Dirigent De Bruyn met orkest op toernee door Canada SOCIËTEITEN- AGENDA mm TOP-TIEN Gevarieerd winterprogramma van Ylaardings Kunst Centrum W"5 i Recreatie atlas van Rijnmond Klein woon wagenkamp in Vlaardingen •II v 4- -J? J, v i -jf J SCIIIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 23 JUNI 1972 VIaardingen Het programma dat het Vlaardings Kunst centrum de komende winter haar leden kan bieden, ziet er §§g aantrekkelijk en vooral zeer gevarieerd uit. UUS Dit komt voor een belangrijk deel doordat raen erin is ge- §j| slaagd om vijl gesubsidieerde toneelgezelschappen naar IK Vlaardingen te krijgen. De laatste jaren speelden alleen het Nieuw Rotterdams Toneel en het Zuidelijk Toneel Globe in de Stadsgehoorzaal, maar voor het aanstaande seizoen is dit aantal uitgebreid met de Toneelgroep Cen trum, de Toneelgroep Theater en het Amsterdams Toneel. De toneelgroep Centrum komt op 11 september met een voorstelling van „Vis voor vier", de toneelgroep Theater komt op 26 september met „Don Juan keert terug uit de oorlog" en Jiet Amsterdams Toneel komt op 8 februari met „De Ernst van Ernst". Wat de overige gezelschappen ■betreft, de titels van de stuk ken d-ie zij gaan opvoeren zijn nog niet bekend. Wél kan men vast in zijn agenda noteren dat het Nieuw Rotterdams To neel op 9 oktober, 21 novem ber en 16 maart een voorstel ling in de Stadsgehoorzaal geeft, ihet Zuidelijk Toneel G-lobe op 22 januari en 14 april. VRIJE PRODUKTIES gS •^Liselore Gerritsen zal op 13 januari brengen met Ramses Shaffy. een nleuwjaarsfestivaf Voorts zullen er in het winter seizoen. twee vrije producties op de planken worden ge braakt, namelijk Dagboek van een gek" door Henk van Ulsen en het blijspel ,,De Kleine Hut" met onder andere Bob de Lange, Paul Cammer- mans en Hetty Verhoogt. Ook het cabaret zal niet ontbre ken: Fons Jansen treedt op 4 november in de Stadsgehoor zaal op met zijn cabaret „Kwartetten" en op 30 maart 1973 is het weer de beurt aan Paul van Vliet met zijn caba ret Noord West. Mevrouw Van Vliet, oftewel Li- selore Gerritsen, zal in de ko mende seizoen eveneens Vlaardingen aandoen. Zij ver zorgt samen met Ramses Shaffy op 13 januari het nieoiwjaarsfestival. Dans en muziek, daar staan rEnsamlble National du Séné- en het Telemann-ensem- ible borg voor. Op 19 oktober treedt het uit 40 mensen bestaande dansgezel schap Ensemble National du Henk van Ulsen, zoals hij te 2ien zal zijn in „Dagboek van een gek". zaal onder de titel Féerie Afrl- caine. De groep brengt een se lectie wervelende dansen uit de Afrikaanse folklore. op 22 februari op in de Har moniezaal, Dit ensemble geeft een concert van zeventiende en achttiende-eeuwse muziek. Kunstcentrum kunnen zich vanaf heden reeds verzekeren van plaatsbewijzen voor vijf •of meer evenementen in het Sénégal op in de Stadsgehoor- Het Telemann-ensemble treedt Leden van het Vlaardings seizoen 1972-1973. Versoek GS aan college: Vlaardingen Gedeputeerde Staten hebben b. en w. van Vlaardingen verzocht mede werking te verlenen om in de gemeente een klein woonwa genkamp, voor ongeveer vijf tien wagens, te realiseren. Het college is bereid aan deze wens te voldoen, mits de ge meenteraad hiermee akkoord gaat. Binnenkort kan de raad een dergelijk voorstel in de bus verwachten. Het woonwagenkamp moet een aanvullende functie krijgen naast het centrale woonwa genkamp in Schiedam. GS willen in deze regio, gevormd door de gemeenten Delft, De Lier, 's Gravenzande, Maas land, Maassluis, Naaldwijk, Pijnacker, Schiedam, Schip luiden en Vlaardingen, vier of vijf van dergelijke kleine woonwagenkampen stichten. Schiedam De Schiedamse orkest-dirigent Aad de Bruyn vertrekt donderdag 29 juni met de muziekvereniging „De Bazuin" uit Oud-Beijerland voor een zeventiendaagse toernee naar Canada, waar het uit ruim honderd man be staande gezelschap vele grote steden zal bezoeken. De eerste week is men te gast in de stad Hamilton op uit nodiging van de High School Girls Band, die enkele jaren geleden van de Oudbeijerlandse gastvrijheid mocht proe ven, toen de band deelnam aan het Wereldmuziekconcours in Kerkrade en daaraan gelijk een Europese toernee vast knoopte. Dirigent Aad de Bruyn. Vrijdag: Quousque Tandem, in ge-bouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van half negen tot half twee. 