SCHIEDAMSCHE COURANT Besluit bestuur, ondanks moeilijke situatie: Irene blijft voorlopig open I 1 Hüi Büh I FOYER VOOR IRENE WENSELIJK 2 kranten voor één prijs I ém ■■Mill LAATSTE DIENST IN GOEDE HAVENWERK Sluiting hangt af van verhouw Passage Theater Orgelconcert door Aad van der Hoeven Raadslid: B. en w. moeten sneller antwoorden SU Schiedam zocht de zon op Inzamelingsactie voor Ombudsman Jeugdige bende inbrekers opgerold Auto vernield Wilton krijgt terrein Swarttouw Wethouder wijst protest van de hand N.a.v. ontslag ambtenaar: Zondag 28 mei: Dinsdag 23 mei 1D72 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's 99ste jaargang no. 24116 Schieda'm De gemeente Schiedam heeft in feite de sluiting van zalencentrum Ire ne aan de Nieuwe Haven in de hand. Het bestuur van de vereniging De Belangen, eigenaresse van het zalencentrum, heeft namelijk besloten voorlopig de exploitatie voort te zetten, maar het gebouw te slui ten zodra het Passage Theater geheel zal zijn verbouwd en met diverse kleinere za len Irene's functie zou kunnen overne men. Het bestuur van De Belangen spaarde daar om zaterdagmiddag zijn kritiek op de ge meente niet. „Oneerlijke concurrentie", „Een vuist ballen", „Het nieuwe stadskan toor wordt straks min of meer een horeca bedrijf", waren enkele uitlatingen van de bestuursleden aan het adres van de ge meente. Niettemin is erin de voortzetting van de exploi tatie van het zalencentrum toch een wending ten goede gekomen. Was die voortzetting eer der deze maand door een groot defect in de c.v.-installatie in Irene bedreigd, thans kan dit probleem worden opgelost. Het herstel vergt we] het voor 1972 aanwezige kapitaal en nieu we defecten kunnen niet meer worden gefinan cierd. Omdat het bestuur meent dat de verbouwing van het Passage Theater nog wei even op zich zal laten wachten, vindt het voortzetting van de exploitatie verantwoord. Het hoopt tevens op een wijziging in de plannen voor het Passa ge Theater. Irene en andere gebouwen in Schiedam bieden nu al, wat het Passage Thea ter straks aan kleinere zaalruimten te bieden zou hebben, aldus het bestuur. „We hebben hiermee de knuppel in het hoender* hok gegooid", zegt voorzitter J. Sonneveld van De Belangen. Hij leverde kritiek op de plan nen van de gemeente het nieuwe stadskantoor wellicht ook als zaalruimte te gaan gebruiken voor politieke partijen enzovoorts. ,,Het nieu we stadskantoor wordt daarmee een horeca bedrijf", meent het bestuur, en dat zou dan weer ten koste gaan van de particuliere zalen complexen in Schiedam, Wat deze complexen betreft, zal het bestuur overwegen om contact op te nemen met de be sturen ervan. Wellicht zullen de gezamenlijke besturen dan contact opnemen met de ge meentelijke instanties. Voorlopig geeft het be stuur nog de voorkeur aan een afwachtende houding, evenmin is het van plan een subsi die-aanvraag in te dienen om uit financiële problemen te komen. De vrees daardoor afhankelijk te worden van de gemeente, weerhoudt hen daarvan: „We zijn liever baas in eigen huis en met de huidige fi nanciële situatie is het nog maar de vraag of we dat geld ook zouden krijgen", aldus het be stuur. Gehoopt wordt nu op een instantie die ihet gebouw een renteloze lening van een ton wil geven en die in termijnen van 2.Ö0C per jaar 2ou kunnen worden afgelost. Het voorlopig rapport over de zalensituaiie in Schiedam dat door de Schicdamse Gemeen schap is uitgebracht vormt voorlopig het voor naamste risico, menen de bestuursleden. Ze geloven evenwel niet dat de verbouwing van het Passage Theater snel zal gebeuren en dus kan beheerder R. H. Lutz zijn werkzaamheden voortzetten. Schiedam Als het- weer het even tüeJiet, hejett Schiedam het afgelopen Pinksterweek- einde de zon opgezocht. Hetzij dichtbij, hetzy wat verderaf; duizenden Schiedammers zijn naar buiten gegaan en hebben hun stadswijken gelaten voor wat ze waren. Dichtbij huis kdaeg het Be-aVixpark druk bezoek, aftsmede .tfe ïtheetuin en de kinderboerderij. Het bezoek aan het Bad Groen- oord tis wat tegengevallen. De directeur van het bad, de heer Helsuna. weet dit aan de ta melijk frisse wind, die veel bezoekers heeft thuisgehou