Opblaasbare hoes in Kolpabad ^m John Hesselberth, een zwijgende graficus Na overtreding tegen de lamp: f 320,- boete Begroting 1973 op de tocht? Meer opslag ruimte voor G.S.W. INTEGRATIE NUTSBEDRIJVEN: Discussie- week over lager onderwijs 3 1 WKlÊÊËmm Brandweer lieden geslaagd Afsluiting Hoofdbrug Schiedammer wint Maaskant-prijs In Maassluis: Verlenging termijn aanvraag huursubsidie. SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 29 JUNI 19T2 Vlaardingen Mogelijk nog deze winter zal het buitenhad van het Kolpabad worden overspannen met een opblaas bare nylonhoes. Als dit al geruime tijd bestaande gemeen telijke plan wordt uitgevoerd zullen zwemliefhebbers 's winters niet alleen in het binnen-, maar ook in het bui tenbad terecht kunnen. AI vorig jaar speelde de gemeente met het idee van de over kapping. Vorige week heeft wethouder A. G. Kloots con tact opgenomen met een deskundige op dit gebied, die heeft beloofd binnenkort een kijkje in Vlaardingen te ne men en uit te zoeken of de mogelijkheid aanwezig is. Wethouder A, G. Kloots zei vorig jaar toen hij het plan bekend maakte: „We heb ben een prachtig 50 meter- bad, dat nu een half jaar niet wordt gebruikt. Dat is doodzonde, want in Vlaar dingen bestaat er genoeg animo voor het zwemmen". De overkapping zal niet alleen meer bieden aan de bezoe kers, die zomaar wat rond willen spartelen. Ook de trai ningsaccommodatie voor de wedstrijdzwemmers en de mogelijkheden om de licha melijke opvoeding van de jeugd op peil te brengen zul len aanzienlijk worden ver ruimd. FUNDERING Voor het echter zover is zal nog veel moeten -worden bestu deerd. Onder andere moet worden nagegaan op welke wijze de overkapping moet ""'v-- y- y tg* in y '- y~:yy^< worden bevestigd. De slappe veengrond in Vlaardingen maakt waarschijnlijk een goe de fundering noodzakelijk waaraan de hoes moet worden verankerd. De vraag is echter of de betonnen blokken, die als fundering dienen, niet ia gusfctis nog informatie op te de grond wegzakken. doen. Hij is namelijk van plan tijdens zijn vakantie in Duits- Dat is één van de problemen die land een congres te bezoeken, aan de deskundige zal worden dat aan de zwembaden is ge- voorgelegd. Verder hoopt wet- wijd. houder A. G. Kloots eind au- Nog voor de vakantie hoopt de gemeente de deskundige te kunnen begroeten. Misschien kan dan nog deze winter de nylonhoes worden aange bracht. De kosten die hiermee gepaard gaan bedragen onge veer 250.000 gulden. Nu moet het buitenbad 's winters worden gesloten. Door een opblaasbare nyion- hoes kan het in de toekomst wellicht tot binnenbad wor den omgetoverd. Schiedam De heren A. J, var der Most en G. Santra zijn ge*' slaagd voor het rijks examen brandwacht 2e klasse, dat op 26 juni werd genouden. De ge slaagden zijn bij de Schip damse vrijwillige brandweer. Voor het op 30 mei afgenomen rijksexamen brandwacht 2e klasse zijn zes Schiedamss korpsleden geslaagd. Het zij" de heren: B. v.d. Berg, M. j j M. Dingënouts, S. W. Krom menhoek, C, A. N_ v. Vliet, Jj ■B. Mols en M. J. Klareribeek' De lessen zijn gegeven doo^ een instructeur van. het eiged korps. Schiedam De Hoofdbrug van de Lange Nïeuwstraat naar de Hoofdstraat is in de nacht van maandag 3 juli op dinsdag 4 juli van twaalf uur 's nach tot 's morgens 2es uur, als n* dig blijkt langer, voor alle verkeer afgesloten, behalve voor voetgangers. Dit in ver band met door de dienst Ge meentewerken uit te voere werkzaamheden aan het voet pad van de brug. Schiedam John Hesselberth, sik, kort geknipt haar, vers afgestudeerd aan de Academie van Beeldende Kunsten in Botterdam, heeft de Maaskant-prijs gewonnen. Wat de 24- jarïge Schiedammer ervan vindt? „Fijn", is het simpele antwoord dat wordt begeleid door een blij verlegen lachje. De Maaskant-prijs is vier jaar geleden ingesteld