„Een wiebelige toestand één zo'n wedstrijd" SCHIEDAM EN HOLY BEIDEN THUIS m SCHIEDAM STAAT VOOR ZWARE TAAK Vierde Westland marathon met record aantal deelnemers Beslissingsduel Waterpoloteam SZC imponeert wederom Roda JC liikt uitdaging voor SVV Hermes DVS-voorzitter Manus Stolk: Protest afgewezen Veteranentoer- nooi HBSS Scvlla aan één punt voldoende Ursus voor Gouden Plak-duel naar Bolnes .4 SCHIEDAMSCHE COUKANT VRIJDAG 26 MEI 1972 Schiedam Hermes-DVS-voorzitter Manus Stolk (54) bekykt het duel voor komende zondag bij voorkeur van de realisti sche kant. Vergeet liever de voorgaande periode, waarin zijn ploeg plotseling van gedoodverfd kampioen op gelijke hoogte werd geplaatst met de reeds „geklopte" concurrentie. Ineens verzuimde Hermes DVS een negentig minuten durend over wicht met een doeltreffende combinatie te beslechten. De formatie wankelde, waardoor een. zeker kampioenschap toch nog aan Harga voorbij dreigde te gaan. „Het heeft wei nig zin daarnaar terug te kijken. De realiteit is dat we met nog vijf wedstrijden te gaan, zes punten voorsprong hadden op de concurrentie. Logisch dat toen niemand meer twijfelde aan een. kampioenschap", aldus Hcrmes-DVS-voorzitter. Hermes DVS-voorzitter Manus Stolk: „Nuchter bezien zeg ik dat de kansen fifty-flfty zijn"..... Ook Manus Stolk tast echter in het duister omtrent de oor zaak van de plotselinge te rugval van de blauwwitte formatie. De neutrale opi nie; „Zwijndrecht is favo riet", bezorgt hem echter al lerminst slapeloze nachten. „Een begrijpelijke reaktie, want terwijl wij punten ver speelden, presteerde Zwijn drecht het am die achter stand ongedaan te maken. De ploeg demonstreerde een konstante vorm, iets wat de buitenstaander van ons niet kan zeggen", luidt het com mentaar. Waarmee Manus Stolk de kansen van z'n for matie niet meteen tot nul wil reduceren, „want", bekriti seert hij deze sprekers, „een beslissing in één wedstrijd is maar een wiebelige toe stand. Er kan in zo'n duel bijzonder veel gebeuren, waarbij de faktor geluk een vooraanstaande rol kan spe len". Toch is ook de Hermes DVS- voorzitter van mening dat de favorïet-tippers die richting Zwijndrecht lonken, gesterkt worden door de wetenschap dat de blauwwitten na het duel tegen Overmaas niet meer in de wel zijn geweest voor een fikse krachtmeting. Manus Stolk; „Voor ons in derdaad een nadeel want Zwijndrecht kreeg alle kans in haar ritme te blijven". Met eigen ogen kon voorzit ter Stolk aanschouwen, dat Zwijndrecht ook tegen DCV er angstvallig voor waakte voortijdig te struikelen, iets wat de uitspraak doet ont lokken: „Zwijndrecht speel de een goede partij". Om er onmiddellijk aan toe te voe gen: „Maar dat kunnen wij ook, want neem de wedstrijd tegen Overmaas, al kwamen we dan niet tot dat verlos sende doelpunt, de jongens hebben toen beslist goed gespeeld". .Terugdenkend aan die wedstrijd verzucht Manus Stolk wat vele Schie dammers toen gedacht moe ten hebben: „Dat was het helemaal geweest. Een mooier kampioenschap was niet denkbaar. Volop zon, spanning, goed voetbal en veel publiek. Ogenblikke lijk keert de Hermes praeses weer'terug tot de werkelijk heid en zegt; „Ik hoop op een spannend maar voor al les sportief duel. Onze kan sen zijn gelijk aan die van Zwijndrecht, ook al vertoont Zwijndrecht een lijn naar boven en wij een lijn naar beneden. Nuchter bezien zeg ik dat de kansen fifty fifty zijn". Om er even later eer lijk aan toe te voegen: „Het is voor mij allemaal niet zo belangrijk hoe, als we maar kampioen worden. Het is ook zo'n belangrijk duel, als je pech hebt ben je ineens weg. Het gewicht van dat pech hebben weegt dan ook wel erg zwaar". Waarbij voorzit ter Stolk oprecht hoopt dat het een fijn duel zal worden met veel publiek. Met de woorden: „De financiële Een opname uit de wedstrijd Zwijndrecht-Hermes DVS (0-0). Ad van de Linden, geflankeerd door twee