Eén treffer velt SVV Holy haalt uit dubbel winst Schiedam komt sterk terug DHS superieur in Kethel oom Veel kansen op Harga onbenut JAN RIJKUITER MET NAAR TSB Rinus Gosens op Harga DINSDAG 23 MEI 1972 3 door Hans Soeters Schiedam Op Harga werd in het duel SVV-Wage- nïngen overduidelijk bewe zen dat de competitie ei genlijk reeds is beëindigd. De sporen van 36 wed strijden waren merkbaar, en al probeerden beide ploegen de volle winst (pre mie) op te strijken, het ech te vuur is verdwenen. An ders valt het missen van een fikse dosis kansen en een vaak geïrriteerde ver standhouding tussen de twee ploegen niet te verkla ren. „Heus ze willen wel", vergoelijkte Henk Köne- mann het spel van z'n for matie, „maar de competitie duurt nu toch wel erg lang". Inderdaad moet het voor SVV's interim-trainer een bijna onmogelijke zaak zijn z'n spelers steeds weer voldoende op te peppen. Ook Wageningen bleek niet in staat om op warm Harga de hoge positie op de rang lijst waar te maken. Dat de ploeg van oefenmeester Maarten Vink tenslotte aan één treffer voldoende had voor de zege, was tekenend voor dit duel. In de eerste helft leek vooral SVV zich weinig te bekomme ren om de hoge temperatuur, en voornemens de geringe promotiekansen van de tegen stander definitief te smoren. Toen ook kreeg Ties van. Dup- pen een droomkans na een uit een voorzet van Wim Mulder doorgekopte bal van Wout van Meeleren, De Schiedamse linksbuiten faalde echter oog in oog met doelman Drost. Te lang treuzelen ontnam Van Duppen ook een tweede kans, toen een door Wout van Mee leren geblokkeerde uittrap van de Wagenlngse doelman rijp was voor een treffer. KANSEN In die fase combineerde SVV aanzienlijk beter dan de te genstander, die het hoofdzake lijk moest hebben van uitval len via Hazelhekke, en Van Ossenbruggen. Kansen kwa men er ook, al was de kopbal op de lat van Wout van Meehe ren meer het resultaat van een onnavolgbare hoofdbewe ging, want door twee verdedi gers op de huid gezeten kon moeilijk van een kans gespro ken worden. "Wout van Meete- Doelman Drost van Wageningen voorkomt hier dat Dutina kan gaan scoren. ren had het beslist niet ge makkelijk tegen de lange Wel le rdieck, waarbij het scheids rechter Weerink ontgaan moet zijn dan de Schiedamse aanvalsleider niet altijd op de correcte wijze werd afgestopt. Beide ploegen kregen kort voor rust nog een serieuze kans om een voorsprong te nemen, maar doelman Drost ranselde bekwaam een hard schot van Ger Bakker uit de hoek, terwijl aan de andere kant Dick van de Korput op de doellijn redding bracht door een te zachte inzet van Meurs uit het verlaten doel te trappen. BESLIST Nog voor het verstrijken van de eerste minuut na rust, besliste Wageningen het duel in haar voordeel. Wclierdieek kon on gestoord richting Jan van der Veiden lopen waarna een niet al te harde schuiver in de hoek voldoends was: 01, Een simpel doelpunt, dat ondanks een tweede kopbal tegen de lat van Wout van Meeteren resul teerde in een kort maar hevig Wagen in gs offensief. Van Os senbruggen en Hazelhekke bleken echter niet in staat Jan van der Velden te passeren. In de 60ste minuut verving Henk Könemann Ger Bakkes voor Deen Wamaar die daar mee sinds lange tijd weer z'n rentree vierde in de roodgroe ne hoofdmacht. SVV bleef dringen, en proberen de ge lijkmaker achter doelman Drost te deponeren. Toen dit Wout van Meeteren eindelijk lukte, had scheidsrechter Weerink echter terecht bui tenspel geconstateerd. In de Wout van Meeteren in direkt duel met z'n vaste bewaker Wellerdieck. De Wageningse speler gebruikte echter niet altijd geoorloofde middelen om de SVV'er van scoren af te houden. 