For tuna: geen loon naar werken Jan Brem* de snelste m SVV finisht naast De Volewijckers SW contracteert Groeneweg Hoogenboom trainer van Martinit MM iiyii Wim Heeze vooraan Nieuwenhoom TWEEDE TESTWEDSTRIJD MET POSITIEVE RESULTATEN Sladion 5IAANDAG 12 JUNI 1972 Vlaardingen Duidelijk is dat Fortuna Vlaardingen op de markt zal moeten komen voor een scherpschutter, want al sloeg de tevredenheidsfactor over naar Vlaardïngse zijde (tegen SC Cambuur), de wetenschap dat Fortuna zonder aankoop moeilijk zal scoren, wekt alleen maar energie. AI moet anderzijds worden toegegeven dat de Vlaardingers in hun finale van de marathoncompetitie tegen de Friezen bijzonder veel inspiratie hadden, ondanks experimenten een eenheid vonden en vooral de eerste helft afstand had den moeten nemen van Cambuur, dat alleen Zuidema (nauwkeurig gadegeslagen door scouts van Sparta) en Ooft in stelling had. Aat Reygersberg voltooide zijn solo's zelden. Schiedam Ondanks een pijnlijke knie, waarvan Jan Breur zelf zei; „Ik heb er maar niets van tegen mijn tegenstanders ge zegd, anders hadden ze misschien geprobeerd me kwijt te ra ken", kon de Schiedammer zijn zoveelste overwinning van dit seizoen, laten aantekenen. Reeds na ongeveer een kwartier rij den kon Jan uit het massale peloton ontsnappen, samen met zijn clubmakkers Jan Brinkman en Cees Olsthoorn en de Rot terdammer Han Lammers, Na een half uur had dit kwartet een voorsprong van rond twintig seconden op het drietal Piet van Leeuwen, Cock v. d. Hulst en Joop Vos genomen, die op hun beurt ook het peloton achter zich hadden gelaten. Dit trio stormde in volle vaart op_ de ontsnapten af, maar op minder dan tien seconden kwamen ze niet. Toen Vos we gens rugpijn het strijdperk verliet, moesten zijn vruchtge noten zich weer door het pelo ton in laten lopen. Het kop groep je van vier kon daarna doorstomen naar een voor sprong van tenslotte ruim een minuut. Binnen de kopgroep was Jan Brinkman duidelijk de minst sterke, Cees Olst hoorn de authentieke zwoe ger, Han Lammers de strijd- lustigste en Jan Breur de sterkste. Lammers heeft me nigmaal geprobeerd de eind sprint te ontlopen, maar zijn demarrages hadden slechts het effect, dat Olsthoorn en Brinkman in de laaatste moesten afhaken. Jan Breur echter kon hij niet kwijtraken. In-de slotsprint leverde dat de Rotterdammer dan ook „slechts" een tweede plaats op, want Jan Breur was zelfs met een lastige knie voor hem veel te snel. Jan Brinkman gunde zijn vriend Cees Oist- hoorn een presentje voor het vele werk, dat deze in de kop groep had verricht en liet hem de derde plaats. Bij de nieuwelingen kon Schiedam mer Jacob Boertjes samen met de Hagenaar Eddie de PóUw een grote afstand tus sen hen en het peloton be werkstelligen. In de enorm felle eindspurt kon Jacob niet langs het achterwiel van zijn Haagse rivaal komen en be haalde aldus een allesziens verdiende tweede plaats, Wim Heeze, die in het nieuwelin genpeloton enorm actief was, bezette na een goede wed strijd een vierde 'klassering, die hij bevocht door tenslotte voor het peloton uit te rijden. De uitslagen: amateurs: 1 J. Breur, de 80 km in 2.06.24: 2, H. Lammers (PE)3. C. Alst- hoorn; 4. J. Brinkman; 5. C. v. d. Hulst (Sw)6. H. Perfors (PR)7. P. v. Leeuwen (Sw) 8 J. v. d. Ham (Ex)9 C. Ber- kouwer (Ex); 10. W. Lugten- burg (Delta) Nieuwelingen: 1 E. de Pouw (Sp), de 50 km in 1.20.33; 