SCHIEDAMSCHE COURANT Kosten hoger dan geraamd L.o.in.-seJiool in juli gereed „Pers pas inlichten als alarm is afgelopen" WERKGROEP IN STICHTING, MA AR NIET VAN HARTE 2 kranten voer één prijs VOLGEND SEIZOEN EERDER BEGINNEN MET RECLAME Met de auto op stap S-flats in de schijn werpers Wrakken verwijderd AANRIJDING Werkgroep Jeugduitwisseling: bij NVVegro x4uto in brand Kettingbo i sin» POSTZEGELS VERZAMELEN Uitbreiding Veiling van Posita „Zodra hel kan weer zelfstandig" Liberie trekpleister in België woonpl. telefoon. Vrijdag 2 juni 1972 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - DAGBLAD SCHIEDAM EN" KETHEL Vlaardingen De directie van de Fabriek van chemische .produkten Vondelingenplaat N.V. heeft 2 juni 1970 in een brief aan het dagelijks be stuur van Rijnmond gezegd dat het „ons Inziens niet de bedoeling is om nog tijdens het alarm reeds algemene pu bliciteit te geven. Dit kan", aldus de directie, „leiden tot bet postvatten van misver standen over de ernst van de situatie, hetgeen bij een volle dige mededeling na de alarm periode voorkomen kan wor den". De centrale meld- en regelka- mer van Rijnmond had op vrijdag 29 mei van dat jaar een algemene waarschuwing doen uitgaan naar de indu strieën in dit gebied dat de meteorologische omstandighe den de mate van luchtveront reiniging boven een bepaald niveau deden stijgen. Het feit dat daarover reeds diezelfde avond in onze krant een be- -rich* verscheen, zette kwaad bloed bij Vondelingenplaat. Behalve het reeds genoemde bezwaar daartegen werd als tweede negatief facet van die procedure genoemd het feit dat de bevolking wél hoort dat er een niet gewenste situatie is ontstaan, maar minder snel of in het geheel niet dat het alarm is opgeheven. „Tenslot te wil het ons voorkomen dat met het onnodig alarmeren van de bevolking geen enkel positief belang is gediend", meent Vondelingenplaat. OPEN BRIEF Het Centraal Aktiecomité Rijn mond, die deze brief openbaar heeft gemaakt, heeft in een open brief aan de Rijnmond- raad ook het concept-ant woord van het dagelijks be stuur van Rijnmond aan de vertrouwelijkheid onttrokken. Het dagelijks bestuur van Rijn mond werd toen voorgesteld de directie van het bedrijf te antwoorden dat tijdens het alarm van 29 mei een van de raadsleden werd opgebeld door een medewerker van een van de bedrijven in het Bot- lekgebied, die vertelde dat de toestand van de luchtveront reiniging op zijn bedrijf op dat moment zo ernstig was dat de arbeiders met staking dreigden. NA AFLOOP Het raadslid dat zich met het dagelijks bestuur daarover in verbinding stelde kreeg te ho ren dat code-1 ai enige tijd van kracht was, waarop van de zijde van het raadslid werd aangedrongen op publicatie daarvan. Rijnmond in het concept antwoord: „Na ampe le overwegingen heeft ons be stuur daarop besloten tot pu- blikatie over te gaan omdat publiciteit onvermijdelijk bleek en dan beter in een juis te vorm van ons bestuur uit kon gaan. Wij hebben er daar bij naar gestreefd te voorko men, dat het bericht nog in de avondbladen zou worden ver meld. Dit streven is in zover re niet geslaagd, dat het Rot- terdamsch Nieuwsblad blijk baar toch nog kans gezien heeft het bericht in zijn avond editie te plaatsen". In het concept-antwoord beloof de het dagelijks bestuur de chemische fabriek Vondelin genplaat ook „dat ons bestuur in het algemeen de gedrags lijn blijft volgen om niet eer der een persbericht te laten uitgaan dan na afloop van de waarschuwingsperiode". Schiedam De NV Groot handel Vegro, aan