SCHIEDAMSCHE COURANT m i „Ere-comité's uit Vrijwilligers knappen De Noord op Laatste K.W.-mars voorbij is UITSLAGEN K.W.-MARS SCHIEDAM HEEFT HONDERD-JARIGE 2 kranten voor een prijs Geen groepspraktijken van artsen in Schiedam GEEN SOCÏAL-INN raiSM Adviescommissie Volkstuinen vergadert Burgemeester tijdens laatste K.W.-mars: Brandweer mannen geslaagd Receptie personeels vereniging A.de Jong Twee jongelui aangehouden Maandag 5 juni 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broeisvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's 99ste jaargang nu. 24427 Schiedam Het ziet er voorlopig niet naar uit dat er in Schiedam door artsen groepspraktijken gevormd zullen worden. Hoewel de financiën geen probleem zijn, omdat de Schiedamsê zieken fondsen toegezegd hebben alle kosten op 2ich te nemen en er daarnaast voor werk- en woonruimte is gezorgd, voelen de art sen in Schiedam, weinig voor een dergelijk plan. De artsen heb ben geen ambitie om deel te nemen aan zo'n praktijk. De vor ming van groepspraktijken zou in Groenoord moeten beginnen Wethouder B. E. Collé, van volksgezondheid, hoopt dat bij verde re realisering van de nieuwbouwwijken er wel artsen zijn die beschikbaar zijn en aan een groepspraktijk willen deelnemen Sc&Üfam In de maanden juni, juli en augustus worden in Schie dam in verband met vakanties, geen social-inns meer gehouden, jfe laatste bijeenkomst van de social-inn van dit seizoen is op vrijdag 2S mei gehouden. wmmegmm Mejuffrouw M. Bijl: Honderd jaar en een felicitatie van de burgemeester. Schiedam Schiedam heeft er een honderd-jarige bij. Me juffrouw M. Bijl heeft zaterdag in het Nederlands Her vormd Rusthuis aan de Tuinlaan in Schiedam haar eeuw feest gevierd. Burgemeester H. Roelfsema en zijn vrouw hebben de jarige zaterdag een bezoek gebracht en hun hartelijke gelukwensen aangeboden. De gezondheid van de Schïedamse honderd-jarige is nog zeer redelijk, zij kan. in een gesprek nog erg geestig zijn, bo vendien hoort zij nog goed, ook kijkt zij regelmatig televi sie. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat mejuf frouw Bijl op 54-jarige leeftijd wegens haar gezondheid als onderwijzeres is afgekeurd. De jarige heeft zaterdag veel bezoek gehad van familie en oude kennissen, bovendien is zij flink in de bloemetjes ge zet. Haar kamer in het rusthuis was één bloemenzee. Schiedam De Adviescommis sie voor Volkstuinen houdt vanavond om acht uur een openbare vergadering in de raadzaal van het Stadhuis. Op de agenda staan onder meer de huurcontracten die met het Algemeen Verbond van Volks- tumdersverenigingen in Ne derland gesloten worden; de instelling van een beroepsin stantie en het aanbrengen van verlichting en waterleiding op complex Vijf sluizen". Als ander punt staat dan nog op de agenda het protest van de Politieke Onafhankelijke Me taal be werkers bond voor Groot en Kleinbedrijf afdeling Schie dam, inzake de doorbereke ning van zakelijke lasten. De M.B.G.K. verzit zich tegen het feit dat er belasting gehe ven gaat worden over 1972 bo ven de contributie en huur, voor de volkstuinen-com plexen „De Vijfsluizen" en „Thurlede. Schiedam De laatste Koningin Wilhelmina Mars is eens feit! Zaterdag hebben een kleine 1500 deelnemers uit] Schiedam en omstreken voor het laatst meegelopen aan deze 2Sste K.W.-mars in de huidige opzet. Deze laatste wandeltocht stond in het teken van de Poldervaart. t De groepen voJ goede moed van start. Burgemeester H. Roelfsema zag in het motto van dit jaar en in de mars een wonderlijke coïncidentie. „Hoewel de Poldervaart wel niet opgeheven wordt, maar onttrokken wordt aan Delfland en opgenomen in een recreatiepark, wordt deze wel afgesloten. Deze Een van de organisatoren, de tocht is ook de afsluiting heer J. H. van Brugge memo mening uit dat: „De tijd van ere-comité's voorbij Is. Vroe ger kreeg ik altijd briefjes dat ik in dat en dat ere-eomité .zat. Ik vraag, me, af. waarom "dat gebeurt, ik geef de orga nisatoren de overweging om het eens in een andere stijl te doen. Ook het aantal ere-eo- mïté's is ten slotte slinkende". Schiedam Een aantal vrijwilligers gaat zich volgende week weer bezighouden met de Schïedamse molens. De vrijwilligers zullen de molen de Noord voor een