door de ar chitect Maaskant, bestuurslid van de academie en wordt uitgeloofd aan een veelbelovend leerling van de Academie voor Beeldende Kunsten en de Academie voor Bouwkunst. De prijs houdt een reis naar het buitenland in. De win naars kunnen dan eventueel een paar maanden op een aca demie rondlopen of in contact komen met buitenlandse kunstenaars. Maassluis Door de uitbrei ding van het personeelsbe stand van het Bedrijf voor Ge meentelijke Sociale Werk voorziening is de produktieca- paciteit zodanig vergroot, dat wanneer de omzetsnelheid gelijk blijft er grote behoef te zal ontstaan naar meer op slagruimte. Aldus burgemeester en wethou ders in hun voorstel aan de gemeenteraad om een krediet van 121.440 beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van het magazijn van het Be drijf voor Gemeentelijke So ciale Werkvoorziening. De uitbreiding van die maga zijnruimte houdt in dat het magazijn moet worden afge bouwd tot de oorspronkelijk geplande grootte. Indien de raad met dit voorstel akkoord gaat volgt nog een in gewikkelde procedure. Het nog af te bouwen magazijn- gedeelte is namelijk opgeno men in het gedeelte van het bestemmingsplan „Herziening bestemmingsplan Kapelpol der" dat destijds door gedepu teerde staten van Zuid Hol land niet werd goedgekeurd. Wanneer de gemeenteraad nu akkoord gaat met het voorstel van burgemeester en wethou ders, dan zullen om een bouwvergunning te verkrijgen gedeputeerde staten een verklaring moeten verstrek ken waaruit blijkt dat er van de kant van G.S. geen be zwaar tegen de uitbreiding be staat, terwijl de raad van Maassluis bovendien bij voor- bereidingsbesluit moet verkla ren dat voor dit gebied een herziening van het bestem mingsplan „Kapelpolder" in voorbereiding is. De reis die aan de prijs is ver bonden wil John maken naar Polen, Tsjechoslowakije of Joegoslavië. Op de academie heeft Hesselberth zich gespe cialiseerd in. het maken van drogenaald etsen en lino-sne den. Hij wil naar één van deze Oost-bloklanden omdat: „Ik geloof dat hier de beste grafi ci zitten. En daar kan ik nog wat van leren". De Schiedammer is een moeilij ke prater, hij vertelt weinig over zichzelf en zijn werk. Op de meeste vragen wordt al leen met ja of nee geant woord. En de stiltes in het ge- eprek zijn ontelbaar gewor den. Toch vertelt Hesselberth nog dat hij in Galerie Zwart- AVit in Schiedam heeft geëx poseerd. Hij heeft meege* daan aan de Salon van de Maassteden in het Stedelijk Museum en aan een groeps tentoonstelling in het Lijn- baancentrum in Rotterdam. Op 15 juli begint een expositie van hem in Kunstaaal-Zuid in Rotterdam. TECHNIEK De techniek van het etsen heeft hij op de academie geleerd. Sedert twee jaar heeft de jon ge Hesselberth zich volledig op deze kunstvorm geworpen. Vóór deze tijd was hij nog wat aan het rommelen, hij teken* de en schilderde wat: „Ook de eerste twee jaar op de acade* mie was ik aan het zoeken. Maar die leraren daar weten wel waar je de meeste aanleg voor hebt. De techniek heb ik helemaal op de academie ge' leerd". Hesselberth woont in Schiedam, aan de Hoofdstraat 237. Hij Is in Schiedam geboren en heeft hier de lagere school doorlo pen. Daarna is hij in Rotter dam op school gegaan. Is hij op en top Schiedammer?: „Ach nee, dat niet. Ik kan net zo goed in Rotterdam wonen pn dan ben ik Rotterdammer, wat maakt het eigenlijk uit?" Het gesprek wordt moeizaam voortgezet en via enkele om wegen komt het onderwerp van zijn etsen aan de orde: „Mensen". Waarom hij men sen tekent? „Dat is vanzelf gekomen. Ik weet het niet, echt niet". Wordt er verder over dit onderwerp doorge vraagd, dan zegt hij: „Nee ik weet het niet. Ik kan wel een of ander verhaal gaan vertel len, maar dat is dan toch nie* waar". Hoe zijn contact met mensen over het algemeen dan is? „Ik heb