IK ZIE Kermis exploitant Panbakker op regenachtige 55 Een duif onder de douche 3 V s- O Brievenhoekje De nieuwe puzzel Hallo allema-al Vakantie! De prijswinnaars Een goede raad gCHIEDA.riöCHË COURANT VRIJDAG 23 JUNI 1972 Vlaai-dingen Donderdagmiddag half drie. De regen stroomt naar beneden. Alles ziet er even troosteloos uit. Vooral het terrein schuin tegenover de Ridder straat dat tegen de Maassluisedijk aanligt. Het ter rein waar de kermistenten en de woonwagens van de exploitanten staan. Alles is nog dicht. Een handjevol jongens spoelt wat in de grote plassen waar het kermisterrein vol van ligt. Een paar ande- re jongens schuilen onder het afdak van de tent waar de botsautootjes in beweging moeten komen. De jongens zullen nog even moeten wachten. Half vier. De regen blijft onverminderd vallen. De plassen op het kermisterrein zijn zo mogelijk nóg groter geworden. Het groepje jongens dat nog wat rondhangt is groter geworden. Dat wel. 1 Hun wachten wordt beloond. Opeens wordt de stilte verbroken door keihard kermisgescbctter. Een toe ter, keiharde beatmuziek en het geluid van botsau tootjes die in beweging komen. De jongens kunnen hun twee kwartjes kwijt: één kermistent gaat er in elk geval open. MET ENTHOUSIAST In het uiterst sobere kaartverkoophokje zit de eige naar van de botstent, de heer P. Panbakker. Zijn dochter Geertje verzorgt dc muziek. Het enthousias me straalt niet van zijn gezicht af, bepaald niet. ,,'fe Zie 't niet zo zitten" bekent hij dan ook eerlijk, terwijl bij met zijn hand door een lade voi met naar schatting zo'n 2000 fiches rommelt. „Nee, ik zie het niet zitten, maar we moeten het ei genlijk hebben van de vrijdagavond en de zaterdag. Maar ja, met dit weer, kun je het wel vergeten". Tussen zijn woorden door moet hij toch jeugdige klan ten helpen, want „botsen" is natuurlijk wel het „einde". Afgezien daarvan: de jongelui hebben geen andere keus. De heer Panbakker staat dit jaar voor het eerst in Vlaardingen. Hoe hij het vindt? Niet geweldig. Dat 2egt hij niet, maar je ziet het aan. zijn gezicht. En uiteraard draagt de regen daar wel een steentje toe bij. flWe zitten 't liefst in 't noorden", zegt de heer, Pan bakker, die zelf afkomstig is uit Friesland. „Het publiek, de mensen zijn er anders. In het zuiden ook waar we laatst waren, ergens in Limburg. Ik weet niet hoe ik dat nou moet uitleggen. Maar ze zijn anders dan hier". Dochter Geertje, tussen Het opzetten van een volgende plat door, „hierzo zijn de mensen en de jongens veel vernielzucht! ger, over het algemeen. Er zijn natuurlijk wel uitzonderingen". De heer Panbakker, gevraagd of de mensen in het noorden en zuiden van ons land misschien meer „feestenmakers" zijn dan in het westen, zegt vrien delijk» doch zonder één woord teveel te zeggen ja". het is gewoon zo. Dat heeft .de ervaring zo langza merhand wel geleerd. Dochter Geertje doet nog een poging. „Ik geloof dat ais de Pasen vroeg valt, we in de volgende maand eigenlijk een weekeinde te veel hebben. En daardoor komt het, want wij ken nen allen maar maanden met vier weken. Zoiets moet het zijn, ik weet het eigenlijk ook niet zo". Dochter Geertje en vader Panbakker zijn opgegroeid tussen de kermisattracties. „Ik ben nu 51 jaar en