Marius Schild in finale fi EC uitgeschakeld VDL nu ook kampioen 1 m ADSPIRANTENDAG KRING MAASMOND a J uhileum-concours VHV „De Vriendschap99 i mi Prinselijk goud voor hengelaar Hollenberg „Sloop van klooster is onverantwoord" SW oefent tegen Waregein Micro-voetbal in Maassluis Bas Kroes: 42 goals «*4^P8P Vanavond boksgala in „de Beurs" DRZ naar forse nederlaag Eerste concours om Vlaardingse titel MAANDAG 5 JUNI 1972 "A Vlaardingen Ruim 900 jeugdige gymnasten In de leeftijd van 10 tot 13 jaar namen zaterdag in Maassluis deel aan de Kringwed strijd Maasmond van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiekverbond. Organisator was de vereniging „Advendo" die op deze wijze sportief het gouden bestaansfeest vierde. Be halve „Advendo" zelf namen hieraan deel de verenigingen Ex celsior, Delft en Rozenburg; Animo, Schiedam (Kethel); S.V. de Lier; N.I.O. Maasland; D.O.S. Naaldwijk; V.E.S. Monster en D.O.K, en O.D.O., uit Schiedam. Hoofdschotel van het pro gramma waren graden-wedstrijden turnen voor groepen gehou den in verschillende gymnastieklokalen waarbij nis basissysteem de prestatiepercentages SO-75 en 70 werden gehanteerd. Ze ston den onder leiding van de heer R. WUlemse, voorzitter van de technische commissie van de kring Maasmond. Trotse Ton Verhaal met de Europa-Cup Vlaardingen Als winnaar van het individuele klassement in het zaterdag verviste jubileumconconrs van de Hengelsportverexü- ghig „de Vriendschap", Vlaardingen, ontving het lid van de H.S.V, ,,'t Westen" uit handen van de voorzitter der organise rende vereniging de door Z.K.H. Prins Bemhard beschikbaar gestelde Gouden Legpenning. Voorzitter Piet Vink en alle deel nemers aan dit concours zien hierin een vorstelijke erkenning van de hengelsport als een niet meer weg te denken onderdeel van een zinvolle vrijetijdsbesteding. Van nu af aan zal Jaap Hol. ienberg door zijn hengelsportvrienden worden aangesproken als »»Sr. Hollenberg", want zo redeneren dezen, ere wie ere toe komt. Actiecomité in brief aan b. en w. Vlaardingen Het actiecomité „Wij willen het klooster in* schrijft in een brief aan bur gemeester en wethouders en de gemeenteraad van Vlaar dingen dat het onverantwoord is het pand aan de Hoflaan te slopen. Het actiecomité zal pas dén akkoord kunnen gaan met de sloop van het pand, wanneer na een onpartijdig onderzoek blijkt dat het pand moet worden. afgekeurd. „Maar bij een redelijke moge lijkheid van exploitatie zullen wij blijven aandringen, op het gebruik stellen van het kloos ter* zo besluit het comité haar brief. Het actiecomité werd op 18 mei jb, tijdens een oriëntatie-ver gadering in het ontmoetings centrum aan de Floris de Vijf delaan, waarbij vertegen woordigers van 16 organisa ties aanwezig waren, opge richt. Op deze bijeenkomst bleek namelijk dat er een dringende behoefte aan ruim te bestaat; bovendien is uit gesprekken met mensen van het JAC en SHABW gebleken dat de behoefte aan tijdelijke opvang, en woonruimte ook zeer groot is. Het actiecomité „Wij willen het klooster in" houdt op maandagavond, 12 juni, aanvang 20 uur in het ontmoetingscentrum Westwijk aan de Floris de Vijfdelaan 2. opnieuw een vergadering over deze zaak. Maassluis De nieuwe Europese kampioen Micro Voetbal 1972 heet Ton Verhaal uit Rotterdam. Het toernooi om de Europa-cup bereikte het slotakkoord in de laatste seconde van een finale duel tussen de Nederlanders Ton Verhaal uit Rotterdam en Marius Schild uit Maassluis. De span ning was te snijden en het sluitstuk had nooit boeiender kunnen zijn. Was het niet Marius Schild die enkele maan den terug zijn come back aandiende en tijdens het