Imker Van 100.000 bijen zn Muziekschool en Bibliotheek in voor spagma s Bos in trek maanden niet rijden en i' 125.- boete Automo bilisten beboet voor te hard rijden Minder leden voor NW in 1971 SG WACHT AF boete voor bejaarde a Bolmers uit ziekenhuis Dagje uit Haringafslag SCHIEUA.MSC.HE COURANT DONDERDAG 8 JUNI 1972 houdt? ,,Dan krijg fk last met de gemeente. De korven moe ten een bepaald aantal meters vanaf de openbare weg opge steld staan". huis aan de Francois Haverschmidtlaan. Ka aanrijding bejaarde! Schiedam „Op een middag heb ik eens tweehonderd steken gehad, zonder dat ik er ziek van werd. Daarmee wil ik maar het fabeltje de wereld uit helpen, dat een bijesteek dodelijk kan zijn", zegt de heer W. van Huiten, een van de ongeveer vijfdui- send imkers in Nederland, onder wie hij overigens wel een Aparte plaats inneemt, gezien het feit, dat hij zijn hobby ultoe- ïént od een slchts emceie vierkante meters groot balkon van zijn r n Huiten: „Het grote j_ -ugevaar waarmee de Imkerij te maken heeft, is.het uitzwer men van bijen onder leiding van een oude koningin.: Wan neer dat het geval is, ben je een groot gedeelte van, een volk kwijt. Voordat zo'n nieuw volk vertrekt, verzamelen de beesten zich eerst aan een tak of aan een. lantaarnpaal en dan kun je ze meestal wel scheppen en in een nieuwe kast doen. Het is normaal, dat er eens per jaar een bijenvolk vandoor gaat. Soms gaat zo'n ■volk ver weg. er is eens een steï bijen naar Femis gegaan, •maar dat komt zelden voor. Schiedam Een nog wat moei lijk lopende mevrouw P. K., bewoonster van een bejaar denflat in Maassluis, trad woensdagmorgen voor het kantongerecht in Schiedam tijdens een strafzitting op als getuige in de zaak tegen de «Maassluizenaar J. C. van der P., die haar vorig jaar had aangereden op een voetgan gersoversteekplaats op de Westlandseweg in Maassluis, y.tocn ze op weg was naar haar flat. Mevrouw M. kon zich de aanrij ding nauwelijks herinneren. Zij verloor bij het ongeval het bewustzijn en kwam pas bij, .toen zij in de ambulance werd gedragen. Ruim tien weken ."'heeft mevrouw M. in het/zie kenhuis moeten doorbrengen om. van de opgelopen verwon- dingen te genezen. Een getuige uit Klaaswaal wist te vertellen, datde heer Van i der P., die zelf niet op de zit- '"Hing aanwezig was, me.t grote snelheid het zebrapad gena- •f-derd was. Bovendien beston- den zijn maaltijden die dag alleen uit twee glazen pils. Kantonrechter mr. W. E. van Vloten veroordeelde de heer Van der F. conform de eis van officier van justitie irir. j A. Borgart tot 125 boeten en vijf maanden onvoorwaarde- lijke ontzegging van de rijbe voegdheid. Die grove behandeling van zijn huisdieren heeft de heer Van Huiten edhter niet van zijn liefhebberij af doen zien. Inte gendeel, met veel enthousias me slaat hij bijna dagelijks het doen en laten van zijn acht bijenvolken gade, die hij heeft ondergebracht in twee korven en zes kasten. „Bijen houden in kasten is in", zegt de 'heer Van Hutten, „korven zijn veel te onpraktisch, het is erg moeilijk om de raten emit te verwijderen. Ik heb' die paar korven staan als curiosi teit". want bijen gaan niet graag »t j over water". MiLdT.,?°bb.Lteiimh!.lr Bijen houden eist weint- tijd. Wanneer een imker er een Van Bulten ylak voor de oor log, gedeeltelijk uit noodzaak. De imker: „Ik deed het om de honing, omdat er in die tijd bijna nietste eten was. Bo vendien vond ik het bijenleven erg interessant. Wanneer je dat goed bestudeert kun jé op het laatst aan de hand van de bewegingen, die een bepaalds bij op de raten maaikt, uitre kenen, uit welke bloem deze honing gaat halen. Soms kan dat wel vijfhonderd meter uit de buurt zijn". Mevrouw Van Huiten moet niét jaar niets aan doet, zal hij daar geen nadelige gevolgen van ondervinden. Als de raten maar in de kasten blijven zit ten. „Wanneer je die eruit haalt, moet je de bijen voor zien van suikerwater, want ze moeten tocth wat te eten heb ben", zegt de heer Van Hui ten, „Ik heb eens meege maakt, dat een volk, dat be stond uitzo'nzestigduizend bijen, drie kilo met water ver mengd suiker in een nacht had opgedronken". Schiedam Het kantongerecht in Schiedam heeft woensdag- morgen tijdens een strafzit- ting de heer C.T.K. uit Mon ster