m Bij Die a Ruiters SVV en Piet n akkoord LAATSTE HONKBALDUELS VOOR DE ZOMERPAUZE MAASDIJK BLIJFT OVEREIND VOORZITTER AGEMA NIET HERKIESBAAR WESTLANDSE TITEL STRIJD IN TREK Jo Dries treedt af MmBi JS-IT Sj^ölte' :^T;5 Feestavond van Excelsior '20 ;.;v; VRIJDAG 16 JUNI 1972 P¥s*tSsS" esr MMH -^kijj-'~-£* •jVari on^e sportredactie laardingen Een ver- I blijfvan' ertkele uren op de I boerderij van. „Die Flar- I dingha Ruiters" leert al I gauw dat het omgaan met I paarden en pony's niet- al- I leen. bestaat uit een beetje I showrijden en het springen I vanhindernissen, waarbij de rijders gestoken zijn- in I eèin. flatteus koshiuin." Het Idoét het inderdaad gewel- dig, maar een kijkje achter dè schermen toont aan dat 1 er wel wat' nreër. komt kij- I ken om een goed rüiter of 1 amazone te worden. De rui- lei-school is en blijft een harde' leerschool- Deze vraagt een volledige inzet Taan. dienstbaarheid aan tpoiiy of paard. .Alleen bij 1 een goede en evenwichtige verzorging zal de ideale verhouding mens en paard, [geleidelijk aan tot stand I komen- fet vriendschap geven vriendschap ontvangen, is I hierbij een vaste stelregel. Een erecode bovendien, 1 waarmee elke beginneling vanaf de eerste kennistna- king met zijn toekomstig I rijdier wordt geconfron- jteerd: Hoe dat op de boer- Iderij van „Die Flardingha [Ruiters" allemaal gaat bij 1 de verwezenlijking van dit I alles,' is waard nader te [worden bezien. Allereerst 1 echter iets over de historie I die nauw verbonden, is aan 1 de afgang en terugkeer van I het paard in onze moderne [samenleving. ■et is allemaal begonnen in ÏH9 toen de Vlaardingse mid- 1 denstand het paard als trek- I .dier 'péntctte bij de huis-aan- I buis bezorging van zijn prch 1 dttfctè». -Bqcs en paard, wilden I in., hun toen nog schaarse 1 vTijetijd ook wel eens een ver- t zetje. De paarden -werden on- I 'der het zadel bereden, overi- "ff ens tot beider genoegen. Men docht elkaar pp voor ritjes dn Tdepofcter of een fikse ffatop in I-het één of .andere weüurid. ■oen'rijpte het. plan een rijver- 1 eniging op. te richten. Namen [van het eerste uur waren: I Jac. Bergrhann, de smid, - p. I Verheul, J.' v.dl Ster, A. Ver- I kade en pikeur P- v.d. Berg. junior. De kentering kwam I toen overal de bestelwagen de I plaats van het paard ging in- nemen. Het tijdperk voor het 1 toeren over een lange afstand I brak aan- Het paard kwam on I de achtergrond en de vereni- Iging. ,J>ie Flardingha Rui- jters" verloochende het paard I en werd een aütomabielchib. Het toiletteren van de pony's, dat zelfs de kleinsten onder de leden zélfmoeten doen. helmin-aringel. Op diverse an dere plaatsen in en rond de stad kwamen pony's te staan, waarmee het gemeentebe stuur weinig gelukkig xoas. Van, die zijde kwam tenslotte uitkomst. Het bestuur kreeg de beschikking over' opstallen en land van de in het sane- ringsgébied gelegen boerderij vari de Gebroeders Hoogen- dam aan dé Broekpolderweg. Het woonhuis werd toegewe zen aan de- Vlaardingse Ja- gersvereniging. Eindelijk kon tot de noodzakelijke concen tratie worden overgegaan. Er brak een tijd aan van veel en hard werken. Met grote inzet aan manskracht veranderden bestuur en leden koelen- en j* varkenstal in. onderkomens voor pony's en paarden. OEFENMANEGE Er kwam