tour- nooi een grootse vorm demonstreerde. Beide grootmees ters hebben met hun finalepartij propaganda gevoerd. Er werd de in groten getale op- getoerraen toeschouwers een op hoog niveau staande partij aangeboden, daaronder be vond zich de grote voetbal- meester Coen Moulijn die later de prijzen uitreikte die zich een aandachtig toe schouwer toonde. Was het niet wethouder J. Smit die zater dag in de opening zó'n bewon dering had getoond voor de in dividuele inzet van de spelers. Kampioen van Nederland 1971 en 1972 Ton Verhaal die voor de eerste maal aan het toernooi deelnam en Marius Schild die de Europa-cup in 1964 (aanvang van het tour- nooi) won, hebben in deze apotheose nog duidelijker aangetoond waft concentratie, mentaliteit en daarnaast de techniek voor een inhoud kun nen hebben. Het slotakkoord droe.g het hoofdthema vanver- dedïger tegen aanvaller. Dit maal in de personen van Ton Verhaal en Manlus Sdhild Be hoedzaam werd door beide kandidaten dn de eerste fase -het treffen duurt tweemaal twintig minuten. gebouwd -aan een positie. Om. beurten- werd de aanval overgenomen en beiden kregen goik kansen. Er was er een lacht overwicht in. de aanval voor de latere kampioen Ton Verhaal, Ook Marius Schild, schiep enkele reëde kansen. Belde goalies waren in vorm en stonden geen treffers toe. Scheidsrech ter J, v.d. Hoorn uit Boskoop en grensrechter N. Scheffer uit Amsterdam, moesten zeer attent toezien op de vaak snelle en ragfijne spel mom en- ten welke gepaard gingen met subtiel vinger en duimt oppen bewegingen. De tweeëntwintig spelertjes met de halfronde voetjes worden met effectvol le wendingen over het linnen doek gestuurd. Na de pauze van tien minuten begon Ton Verhaal aan zijn. aanloop. Zoals gebruikelijk komt hij pas in de tweede editie in zijn element en krijigen de offen sieve daden effect als recht op het doel af. XJlterst zorgvuldig sloot Marius Schild zijn verde diging af. Dit Jukte hem uit stekend. Door beide spelers werd ook de lange pass ge hanteerd. Schitterende xeak- ties van de doelwachter van Marius Schild voorkwam er ger. Tussen de pressie van Ton Vedhaal door brak Ma- róus niet zonder effect uit. Ook de goalie van Ton Verhaal moest alle talenten gewen. Todh was het sterke verdedi ger Manlus Sdhild die het Ihoofd moest buigen. Een ver- dedigingsfout bracht de spits van Ton Verfhaal in een goede schietpositie. Het daarop vol gende schot bleek uiterst se cuur gericht en betekende op de rand van de gong de ver diende titel voor de boomlan ge Ton Verhaal: 1—0. Van onze sportredactie Maassluis Na reeds de poort te hebben geopend die toe gang gaf tot de tweede Idasse onderafdeling, bereikte vrij dagavond de „topelf" van VDL zaterdag het hoogtepunt. In de ontmoeting tegen oud concurrent GSV Sera wélke strijd bij laatstgenoemde club gespeeld had moeten worden, maar door sluiting van de vel" den op het VDL-vel<j werd af gewerkt werd het verwach te „kampioenschap" door de equipe van oefenmeester IJs- selstein en aanvoerder Bram Gaag in de wacht gesleept door een 02 zege te boeken. Deze triomf vormde de apo theose van een schitterend seizoen. Samen met Putters- hoek waren de blauwwitten reeds gepromoveerd en was GSV Sero afgestoten. En nu de bekroning van de grote in zet van elf acteurs die zich ge heel voor de ploeg hebben in gezet en feitelijk -al in een rechtstreeks duel met Fut- tershoek hadden laten zien wie het me-este recht heeft op de titel, )p volle oorlogssterkte trad VDL aan tegen een eveneens volledig GSV Sero. Al waren de Rotterdammers dan uit de strijd gewipt, de wil om de nu thuis spelende kampioenskan- dïdaat het erg