de 's Gravelandseweg, heeft haar magazijnruimte ver ruimd met 2300 m2. In het magazijn heeft men rekken gebouwd waarop de radia toren voor centrale ver warming geplaatst kunnen worden. Vroeger werden de radiatoren in dozen op geslagen, deze namen ech ter veel ruimte in beslag. Sedert 1967, toen het bedrijf in Schiedam werd opge richt, is dit de eerste inter ne uitbreiding. Extern heeft men tot op heden nog niets kunnen doen, omdat er geen bouwvergunning los kwam. Daarom is men begonnen met het bouwen van stellingen. Ook doordat de centrale verwarming nog steeds in opkomst is, moest men uitbreiden. In de nieuw gecreerde ruimte kunnen ongeveer 5000 ra diatoren opgeslagen wor den. Schiedam - Op de Verbrande Erven is woensdagmiddag een auto, vermoedelijk door kinderen, in brand gestoken De brandweer, onder leid'ng van hoofdbrandwacht Ooster- veer, heeft het brandje met twee nevels tra len geblust. Schiedam De werkgroep Woudhoek/Spaland is slechts met het grootste voorbehoud een sectie geworden van de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. Dat zegt mevrouw M. van Mansum-Schmidt naar aanleiding van het artikel in onze krant over de vergadering, die de werk groep dinsdagavond heeft gehouden. chiedam De S-flats in Groenoord staan al enigs» maanden in de schijnwerpers. De recreatieruimten die bo. ven op de flats aan het Cha- pinplein, het Sibeliusplein en het Griegplem zijn gebouwd, worden verlicht. Ook van on deren af zijn er grote lichten neergezet, die de flats in het zonnetje zetten. Komt men van de kant van Vlaardingen. dan is deze verlichting erg goed te zien. Deze verlichting is geplaatst in opdracht van het Algemeen uBrgerlijke Pensioenfonds, de eigenaar van de flats. Het ga- beurt om de flats voor de bui tenwereld een beter aanzien te geven. Schiedam De VROM-dienst heeft weer drie wrakken ver wijderd en afgevoerd naar het wrakken terrein aan de Van Heeckstraat. Bij de drie wrakken waren twee vracht auto's die respectievelijk aan •de Professor Kamerlingh On- neslaan en Snelüussingel ston den, De personenauto stond aan de gedempte Baansloot. Vlaardingen Gistermiddag ontstond op do Van Hogen- dorplaan een kettingbotsing doordat de bestuurster van een personenauto, mevrouw JG. K. - D., te laat zag dat het verkeerslicht op rood stond. Zij botste op een voor haar stilstaande personen auto, die weer op de daarvoor staande vrachtauto botste. Er vielen geen persoonlijke onge lukken. Schiedam Voor het bezoek, dat een groep Schiedamse jongelui onder auspiciën van de stichting De Schiedamse Gemeenschap brengt aan de in Duitsland te houden Olym pische Spelen in het kader van de jaarlijkse jeugduitwis seling. kunnen nog twee deel nemers zich melden. Het is de bedoeling, dat de groep, die zal bestaan uit tien jongeren, en een, nog onbekende, twee man tellende leiding, zaterdag 26 augustus vertrekt en zater dag 0 september terugkomt. De kosten voor de reis zijn 150. Een oorzaak van dit geringe aantal aanmeldingen is het feit dat de werkgroep jeugd uitwisseling van de SG in het voorjaar is opgericht, zodat men met een reclamecampag ne pas kon beginnen, toen da meeste mensen hun vakantie reeds besproken hadden. Vol gend jaar wil de werkgroep direct reclame gaan maken voor de uitwisseling, wanneer de algemene vergadering van vertegenwoordigers van de verschillende steden in Euro pa, die aan de jeugduitwisse ling meedoen, in het najaar is gehouden. De werkgroep schrijft de weini ge aanmeldingen voor dc reis naar de Olympische Spelen