een zadelkamer, ter wijl de vroegere wagenstal tot „praathuis" en-: koffiekamer werd getransformeerd. Ook de oefen manegeslieten niet lang op zich wachten. Een met zand eri de andere met. grasland ais ondergrond. Bij slecht weer waren ze even- wel niet te gebruiken "r dus moest er een overdekte manege komen.'Men. stak de koppen bijeen; opende de beurzen en wederommet een grote inzet aan mankracht en hulp van specialisten kwam een binnen manege tot stand, die de trots mag zijn van de vereniging. InAusterlitz ver- zamelden de leden als nijvére mieren boomschors teneinde de bodem van de manége (15x30 meter) een droge en. verende ondergrond te geven. Toen dit'alles eenmaal klaar.was konden „Die Flardingha gut ters" zich volledig ontplooien Thans leiden öp de boerderij Z9 pony's en drie paarden een prinsheerlijk bestaan. Negen -■ pony's zijn eigendom van de. vereniging, de rest is 'eigen bezit van de leden. Er zijn op dit moment 70 adspiranten die er nu al van dromen eené een. eigen paardje té bezitten. De verzorging van de- dierèn staat in deze paardengemeen-. schap op de allereerste plaats.' Paarden. pony staan nummer één. De leden, jeugd van 10 tot 16 jaar, zijn inger schakeld bij deze verzorging. De ruiter kunnen doornat ge regendthuiskomenvan les~ sen of oefenntten. Eerst ech ter moet de pony of hei paard worden drooggewreven,oofc: als ze bezweet zijn. Dan pas komen 'de ruiters aan de beurt. SCHEMA Volgens een roulerend dienstr schema helpen I de Meden bij het voederen en drenken van de viervoeters. Per dag' wordt Het edele hoofd van de drie jarige ruin Phantom met rechts zijn bazin Jeannet Werner de pikeur en-links haar assistente mevr. N. Houdijk-Ten Kate. voor het drenken zo'n duizend liter water- gebruikt, een hoe veelheid die in emmers moet worden aangevoerd. Aan het toiletteren van de dierën en de verzorging van zadel en hoofdstel - dient, alle aandacht ie worden besteed. Lief zijn voor de paarden, is iets dat de jeugd van-begin af aan wordt ingeprent. Wederzijds vertrouwen is de basis voor. een goede ruitercombinatie. Nooit mag worden, vergeten het paard te belonen voor een ge léverde prestatie. Vandaar dat er altijd, eenschaal met suikerklontjes voor de hand staat... Van onze sportredactie Naaldwijk Ze kennen elkaar nu: Maasdijk en Westlandia, de twee voetbalteams, die in sportpark De Hoge Bomen volkomen vreemd tegenover elkaar stonden. Na afloop van 't Naaldwijkse Jubiieumtoemooi was dat anders- Maasdijk immers won het treffen met 1—0 dankzij een. doelpunt van,. Zoon. Het was een product, uit" een pass Van Leen Visser en een combinatie van Van der Hout, Hordijk en Voogt. ■oen verscheen opeens de klei. 1 ne.Shetland pony in vlaardin- gen enomgeving als een le- 1 vend stukje -speelgoed voor op- groeiende kinderen, pe eer loste'die naar ons land kwa- I men dienden als lastdieren bij [de fruitteelt. .De hogcon- I junctuur stond menigeen toe [.Zlbh:..er één aan te schaffen, 1 leuk: voor de kinderen maar pok oniv c* z«df mee om. te gaan. De fokkerij tierde we- I lig. Latér kwamen de kloeke- re NeW-Forest- en Welsh-po- J ny's - niet nog enkele andere rassen naar Vïaardingen, be lter.: geschikt als rijpaardje dan de trippelende Shetlan- I ders. 1-piiieuw kwam de ruitersport In 1 de