Hermes- spelers, tracht met een kopbal de Schiedamse verdediging te verschalken kant aan deze wedstrijd is echter beslist onderge schikt", vertolkt de Her mes-voorzitter de blauwwit te hoop op een kampioen schap. Een titel die een pleister op de saneringswon- de zou kunnen worden. Schiedam Ka de dubbels van de afgelopen feestdagen He melvaartsdag en het pinksterweekend thans weer een enkele wedstrijd voor de honkballers. Zowel voor Schiedam als Holy, betekent dat een thuiswedstrijd. Schiedam krijgt ten aanschou- we van xija supporters de gelegenheid, de ongunstige indruk die de dubbele cijfers nederlaag tegen Robur '58 gemaakt heeft, uit te wissen. Van onze sportredactie Dordrecht De landelij ke commissie van be roep van het Nederlands Handbal Verbond heeft het beroep afgewezen van UVG, naar aan leiding van de beslis singswedstrijd UVG MOK, waardoor de pordtse club naar de promotieklasse promo veerde. De commissie bevestigde de uitspraak van de af- delings straf- en protest commissie, omdat uit de schriftelijke bewijsstuk ken was gebleken, dat het dertiende en beslis sende doelpunt van UVG werd gescoord, na dat de neutrale secreta- ris/tij dwaarnemer had 'afgefloten. Schiedam dc voetbalvereni ging HBSS organiseert a.s. za terdag een veteranentoernooi op Harga. Aan het toernooi dat am li uur begint wordt deelgenomen door elftallen van: DVO, Excel siorf20, GSS, SFC, Schiedamse Boys, Uni cum en Zwaluwen. In twee poules zullen de deelnemende elftallen strijden cm de be schikbare prijzen. Zondag zal coach Cor v, d. Vel de ongetwijfeld starten met Aad v» d, Hamer op de heu vel. De bezetting van zijn bin nenveld betekent piekeren, prolongatie van het succesvol le infield van 2e pinksterdag ligt voor de hand. Tegenstan- xïer is de Zuidlimburgse honkbalpionier Tomsons, Over de uitslag valt weinig te zeggen. Zondag half drie op Harga, voor wie er zelf bij wil zijn. Holy is in. 6 wedstrijden ongesla gen gebleven. Coach Wout v. d_ Have's voornaamste taak bestaat uit het temperen van een opkomende hiep-hiep-hoe- ra-stemmmg. Als het hem lukt moet Holy legen Ducks op winst kunnen rekenen. Zon dag 14.00 uur aan de Zwalu wenlaan. DHS en DBZ spelen ook beide thuis- Afgelopen zaterdag be wees DHS dat het nog steeds de sterkste honkbalverenigïng in Kethel is. Tegen Gouda met ex-ADO-werper Rob ste- geman maakt het evenwei weinig kans. Zaterdag 14.00 uur m Kethel. Dezelfde tijd op het naastliggende veld speelt DRZ tegen CW, de overkan- lers moeten iets sterker geacht worden, winst voor „The Blue Reds" is niet hele maal uitgesloten, ook omdat coach Ton Ebben present is. De softballxefhebbers zullen 2icb a.s. maandag ongetwijfeld naar Harga begeven. Schie dam speelt dan de tweede thuiswedstrijd en wel tegen Alexandria. Schiedam bezit ongetwijfeld de meeste winst kansen. Aanvang 19.00 uur. DHS krijgt het moeilijk tegen Gouda - met ex-ADO-werper Rob Stegeman. Schiedam Het opruimen van de restanten m de handbal competitie verloopt wat rom melig Na enige weken rust, ontmoeten de heren van Scyl- la zondag oiympia uit spijke- nisse om uit te maken weike van de twee moet afhaken in de strijd om de titel. Een wed strijd dus met voor beide teams levensgrote belangen. De Schiedammers hebben aan een puntendeling genoeg, maar kunnen zich desnoods veroorloven de punten te ver spelen, want in. Schiedam wacht volgende week nog een kans tegen Vires. Toch zal Ccylla eropuit zijn juist dit duel winnend te besluiten, want in de eerste ontmoeting kwamen de Schiedammers niet verder dan een 77 eind stand. Een zege neemt dan alle twijfels weg omtrent de vraag wie nu uiteindelijk de sterkste is. Ook de damesjunioren van Seyl- la kunnen zondag kampioen worden. Winst op het Rotter damse ADO is dan. wel een vereiste. Beide wedstrijden worden gespeeld op het ter rein van DWS op Thurlede. De heren beginnen om 14,00 uur, de damesjunioren om 13.00 