't jKonk, Hoogstraat 148, van haltf negen tot half een. DSele-discobar, in clubhuis De Doele, Doeleplein 1, van half negen tot elf uur. Uuktien, in centrum De Dukdalf, Rijnstraat 1, van half acht tot tien uur, voor dertien- tot en met zestien-jarigen. Saterdag: t jionk, Hoogstraat 148, van half negen tot half twee. b^Ton, Lange Haven 121, van half acht tot een uur. Quousque Tandem, in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van balf negen tot half twee. tohdag; t Honk, Hoogstraat 148, van half negen tot twaalf uur. b® Ton, Lange Haven 121, van half acht tot half een. Ptacosoos Groenoord-KAJA, in boerderij Landvreugd, Sweelinck- singel 1, van Zeven uur tot half twaalf. Woensdag; üuousque Tandem, Nieuwstraat 12, van half negen tot half een. Aad de Bruyn is geen onbe kende in. de Schiedamse muziekwereld. Behalve di rigent van het Schiedams Politie Muziekgezelschap, dat enkele maanden gele den met veel succes haar jaarlijkse concert gaf, heefl hij ook de muzikale leiding in handen van de Custo- Voorwaarts combinatie. Zijn muzikale carrière be gon Aad bij de muziekver eniging Oefening Baart Kunst, waar hij als zesjarig knaapje de klarinet leerde bespelen. Toen bleek, dat zijn muzikaal gevoel op hoog peil stond, ging hij op zijn achttiende in de oplei ding bij Gijsbert Nieuw- land, dirigent van de Mari nierskapel en de musicus Piet van Mever, die hem het vak van dirigent bij brachten. HOBBY Het musiceren is voor Aad de Bruyn, die door middel van een levensmiddelenbedrijf in de Nassaulaan in zijn onder houd en dat van zijn vrouw en dochtertje voorziet, altijd een hobby gebleven. Échter een liefhebberij die veel tijd in be slag neemt: „Soms weet ik niet meer wat nu mijn bobby is en wat mijn werk. Gelukkig vangt mijn personeel mij erg goed op. Wanneer ik na de concerten in Canada op va kantie ga, runnen mijn assis tenten de zaak en dat is na tuurlijk erg fijn", aldus Aad. Het verblijf in Canada ziet Aad wel zitten, hoewel hij het be paald niet als een vakantie beschouwt. Vooral het pro gramma voor de eerste elf da gen. vindt hij zeer zwaar, dan moet 't orkest elke avond een concert geven. Voor Aad de Bruyn blijft het niet al-teen bij het hanteren van de dirigeer stok, een groot deel van de be schikbare tijd moet hij samen met de secretaris van de ver eniging, de heer W- van Dam, besteden aan de organisatie, het samenstellen van pro gramma's en het oplossen van allerlei problemen die onver wacht de kop kunnen opsteken. „De Bazuin" heeft een groot re pertoire, dat het mogelijk maakt, muziekliefhebbers met verschillende smaken iets goeds te bieden. „Wanneer we voor studenten spelen, zullen we het meest dansmuziek ten gehore moeten brengen, klas siek spreekt die Jongelui waarschijnlijk veel minder aan", vindt Aad. TIEN JAAR Bijna tien jaar dirigeert Aad de Bruyn. het Oudbeijerlandse or kest, waarmee hij in contact kwam toen hij in Maasdam werkzaam was in verband met zijn studie. Over de pres taties van „De Bazuin" is hij zeer te spreken. Vooral de iaatste vier jaar staat het or kest, dat officieel de Konink lijk Erkende Christelijke Mu ziekvereniging „De Bazuin" heet, hoog aangeschreven bij de nationale muziekverenigin gen. Inmiddels heeft het orkest vijE radioconcerten op zijn naam staan, het zesde wordt op 27 juli door de NCRV uitgezon den, en twee langspeelplaten, die zijn opgenomen in zaal „Arcade" op de Lange Haven. Duizend exemplaren van de tweede plaat neemt het orkest mee naar Canada. Het orkest bestaat uit veertig man, voor het geven van ver schillende shows gaan er zes tien majorettes en