den. Al brachten 9 tot 10.000 zw£|p- lusti-gen een bezoek aan Bad Gr oenoord, dit ws toch volgens ■hem tegengevallen, omdat an ders veel meer bezoekers warden -genoteerd. De Grate Zaal van gebouw Irene, die onlangs voor 50.000 is verbouwd om de toneelverenigingen in Schiedam een betere accommodatie te geven. Het bestuur kreeg het geld bijeen door het aangaan van een hypotheek op gebouw Irene. Vlaardsngen Op de Mr. Kes- perweg is zaterdagavond de 24-jarige H. F- de L. uit Vlaar- dingen door onbekende oor zaak met zijn personenauto tegen de noordelijke berm ge reden. De auto werd daardoor geheel vernield. Er waren geen personlijke ongelukken. Schiedam Dat het spelen van een barokprogramma uiet hoeft te betekenen het wandelen op platgetreden paadjes bewees de organist Aad van der Hoeven zaterdagmiddag met zijn bespe ling van het orgel in de aula van het stedelyb museum. We! zyn namen als Johann Ludwig Krebs, Domenlco Zlpolï, Samuel Scheidt en Carl Ph. E. Bach bekend, maar de werken die de organist van hen speelde, komen niet zo veelvuldig op de pro gramma's voor. Met een Tiento de primo fcono van Sebastian Duron (1660- 1716) opende Aad van der Hoeven zijn interessante con cert en speelde vervolgens twee op koralen gebaseerde composities van Krebs: „Jesu, meine Freude'' en „AU iein Gott in der Höh' sei Ehr" de laatste in de vorm van een praeludium et fuga met een goed uitgekiende registra tie en een levendige voor dracht, wat ook geldt voor de Suite III in C van Zipoli „Vent Creator Spiritus" van Scheidt en Sonata III in Bes van Carl Ph E. Bach. De sopraan Trudy Koeleman werkte aan het concert mee met drie liederen van de En gelse componist Henry Pur- cell en de aria „Mein Glaubli- ges Herze" uit de Pinkstercan- tae „Also hat Gott die Welt geiiebt" (BWV 68) van Jo hann Sebastian Bach. Haar voordracht is evenals die van Aad van der Hoeven levendig maar doet wat moeizaam aan door een zekere ingehouden heid, waardoor de stem soms niet voldoende uitklinkt. Zij werd door de organist voor treffelijk begeleid. De belang stelling was bijzonder goed. W. P. Verheul Schiedam De Dok- en. Werf- maatschappij Wilton Fy en- oord wordt de nieuwe huurder van de grond waarop het geli quideerde bedrijf van Swart touw NV zijn vestiging had. B. en w. hebben de raad na melijk voorgesteld, het in erf pacht uitge geven pierce el grond na lange onderhandeling gen uit ge geven aan Wilton. De raad neemt maandag 29 imeli een beslissing. Schiedam Ook Schiedam doet vanavond mee aan de lan delijke inzamelingsactie, die vanavond wordt gehouden via de t.v. voor YARA-omhudsman Alarcel van Dam. Bij dragen kunnen worden gestort van half acht tot half elf op een groot aantal plaatsen in de stad. In Schiedam staan de collectebussen in: de bookshop van het Rotterdamsch Nieuwsblad/Schïedamsche Courant, Broersvest 3a, 'het kantoor van. Het Vrije Volk, Hoog straat "6 en by het bejaardencentrum Thurlede, Nieuwe Damlaan 759, R. Krikke, Lekstraat 76b, J. de Waard, Cfto- pinplein 151, Croenoord, A. Smolders, Simon Stevïnstraat 22 b en D. Rook, Jan Vermeerstraat 30b. Het bejaardencentrum Thurlede is de gehele avond het cen trale punt van de plaatselijke inzamelingsactie waar en tevens inlichtingen kan inwinnen. Maassluis Wethouder Smit wijst de protesten tegen de sluiting van het instructiebad „Dolfijn" van de hand. Hij is van mening dat via de ge meenteraad en de plaatselijke pers voldoende uitdrukking aan dit besluit is gegeven. Beantwoording van de open brief acht hij onjuist, aange zien. dit precedenten voor de toekomst zou scheppen. Schiedam B. en w. magen wel eens sneller antwoorden op door hen ontvangen brieven. Dit is'de nienïng van bet HvdAfPPR- raadslid J. H. M. Voorwald, die het college vragen heeft gesteld over een vertrouwelijke brief die hij op 25 maart aan b„ en w. stuurde en een brief van 29 februari van een voormalig werkne mer van de gemeente, -die op onjuiste wijze zou zijn afgevloefd. Op deze brieven is nooit antwoord ontvangen, aldus het raadslid lid- De heer Voorwald meende daar om in het openbaar vragen over deze gang van zaken te moeten stellen. In zijn brief van 16 mei aan het college