WK IN SPORTIEF DUEL NAAR m imsÉill ijk Overmaas dwingt Hermes DVS tot m „KAMPIOENSBLOEMEN" VOOR DOELMAN SCHOUTEN 'V Succesvol debuut SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 8 MEI 1972 Schiedam WK begon zonder doelman v.d. Bos (schouder blessure), Aad Vlugman (gaat trouwen en moest op een huis uit!) en de geschorste v.d. Meer. Ook Oldi whs incom pleet, want in verband met de a.s. zaterdag om 3 uur in Rozenburg te spelen interlandwedstrijd voor doven Neder landDenemarken had men de beste speler (Menting) aan de kant gehouden. Ook de Schiedamer Vuyk komt voor deze interland in aanmerking, maar die was toch wel van de partij. Toch telde Oldi nog meer invallers en ook dat kwam duidelijk 5n de wedstrijd naar voren. Zelden vloeiende combinaties en zelden goede aanvallen. Uiter aard was het nog steeds vrij kleine terrein aan de Schiet baanstraat debet aan de matige partij voetbal die de toe schouwers kregen voorgeschoteld. Maar gezellig was het er wel, zoals altijd bij WK, waar het als het ware één gro te familiekring is 's zaterdagsmiddags. Hier kan een VVK-verdediger slechts mei een sliding voorkomen dat de Oldi-aarival doorbreekt. In de 18e minuut werd het eer ste doelpunt gescoord en wél uit een wegens hands toege kende strafschop. Aanvoerder Piet Bijl nam de eifmetertrap zelf en nadat hij doelman Maartensdijk naar de Linker kant zond met een schijnbe weging schoot hij de bal rechts in het doel (i—0). Vier minuten later kogelde Gerrit van Mil de bal tegen de staan der en een minuut later ■had dezelfde speler alweer had dezelfde speler weer pech toen hij bij een listig schot de bal vla de binnenkant van de staander het veld weer zag inkomen. Na een half uur kreeg Vuyk aan de andere kant kansen om de zaak gelijk te trekken, maar tot twee maal toe was het keeper Wil lem van. PuffeJen, die een doelpunt voorkwam. Tien mi nuten voor rust schoot Kees Wijsbroek hard in, maar doel man Maartensdijk dook de bal fraai uit de hoek. Toch bleek dat uitstel van executie want hij kon de bal niet klem- vast krijgen, waardoor de at-r 9 Het lijkt een wat ongecontroleerde trap die hier de Otdi-speler moet incasseren. tente Peter van Mil kon in schieten (20). INDIREKT Willem van Puffelen dook de bal na een hoekschop van Blom voor rust nog manmoe dig van de voeten van- v.d. Linde, terwijl in de 44ste mi nuut een door Vuyk genomen, vrije trap over het hoofd van Van Puffelen in het VVK-doel verdween, maar de Schiedam se defensie liet de bal bewust gaan omdat de vrije trap indi rect was. Oldi protesteerde wel even, maar arbiter Dom burg kon deze treffer toch moeilijk goedkeuren. Vijf minuten na de-thee toch een doelpunt voor het moedig volhoudende Oldi en wel toen Wout vrij voor v. Puffelen kwam en de Schiedamse doel man te laat reageerde op het lage schot van Wout (21). Twee minuten later tipte v. Puffelen de bal tot hoekschop na een goede inzet van v.d. Linde. Weer een minuut later werd het o.i. 2—2, maar toen de bal na een schot van Blom achter de doellijn vla het daar opgroeiende gras weer het Schiedam Paul Thomas, de voorzitter van Overmaas zat na de wedstrijd Hermes DVSOvermaas in de bestuurs kamer ijverig te rekenen na het bekerid worden van de di- V verse uitslagen. Blij met de 00 uitslag die zijn ploeg be vochten had op Hermes X>VS constateerde hij dat het on deraan de ranglijst spannend zal worden en dat zijn ploeg nog lang niet veilig is. De heer Thomas kon met voldoe ning terugzien op de wedstrijd die zijn pupillen zojuist hadden beëindigd. Met een enorme inzet hadden de jon- gens uit Rotterdam Zuid Hermes DVS van de winst afge houden. De uitlag 0—0 Is dan ook beslist niet geflatteerd v te noemen. Overmaas beeft lot de laatste snik gevochten voor «e» goed resultaat, en dat is de groen- witten