70ste minuut moest ook Ties van Duppen z'n plaats af staan, waarna Jan Rijkulter moest proberen meer stoot kracht in de aanval te leggen. Weer scoorde SVV kort na een wissel, maar wederom werd de treffer, deze keer van Duti na, wegens buitenspel afge keurd. Terwijl ook Wagenin gen achtereenvolgens Meurs en Hazelhekke verving, bleek SW niet meer in staat de ge lijkmakende combinatie op de grasmat te deponeren, waar door Wageningen tenslotte de volle winst behaalde. Schiedam Het gerucht, als zou Jan Eijlcuiter aan het einde van dit seizoen zijn periode bij SW defintief afsluiten, door over schrijving aan te vragen, naar de Vlaardingse club TSB blijkt uit de lucht gegrepen. Jan Rijkuiter: „Vorig seizoen heb ik het daar wel eens over gehad, maar er is nu beslist geen sprake van. Het bericht is absoluut onjuist". Ook over een eventuele plaats op de transferlijst van SW'er Wim Mulder bestaat nog geen enkele zekerheid. Voorzitter Eising: „Wij moeten eerst nog praten'met Wim Mulder, en dat er nu al iets bekend zou zijn, dat Wim op de transferlijst zou gaan, is echt niet juist". De aanwezigheid van Jan van der Velden op Wou&esfcein bij Excel sior deed het gerucht ontstaan als zou de Schiedamse doelman zijn benaderd door de ploeg van trainer Castenmiller. Een be richt dat door Van der Velden niet ontkend wordt, maar waar ook nog de naam van DFC aan vgrbonden wordt. Recent be noemde trainer Bob Janse zou wel „trek" hebben in een verbin tenis tussen Jan van der Velden en de eventueel te noemen FC Dordrecht. Rinus Gasens in gesprek met commissaris v. d. Hage. Schiedam Rinus Gosens maakte van de gelegenheid gebruök om eens te komen kij ken naar de wedstrijd SW- Wageningen. Overal ontmoet te Gosens bekenden en kwam handen tekort. Het was dan ook alsof SW's „nieuwe" oe fenmeester nooit was wegge weest. Overigs leidde de aan wezigheid van Rinus Gosens wel tot enige verachtingen bij de spelers, d'ie met afgunst dachten aan het vrije Pink sterweekend van de Heracles' spelers, die reeds zaterdag hun competitie-duel speelden. Rinus Gosens zal dan ook-op. Harga weinig hebben kunnen zien want slechts zelden zagen de spelers kans om zich te ontworstelen aan de indruk dat een compettae met veertig wedstrijden toch wel erg lang duurt... De dubbele winst, die Holy dit pinksterweek-end behaalde betekende, dat éém derde van de competitie werd afgeslo ten, zonder dat de Vlaardin- gers verllespunten hebben op gelopen. Holy coach Wout v.d. Have daarover: „Ja ik ben vanzelfsprekend zeer tevre den. Wij hebben iedereen op een achterstand gespeeld. Toch zullen de 4 wedstrijden tot het competitieloze tijdperk van de Haarlemse Honkbal- week de doorslag moeten ge ven. Ja wij draaien lekker professioneel, iedereen vecht voor zijn plaatsje. Evenwel- conclusies zijn nog zo moeilijk te trekken"- Holy behaalde een regelmatige zege. In zijn productieve in nings was het steeds goed voor 2 of 3 punten, terwijl DVS niet verder kwam dan een en kel puntje per inning. VOORSPRONG Al in de tweede innings zette Holy door slag- en stootwerk de 1—0 achterstand in een 13 voorsprong om. Via 35 in de 5e innings werd het uiteinde lijk 48. Hubert Hueting was met 9 x 3-slag, 4 x 4-wijd en 3 honkslagen tegen winnende werper. Het Holy veld maak te met 7 fouten een slordige indruk. 