herinnert hij eraan, dat b, cn w. indertijd beloofd hebben dat ieder schriftelijk verzoek binnen redelijke tijd 20U moe ten worden, beantwoord. De daarvoor gestelde termijn van drie weken Is naar zijn me ning ruim overschreden. Schiedam Het gebouw Irene moet een foyer krijgen. Een dergelijke ruimte ontbreekt op dit moment en het bestuur van de vereniging De Belangen wil daar iets aan gaan doen. Het is dan wel vereist dat de huidige toiletten en garderobe worden afgebroken, terwijl ook de huidige bar zou moeten verdwijnen. Dat daarvoor ook de benodigde financiën aanwezig zullen rijn, is in de huidige omstandigheden een moeilijke zaak. De verbouwing van Irene zou moeten worden gefinancierd uit het renteloos voorschot, dat het bestuur hoopt te ver krijgen. Prafhetr nü v»n h«t umekt «anbod 2 krinten tt Ofltviftien vO«r de prijs yin Un: defi Sshitdïrmchs Cotinne mee nieuws uit uw st»d «n omi*vEn<. en het Roti«rdam«hK Ni«uwibUd methetluute tinnen-en buitenlandse nieuws. Ceel ons nu opdracht ook hijg 14 d»{an grit», louder »nig« verplichting, de SC -f- RN te beiorjcn en ontdek g ie» de vele pluspunten. Dere bon in open envelop, tonder po«»|el, «uren naar Rouerdimsch Nieuwsblid, ï«woordnutnnier8M, Rotterdsm de SC RN 14 digen gratis naar: Woonp I. telefoon Srhledam De gereformeerde Goede Havenkerk. aan de West- frankelandsedijk wordt zondag voor het laaHt in zijn huidige functie gebruikt. Daarna vindt de ontruiming plaats en zal de Provinciale Bibliotheek voor Zuid-Holland zich er vestigen. De laatste dienst in de Goede Havenkerk zal een „gewone" kerk dienst zijn, zonder loespraken en dergelijke. Het orgel van de Goede Havenkerk zal worden afgebroken en op geborgen. Even Is het het plan geweest het orgel in de nieuwe gereformeerde kerk De Ark in Kethel weer op te bouwen, maar de kosten daaraan verbonden zijn te hoog. Het zal nu worden verkocht, evenals andere in de kerk nog aanwezige voorwerpen ais gordynen, biljart en de geluidsversterker. Ia het Schiedams Kerkblad schrijft ds. Schuring, de wijkpredi- kant dal men van het totale bedrag van f 473.000 dat de gerefor meerde kerk van Schiedam voor de Goede Haven krijgt f 160.090 „schoon" overhoudt. Wat er met dit bedrag gaat ge beuren is nog niet bekend. Van de f 475.000 worden bedragen ge bruikt om de overdrachtskosten te bestreden en om onder ande re schulden die op de kerkgebouwen rusten af te betalen. Het schrijven van 25 maart aan b. en w, was volgens de heer Voorwald strikt vertrouwelijk, evenals de brief van de werk nemer dat was. Deze werkne mer meende bij zijn af vloeiing onjuist te zijn behan deld. Het raadslid vraagt b, en w. nu een regeling met be langhebbende te treffen, in dien inderdaad blijkt dat hij in zijn rechten tekort is ge daan. Vinden b. en w. evenwel dat ze juist hebben gehandeld, dan verzoekt de heer Voorwald hen, de voormalige werkne mer per omgaand te beant woorden en wel za, dat enig meningsverschil nu wordt uit gesloten. De betrokken werknemer zou. slechts 80 procen van het ge noten loon hebben uitgekeerd gekregen, terwijl hij door meer dan 50 uur per week te werken recht zou hebben op het volledige salaris, ook al maakte hij de volledige werk week met vol. Het raadslid is van mening dat de betrokken ex-werknemer tekort is ge daan. Schiedam De afgelopen we ken. zijn in totaal negen jonge lui, in de leeftijd van 16 tot 20 jaar, aangehouden, ver dacht van inbraakjes en dief stal. Twee van de negen zijn voor de officier van justitie in Rotterdam geleid. Zij hebben o.m. ingebroken m bakkerij Kok, Musis Sacrum, de kan tine van Succes en in een drukkerij aan de Korte Haven. Voorts hebben zij zes snoep automaten gekraakt, van de muur gerukt en in het water gegooid. In Rotterdam hebben zij een automaat met sigaretten ge kraakt en tabak sa rtikelen ge stolen. Zij wisten, ook nog de hand te leggen op een accu uit een vrachtauto en op een dozijn bromfietsen en drie fietsen. De brommers werden in het water gegooid of in stukken gezaagd. De schade, die zij hebben aangericht en de totale waarde van de ge stolen goederen, loopt in de duizenden guldens.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1