gelukt, al werd het laatste kwartier wel zeer be nauwd. Toen groeide echter de uitstekende doelman Scbolten uit tot grote hoogte en het: was dan ook deze doel-, man die de bloemen kreeg welke oorspronkelijk bestemd waren voor Her mes DVS als het kampioen zou zijn gewor- den. Schotten had ze meer dan. ver- diend, want hij was het die steeds weer een betrouwbare sluitpost bleek te zijn. Een sluitpost waarop zijn mede- verdedigers konden vertrou wen. Schouten van Overmaas, Lagen dijk als laatste man bij Her- i mes DVS en. scheidsrech te-ter. Nico. van der Heyden wa ren de mensen die, als er cij fers uitgedeeld hadden moe- v ten worden een tien hadden k- gekregen. Lagendijk op de plaats van. de geschorste Van der Burg deed hét. voortreffelijk en deed Van. der Burg., geheel vergeten. Ket middenveld van de.Schiedam- m'ers leed er. natuurlijk wel onder en daarmee is tevens te verklaren waarom Overmaas bijna de gehele wedstrijd door baas was op dat middenveld. Schièdsrechter Van der Heyden was de beste man van het veld- Hij voeld-e de wedstrijd bijzonder goed aan, blies veel maar correct en. we kunnen het alleen maar onbegrijpelijk vinden dat een man van die klasse niet in het betaalde I voetbal arbitreert. Groots voetbal, neen dat hebben de ongeveer 4000 toesehou- wers niet gezien. Daar was de - wedstrijd, misschien ook té be- -lahgrijfe vcor. Er stond voor beide Partijen te veel op het spel en vooral in het begin speelden de zenuwen een heel grote rol. SOLISTISCH Hermes DVS heeft een kardina le fout gemaakt. Het verviel te vaak in solistisch spel en dat was voor de alles gevende spelers van Overmaas een kolfje naar de hand. Steeds konden zij die akties een been dwars z?etten al ging dat dan heel dikwijls in combinatie met overtredingen. Zonder het predikaat onsportief opge speld te krijgen ging Over maas er fel tegenaan en dat was nu precies het verschil tussen, beide teams. Over maas speelde bijzonder agres sief. Fel op de bal en ook op de man en bij Hermes DVS ■was dat beslist niet het geval uitgezonderd dan het laatste mwartier toen de verdediging van Overmaas alle zeilen bij moest zetten om een doelpunt te voorkomen. Reeds in de eerste helft bleek dat Overmaas het middenveld door Van De, Wasbeek en Masson goed in handen had en Hennes DVS kon daar wei nig tegen doen, omdat het ge woon de macht niet had er iets aan te doen. LAGENDIJK Overmaas moet een pluim op de hoed worden gestoken. Het was beslist niet naar Schie dam gekomen met de bedoe ling een gelijkspel uit het vuur te slepen. Neen, indien dat mogelijk wS GING HET TOT DE AANVAL OVER EN DAT HET NIET OT SUCCES KON KOMEN MOET TOCH WEL OP DE REKENING VAN Ger Lagendijk worden geschreven. Ger op de plaats van Piet van de Burg en ook aanvoerder, speelde een enor- veld inkaatste, kende de arbiJ1 ter het doelpunt niet toe. De Schiedamse grensrechter Jatr Hijdra had de bal niet over de- doellijn zien gaan en de arbi ter liet de stand zoals die was, ondanks het feit, dat WK- aanhnng luide te kennen ga£ dat de bal over de doellijn was gegaan. Keeper v. Puffe len kon het moeilijk beoorde len. want hij door de bal „weg" en zag nauwelijks een doellijn tijdens die duik. REAKTIE Blom had na tien minuten pecht toen hij de bal door paal eir lat gekeerd zag en ook ntf werd het dus geen 22. Een snelle reactie van v. Puffelen voorkwam in de twaalfde mi*, nuut alweer de gelijkmaker», en wederom was het Blom dia gevaarlijk voor het VVK-doel kwam en kon inschieten. PeT ter Lansbergen moest zich daarna wegens een blessure laten vervangen door Jan Hij dra. Kort voor rust was Kees Wijsbroek al uitgevallen na een felle kopstoot; hij werd door Jan van Eyk vervangen. Arbiter Domburg riep in de 17e minuut Gerrit van Mil tot orde (in het bijzin van aan voerder Bijl) want