„De Ooievaars'" op korte termijn geholpen B I juni de dag voor alle sportvissers Hengelsport- evenementen Ben Sleemvenhoek van S en O laat zijn leden watertanden MONSTERZEGE VOOR SCHIEDAM SOFTBALL Trainer Steenbergen verlengt contract met GTB Stichting Lentefeest reageert positief H PPSC zoekt nog naar trainer MYY '27 bouwt aan nieuwe accommodatie NOAD besluit tafeïtemiis- competitie De Adelaar' SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 25 MEI 1972 Schiedam De Stichting Lentefeest is het oneens met de woorden van de heer G. Schel» gedaan naar aanlei ding \'an de op handen zijn de voetbalwedstrijd Oud Schiedam 1950 tegen Oud Sparta. Ongerust ook over de uitwerking die deze uit spraken te weeg kunnen brengen. De heer Schel ver klaarde onomwonden dat de Stichting voorbij gaat aan de noden van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging „de Ooievaars." Het door de Stichting Lentefeest ingeza melde geld zou niet besterad zijn om ook de problemen by de gehandicapte sportbeoefe naren tot een oplossing te brengen» In onze krant uitte de heer Schel de klacht: ,,De Stichting staart zich blind op een niet te realiseren Ideaal. „De Ooievaars" zijn niet ge holpen met een plan voor de toekomst, maar met steun die vandaag moet geschie den". Woorden die hard aankwamen bij de Stichting en een ieder die het plan; een eigen ver blijf voor invaliden» een goed hart toedraagt. Reden ook. om inderhaast het vol tallige bestuur bijeen te roe pen. Dit dan met de bedoe ling om de woorden van de heer Schel ook van de an dere kant te belichten. Uiter aard speelde ook de onge rustheid over de eventuele ongunstige uitwerking ten opzichte van de publieke opi- heer Verhulsdonk stelt ech ter duidelijk dat vele plan nen om op korte termijn voorzieningen te treffen voor de Schiedamse invaliden, bij „de Ooievaars" en hun zake lijk waarnemer de heer Schel bekend waren. „Be slist voordat de heer Schel met z'n openlijk uitgespro ken klacht kwam", aldus de heer Verhulsdonk. De heer Verhulsdonk: „We zijn ons er van bewust dat het bereiken van het gestel de doel; een clubhuis voor invaliden, niet tenkoste mag gaan door het heden te ver door Hans Soeters ft De heer A. Vertinde: „Op korte termijn een gesprek met de heer Schell". nie een niet weg te cijferen rol. Volgens de Stichting Lente feest is het beslist onjuist dat voorbij gegaan wordt aan de noden van de Invali den Sportvereniging „de Ooievaars". Reeds lange tijd koestert de Stichting het idee om op korte termijn voorzieningen te gaan tref fen voor de Schiedamse ge handicapten. Is dan ook on middellijk bereid om, voor uitlopend op de subsidie-aan vraag aan de Gemeente van „de Ooievaars" financiële steun te verlenen. Zoals be kend ontbreekt het deze ver eniging aan voldoende finan ciële middelen om de huur van de Sporthal Margriet te kunnen realiseren. geten. We hébben recent nog een vergadering gehad met het bestuur van „de Ooie vaars"» maar prompt krij gen we een brief waarin staat dat de vereniging op grond van het verleden haar eigen weg wenst te gaan. We begrijpen echt niet hoe dit alles tot stand kon komen, want het lijkt me dat de plannen die we toen ter tafel hebben gebracht, exact weergeven wat de heer Schel nu wenst." FINANCIËLE STEUN DIENSTENCENTRUM De heer Verhulsdonk oppert dan ook het plan om de nodi ge drieduizend gulden op ta fel te leggen, vooruitlopend op de subsidie-aanvraag. De In het kader van die plannen past ook het idee om een ruimte te creeëren waar de gehandicapten onder bekwa me leiding een middag of avond kunnen vertoeven. De heer A. Verlinde: „Belang rijk is daarbij dat de validen die altijd belast zijn met de zorg rondom de invaliden, dan ook eens een vrije dag hebben, We denken hierbij in de richting van het Dien stencentrum. Is het clubhuis waarvoor de Schiedamse bevolking 72.000 gulden bijeenbracht, dan verleden tijd? „Zeer zeker niet", aldus de heer Post hoorn, belast met de finan ciën van de Stichting. „Het is echter wel zo, dat we in die -tussen tijd gaan probe ren waar nodig de hoogste nood te lenigen". Waarop de heer Verhulsdonk verklaart: „We zullen, om ons plan op lange termijn te kunnen rea liseren, op korte termijn iets moeten gaan doen. Dit dan om het plan op lange ter mijn