3e honkman Peter Versluis werd dan ook vanwe ge zijn mistasten vervangen door Ludwig Ascension. Scofeverloop: DVS 1-0-1-0-1-0-0- 1-0 4 Holy 0-3-0-0-2-3-0-0 8. EVS werpers 3 x 3-slag, 6x 4- wfjd en 13 honkslagen tegen. DVS maakte 3 fouten. Holy Hubert Hueting 9-4-3. Holy maakte 7 fouten. Slagpresta ties Joop Smit 1.000 (1 uit 1), Rayinond Morales 0.750, Ed gar Lynch 0.500 (1 uit 2), Lud wig Ascension 0.500 (1 uit 2), Mhrvin Wood 0.400, Rob Mid dendorp 0.333 en Peter Versluis 0.333. De bo overwinning, die Holy 2e'pinksterdag aan de Zwalu wenlaan behaalde was het re sultaat van 2 productieve in nings, die allebei goed waren voor 3 punten. Schiedam Schiedams coach Cor v.d. Velde zaterdag na af loop van Schiedafm—Robur *58: „Vandaag zijn wij afge gaan, maandag pakken wij ze. Let op mijn woorden". En maandag na afloop van de re turn: „Wij hebben fantastisch goed gespeeld vandaag, met Ton Ebben als catcher en Emiel Vervloet op het eerste honk hadden wij rust in de ploeg. Ik ben verschrikkelijk .tevreden." Schiedam had in één pinkster weekend een smadelijke 161 nederlaag gecombineerd met een 45 revanch. Wie als uit slag 116 ziet, denkt aan een 7 inningswedstrijd. Schiedam speelde zaterdag de volle 9 in nings, want pas in de laatste slagbeurt scoorde Robur '58 de laatste 6 punten, waardoor het verschil de dubbele cijfers bereikte. Al in de la innings was Robur productief. Schiedams infield werd met stoot sla gen nota bene Schiedams eigen favorie te wapen onder druk gezet. 3 stootslagen, die als honkslag op de seorekaant kwamen, doch die tot evenveel misver standen als punten aanleiding gaven. De 04 voorsprong gaf Robur het idee, een winning game te spelen. Zo kon het zijn voorsprong tot 0—8 In de 5e innings uitbouwen. Werper Arie van Maren kreeg 22 honkslagen tegen en dat du'idt de aanvalskracht van Robur '58 voldoende aan. Toch kon Cor v.d. Velde weinig anders doen, dan hem op de heuvel te handhaven. Immers Aad v.d. Hamer is op zaterdag niet beschikbaar en relief-pitcher le honkman Lou v.d. Hamer was in de 5e in nings al vervangen nadat hij een knieblessure had opgelo pen bij het blokken van een aangooi van korte stop Nico van Huët. Ook aanvallend gaf Schiedam niet thuis, Robur '58 pitcher en B-internationaal Carel de Vries is zeker één van de snelste werpers uit de 2e klasse. De Schieöam-slag- ploeg liep zo tegen 12 maaL 3- slag op. Alleen Henk Roosloot met 3 uit 4 was aanvallend op Schiedams 1e honkman Lou van de Hamer verlaat geblesseerd het veld, nadat hij een aan gooi op zijn knie heeft gekregen. voor het eerst voor Holy het homerungebaar kon maken. Marvin "Wood nam in zijn rondje Edgar Lynch (infield- hit) en Robert Maria (stoot- siag-honkslag) mee. Dat bete kende 3—0- In de 6e Innings was slagwerk van Robert Mo rales en. Jaap Breek nog eens goed voor 3 punten. Jaap Breek hield op de heuvel de DVS hitters uitstekend in be dwang. Slechts driemaal be reikte één van hen het derde honk, doch verder gevaar viel er niet te duchten. Doordat in de 7e innings Hubert Hueting na 3-slag doorgeschoten bal achternagesmeten door de DVS binnenvelders het 3e honk bereikte, en daarna bln- nengeslagen werd door Ro bert Maria werd de eindstand 7—0. Scoreverloop: Holy 3-0-0-0-0-3-1- 0-0 7. DVS 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0. HOMERUN In de ie innings tilde Marvin Wood, de bal het linkerveld uit, en dat betekende dat de scheidsrechter dit