Combinatie HBSS reserves vrij van degradatie weinig concurrentie in Londen Hermes DVS verliest van De Krekels SCHIEDAMSE FAVORIETEN FALEN Zilveren jubileum-toernooi UVG Jacob Boertjes „slechts" derde afscheid Gé Reus Goede organisatie DWS-toernooi Finale Vlaardingen- Hollandiaan SCIIIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 23 MEI 1972 szc/vzc Marianne Vermaat Schiedam Alle donkere wol ken, die de laatste maanden boven HBSS samen pakten, zijn thans volledig verdwenen. Nadat eerst HBSS 1 zich vei lig stelde (na de 33 uitslag tcgea kampioen Jodan Boys) kwam HESS 2 afgelopen za terdag ook in veilige haven. De Schiedamse reserves wa ren op de voorlaatste plaats geëindigd en met nummer voorlaatst van de andere klas (in dit geval Jodan Boys 2) moest zaterdag op het RVVH-terreïn een beslissings wedstrijd gespeeld worden om uit te maken welk elftal zou moeten degraderen. Vol span ning zag HBSS deze strijd te gemoet, maar hoe is dat in Ridderkerk allemaal hard meegevallen. Trainer Aad Bierhuizen kon na afloop zijn pupillen glunde rend feliciteren, want met niet minder dan 8l wonnen de Schiedammers en zij hand haafden zich daardoor in hun klas en Jodan Boys zal vol gens seizoen een klas lager moeten spelen- Acht-één, cij fers die er niet om liegen en HBSS was inderdaad, overtui gend sterker. Door Dijkshoorn •werd het 1—0, Meyer tekende 2—0 en 3—0 aan, v. Est scoor de 4—0 en v. d. Kraan liet de rust met 5—0 ingaan. Na rust konden de Hargabewoners het iets rustiger aandoen, hoewel de puntenhonger nog niet gestild bleek. Meyer maakte het halve dozijn vol (60). Dijkshoorn nam 7—0 voor 2ijn rekening en eerst daarna moest keeper v. Veen voor een treffer van de ploeg uit Gouda capituleren (7—1). Het laatste woord was aan Meyer, die zijn vierde en HBSS' acht ste goal scoorde (8l)f met welke stand het einde kwam van dit zeer sportieve duel. Scheidsrechter Jansen die geassisteerd werd door de neutrale grensrechters Ar don en Bakfker leidde voortref felijk. In de kantine van HBSS werd deze fraaie zege na af loop nog een klein beetje ge vierd, want dat was het wel waard. Vlaardingen De gecombineerde zwemploegen van SZC en VZC bochten een sportief zeer geslaagd pïnksterbezoek aan Wandsworth, de Londense stadswijk waarmee reeds zo vele contacten tot stand kwamen. Deze zwemtrip volgde op de grote ontvangst in Schiedam en Vlaardingen van vele sportploegen ter gelegenheid van de bevrijdingsher denking in 1970. Rudi Pijper Jan Breur stapte af: »lk had geen zin meer"- De 50 man tellende zwemcombi- natie presenteerde zich op de goed georganiseerde wed strijdavond met een omvang rijk programma als een sterk allround team dat de goed ge vulde tribunes menig warm applaus ontlokte met presta ties waarmee de Wandsworth ploeg ruim kon worden ver slagen. Het wedsfcrijdbad van 33,3 meter leende zich n&uwëhjks voor topverrichtingen, al kwamen met name de jongere afge vaardigden tot goede tijden. De 'groten" in het gezelschap ■gaven een perfecte demon stratie wedstri j dzwemmen. Veel applaus voor Marianne Vermaat met l.u,— op 100 meter rugslag, Rudi Pijper met 1.04.3 op de vlinderslag en René van der Kuil en Ruud Beele op de vrije slag bij de jongens en senioren in reep- 59,2 en 58.6 Eveneens weinig concurrentie op de rugslag in dezelfde categorieën voor Frits Jan. EdeÜjn en Wout Schouten in 1.06.4 en 1.04.9. De-jongste deelnemers zorgden voor de spannendste na-ces waarin tödh menage le plaats word bereikt. Paul Gast zwom de 100 m. vrije slag winnend in 1,08.8, de rugslag was voor