v. Mil had commentaar en daar was de arbiter terecht niet op ge, steld. Een snelle uitval van WK bracht de bal in de 20ste minuut vrij voor de voeten van Gerrit van Mil en „ken ners" weten dat het dan meestal raak is; zo ook nu 3— 1. Een goede combinatie tussen Kees Ham en Gerrit Mil le verde nog een vierde treffer op, maar de scheidsrechter keurde dit doelpunt wegens buitenspel af. Mogelijk ten on rechte, maar we vroegen ons toch af waarom enkele VVK'ers (waarbij ook aan voerder Piet Bijl) zo heftig protesteerden tegen deze 'be slissing, want wat maakt het nu uit: 3-—1 of 4—1 En dat in een voorlaatste wedstrijd .met nagenoeg weinig competitie- belangen meer. Maar goed, verder was en bleef het ge: zellïg. Lies Mast. In de slotfase was het vaak wringen geblazen voor het doel van Overmaas, maar de beslissende treffer zou uitblijven. Schiedam Het dit seizoen zo uitstekend debuterende WK heeft zaterdag zijn voorlaat ste competitiewedstrijd met een 31 zege geëindigd. Te genstander was Oldi en ia dit geval mogen we dat wel een bijzondere partner noemen; Oldi betekent immers: Oud- Leden Doven-Instituut en het gehele elftal bestaat uit doven en vooral doofstommen. Leuk dat zulke toch gehandicapte jongens aan de voetbalcompe titie van dc afdeling Rotter dam kunnen deelnemen en leuk ook, dat WK als tegen stander zaterdag daar de no dige medewerking aan ver leende. Die medewerking be stond uit het de handen opste ken wanneer de scheidsrech ter fluit, waardoor de Rotter damse groen-zwarten begre pen dat er gefloten was en dat het spel dus „dood was. Dat ging allemaal in de hes te ver standhouding en het is dan ook een prettig cn sportief duel geworden. Weliswaar waren er soms enkele opmer kingen op de leiding van arhi- ter Domburg, maar die Aron- den we toch niet slechter dan de spelers zelf: laten we. dus geen-Jcritïck op de man leve ren, want hij deed zijn best en op de keper beschouwd was hij zo slecht nog niet. Maar de voetbalmoeheid speelt kennelijk ook parten bij dB rood-zwarten, zoals bij zovele clubs. Niettemin is WK intus sen zeker geworden van ds vierde plaats in deze klas 3 B en dat is voor een debutant toch voortreffelijk. verdedigen tussen hem Huib de Raay was een lust om te zien. m Doelkan Spermon wacht gespannen hoe Huib de Raay (rechts) ook deze situatie zal klaren. A V me goede wedstrijd en wist ROUTINIER zijn secondanten ook te be geesteren en vooral het uit- Qp linkervleugel speelde Schaap, debutant in het eerste maar vroeger al een verdien stelijk speler in de z.g. betaal de jeugd. Schaap bleek enorm gevaarlijk en routenier Aad de Greef had het dan ook niet gemakkelijk tegen hem. De beide verdedigingen bleken zo goed te zijn dat er in de eerste helft aan beide kanten maar weinig kansen kwamen tot een doelpunt. Na de rust werd dat even anders. Toen heeft Hermes DVS verschillende kansen gehad het kampioen schap te grijpen, maar Wig man, Commijs, Klein, kundig in bedwang gehouden door Timmerman, Van der Voort en wie nog meer, kregen geen kans tegen de uitblinkende Schouten- Het laatste kwartier was geheel voor Hermes DVS. Toen moest Overmaas in de verde diging of het wilde of niet. Er. ontstond een hevig Schiedams offensief, vooral nadat Wig man was vervangen door Jung en Schaap door Bruin- sel. Het hielp allemaal niets. De verdediging van Over maas met aan het hoofd doel man Schouten stond pal en een doelpunt bleef dan ook uit. Overigens het had gezien het spelboeld toch te veel ge weest van het goede. De uit slag zoals hij nu was, was de enige juiste. Piet Bul Schiedam Dit zou het hele maal geweest z(jn. Een mooier kampioenschap had Hennes DVS zich niet kunnen denken. Vierduizend toeschou wers, sfeer en een zonnige ,r dag. Alles leek aanwezig om Vreugde en teleurstelling dus