moeilijk te ma ken was wel degelijk aanwe zig. Had GSV Sero in de thuis wedstrijd nog een remise kun nen bereiken, met dezelfde opzet was het team naar Maassluis gekomen. In die op zet staagde de opponent van de blauwwitten tot aan de on derbreking. Het scorebord wees de bril stand 0—0 aan. Maar na het pauzedrankje was de equipe van trainer ÏJs- selstein weer dagvaardig. In de eerste acte is de tegen stander praktisch niet over de helft geweest. VDL dicteerde het sped en schiep zich ver schillende kansen welke geen genade kregen bij de uitste kende doelman van de gasten. GSV dat op de nxü speelde en de verdedigingsmuur dichttrok wist het gevaar af te wenden. Tot aan de middellijn wisten zij In staat gesteld door een goed middenveld zich te ontlasten. Bas Kroes, "Wil en Karrie Huizing en de rechts buiten wisten geen gat te vin- den en zodoende bleef ook VDL op de nul staan- Voor dat de laatste verdedigingslinie van GSV adem kon halen had den zij wel moeten toezien op ballen, op paal en lat. Bas Kroes presenteerde het om uit een voorzet van Wil Huizing uit een kopstoot via de onderkant van de lat het leder weer in het veld te doen belanden. In de tweede editie een gelijk spelpatroon. Het pressievoetbal van VDL zou succes moeten hebben, meen de de trainer in de rust. Na tien minuten was het dan ook raak. wil Huizing bediende Jacob Huizing op maat en de goalie liet zich voor de eerste maal geheel passeren. GSV verzette zich en trachtte uit de huid te komen. Slechts vijf minuten duurde het offensief. Het overwicht bleef aan VDL-zijde en de mogelijkhe den kregen niet het juiste ef fect. Toch zou koningsschot ter Bas Kroes Bas Kroes niet zijn als juist hij het slotak koord niet zou geven. In de vijfenveertigste minuut liet de doelwachter van, GSV het schot van Jacob Huizing los en de attente Bas Kroes was er bij om de stand een ruimer aanzien te geven: 0—2. Zijn doelpuntensaldo kv/am hier mede te staan op 42. Het bete kende voor VDL het einde van een glansrijk seizoen. De vin nige en soms hard doch fair spelende tegenstander had toch wel op dit kampioen schap gerekend. De bloemen werden dan ook direct na af loop overhandigd. De spelers die het kampioenschap be haalden zijn: Bert Groen, Siem Koffoman, Gerrit van de Brink, Jacob, J ample, Harrie en Wil Huizing, Bas Kroes, Bram van der Gaag (aanvoer der), Wim de Ridder en Wim Minderhoud. SUPERIEUR De Nederlanders hebben zflch weer superieur getoond. Ook de andere troef In de persoon van Bertus Mulder uit Den Haag, speelde niet alleen op hoog niveau maar met Eijn hoog plafond wist hij als der de Nederlanders in volgorde te eindigen. Een kompleet Ne derlandse aangelegenheid dus. Met volle overgave wist de negenentwintig jarige Bertus Mulder met, allure P. Körmam uit Duitsland te verslaan- Daarmede heeft de organise rende vereniging MSV 71 (Maassluis) niet alleen de geïnteresseerden de nodige informatie gegeven maar ■waarschijnlijk ook belangstel ling gewekt. Voor dit evene ment was zelfs de televisie aanwezig. Voor het program ma „Mensen, Mensen, Men sen" (NCRV) werden opna men gemaakt. In dit pro gramma is de mens hot mid delpunt. Het strijdperk speel de zich af In Maassluise Olympiahal. Het spelpeil bij de overige landen Engeland de bakermat België, Duits land, Zwitserland, Malta, groeit wel dichter naar de Ne derlandse heerschappij toe., maar het gat fis nog te groot zeker voor wat Ton Ver haal, Marius Schild en Berius Mulder betreft om op korte termijn succes te boeken. Duitsland was de ploeg die op <Jit punt het meeste opviel. Daarbij op te merken dat de spelers het zelf allemaal moe ten