Hermes en Zwijndrecht weten liet nog niet DORJEE TEVREDEN, HERWIG NIET V. d. Heyden: zenuwen de baas J BH WlmÊËêm VOETBAIMENU VOLLEDIG VERORBERD EfPPH BI Zondag weer verder 6 Resullaat met gemengde gevoelens ontvangen VERWONDINGEN JgpSjB PROJECTIEL Medische begeleiding TïV'+r i Mti&m ./Cj;-iÊV-vM iwpiirai® Waarschuwingen een 3-1 score voor Zwijndrecht SPRINTJES MAANDAG 29 MEI 1972 Voor de spelers enigszins een tegenvaller, omdat de accu nu opnieuw moet worden opgeladen, terwijl iedereen op vacantie had gehoopt. Voor Zwijndrecht wellicht de grootste, omdat het over de gehele wedstrijd geno men meer aanspraak mocht maken op de eindze ge. Al kwam het moeizaam door de eerste helft van de verlenging, toen Hermes DVS in de slotfase geweldi ge kansen kreeg. door Hans Coolegem Allereerst via aanvoerder Piet van de Burg, de rouftini'er in de Schiedamse verdediging, die opgerukt to.t de frontlinie van dichtbij rakelings over kopte. Met even later de prachtige kans van Wii» Klein, die ZwijïMrechfc-Üo-el- man Annite Smit onschadelijk maakte, met direct weer een sublieme redding, toen drifti ge Aat van der Voort na een combinatie met Klein van dichtbij intikte. Hermes DVS in de verdrukking. Eerï situatie waarvan Zwijndrecht echter verzuimde te profi teren. botterdam Terwij! negen duizend toeschouwers na honderdtwintig minuten kijkgenot Woudestein ver lieten, zochten twee moege streden (léés: gebeukte) ploegen de we2verd:ende rust. Twee formaties die op "bewonderenswaardige wij ze dieper in de reserves tastten dan menigeen voor mogelijk had gehouden. Ging tijdens het duel de -bewondering uit naar de spelers, na afloop was dit ■voorbehouden aan de trai ners. 'erwijl links en rechts de spe lers getuigden van de vaak Jfte) harde confrontaties, zon der waardering overigens, ileveo de beide trainers uiter- althans onbewogen. Een •er staaltje camouflage, rin Hermes-trainer Bans jee zonder meer de „stijl- •ijs" verdiende door zonder r«n spoortje emotie te verkla- ren „niet ontevreden te zijn met het behaalde resultaat". 'De Delftenaar kon zelfs üpge- •wekt glimlachen bij de weten schap dat zijn formatie bij «een volgend onbeslist wél triomfator zal zijn. tjt dan in tegenstelling tot Zwijndrecht-collegs joop Her- Wig, die ruiterlijk toegaf dat zijn groenwitte-elf juist in dit duel de boot gemist had. Een mening die Dor jee overigens 'voor rekening van de Zwijn- drecht-trainer liet getuige zijn visie op de officiële speeltijd: Zwijndrecht begon welis waar sterker, was ook sneller en doortastender, maar in de tweede helft kregen wij de kansen." daarop Dor jee zichzelf tot win naar oP punten uitriep door te verklaren dat de verlenging „een Hermes DVS aangele genheid was geweest". Ook Herwig ontkende een Schie dams overwicht niet, maar een zege in de verlenging zag hij voor de Schiedammers toch niet zitten. Herwig: „We kregen het inderdaad even •moeilijk» maar dat had voor komen kunnen worden want orize kansen lagen in de eerste negentig minuten". Waren beidt- trainers mees ters in de camouflage, de spe-. Iers hebben in dat oozicht nog veel te Ieren. De sporen van het duel werden grif getoond, opvallend genoeg echter over blijfselen die in beide kleedka mers niet voor elkaar onder deden. Blessures en verwon dingen, ontstaan door een duel dat werd uitgevochten op het scherp van de snede. Het geen aan Hans Dor jee de uit spraak deed ontlokken: ..Een duel waar alles in zat." door Hans Soeters Spanning en sensatie, maar ook teleurstelling tierden dan ook welig op bomvol Woudestein. Voor Hermes DVS door Dor jee omschreven als „een mo rele overwinning". „Neem zo'n "blessure van Comijs, va het betaalde voetbal reden om onmiddellijk het veld te verla ten. Comijs* wil om te spelen was echter groter. Overigens zijn dit voorvallen die je al leen nog in het amateurvoet bal aan zaj treffen." aldus Dor jee. Tussen neus en lippen door ver telde Dor jee nog dat de ko mende herkansing tevens z'n afscheid als trainer betekent. Enkele dagen .geleden tekende Dorjee een tweejarig contract als speler bij kersverse eredi- visionist Haarlem. Dorjee: „Het is natuurlijk wel gewel dig om meteen in het eerste jaar als trainer dit allemaal mee te maken Gaf de teleurstelling van trainer Joop Herwïg reden om aan te nemen dat de Zwijndrechie- naar voorzichtig had gere kend op een kampioenschap, Dorjee hield bewust rekening met een deling, getuige zijn woorden: „Daarom was ik ook zo blij toen in de wed strijd DCVZwijndrecht een Zwijndreeht-treffer werd af gekeurd. Onze uitgangspositie «s nu beter geworden, want ons doel ge middelde kan nu de doorslag geven.