te vens toe aan het feit, dat de periode, waarin de reis wordt gemaakt, velen ongunstig uit komt. Allereerst voor de scho lieren, die dan weer in de schoolbanken zitten, maar ook voor veel werkende jongeren, die een dag in de week naar school moeten. Voor de twee andere bezoeken aan het buitenland zijn dit jaar eveneens betrekkelijk weinig aanmeldingen geko men. Tien jongelui vertrekken op 1 juli naar het Duitse Ess- lingen voor een veertiendaags verblijf onder leiding van de heer en mevrouw F. de Co- ninck. De heer en mevrouw J- Daal- meijer begeleiden van 15 tot 29 juli een uit twaalf man be staande groep tijdens een be zoek aan de Franse plaats Vienne. Op de terugweg wor den de Schiedammers verge zeld door een groep Fransen, die twee weken m Schiedam blijft. Twintig jongelui uit Essiingen verblijven als gast van de Schiedamse Gemeen schap van 29 juli tot 12 au gustus in Schiedam. Nu zo langzamerhand het vakantieseizoen is aange broken, hebben we enige autotochten uitgezet, waarbij vooral is gelet op een zo groot mogelijke variatie. Zo zal men ken nis kunnen maken met in teressante steden en stad jes, met gebieden rijk aan natuurschoon, met oorden van vertier waar vooral de kinderen zich uitstekend zullen kunnen vermaken. Als uitgangs punt hebben wc Ueeds een plaats gdie langs de grote vervoers weg ligt en die snel is te bereiken, ue routes zijn zodanig gekozen, dat men ze naar wens kan in korten als men dc afstand te lang vindt. De eerste route staat op pag. 3. Hoek van Holland De Hoekse postzegelverzamelaars komen op 6 juni weer bijeen in het gebouw van De Thuishaven, Concordiastraat 6. Er wordt dit keer een bingo-avond ge houden met hoe kan het anders aantrekkelijke posir zegelprijzen. Verder is er een veiling van Ne- derlandse O.G.-zegels. Intro- ducees zijn van harte welkom op de avond die om half acht begint. Vlaardingen Bij de Koningin Wilhelminahaven ontstond gis termiddag een gecompliceer de aanrijding toen J. A. D. uit Vlaardingen met zijn per sonenauto bij het ontwijken van een tegemoetkomende vrachtauto een verkeerde ma noeuvre maakte. Hij reed daarbij ook tegen geparkeerd staande auto's. Vier auto's liepen aanzienlijke schade op. Maasland postzegelvereni ging „Posita" houdt zaterdag 3 juni a s. een veiling met ka vels uit Nederland, Curacao en Suriname. De bijeenkomst begint om twee uur 's middags in de land- en tuin bouwschool aan de Kerkweg. Vier gladde banden Hoek van Holland Een inwo ner van Den Hoorn raakte gisteren m Hoek van Holland zijn auto kwijt omdat de wagen maarliefst vier gladde banden had. De politie nam de wagen m beslag en vor derde het kenteken m. Profiteer nu Y»n het uniekeuttbod 2 knnttn te year de prij« vin «n- del Schiedemiche CouriM nieuw* vit uw iud en omjevinf, en het Rouerd.m.eh| Nieuwthud met het Incite binnen-enbulcenfinditflieuwt, Geefon» nu opdrichtook biï I i* U dutn tnüt, zoadir .mje «rplwhtm*. de SC RN te bexorie» en ontdek mis de yi|e pluspunten. Schiedam De W. A. van Lieflandschool. de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmogclijkheden, zal om streeks 1 juli gereed komen. Dit rou inhouden, dat met in gang van het nieuwe schooljaar dit type onderwijs van het schoolgebouw gebruik zal kunnen maken. Aan het in aan- houw zijnde complex op de hoek Schiedamscwcg/Prinses Beatrixlaan nabij het zwembad Groenoord wordt op het ogenblik nog druk gewerkt, „Liberté" bereidt zich momen teel voor om de show zo goed mogelijk te brengen, met de bijgedachte dat er wellicht nog wat meer uit