SCHIEDAMSCHE COURANT Vondelingenp]iaat moet sluiten'9 i PvdA-leden in discussie De Brauic in Vlaardingen MEVROUW J. KRIKKE SLAAT EERSTE PAAL VOOR ZWEMBAD ZUID 2 kranten voor e'e'n prijs Inbraak in school Vrijspraak na botsing mm*. \ereniging tegen Milieubederf verwijl bestuur een negatieve lioudin Kamerleden op bezoek Jaarfeest met blijspel tombola en VAKANTIE- BRIDGE- INSTUIF IN ZAAL IRENE Ontvangst Helpt Elkander" verplaatst COLLECTE RODE KRUIS Onder grote belangstelling van de jeugd: "ïggt Vrijdag 26 mei 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broe.svest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24419 Vlaardingen De Vereniging tegen Milieubederf ïn en om het Nieuwe Waterweggebied heeft een nieuwe aanval in gezet tegen de N.V. Chemische Fabriek Vondelingenplaat. Het bestuur heeft de vaste commissie uit de Tweede Ka mer voor milieuhygiëne gevraagd een algehele sluiting van het bedrijf te bewerkstelligen. Daartoe zou artikel 43 van de Wet inzake de Luchtverontreiniging zo spoedig mo gelijk in werking moeten treden. Schiedam Nel Barendregt, lid van de PvdA in de tweede kamer en de heer Versloten, eerste kamerlid voor de PvdA, hebben gisteravond v r ag en Jjeaijt woord van. PvdA-jeden uit Schiedam in. het wijkcentrum Nieuwland aan ~hetWïSaïïtpïéihrBrandende punten voor de Schiedamse socialisten waren vooral het subsi diebeleid van de gemeente ïn verband met sport en verder de milieuvervuiling. Schiedam In het scholencom plex Nïeuwelant aan de Mgr. Nolensiaan is ingebroken in de nacht van dinsdag op woensdag. De inbrekers zijn op een van de platte daken van het complex geklommen en hebben zich door een bo venlicht naar beneden laten zakken. Ze hebben kasten en laden.doorzocht,., een bureau, .^qejeggjinggn. vapjjispeptje. en. De kamerleden probeerden (on voorbereid) zo goed mogelijk antwoord te geven op de vra gen uit het publiek. Nel Ba- mdregt, legde in verband met het verlenen van subsidie Schiedam De wijkvereniging Groenoord houdt op vrijdag 2 juni haar jaarlijkse feesta vond in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. Het feest begint om kwart over acht, maat" de zaal is ai om half acht open. Het feest wordt op geluisterd met een. blijspel van de toneelvereniging Groe- ton, dat Gevaarlijk snoep goed" wordt genoemd. Het is een kluchtig spel in drie be drijven, geschreven door Mac. Andrea. Tussen de bedrijven door wordt er een tombola gehouden met veel prijzen- De avond is voor leden van de wijkvereniging 'gratis. Kaarten zijn verkrijg- 'baar bijt H. O. Gusman, Bart Verhallenplein 80, J. Foppen, Chopin plein 131, J. van Scha- verbeke, Bachplein 189, J. van der Slot, Dirk Schaferplein 90. aan sportverenigingen uit: ,,Je moet een bepaald crite rium aanleggen. Je kan de opera of het toneel subsidië ren, of nou door die subsidie meer mensen komen kan je niet nagaan- Wel is gebleken dat de mensen die naar de opera gaan niet specifiek uit de hogere inkomensklasse 2ijn. Er wordt ook gedacht: „Naar sport gaan toch wel mensen". En je moet tussen alles door laveren." Uit 't publiek kwam de sugges tie om het sportbeleid tevens onder het jeugdbeleid te laten vallen en ook eenzelfde subsi dieregeling toe te passen, aan gezien het toch meestal de wethouder voor onderwijs en jeugdzaken is die deze zaken behandelt. Voorts kwam de milieuhygiëne aan de orde. De kamerleden putten zich uit in verklaringen en uitleg over de nieuw wet betreffende de milieuvervui ling. Het bleek dat alles nog zeer moeilijk in elkaar zit en dat zelfs de minister nog moeilijkheden heeft met zijn eigen wet. Versloten legde uit dat aan de ene kant de indu strie staat die zijn belangen heeft, dan is er nog de rege ring, die natuurlijk ook weer haar belangen heeft en het pu bliek dat enerzijds de belan gen heeft vanwege de werkge legenheid en anderzijds een schoon leefklimaat wil heb ben. opengebroken, maar er wordt niets vermist- Het bedrijf