deel gaan reinigen en opknappen, opdat deze molen straks geheel kan worden gerestaureerd. Zoals bekend heeft een Am sterdamse maatschappij plannen voor deze molen om er een museum annex ontvangstruimte in te richten. Op korte termijn zal de maalap- paratuur van De Noord wor den verwijderd. De kap, de maalzolder, de stortzolder en de zogenaamde derde zolder van de molen, zullen worden schoongemaakt. Aan deze werkzaamheden werkt een deel van de vrijwilligers mee dat ook reeds bij de molen de Vrijheid actief is geweest. Deze molen is enkele maan den geleden schoongemaakt. Het WD-raadslid £d de Bra bander is zeer actief bij de schoonmaakacties in de mo lens. Het bovenste deel van de molen De Noord zal door vrij willigers worden opgeknapt, waarna een aannemersbedrijf zich over het overige deel van de molen zal ontfermen. De gemeenteraad stelde on langs f 21.0700 beschikbaar voor restauratie van de bui tenzijde van De Noord. De N.V Amager, uit Amsterdam, een dochteronderneming van Lucas Bols, heeft plannen met de molen De Noord. De N.V. Bols zal in deze molen een ontvangstruimte krijgen, die overigens ook ruimer zal kun nen worden worden gebruikt. In een brief aan de molen-en thousiastelingen, die zich tot nu met het opknappen van de molens hebben beziggehou den, heeft burgemeester H. Roelfsema namens het college zijn dank uitgebracht voor de activiteiten van deze groep. Gezien de vele plannen die er voor het restaureren van de molens bestaan zal het college wellicht binnenkort weer een beroep doen op het enthou siasme van de vrijwilligers. van een lange reeks wan deltochten", zijn toespraak na het défilé voor het stadhuis, jarenlang het hoogtepunt van de mars, hij zei: „Als ik heel eerlijk moet zijn, dan kan ik wel zeg gen. dat het voorzien was. Er kwam steeds minder belang stelling. Er zijn allerlei rede nen genoemd voor het stoppen van de mars, maar eentje is er nog niet genoemd en die komst vast en zeker, dat ls dat de gemeente er wel de schuld aan zal hebben". reerde het slinkende aantal deelnemers aan de mars. twee jaar geleden deden nog 4000 mensen mee aan ds mars, één jaar geleden nog 2800 en dit jaar dan ongeveer 1500. „In het begin hadden wp de regering mee, in. die zin dat er soldaten met auto's werden gebracht die dan mee liepen". Wel zei hij dat de mo gelijkheid dat het evenement herhaald wordt, er misschien- wel in zit. Dan zal dat wel in. Het hoogtepunt van de mars, een andere vorm gebeuren en deelnemers defileren langs Als reden voor de tanende be langstelling noemde de burge meester een. verandering van mentaliteit. Na de oorlog wa- Terwijl in de verte de trommels met andere krachten Ook stak hij het Schïedamse ge meentebestuur nog een pluim op de hoed. „Zonder het ge meentebestuur was het tot nu toe niet zo goed gegaan". het stadhuis. ren de marsen in opkomst en men wilde het land en de pol ders intrekken, dit wil men nu niet meer. Burgemeester Roelfsema gaf tevens de sug gestie om de mars toch te la ten voortbestaan, maar dan in van de drumbands van de KW-mart te horen waren, bood de heer Van Brugge de burgemeester een glazen schaal aan met een tekening van Octave de Coninck van de Poldervaart. andere vorm: .,U dort er good Bondsvoorzjtter D. de Vries aan niet te zeggen, nu is alles voorbij. De moderne mens heeft toch zeker behoefte aan beweging, men heeft trim-ba- nen aan laten leggen, toch dacht ik dat er behoefte blijft bestaan aan het gewone wan delen. Ik hoop dat de wandel sport de gelegenheid krijgt zich te manifesteren". ERE-COMITÉ'S De KW-mars is altijd georga niseerd geworden door het Vendel Schiedam van de Oranje Garde, bovendien was er een erecomité. De heer Roelfsema sprak echter de de Oranje Garde, zei dat de tijden inderdaad veranderd zijn. „De trouwheid is er niet meer. Het is alles alternatief vandaag, Je hebt geen men sen meer over die mee willen werken aan de organisatie". Tankbootje in brand Schiedam. een tankbootj'e bij de scheepswerf A. de Jong is vanmorgen omstreeks ze ven uur brand uitgebroken. De kajuit en de stuurhut van het scheepje van "Waterclea- ning Frog uit Rotterdam brandden uit. Niemand was aan boord. De oorzaak van de brand is onbekend. Schiedam Zes Schiedamse korpsleden van de Schiedam