doen. Centrale training is er niet bij. Zeker moet er een uur p&r dag worden getraind wil men als ex werkelijk ta lent is in een jaar of zeven bij de top kunnen komen. De Nederlandse Bond heeft met de uitstekend verzorgde orga nisatie een hoop eer ingelegd vooral ook alle hulde aan MSV '71 en bijlgedragen in het culturele dement. Op de vierde plaats eindigde de Duitser F. KÖrman, vijfde werd J. Berdhaud uit België, zesde M. Konrad int Duits land, zevende T. BoJefcte (Bel gië), adhste P. Czarkovski (Duitsland), negende S. Gold man (Engeland), tiende A El- lul (Malta). Er waren zestien deelnemers. Behalve toestel-turnen was in het programma ook het onder deel „vrije oefeningen" opge nomen te brengen naar eigen keuze dan wel voorgeschre ven. Over het algemeen zijn •door de groepen behoorlijke .prestaties geleverd waaruit valt te concluderen, dat het ■tumniveaiu ook bij de jeugd zich in een opgaande lijn be vindt. Aan het inde van de wedstrij den concentreerden de vereni gingen zich op het plein van de Groen van Prinsterer- scLiaoö om deel te nemen aan een marswedstrijd waarvan Overzicht prijzentafei in „De Gouden Leeuw". Vlaardingen Het zaterdag morgen in bet water van de Trekvliet gehouden jubileum concours van de V.H.V. „de Vriendschap" ter gelegenheid van haar gouden bestaans- feest leverde geen wonder baarlijke visvangsten op. Het koude weer van de laatste we ken met als gevolg, lage wa tertemperatuur, is hieraan niet vreemd. Toch vingen de 120 deelnemers (waaronder twee dames) met elkaar 58.9 meter vis, voornamelijk bra sem, bliek en voorn. Toch wa ren de weersomstandigheden niet ongunstig. De wind stond in de lengte van de vliet met een lichte trek in het water in gelijke richting. Dit laatste veroorzaak! e nogal „drift** wat minder geroutineerden voor problemen stelde. De grootste vis is gevangen door de heer W, Roozenboom, een brasem van 35 cm. lengte. De leiding van het concours was in handen van voorzitter Piet Vink die met enkele le den tevens de arbitrage ver zorgde. Aan het concours namen korp sen van 5 hengelaars deel en verder individuelen. In beide gevallen waren tien verenigin gen in het concours vertegen woordigd allen uit Vlaardin gen. Voor de prijsuitreiking was ie dereen aanwezig lp café „De Gouden Leeuw". Hiermee be lastte zich voorzitter Piet Vink nadat hij alle sportvrien den had bedankt voor de gele verde bijdrage aan dit succes volle concours. De korpsprij- zen bestonden uit bekers. De persoonlijke prijzen uit fraaie luxe. en huishoudelijke ge bruiksartikelen en dingen die een hengelaar altijd nog wel kan gebruiken. Naar volgorde van rangschikking mocht hieruit een keuze worden ge maakt. Uitslag korpsprijzen1 H.S.V. „Uit en Thuis" met 467 cm. gevangen vis: 2 H.S.V. „De Zwervende Visser', 466 cm: 3 H.S.V. ,,'t Westen" Br, 420 cm.; 4 H.S.V. „Zethameta',' 386 cm.; 5 H.S.V. „Chevron", 3B6 cm. (na loting); 6 H.S.V. „Shell" met 360 cm. vis. Persoonlijk klassement: De bes te twintig van de 36 prijswin naars: 1. J. Hollenberg (gou den legpenning Prins Bem hard) 192 cm. vis; 2 J. Vrij- moet 182 cm; 3 A„ van Bom mel, 174 cm.; 4 W. Roozen- boom, 371 cm.; 5 W. Korpers- hoek, 170 cm; 6 Th. van Waas, 152 cm.; 1 N. van Kroon, 147 cm.; 8 G. Boomsma, 142 cm.; 9 N. v.d. Pijl, 132 cm.; 10 J. Overduin, 121 cm.; 11 D. Boomsma, 121 cm.; 12 J. Schenk, 117 cm.; 33 M. Ben- jert, 116 cm.; 14 O. Kampers, 113 cm.; 15 J. Verhey, 112 cm.; 16 D. v.d. Velde, 110 cm.; 17 ,K .van Gelderen, 101 cm.; 18 C. Tieleman, 99 cm.; 19 J. Koster, 98 cm.; 20 W. Tempelaar, 93 cm. gevangen vis. Voorzitter Piet Vink van HSV „De Vriendschap" reikt de beker uit aan de voorzitter van HSV „Uit en Thuis" Willem Tempeiaar, wiens korps op de eerste plaats eindigde. Van onze sportredactie Schiedam Vanavond organi seert de Schiedamse Boksver eniging „De Haan" een groot boksgala in „de Korenbeurs". Naast de bekende Schiedamse troeven Ton en Dolf Krijgs man. resp. kampioen vederge wicht van Nederland en kam- üieon bantamgewicht van Zuid-Holland zullen een groot aantal bekende nationale bok sers in de ring verschijnen. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De wedstrijden worden bijge woond door de heren Verhuls- donk en Colle. de route was uitgezet in het oude Maassluis. Enkele ver enigingen zetten hierbij hun eigen drumband in. Bovendien, verleenden 'medewerking de Maassluise Haiunonievereni- gingen en de decoratieve Drumband met Majorettepe loton „Liora" uit de Lier. Het voorbijtrekken van de fleu rige groeip met veel vlagver toon waarander de bondsvlag- gen trok in de binnenstad ui teraard grote publieke belang stelling. Na de mars reikte de Iheer C. Prins, voorzitter van de Kring Maasmond de prij- izen uit. Alle deelnemers kre gen bovendien een fraai herin- -neringsvaantje mee naar huis. Uitslagen, hoogst geklasseerde groepen: Turwijfkamp: meisjes 10-11 jaar, le graad: 1 Excelsior Delft; 2e graad, N.I.O Maasland. Meisjes 12 iboit 13 jaar, le en 2e en 3e .graad, S.V. de Lier.' Jongens le graad, Advendo; 2e graad D.O.K. Schiedam; 3e graad V.E.S. Monster. Winnaars vrije oefeningen: 10 tot 13 jaar: Keuzeoefening, D.O.K. Schiedam; voorge schreven oefening O.D.O., eveneens uit Schiedam. 1011 jaar: Keuzeoefening, S.V, de L'ier; voorgeschreven, oefe ning V.E.S., Monster. 12 tot 13 jaar: Kemeoeferiing S.V. de Lier; voorgeschreven oefe ning V.E.S. Monster. Uitslag marswedstrijd (30 minu ten): 1 S.V. de Dier; 2 N.I.0 Maasland; 3. Advendo, Maas luis; 4 Anèrruo, Schiedam (Kethel) gedeelde 5e plaats voor D.O.S, Naaldwijk en Ex- celstor, Rozenburg7 D.O.K. Schiedam; 8. O.D.O. Schie dam; 9- Excelsior, Delft; 10 V.E.S. Monster. Van onze sportredactie Schiedam Dat het SVV vol gend seizoen ernst wordt, blijkt uit het nu reeds vast stellen van de oefenwedstrijd Ware gem (België) tegen de selektie van SW, De wed strijd zal één week voor de start van de competitie plaatsvinden. Het contact met Waregem kwam tot stand via de ex-Volendam-trainer Hans Croon, die zoals bekend voor dien bij HVC en SVV trainer was. Schiedam Slecht veldwerk van DRZ heeft Nado V de overwinning gebracht. In een wedstrijd waarbij DRZ met 2 invallers op het gravel ver scheen, ging de overwinning naar de ploeg die minste veld- fouten maakte. Met catcher Henny Zagwijn op de plaats wist DRZ in de eerste 2 in nings de achterstand op 2—0 te houden, In de 3e inning sloeg Nado V toe. Veldfouten van Oskar Winklaar, Henny Bos en Theo Burgerhout brachten de stand op 7-~0» Waarna in de 4e inning Nado V er 9—0 van maakte. DRZ kan tegenscoren door Ken ny Bos en Aad Breddels. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 122. Werpersresultaten Nado: Noor- dermeer en Regweg 14-2 Ft 1. D R Z Henny Zagwyn 3-7-3. FE 12. Vlaardingen Zaterdags W juni a,s. wordt het eerste van de vijf concoursen vervist jaarlijks uit te schrijven door de Vlaardingse Hengelaars- bond met als inzet het kam pioenschap van Vlaardinf8*1 1972 voor korpsen en indivi duelen. De loting heeft -woenj dagavond plaats in het Cax „de Oude Markt" om 20 uur. Hier wordt tevens bekend g^ maakt in welk waterperceel het concours wordt gehouden. Dit Is afhankelijk van de ver wachte weersomstandigpe* den. Deelnemers kunnen zri» hier alsnog aanmelden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4