ww riTYYVuHn^l Inlr -1 Hof 1 -> 4 r- 4 r. diende bloemenhulde* want wat de O'maas-goalie die mid dag presteerde kan met fraaie letters worden, bijgeschreven in. de historie van deze club.' Hermes DVS een kampioen schap te bezorgen, welke nog lange tijd In de herinnering zou blijven voortbestaan. Het Is er niet van gekomen. On verzettelijk Overmaas hield de blauwwitten de volle ne gentig minuten van die ené verlossende treffer. Een doel punt, waar de talrïj'k opgeko men aanhang vurig om bedel de. Ook concurrent Zwljn- drecht weigerde halsstarrig medewerking te verlenen, want na langdurig telefonisch kontakt bleek dat deze direkte belager een 32 voorsprong tegen Slikkerveer bekwaam had kunnen consolideren. Met een bijna verontschuldi- onmiddellijk na het laatste fluitsignaal. Begrijpelijke te leurstelling bij alles wat blauwwit een warm hart toe draagt, maar toch wel. getem perde vreugde bij Overmaas. Terwijl, de kantine op Har ga in beslag was genomen door uitbundige Overmaas-suppor ters, veroorzaakte de medede ling, dat Spartaan120 had ge wonnen een domper op de Rotterdamse vreugde. Trai ner Piet Boekee bracht één en ander onder .woorden: „On danks dit gelijkspel staan we er nu nog slechter voor." Een uitspraak gedaan, omdat .Her mes DVS' tegenstander nog volop in de degradatiezorgen zit. gend gebaar overhandigde Toch was er na afloop bij Her een Overmaas' bestuurslid de ..kampioensbloemen" nu maar aan Willem Schouten, doelman van de Rotterdam mers, met scheidsrechter Van de Helden, de grote uitblinker op sfeervol Harga.Een ver mes DVS weer tijd voor een grapje, want zeer zeker trai ner Hans Dorjee had zo'n ge voel van teleurstelling ver naar de achtergrond geban nen. Toch even ernstig: „We hebben gewoon pech gehad, dat de laatste serie wedstrij den bestond uit tegenstanders die tegen degradatie moeten vechten; DHS, Spartaan'20, Overmaas eh EBOH. En juist terwijl we dachten aan. een gemakkelijk programma". Onmiddellijk ging Dorjee weer op.de vrolijke toer door to volgen, met: „De jongens hebben het voor jou gedaan. Piet, zodat je er de laatste wedstrijd bij kunt zijn." Je moet je schoenen weer van de lamp halen"..,... De persoon in kwestie. Piet van de Burg, de solide laatste ver dediger van Hermes DVS, had het allemaal vanaf de zijlijn moeten aanschouwen. Uitge rekend in deze wedstrijd moest de blauwwitte aanvoer der z'n straf uitzitten voor een ongecontroleerde handeling enkele weken geleden begaan. Van de Burg; „Ergens is de straf me nog meegevallen, want voor natrappen terwijl het spel „dood" is. had ik toch zeker op vier wedstrijden ge rekend." Toch was Van de Burg oprecht teleurgesteld over de gemiste kans tegen Overmaas, hij had graag ge zien dat zijn ploeg ook zonder hem de titel behaald had. Een optimistisch geluid na af loop: „Misschien verspeelt Zwijndrecht in de laatste wed strijd tegen DCV wel een puntje", werd door trainer Hans Dorjee naar het rijk der fabelen gewezen. „Daar ge loot ik niet in. want DCV staat ergens op de vierde plaats en eigenlijk Uitgespeeld. Je moet dan ook niet gek kijken als deze ploeg met een aantal, jon ge spelers gaat experimente ren omdat er al een aantal van de vaste kern met vakan- tie zijn, of het niet meer zo zien zitten." Een. beslissingswedstrijd dus? Hermes DVS houdt er ernstig rekening mee, getuige de woorden van voorzitter Stolk: „We gaan er wel over praten waar gespeeld moet worden als op dezelfde dag Feyenoor'd thuis moet spelen." Terecht kijkt de voorzitter van Hel mes DVS naar een zo gunstig mogelijke gelegenheid, want getuige de vierduizend toe schouwers bij deze wedstrijd» lijkt een beslissingswedstrijd tegen Zwijndrecht een regel rechte publiektrekker te kun- ren worden........ aX I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6