Duizend kilo voorn blijft spoorloos.... vereniging Bridgeteam Schiedam kampioen van Nederland WILTON VERRAST KOPLOPER SNELWIEK monsterlijke (nog) niet Prijzen voor Schiedamse Excelsior en WIK vooraan om NKGB titels m mysterie Races voor Stock Gars UYC JEUGD WINT DERBY TEGEN DWS SCHIEDAMSCHE COUKANT DINSDAG 9 MEI 19T2 Met veel witvis en zware kar. pers kwam inderdaad pa ling -lijdelijk in het schep net -terecht De grootste was 90 cm lang met een dikte -van een mannen- pols die ruim 3 pond zwaar was. Altijd nog een bege renswaardige buit die een palingvisser maar zelden AFVISSEN laan de haak weet te slaan. voor Visserijonderzoek te IJ» muiden. Hierbij kwam o.m. aan de orde, dat bij een grote karperstand de voorn gewoon weg wordt verjaagd. Ais dat zo is dan opnieuw de vraag: waarheen trekt de door de karper verjaagde voorn? Het vijvercomplex komt nergens uit op ander water. De monsters van 7 tot 3 pond die er van beschuldigd zijn massa's voorns te hebben ver slonden bleven uit. Het kan natuurlijk zijn dat ze de stroomstoten wisten te trotse ren en bleven waar ze waren v ofwel dat ze er nooit zijn ge weest. Nu er aanzienlijk min der'paling is geconstateerd is het probleem „paling-voorn1" voorlopig van de baan. Wat blijft is het mysterie van de vrijwel geheel verdwenen 100Q kg- .voorn waaronder grote exemplar8*!. Men moet nu aan andere theorieën gaan bou wen om het verdwijnen van deze gewilde vis voor de vaste hengel te kunnen verklaren. Over., dit-onderwerp heeft het bestuur van de hengcisport- yeréniging gesproken met deskundigen, de heren Dr. C. E- Deelden en B. Boddeken, verbonden aan het Instituut Schiedam De gymnastiek ver enigingen WlK uit Vlaardin- gen en Excelsior uit Schiedam gaven de toon aan bij de za terdag in de sporthal Schie- brpek gehouden districtswed strijden van de Nederlandse Katholiek® GymnastiekbontU Bij het onderdeel dames werd mevr. Tfudz van Vliet-Ver- meulen van WIK voor de der de achtereenvolgende keer persoonlijk kampioene. Het zilver van de tweede plaats was voor haar clubgenote, Marja Ter Hoeve. Bij de meisjes was het weer WIK dat met de hoogste eer ging strijken. G-oud voor Angelique van Woensel en zilver voor Saskia. Bot. Hjj de jongens tm. 12 jaar ging de kam pioenstitel 1972 naar Peter Thijssen van Excelsior. Twee de Werd Peter Ter Hoeve van. WIK met op de derde plaats borpert rweinherenbrink van Excelsior. In de groep jongens tot 15 jaar was het goud voor Hans Tromp ert yan het Rotterdam se Animo- De tweede en derde plaats waren weer voor Ex celsior. Zilver voor Peter Sco- va Righini brons voor Paul van Stralen, John Boon van Excelsior veroverde goud bij het onderdeel Jeugd-heren. Verder behoorden leden van WIK en Excelsior in de klas- sementen' tot de tien hoogst geklasseerden. JcJiicdani Ook op donderdag 11 mei (Hemelvaartsd^ or ganiseert de Schiedams- auto- crosschib 't Hoekje weer ra- 'yfes: voor Stock Cars.. De wed strijden bogbuien om 13.00 uur op het terrein aan de Koe- koekslaan t® Kethel. Na het systematisch afvissen van de vijvers, met al haar uitlopers is hoogstens 12 pond paling gevangen. Daarna trok de visploeg naar de waterpar tij gelegen in de driehoek Schïedamseweg-Meeuwensin- gel-sportveldencomplex. Ook hier vrijwel geen paling maar wel veel witvis, waaron der voorn en zelfs flinke exemplaren. Ook werden kar pers gezien die in dit water complex