mogelijk te maken." NOODSITUATIE Plannen en dat stelt de Stich ting duidelijk, waarmee het bestuur van „de Ooievaars" op de hoogte was. De heer Verhulsdonk: Als het inder daad een noodsituatie is waarin de vereniging „de Ooievaars" verkeert, dan zijn wij bereid om onmiddel lijk financieel bij te sprin gen. Problemen omtrent de huur van de Sporthal Mar griet komen dan op het vlak van het wel of niet beschik baar zijn van deze hal, „want", aldus de heer v.d. Kraan, „ik zou de sporthal momenteel wel twee keer De heer G. P. Verhulsdonk: financieel bij te springen"... kunnen verhuren, zoveel aanvragen zijn er." Lijkt de financiële nood bij de invaliden sportvereniging „de Ooievaars" in eerste in stantie opgelost, mevrouw (Rietje) Konings stelt echter duidelijk dat de Stichting Lentefeest niet uitsluitend werkt voor de 48 gehandi capten van deze vereniging, maar voor de 300 Schiedam- „Wij zijn bereid onmiddellijk se gehandicapten in totali teit. „En dat is iets waar de heer Schel aan voorbij gaat, aldus mevrouw Konings. Met de woorden van de heer Ver linde: .,We zijn bereid zono dig onmiddellijk te gaan praten met de heer Schel", lijkt de oplossing van de con troverse tussen de Stichting Lentefeest en ,,de Ooie vaars" bijzonder dichtbij. chiedam Ook ïn Schie dam kijken duizenden sportvissers met verlangen uit naar de eerste visdag van het nieuwe seizoen. Wat iedereen gehoopt had, opnieuw en vroegertje zo dat de eerste visdag op za terdag 27 mei zou vallen, is niet in vervulling gegaan. Het startsein valt nu op donderdag I juni en het staat als een paal boven water, dat er heel wat smp- perdaagjes voor het eerste hengelfestijn staan geno teerd. Met de vervroeging van de opening heeft de minister van Landbouw 'zulks enkele jaren kunnen [voorkomen. In 1978 begon [het seizoen officieel op maandag en vorig jaar een dag later, op dinsdag. beide gevallen zwermde -het legioen hengelaars reeds de voorafgaande za terdagen uit naar het al "lang van tevoren vastge stelde „visstekje", waar "dan ook gelegen, e zin van de „gesloten tijd" [komt op losse schroeven te staan, als de minister nu een vroegertje van maar even vijf 'dagen zou verlenen. Het ge sloten seizoen dient nu een- tnaal om de vissen alle rust te gunnen bij het vieren van hun jaarlijkse bruiloft, In henge- iaarskringen wordt evenwel het nut hiervan betwijfeld. Vooral bij een koud voorjaar {zoals nul is de vis laat met kuitsehieten. De opwekking van de „paaidriit" wordt be paald door de temperatuur van het water en deze tempe ratuur is hiervoor pas ge schikt na een flinke periode van zonneschijn- Vooral de bodemazers zoals karper en zeelt kunnen bij ongunstige weersomstandigheden nog in de maand juli volop doende zijn met paaien. „ERAADJE" Er zijn tijden geweest dat me nig hengelaar na een succes volle visdag een „braadje" mee naar huis nam. Nu ech ter wordt vrijwel alle gevan gen vis onmiddellijk in het water terug gezet, AI bijt een kuitdragend wijfje dus aan het aas, er treedt geen verlies aan viseieren op. Bovendien laten alle vissen, welke dan ook, tijdens het hoogtepunt van hun paaidriften zelfs het lekkerste aas onberoerd. Voor onze sportvissers wordt het dus dit jaar „snipperen" of wachten tot zaterdag 3 juni. Op deze dag komt wel het zwaartepunt te liggen van de grote uittocht met als eindbe stemming het uitverkoren vis water. EIGEN OMGEVING Er zijn altijd hengelaars die het ver van huis zoeken. Hiervoor gaan ze daags tevoren al op pad teneinde de laatste nacht zo dicht mogelijk bij hun „vis stekje" door te brengen. Bij het krieken van de dag al tijd nog één uur na zonsop gang begint dan het feest van de eerste hengeldag. Zij die het dicht bij huis zoeken kunnen in en rond de stad nog altijd een behoorlijk visje vangen. Zowel in de Schie als haar zijtak, de Noordvestsin- gel is de witvisstand op een behoorlijk peil. Jammer is dat in het Schiewa- ter vaak veel fecaliën het vis sen hier wat onsmakelijk maakt, althans zo was het vo- tfiredam De softbalisters van Schiedam hebben in de uitwed strijd tegen St. Lodewijk een verpletterende 2—19 overwinning behaald. Of de Lodewijk meisjes hun eigen pinkstertoernooi nog in de armen hadden is de vraag, zeker is evenwel, dat zij er weinig van terecht brachten. Voor