Frank den Heffci in 1.21.7, Schoolslagzeges bij de meis jes voor Helga van der Spek in 1.28.0, het damesnummer voor Petra Rut in 1.25.Met overwinningen op alle estafet te nummers kwam een ruime eindzege tot stand, waarna de burgemeester van Wands worth met andere gezags dragers onder de belangstel lende toeschouwers de teaaTrlending gelukwenste en vervolgens alle Hollandse deelnemers persoonlijk een herinnering overhandigde. Begunstigd door heit fraaie Pinksterweer werd natuurlijk op uitgebreide schaal Londen gedaan". Niet in de laatste plaats zorgde de allerharte lijkste ontvangst van de Wandsworth zwemigeme en- schap er voor dat deze expe rimentele" SZCVZC combi natie in opperbeste stemming en boordevol indrukken na een geslaagde reis thuis arri veerde. De waierpolo-neder- laag met 41 van heit nogal jong uitgevallen gélegenhends- zevental (dat zich pats tegen het eind. tegen de zware En gelse equipe gewonnen gaf) deed daaraan niets af. RotterdamZondag, Eerste Pinksterdag, werden nabij de Waal haven iQ Rotterdam de officieuze wielerkampioenschappen van de Maasstad (en omstreken) verreden. Van de Schiedamse Wielrenners, die daar ook aanwezig waren, mocht zeker het een en anfler verwacht worden. Volgens insiders was Jan Brcur bij de amateurs de grote favoriet voor de Rotterdamse titel, temeer daar Jan afgelopen zaterdag uit geslagen positie de ronde van Krimpen aan de Lek wist te winnen. En 7»°uze" nieuwelingen Gerie Mak' Klaas Koetje, Jacob Boertjes en Wim Heeze zou den in hun categorie toch ze ker bij de eersten eindigen? Hoe teleurstellend was het daarom dat Jan Breur half- koers zomaar afstapte. »,ïk had geen zin meer", zei hij. Waarschijnlijk bedoelde hij te zeggen dat hij zijn krachten liever spaarde voor de maan dag-wedstrijd, waarin onge twijfeld meer te verdienen zal zijn dan in dit kampioen schap. Met Jan stapten vele renners voortijdig van de fiets* zodat van het massaal gestarte peloton slechts elf rijders over de streep kwa men. Onder hen bevond zich geen enkele Schiedamse ama teur- Ook de nieuwelingen vol deden niet aan de hooggestem de verwachtingen. Klaas Koe tje heeft in de beginfase even voor het peloton uitgereden, Gerrie Mak verscheen zo nu en dan aan de kop van het peloton, maar de grote daden bleven uit. Jacob Boertjes, die door zijn al tijd aanwezige strijdlust mis schien een beter wedstrijd beeld had geschapen, moest tweemaal van fiets wisselen wegens een lekke band. Of schoon Wim Nooteboom op hem gewacht had om geza menlijk de afstand naar de groep te overbruggen, stapte Jacob al snel mismoedig af. In de slotfase, toen de ere plaatsen al bezit waren, reden Gerrie Mak en Klaas Koetje nog naar de 7e en 8e plaats, maar dit is toch echt onder hun normale kunnen! (Voor de uitslagen: zie de sportbijla ge). ,,In UVG zijn veel mensen ge weest die veel werk hebben verzet, maar die door allerlei omstandigheden hun taak overdroegen. Maar één is er gebleven en dat is Gè Rens". De heer Schaap memoreerde voorts nog het vele werk van de heer Rens voor UVG en be trok hierin ook mevrouw Rens die hij een prachtige ruiker aanbood. De heer Rens werd verrast met een stereocombinatie. Het was dan ook een bewogen Gé Gens die dank bracht en nogmaals de nadruk legde op het werk van vele anderen. Zon, aktïe en 2omaar luieren. Typerend beeld van het afgelopen weekeinde. Schiedam De handbalvereni ging UVG heeft dit Pinkster- weekeinde op geheel eigen wijze het zilveren jubileum gevierd. Gesteund door bij zonder fraai weer, werd er een groots opgezet toernooi