ik zit al.51 jaar op de kermis kan ik wel zeggen. M'n vader is nu 82, hij heeft al- tijd een zweefmolen gehad. Heb ik ook een tijd mee gestaan. Maar ik heb hem nou maar verkocht". Eenenvijftig jaar in het vak en nog tevreden? „Ach tevreden", zie je hem zich afvragen. Maar hij zegt alleen maar tJ's Zomers zou ik niet anders willen". THUIS En 's winters dan, wanneer hij van november tot aan de paasdagen ook eens normaal „thuis" kan wonen en niet een trekkend bestaan heeft? „Nou, dan ben je wel bezig. We knappen alles zelf op. Daar heb je die maanden dan wel voor nodig. Het is hard werken". "7 SCHRIKKELJAAR Vannacht of misschien morgenochtend vertrekt het kermisgezelschap weer naar elders. l0s ™okkcn 'h" het hokje De familie Panbakker gaat weer naar het noorden. heeft ingeschoven, zegt haar man, dat er eigenlijk nóg een reden is waarom het dit jaar voor de ker- mismensen niet zo lekker zit. ,,'t Is een schrikkel jaar hè. Dan valt de Pasen vroeg. Dan zijn de ker missen allemaal tegelijk. Zoals nu; is er ook kermis in Sluis, nee Maassluis". Hoe dat komt weet hij eigenlijk ook niet precies, maar daar waar ze. het het meest naar hun zin hebben, waar ze de mensen beter kennen en het daarom ook prettig to ev en vinden. ,,'k Zie het niet zitten" zegt.de heer Pakbakker. Laten we hopen dat de vrijdagavond en de dag van van daag de regenachtige donderdag voor hem en de overige .exploitanten hebben goedgemaakt. De paratrooper stond donderdag stfl en ver/aten - net afs de andere kermistenten op het natte kermisterrein. De heer Panbakker zag het allemaal niet zo zitten. 's Morgens is het altijd een vreselijke herrie op num mer 238 in het flatgebouw. Ze moeten zich allemaal tegelijk wassen, ze staan te trappelen bij de w.e. en iedereen heeft moeder no dig. Het lijkt wel of moe der zo vroeg in de ochtend toveren kan. Ze snijdt brood, ze voert kleine Eric, ie maakt bij Francientje en Molly keurige staartjes in het haar, ze moet op de katten letten die van de melk willen snoepen, ze poetst nog vlug even va ders schoenen en ze kookt eieren. Intussen praat en schreeuwt iedereen door el kaar, „Jan schiet eens op !n het bad", roept vader, „ben je nu nog niet klaar"- Jan tent altijd zo en ze moeten zich allemaal nog wassen. Jan geeft geen ge luid. Er klinkt alleen een heftig gespetter, gebonk, geloop en gehijg. „Wat doet hij toch?" zegt Fran cientje, „het lijkt wel o£ hij aan het waterskien is", „ja, wat doe je toch", roept vader, ,ben je de 300 meter aan het zwemmen?" „Er zit een duif", gilt Jan. „Een wat?" roept vader, „een druif' Eet op en kom er uit". Wat zeg je?" roept Jan. „Eet die druif op en.-.O, die jongen teut ook altijd zo", en boos geeft Vader een bons up de deur. „Doe open, Jan", Jan doet de knip eraf en dan zien ze tot hun verbazing dat hij door de badkamer draaft en tets probeert te vangen. „Doe de deur dicht", roept Jan, „anders vliegf 'ie er uit". Vader schrikt als er opeens Iets langs zijn hoofd fladdert. „Er Is een duif door het raampje naar binnen gekomen", be richt Jan onder het draven door, „hij heeft alles vol- gepoe Ik bedoel hij heeft over iets gedaan". Jan en vader hebben tien mi nuten nodig om de duif te vangen. Eindelijk heeft va der hem. Het dier hijgt