SCHIEDAMSCHE COURANT Kosten aanleg nieuwe wegen in Groenoord hoger dan de raming Bewoners Polderweg: „Weer overlast" 2 kranten voor ée'n prijs overri Onttrekking Raamsteeg aan openbaar vervoer Raad over de vernieuwing RAADSLID SLAAT EERSTE PAAL VOOR ZWEMBAD- ZUID Drooglegging Poldervaart in de tweede fase Scheidsrechters- ruimte wordt verbeterd 12-jarigc bezit- Sc-hiedam „De 12-jarigc Albert Storm uit de Van Heuven Goedhartsiraat Rotterdamsch I telefoon pagina's Zaterdag 20 mei 10<2 ONAFHANKELIJK DAGBLAD99ste JaarS™g no- 24415 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Verschillende wegen in de wijk Groen oord te Schiedam zullen In deze woonwijk een andere loop krijgen. Het college van burgemeester en wet houders vraagt de gemeen teraad daarom een krediet te verlenen van f 3.633.000 voor de aanleg van door gaande wegen in Groen oord. Het krediet zou ten laste komen van de kapï- taaldlenst van het Grond bedrijf. Aangezien er reeds eerdere kredieten zijn ver leend op de algemene dienst zal ook nog een be- drag' van 1.706.200 "aan deze dienst in rekening worden gebracht. Reeds in een eerdere raadsver gadering is de gemeenteraad meegedeeld, dat de kredieten die voor de wegen in Groen oord zijn verleend, als gevolg van de bovengenoemde wijzi- fiing, een aanvulling zouden krijgen. Toen echter kon de benodigde aanvulling nog niet worden begroot, omdat de juiste profielen en de tracé's van deze wegen nog niet wa ren vastgesteld en er nog geen keuze was gtemaakt voor het systeem van de verkeers» beveiliging. Toen werd wel verwacht, dat voor de voltooiing van de we gen rekening moes.t worden gehouden met een aanvullend krediet van 2.500.000. De kosten van de verkeersbeveili- ging zijn hier nog niet bij ge rekend. De plannen zijn ech ter nu zover uitgewerkt dat men de totale kosten voor dii project raamt op ƒ8.177.000, inclusief 370.000 voor de aan leg van de nodige verkeers lichten-installaties en inclusief 356.000 voor het aanbrengen van openbare verlichting langs deze wegen. Hiervoor werden in de loop der jaren reeds kredieten ver leend tot een bedrag van 3.959.260.88. Voor dit project kan een 'bedrag van 300.000 worden overgebracht van het krediet bouwrijpmaken Gr oenoord-noord, vanwege een bestemmingswijziging van het deel van de Zwaluw laan, tussen de Schiedamse- weg en de ChurchUlweg van wijkstraat tot doorgaande- weg. Er kan dus worden beschikt over een bedrag van 4.259.260.88. waarvan 1.059.260,88 ten laste van het grondbedrijf komt en 3.200.000 ten laste van de al gemene dienst. Voorts is een bedrag beschikbaar van 285,000 omdat de reeds ver leende kredieten voor de openbare wijkverüchting in Groenoord-noord en -midden, in verband met de gewijzigde tracé's zullen worden aange wend voor de openbare ver lichting van de doorgaande wegen. AANVULLING Daarom heeft men nog slechts een bedrag van ƒ3.633.000 no dig. De2e aanvulling op de reeds verleende kredieten kan nis volgt worden verklaard: De voorgaande kredieten na melijk waren gebaseerd op -het loon. en prijspeil van me dio 1963, respectievelijk 1.965. De lonen en prijzen zijn sinds-, dien aanzienlijk gestegen. De verhoging wordt i° dit ver* band geraamd op ƒ1.672.000. Bovendien zijn fle werkzaamhe den uitgebreid. Dit komt door dat ïnet de vaststelling van het structuurplan In 1968 de aard en de tracé's van de doorgaande wegen belangrijk zijn gewijzigd. Daarbij zijn het autobezit en het vracht vervoer sterker toegenomen dan "'aanvankelijk'" wérd'vi'ir- wacht. Dit alles heeft geleid tot een grotere verkeersinten siteit en een zwaardere belas ting van de wegen. Als gevolg hiervan zullen aan de aard en de constructie van deze wegen hogere eisen moeten worden gesteld dan in de oorspronke lijke plannen was voorzien. Dit geldt vooral voor de kruis punten op deze wegen en de aansluitingen op andere we gen. YLAARDINGEN De belangrijke kruispunten zijn dusdanig ontworpen, dat zij nu geschikt zijn voor de nood zakelijk geworden beveiliging met verkeerslichten. Dan speelt de lengte van de wegen ook nog een belangrijke rol, aangezien deze door de grens correcties met de gemeente Vlaardingen is toegenomen. Tn het aanvullend krediet is te vens een bedrag opgenomen van 150.000 voor de