niet veel contact met mensen. Nee, dat heb ik niet". Eén goed contact heeft hij in ieder geval wel. Hij Is verloofd met een Belgische en stond toen dit gesprekje werd gehouden op het punt Daar België tc gaan. Qe mensen in zijn etsen zijn «tuk voor stuk gekooid en ge* vangen en moeten zich trach ten los te rukken. Waarom bij Schiedam „Een dure rit", zei kantonrechter mr. A_ F. A», van Velzen woensdagmorgen tijdens een strafzitting van- het kantongerecht in Schiedam tegen de Maassluizenaar, R. J., die tot een boete van in totaal f 320, werd veroor deeld, naar aanleiding van een verkeersovertreding, die* hij had gemaakt in een voor de sloop bestemde auto. Bovendien loopt J. de kans zijn rijbewijs voor drie maan-^ den kwijt te raken, wanneer hij binnen een jaar in strijd met de verkeersregels handelt. De kantonrechter wilde niet de boete opleggen van ƒ450, die officier van justitie mr. A. Borgart had gevorderd. „Ik wil rekening houden met het feit, dat u toch niet van plan was in die personenauto te blijven rijden, omdat u ver schillende onderdelen eruit wilde halen voor een andere auto". Van het vervoermiddel in kwes tie deugde niet veel. De ban den waren versleten, de rem deed het niet en de carrosserie was doorgeroest. Voorts was de wagen niet verzekerd, waarvoor alleen al een boete van 150 geldt. Deze feiten kwamen aan het licht, toen J. door de politie was aangehou den, nadat hij in Maassluis geen voorrang had verleend op een voorrangskruising, waarvoor hij met 60 boete werd gestraft. ,Het is maar goed, dat u door de mand bent gevallen", vond de officier, „dat Is tenminste weer een gevaar minder op de weg". dit allemaal zo voorstelt? „Die mensen in die flats, die zitten zo opgesloten. Ik vind dat een beetje eng", WERKEN Voordat hij zich op de academie als graficus specialiseerde heeft hij verschillende baan tjes gehad. Drie jaar lang heeft John achter een compu ter gestaan in Rotterdam en Schiedam. Hij heeft kleur ge* maakt en uien schoon ge» maakt in Zeeland. Nu is hij echter full-time graficus. Of hij er van kan leven? „Ja, ik kan er zo ongeveer van le ven", zegt hij heel voorzichtig met een klein pruimemondje. „De laatste tijd verkoop ik wel eens wat. De mensen be ginnen je een beetje te leren kennen", komt er verde* moeizaam uit. Sommige kunstenaars moeten eerst maanden met een idee voor een ontwerp rondlopen, voordat zij dit ten uitvoer kunnen brengen. Hesselberth niet. Het ontwerp voor een ets heeft hij voor hij eraan begint nog niet in zijn hoofd zitten. Dat komt pas wanneer hij e» mee bezig is. Zijn ideeën komen, volgens zijn zeggen, volledig uit hem zelf. Betrokken bij het wereld gebeuren voelt hij zich niet, het is dan ook geen bron van inspiratie voor hem. „Het js niet zó dat ik, als Ik wat in de krant heb gelezen, er meteen wat over ga maken. Ik maak gewoon wat ik leuk vind". Buiten 2ijn werk heeft Hessel berth geen hobby's. Hij doet niet anders dan etsen maken. Het enige waar hij zich dan wel voor interesseert zijn oude scherven. Of hij dit een min- dan wel pluspunt vindt voor een kunstenaar? „Ik vind het wel goed als iemand alleen met zijn werk bezig is". Na het moeizaam verlopen ge sprek, zegt hij wat verlegen: „Ik geloof niet dat ik veel heb gezegd. Maar ja. wat moet ik zeggen?" Schiedam Komt de behan deling van de gemeente-be groting voor 1973 in novem ber in gevaar en zat die tot nader order moeten uitge steld worden? Dit is niet uitgesloten, nu het Vlaar- dingse college heeft besloten de maand respijt die de Schiedamse raad had voor gesteld om tot een uiteinde lijke beslissing te komen niet toe te staan. Voor X september wil Vlaar dingen weten waar het aan toe is. „We hebben nou lang genoeg gewacht en lang wachten gaat vervelen. Ook voor ons personeel is dat niet langer verantwoord", is de