en trilt en zijn kraaloogjes schieten angstig heen en weer. „Dat is die lastpost die altijd het wasgoed vuil maakt", zegt moeder, „er moet er nog één zijn. Ze zitten hier In de buurt", In een opening in de muur wilden ze een nestje ma ken, ziet vader nu. Er lig gen allemaal veentjes eo strootjes. Vader haalt alles weg. „Anders houd je een vieze was en wij moeten steeds In ons blootje op jacht", zegt hij- De kinde ren vinden het wel zielig. „Als ze nu weer terug ko- men...,Dan moeten ze op nieuw met hun nest begin nen", zegt Mollie* „Ik zal een vogelverschrikker ma ken", zegt vader. Hij zoekt meteen een lange stok en timmert er een lat tegen aan. „Schiet nou op Al- bert", zegt moeder tegen vader, „het is al acht uur. Je komt vast nog te Iaat". Maar vader wil het even afmaken. De kinderen gaan op zoek naar kleren. Jan komt met een oud voetbalshirt aan, F"rancïen- tje haalt een babybroekje van Eric en'zoekt in de oude klerenkoffer een rare, grote hoed van moeder. Het wordt een pracht van een vogelverschrikker. Ze moeten er erg om lachen Maar de duiven lachen niet- Ze durven nu niet meer op het balkon te ko men. De kinderen komen die ochtend allemaal te laat op school. En vader is vijf minuten te laat op kantoor. Gelukkig is de chef naar de tandarts. Maar ja, dat moet je er voor over hebben als je rustig wilt douchen zonder dat er een duif boven je hoofd vliegt. ANKE 1 X 6 Horizontaal zowel als verticaal vul Je dezelfde worden in. 2 hori zontaal en 4 verticaal insect dat steekt, horizontaal 4 en verticaal 2 de maat nemen, horizontaal 6 en verticaal 1 vervoermiddel waar veel mensen in kunnen, horizontaal 7 en verticaal 3 tanden en kiezen vormen samen je.,.;.., horizontaal 8 en verticaal 5 nuttig. De oplossingen verwacht ik weer voor donderdagmiddag vier uur. Denk aan naam, adres en leeftijd onderaan de brief of oplossing. Dus niet alleen op de envelop. DëAr zot je op: Aan Anke, Verweis- dijk «—8, Delft, 'De m X w va rnsand en Even op de kalender kijken hoor. 2? juni. Ja, het gaat nu toch echt opschieten. Nog één weekje je tanden op elkaar en dan is het zo ver, Gelukkig hoef je nu geen repetities en moeilijke dictees meer te maken want je hébt je rapport al gekregen. Stonden er mooie cijfers op? O, wacht even. Ik moet Hummeltje uit de gordijnen ha len. Hij zit bijna boven in. Kleine Moppie zit er naar te kijken. Het zijn twee kleine katjes, Zwerfkatjes. Hun moeder, ook al een zwerf po es, bracht hen met nog twee zusjes en een broertje op 16 april bij me. Ze waren toen ongeveer een maand oud en drib belden achter moeder aan bij mij de kamer binnen. Voor vier katjes heb ik nu een ander huls gevonden. Moppie is de bangste. Ze is nog steeds erg schuw en wil niet geaaid worden. Daarom wacht ik nog een paar weken en dan gaat re naar haar nieuwe huis. Nu lopen ze samen door de kamer te draven. Moederpoes heb ik ook en dan nog twee katers, ook al zwervers. Je ziet, het begint bij mij al echt een beetje op een dierenasiel te lijken. KVONNE BAKKER {Schiedam) Hoe vond je het leeuwenpark? Heb jè de leeuwen goed kun nen zienKregen ze net eten? Jij hebt een fijne vakantie in het vooruitzicht, Is het een groot hotel? Is het in dat plaatsje ook erg druk? Het Ujfet me fantastisch. Jij