2 Boertjes, 3. J. Grote (M); 4.'W. Heeze; 5. T. Griep (F) Adspiranten: 1. H. Lap (M), de 18*km in 31.23; 2. J. Langstra- teh (P)3. T. Wolf (F); 6. H. Brinkman. (S). Jeu|d 8 jaar: 1. R. de Rooy (A); de 4 km in 9.12; 2. F. de Bérg (Bar)3. W. Enden (A) 4.'R. Huisman (S) *Teugd 9 jaar 1. B. de Kok (F), <të 4 km in 8.58; 2. A. v. Her wijnen (A)3. L. Valentijn (S); 4. J. Fister (S). Jeugd 10 jaar; l. C. v. Rees (Sp.), de 6 km in 14.27; 2. A Zdn (PR)3. J, Broekhuizen (G). t> Jeuêd li jaar: 1. A. Mulders (SP) de 6 km in 14.02; 2. W. v Driel (Bar), 3. A. Havik (DHR); 5. A. Fister (S). Jeugd 12 jaar: 1. P. Liefaart (DHR), de 8 km in 16.58; 2. R. Herwerden (Sp); 3. A, v. As ten (C). Jeugd 13 jaar: 1. R. Velthuizen (DHR), de 8 km in 16.41; 2. J. Schenkeveld (A); 3. J. de Bruin (Avanti). Maar wel knapen overigens die, scherp opgesteld, wel iels met de bal konden doen en Fortu na met razendsnelle solo's knap in moeilijkheden konden brengen. Zoals Zuidema na een half uur gaaf demon streerde op een pass uit het achterland en bewaker John nie Jansen uitschakelde, langs John Corver en laatste man fier Pijl vloog en onhoudbaar scoorde: 01. Hetgeen wel tegen de verhou ding was, omdat Fortuna met veel machtsvertoon de Frie zen onder zich hield. Cambuur «rheen te worden overrom peld door een stormvloed van »cties, veelal ingeluid door Cees Bouman en Piet de Vries (rentree) maar wel aanvallen die Aat Reygersberg en Arie Don niet konden afmaken. Zelfs kreeg Fortuna enkele malen de hulp van doelman Elleswijk, toen hij de bal bij schoten van Reygersberg los liet, maar daarvan werd niet geprofiteerd. Toen evenwel de Friezen onverwachts op 0I kwamen, begreep Fortuna dat het tempo omhoog moest om de steeds weer in de breedte combinerende Friezen in te dammen. Maar ondanks ver der enkele doorstoten van Rob van der Bol bleef de Friese winstmarge gehandhaafd. Een vrije trap van Cees Bou man leverde nog paniek op voor het doel van Cambuur, toen centraal verdediger Lip- door Bas van den Berg pold de bal aanraakte, maar j doelman Elliswijk. dook het leer uit zijn kooi. En verder f verrichtte Elliswijk een j machtige safe om de actie De Vries, Bouman, Reygersberg af te stoppen. Pas na rust begreep Fortuna Vzfis*. r4%- dat het massaal moest aan- vallen om Cambuur op de knieën te krijgen. Hetgeen ge beurde. Waarna de thuisclub uitwaaierde naar soms vijf aanvallers en dat pas succes had na 27 minuten toen Aat Reygersberg na een magnifie ke actie Anton Huyer be diende die (invaller voor Johnnie Jansen) hard in schoot. Toen leek Fortuna niets meer in de weg te staan om de score op te voeren. Daarvoor had Cees Bouman met een keihard schot bijna de paal beroerd en toen Ger Robbemond plaats maakte voor Arie Riedijk betekende dat alleen maar een aanwinst voor de aanval. In die periode voltooide Aat Reygersberg en kele onnavolgbare acties, die geen doel troffen en bleek ver der dat Fortuna zonder de kwaliteit van Friese doelman Elliswijk, die veel vallen af stopte, niet ver kwam. Het geen ook gebeurde. Cees Bouman, Fortuna's middenvelder, die bepaald pech met zijn hardes choten had, Poortugaal De reserve derde, klasse KNVB is verrijkt. Met een 05 overwinning op het derde van Poorgugaal stapt ook Nieuwenhoom 2 die gele deren binnen. Het elftal volgt daarmee Hellevoetsluis 2, dat al in die klasse verbleef. De eindstand van de halve com petitie