Schiedam betekende dat een ware batiing-practice: 12 honkslagen en 13 Lodewijk veldfouien leverden 19 punten op. Vooral in de 3e innings was Schiedam produktief want toen werden 11 punten gescoord. Inde 5e innings knetterde een forse regenbui los, en dat betekende bijna, dat de wedstrijd niet als geldig gekwalificeerd kon worden. Daarvoor moeten bij sottball tenminste 5 vo'ledige inn.ngs gespeeld wor den. Onder toeziend oog van Rayon voorzitter Van Buuren werd evenwel pro forma verder gespeeld, ooreverloop St. Lodewijk 1i0o0 2 Schiedam 411130 19 erpsiersresultaten St, Lodewijk: Carla Hofman O x 3-sïag, 5x4- „wijd en 12 honkslagen tegen. St. Lodewijk maakte 13 veidfouten- hiedam Ria Bras 3—5—2. Schiedam maakte l veldfout. rig jaar toen hier het concours om het kampioenschap van Schiedam is vervist- In de Nieuwe Haven en in het water van de Westerkade heeft het nog altijd zin even de hengel te strekken met kans op suc ces. STADSSINGELS EN VIJVERS Dan zijn er natuurlijk de vijvers en singels in de stad waarin vrij gevist mag worden met één hengel en alleen op wit- vis. Om misverstanden te voorkomen: dit is geoorloofd in de vijvers in Nieuwiand, aan de Viaardingerdyk, in de Marconistraat, aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, Meeuwen- en Oreliosingel maar tevens in de vijvers langs de Burgemeester van Haarenlaan. Inderdaad beho ren deze vyvers tot het kweek- water van de Hengelsport- vereniging „Schiedam en Om streken". Af en toe worden hier de zegen doorgehaald voor het vangen van snoek die nodig is om de visstand in het door haar be heerde water in Kethei te re guleren en dus gezond le hou- den. Aan witvis is werkelijk geen gebrek. Bij het uitdun nen van de witvisstand is er zelfs veel van deze vissoort naar deze en andere singels overgebracht. Dit houdt uiter aard in dat in deze kweekwa- teren niet mag worden ge snoekt en het hanteren van spmnef en lepel verboden is. Het toestaan van hengelen in vijvers en singels heeft nog een andere en positieve zijde. De bewoners uit de omgeving zijn dan ..ieer bereid een oog je in 't zeil te houden op hun eigen „visstekje en zien toe dat dit niet verontreinigd wordt, of door de jeugd ofwel door mensen die op een ge makkelijke manier van wat rommel afwillen. W. J- de Bruijn Er staan in het nieuwe seizoen weer enkele hengelsporlevenemen- ten te wachten die veel hengelaars aan de waterkant bijeen zal brengen. De Hcngelsportvereniglng „Schiedam en Omstreken" opent zaterdag 3 juni het seizoen met een groot karperconcours voor haar leden. inschrijven is overbodig. Wie de grootste karper weet te verschal ken wordt de karperkampïoen 1972. Op drie plaatsen zijn meet posten waar tevens alle gevangen karpers worden geregi streerd. Het concours duurt van 4.00 tot 11.00 uur. Hierna volgt de prijsuitreiking: waardebonnen te verzilveren door aankopen in de plaatselijke hengelsportzaken. Ben Sleeuwenhoek, voorzitter van de hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken". Schiedam. De voetbalvereni ging PPSC heeft nog geen op volger gevonden voor de door het vertrek van Harry Bou quet naar DHS ontstane trai- ners-vakature. De Thurlede- bewoners zijn in onderhande ling met een aantal trainers, ma ar een beslissing op korte termijn valt niet te verwach ten. Onder de kandidaten be vinden zich geen Schiedamse trainers. Schiedam Desgevraagd ver telde de heer Ben Sleeuwen hoek, voorzitter van de ben- gelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" ons hoe het is gesteld met de visstand in de vijvers van het Prinses Bea- trixpark. „Be visstapel is in een uitste kende conditie. Deze ls inmid dels uitgebreid met de uitzet van 1100 pond verse, gedeelte lijk wilde karper. Aan het wa tercomplex werd bovendien toegevoegd; 900 pond vang rij pe «nock; 1000 pond baars en 2000 pond voorn. Bij de laatste bevissing t.b.v. de in Rotter dam gehouden Visma-tentoon stelling is gebleken dat er veel witvis in de vijvers aanwezig is. Tijdens deze afvissing zijn enke le mooie karpers, kroeskar pers en snoeken tijdelijk afge staan aan d© organisatoren van deze „Visma" die ze, met nog andere vissoorten, in een hiervoor aangelegde vijver lieten rondzwemmen. Ook de zeelt is uit de bagger geko men; er#zitten er genoeg om ze met kans