hebt at gro te zussen zeg. Zijn ze al ver loofd? Je bent al drie keer tan te, schreef je. Wonen je ge trouwde broer en zus ver weg? LEONTINE VOORBERG Schie damAl die verhalen „haal" ik uit mijn hoofd. Ik bedenk ze zelf. Ik ben nu aan een fijn ver volg verhaal bezig. Ik ben be nieuwd hoe je dat vindt. Volgen de week komt de eerste afleve ring in ons hoekje te staan Hóéveel kilometer heb je gelo pen? Het zou niets voor mij zijn hoor. Heb je al meer me dailles? JOL AND A V. d. LEE {Schiedam) Moest je voor twee diploma's tegelijfe zwemmen? A en B7 Hoe hart dat dan? Ben je ge slaagd? Is het zwembad dicht bij. Er is in. Schiedam ook een mooi openlucht zwembad he? Daar ben Efe wel eens langs ge fietst. HEL EEN V. d. LEE (Schiedam) Hoe was de Oosterhout-week? Heb je het leuk gehad? Geluk kig hadden jullie goed weer* Niet zo koud en ook niet zo re genachtig. Ben je nog naar de bossen geweest? Ik houd oofe veel van dieren hoor. Alle die ren vind ik lief. Ik heb geen Pippi gezien. Er zat geen teke ning bij in de envelop. gevallen? Verleden jaar f». mijn dochtertje van een stoeltje gevallen en toen had ze een gebroken arm. Dat is een na righeid hoor. Maar bij jou viel het gelukkig mee want je kon wel naa- de sportdag. Het was toen gelukkig goed weer. Heb je nog iets gewonneri? Was het een drukke bruiloft? Je bent toen zeker wel laat naar bed gegaan? I t was het laatste briefje weer van verleden week. Dag alle maal, veelgroeten van ANKE. 1 Yvonne Bakker, Roëllstraat 54, Schiedam (9 Jaar) 2 Rob van Klaarwater, Rotterdamsedijk 10c, Schiedam (9 Jaar) k Y-i j -ra. oplossing was: 1 zij, 2 oor, 3 maan, 4 einde. 5 rusten, 6 maandae. H T i 0 sÖ",°rn uit Schiedam maakte een lenke tekening bij 7 Amerika, 8 appels, navel, 10 Been, u een, 12 na. e oplossing. De beginletters vormden samen bet woord romermaanden. ANJA VOORBERG (Schiedam) Hebben jullie de plaatjes ge kregen? Zat er nog iets bij wat je kon gebruiken voor je verza meling? Jullie Fie't bij elkaar vast wel keel wat kilometers gelopen. Maar ja,, daar krijg je dan ook een medaille voor. te, MIEKE WINKEL {Schiedam) Het eitje Hebben jullie de afscheids- avond intussen al gevierd? Was het leuk? Ja, nu Is er een belangrijke periode in je leven voorbij. De lagere school. Nu ga je tot de groten behoren* Gaan er veel uit je felas naar de Havo? Dat Is altijd we! ge zellig. Dan houd je je eigen groepje. IRMA FEENSTRA (Schiedam) Bedankt voor je leuke tekening Deed je arm pijn toen je was Het Is bijna vakantie maar voor mooi weer heb Je geen garantie de blaadjes kamen aan de bomen, de zomer gaat al komen, al en toe valt er nog regen maar wie kan daar na niet tegen! Nu, ik wel hoor! Knoop dat in je oor. (Monique Uphus, 19 jaar. Nootdorp) Een lelie Is een bloempje een banaan, dat Is een vrucht, een bij zegt: „Zoemzoera- zoempje", een specht maakt veel gerucht. Nu één goede raad: doe de natuur geen kwaad eo ook de andere mensen niet dan leef Je zoals God bet graag ziet (MilH Wouters, II Jaar, Bleiswfjk) Elfje Rozalien wordt morgen tien. De elfjes klein roepen Hjo: „lang zal 2e leven en niet meer beven". Rozalien fluit Nu Is mijr versje uit (Ellen v. d. Berg, 9 jaar. Den Hoor») V.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5