*' Een weten schap, die Joop Herwig zor gen baart, want wie twijfelt er na de 2-—2, 0—0, 00 en de doelpuntloze verlenging nog aan een volgend gelijkspel? De Zwijndrechtse aanvoerder kreeg nog meer schouderklop jes, Hij was het ook, die Her mes van het scoren afhield, toen halverwege de tweede helft Wigmans Van der Voort op maat bediende en de kleine spits van dichtbij inschoot. Smits reactie was hierna voortreffelijk. Hij sloeg het projectiel toch nog tot hoek schop, Al werd het opnieuw een gevaarlijke situatie. Maar de lob over de verslagen Smit werd koelbloedig van de Kjtt weggekopt dor Toimy van Vuuren, die op een goede wed strijd kon terugzien. Hermes draaide in het eersfe half uur precies volgens op dracht: Zwijndrecht laten ko men, wat wellicht nog meer in de hand werd gewerkt door de straffe wind. Zwijndrecht toonde ook meer inzet. Het vocht fanatiek, maar toen Gerrit „Ped.ro" Hollander na een inzet van zwoeger Leen van Rijswijk, alle kans had om van korte afstand doel man Spermon te passeren hij schoot zacht tegen het ge strekte been van de goalie liep het bij de Zwijndrechte- naren wat terug. Wat misschien in de hand werd gewerkt door de vrij harde partij. Ook al had arbiter Van der Heyden er goed de hand in. Hij noteerde de Schiedam, mer Jung en de drie Zwijn drechtse spelers Henk de Vis ser, Piet Lodder en Jaques Lodder, Al had hij ook Piet van dë Bung moeten boeken, toen deze in de zesde minuut van het tweede bedrijf de vaak ongrijpbare Ad van der Lirtden uitschakelde, door met een gestrekt been in te ko men. Het 17-jiarige talent werd vervangen door Cees Stokvis. Rotterdam Na lang on derhandelen, Zwijn drecht zat met moeilijk heden door een Duitse trip, zijn Hermes DVS en Zwijndrecht overeen gekomen, dat de tweede en laatste beslissings wedstrijd tussen beide clubs zondag opnieuw op Woudenstein wordt gehouden. De aanvang is half drie. Mocht deze wedstrijd op nieuw in een gelijkspel na verlenging eindigen, dan kan Hermes DVS zich kampioen noemen, omdat de Schiedam mers met één. doelpunt verschil een iets beter doelgemiddelde hebben. Rotterdam Voor het be langrijke duel tegen Hermes DVS heeft Zwijndrecht beslag weten te leggen op Dr. W. Steenks, die de voetbaliers medisch gaat begeleiden. De Zwijndrechtse arts, die voor zijn plezier als sportdokter op treedt, gaat een team vormen met de bij Zwijndrecht reeds aanwezige fysio-therapeut en de -oefenmeester. Dokter Steenks is kortgeleden ook be noemd tot KNWU-arts. Rotterdam —Na de honderdtwintig minuten voetbal volgde toch nog een anticlimax. Want de rijk geschakeerde beslis singswedstrijd om het kampioenschap in de tweede klasse B tussen Zwijndrecht en Hermes DVS eindigde toch nog zonder doelpunten. Waardoo r er opnieuw en langdurig on derhandeld moest worden voor een nieuwe partij. Overigens, de negenduizend(!liefhebbers, die achter de hek ken Excelsiors Woudenstein gisteren bevolkten, hebben ruimschoots kunnen smullen van een voetbalmenu. Com pleet met spanning en sensatie, blessures, officiële waar schuwingen, een verlenging en een geblesseerde scheids rechter Nico van der Heyden, die desondanks 't duel net jes uitfloot Het enige wat werd gemist waren de doelpun ten ofwel het servet na deze smulpartij. Hermes DVS was in deze perio de gevaarlijk. Gesteund door het wind voorde el bouwde het een overwicht op, waarbij Zwijndrecht het spel moeilijk kon verplaatsen. Maar spel verdeler Genie Lagendijk kreeg geen. dank voor werk. Wigmans had profijt kunnen trekken uit 't vrije veld voor zich toen hij Jacques Lodder omspeelde, maar de robuuste verdediger trok bij tijds aan de