Vondelingenplaat is verantwoordelijk voor de zgn. kattepislucht, waar op de bevolking van Vlaar dingen het afgelopen week einde weer werd „vergast", aldus de vereniging. De af deling voorlichting van Rijnmond heeft bevestigd dat de stank van de chemi sche fabriek afkomstig was. Kattepislucht ontstaat bij foutie ve handelingen van de mer- captaanproduktie. Al lange tijd ondervindt men niet al- leen in Vlaardingen, maar ook Het bestuuf. verwijt het bedrijf in Rotterdam. Schiedam, Tdlfg' -n?reï dent-directeur ir, A. M. F. Boeye zou onlangs gezegd hebben: „Mercaptaan is een produkt dat voor onze natio nale huishouding onontbeer lijk is. Maar de natie wil ken nelijk niet de consequenties uit die behoeftebevrediging trekken' Vondelingenplaat doorgaat met de mercaptaanproduktie „bent u onze laatste hoop en toeverlaat". De vereniging wil het bedrijf laten sluiten als de stankoverlast niet snel kan worden beëindigd. Wat betreft de normale beëindi ging van de kattepislucht is het bestuur van de vereniging weinig optimistisch. „Gezien de houding van de bedrijfslei ding en gelet op de primitieve bedrijfsvoering, is de kans op bedrijfssluiting zéér gering, tenzij drastische maatregelen worden genomen". Maassluis en een aantal Wes' landse gemeenten last van deze stank. Het gemeentebe stuur van Vlaardingen heeft naar aanleiding daarvan de provinciaal inspecteur die be last is met het toezicht op het milieu gevraagd maatregelen tegen het bedrijf te nemen. Ook de Vereniging legen Mi lieubederf heeft aan de In spectie voor de Volksgezond: heid en de Commissaris van de Koningin verzocht doeltref fende maatregelen te nemen. Door beiden is geantwoord dat Vondelingen plaat N-V. géén mercaptaan meer zou produceren totdat de vereiste verbeteringen in de appara tuur zouden zijn aangebracht. GENERLEI WAARDE ,Nu", aldus het bestuur van de vereniging in de brief aan de kamercommissie, „de fraaie provincie van nul en generlei waarde blijken te zijn" Vlaardingen Minister Dc Brauw van xvctenschapsbe- leid was gisteravond in Vlaardingen op uitnodiging van de plaatselijke afde ling van DS'TO. In De Harmonie sprak de minis teriele jonkheer met tal van belangstellenden over De minister in de Harmonie verschillende aspecten van zijn beleid. Dat dat beleid niet door iedereen begre pen wordt, moest de heer De Brauw ook gisteravond weer ervaren. Men is begonnen De ver keerslichten installatie op het beruchte kruispunt in rijksweg 20. zal over enke le weken in gebruik kun nen worden genomen. De aanleg ervan, ter hoogte van Maassluis/Maasland, betekent tegelijkertijd de start van de verbreding van de rijksweg in westelijke richting. De weg wordt ook daar tweemaal tweebaars. De daaraan verbonden werk zaamheden zullen enkele jaren in besiag nemen. Het doortrekken van rijksweg 20 in oostelijke richting, uitmondend op de rijksweg Rotlerdam—Gouda, zal eind volgend jaar al klaar zijn. Schiedam Het kantongerecht in Schiedam heeft woensdag tijdens een strafzitting de Rot terdamse vrachtwagenchauf feur H. A. van L. vrijgespro ken. Van L. was op de gevaarlijke kruising van de rijkswegen 20 en 21 bij Maassluis aangere den door een personenauto, die..plotseling vm.dp.Jtgchier- naar de linker rijbaan zwenk te. Van L. werd er aanvankelijk van beschuldigd, het kruis punt met zijn vrachtwagen niet te hebben vrijgelaten, maar getuigen verklaarden dat er van een botsing geen sprake was geweest, wanneer de personenauto rechts was blijven rijden, en dat Van L. zich strikt aan de verkeersre gels, die gelden op een voor rangskruising had gehouden. Schiedam De bridgeclub Schiedam-West organiseert voor de zesde maal in Schie dam een vakantie-bridge-in- stuif. Ieder bridgepaar kan hieraan deelnemen. Deelne mers kunnen zich de vijf don derdagavonden in juni en de eerste twee donderdagavon den in juli laten inschrijven, tot uiterlijk kwart voor acht 's avonds, in zaal Irene Nieu we Haven 155. Men wordt dan ingedeeld in de strijd om de Schiedam-West wisselbeker. Deze is vorig jaar in het bezit gekomen van de heer B. Th. Trompper. Op de laatste speelavond op 13 juli worden fraaie prijzen uit gereikt aan de hoogst geklas- seerden; zij moeten echter wel ten minste vier keer heb ben meegespeeld. Voor verde re bijzonderheden kan men zich wenden tot de wedstrijd leider, de heer W. Seip, tele foon 702784, b.g.g. tel. 700110. 