groen- aanleg tussen de Churchill- weg en Bad Groenoord. Ook zullen door de tracé-wijzigin-; gen de aanwezige kabels en leidingen in de Mozartlaan moeten worden .verlengd. De kosten die hieraan zijn ver bonden worden geraamd op 299.000. Tenslotte moet worden ingecal culeerd dat. er thans zandpo len worden aangebracht om de zettingen van de onder- gr(^rul...weer.rtDUaan,vraardbai'-e proporties terug ié brengen. De aardebaan en de zandpa- len moeten hierom geruime tijd voor de aanleg van de we gen worden aangebracht. Hierdoor en door het uitstel van de aanleg van de wijzigin gen van de tracé's en dbor.de uitvoering van de plannen voor de onderheide hoofdriole ring moesten extra uitgaven worden gedaan voor de aan leg en het. onderhoud van noodzakelijke ontsluitlngs we gen en tezijnertijd zullen ook •hogere kosten nodig zijn voor het uitvoeren van aanpas- singswerken. De totale kosten van deze werken komen op 1.732.000. Beiaard bespeling op Eerste Pinksterdag Schiedam De stadsbeiaard, de heer Cor Don, zal op Eer ste Pinksterdag, van twaalf tot hall één een extra carillon- bespeling uitvoeren. Hij brengt een programma van Pinkstermuziek ten gehore. Schiedam Met het oog op de bouw van een nieuwe brand weerkazerne aan de Breed- straat wil de gemeente de be schikking krijgen over een stuk grond, dat nu nog in het bezit is van Herman Jansen NV. Via enkele ruiltransacties tussen de gemeente Schiedam, Herman Jansen NV en Winespirits vof kan de ge meente Herman Jansen NV een ander perceel aanbieden. Bij de ruiltransacties is de f - -Raamsteeg -betrokken mespirits vól gaarne ten om de twee delen, waarin de eigendommen van de fir ma nu zijn verdeeld, tot één geheel te vormen, In verband hiermee stellen bur gemeester en wethouders de gemeenteraad voor de Raam steeg met ingang van 1 juli 1972 aan het verkeer te ont trekken. Het college acht dit niet bezwaarlijk, omdat de Raamsteeg sinds 1957 voor alle verkeer in beide richtin gen is gesloten. Voetgangers maken er bijna geen gebruik van, omdat in de Raamsteeg geen huizen staan, bovendien zijn er in de onmiddellijke omgeving andere voetpaden aanwezig. Schiedam De bewoners van de Polderweg zeggen weer last te hebben van overlast, veroorzaakt door werkzaam heden in een. nabijgelegen be drijf, waar aan auto's repara tie- en ook sloopwerkzaamhe den zouden worden verricht. Vooral het lassen aan deze au to's vinden de bewoners hin derlijk. Nadat het enige tijd geieden ook reeds tot een klacht was geko men bij enkele gemeentelijke instanties, hebben de Polder weg-bewoners zich nu op nieuw beroepen op de Hinder wet. Eén van de ambtenaren, die is belast met de controle op de naleving van deze wet, deelde ons mee, dat er wel eens is gecontroleerd, maar dat de laatste tijd niets kon worden vastgesteld, dat in strijd was met welke bepaling dan ook. Ook het be drijf ontkent overlast te ver oorzaken. De ambtenaar ver klaarde daarom weinig aan de klachten te kunnen doen. ,We zijn diep teleurgesteld dat de overlast nu weer terugge keerd is. Aanvankelijk leek het afgelopen, maar nu zitten we weer met een gestoorde t.v. en is er weer lawaai. Ook is soms onze uitgang versperd door de auto's, zegt de heer Var. Puffelen, die als woord voerder van de Polderweg-be woners optreedt. Hij heeft de raadsleden Lansbergen en Rensman benaderd om na te gaan of er iets aan de overlast kan worden gedaati. De officiële instanties geven de polderweg-bewoners echter ■weinig kans. Zegt één van de Hinderwet-ambtenaren: ,,Als ik net zo lang moest wachten tot ik iets constateer, moet ik 24 uur daar gaan zitten en dat kan natuurlijk niet". uit de. Van is gisteravond om streeks zes uur zwaar gewond geraakt toen hij "door een trein was over reden op de spoorbaan richting Vlaardingen na bij de rijksschol enige- ixneenschap. Met een vriendje had hij gevist of zou hij gaan vissen en was hij daarvoor over de omheining van de spoorbaan geklauterd. Albert merkte een nade rende trein, ite laaf op en werd overreden. Hij is «net zwaar hoofdletsel naar het Rotterdamse Di jkz'igtzi ekerihuis ge bracht- na eerst naar een Schiedarrtó zieke.iv folïi'S te zijn gebracht. Bijzonderheden over de verdere toedracht van het ongeluk ontbreken nog. De politie