kan voort vloeien, zeker wanneer het succes daverend zal worden. Woensdag 7 juni zal een show worden gegeven bij het be jaardencentrum Vaartland, aanvang 38-50 uur. Donderdag 15 juni zal Liberté deelnemen aan het Inhalen van de Avond- vierdaagse-wandelaars. c? Zodra de mogelijkheid er is. zal de werkgroep weer een zelf standig bestaan gaan voeren. Volgens mevrouw Van Man- sum heeft men slechts onder het grootste voorbehoud geko zen voor de „fusie" met de Stichting Samenlevingsop bouw, omdat een ander alter natief ontbrak. Mevrouw Van Mansum bena drukt dat dat niet van harte is gegaan. Hoewel opzichzelf te gen de S.S.S.N. geen bezwa ren bestaan, zijn de leden van de werkgroep toch bang dat de nadruk teveel op het noor delijk stadsdeel komt te lig gen. De werkgroep die nu sec tie wordt, is er niet alleen voor Groen oord-bewoners maar voor bewoners uit heel Schiedam. „Bij ons kan iedere Schiedam mer zich melden. De werk groep is beslist geen aangele genheid van Groenoord", zegt mevrouw Van Mansum. Wan neer de mogelijkheid tot zelf standig worden er in zit, staat met vast. Dat zal vermoede lijk nog wel even duren. Dins dagavond is een definitief be stuur gekozen, dat in de plaats komt voor het voorlopt-1 ge bestuur, dat in de periode tussen de officiële beëindi ging van de werkzaamheden van de werkgroep en de laatstgehouden vergadering de zaken heeft behartigd. Het definitief bestuur bestaat uit de heren Van Beurden, Moe- rer. Van Pelt, Paap en Van der Lugt en uit de dames De Waard en De Vet. Dc« bon in open «rvefop, zonder peimx«f, leuren Rotterdimich Nieuwiblit}. »ntwoordnmnmer 834, AoUerdam de SC RN U dijan grtilt nurj De bouw van het schoolcom plex heeft ruim 3 miljoen gekóst Gezien de vorderin gen van de bouwwerk zaamheden, moet nu ook aan het interieur worden gewerkt. De zogenaamde kernafdeling, de afdeling voor onaangepaste kleuters en het gymnastieklokaal, die tezamen ƒ93.000 kos ten, zijn al door de raad goedgekeurd, evenals een aanvullende bijdrage van ruim 489.000 voor de bouw en. de eerste inrich ting van het genoemd schoolgebouw. Vlaardingen Het Tamboer- Trompetter- en Majoretten- korps „Liberté" zal zondag 18 juni twee maal een show-op treden verzorgen in de Belgi sche toeristenplaats Knokke. Zelfs is het zo, dat „Liberté" ais trekpleister zal moeten fungeren voor toeristen. Het programma zal in vier talen worden omgeroepen. De inrichting van de school zal eveneens duurder uitvallen dan aanvankelijk werd ge. dacht. Voor het meubilaii*, de stoffering en de magazijnstel lingen voor de kernafdeling is 95.500 nodig( terwijl er van de oorspronkelijk geraamde bedragen nog maar ƒ67.250 over is. Een aanvullend be drag van 28.250 zal nu nog moeten warden besteed. Voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor de op te richten afdeling voor onaan gepaste kleuters aan de Van Lieflandschool is ƒ20.400 be schikbaar gesteld. Eveneens zal 13.500 worden besteed aan de aanvulling van de leer- en hulpmiddelen van de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. De huidige vestiging van de Van Lieflandschool is aan de Fah- renheitsstraat. Deze vestiging voldoet niet meer aan de ei sen, Het nieuwe gebouw zal geheel zijn aangepast aan de eisen, die de typen onderwijs daaraan stellen. De gemeen teraad heeft in de vergade. ring van maandag de benodig de kredieten voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen en voor de aanschaf van meubi lair beschikbaar gesteld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1