belangstelling- „Die Fïar- I 'dingha Ruiters" ..kozen voor [het paardje, althans de mees- 1 ten van hen. Het landje van I Th urm er werd het eerste oe- fenterrein. Later trokken de ruitere naar een braakliggend stuk. grond aan het "Wéster- I hoofd. STALLING- PROBLEEM Mie toeneming van het aantal le- l'den en pony's scMep een stab Y üngprobleem. Hoewel de mi- ni-paardjes winterhard zijn. moest naar onderdak worden uitgezien, vooral in perioden I van not en winderig weer. De eerste nood kon worden gele- nip4 met de buitenstalling bij'. l.boerdertf Char don aan. de Wil- Vergadering RKWIK Van onze sportredactie Vïaardingen —Bij RKWIK stelt wedstrijdsecretaris Jo Dries zich'op de eerstkomen de algemene ledenvergade ring, van RKWIK vrijdag 23 juni niet herkiesbaar. Zijn collega's Jan Remmerswaal (voorzitter), Ben van Haaren (tweede voorzitter), a. van Zwïeten (pupillen-secretaris) doen dat wel. Van de elftalcommissie stellen zich alleen de heren Veltman. en Van Velzen herkiesbaar. De heer A. C. Verschuren keert niet terug. Ook de heer Tj. de Laak,-als juniorsecreta ris, stelt zich niet als be stuurslid herkiesbaar. De agenda telt tien punten, waarbij o.a. jaarverslagen van. diverse commissies. Het bestuur van RKWIK stelt de leden een verhoging van de contributie voor. De vergade ring in het clubgebouw in park 't Nieuwelant begint om 19.30 uur. De druk, die Westlandia-na dat doelpunt op dé Maasdijkse de fensie legde, was te licht. In sportpark De Hoge Bomen nog meer: gouden" wedstrij den. Uitgerekend tegen 'n zo juist de vierde klasse binnen gestapt Hoekse Boys leed het naar de hoofdklasse gepromo veerde LVSJ "een nederlaag. Wat trainer Groeneveldniet eens betreurde. Nu staan ze weer met beide benen op de grond, vond hij- LVSJ verloor .met 2-—1. Hoekse Boys kwam niet zomaar aan die doelpunten. LVSJ zwoegde immers hard, maar kon niet voorkomen dat Leen van Dop èa in de eerste helft èn direct na rust de Llers.e keeper passeerde. Ijverig LVSJ echter kreeg loon naar werken door een doelpunt van Arie Kouwenhoven, die, op.de rand van buitenspel, de Hoek- se keeper .voorbij ging. Schiedam De ontspannings commissie van de sportverei» nigingExcelsior .*20organi seert vanavond in clubhuis De Toekomst een heat-avond on der leiding van Exeeïsipr-lid John Kloppers. Aanvang 20.00 uur.' Robert Agema (links) is enkele jaren eerste man gèv/eest van Pollux.' Toen behoorde he.t onder meer tot. zijn taak, samen met wethouder A. G. Kloots, de opening te verricht ten van het verbouwde clubhuis, nu circa een jaar geleden. Vïaardingen De Vlaardingse Mixed Hockeyclub.Pollux gaat in de algemene ledenvergadering, op donderdag 29 juni, een- nieuwe voorzitter kiezen in plaats van Robert Agéma. Samen met mej. J. Salomons en Leijnse stelt hij zich niet her kiesbaar. Ook rriej. C. G»-H. Mosterd treedt af. Het bestuur stelt voor de volgende leden in het bestuur, te .benoemen: mevr.. W. Schoenmakers-Krapels, mevr. S. j. Wamsteker- Andriessen en .de. heren "W. Heijmans, B. C. Hoftijzer' en A. Wimsirighbff-■* De 'agenda telt tien pun'teh, waaronder ook benoeming van bal lotage-, elftallen - en kascontrolecommïssies aan de -orde' gaan komen. De vergadering in het clubhuis aan de Cl Civir luslaan begint om 20^0 uur. Schiedam Piet Romeyn (32) zal