veel minder in aan tal voorkomen dan in de vij vers \an het Prinses Bea'nx- p3rk. Bestaat er dus werke lijk relatie tussen de karper en ue voorn en z'ti spoorloze verdwijning? Met deze „denkertjes" regende de visploeg bij het losbarsten van een onweersbui van het water af. SAMENWERKING Voorzitter van de hengelsport- vereniging, Ben Sleeuwenhafik blijft doorgaan met te trach ten het voorn-mysterie op te lossen, in samenwerking met verenigingen uit de omtrek zal gepraat worden met we tenschapsmensen. Ook in de Vlaardingse viswateren is de voornstand, ondanks het uit zetten van partijen, gering te noemen. Ook de vijvers van het Shell "Sportcompl ex zijn kort geleden elektrisch afge- vist. De resultaten waren ge lijk aan die in Schiedam. Veel karpers, mooie roofvissen, enkele flinke palingen maai bijna geen enkele voorn. Het mysterie van deze verdwenen vissen zal de gemoederen in de hengelsport nog lang in be weging houden. De hengelaar die na 1 juni soms bij toeval in het park een monsterlijke pa ling weet te vangen, komt er zo snel mogelijk mee naar de sportredactie van ons blad. Hij en het monster worden door onze fotograaf vereeu wigd, dat staat als een paal boven water. Mocht zulks ge beuren dan komt de paling op nieuw als voornversünder" bovenaan het lijstje der ver dachten te staan. De heer Berkhouwer met de grootste vangst van gisteren, een drie pond zware-paling van 90 centimeter. Schiedam Tijdens de wedstrijden van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rijverenigïngen hebben onz« stadgenoten hoge ogen gegooid. Deze wedstrijden worden icdci jaar door de wijkraad „Överschie" mogelijk gemaakt in het ka der van de Overschiese Sportweek. De instructeur van de orga niserende vereniging „De Schie-ruitcrs" de heer F. Ras, hafi voor de dressuur en ï'oor het springen de beschikking over twee mooie terreintjes. Het onderdeel dressuur werd verreden in de Spaanse Polder.eu het springen werd 's middags in de speeltuin van de speeltuinvereniging gehouden. Het fraaie weer en het in teressante programma trok dan ook terecht veel kijkers. Schiedam Wat enkele weken geleden nog ijdele hoop leek te zijn, ïs op onvoorstelbare wijze overtroffen. Het eerste viertal van de bridgeclub Schiedam '59 is voor het eerst in de geschie denis van het District Vlaardingen en Omstreken gepromoveerd naar de landelijke Overgangsklasse. Slechts een klasse lager dan de absolute top van Nederland, de Meesterklasse, Op zieh al een bijzondere gebeurtenis, ware. het niet dat de manier waarop dit resultaat tot stand gekomen is, de vreugde naar on gekende hoogte doet stijgen.. Het zestal {v. Gelderen-Smit, Aben-Engelsman. v. Dalen-de Wijs en non-playing captain Stef- fens) behaalde een puntentotaal dat uniek voor de bridgesport in Nederland genoemd kan worden- Dit geweldige resultaat, 37'/: pnt. van de te behalen 42 pnt., bezorgt Schiedam '59 meteen ook een Kampioen van Nederland Districts Hoofdklasse voor viertallen. ,We haddem -er zelfs niet op dur ven hopen, want het was .toch wel bijzonder zwaar", aldus Cees de Wijs, een van het 'kampioensviertal. „We wer den m de eerste ronde 2e en gingen daardooc ov«r naar de tweede ronde, waarin; we een gedeelde eerste plaats behaal den. Dit gebeurde speeds met een enorme voorsprong, zod&t oiize tegenstanders op het laatst zaten te sidderen. Ook in de laatste romde was dit het