argumentatie van b. en w. van Vlaardingen, Als de integratie-soep inderdaad zo heet wordt gegeten als Vlaardingens b. en w. die opdienen, komt het gemeen telijk apparaat van de buur gemeente lelijk in de "knoei. De afdelingen op de secreta rie, niet erg ruim met perso neel bedeeld, en de wethou ders Kaptein en Bolmers, die op vakantie gaan, zouden voor augustus met een afge rond concept-voorstel bij de raad moeten aankloppen. „Dat redden we niet", heb ben b. en w. de raad bezwo ren en de raadsleden, inclu sief de indieners van het ini tiatief-voorstel, hadden daar wel begrip voor. door Ton Huijssoon Inmiddels is duidelijk gewor den, dat het indienen van het voorstel een verstandige zaak is geweest. Het gevaar zou niet denkbeeldig ge weest zijn dat de raad zijn greep op de integratie vol ledig had verloren, zeker gezien de huidige ontwikke lingen. De raad kan nu de vinger aan de pols houden. De gemeentelijke diensten hebben zich al jarenlang op de integratie voorbereid. De vakbonden willen haast ma ken, omdat het personeel er zich op heeft ingesteld en omdat vacatures hangende de integratie niet zijn opge vuld. Het betekent extra werk voor de andere perso neelsleden en bij een even tueel niet doorgaan van de samenvoeging van beide be drijven een personeelspro bleem erbij omdat tal van nieuwe functionarissen moe ten worden aangetrokken. Aan de andere kant: komen b. en w, wél met een voorstel in de raadsvergadering van augustus, dan komt de ge meente-begroting voor 1973 in de knel. Een weinig aan trekkelijk perspectief dus. Van een samenwerking tus sen. twee Waterwegsteden zou men zich wat meer voor kunnen stellen dan het ge harrewar dat nu aan de gang is. Voorlopig lijkt Schiedam de oorzaak van dit geharrewar. Dat men op de valreep nog niet uit de problemen is zai wel zijn oorzaken hebben, maar het wekt bij het Vlaar- dingse college terecht enige wrevel op. De extra raadsvergadering zal wat meer duidelijkheid ge ven, omdat dan verslag wordt uitgebracht van de met b. en w, van Vlaardin gen gevoerde besprekingen. Misschien komt men nog uit de problemen: wethouder Kaptein toonde zich in onze krant van gisteren nog opti mistisch. Anders wordt het voor het gemeentebestuur wellicht een moeilijke keuze tussen het doorgaan van de integratie of stögnering van het voorbereidende werk aan de begroting voor 1973. Geen van tweeën een aan trekkelijk vooruitzicht. Voor ouders: Schiedam Voor ouders van schoolgaande kinderen en be langstellenden bestaat de mo gelijkheid deel te nemen aan een van 31 juli tot en met 3 au gustus over het lagere onder wijs te houden dlscussieweek op het kasteel Oud-Poelgeest iu Oegstgeest. Tijdens deze week, die is geor ganiseerd door het vormings- centmm Oud-Poeïgeest, ko men verschillende vragen aan de orde over de lagere school, zoals de bedoeling ervan, waartoe de school opleidt, en hoeveel invloed de ouders hebben op wat er op schoot, gebeurt. Een dergelijke discussfeweek acht men nuttig, omdat het basisonderwijs van groot be lang is voor de ontwikkelings mogelijkheden van het kind, en in verband met het voor stel van een nieuwe wet voor het basisonderwijs. Voor deze week kan men zich1 aanmelden bij de administra tie van het vormingscentrum „Oud-Poelgeest", tel. 01710- 52445. De kosten zijn ƒ75 per, persoon. Kinderen van vier tot tien jaar kunnen meegeno men worden, voor hen zijn t" kosten 45. Schiedam De sluitingsdatum voor het inleveren van aan4 vragen voor een aanvullende huursubsidie bij de afdeling! Algemene Zaken van de ge^ meente in het stadhuis is va 30 juni naar 30 september ver schoven. Tot dit uitstel heeft het Mlniste rie van Volkshuisvesting e Ruimtelijke Ordening beslo ten, mede in verband met d uitwerking van de huurhar .monisatie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3