om een plek in de re serve derde klasse KNVB is als volgt: Nieuwenhoom 2 2 4, 10—3, Ursus 2 2—1, 6—8, Poortugaal 3 21, 38. ÏJ,y. Fel gevecht om de bal. "Van onze sportredactie. Schiedam SW's tweede test wedstrijd rechtvaardig de plotseling toch nog het nut van dit soort „exa mens". Natuurlijk blijft het mogellijk dat sluime rend talent ten onrechte wordt afgewezen, maar de stelregel; „Als een speler het heeft, komt het er ook uit", werd zaterdagmorgen op Harga geen loze uit spraak. Toen ook moest SFC'er Jimmy Kars plaats maken voor spitsspeler Jan Groeneweg van TRH. Door Henk Könemann ontdekt dere amateurs met betaal de aspiraties. Slechts één helft, de laatste, stond Jan Groeneweg in de spits, maar bewees in die vijfen veertig minuten uit te kun nen groeien tot een waar devolle aanwinst. Naast een opvallende technische vaardigheid bleek Jan Groeneweg (net overschij- ving aangevraagd naar Pa- pendrecht) dat hij zich kan ontwikkelen tot een aan valler waarnaar het zo moeilijk zoeken is, een snelle en wendbare spits speler. tijdens een partijtje zomer- Reden yoor hefc Svv.bestuur om avondvoetbal (overigens negen keer scorend) moest de 19-jarige Rotterdammer zich waarmaken tussen an- onmiddellijk na deze testwed strijd alle overige kapers op de (contracten)kust te slim af te zijn door deze talentvolle speler contractueel vast te leggen. Een verbintenis die door beide partijen duidelijk met vreugde begroet werd. Overigens leverde deze twee de testwedstrijd tegen het Maassluise Excelsior meerde re lichtpunten. Zo doorstond CVV'er Dik Kros deze herkan sing uitstekend de eerste wedstrijd speelde hij minder opvallend en blijkt een bij zonder schotvaardige links buiten. Dinsdagavond valt voor hem de beslissing wan neer het bestuur van SV v' een eventueel contract nader gaat bekijken. Geen contract In ieder geval voor Petar Milanovitsch, spe ler uit de Joegoslavische ere divisie. De 28-jarige laatste verdediger beschikt ontege- genzeglijk over de nodige ca paciteiten maar terecht wijst men bij SVV naar de spelers van het eigen b-team, minder geroutineerd misschien maar wel veel jonger. Opvallend speelde ook Joop Jochems (ex ADO en DWS), momenteel uitkomend in een afdelingsclub tezamen met Guus Haak. De 28-jarige mid denvelder bleek nog steeds de grote technicus en strooide lustig met gave passes. Een contract wordt hier echter aanmerkelijk moeilijker om dat de Hagenaar contractueel nog verbonden is aan eredivi sieclub DWS, De verwachting is ook dat SVV-b-speier Ed Slavenburg volgend seizoen zal toetreden tot de se.rkiie, t V nooit aflatende werklust van de lec.uusch g '!o en sne. - linkerverdediger beloond lijkt te worden. Schiedam SVV bleek uiet be reid zich in de laatste wed strijd van dit seizoen volledig over te geven aan vakantie voetbal. Weliswaar ontbrak dat beetje extra, vaak ken merkend voor een- duel met belangen, maar vooral ds eer ste helft van de ontmoeting te gen De Volewijckers ken merkte zich door aantrekke lijk voetbal. Teleurstellend voor de Schiedamse formatie was dan ook de snelle achter stand toen na acht minuten na het beginsignaal van scheids rechter Jonker, Waaycnberg een voorzet van -verlediger Van Haaren doeltreffend af rondde: I0. Juist die achter stand inspireerde SVV tot fa natiek aanvalsspel, waarbij vooral de nuddenlinïe Mulder, v. d. Spek en Waardhuizen herhaaldelijk