uur. Schiedam Het waterpolo-team van SZC heeft ook de tweede competitiewedstrijd van deze zomer winnend kannen afsluiten. Dat gebeurde in Ridderkerk, waar in het zwembad „De Dol fijn" het team van Foseidon met 64 werd verslagen. Na de openingszege met 62 op VZC jn Bad Groenoord werd, zij het met een niet op volle sterkte aantredend zevental, met eenzelf de snel speltype vlot aan een duidelijke voorsprong gewerkt. Daarbij onderscheidde zich vooral Ruud Kramer Frehcr die tel kenmale met lange sprints de Poseidon verdediging voor te gro te problemen stelde. Na eerst een volle minuut met 6 man (we gens uitsluiting van Vermaas) goed uitverdedigd te hebben was het Kramer Freher die Tettelaar in staat stelde het eerste doel punt aan te tekenen, Hijzelf zorgde kort daarop voor 20 door een snelle solo met een boogbai doeltreffend af te ronden. Schiedam Ursus staat zondag voor de tweede wedstrijd in de strijd om de Gouden Plak. De ploeg van trainer Co en Poulus stelde reeds in de eer ste wedstrijd cp overtuigende wijze haar kandiidatuur voor dit kleinood, door tegen stander WRW een overtuigen de 42 afstraffing te bezor gen. Toch leek de sïtu atie lan ge tijd minder rooskleurig dan de eindstand doet ver moeden. want pas na een 0—2 achterstand trok Ursus wat feller van leer. Zondag zal het zich een zelfde houding niet kunnen veroorloven, want te genstander Bolnes geldt juist od eigen terrein als een bij zonder pittige tegenstander. Toch moet het Ursus kunnen lukken ook de tweede wed strijd winnend te besluiten. Schiedam. De handbalvereni ging UVG houdt op donderdag 15 juni weer haar jaarlijkse ledenvergadering. De verga dering die om 20.00 uur be- •gint, vindt plaats in de kanti ne op Harga. Het bestuur van UVG rekent op een grote be langstelling van. de zijde van de leden. Zondagmiddag om half drie wordt op het Rot terdamse Woudenstein de beslissingswedstrijd gespeeld tussen Hermes DVS en Zwij'ndrecht. De- winnaar van dit duel mag zich kampioen van de tweede klasse B noe- men en promoveert au tomatisch naar de ama» leurtop, de eerste klas se. De belangrijka ontmoe ting wordt het eind van een uiterst spannende competitie. Bijna het gehele seizoen voerde de ex-betaalde club Her mes DVS de ranglijst aan. In de slotfase van de competitie brokkelde de Schiedamse voor sprong steeds meer af. 2wijndrecht daarente gen kwam op de laatste speeldag door een over winning op DCV langs zij, zodat een extra wed strijd niet meer was weg te cijferen. Mocht zondagmiddag ook na een verlenging van tweemaal vijftien minu ten de stand gelijk zijn, dan wordt volgende week 's avonds de wed strijd overgespeeld. Mocht ook dit duel met verlenging geen afschei ding brengen, dan be slist het doelgemiddel- de. De vermoedelijke opstel ling, die de oefenmees ters Herwig (Zwijn drecht) in het veld zal brengen: Zwijndrecht: Anne Smit; Anton van Vuren, Jac~ aues Lodder, Joop de Boef, Piet Ladder Ad van de Linden. Leen van Rijswijk, Henk de Visser: Piet de Witt, Gerrit Hollander en Cees Stokvis. Hermes DVS: Hans Dor- jee wenst z'n opstelling nog niet bekend te ma ken. Zeker is echter dat de formatie zondag weer de beschikking heeft over aanvoerder Piet v.d. Burg, wiens schorsing voorbij is. De wedstrijd zal worden geleid door scheidsrech ter N. van der Hcydcn uit Rotterdam, Hij wordt geassisteerd door de grensrechters J. W. Schouten (Werkendam) en A, Ploeg (Vlaardin- gen). Met SZC wat meer in de aanval kwam ar toch een goede kans voor de Ridderkerkers toen een van de SZC-spelers bij een breed opgezette aanval onnodig de bal verspeelde die daarop naar de ongedekt lig gende De Jong werd gespeeld, 1—2. Goed spelend liep SZC toch verder van haar tegen stander weg. Via Tettelaar en Kramer Freher werd 51 be reikt, waarna er nog slechts 4 minuten speeltijd restte. In die korte tijd kwam de (ver diende) zege toch nog in groot gevaar. Door het slordige