noodrem, Hoewel "Wigmans later werd vervangen door Schaap en Piet Lodder zijn plaats af stond aan Aad van Wingerden bleven de doelpunten, ook in de verlenging kostbaar. Al waren er de reeds opgesomde kansen voor Hermes en een sensationeel ogenblik, toen uit een hoekschop Piet de Wit en Gerrit Hollander nog mofe- Jijfcheden kregen. Maar het draaide allemaal op nog een wedstrijd uit OpstellingenZwijndrecht Smit; Van Vuuren, De Boef, Jac. Lodder, P. Lodder (Van Wingerden)Van Rijswijk, Van der Linden (Stokvis), De Visser; De Witt, Hollander en Den Hollander. Hermes DVS: Spermon; H. de Raay, Weeda, Van de Burg, Comijs; Lagendijk, Th. de Raay, Jung; Van der Voort, Klein en Wigmans (Schaap), Overtredingen met de daar- omver loopt; even later Heyden, die beide partijen op gebruikelijke tonelen wa- Jacques Lodder die naar het sust. Met ais het erger is de ren ook op Woudenstein niet schijnt enige danspasjes met verzorger, die met spons en van de lucht. Eerst Henk de Wim Klein wil maken. En dan water de geblesseerde speler Visser, die Theo de Raay is er arbiter Nico van der weer een opknapbeurt geeft. Het moment waarop Gerrit Hollander (9) de strijd een andere wending had kunnen geven. De Zwijndrecht-spits mikt echter tegen het uitgestoken been van delman Spermon op. Rotterdam Scheidsrechter Nico uan der Heyden (39), die samen met de heren Ploeg en Schouten bij Hermes—Zwijn- drecht het arbitrale duo vormde, heeft het op Woude stein bepaald niet gemakkelijk gehad. Geheel volgens de ver wachtingen kreeg hij een wed strijd voorgeschoteld, waarin beide partijen elkaar maar al te diktüijls naar de groene zo den werkten Vooral in de beginfase moest Nico van der Heyden herhaal de malen handelend optreden om de zaak in goede banen te leiden, maar naarmate de spelers hun zenuwen wat meer onder controle kregen, luwde de storm en viel het al lemaal nogal mee. Zeker ge zien de grote belangen die er voor beide partijen op het spel stonden. „Ik heb behoorlijk tegen deze wedstrijd opgezien. Je weet wat er voor de ploegen op het spel staat, vandaar dat je ook anders naar zo'n duel toeleeft, dan naar 'n gewone competitie wedstrijd. Toch vond ik het een leuke spannende wed strijd en het viel mij alle maal, gezien de belangen, erg mee", aldus arbiter Van der Heyden. die in de tweede ver lenging zelf het slachtoffer werd van de vermoeidheid. Op een gegeven moment, nadat hij een overtrading tegen doelman Smit van Zwijn drecht had bestraft, trok hij nogmaals schielijk zijn fluit, bliesen zeeg naast de gebles seerde Smit ineen, waarna de verzorgers ook hem een op knapbeurt konden geven. De kramp in zijn kuit was eigen lijk het logische gevolg van de vele fikse sprinties, die Van der Hegden door het snel op en neer golvende spel had moeten trekken Vandaar dat hij na afloop in zijn kleedcabine dan ook te recht verzuchtte" „Toch ben ik blij dat het er opzit". Tot de juist binnenkomende elftal leiders van Hennes en Zwijn drecht sprak hij toen: „Ik heb er vier een officiële waarschu wing moeten geven heren. Daar ik allpen de nummers heb genoteerd, zou ik van u graag de namen vernemen." Zwijndrecht bleek bij Nico van der Heyden drie keer in de prijzen gevallen te zijn, tegen Hermes eenmaal. Wil Jung van Hermes kreeg zijn notering wegens liet pogen tot het trappen van een tegen stander (zijn schaduw Henk de Visser). De Visser zelf gine ook op de bon, met als omschrijving: het vastpakken van een tegen stander. Verder gingen Piet en Jac. Lodder t» boek met shirtjetrekk >n en opzettelijk ten val brengen op hun con to. Toch dachten wij, maakte men bij Zwijndrecht terecht be zwaar tegen deze „31-neder- laaa", want Her me s DVS-— Zwijndrecht was gisteren op Woudestein op alle fronten een gelijkspel, ook wat de overtredingen betreft. Met dri^ officiële waarschuwingen aan je broek komt de opmer king, een leuke spannende wedstrijd toch at wat moeilij ker over je lippen en zo sprak arbiter Van der Heyden per slot van rekening toch hoogst persoonlijk over dital met al door hem uitstekend geleide duel. BOB OFFERS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6