seizoen Werpersresultaten Holy Jaap Breek 15 x 3-slag, 2 x 4-wijd en 7 honkslagen tegen. Holy veld 1 fout. DVS Wim Rozenburg 7-0-9. DVS maakte 6 veldfouten, Schiedam Beide verenigingen begonnen in I960 met „ballen". Een enkel seizoen vertoefden zij in dezelfde klasse. Toen zocht DHS het hoger op, cn dat betekende alleen nog maar zo nu en dan een „friendly game". De laatste jaren evenwel daalde DHS weer naar het rayon af en afgelopen zaterdag stonden zij weer tegenover elkaar. Wij spreken over „De Roode Zon" en „Door zetten Hinderen Schieten" kortweg DRZ en DHS. DHS komt nog steeds met een combinatie in het veid. Deze keer ontbraken dé Roozens (driemaal), Karei van Vliet en Bob Soudijn. Wel kon men weer over werper Ger Droog beschikken, zijn DRZ collega Hcnny Zagwijn was van de zelfde kwaliteit (evenveel 4- wijd en honkslagen tegen, aantal 3-slag 9 en 10 maal). Wat evenwel duidelijk in kwa liteit verschilde was het veld werk. Al ir. de eerste inning werd bij een DHS squeeze play de bal over het eerste honk gesmeten en dat leverde 2 punten op. En ook in de rest van de wedstrijd faalde het DRZ veld op belangrijke mo menten. Gevoegd bij het ge- routlneerder honkiopen van de DHS honklopers verklaart dat de 38 DHS zege. Score verloop: DRZ 0-0-9-1-2-0: 3, DHS 2-0-0-3-2-1: 8. Werpersresultaten DRZ Henny Zagwijn 10x3-slag, 5x4-wijd en 3 honkslagen tegen. Het DRZ veld maakte 12 fouten. DHS Ger Droog 9-5-3. DHS maak te 6 fouten. DHS' 1e honkman Berry Zwaan heeft de bal schoen. De DRZ-honkloper is uit. al in de hand deze wedstrijd weer Schie dams spielmacher te zijn. Omdat Nico van Hu et voorctat deze knallende homerun van het hout flitste al had kunnen scoren, bracht dat Schiedams voorsprong op 03. Ook in de 4e innings sloeg Henk Roos- loot een punt binnen. Dit keer was het Ton Ebben, die door een honkslag op één was ge komen en via 2 doorgeschoten ballen drie bereikte, die scoorde. Bij Robur '58 zorgde het Schiedamse slag ge weid wel voor een pltcherswisse- ling, werper Rynold Jahn werd vervangen door Carel de Vries, die daarmee dit week end een totaal van 16 in- 'i.ngs wierp. Zijn heroptreden egde Schiedams aanval een antal innings lam. Ook Aad d. Hamer was tot de 5e in- igs de ongenaakbare heu- d-heerser. Robur slaggeweld de 6e en 8e innings beide agbeurten 2 punten acht beide ploegen op gelij- e hoogte 4—4. 9e of latere La ngs zouden de beslissing moeten gaan brengen, Schie dam bedacht echter, dat de terugreis uit Apeldoorn waar schijnlijk al tijd genoeg zou kosten en besloot de wedstrijd 2e Honkman Ton Ebben (Schiedam) wacht de aangooi van zijn catcher Emiel Ver vloet af. In het midden de Ro bur '58 honkloper en rechts veldscheidsrechter Dik Roos. in het gebruikelijke aantal in nings af te ronden. Jur Blom- steel plaatste één van zijn dLt seizoen niet talrijke honk slagen -en stal het tweede en derde honk. A^d van de Hamer's verre klap werd in het buiten veld gevengen doch Blomsteel kon ongehinderd scoren. In de gelijkmakende 9e slagbeurt hield Aad van d-e Hamer die 10 - 1 - 9 wierp, de Apeldoomers op nul, en dat betekende dat Schiedam met een overwinning op het score bord de kleerhaken ging op zoeken. Scoreverloop Robur '58 0-0-0-0- 0-2-0-2-0 4; Schiedam 3-0-1-0-C-0 0-1 =5. Werpersresultaien ">ur '58 Rynold Jahn in 3 js 3 x 3 slag, 1 x 4-wyt. tsla- gen tegen. Care. "v. .es in 8 bmings 6 - 0. 3, Swh.cdam Aad v.d. Hamer 10-1 -9. 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3