geval, etn werden we kam-* pioen met een totaal van 83.33 procent.Een totaal van 373/» punt, tegen mime; twee slechts 25V»"» Evenals Cees de Wïjs is ook teamgenoot 'Frank van Dalen van menüng dat het goede re sultaat mede aetn gevo-lg is van de bekwame leiding van captain Stefferö. „Ook cte .teamgeest was voprfcreffe lijk", aldus Frank. Schi-e-cfla m '59 werd tenslotte kampioen va-n Nederland, door Voo-r de wedstirijtien in de I aarde - 4 keer een 5—3 ze,ge, 2 keer 60 en een 33 deling. De einduitslag: 1. Schiedam '59, 2. ABBV (Arnhem), 3. US (Amsterdam), 4. Sleutels (Leg den), Lijke Overgangsklasse koes tert captain Steüens een get matigd optimisme. „Alleen de nummers 1 uit de twee poules van acht, plaatsen zioh voor de meesterklasse. De wed- Ktti!?don zuiTlen meestal wel centraal fin Utrecht gespeeld worden.Een lastige- opgave, maa-r gezien de enorme resul taten uit de promotiewedstrij den: ben ik toch wel optimts- süsch". Het kampioensvierta! van Schiedam'59 dat met een uniek puntentotaal districts kampioen' van Nederland werd. Derde van rechts, non- playing captain A. J. Steffens. Publiek dat genoot van. de Ca- prille-springproef, Springen in de cat. B, L en M (handicap), Stoelendans waarbij tradi tiegetrouw de ruiter of ama zone wei eens in het 2and duikelde), Equipe-springen (waarbij door drie ruiters van een vereniging zoveel moge lijk hindernissen gesprongen moesten worden). Tenslotte het altijd weer fraaie onder deel, de Parade, waaraan alle ruiters met hun trouwe vier voeters deelnamen. Zij pre senteerden zich nogmaals aan het publiek onder leiding van Parade-commandant F. Rast om vervolgens de prijzen in ontvangst te nemen. Vooral de twee bekende Schiedamse ruiters J. v. Geyl en A. Schreyzaten goed in de prij< zen. Dressuur-uitslagen: Cat. B II, 1. J. v. Geyl met Josco, terwijl A. Schrey 2ich met Je roen klasseerde op de vijfde plaats. Voorts promoveerden mej. B. de Vries en de heren Van Geyl en Schrey van de klasse Bil naar de klasse Lt. Ook het Caprille-springen werd een triomf voor J. v. Geyl, wederom met Josco. A. Schrey behaalde ook bier een 5e plaats. Bij het Equipe-springen behaal de Schiedam een fraaie derde plaats achter de Delfland-rui ters en Het Blauw-Girie Ven del uit Pijnaeker. De Stoelendans werd een volle-" dige Schiedamse aangelegen heid want er bleven tenslotte vier Schiedamse ruiters in de finale. Mej. T. Poot werd eer ste en R. Deudekom tweede. Beiden ontvingen zij van de Wijkraad „Överschie" een fraaie beker. Schiedam De heren van DWS hebben de kompetitie niet met een overwinning af kunnen sluiten. Het heeft de kans op volle winst in handen gehad, maar conditiegebrek was er de oorzaak van dat BHC met de volle winst, ging schuiven. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd, waarin van beide zijden voor aantrek kelijk handbal werd, gezorgd- De rust brak aan met een 8—8 stand. Na rust kreeg DWS een enorm offensief van de Bus- summers te verwerken. Het geweld bleek te groot voor DWS, dat een 11—14 nederlaag moest incasseren. De dames van DWS hadden hezock van Kwiek Sport uit Utrecht. Het is een vrij fel gevecht geworden, waarin DWS al snel naar een 20 stand uitliep. Eén punt was echter voldoende voor Kwiek Sport om degradatie te ontgaan. José Batenburg scoort voor UVG, Jn een sfeer voile derby toonden de dames-juntoren van UVG Het team kwam dan ook ter zich