gespeeld, dat door 54 adspï- ranten en pupillen teams werd geopend, verdeeld over 12 poules. Op le Pinksterdag was het, de beurt aan de eer ste teams, die 24 teams bin- nen de lijnen brachten, terwijl op 2e Pinksterdag 27 teams uit de lagere klasse hun kunnen hebben getoond. UVG heeft de naam haar toernooien altijd weer op kundige wijze te or ganiseren. Alles liep dan ook op rolletjes en de 220 te spelen wedstrijden kwamen op de vastgestelde wijze 'tot een ein de. Niet minder dan 35 scheidsrech ters hadden hun medewerking toegezegd en hebben ongetwij feld een belangrijk aandeel gehad in het prettige verloop van het toernooi. UVG heeft dan ook menig compliment in ontvangst mogen nemen van de deelnemers. Na afloop reikte de scheidende voorzit ter Gé Rens, geassisteerd door vice voorzitter de 'heer van Gerven de prijzen uit, ter wijl ook de scheidsrechters niet vergeten werden, allen kregen een herinnering aan geboden. Meisjes Adspiranten. Poule A: UVG, Hercules. Poule B: UVG, Wilton. Poule C: Hercu les 3, UVG 4, Poule D: Her cules 4; UVG 5, Jongens Adspiranten. Poule E: Achilles, Hercules. Poule L: Marathon 2, Bekkersschool. Jongens Pupillen Poule J: Bek- kerscbool Hercules, Poule K: Hoogvliet, Roda. Meisjes Pupillen. Poule F: UVG, Hercules. Poule G: Ma rathon 2, Hercules 2. Poule H: Marathon 3, Roda 2. Poule I: Achilles 2, UVG 4. Dames sen. 1: X Hercules, 2 UVG; Dames Sen 2: 1 Scylla, 2 RodaDames Sen 31 Olym- pia, 2. Roda 2; Heren Sen 1: 1 Hercules, 2 Sparta; Heren Sen 2: 1 Roda, 2 Elandia; Heren Sen 3: 1 Roda 2, 2 UVG 3; Da mes Jun 1: 1 Oliveo, 2 UVG; Dames Jun 2: Scylla, 2 Elan dia; Dames Jun 3: 1 Roda, 2 Hoogvliet; Heren Jun l: Her cules, 2 UVG. Schiedam ondanks het feit, dat in SV« uur cricket slechts 160 runs gescoord werden, was Hermes p.V.S.De Krekels een aantrekkelijke wedstrijd die het publiek van het begin tot het einde geboeid heeft en uiteindelijk door De Krekels met gering verschil (is runs) gewonnen werd. Na een gewonnen toss verkoos captain W. A. Brand (Dc Kre kels) te gaan batten, van wel ke hcslissing hij achteraf geen spijt gehad zal hebben. Om precies li uur werd de eerste bal los gelaten door de weer goed op dreef zijnde J. Gee- ratz, die tot 4 voor 18 in 21 overs zou komen. Aan de an dere kant bowlde W. van AVijk, niet zo succesvol als vo rige week maar toch nog ein digend op 3 voor 48 in 24 overs. De van examenzorgen bevrijde H. van Wijk kwam tot 3 voor 8. door het goed fielden van Hermes D.V.S strandde het totaal van De Krekels op 89, na 3 uur speeltijd gebruikt te hebben. J. Beijer, h. van Toor en A, Stouthandel deden ieder een goede vang. Slechts 2 maal wist een batsman van De Krekels een 4 te scoren hetgeen wijst op een slecht lo pende grasmat. P. Colson (25 runs), D. Warner (14 runs) en B. Pototsky (11 runs not out) scoorden het leeuwedeel der runs van De Krekels. even stand, maar via 8 voor 66 was Hermes DVS all out op 71 na 2lit uur speeltijd. Om kwart voor zes kwam het ein de van deze spannende wed strijd, welke weer door een talrijk publiek werd gevolgd. .Dat het publiek de zaak nauw keurig en intensief volgde bleek nog uit het feit dat, enke le oudere supporters in dis puut met de umpires gingen aangaande het uitgeven van H. van Wijk. Ai met al toch wsl een teleurstellend resul taat voor Hermes DVS Vol gende week staat de derby Excelsior—Hermes DVS op het programma. Aanvang 11 uur terrein Sportpark Thurle- de. Bij mooi weer zullen de cricket-liefhebbers ongetwij feld in groten getale de weg naar het Excelsior-terrein we ten