se brandweer zijn geslaagd voor het op 30 mei afgenomen rijksexamen brandwacht tweede klasse. Het zijn de he ren; B. v.d. Berg, M. A. M. Dingehouts, S. W. Krommen hoek. C. A. N. van Vliet. J. B. Mols en M. J. Klarenbeek. De lessen zijn gegeven door een instructeur van het eigen korps. F/'olicter nu vin hit unieke Jinbod 2 kanten tl ontvtneen voor dl prij» vin «fn:del S<hied»mKPie Couant met nieuw» uit uw tud li» cmsevinf, en het RatierdimschB Nieuwsblad met het laatite bin ren- en buitentandje nieuw». Geef on» nu epir aeht ook bij I u 14 dijen zonder enlje verplichting, de SC RN wbeïarjen en ontdekg jeif de vele pTuipurtten. ïfr Dete bon in epen envelop, jood er pot Me* tl, «uren m Rotterdamich Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dajen JfitTi fiUft woo npl telefoon Schiedam Een groot aan tal wandelsporlhcfhebbers stond zaterdagmiddag bij de Plantage weer te trappe len van ongeduld, om de kuitspieren los te kunnen maken tijdens de 28ste en laatste Koningin Wilhelmi na mars. Vijf jaar lang, vlak na de oorlog, hebben de wandelliefhebbers zich voor de mars in kunnen la ten schrijven in Rotter dam, daarna gebeurde dit 23 jaar lang in Schiedam. Wegens gebrek aan belangstel ling heeft het Vendel Schiedam van de Oranje Garde deze mars de laatsle moeten laten zyn Deze laatste, grootste mars In de omgeving van Schiedam, had dan ook iets weemoedigs over zich. De deelnemers, als vanouds ge kleed in trainingspakken of andere makkelijke kledij, met lage schoenen en geiten wol len sokken aan en bepakt met broodtrommeltje, lieten zich voor de laatste maal inschrij ven voor de acht, twaalf, achttien en vijfentwintig kilo meter. De deelnemende muziekkorpsen hebben dit jaar voor de laatste maal de wandelaars begeleid. Het hoogtepunt van de mars, het défilé langs het stadhuis. had ook wat treurigs over zich. De kleinste stoet deelne mers aan de K.W.-mars sinds jaren trok aan burge meester H. Roelfsema en zijn vrouw, wethouder B.Kaptein en enkele leden van het vendel Schiedam van de Oranje Gar de voorbij. De mars stond dit jaar in het te ken van de Poldervaart. De wandelroute leidde langs dit water. De deelnemende groe pen hebben als aandenken aan deze mars een tekening op glas gehad van Octave de Coninck van de Poldervaart. De individuele meelopers hebben «en medaille gekre gen. Schiedam Uitslagen 28ste Ko- rungm Wilhelm ui a Mars 8 kilometer jeugdgroepen: 1. Anubasi Oud Beijerland 495, 2 Kindervreugd, Rotterdam 473, 3. OWIO, Rotterdam 470, 4, Juliana Schiedam 496. Ongetrainde groepen: 1. De Ui*- ikijk, Schiedam 456; 2. Alb. Magnussschcol, Schiedam 443; 3. SV Puttershoek 442; 4. Prins Bernhardsehool, Schie dam 442. Gymnastiekg roepen: 1. Excel sior, Schiedam 4.41; 2. Julia na, Schiedam 417. Padvinders: I. De Schakel, Schiedam 460; Tono-groep, Schiedam 434; 3. Burg. Van Haarengroep, Schiedam 423. Oranje Garde: 1. Vendel Hei- nenoord 474. 12 kilometer jeugdgroepen: l. Kindervreugd, Rotterdam 659; 2. De Jonge Garde, Bot terdam 657 3. OWIO, Rotter dam 644 4. DSQ, Overschle 6L8; 5. Volharding Overschie 601. Gymnastiekg roepen: 1. RK Gymn.ver. Animo, Hoogvlie1 551; 2. RK Gymn.ver. Animo, Hoogvliet 448. Padvinders; 1. Tono-groep, Schiedam 562. Ongetrainde groepen: 1. Dom, Savioschool, Schiedam 525; 2. Dom. Savioschool, Schiedam 521. Oranje Garde: 1. Vendel Klun- dert 620. 18 kilometer: 1. Vendel Utrecht Oranje Garde 670; 2. DSO, Qver&ch..e 655; 3. Vol haring, Oversdhae 560; 4. Burg. Van Haarengroep, SdhiLedam 520. 25 kilometer: 1. Volhard-ng, Overschie 660 2. Zeokadettenkorps, Schiedam 520. Schiedam De receptie, die gehouden wordt ter gelegen heid van het jubileum van de personeelsvereniging A. de Jong, wordt niet zoals eerder vermeld van tien uur 's morgens tot half twaalf 's avonds gehouden, maar van tien uur 's morgens tot onge veer half twaalf 's morgens. Schiedam De politie heeft vrijdagnacht twee jongeni aangehouden, die met eel bakfiets vol stenen van ee< bouwwerk aan de Zwsluwlaaj over de 's-Gravenlandsewej fietsten. Het waren de 18-jari gc elektricien T. J. de B. eö de 20-jdrige kantoorbediende H. L, de B. De politie beefl hen naar het bureau gebrachl en proces-verba al opgemaakt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1