frontdienst de den. Toch hield doelman Nieu- vvenhout zijn doel schoon, mede doordat Wout van Mee- teren enkele fraaie kansen on benut liet. Naarmate de strij'd vorderde zakte het tempo waardoor het publiek (500) enigszins teleur gesteld het speiniveau zag da len. Toch bleek SW plotseling doortastend genoeg om naast de Volewijckers te komen. De goed spelende Dutina nam een vrije schop zo geraffi neerd dat de bal hard en hoog in de rechterbovenhoek ver dween: 11. Een tot dat moment verdiende gelijkmaker voor de roodgroe nen, waarmee beide ploegen overigens ook genoegen na men.Wei probeerden beurte lings De Volewijckers en SVV de winnende treffer te produ ceren, maar de resp. defen sies stonden dit in de weg. Vooral Steenbergen droeg hierin belangrijke mate toe bij door de snelle Waayenberg volledig aan banden te leggen. Opstellingen: (De Volewijc kers): Nieuwenhout, v. Haar en, Meijer, Jongens, de Maayer, de Boer, Boogaart, Verwij, Fiene, Waayenberg en Ichelman. (SW): v.d. Velden, v. Beek, Osterholt, Steenbergen,v.d. Korput, Waardhuizen, v.d. Spek, Mulder, Dutina. v. Mee- teren, Rijkuiter. Bij de Volewijckers speelde Boogaart zijn laatste wed strijd. Na meer dan vijfhon derd wedstrijden in het eerste elftal van de Amsterdammers heeft deze routinier besloten met betaald voetbal te gaan stoppen. Wim Mulder speelde op eht middenveld een sterke wedstrijd in samenwerking met Flip Waardhuizen en John van de Spek. Schiedam Martinit heeft voor het komende seizoen de heer Hoogenboom aangetrokken als opvolger voor trainer Jan van Buytenen. De nieuwe trainer is een rasechte Martinitter, want drie jaar geleden speelde de heer Hoogenboom nog In het eerste elftal van de Schiedammers. Het ontbreken van een eigen ac commodatie gaat Martinit thans parten spelen, want met een nieuw complex m het vooruitzicht moeten de centen zorgvuldig beheerd worden. Voorzitter van der Horst: „Al les moeten we uit eigen mid delen bekostigen, door middel van a-kties, want alles is toch al zo duur. We hebben tenslot te geen inkomsten uit de kan tine". Vandaar de aanstelling van de heer Hoogenboom, „want", aldus de voorzitter van Martinit, „We kunnen ons een dure trainer gewoon niet Schiedam In het provinciaal Bij de nieuwelingen was Wim Kampioenschap van Zuid-Hol land, afgelopen zaterdag in Waddinxveen verreden, haalde amateurwie! renner Jan Breur een tweede plaats achter Cees v. d. Meiden uit Puttershoek en vóór Janus van Tol uit Poeldijk. Heeze als enige present in dc kopgroep van elf man. Hij be zette de zevende plaats in de eindklassering, zijn clubge noot Gerrie Mak eindigde als veertiende. veroorloven. We stollen echter het volste vertrouwen in de heer Hoogenboom die we ken nen als een fijn mens". GABY WÉÉR Ook in Olympisch Van onze sportredactie Amsterdam Gaby Mlnncboa maakte het wéér. Ook in het Olympisch Stadion rondde de Geervlietse amateur het ovaal sneller dan de rest. Zijn dej buut op de Amsterdamse pistfl mondde dan ook uit In een feilloze overwinning van een twintig kilometer stayersweth strijd. Gaby's gangmaker was Stakenburg. Ander wlelernieuws. Tijdens hei Zuidhoi.ands kampioenschap in Waddinxveen drukte Wim Lugtenburg het wiel als acht? ste over de meet. De coureuï uit Rockanje zat in een kop» groep van elf man. Geraxd Looyestein uit Noordwijker» hout werd eerste.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3