op treden van de Schiedamse de fensie kwam Poseidon tot 35 terug waarmee de rust in de SZC-verdediging was verdwe nen Het was dan ook spoedig 4—5 en de even later aan Po seidon toegekende strafworp bood alle kans op tenminste de halve winst. Keeper Car Maltha maakte echter enkele fouten onder de lat meer dan goed door de hard ingeschoten bal op onnavolgbare wijze te stoppen. Kramer Freher stel de de zege kort daarop veilig door een SZC-penalty in de zesde treffer om te zetten. Aanstaande maandag wordt in Bad Groenoord gespeeld te gen de ploeg van de Schelde (Temeuzen), met goede kan sen Dm ook na 3 wedstrijden ongeslagen te blijven. Dat is echter ook nog het Baren- drechtse ZPB dat in Vlaardin- gen in een rommelig duel met 5—3 VZC versloeg. De wed- I strijd in Groenoord begint om 7.30 uur. Schiedam Zondag speelt Schiedam een van de belangrijkste wedstrijden uit de Schiedamse korfbalhistorie. Na bijna twintig jaar bestaat opnieuw de kans om kampioen te worden van de derde klas veldkorfbal. Voorwaarde is de volle winst op Dubbel Zes. Een niet al te gemakkelijke opgave voor de roodzwarten, die nog nooit van Dubbel Zes hebben kunnen winnen. Toen de overwinning op de Hagenaars bijna zeker leek, gooide de scheidsrechter roet in het eten door de wedstrij'd in de rust bij een 10 voorsprong wegens „regenval" te staken. Alle protes ten van de Hagenaars en Schiedammers ten spijt, bleef de scheidsrechter bij rijn beslissing. Het enige wat het protest ople verde was een berisping voor de referee door de korfbal- hond en de uitspraak: „Wan neer van belang voor promo tie of degradatie opnieuw vast te stellen". Zondagmiddag is het zover. Om twee uur staat Schiedam in Den Haag op het Stokroosplein voor de moeilij ke taak de volle winst binnen te halen. Trainer v.d. Geest: „Schiedam Van onze sportredactie Maassluis Organisatorisch staat de atletiekvereniging Maassluis eereed om de ma rathonlopers te omvangen. Zel}s hebben de hoojdrolspe- lers: lees bestuursleden R. J. Swint {voorzitter)A. ABou- wens penningmeesteren mejA. van Thielen (secreta resse) met daarbij jeugdcom missielid C. Rijsdijk de tech nische details rond. Met nog enkele rechtzettingen voor de boeg zullen zij goed voorbe reid aan de start gaan van de vierde Internationale mara thon MaassluisGesteund door de ervaringen van de vo rige drie lopen hebben zij het aangedurfd hieraan te verbin den het Nederlands kampioen schap 1972. fevolg veel nationale en inter nationale inschrijvingen. Juist omdat in het verleden de or ganisatie in goede handen bleek te zijn van de atletiek vereniging Maassluis en daar bij gevoegd het zeer geschikte parcours, hebben deze twee elementen voor de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie de doorslag gegeven om snel het jawoord te geven. Groter dan tot nu toe is het aantal in schrijvingen: 140. De praktijk heeft geleerd dat daar tien procent van kan afvallen. De verwachting is echter dat nu het Nederlands kampioen schap aan deze marathon is gekoppeld dit percentage gun stiger zal komen te liggen. Medewerking heeft de atle tiekvereniging voldoende. Acht artsen zullen, de keuring van alle atleten verzorgen, de E.H.B.O., begeleiding, politie (van alle gemeenten) zijn van de partij. De gemeente bood buiten de garantie-subsidie van zevenhonderd gulden, bet gebruik van de „Olympia- hal" aan, voorts een vaste be ker voor de winnaar en voor de Nederlandse kampioen en daarnaast zal er voor iedere deelnemer een herinnerings vaantje aanwezig zijn. De be groting sJuit pas bij driedui zend gulden. Buiten de adver tenties heeft do Maassluis*» middenstand zich gulle gevers van financiële gaven en prij zen voor de prijzentafel ge toond naar volgorde van binnenkomst door de atleten te kiezen. Van de zijde van het bedrijfsleven alleen gouden zilveren en bronzen medailles Ned. kampioen schap KNAU, N5F en CRM mocht de organisatie