veroordeeld tot een geld boete van honderd gulden, we gens te hard rijden op rijks weg 20 in Maasland. Aanvankelijk; eiste de officier van justitie,;'mr. A. Borgart, behalve hónderd gulden boete ook een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden met een proeftijd van een jaar, omdat de héér K. reeds drie maal eerder was aangehouden door de politie in verband met het overschrijden van de maxi mum snelheid. *e Vlaardinger C.L. werd''bij verstek eveneens veroordeeld tot een boete van honderd gul den. Hij had, volgens twee ge tuigen, overig verkeer ernstig m gevaar gebracht, toen hij met 2i;n personenauto de kruising van de Penninglaan en de Aleidastraat in Schie dam met een snelheid van ruim 75 kilometer per uur na derde. eertig gulden boete kreeg de automobilist J.J.L. van der S. uit Schiedam, die op de Nieu we Damlaan in Schiedam in hotsing was gekomen met een voor hem uit rijdende auto, toen hij door zijn te hoge snel heid niet tijdig kon stoppen. zoveel van de hobby van haar Wat bijen aan boning leveren is man hebben. De heer Van nog heel wat. Vorig jaar was Huiten: „Mijn vrouw komt de opbrengst van drie volken nooit verder dan de balkon- ruim 7 kilo. Die eet de heer deuren. Die ziet de bijen al- Van Huiten niet allemaal zelf leen maar vanachter glas. Be- op. >- grljpelijik, want ze ïs aller- van Huiten: „Er gaat natuur- gisdh voor bijesteken. Sommi- ajjk ook honing naar kennis- :e mensen zijn dat. Als ze een steek krijgt, kan ze, daar wel een dag beroerd van zijn". De buren; van de familie Van Huiten hebben weinig last van de beesten. Ze komen wel sen. Wat het precies voor ho ning is, die hier op het balkon gemaakt wordt, weet ik niet. Er zit van alles doorheen, kla ver, bloesem en ga zo maar door". eens in Jurn maar doen Toch is het niet meer de honing, waar het de heer Van Huiten daar zelden kwaad. Waarom de"heer Van Huiten zijn ruim honderdduizend in-, secten zelf niet in de tuin om gaat, maar het bijenleven, waarin hij zich menig uurtje verdiept. ■/ff f t i-' Ti- Schiedam Het Jaarverslag van de NW-afdeiing Schie dam meldt over 3971 een ver lies van 8 leden. Per 1 januari 1972 waren 5.577 Schiedam mers lid van het NVV, van wie. de meesten in de metaal- en in de bouwsector. Het ver slagjaar is tevens het eerste jaar geworden, waarin -het plaatselijke NVV in een nieu we opzet aan het werk ging. Fusies en nieuwe samenwer kingsverbanden hebben in 1971 tot een naamsverande ring geleid van NVV-Be- siuurdersbond Schiedam tot NW-aldeiing Schiedam. Het bestuur concludeert uft wijzigingen dat nieuwe aktivi- teiten en nieuwe werkgebie den voor het plaatselijke NVV openleggen. Het plan voor 'n sociaal spreek uur voor alle leden van. het NVV kon echter niet van de grond komen. Deze sinds ge ruime tijd levende wens leek. gerealiseerd te kunnen wor den door het beschikken over een eigen ruimte, op een gun stige plaats in de stad, maar op het laatste moment kon het spreekuur toch geen doorgang vinden. Het bestuur is als volgt samen gesteld: R. Brouwer, voorz., M. G. van der Dee, secretaris, M. Slavenburg, penningmees ter. P. van der Hoel. tweede voorzitter, S. van Lith, 2e se cretaris, A. C. Pijnacker, tweede penningmeester en de heren W. van Heijningen, H. G. Muus, A. I. van Nijnatten, A. Schippers en W. Verhart ais leden terwijl mevrouw C. van der Sloot-Kok en de heer B. Hoek als afgevaardigden van respectievelijk de Vrou wenbond van het NW en het Jongerencontact NW. zijn vertegenwoordigd. Om niet al te vee! steken op te lopen moet je hoofd en handen wel beschermen. SchiedamWethouder C J. M. Bolmers is uit het Gemeente Ziekenhuis ontslagen. Na een verblijf daar moet hij nu thuis rust houden. Het zal nog twee weken duren, voordat de wet houder weer aan het werk kan. Schiedam Zullen instellingen als muziekschool, Biblio theek en Schiedamse Gemeenschap gebruik gaan maken van de gemeentelijke voorlichtingspagina's in het Nieuwe Stadsblad? Aanvankelijk zouden, bovengenoemde instel lingen en de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren ge bruik gaan maken van het door de Schiedamse Gemeen schap uit te geven blad Schiedam In en Uit, maar dit is niet doorgegaan, omdat de kosten te hoog bleken en de be groting te krap. Mevrouw