99- Schiedam De ontvangst van de genodigden van de Alge mene Stichting voor verzor ging en verpleging van zwak zinnigen „Helpt Elkander" zal in tegenstelling tot eerdere berichten niet in het gezins vervangend tehuis plaats heb ben, doch in de recreatiezaal van het bejaardencentrum Thurlede aan de Nieuwe Da ml aan 759, De ontvangst is morgen om elf uur. Het gezel schap begeeft zich na de ont vangst naar het gezinsvervan gend tehuis aan de Burge meester Honnerlage Grete- 3aan 365. Burgemeester Roelf- sema zal het tehuis daarna of ficieel openen. Schiedam - De afdeling Schie dam van het Nederlandse Rode Kruis begint maandag in het kader van een landelij ke actie met een huis-aan- huis collecte. De actie wordt op zaterdag 10 juni besloten met een straatcollecte. De opbrengst is bestemd om het Rode Kruis het uitvoeren van zijn vele werkzaamheden mo gelijk te maken. Honderden woonden het slaan van de eerste paal voor het zwembad bij Profiee«r nu van h*t unieke «nbod 2 kranten te ontvangen voor de prijt van éln: d«H Schitdiimche Courant «net nieuw» uit uw tud en omievinr, en hec Routrdaimth fe Nintwibtirf met het luute binnen-en buit««>!»nds* nieuw». Geeloni nu opdracht ook hij 8 u 14 dijen (raai. aonder enife «rptiehcmj, de SC RN t« bezorgen «n ontdek nlt de vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzeje!, sturen Rotterdamich Nieuwsblad, antwoordnummer UW, Rotterdim de SC 4- RN 14 dateo (rata nasrj Schiedam In aanwezigheid van honderden enthousiaste kinderen en andere belang stellenden heeft het raadslid mevrouw J. Krikke-Hein don derdagmiddag om vier,uur de eerste paal geslagen voor het Zwembad-Zuid, dat gebouwd wordt aan de Westfrankeland- sedijk. Eindelijk wordt er gewerkt aan het zwembad, waar vooral de bewoners van Schiedam-Zuid zo lang naar hebben uitgeke ken en dat mede door hun me dewerking tot stand komt. De wijk zit al jaren zonder zwem bad, nadat het vroegere zwembad moest verdwijnen in verband met de uitvoering van de Deltawerken- Lang hebben de Gorzenaren ac ties gevoerd om geld bij el kaar te krijgen voor de bouw van een nieuw zwembad. Een speciale werkgroep Zwembad Zuid werd in het leven geroe pen. Het eerste geld, dat bin nenkwam voor het bad, kwam van de winkeliers m Schie dam Zuid: een bedrag van duizend gulden. Daarna volg den opbrengsten van onder andere oliebollenacties en ba zars. Ook mevrouw Krikke, zelf Gor zen-bewoonster, die na het slaan van de eerste paal bloe men kreeg aangeboden van Saskia Wiegel, een dochter van een van de leden van de werkgroep, heeft zich inge spannen voor de bouw van het zwembad. Nu is het dan zover. Aan de bouw van het bad is begon nen, over veertien maanden moet het klaar zijn. In het bad komen twee bassins, een van 10 bij 25 meter, en een in- structiebad van 8 bij 10 me ter. Het bad is ontworpen door de NV Interpool in Am stelveen, Een vertegenwoordi ger van de2e firma, de heer C, P. Kotterer, hield, na het slaan van de eerste paal tij dens een bijeenkomst in De Goede Havenkerk aan de Westfrankelandsedijk, een korte toespraak, evenals de heer A, Wie gel- Wethouder mevrouw G. D. Ver- weij-de Graaff, voorzitter van de Stichting Öpenluchtbaden, opende de bijeenkomst. Na haar sprak mevrouw Krikke, die er onder meer op wees, dat het nieuwe zwembad com pleet wordt afgeleverd, met wisselgeld in de kassa's. Vergadering afgelast Schiedam De vergadering, die de Verkeerscommissie donderdag 8 juni zou houden, gaat niet dcor. "A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1