wierp hij zich in de zesde minuut voor de voeten van de alleen door gebroken VW-rechtshuiten De Klerk toen da gehele SW- defensie wegens vermeend buitenspel niet ingreep. In de 15de minuut moest de Schiedamse goalie, oog in oog met de jonge Pala, diens inzet met een rappe voetenreflex keren. Een minuut later de laatste panieksituatie in de SW-doelmond: keeper Van der Velden stompte uit een hoekschop de bal naar de rand van het strafschopge bied, waar good-old Harrie Heijen gereed stond ora met een boogschot de gelijkmaker in het lege doel te deponeren. Op de deklat spatte Heijnens illusie uiteen. Dit bleek VW's laatste wapenfeit. Zeker toen haar ijverigste spe ler veteraan Orval na een ongelukkige val met een gebroken linkerarm werd weggedragen Vier minuten voor het einde maakte Wout van Meeteren. aan alle twijfels een einde: met een lage schuiver rondde hij een pass van Van der Spek vlekkeloos af: 02. VW ge loofde toen-al lang niet'meer in een gelijk spel. Wout van Meeteren juicht. Zoals hier op een archiefopname, schoot de Schiedamse aanvalsleider SW naar een beslissende voorsprong. John van der Spek, uitblinker in Venlo, opende voor SVV de score. Rob van der Bol steeds in de lucht, maar doelman Post rea geerde telkens voortreffelijk. Van onze sportredactie Vlaardingen De nederlaagseriewedstrijden, die de Vlaardlngse Scheidsrechters,vereniging heeft uitgeschreven tegen voetbal verenigingen, die bij de VSV als donateur zijn aangesloten, zijn •■tot nu toe met recht nederlagen geworden voor de heren arbi ters. Üe eerste wedstrijd tegen For tuna ging met 14 verloren en daarna kwam Vlaardingen met een sterk elftal opzetten, dat de scheidsrechters met 0—7 versloeg (rust 00). Vrij dag kwam DVO op bezoek en keerde huiswaarts met een De InscforLjv'jing sluit 17 mei. 74 overwinning voor de zwartwitten, na met 3—4 te hebben achter gestaan. De teams van de voetbalvereni gingen mogen uitsluitend be- staan uit leden, die een func tie bij die vereniging hebben en dat zijn over het algemeen wel personen, die in een eer ste elftal hebben gespeeld of ook wel die er nog Inspelen. In ieder geval voetballen zij veel meer dan de arbiters, die slechts bij gelegenheid voet ballen, maar in ieder geval wel over een eigen terrein be schikken. Het verdere pro gramma luidt: 9 mei, RKWIK; 16 mei. Rozenburg; 19 mei, TSB; 24 mei, Naald wijk en op 29 mei tegen Zwa luwen. Vaai onze sportredactie /laardiougem Fortuna-aanval- ler Piet Teuling die dit sei zoen veel met blessures is ge plaagd heeft het bestuur van Fortuna ervan in kennis ge steld weg te willen. Zijn twep- jarig contract is voorbij. De Rotterdammer is op 't ogen blik m onderhandeling met een andere s oma-profclub., „maar het kan best ook een amateuirclub worden waar ik naar toega", deelde hij mee. Piet Teuling kwam het laatste jaar in Fortuna B formatie voor. "Van onze sportredactie Maassluis De organisatie van de vüetrde intema'liotnale West- latnd Marathon is er In ge slaagd de Frranse kampioen van 1971 Ferttamd Kolbeek naair Maassluis te halcin. TO 1971 werd bij kampioen van Frankrijk in 2 uur, 20 minuten eai 37 &ec. Het is vrijwel zeker dat Gaston jRmelants (België) aan ge on enkele maa-athnon zal deelnemen vóór de Olym pische Spelen in Müttichen. mussen is wel bekend gewor den dat ook de winnaar van de marathon in Enschede, de Engelsman Bennie Allen, naar Maassluis zal komen. Zijn tijd op de 42 kilometer en 195 me ter was vorig jaar 2 uur, 18 train. en 54 sec. Intussen is de msohrijtmg open gesteld voor het vfierde spektakel, waarvan de atletiekvereniging Maas. sluis de organisatie heeft. Eén •van de eerste inschrijvers voor de maratho-n was de ta- lefitviolle Groninger Henk Kalf. ctie afgelopen zaterdag In-'Duitsland een tijd maakte

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3