Y. de Waard-Siljee (PvdA) deedstijdens de laatst gehouden raadsvergadering de sutjgestie bovengenoemde instellingen gebruik te laten maken van de gemeentelijke pagina's in het Nieuwe Stads blad. Ze meende dat onder meer de leesbaarheid van deze pagina's.er door zou wor den bevorderd. Slechts da Schiedamse Muziek school en de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek zien in eerste instantie iets in het plaatsen van berichten op de voorlchtnngspagina's, zo bleek bij navraag. Muziek- schooldirekteur Kees Bak: „Dat zou een goeie vervan ging zijn van het SG-blad. Van tijd tot tijd komen we als Muziekschool nu eenmaal graag met berichten. Op het ogenblik is het nog een stille boel, maar onze aktiviteiten breiden zich vooral omstreeks november weer uit, nadat we na de zomesvakanties wat ge ruisloos zijn gestart. Opehba- Te uitvoeringen en openbare lessen zijn dan dingen die je dan kan meedelen." Ook de heer "Van der Blij, dlrek- teur van de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek, staat positief tegenover de voorlichtingspagina's en de deelname van de bibliotheek daaraan. „Voor het blad van de S.G. had ik het eerste arti kel al geschreven," zegt de heer Van der Blij. „Ik meen dat we zeker materiaal heb ben dat op deze pagina's kan worden gepubliceerd." De Schiedamse raad voor jeugd en jóngeren geeft er bij mon de van coördinator Schuckink Kool de voorkeur aan in de nazomer met een eigen infor matieblad te komen. Volgens de coördinator is er geen be langstelling bij de jongeren te verwachten voor de voorlich tingspagina's. Muziekschooldirectaur Kees Bak: Voorlïchtingspagina's nuttig voor publicatie van on ze activiteiten". SG-direkteur Ruud Pillard ten slotte neemt een afwachtende houding aan. Deelname van zijn instelling hangt volgens hem af wan allerlei faktoren. Onder meer zouden leesbare pagina's moeten worden ge waarborgd. Schiedam „Ik stap niet meer op de brommer, voortaan ga Ik met de fiets", zei de be jaarde Schiedammer T. woensdagmorgen tegen kan tonrechter mr. W. E. van Vlo ten tijdens een strafzitting van het kantongerecht In Schiedam. De heer T. moest voorkomen, omdat hij op de kruising van de Churchillweg, de Beatrix- laan en de Laan van Bol'Es In Groenoord met zijn brommer een botsing had veroorzaakt met een personenauto, toen hij, zonder de nodige voor zichtigheid te betrachten, linksaf sloeg. T. werd daarbij van zijn brommer geslingerd, die totaal werd vernield. Officier van justitie mr. A. Bor gart .achtte, mede aan de hand van de verklaringen van twee getuigen van het onge val, de heer T. schuldig en eiste een geldboete van 25. De kantonrechter vond, dat de heer T. zijn lesje wel geleerd had en veroordeelde de be jaarde weggebruiker tot een tientje boete. Hoek van Holland Maandag zuilen de bejaarden van Hoek van Holland hun jaarlijkse re<s maken. De trip is moge lijk geworden dankzij de bij dragen van de gehele Hoekse bevolking die royaal In de beurs heeft getast om de ge stegen kosten op te vangen. De bejaarden vertrekken 's ochtends om negen uur met vier bussen vanaf het Scheep vaartplein bij de School met de Bijbel. Vlaardingen Aan het afslag- lokaal werd gistermorgen betaald voor kleine maatjes 849879, kleine kleine maatjes 371—602 en voor grote maatjes 647650. Aanvoer: VI 34. met 33, VI 105 met 10, VI 153 met 18, VI 121 met 8, VI 112 met 17, VI 142 met 20 en VI 103 met 14 kant jes. Het Staeïduinse Bos wordt populair. Steeds meer mensen brengen in het vrije weekeinde een bezoek. Sinds het bos vorig jaar mede door toedoen van verschillende actiegroe pen definitief behouden bleef voor de recreatie, nam de bezoekersstroom gestaag toe. Alleen al in de eerste maan den van dit jaar werden er meer jaarkaarten aangeschaft dan in heel 1971 toen er totaal 1500 werden verkocht. De duizend jaarkaarten die men begin dit jaar in voorraad had waren na het eerste kwartaal al allemaal van de hand gedaan, terwijl ook nu nog de verkoop vlot verloopt. Hoe wel de verkoop in de maanden juli en augustus doorgaans wat minder gaat lopen (omdat de meeste vaste bezoekers hun kaart al op zak hebben) gelooft men toch dat dit jaar zeker drieduizend jaarkaarten verkocht zullen worden. Die steeds groter wordende schare