het' komende seizoen iiitkö-- men voor SVV; Daarmee keert de ex-FeyenooTder na een verblijf van elf jaar bij de stadionclub terug op *t oude nest. piet Romeyn verliet op 2I-jarige leeftijd dé Harga-be- woners omna-één. jaar, onder trainer Fuchs in hettweede, door Norbert Höfling in de top-elfte worden gekozen. Sindsdien speelde de Scbie-r dammer .negen jaar onafge broken in het eerste en. was me de verover aar van Europa- en Wereldcup. Daarnaast speelde Piet Romeyn vele ke ren in. de nationale jeugdse- lektie 16-18' en 18-20 jaar, maar bovendien 5 keer in hét Nederlands elftal. Met de terugkeer van: Piet Ro meyn naar SVV is een eindè gekomen aan een erikele we ken, durende' onzekerheid 'daar SW ..en de èx-FeyenboVder fi- r nancieel niét tot overeenstem ming konden; komen. 'Een door SVV-preases gedaan te genbod, weliswaar lager dan. gend seizoen de roodgroene echter interessant .genoeg voor een definitieve terug- keer. Overigens staan meerdere ver dedigers op .de nominatie vol gens seizoen de roodgroene" kleuren te gaan verdedigen, wartt door een eventuele komst - van Excelsiors Freek Mühlenbruch komt het aantaL gegadigden voor'een plaats; in de Syy-defehsie op acht spe lers. Dit dan omdat ook Ed Slavenburg'eh. Jan de Tuinder hun góede seizoen in het b-e3f- tal met een kontrakt gehono reerd, zagen. Piet' Romeyn na een. verblijf van elf; jaar bij Feyenoord wéér terug naar SVV. Met de verhouding „mens- Daard" komen we op het tér- rein van de vrouwelijke pi keur, -Jeannet Werner, en haar assistente.mevr. N. Hou- dijk-ten KateSindsde Jkomst van deze pikeur, onafscheide lijk verbonden met haar eigen Gelderse ruin Phanton, hééft het onderricht een meer pro fessionele inslag gekregen. De resultaten bij de stréèk- wedstrijden, georganiseerd in" het' verband van de Bond van Landelijke Ruitérvereni- gingen, wijzen in die richting. Eeii recente cerste prijs bij de presentatie van vier- en' acht tallen is een 'eerste aanloop naar een verdere selectie. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren K. van Rossen, voorzitter; H. Langbroek, se cretaris- en J. v. d. Ster, pen ningmeester. Dit bestuur be- schikt over het nodige com merciële inzicht om alles wat cr op de boerderij nodig is zo scherp mogelijk in te kopen. Alle gemaakte kosten worden door de leden ponds ponds ge- wijs betaald. Dit wat betreft dekking en voeding. Behou dens de contributie is verder alles gratis. STALKNECHT Den is daar Maarten Hoogen.- damde z.g. stalknecht, die als hobby assisteert bij de verzorging van pony's en paarden. Op gezette tijden komt de hoef smid op de boerderij. Hij ts er ook bij als dé dieren worden ingeënt of hun periodieke wormkuur ondergaan, of wan neer dierenarts dr. Slikker veer uit Maasland bij één van de dieren moet komen kijken. Het is ook deze Maarten Hoogendam die het dagelijks uitmesten van de 52 boxen voor zijn rekening neemt. Al met al, het gaat goed met „Die Flardingha Ruiters", die tót de meest representatieve Vlaardingse verenigingen be hoort. Zelf. actief biedt ze pij feestelijke 'gebeurtenissen jong en oud passieve ontspanning. Confronteert haar jeugdleden met de natuur, leert hun eer bied te hebben voor dieren. Draagt ook-bij aan de karak tervorming met hun te leren, wat regelmaat en discipline Is. Schenkt hun bovendien pretti ge uren op de boerderij in de Broekpolder, waar het vooral in de zomer voor ieder stads mens goed toeven is. 