te vinden. Schiedam In de zaterdag ver reden ronde van Krimpen a.d. Lek kon Jan Breur zijn twee de wielerzege van dut seizoen la-ten optekenen. Met nog i ronde te gaan profiteerde hij van het stilvallen van het tem po (toen twee groepen zich sa. men voegden), demarreerde en won met voorsprong. Ja cob Boertjes miste de 2ege bij de nieuwelingen op het laatste nippertje.Hij vertelde, „ik was saimen met ene Kooiman uit Gouda elf toeren voor het einde ontsnapt. In de laatste ronde kreeg Kooiman een. lek ke band. In de allerlaatste bocht keek ik om en zag dat ik nog ongeveer 40 m voor sprong op de groep had". Vijf tien meter voor de streep wierp Jaco-b zijn armen in de lucht, menende dat 't karwei er op zat. Enkele meters ver der stormden twee vototit- sprintende renners hem voor bij, de onthutste Jacob slechte" de derde plaats la tend. Het was begrijpelijk dat in de volgende momenten hem het huilen, nader stond dan het lachen... Schiedam Het jeugdioernooi van DWS heeft een uitstekend verloop gehad. Vooral het mooie weer heeft er veel toe bij gedragen dat het een ge zellige en bovenal sportieve dag is geworden voor de ruim 700 jeugdige handballers- De jeugdkommissie van DWS, die het toernooi organiseerde, had voor een goed sluitend pro gramma gezorgd. Jammer was het dat het Amsterdamse Blauw Wit op het laatste mo ment verstek moest laten gaan bij de meisjes pupillen. Maar het Rozenburgse Indus was direkt bereid deze open gevallen plaats in tc nemfen, wetende dat het daarmee in een tc zware poule terecht kwam en dan ook alle wed strijden gedoemd was te ver liezen. Er is door de jeugdige handbal lers fel gestreden om de eer ste plaatsen. Meisjes Adspiranten Poule A:1 DWS, 2 Westlandi 2, 3 Uui- tas; Poule B: DWS 2, 2 West landia 4, 3 Unitas 2; Poule C: Westlandia 7, Snelwiek 3, HVP 2; Poule D: Snelwiek 4, West landia 9, 3 Westlandia 8. Meisjes Pupillen Poule F: HVP, 2 Westlandia, 3 DWS; Poule G: Westlandia 2, 2 Westlandia 3, 3 Athene 2; Poule H: West landia 4, 2 Westlandia 5, 3 Snelwiek 2. Jongens Adspiranten poule E: 1 Snelwiek, 2 Unitas, 3 HVP. Jongens Pupillen poule K: 1 DWS, 2 Snelwiek, 3 Westlan dia. "VERBETERING Van onze sportredactie Vlaardingen Donderdag avond zat op het Ztcaluwcn- cornplex de finale worden ge speeld om het Vlaardingse voetbalkampioenschap. Het een duel tussen VlaardingC" en De Hóllandiaan die jecferi onder andere door strafschc,- pentot de finale zijn doorge- drongen. De wedstrijd aan de Zwdluioenlaan begin om- 18.43 uurDe winnaar van het toer- naai sai i.z.t. een wedstrijd spelen Ugen het eerste eljtal van Fortuna Vlaardingen. Spanning en aktie bij de cricket-ontmoeting hermes-DVS-De Krekels. Theoretisch moest het totaal van De Krekels door Hermes DVS te overbruggen zijn, maar he laas zou de praktijk anders uitwijzen. Nog steeds heeft Hermes DVS moeite met het tegen een totaal opbatten. De bleken voor een aantal Her- snelle bowlers van De Krekels mes DVS spelers een te grote opgave. De nederlaag mag echter niet helemaal worden toegeschreven, aan angst, ook het geluk ontbrak Hermes DVS nogal eens. R. Borraru ging ongelukkig run out om dat P. Col son de bal ineens in het wicket gooide, terwijl H. Henschel en W. v. d. Sloot de bal in eigen wicket speelden. Na 4 voor 20 werd het 5 voor 47. Voor deze verbetering werd ge zorgd door H. van Wijk (17 runs), en R. S. ntthandel (J4 runs}' Op dat.ri'*de totaal vie len nog twee v ekets (7 voor 47). W. van Wijk en P. de Roos (12 runs) hielden nog

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4