van liefhebbers van het Staelduisne Bos kunnen eind deze maand, of anders begin juni gebruik maken van de speciale wandelroute die In het bos ls uitgezet, Voor deze rondwandeling zijn verschil lende bestaande paden verbe terd, en zijn ook enkele nieu we paden aangelegd waardoor gedeelten die tot voor kort nog ontoegankelijk waren, nu wel beschikbaar zijn voor de natuurminnende wandelaar. PARKEERTERREIN Alleen voor die wandelaar dan, want het boa wordt straks wel het domein van de voetgan ger; auto's, fietsen en brom mers worden in de toekomst geweerd. Om de automobilis ten toch de gelegenheid te bie den dicht bij het bos te komen en vervolgens een ujattdeltng te beginnenstreeft de Stich ting Zuiü-Holandg Landschap, die sinds medio vorig jaar ei genaar is van het bos, er naar op korte termijn aan de noordkant van het bos een parkeerplaats te realiseren. Het terrein dat bij de Grote Heuvels zou moeten komen, krijgt ongeveer tachtig plaat sen voor het stallen van auto's en bevindt zich bovendien ook dicht aan de noordzijde van de Oude Hooislag. Deze Oude Hoolslag blijft zelf toeganke lijk voor autoverkeer. Bij het parkeerterrein komen ook rekken waar fietsen en brom- fletbezitters hun tweewieiers kunnen achterlaten. De Stichting probeert de par keerplaats in de loop van juni nog voor het hoogtepunt van het seizoen klaar te hebben. Als dat gebeurt la, wil men ook beginnen aan het uitzetten van een tweede wandelroute door het Staeïduinse Bos. Sinds de Stichting Zuid-Hóllands Landschap vorig jaar defini tief eigenaar van het bos werd ie men begonnen met het kar teren. Alle planten, bomen en struiken werden geïnventari seerd, terwijl bovendien alle grote en kleine paden van het bos in kaart werden gebracht. Aan de hand van. deze verkre gen gegevens stelde men vast welke delen van het bos uit natuurwetenschappelijk oog punt 't meest waardevol ziin, en welke delen uit recreatief oogpunt. Dit deze werkzaamheden vloei de de opstelling van een be heersplan voort, waarin men er haar streeft het bos maxi maal voor de recreatie te be nutten, zonder daarbij het ge vaar te lopen dat het bos zelf achter uit gaat. CACHET Want het behoud van het cachet van het bos stelt men m het beheersplan direct naast de recreatie. Onder het aparte karakter pan het Staeïduinse Bos dat. nok nonv natvurhlsto- riet interessant is), verstaat men dan met name de grote variatie in het bos. de rijke plantengroei en het dito vogel leven. Behalve het verbeteren van be staande en. de aanleg van nieuwe paden is in de afgelo pen maanden ook de vijver die In het bos lag, gheel schoongemaakt. Verder wor den straks ook de heuvels in het bos wat aangepast. Deze heuvels worden namelijk ge leidelijk steeds minder steil omdat de. wandelaars er over heen lopen, waarbij elke keet wat zand naar beneden kómt. Daarom komen er trapjes :n die heuvels, waardoor dat „vervlakkingsproces" tot het verleden gaat behoren. BELANGSTELLING De heer R. Willems, beheersme- detaerker van de Stichting Zuid-Hollands Landschap en bovendien contact- en advise rend lid van de Vrienden van het Staeïduinse zbos, is over tuigd dat voor het bos onder de bevolking voldoende be langstelling bestaat, niet aleen in het Westland maar ook van me men die aan het zuidkant van het hos (Vlaar dingen bijvoorbeeld) wonen. V/at dat betreft cpreker. de verkoopcijfers van de jaar kaarten, die in het caf De Bosrand verkrijgbaar zijn, duidelijke taal. De kosten van deze dagkaarten zijn slechts een gulden. In verhouding een sCu/4 duurder is de dagkaart die een kwartje kost. Is men donateur of lid van/dè Vrienden van het Staeïduinse Bos, dan heeft men gratis toer gang tot het bos op vertooA van de donateurskaart. De be gunstiger van de Stichting Zuid-Hollands Landschap (lid maatschap' evenals -bij Vrienden van het Staeïduinse Bos een tientje per jaar) kun nen ook gratis het bos in. Die begunstigers zijn overigerfs door betaling van dat tientjè aan de Stichting in mcerderè opzichten begunstigd. Zij kun nen alle terreinen van de Stichting in de provincie zon der betaling bezoeken (totaal zo'n duizend hectare) en krij gen bovendien vier mankeer jaar het eigen blad van de Stichting.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3