op succes te be zitten, Een bijzonderheid is dat de snoekbaarsstand zich prachtig ontwikkelt. Vast staat ook dat er grote paling kan worden bemachtigd. Ook zware tot zeer zware karpers komen in het water voor. Er kunnen exemplaren rond zwemmen van zeker dertig pond", aldus voorzitter Sleeu wenhoek. „Wat betreft het waterbeheer: Op korte termijn worden plan nen uitgewerkt om het water beheer zo effectief mogelijk te doen zijn. S. en O. hoopt in de naaste toekomst over meer water te kunnen beschikken dan het thans in beheer heeft. Daarbij zal bijzondere aan dacht worden besteed aan de mogelijkheden voor het vissen met de vaste hengel. Het be stuur hoopt dit te realiseren via deelname in de Werk groep tot behoud van de Pol dervaart, Ook door deelname in de Werkgroep Flora en Fauna wil S, en O. een bijdra ge leveren aan de aanpak van de recreatie, speciaal ten aan zien van het milieu van plan ten en dieren, in ons mooie re creatiegebied. Ook dit jaar organiseert Mak's Speciaalzaak in hengelsport- artikelen in samenwerking met de plaatselijke H.V. „De Aifer" een serieconcours om het hengelkampioenschap van Schiedam 1972, Hiervoor ko men grootmeesters van de vaste hengel uit eigen stad maar tevens uit omliggende plaatsen naar de waterkant. Houder van de door het Rot- terdamsch Nieuwsblad he- schikbaar gestelde wisselbe- ker is de heer P. K. Weyers uit Rotterdam. Er wordt ge vist op de zondagen 18 juni en 30 juli. Het prijzenschema is 1 op 5 wat hoog is, gezien het prijzenpak ket dat gevarieerd en waarde vol is. Op 9 september bestaat de H.V. „De Alter" 35 jaar. Om dit te vieren organiseert het daags daarna (10 sept.) een groot jubileum concours met vrije inschrijving. Met dit alles in het vooruitzicht leven ook in Schiedam enkele duizenden sportvissers naar hun eerste hengeldag toe. Wat zij hierbij nodig hebben is mooi weer. Niet te warm of te koud en als het kan een be dekte hemel. Waar iedereen wel op bedacht moet zijn is de aangekondigde controle op zwartvissers. Ook al vist men op het moment van de contro le niet; de aanwezigheid aan de waterkant met een opge tuigde hengel zonder in het bezit te zijn van de geldige papieren, is al een strafbaar feit volgens de vïsserijwet. Van onze sportredactie Maasland Onder het motto ,.On2e Jeugd bouwt mee heeft de pupillencommissie van de Maaslandse voetbal vereniging MVV een actie georganiseerd ten bate van het Bouwfonds MW. Deze ac tie bestaat uit de verkoop van gebruiksartikelen, zoals bal pennen en knijpbeursjes voor zien van de tekst „Bouwfonds MW '27. Tevens is er een ori ginele MW-sticker op de markt verschenen. A.s. vrijdagavond 26 mei trek ken de pupillen door geheel Maasland om deze artikelen huts-aan-huis „aan de man" te brengen, waarmee de jeugd haar steentje bijdraagt aan de te zijner tijd te bouwen ac commodatie op het nieuwe sportpark in de Comman deurspolder. Schiedam De voetbalvereni ging GTB heeft het contract met trainer Steenbergen met één jaar verlengd. De Vlaar- dingse vereniging Satelliet probeerde vergeefs de Schie damse trainer aan zich te bin den, want GTB en trainer Steenbergen spraken de wens uit nog minstens een jaar sa men te werken. GTB voorzit ter Zwep is dan ook verheugd, met deze continuering. „We zijn bijzonder tevreden over het werk van de heer Steen bergen en zien van onze kant dan ook geen enkele reden dit kontakt te beëindigen", aldus de GTB-voorzitter, Schiedam De tafeltennisver eniging NOAD sluit op vrijdag 2 juni a.s. het competitiesei zoen. Dan wordt op waardige wijze afscheid genomen van de competitie 2971-'72, waar bij tevens de kampioensteams een huldiging zullen onder gaan. Het 2e herenteam werd kampioen in de overgangs klasse en promoveert naar de landelijke promotieklasse, evenals het derde team. Het 12e team van NOAD promo veerde van de vierde naar de derde klasse, terwijl het Ie ju- niorteam kampioen werd in. de landelijke A-afdeling. 77 Vlaardingen Met 374 duiven in concours werd er gevlogen vanuit Compiegne, afstand 297 kilomeier. De duiven werden met een zuidoosten wind om 7 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte zijn hok om 11.10.43 uur, de laatste prijsduif arriveerde oni 11.40.27 uur op zijn hok.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4