een drum band, die eveneens zestien le den telt, mee naar Canada. Het gezelschap wordt aangevuld met een aantal donateurs. Voor het vertrek geeft „De Bazuin" zaterdag in Oud-Beij- erland een afscheidsconcert, tijdens welke de nieuwe uni formen geshowd worden, die Het orkest „De Bazuin" uit Oud-Befjerland. de musici in Canada zullen dragen. EMIGRANTEN Zaterdag 1 juli treedt ,,De Ba zuin" op voor Nederlandse emigranten, voorts worden er verschillende concerten gege ven in Hamilton, Ottawa en Montreal. Ook staat er een op treden voor de Nederlandse Ambassade op het program ma. Behalve aan de muziek wordt er ook nog wat aan dacht besteed aan de beziens waardigheden in Candada, te vens wordt er een bezoek ge bracht aan de Verenigde Sta ten. „De toernee wordt een hoogte punt in het bestaan van „De Bazuin", aldus dirigent Aad de Bruyn. 1. Heüo-a Mouth en MacNeal 2. Let's dance Cats 3. Meisjes met rode harenArne Jansen 4. Matrimony Gilbert O'Sullivan 5. Take me bak 'ome Slade 6. Give up your guns Buoys 7. Little Willy Sweet 8. Loco por ti Chris Montez 9. Song sung blue Neil Diamond 10. Conquistador Procul Harum SCHIEDAMSE TOP-TIEN. 1. Give up your guns Buoys 2- Let's dance Cats 3. Hella-a Mouth en MacNeal 4. Un canto a galicia Julio Iglcsias 5. A whiter shade o£ pale Procul Harum 6. Meisjes met rode haren Arne Jansen 7. Little WillySweet 8. Margrietje Louis Neefs 9. Matrimony Gilbert O "Sullivan 10. Take me bak 'ome Slade Weer of geen weer, moe der duif doet haar plicht. Al diverse malen hebben foto's laten zien, dat de vogels niet schromen om de meest vreemde plekjes uit te kiezen om gezinsuit breiding tot stand te bren gen. Deze duif zag het wel zitten In een bak vol geraniums op een balkon aan de Vlaardingse Hoyledesingel. Al twee weken zit moeder duif geduldig op haar nest en geniet ondertussen van het fraaie uitzicht. Twee eitjes liggen er in het nest. Wanneer die zijn uitgeko men zal moeder duif het erg druk krijgen want de opvoeding moet ze waar schijnlijk helemaal afieen voor haar rekening nemen. Haar echtgenoot is tenmin ste nog niet gesignaleerd. Schiedam Recreatie i7i Rijn mond. Alle mogelijkheden daartoe zijn vanaf nu te be- studeren in de fraaie recrea- tie-atlas die het Openbaar Li- - chaam Rijnmond heeft uiige- - geven. Aan de hand van kaar- tjes en een schriftelijke toe- lichting kan iedereen iets aan - de weet komen over de moge- - lijkheden die de 23 Rijnmond- gemeenten voor de recreant - bieden. De atlas is verschenen om iets aan het „gehavende" beeld van Rijnmond te doen. De in dustrieën, flatwij ken als Groenoord en de mensenmas sa die Rijnmond een niet al te beste naam bezorgen zijn vol gens het Openbaar Lichaam niet alleen bepalend voor de image van dit gebied. Er is in Rijnmond recreatie vol doende, ook al heeft de natuur Rijnmond niet al te royaal ba- dacht, aldus voorlichtings ambtenaar Gerrit Schilder van Rijnmond in zijn toelich ting. Men zou daar tegenover kunnen stellen dat in de afge lopen jaren ook heel wat na tuur is weggehaald en dat het zeker niet de schuld van de natuur is, dat Rijnmond zo ge worden is. Op korte afstand van ieders huisdeur is voldoende recrea tie te vinden en de atlas wil de weg wijzen. Het strand van Oostvoorne en Roekan je, het watersportcentrum Brielie en het oude stadje Hellevoetsluis, maar ook de parken en ande re groenvoorzieningen krijgen alle aandacht. Daarnaast is aandacht besteed aan de toe ristische bezienswaardighe den die in elk van de 23 Kijn- mondgemeenten aanwezig zijn. Wat Schiedam betreft is dit een opsomming van de vele be zienswaardigheden die ook de het oude stadje Hellevoetsluis, plaatselijke WV aanbeveelt, al is van alle monumenten niet veel te bezichtigen. Het Proveniershuis wordt in. de at las nog aangeduid als een complex van 50 bejaardenwo ningen. Zullen, de raad voor jeugd en jongeren en de Schiedamse Gemeenschap leuk vinden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3