helaas geen bijstand ontvangen. Het parcours is gelijk aan dat van vorig jaar. De start en finish zijn op de Maasdijk (ter hoog te van de Willem Landré- laan). Gestart zal worden door in verband met het Nederlands kampioenschap een officiële starter van de KNaU. Zelfs van ze&c ver weg werd geïnformeerd Etiuo K- en Tsjeeho-Slowa- kije, moesten verschil lenen- ook uit Europese lan den door de hoge kosten welke niet vergoed konden worden door de organisatie verstek laten gaan. Ook kon den belangrijke atleten hl ver band met voorbereidingen op de Olympische Spelen of door kampioenschappen in eigen land zich niet aandienen. Hierbij te denken bijvoorbeeld aan. de Belg Gaston Roelants. Ook de winnaar van vorig jaar, Georg Fórster Oos tenrijk is niet aanwezig. Ook daar is over drie weken het nationaal kampioenschap. Wel zijn de grote namen en daarbij kanshebbers als: de Franse kampioen Fernand Kolbeck (1971) beste tijd 2.20.34, de Nederlandse kam pioen. 1971, Geert Jansen beste tijd in 1971, 2.21.12.0, en voorts de Nederlanders K- da Ruiter, A. Steylen Ned. re cordhouder met 2.19.07.1 R. Mol, W. Hol —j winnaar 1970 D. Vink, T. van de Bakt, D. de Bruin, Johan Kijne (Vlaardin gen) en G, Ridder aanwezig. Deze vierde Internationale ma rathon zal voor bijvoorbeeld Geert Jansen en K. de Ruiter een laatste poging betekenen om eventueel tot de Neder landse afvaardiging van Ne derland te komen. De limiet is 2.17. Zo zal morgen een his torische dag voor de atletiek vereniging gaan worden. Als groot experiment zal de leem te tussen start en finish wor den opgevuld door het houden van wielerwedstrijden voor amateurs, waarvoor de heer J. N. van Hamburg namens de IJsclub Maassluis de lei ding heeft. Om circa half zes zal in de „Olympia hal" de prijsuitreiking plaatsvinden. Getracht zal worden dit bur gemeester W. j. D. van Dijck te laten doen. Van de zijde van de atletiekvereniging Maassluis zal de wisselbeker worden aangeboden. verdient het om als eerste te eindigen. Ze hebben er alle twaalf keihard voor getraind en het zal een verdiende belo ning zijn voor het gehele twaalftal". Eureka en DKV zullen met meer dan normale belangstel ling het resultaat van deze wedstrijd afwachten. Winst voor Schiedam betekent dat Schiedam met 1 punt voor sprong kampioen is. Bij een gelijkspel staan de drie ploe gen gelijk en zal via beslis singswedstrijden moeten wor den uitgemaakt wie promo veert. Verliest Schiedam dan De stand aan de kop is: DKV spelen Eureka en DKV een 18—23, Eureka 18—23, Schie- beslissingswedstrijd, dam 17—22. Trainer v. d. Geest: „Schie* dam verdient het, want 20 hebben er keihard voor ge traind" Schiedam SVV maakt zondag de verre uitreis naar Kerkrad® voor de ontmoeting met Roda JC. Een duel met voor beide elf tallen geringe belangen, want beide elftallen zullen genoegen moeten nemen met een klassering die weer gauw vergeten ral worden. Toch bezit Roda JC een jeugdig en knap draaiend elftal dat na een slechte start opklom naar een verrassende vierde plaats. Afgelopen zondag stond het Limburgse vizier wel bijz®a' der scherp, toen het beslist niet zwakke PEC/Zwolle naar vernederende 90 nederlaag werd gescholen. Is deze monsterscore reeds een uitdaging voor de ploeg van trainer Henk Kónemann. de 53 nederlaag van SW's b- elftal tegen Roda JC-b heeft eveneens z'n uitwerking niet gemist. De wijze waarop de roodgroene reserves in Kerk- rade werden uitgeschakeld, kan de gezapige vakantiesfeer in één klap doen verdwijnen. Trainer Henk Könemann laat voor dit duel het elftal onge wijzigd, al moet Ties van Duppen de2e keer weer z'n plaats in de beginopstelling afstaan aan Jan Rij kuiter. Opstelling: (doel): v.d. Vel den, (achter): v. d. Korput Osterholt, Steenbergen en v. Beek, (midden): Mulder en Bakkes, (voor): Rijkuiter, v» Meeteren, v.d. Spek en puk" na.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4