tenslotte sterker dan DWS. met jn2et van ajle brachten en maakte het DWS flink lastig. Dit alles bracht een 4—3 rust stand op het scoringsbord. Na rust moest DWS wederom een verwoede aanval van Kwiek Sport afslaan. De Utrechtsen kwamen naast DWS (5—5) en hadden daarna het spel moe ten gaan bevriezen. Maar de teamleider drong de aanval op wat de' genadeslag zou be tekenen. DWS kwam weer tot aanvallen en bracht kort voor tijd de eindstand op 65. VERRASSING Dr dames van Wilton zorgden voor een verrassing, door kop loper Snelwiek in Rotterdam beide punten afhandig te ma ken. Een goede, gelijkopgaan de eerste helft bracht een 33 stand. Na rust kwam Wilton met inzet van alle krachten naar voren en bouwde een voorsprong op, Snelwiek trachtte hierin verandering te brengen, maar kon een 67 nederlaag niet meer ontgaan. De heren van Wilton hebben na een bikkelhard gevecht de punten in de wacht gesleept op Hollandiaan. Het was van af het eerste fluitsignaal een bikkelhard gevecht, waarin menige speler in het boekje van de scheidsrechter ver dween. Eén speler moest zelfs de kleedkamers op gaan. zoe ken. In de eerste helft had Wilton het spel volledig in han den en kwam tot een 13 rust stand. Na rust een zich fel verwerend Hollandiaan. dat Wilton echter niet in gevaar kon brengen en een 6—8 ne derlaag incasseerde. EXTRA TIJD Het niet juist aanhouden van de speeltijd door de arbiter, heeft de heren van UVG in Gouda de zege gekost. Vires 2 ging goed van start en zette UVG in korte tijd op een 3 achterstand. Een kleine wijzi ging tn de takliek gaf UVG meer greep op het spel, daar door de rust aanbrak met een 4—3 stand. Na rust heeft UVG het spel volledig in handen ge had en had bij het verstrijken van de officiële speeltijd een 78 voorsprong. Maar de scheidsrechter liet tot ieders verbazing niet minder dan zes minuten doorspelen, in welke tijd Vires alsnog een 98 zege behaalde en daarmee het kampioenschap. Commentaar van Vires zijde na afloop van de wedstrijd: ,.We hebben een zege behaald, maar het is een cadeautje van. de scheidsrech ter". sIn de jeugdcompetitie hebben de dames van DWS en UVG in een leuke partij hand bal hard gestreden voor de volle winst. UVG had iets meer inhoud dan de blauw-wltten en behaalde een 46 overwin ning. De heren van UVG heb ben tegen het Rotterdamse Dynamo in de laatste fase van de strijd de punten uit handen gegeven. Na lange tijd de lei ding te hebben gehad, moest het Dynamo alsnog een 10--9 overwinning toestaan. Schiedam Onder toezicht van de heer W. H. Hol van de Directie Visserijen uit Utrecht zijn gisteren de vijvers van het Prinses Beatrixpark grondig afgevïst op de hier aan wezige zware palingen. Dit gebeurde elektrisch door beroepsvisser Berkenhouwer en zijn staf uit Berkeitwoude- Met stroomstoten van 8 amp., opgewekt door een op de visboot geplaatst agre- gaat, hoopte men de palingen tijdelijk te bedwelmen. Al les wat onder water binnen de stroomcirkel geraakt springt als het ware naar boven om aan de verlammende schokgolf te ontkomen. De gestelde verwachtingen om op deze wijze zware tot zeer zware palingen te kunnen be machtigen werd al spoedig de bodem ingeslagen. Kort voor het tweede onderzoek in de vijvers Schiedamseweg- Meet'wensingel. Op de voorgrond de heer B. Sleeuwenhoeii voorzitter van de hengelsportvereniging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4