's-Gravenzande Voor de Westlandse atletïekkampioenschap- pen bestaat veel belangstelling. Ongeveer honderd inschrijvin gen al zijn bij de organisatoren binnengekomen. Ook meldt bet comité dat het bedrijfsleven een „redelijke medewerking" geeft. „Het kan echter nog beter", vindt men. Voor diegenen, die zich alsnog in het atletiekgewoel willen, wagen de kampioenschappen worden op 24 juni gehouden bestaat de mogelijkheid zich aan te melden bij: L. van Daalen, Kleine Woerdlaan 81, Naaldwijk, F. Schoordijk, Heenweg 53, 's-Gravenzande, van der Voort, Heenweg 39, '-Gravenzande,. tel. 01748-2292. J. Molenaar, Hyaeintstraat l, 's-Gravenzande (Heenweg) tel. 01743-4785. Moment uit de derby DHS-DRZ. Beide teams krijgen het dit weekeind bijzonder moeilijk. Schiedam Aanstaand week einde komen de honkballers voor bet laatst In actie voor dat een 3-weekse mid-zomer- pauze aanvangt. In het eerste week-end worden ter gelegen heid van het BO-jarlg jubileum van de KNBSB een aantal fee^fwedst rijden gespeeld. Welke dat zijn is op een uit zondering na, zorgvuldig door de bond verzwegen 1 Die. uit zondering betreft het softball- toernooi, dat het Rayon Rot terdam op zondag op zondag 25 juni organiseert. Ook de softballmeisjes van Schiedam geven present. Op de velden van SCR benoorden Laag Zes tienhoven. De andere 2 com- petitieloze week-ends zijn het gevolg van de Haarlemse Ba- sebaUweeb, die ondertussen al 'tot een baseball-ten-days Is uitgebouwd. Van vrijdag 30. juni tot en mét zondag 9' juli" elke dag 2 wed- Strijden. met deelname van ploegen als Cuba en Nicara- qua: de-nr. 1 en 2 van de we reldkampioenschappen! Terug naar onze eigen competi tie, voor Schiedam en Holy beide dit week-end winst. Aanstaande zondag krijgt al leen Holy gelegenheid voor ei gen publiek op te treden. Schiedam speelt uit tegen het gepromoveerde FAK, uit Bilt- hoven. Er wordt daar nog op een ouderwets ona angèpast voetbalveld gespeeld, veel veldfouten. kunnen -het gevolg zijn. Schiedam wordt, voor de winst getipt. Holy's positie aan de kop van de ranglijst in de tierde klasse C is met fluweel en rozen be kleed. Holy is nog ongeslagen, het wordt gevolgd door den Bosch met 6 en Botlek met 8 verliespunten. Tegen den Bosch moeten beide wedstrij den nog gespeeld worden. Zondag tegen Domstad Dod gers 'moet zonder moeite ge wonnen kunnen worden. De Utrechtenaren hebben nog maar. 1 winstpuntje, en tronen uitzichtloos onderaan. Toch is het voor Holv oppassen gebla zen: D Dódgers provoceerde tegen Lodewijk en Botlek op een wijze, die met honkbal weinig te. maken had. Lijvige rapporten gingen al naar- de Bond. Zondag 14.00 uur Zwa' luwenlaan. DRZ speelt zaterdag 14.00 uur thuis tegen Zwijndrecht. Het heeft winstkansen. DHS. gaat zondag naar Nado V waar het moeilijk zal zijn de puntjes al te snoepen. Voor de softballmeisjes van Schiedam staat een uitwed-" strijd op het programma. Dinsdag 20 juni wordt tegen BHC in het veld getreden. Een voor het kampioenschap beslissende match. Aanvang 19.00 uur. terrein van Aersj serüaan bij de Nenyto-sintel' baan Rotterdam,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4