reeft het omgeval in onderzoek- Schiedam Naar aanleiding van een schriftelijk verzoek van het bestuur van de Ver eniging voor Christelijk Volks onderwijs in KetheL doet het college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad een voorstel een krediet van 22.500, beschikbaar te stel len voor het maken van een akoestisch plafond in de gym nastiekzaal van het schoolge bouw aan de Vlaardlngseweg 23 en voor het vervangen van het oude en versleten mate rtaai, waarvan tot nu toe ge bruik wordt gemaakt, door nieuw. De genoemde vereniging vindt het maken van een akoestisch plafond nodig, -omdat de akoestiek in'het lokaal slecht is en hinderlijk bij het geven van gymnastiekles, De direc teur van de dienst Gemeente werken acht het niet wense lijk. het aantal toestellen in de gymzaal uit te breiden, wat de vereniging tevens ver zocht, omdat daar in de zaal geen ruimte voor is. De gemeenteraad beslist maan dag, 29 mei, tijdens een open bare vergadering in het stad huis, over het voorstel. Er is een begin gemaakt met de demping van de Polder vaart Schiedam Het raadslid me vrouw J. Krikke-Hein slaat donderdag 25 mei 's middags om vier uur de eerste paal voor het te bouwen zwembad- zuid aan de Westfrankeland- sedijk. De plechtigheid wordt gevolgd door een bijeenkomst in de grote zaal van De Goede Ha-j venkerk. Schiedam Men is thans bezig met de tweede fase van de drooglegging van de Poldervaart. Er wordt gewerkt aan het leggen van dammen in het deel van de vaart dat is om gelegd, voor de bouw van een brug in de Burgemeester van Haarenlaan. Sebiedam/Vlaardingen De Auto-cross-club ,,'t Hoekje" houdt op Tweede Pinksterdag weer stock-car-races op bet opgespoten terrein aan de Koekoekslaan in Kethel. Niet alleen eigen leden maar ook rijders uit Rotterdam en de verdere omgeving gaan el kaar de beschikbaar gestelde prijzen betwisten. De races die in manches worden verre den, beginnen om 12.30 uur en eindigen omstreeks 16.00 uur. Schiedam De Schiedamse voetbalvereniging PPSC heeft van de KNVB bericht gekre gen, dat in de scheidsrech* tersruimte van de kleedkamer een toilet moet worden aange bracht en dat de wasgelegen heid moet worden verbetert'.. Er is slechts dispensatie tot de aanvang van het nieuwe seizoen in augustus. Aangezien de voetbalvereniging gebruik maakt van een ge meentelijk kleedgebouw, wil de gemeente een krediet ver lenen van 4050 voor het aan brengen van de vereiste voor zieningen. De dienst Gemeen tewerken heeft de raming ge maakt, de Sportraad heeft be treffende de kredietverlening een gunstig advies uitge bracht, de mening van de fi nanciële commissie zal de ge meenteraad tijdens de verga dering worden meegedeeld. Al eerder is een dam gelegd Ier hoogte van Sporthal Margriet, die nunog slechts enkele deci meters onder het wateropper vlak ligt. Twee draglines zijn dezer dagen begonnen met het storten van grond vlakbij de Blauwe Brug. Als de hierdoor gevormde dam gereed is, kan ook de nog onvoltooide dam nabij de Sporthal tot boven water worden opgehoogd en is de volledige afsluiting van de Poldervaart een feit. Dan rest nog het leegpompen teneinde de slappe veenbodem te kunnen verstevigen. Op deze plaats komt de nieuwe riolering te liggen, die aan sluiting moet geven op noor delijk gelegen bebouwingen. Het verkregen plateau .zal te vens worden benut voor de aanleg van nieuwe wegen. Als dit gedeelte van de vaart eenmaal droog komt te lig gen, zullen liefhebbers van de hengelsport hiervoor zeker be langstelling hebben. De vaart is altijd bijzonder visrijk ge weest- Na de periode van ver- zilting is de visstand zelfs in belangrijke mate gestegen. Vooral de stand van de witvis moet zelfs overvloedig worden genoemd. Profiteer nü ftn h« unieke «nbod t krsnttn te ontvingen voor de prijs vin i«n: Schied»m«ch« Courant roet nieuws uit uvr stad en omgeving, en het Hieuwt blad met bet laatste binnen- en buitenlindie nieuw». Geafons nu opdracht ook u 14 digen gratis, zander enige verplichting, de SC 4* (VN te bezorgen er zeil do veie pluspunten. •Deta bon tn Open envelop, zonder postzegel, sturen Rotterdamseh Nieuwsblad, antwoordnummer 8M, Rotterdam de SC 4 RN 14 dijen gratis naar;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1